NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Montreal - 19. října 2019   21:00

St. Louis
St. Louis
07:08' Schwartz (Pietrangelo, Tarasenko) • 59:23' Perron (Faulk, Parayko)
2:5
(1:1, 0:3, 1:1)
Montreal
Montreal
05:57' Weal  (Domi, Tatar) • 20:06' Gallagher  (Danault) • 23:39' Drouin  (Kotkaniemi, S. Weber) • 31:33' Suzuki  (N. Thompson, Cousins) • 59:37' S. Weber
St. Louis
Peel, L’Ecuyer – Gibbs, Murphy
Enterprise Center, St. Louis
Montreal

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji dobrou noc.
Československá stopa v utkání:
Tomáš Tatar (MTL) 0+1, 3 střely, čas na ledě 16:40
Tři hvězdy utkání:
1. Carey Price (MTL) 32 zák., 2 góly, 94,1%
2. Jonathan Drouin (MTL) 1+0
3. Nick Suzuki (MTL) 1+0
Zápas je u konce, St. Louis na něj bude chtít velice rychle zapomenout, protože po nepovedeném výkonu doma prohrálo s Montrealem 2:5. Montreal se poprvé dostal do vedení v první třetině, trefil se z přesilovky Jordan Weal, ale na to ještě domácí dokázali rychle reagovat vyrovnáním Jadena Schwartze. Druhá třetina pak rozhodla o osudu zápasu, tak se Blues vůbec nepovedla. Montreal poslal do vedení Brendan Gallagher po chybě Allena už po šesti sekundách druhé části. Na 3:1 pak v přesilovce zvýšil Jonathan Drouin a na 4:1 pak mladíček Nick Suzuki. Ve třetí třetí třetině se dlouho na gól čekalo, Montreal si poměrně v pohodě hlídal své vedení. St. Louis se už tři a půl minuty před koncem uchýlilo k hře bez brankáře a povedlo se mu snížit, když se v poslední minutě trefil David Perron. Jenže naděje domácích pak zase rychle poslal k ledu Shea Weber, který se trefil do prázdné branky.
59:37'
Montreal právě vstřelil branku!
Už tak hodně malé naděje Blues zase velice rychle pohasly. Parayko ztratil kotouč a kapitán Canadiens SHEA WEBER neměl problém tentokrát trefit prázdnou branku. Bez asistence.
59:23'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí se nevzdávají a ještě v závěru třetí třetiny snižují na 2:4. Do konce zápasu ale už zbývá hodně málo času. DAVID PERRON dostal kotouč na levý kruh, zamířil, a pak se trefil přesně k tyči, kam Price nedosáhl. Asistence: Justin Faulk, Colton Parayko.
58:37'
Švédský útočník Alexander Steen střílel z levého kruhu, ale na Priceho si nepřišel, ten předvedl jistý zákrok.
58:08'
Kotouč opustil hrací plochu, skončil v hledišti. Vhazovat se bude před Pricem.
57:40'
Od modré čáry z první vystřelil Alex Pietrangelo, ale trefil pouze před sebou postaveného Oskara Sundqvista, svého vlastního spoluhráče.
56:39'
Steen se snažil tečovat kotouč před Pricem, ale místo toho střelu vlastně zablokoval a následně Blues přišli o pásmo.
55:50'
Price přemýšlel, že by trefoval prázdnou branku, ale nakonec to zkusil obránce Shea Weber a branku minul.
55:33'
Domácí už riskují a hodně brzy před koncem třetí třetiny hrají bez brankáře. Je to logické, není na co čekat.
55:00'
Perron posílal puk pod sebe mezi kruhy na Fabbriho, ale ten v dobré pozici puk netrefil. Dnes mají domácí v hodně věcech i smůlu.
53:49'
Jonathan Drouin se dostal k puku v prostoru mezi kruhy a okamžitě pálil. Jake Allen se ale dokázal rychle přesunout a předvedl jeden ze svých dnešních nejlepších zákroků.
52:56'
Alex Pietrangelo ještě udržel útočné pásmo a ke střele se pak tlačil Tarasenko. Ruský útočník ale nakonec Priceho neohrozil.
51:41'
Montreal nyní jen ze středního pásma obloučkem poslal puk do pásma útočného a hráči odjeli střídat. To za tohoto stavu hostům stačí.
50:57'
Schenn hledal dobrou přihrávkou volného Schwartze, ale ten se nakonec ke střele nedostal, protože mu nevyšlo zpracování puku.
49:49'
Fabbriho střela od modré ani na branku Montrealu neprošla, dobou práci předvedli obránci Canadiens.
49:37'
Colton Parayko dostal nabito na modrou čáru, ale tyto střely zatím dnes nechávají Priceho klidným. Na co vidí, to chytí.
48:28'
47:59'
Z levého kruhu zajímavě zakončoval slovenský útočník Tomáš Tatar, ale jeho střela byla nakonec o malý kousek nepřesná.
47:14'
Montreal dnes využil už dvě přesilovky, ale tahle se mu zatím nedaří. Canadiens se ještě ani neusadili v útočném pásmu.
46:37'
St. Louis začalo oslabení výborně, když vyhrálo vhazování a okamžitě vyhodilo kotouč.
46:28'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Oskar Sundqvist – 2 min., podrážení).
45:55'
Canadiens se zatím výborně brání, ve svém obranném pásmu dávají St. Louis jen minimum prostoru na zakončení.
44:08'
Price dnes chytá skvělý zákrok a znovu drží kotouč bezpečně v lapačce. Vhazovat se bude po jeho pravici.
43:03'
42:04'
Weberova tvrdá střela od branky byla nepřesná, ale pak se ještě nepříjemně od zadního mantinelu odrazila před branku.
41:28'
St. Louis dokázalo vyhodit puk, může děkovat výborné práci Jaye Bouwmeestera v obraně.
41:03'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., krosček).
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 23:00
Také druhá třetina už je minulostí a mnohem lépe se povedla Montrealu, který v ní vstřelil tři branky a na ledě St. Louis tak vede 4:1. Vše začalo už po šesti sekundách, kdy Allenovi proklouzl do branky puk po nahození Brendana Gallaghera. Ve 24. minutě už to bylo 3:1, když se v přesilové hře přesně trefil Jonathan Drouin. Na 4:1 pak zvýšil z mezikruží mladíček Nick Suzuki.
40:00'
39:17'
Alex Pietrangelo to dobře zkoušel z levého kruhu, ale Price se stihl přesunout a kotouč dokázal vyrazit.
38:35'
Domácím se to ale zatím nedaří, Montreal znovu vyhodil puk.
38:02'
Montreal vyhodil kotouč a St. Louis tak bude muset znovu zavážet puk do útočného pásma.
37:43'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Victor Mete – 2 min., držení).
37:22'
Domácí mají výhodu, za chvíli si zahrají přesilovku.
36:47'
Domácí v posledních minutách viditelně přidali na tempu a snaží se ještě ve druhé třetině alespoň snížit. Tentokrát pálil po přihrávce O'Reillyho Perron, ale Priceho nepřekonal.
36:09'
Robert Thomas mohl být za dnešní aktivitu oceněn gólem, ale když měl před sebou odkrytou část branky, promáchl puk.
35:49'
Na levém kruhu si našel prostor na střelu Colton Parayko. Pricemu sice kotouč vypadl, ale rychle ho zase přikryl lapačkou.
34:25'
33:41'
Domi z pravého kruhu nabil na střelu Petrymu, jeho tvrdá střela z první ale na branku neprošla a následně domácí vyhodili.
32:54'
Jake Allen nyní své mužstvo podržel, když fantastickým zákrokem lapačkou chytil střelu Jeffa Petryho z mezikruží.
32:25'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., podrážení).
31:33'
St. Louis na druhou třetinu nebude vzpomínat vůbec v dobrém, protože inkasuje už potřetí. Tentokrát se prosadil z mezikruží mladíček NICK SUZUKI, který po přihrávce od Thompsona trefil přesně prostor pod horní tyčí. Asistence: Nate Thompson, Nick Cousins.
30:22'
Vince Dunn tvrdě vypálil z levého kruhu a pěkně protáhl Priceho. Ten zatím dnes chytá výborný zápas a tato střela ho nezaskočila.
29:02'
Hra je nyní plná nepřesnosti na obou stranách a nyní se pro změnu zakázaného uvolnění dopustili hráči Canadiens.
27:53'
Po zakázaném uvolnění Sr. Louis se hra vrací před Allena.
27:33'
Jake Allen je v posledních minutách ve velké permanenci. Nyní si zvýšil sebevědomí zákrokem betonem proti Kulakově střele.
26:38'
Další Drouinův pokus, tentokrát z levého kruhu. A Jake Allen si opět dokázal poradit.
26:18'
Jonathan Drouin nahazoval puk na branku od modré čáry a Allen si nebyl moc jistý. Puk ale za svá záda nepustil.
25:12'
Robert Thomas je dnes jeden z nejaktivnějších hokejistů Blues a přitom hraje ve čtvrté formaci. Znovu nebezpečně dorážel puk na Price.
24:58'
Jordan Weal si už v útočném pásmu šteloval kotouč na střelu, ale domácí obránci mu nedali prostor a o puk ho připravili.
23:39'
Montreal podruhé v zápase proměňuje přesilovou hru a poprvé v zápase jde do vedení o dva góly – 3:1. JONATHAN DROUIN dostal na pravou stranu výbornou přihrávku od Kotkaniemiho a pohotovou střelou překonal Allena. Asistence: Jesperi Kotkaniemi, Shea Weber.
23:12'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alex Pietrangelo – 2 min., faul kolenem).
22:44'
Alex Pietrangelo střílel od modré čáry a jeho pokus se ještě pokoušel tečovat Oskar Sundqvist. Puk ale na Priceho neprošel.
22:02'
St. Loui se hned usadilo v útočném pásmu, ale tentokrát se mu tak rychlá odpověď jako u prvního gólu nepovedla.
20:06'
To je start do třetina, Montrealu stačilo jen šest sekund a už zase vede! BRENDAN GALLAGHER jen z pravé strany od mantinelu nahodil puk a nachytal Allena, kterému kotouč zapadl přesně k tyči.Asistence: Phillip Danault.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 22:01.
První třetina je za námi, St. Louis zatím hraje na domácím ledě nerozhodně s Montrealem 1:1. První třetina rozhodně nenudila, naopak přinesla řadu šancí, a také góly. Do vedení se dostali hosté, když se v přesilové hře z dorážky prosadil z brankoviště Jordan Weal. Domácí ale velice brzo srovnali, o což se postaral Jaden Schwartz.
20:00'
19:59'
V poslední sekundě první třetině ještě zkusil štěstí Victor Mete střelou od levého hrazení.
19:33'
18:48'
Znovu se v oslabení vydal na útočný výlet Thompson. Tentokrát sice nevystřelil, ale předložil kotouč pro Suzukiho. Ten byl úplně sám před Allenem, ale nedokázal ho překonat.
18:20'
Nakonec se hosté dostali k puku, vyhodili, a nyní mohou vystřídat.
18:06'
David Perron vypálil od pravého mantinelu a Price musel zasahovat. Blues se drží v útočném pásmu.
17:42'
St. Louis nezačíná přesilovku dobře, Montrealu se hned povedlo vyhodit puk.
17:33'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Artturi Lehkonen – 2 min., podrážení).
17:22'
Artturi Lehkonen měl dobrou rychlost a nabruslil si do útočného pásma. Z levého kruhu pak vystřelil a nadělal Allenovi docela problémy.
15:35'
St. Louis je nahodilo kotouč do útočného pásma a tam ho sebrali hráči Canadiens, kteří nyní budou rozjíždět svou akci.
15:00'
Jake Allen musí být neustále v pozoru. Nyní chytil střelu Jesperiho Kotkaniemiho z pravého kruhu.
14:45'
14:38'
Druhá část přesilovky už St. Louis tak nevychází, ale ještě se usazuje v útočném pásmu.
13:31'
V oslabení zaútočil Nate Thompson a donutil dokonce Allena k zákroku po jeho střele z levé strany.
13:24'
Další, kdo vypálil byl od modré čáry Sammy Blais. Price puk chytil a ponechal si ho u sebe.
13:05'
Price už si připsal v oslabení Montrealu dva kvalitní zákroky, St. Louis zůstává v útočném pásmu.
12:45'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Tatar – 2 min., hákování).
09:39'
Vince Dunn tečoval kotouč před Pricem, ale zkušený brankář Montrealu dokázal kotouč chytit.
08:39'
Z pravého kruhu po velkém nápřahu vystřelil velice tvrdě Jordan Binnington, Price ale předvedl parádní zákrok vyrážečkou.
07:58'
Ivan Barbašev se dostal ke střele z dobré pozice, ale z pravého kruhu nakonec pálil nepřesně.
07:08'
Domácím se to také daří, je velice rychle vyrovnáno! Střela Blues z pravé strany z hole Pietrangela sice letěla vedle, ale kotouč se odrazil od zadního mantinelu na hokejku JADENA SCHWARTZE, který bekhendem aniž se díval poslal puk do branky. Asistence: Alex Pietrangelo, Vladimir Tarasenko.
06:55'
Domácí se pochopitelně budou snažit rychle odpovědět, nahazují kotouč do útočného pásma.
05:57'
Hosté na poslední chvíli využívají přesilovou hru a otevírají skóre zápasu. Povedlo se jim to díky důrazu na brankovišti, které předvedlo JORDAN WEAL, jenž byl schopen si dorazit svou vlastní střelu do branky. Asistence: Max Domi, Tomáš Tatar.
05:03'
Blues se už povedlo vyhodit kotouč a jejich čtveřice stihne vystřídat.
04:45'
Hosté zatím stále drží útočné pásmo, ale zatím to z jejich strany je bez střely na branku.
04:22'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vince Dunn – 2 min., podrážení).
03:47'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Canadiens.
03:30'
Hosté zahrozili rychlým protiútokem. Na jeho konci byl Lehkonen, který hledal svou střílenou přihrávkou hokejku Gallaghera před brankou.
02:06'
Hra je přerušena, protože kotouč skončil mezi střídačkami.
00:38'
Do zakončení z levé strany se dostal hostující obránce Brett Kulak, ale Allen jeho ránu zápěstím kryl.
00:01'

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Pietrangelo (C), Parayko, Bortuzzo, Bouwmeester, Faulk, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Blais – Steen (A), Bozak, Fabbri – Thomas, Sundqvist, Barbašev.

Montreal Canadiens: Price (Kinkaid) – S. Weber (C), Mete, Petry, Kulak, Folin, Chiarot – Gallagher (A), Danault, Tatar – Byron (A), Domi, Lehkonen – Kotkaniemi, Drouin, Weal – Suzuki, N. Thompson, Cousins.

Rozhodčí: Peel, L’Ecuyer – Gibbs, Murphy.
Montreal Canadiens

Na opačné straně stojí nevyzpytatelný Montreal, který neprožívá zrovna nejpovedenější start do letošního ročníku. Canadiens se totiž po šesti zápasech nacházejí na dvanácté pozici východní konference, na vedoucí Carolinu tak ztrácí čtyři body, jenomže Montreal má dva zápasy k dobru. Montreal se skutečně nenachází v ideální formě, prohrál totiž hned třikrát z posledních čtyř zápasů. Poslední porážka se uskutečnila v souboji proti Tampě, která na ledové ploše soupeře dokázala vyhrát poměrem 3:1. Hráči Montrealu mají zatím za sebou tři venkovní zápasy, ve kterých vyhráli pouze v jediném případě.
St. Louis Blues

Mistrovský celek z uplynulé sezony se po šesti kolech nachází na páté pozici západní konference, přičemž se mu zatím podařilo nasbírat osm bodů. St. Louis vstoupilo do sezony velice dobře, nicméně v posledních dvou zápasech se pokaždé jednalo o porážku. Nejprve jsme sledovali vysokou prohru právě na ledě Montrealu, kde St. Louis prohrálo poměrem 3:6. Další venkovní zápas opět přinesl porážku, tentokráte St. Louis nestačilo na New York Islanders, které vyhrálo 3:2 po prodloužení. St. Louis si drží průměr více než tří vstřelených branek na utkání, jenomže stejně tak tomu je také z hlediska inkasovaných branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! NHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi St. Louis Blues a Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.