NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Vegas - 13. prosince 2019   02:08

St. Louis
St. Louis
04:52' MacEachern (J. de La Rose, Sundqvist) • 21:34' Sundqvist (Pietrangelo) • 34:53' Schwartz (B. Schenn, Faulk) • 35:32' Thomas (Parayko, R. O'Reilly)
4:2
(1:2, 3:0, 0:0)
Vegas
Vegas
05:17' Pacioretty  (Mark Stone, Stephenson) • 12:28' Carrier  (Reaves, Schmidt)
St. Louis
Vegas
M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Holden, Merrill – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Zykov, Stastny, Tuch – Carrier, Nosek, Reaves.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Česká stopa v utkání
Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:08
Tři hvězdy utkání
1. Oskar Sundqvist (STL) 1+1
2. Jordan Binnington (STL) 27 zák., 93,1%
3. Robert Thomas (STL) 1+0
St. Louis Blues dokázali po třech porážkách v řadě zvítězit a vrátit se, alespoň prozatím, do čela Západní konference. Blues, kteří prohrávali po první třetině 1:2, rozhodli o svém triumfu ve druhé periodě, v níž vsítili tři góly.
59:51'
O'Reilly střílel přes celé kluziště, zakázané uvolnění.
59:45'
Tentokrát už se Blues dopouští zakázaného uvolnění. Už ale mají jistotu vítězství, Vegas nemají dost času na vyrovnání.
59:30'
Vegas jsou zpět v útočném pásmu, už ale nemají moc času.
59:02'
Domácí se snažili trefit z dálky prázdnou branku, těsně minuli! Zakázané uvolnění to však není.
58:49'
Oddechový čas pro hosty.
58:49'
Rychlá střela hostů, Binnington krotí puk ve své výstroji a přerušuje hru.
58:40'
Vegas dvakrát přišli o útočné pásmo, zůstávají ale u puku.
57:50'
Hosté odvolali brankáře!
57:45'
Binnington šel za branku, puk se mu ale nepříjemně odrazil zpět před branku! K jeho štěstí nebyl na místě žádný hráč Vegas.
57:38'
Postavení mimo hru hostů. Ještě jedna komerční pauza.
56:53'
Marchessault sice zachytil dlouhou přihrávku na útočné modré, puk se mu ale nepovedlo zpracovat.
56:22'
56:07'
Bozak dobrým napadáním na vlastní modré čáře přinutil soupeře k vybruslení do neutrální zóny.
55:32'
A další osvobození St. Louis. Vegas, místo velkého náporu v přesilovce, musí neustále hledat cestu zpět.
55:05'
Hosté se při návratu do útočného pásma dostali až k brankovišti, ale puk utekl k zadnímu mantinelu a domácí opět vyhazují.
54:27'
Bleskové vyhození domácích.
54:22'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Justin Faulk – 2 min., hákování).
54:22'
Branka St. Louis je posunuta ze svého postavení a hra musí být přerušena. Navíc se bude vylučovat na straně domácích, což je velká šance pro Vegas. Komerční pauza.
53:55'
Stále se hraje, stále nebylo přerušeno. Blues se výrazně přiblížili vítězství.
53:06'
Schmidt se protlačil až před branku Binningtona, který si připisuje 25. zákrok v utkání.
51:45'
Hraje se znovu dlouho bez přerušení. Domácí odvrací útoky soupeře a drží puk v uctivé vzdálenosti od své branky.
50:55'
Za zády domácího brankáře zazvonila tyč! Tak také trochu štěstí pro Binningtona.
50:28'
Holden z hranice mezikruží trefil připraveného Binningtona.
49:40'
Vegas se snaží získat zpět herní převahu a tlačit na soupeře. Blues nyní spíše brání.
48:50'
Vegas se začíná krátit čas na případný zvrat. Hosté by potřebovali vsítit kontaktní gól, ale v posledních minutách se nedostávají příliš do střelby.
48:13'
Binnington si musel poradit s nepříjemnou střelu Zykova z prostoru před brankovištěm. Hru přerušuje. Komerční pauza.
47:24'
Ránu Bouwmeestera od modré Fleury vyráží mimo nebezpečí.
47:10'
Další dlouhý úsek bez přerušení, třetí třetina zatím ubíhá hodně rychle.
46:10'
Nahození od červené čáry Parayka musel Fleury vyrážet betonem, puk letěl směrem na branku.
45:55'
Hra se přelévá ze strany na stranu, oba týmy předvádí v tuto chvíli spíše poziční boje se snahou o usazení v útočném pásmu.
45:11'
Zakázané uvolnění Vegas.
44:30'
Hra je po delší době přerušena. Hosté se nepřesnou přihrávkou dopustili postavení mimo hru.
43:40'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Ve třetí třetině jsou zatím aktivnější Golden Knights, kteří se ženou za kontaktním gólem.
42:42'
Ještě Schmidt zkoušel pro změnu střílet od modré, ale minul.
42:32'
Schmidt se tlačil před brankou St. Louis do střely, obrana jeho pokus zablokovala.
41:41'
Přechod hostů do útoku byl zastaven kvůli postavení mimo hru.
40:30'
Další zásah Binningtona a další přerušení hry.
40:08'
Tuch se dostal do brejku hned na začátku třetí třetiny, Binnington puk chytá lapačkou.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:51.
Druhá třetina patřila zcela domácím Blues, kteří třemi góly dokázali otočit vývoj skóre a dostat se do vedení 4:2. Po vyrovnání na 2:2, které zařídil Sundqvist, se domácím povedlo získat herní převahu a na přelomu 35. a 36. minuty v rozmezí 39 vteřin dvěma góly vybojovali dvoubrankový náskok.
40:00'
39:35'
Ještě jedno přerušení a vhazování před brankou domácích. Binnington zastavil bekhendovou střelu Theodora.
38:40'
Druhá třetina se pomalu blíží ke svému konci.
38:07'
Hosté se vydali do útočného pásma, Gunnarsson srazil zakončení Theodora do ochranné sítě.
36:55'
St. Louis se stále snaží tlačit na Fleuryho, který je ve druhé třetině pod pořádnou kanonádou. Také Blues už vedou na střely 24-20.
36:14'
Postavení mimo hru domácích. Komerční pauza.
35:55'
Další obrovská šance domácích! Fleury tentokrát svůj tým zachránil proti bekhendové střele MacEacherna.
35:32'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí přidávají další branku, které při rychlém protiútoku dosáhl z levé strany brankoviště ROBERT THOMAS! Tomu se povedlo střelou pod paži překonat k tyči natlačeného Fleuryho. Asistence: Colton Parayko, Ryan O'Reilly.
34:53'
Domácí se vrátili do útočného pásma, na modré čáře se jim povedlo zachránit puk za modrou čárou a rychlou kombinací se k zakončení dostal JADEN SCHWARTZ, jehož střela z levého kruhu prošla Fleurymu za záda. Asistence: Brayden Schenn, Justin Faulk.
34:17'
Pietrangelo, který se vrátil z trestné lavice, se okamžitě zapojil do hry a po chvilce měl velkou šanci před brankovištěm Fleuryho. Puk ovšem byl odražen vysoko do vzduchu a mimo nebezpečí.
34:01'
33:38'
Domácí se osvobodili, Sundqvist rybičkou odrazil puk do neutrální zóny.
33:18'
Pacioretty z pravého kruhu neuspěl puk neprošel skrz obranu k Binningtonovi.
32:27'
Po buly domácí znovu vyhazují puk.
32:20'
Vegas se museli vracet do útočného pásma, čehož málem využil Theodore, který po průniku až do levého kruhu střílel na vzdálenější tyč a Binnington musel vytáhnout těžký zákrok lapačkou.
32:01'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alex Pietrangelo – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
31:11'
Sundqvist ve vyložené pozici v levém kruhu míjí branku Vegas! Fleury se teprve přesouval brankovištěm, když se puk odrazil k Sundqvistovi, který vypálil z první na bližší tyč, ale trefil jen zadní mantinel.
30:40'
Stephenson pronikl až před Binningtona, dokonce se mu povedlo i vystřelit, jenž domácí brankář vyrazil puk do ochranné sítě. Komerční přestávka.
29:35'
Fleury drží kotouč pod svou kontrolou a přerušuje hru. Komerční pauza.
28:25'
Hraje se znovu dlouhý úsek bez přerušení. Vegas ustáli velký nápor a nyní se hraje spíš ze strany na stranu.
27:30'
Hosté vyrazili do úniku, Pacioretty ve sprinterském souboji sice nedošel za obranu soupeře, ale povedlo se mu zakončit protiútok z levého kruhu. Binnington vyrazil zpět do levého kruhu, kde však chyběl některý z hostujících hráčů na dorážku.
26:52'
Pietrangelo zpoza pravého kruhu orazítkoval zadní mantinel. Blues setrvávají v útočném pásmu.
26:10'
Domácí vytváří tlak na obranu Golden Knights, ti se moc do hry nyní nedostávají.
24:57'
Parayko se pokusil ohrozit Fleuryho od pravého mantinelu, hostující brankář vyráží puk mimo brankoviště.
24:41'
Blues se dostali do postavení mimo hru. Hra je přerušena.
23:45'
Další dvě střely St. Louis. Fleury má ve druhé třetině pořádnou porci práce.
23:16'
Nosek se rozhodl střílet už od modré, před Binningtonem ovšem nebyl nikdo k dorážce.
22:58'
Domácí cítí šanci na další branku a snaží se na soupeře tlačit. Thomas mezi kruhy na Fleuryho nevyzrál.
22:33'
Faulk se napřáhl od modré čáry, Fleury jeho projektil vyráží.
21:34'
St. Louis právě vstřelili branku!
Domácím se povedlo vyrovnat na 1:1! Pietrangelovu střelu zpoza kruhů protečoval za záda Fleuryho OSKAR SUNDQVIST. Asistence: Alex Pietrangelo.
20:35'
Kotouč byl v útočném pásmu Blues sražen do ochranné sítě.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:59.
Do první třetiny sice vstoupili lépe domácí, ale z vedení se dlouho neradovali. Na gól MacEacherna odpověděl už po 25 sekundách Pacioretty a ve 13. minutě se navíc hosté dostali do vedení po dorážce Carriera.
20:00'
19:52'
Marchessault při přechodu do útoku zahrál puk vysokou holí. Rozhodčí tak přerušuje hru.
18:59'
Puk skončil mezi střídačkami. Bude se vhazovat v neutrální zóně.
18:49'
18:40'
Další útok domácích v oslabení. Křižná přihrávka přes délku kluziště na Pietrangela úspěšná nebyla, domácí bek si puk nezpracoval a musel zajet k hrazení.
18:10'
Sundqvist vyjel v oslabení do úniku spolu s Barbaševem. První jmenovaný se rozhodl sám střílet, Fleury ale byl připraven.
17:48'
Blues dostali puk do středního pásma.
17:26'
Marchessaultova střela zpoza pravého kruhu byla sražena před brankovištěm k zadnímu mantinelu.
16:49'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Carl Gunnarsson – 2 min., podrážení).
15:42'
Kyrou zachytil přihrávku na útočnou modrou a vydal se z pravé strany na Fleuryho, který betonem vykopl jeho zakončení.
15:03'
Po buly ve středním pásmu nahodili hosté na Binningtona, který přerušuje hru.
14:55'
Kotouč vyletěl na jednu ze střídaček. Komerční pauza.
14:25'
Hra probíhá v tuto chvíli hlavně ve středním pásmu.
13:50'
Blues se po svém vstřeleném gólu v páté minutě nedostávají tolik do hry, a když už se usadí v útoku, nedaří se jim ohrozit Fleuryho. Bouwmeester z hranice levého kruhu míjí, podobně jako několik jeho spoluhráčů předtím.
13:10'
Po zákroku Fleuryho, jenž přerušuje hru, nastává komerční pauza.
12:28'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Vegas se dlouhý úsek hry podařilo ukončit nejlepším možným způsobem. Schmidtovu střelu z levého kruhu vyrazil Binnington před sebe, kde se k dorážce procpal WILLIAM CARRIER, jenž strhává vedení na stranu Golden Knights. Asistence: Ryan Reaves, Nate Schmidt.
10:35'
Hra se přesunula na druhou stranu ledu, kde si Binnington připsal sedmý zásah. Stále se pokračuje.
10:19'
O'Reilly se snažil protečovat puk na branku Vegas, střelu však usměrnil jen do zadního mantinelu.
10:00'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, ale také bez šanc na obou stranách.
09:10'
Vegas vedou střely 7-4.
08:30'
Oba týmy se snaží vybojovat postavení v útočném pásmu. Tato část hry přináší nepřesnosti.
07:09'
Kotouč vyletěl mezi střídačky. Komerční pauza.
06:05'
Tuch z pravé strany z kruhu pro vhazování trefil jen betony Binningtona.
05:56'
Brouwer z levého kruhu vyzkoušel pozornost Fleuryho. Hostující gólman přerušuje hru.
05:17'
Blesková odpověď hostů, kteří vyrovnávají na 1:1 po 25 sekundách! Puk se dostal na pravé straně k MAXI PACIORETTYMU, který nadvakrát překonal Binningtona, když si svou první střelu ze strany sám dorazil za záda domácího brankáře. Asistence: Mark Stone, Chandler Stephenson.
04:52'
Domácí otevírají skóre zápasu! Výborně se v levém kruhu zorientoval De la Rose, který ještě posunul puk do druhé vlny mezi kruhy, odkud MACKENZIE MACEACHERN prostřelil Fleuryho. Asistence: Jacob de la Rose, Oskar Sundqvist.
03:48'
Těžký zákrok Binningtona, který čelil úniku soupeře, jenž se dostal za obranu domácích. Betonem srazil puk do bezpečí.
03:06'
Hra je poprvé přerušena. Postaral se o to brankář Binnington, který zastavil zakončení Carriera z bezprostřední blízkosti brankoviště.
02:24'
Barbašev se s pukem obtočil kolem obránce před brankovištěm Fleuryho, ale z otočky hostujícího brankáře nepřekonal.
01:40'
V úvodu se hraje delší úsek bez přerušení. Puk pravidelně střídá svého majitele.
00:55'
Utkání začalo menším náporem hostujícího týmu, který hned dvakrát protáhl v brankovišti Binningtona.
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Dunn, Faulk – Schwartz, B. Schenn, Kyrou – Perron, R. O'Reilly, Bozak – Barbašev, Thomas, Brouwer – MacEachern, J. de La Rose, Sundqvist.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Hague, Theodore, Engelland, Holden – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Zykov, Stastny, Tuch – Carrier, Nosek, Reaves..
St. Louis prohrálo tři zápasy v řadě, na druhé straně Vegas dokízali po dvou porážkách s týmy z New Yorku vyhrát na domácím ledě nad Chicagem.

Blues kvůli třem prohrám přišli o první místo v Západní konferenci, kde je o bod předstihlo Colorado. Na straně druhé Golden Knights uzavírají první osmičku této konference s náskokem tří bodů na devátý Vancouver.
Hokejisté St. Louis v noci ze čtvrtka na pátek přivítají na svém ledě Vegas v prvním vzájemném duelu sezony.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.