NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Dallas - 1. března 2020   02:00

St. Louis
St. Louis
12:56' Perron (Dunn) • 24:19' Bozak (Dunn, Thomas) • 33:06' B. Schenn (R. O'Reilly, Pietrangelo) • ' R. O'Reilly
4:3
(1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

1:0 (SN)

Dallas
Dallas
08:30' Seguin  (J. Klingberg) • 35:06' Gurjanov   • 59:42' J. Klingberg  (Ja. Benn, Perry)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 29:31 (8:8, 13:12, 4:8 – 4:3)
Zblokované střely – 10:22
Vyhraná vhazování – 36:27
Trestné minuty – 0:6
Hity – 27:27
Bluesmany nakonec nemusí mrzet vyrovnávací gól z hole Johna Klingberga, který obdrželi 18 sekund před koncem řádné hrací doby. Slaví totiž výhru po samostatných nájezdech, kterou jim trefil jediný úspěšný střelec Ryan O'Reilly. Obhájci Stanley Cupu si tak upevnili pozici lídra tabulky Západní konference.
V samostatných nájezdech zvítězil tým St. Louis Blues.
Autorem vítězné branky je RYAN O'REILLY.
Alexandr Radulov šel do bekhendové kličky, ovšem Allen puk zastavil levým betonem. St. Louis vítězí!
Tyler Bozak mohl rozhodnout. Trefil ale tyčku!
Joe Pavelski nedal. Trefil pravý beton Allena.
Ryan O'Reilly proměnil! Puk si hodil na bekhend a zvedl ho pod víko!
Tyler Seguin mířil mezi betony, Allen byl připraven.
David Perron se rozjel jako první. Chudobin jeho střelu přečetl a vytěsnil.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nabídlo řadu šancí, ale gól v něm nepadl. Rozhodne nájezdová loterie!
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:58'
Ještě domácí šance. Chudobin vyrazil Perronovu střelu z pravé strany. Dojíždějící O'Reilly pak na puk před brankou nedosáhl.
64:41'
Miro Heiskanen z levé strany nepřekonal Allena. Zřejmě rozhodnou až nájezdy.
64:01'
Jamie Benn mohl trefit Dallasu výhru! Jel sám na Allena, šel do bekhendového blafáku, ale domácí brankář jeho úmysl vystihl a puk je v jeho lapačce!
63:16'
Tyler Bozak jel z levé strany na hostující branku. Mířil k bližší tyčce. Chudobin byl připraven!
62:42'
Zajímavý brejk hostí zmařilo postavení mimo hru. Tohle si hráči Dallasu nepohlídali.
62:08'
Sanfordovo nahození přidržel v lapačce Chudobin. Před Thomasem si nedovolil rozehrát.
61:03'
Colton Parayko si položil Chudobina a v rychlosti objel branku. Už ale nedokázal puk zasunout za brankovou čáru!
60:28'
Obránce Alex Pietrangelo jel sám na hostujícího brankáře. Střílel vedle levé tyčky!
60:01'
Hokejisté St. Louis byli už velice blízko vítězství, ale 18 sekund před koncem třetí třetiny srovnal John Klingberg. Následovat tedy bude prodloužení.
60:00'
59:42'
Dallas právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají 18 sekund před koncem! JOHN KLINGBERG vystřelil od modré čáry a vymetl horní růžek nad lapačkou brankáře Allena – 3:3. Asistence: Jamie Benn a Corey Perry.
59:02'
Ryan O'Reilly střílel na prázdnou branku Dallasu. Jeho pokus zastavil Jamie Benn!
58:44'
Branka Dallasu je prázdná!
58:16'
Domácí nyní šetřili čas v útočném pásmu a Alex Pietrangelo se dokonce dostal ke střele. Puk je ve výstroji Chudobina. Buly v útočné třetině se teď Bluesmanům náramně hodí.
58:01'
Už jen dvě minuty do konce třetí třetiny!
57:39'
Domácí se osvobodili vyhozením a posílají na led čerstvé síly.
56:57'
John Klingberg se přes několik hráčů prokličkoval až do střelecké pozice. Allen však jeho ránu po ledě vyrazil pravým betonem.
55:43'
Mohlo být srovnáno. Corey Perry nastřelil břevno!
55:34'
Robert Thomas zahrál na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Allena.
54:52'
Po střele Esy Lindella drží puk v lapačce Allen. Domácí drží svůj těsný náskok i pět minut před koncem.
53:52'
Jaden Schwartz zůstal po chybě hostů za brankou zcela sám před Chudobinem. Své zakončení však poslal jen do dobře postaveného gólmana Dallasu! Následuje reklamní přestávka.
53:30'
Z levé strany to zkoušel Oskar Sundqvist. Jeho střela byla sražena obranou Dallasu.
52:34'
Roope Hintz se snažil dostat puk před domácí branku, kde už číhal Dickinson. Sanford však kotouč srazil do bezpečí.
51:54'
Nyní se stejného prohřešku dopustili i hráči Dallasu.
51:34'
Zakázané uvolnění domácích.
51:02'
Ryan O'Reilly vyprodukoval jedovatou střelu, která skončila na vyrážečce Chudobina.
50:47'
Corey Perry se snažil prosadit na levé straně útočného pásma. Domácí jeho pokus zablokovali.
50:01'
Třetí třetina se přehoupla do své druhé poloviny. Hosté tedy mají alespoň na vyrovnání deset minut.
48:22'
Po zákroku Chudobina následuje reklamní přestávka.
48:06'
Domácí byli blízko čtvrtému gólu! Po střele Justina Faulka puk propadl za záda Chudobina. Zamést do odkryté branky se ho snažil Jaden Schwartz, kterému se to ale z nějakého důvodu nepovedlo. Stars měli velké štěstí!
47:10'
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
47:02'
Domácí teď zatlačili svého soupeře. Od modré čáry pálil Marco Scandella, branku netrefil.
46:16'
Robert Thomas centroval puk před branku, kam mu najížděl Ivan Barbašev. Ten kotouč ze vzduchu nezasáhl.
45:27'
Puk se od hokejky brankáře Allena odrazil do plexiskla a následně do ochranné sítě. Vhazuje se po levici domácího maskovaného muže.
44:57'
Esa Lindell od modré čáry minul domácí svatyni.
44:17'
Velká šance hostí hned po buly. Před brankou byl Jamie Benn, jehož vychytal Allen!
44:10'
Hostující hráči mířili za padajícím kotoučem, který se snášel do brankoviště St. Louis. Vše ale vyřešila lapačka gólmana Allena.
43:08'
Barbašev posílal křížný pas na Oskara Sundqvista. Ten byl ale v útočném pásmu dřív než puk. Pískán je tedy ofsajd.
42:23'
Mattias Janmark to zkoušel téměř z rohu kluziště. Puk je pod betony Jakea Allena.
42:03'
Domácí v postavení mimo hru.
40:54'
Schwartz posílal puk před hostující branku. Tam na něj nedosáhl Ryan O'Reilly.
Hity – 21:22
Do druhé třetiny vstoupili mnohem lépe domácí. Ti si i díky přesilovkám vytvořili převahu a odskočili soupeři na dvougólový rozdíl. Nejprve skóroval právě v početní výhodě Tyler Bozak a ve 34. minutě zužitkoval přečíslení 2 na 1 ranou z první Brayden Schenn. Bluesmani ale následně Hvězdám pomohli chybou na útočné modré, kterou ze samostatného úniku potrestal Denis Gurjanov. Texasané pak mohli klidně srovnat, ovšem domácí v závěru prostřední části podržel brankář Allen.
40:00'
39:57'
Druhá třetina se dohrává pod taktovkou Dallasu. Další střelu Lindella tečoval Tyler Seguin, ovšem Allen proti kotouči vytrčil levý beton!
39:43'
Od modré čáry střílel Lindell. Allen byl připraven.
38:52'
Šance Zacharyho Sanforda! Domácí útočník zblízka nepřekonal Chudobina.
38:12'
Puk vypadl na hostující střídačku. Vhazuje se ve středním pásmu.
37:40'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění. Hra se vrací před Allena.
36:24'
Perry vyzval zadovkou ke skórování Johna Klingberga. Ten střílel na vzdálenější tyčku a Allen puk vyrazil snad držadlem hole!
35:38'
Od modré čáry střílel Andrej Sekera. Jeho pokus byl sražen do ochranné sítě za domácí klecí.
35:06'
Domácí chybovali na útočné modré a DENIS GURJANOV to trestá! Hostující útočník se dostal do samostatného úniku, který zakončil střelou mezi betony brankáře Allena – 3:2. Bez asistence.
34:41'
Zakázané uvolnění Dallasu.
33:06'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácím skvěle vyšel rychlý kontr! Ryan O'Reilly obehrál ve středním pásmu bránícího hráče, který navíc zakopl a tak z toho bylo přečíslení 2 na 1. Domácí útočník situaci vyřešil pasem na BRAYDENA SCHENNA, jenž z první překonal přesouvajícího se Chudobina. Asistence: Ryan O'Reilly a Alex Pietrangelo.
32:21'
Střely na branku – 17:13
31:46'
Hosté v postavení mimo hru.
31:13'
Puk skončil mezi střídačkami. Čas na další reklamní přestávku.
30:20'
Scandella nahrával spoluhráči rukou. Domácí jsou tedy vykázáni z útočného pásma.
29:56'
Nyní tu máme šanci na oddech v podobě komerční přestávky.
29:07'
Bozak poslal do šance Alexandera Steena. Ten však před brankou nezkrotil puk dostatečně rychle a vyhnal se ze střelecké pozice.
28:20'
Ve druhé třetině jsou Bluesmani rozhodně aktivnější. Zásluhu na tom mají především přesilové hry.
27:32'
Hosté tentokrát oslabení přestáli. Už jsou v plném počtu.
26:49'
Od modré čáry střílel opět Parayko. Chudobin vyráží.
26:33'
Rána Coltona Parayka trefila do nohy Cogliana. Hostující útočník si protřepává zasaženou oblast.
25:31'
Další přesilovka pro St. Louis. Dvouminutový trest za sekání vyfasoval Alexandr Radulov.
24:19'
Domácí nakonec přesilovku využívají! Kotouč se dostal na levý kruh k Vincemu Dunnovi, který ho bekhendem poslal do brankoviště a TYLER BOZAK hrací předmět pohotově usměrnil za Chudobinova záda – 2:1. Asistence: Vince Dunn a Robert Thomas.
23:45'
Zachary Sanford mohl usměrnit střílenou přihrávku spoluhráče do odkryté branky. Kotouč však tečoval mimo!
23:19'
Přihrávku mezi kruhy dostal Alex Pietrangelo. Střela domácího kapitána byla zablokována.
23:04'
Hosté vyhodili.
22:50'
Další vyloučení na straně Dallasu. Za podražení je potrestán Jamie Oleksiak.
22:30'
22:06'
Od modré čáry střílel Vince Dunn. Puk je na těle Antona Chudobina.
21:41'
Brayden Schenn střílel z levého kruhu jen do výstroje připraveného Chudobina.
21:16'
Hostům se podařilo vyhodit.
20:29'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roope Hintz – 2 min., nedovolené bránění).
Hity – 16:12
Po první třetin hraje St. Louis s Dallasem nerozhodně 1:1. Žádný festival šancí to zatím není, dva góly jsme už ale viděli. V 9. minutě vyhrál Tyler Seguin buly na Klingberga a poté sám usměrnil jeho střelu za záda brankáře Allena. Domácí srovnali ve 13. minutě zásluhou obránce Vinceho Dunna, kterému servíroval puk před branku Perron.
20:00'
19:45'
Seguin ve středním pásmu posunul puk na Roopeho Hintze. Jeho následnou střelu našel Allen v lapačce.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:54'
Střelecky aktivní je Colton Parayko. Jeho pokus z pravé strany pokryl Chudobin.
18:30'
Teď se toho na ledě mnoho neděje. Hraje se spíše ve středním pásmu.
16:51'
Volej Parayka od modré čáry jen těsně minul hostující svatyni! Nevím, zda by Chudobin na puk v případě potřeby dosáhl.
16:06'
Střely na branku – 6:6
15:16'
Hned po buly vypálil Colton Parayko. Chudobin vyrazil kotouč do ochranné sítě.
15:14'
Z dálky to zkusil Faulk. Chudobin si dobře povyjel a puk zachytil. Je tu další reklamní přestávka.
13:06'
Od modré čáry vypálil Roman Polák. Allen jeho střelu vyrazil.
12:56'
Je vyrovnáno! Skvělou práci odvedl Vince Dunn, který nejprve na modré čáře udržel útočné pásmo, poté nahrál puk doprava Davidovi Perronovi a vydal se přímou cestou k brankovišti. Perron tam následně poslal kotouč a ten se odrazil za záda brankáře Chudobina. Nakonec to bylo zřejmě od bránícího hráče, protože gól je připsán DAVIDOVI PERRONOVI. Asistence: Vince Dunn.
12:12'
Nahození hostujícího hráče se dotklo ochranné sítě. Vhazuje se ve středovém kruhu.
11:33'
Jaden Schwartz měl před sebou prostor na pravém křídle. Do střely mu však vložil hůl Klingberg.
11:04'
Domácí nedokázali přejít střední pásmo a Stars otáčejí hru na druhou stranu.
10:08'
Pokus Vinceho Dunna srazil do ochranné sítě Joe Pavelski. Následuje reklamní přestávka.
08:30'
Hosté se ujímají vedení! Seguin vyhrál buly na Johna Klingberga, který od modré čáry nahodil puk na branku. Kotouč byl několikrát tečován a zapadl za záda Jakea Allena. Směr letu puku změnil i TYLER SEGUIN, jenž je tedy označen za autora gólu. Asistence: John Klingberg.
08:27'
První velkou šanci si připsaly hostující Hvězdy. Jason Dickinson nedokázal z bezprostřední blízkosti na několikrát dotlačit puk za záda Jakea Allena. Následuje reklamní přestávka.
07:14'
Bozak hledal po mantinelu svého spoluhráče. Za brankou však puk zachytil hostující bek Lindell.
05:53'
Domácí zadák Carl Gunnarsson podtrhl má slova, když zablokoval střelu hráče Stars.
05:20'
Na obou stranách zatím dominují defenzivy. Moc šancí nevidíme.
04:52'
Justin Faulk posílal od mantinelu puk před branku. Obrana Dallasu však byla připravena.
03:46'
První zákrok si připsal brankář Dallasu Anton Chudobin. Ten přidržel puk v lapačce.
03:03'
Sundqvist posunul puk na pravé křídlo na Barbaševa. Ten se snažil natlačit do zakončení, ale velmi dobře se s ním vrátil Janmark.
02:01'
Nepřesnosti v rozehrávce na obou stranách. Děje se tak ale ve středním pásmu, takže z toho není bezprostřední nebezpečí pro brankáře.
00:50'
První nebezpečnou střelu zápasu si připsal až hostující Tyler Seguin. Allen ale proti kotouči švihl lapačkou.
00:22'
Hosté chybovali v rozehrávce a z toho mohl těžit Alexander Steen. Útočník Blues ale nedokázal v tísni dobře zakončit.
00:01'

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Scandella, Faulk, Dunn – B. Schenn, R. O'Reilly (A), Schwartz – Perron, Thomas, Sanford – Steen (A), Bozak, J. de La Rose – Barbašev, Sundqvist, Blais.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, R. Polák, Sekera – Perry, Seguin, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Dickinson, Hintz – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Radulov, Pavelski, Janmark.

Rozhodčí: Pollock, Charron – Gibbons, Daisy.

St. Louis Blues:
Obhájci Stanley Cupu ukazují, že loňská sezóna nebyla náhoda. Z 65 utkání nasbírali 86 bodů a jsou tak nejlepším mužstvem Západní konference. St. Louis navíc zdobí skvělá aktuální forma, hráči tohoto celku si totiž připsali šest výher v řadě. Naposledy zdolali doma 3:2 v prodloužení New York Islanders. Bluesmani mají mimo hru útočníka Vladimira Tarasenka a minimálně do konce sezóny vypadl také obránce Jay Bouwmeester, který se zotavuje po nedávném srdečním kolapsu.