NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Dallas - 20. prosince 2019   01:00

Tampa
Tampa
12:58' Sergačjov (T. Johnson, Palát) • 15:24' Killorn (Kučerov, Hedman) • 23:22' Palát (Sergačjov, Shattenkirk)
3:4
(2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Dallas
Dallas
04:09' Radulov  (Seguin, J. Klingberg) • 37:57' Faksa  (J. Klingberg, Gurjanov) • 55:42' Dickinson  (Cogliano, R. Polák) • 63:00' Seguin  (Radulov)
Tampa
Hanson, L´Ecuyer – Baker, MacPherson
Amalie Arena, Tampa
19 092 diváků
Dallas

Skončilo nám utkání mezi Tampou a Dallasem. Dva body berou hosté, přestože byli po celou dobu utkání horším týmem. Tampa prohospodařila svůj dvougólový náskok a nakonec v prodloužení po třech minutách inkasovala z hole Tylera Seguina. V tomto zápase se velmi dařilo českým barvám. Dva body si připsal Ondřej Palát za gól a asistenci, branku na 2:3 ze strany Dallasu vsítil Radek Faksa a na vyrovnávacím gólu se rozjezdem celé akce podílel Roman Polák. Stars dnes vítězí 4:3 po prodloužení.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

Jan Rutta (Tampa) 0+0, +/-: -1, 2 střely, čas na ledě: 18:44
Erik Černák (Tampa) 0+0, +/-: 0, 4 střely, čas a ledě: 17:55
Ondřej Palát (Tampa) 1+1, +/-: 0, 3 střely, čas na ledě: 17:29
Roman Polák (Dallas) 0+1, +/-: +1, 0 střel, čas na ledě: 15:31
Andrej Sekera (Dallas) 0+0, +/-: 0, 0 střel, čas na ledě: 16:07
Radek Faksa (Dallas) 1+0, +/-: +1, 5 střel, čas na ledě: 18:11.

Dallas právě vstřelil branku!
Nedáš, dostaneš! Tyler Johnson měl na hokejce obrovskou možnost, když před ním stála úplně prázdná brána. Útočník Tampy trefil pouze boční síť a během sedmi sekund se na opačné straně radoval TYLER SEGUIN. Seguin si počkal na vyhozený kotouč z hole Radulova a přesnou střelou do šibenice nedal Vasilevskému šanci. Dallas tak dokonává obrat. 3:4 po prodloužení. Asistence: Alexandr Radulov.
62:28'
Chudobin zasáhl proti nebezpečnému zakončení Sergačjova. Hra je přerušena.
62:06'
Radek Faksa ujel obraně Tampy a zjevil se úplně sám před Vasilevským. Útočník Dallasu trefil rychlou střelou horní tyč.
61:49'
Radulov vybídl od mantinelu Klingberga, kterému puk utekl do středního pásma.
61:24'
Náznaky šancí jsme viděli na obou stranách. Postup Tampy do útočných pozic ale zastavilo ofsajdové postavení.
60:58'
Miro Heiskanen si zasekl puk a pohotovou střelou řádně prověřil Vasilevského. Ruský gólman hrudí dokázal zakročit a následně přerušit hru.
60:20'
Dallas získal puk a Jamie Benn rozhodně nikam nespěchá.
60:01'
Začalo prodloužení.
Střely na bránu: 46 – 17.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:43'
Dickinsonova přihrávka zpoza brány nebyla přesná. Zřejmě se dnes dočkáme prodloužení.
59:03'
Kučerov nepříjemnou střelou prověřil Chudobina. Brankář hostů nadvakrát stačil zasáhnout.
58:53'
Puk skončil na střídačce hostujícího týmu. Vhazovat se bude ve střední třetině.
58:26'
Dickinsonovi nevyšel průnik po levém křídle. Dallas se ke střeleckému pokusu nedostal.
57:43'
Palát zvládl své defenzivní úkoly na jedničku. Cogliana přitlačil na mantinel a nepovolil mu postup vpřed.
57:08'
Seguin se snažil dostat na polovinu Tampy, jenže byl zastaven hned dvěma zadáky.
56:29'
Blesky se snaží tlačit. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Chudobinem.
55:42'
Hosté srovnavají skóre, přestože jsou domácí po většinu zápasu lepším týmem! Andrej Vasilevskij si dnes vybral špatný den, jelikož tenhle gól jde jednoznačně na jeho vrub. Cogliano vypálil zápěstím a brankáři Tampy kotouč propadl až těsně před brankovou čáru. JASON DICKINSON už neměl problém s tím, aby doklepl puk do sítě. 3:3. Asistence: Andrew Cogliano a Roman Polák.
55:22'
Gourde se proháčkoval do výhodné pozice, odkud se ještě snažil hledat svého spoluhráče.
54:37'
Tampa se zabydlela v útočném pásmu. Opět před Chudobinem roztáčí kolotoč.
54:03'
Tampa kontroluje kotouč ve vlastní třetině. Dallasu se čas pomalu krátí.
53:18'
Sergačjov střílel z ideální pozice z voleje. Kotouč mu ale nesedl na hůl ideálně a nakonec o pár centimetrů zamířil vedle tyče.
52:55'
Point se v rychlosti snažil obkroužit hostující bránu, ovšem dostatečný prostor k zakončení nedostal.
52:08'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., hrubost).
52:08'
Po zákroku Chudobina se pustil Radek Faksa do Yanniho Gourdeho. Zřejmě se bude vylučovat na obou stranách.
51:39'
Blake Comeau musel zamířit ihned do kabiny. Pukem inkasoval tvrdou ránu přímo do zápěstí.
51:22'
Formace Tampy si vytvořila velký tlak. Celou akci zakončil zajímavou střelou Nikita Kučerov. Chudobin i tentokrát odolal.
50:48'
Hedman našel pěknou bekhendovou přihrávkou Ondřeje Paláta. Útočník Tampy ale nedokázal prostřelit pohotového Chudobina.
50:06'
Vasilevskij zachytil za svou bránou nahození od červené čáry. Následně svým spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou.
49:33'
Polák dobruslil kotouč včas, a proto se mohlo odpískat zakázané uvolnění. Hra se přesune zpět před Andreje Vasilevského.
49:08'
Johnson oslovil v lepší pozici stojícího Verhaeghea. Druhý jmenovaný útočník ale zamířil přesně do míst, kde stál připravený Anton Chudobin.
48:28'
Ondřej Palát poslal tvrdým hitem ve středním pásmu na led útočníka Comeaua.
47:54'
Rutta drží puk za bránou Tampy. Momentálně čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
47:06'
Erik Černák si stačil dobruslit kotouč včas. Zvládl rychlostní souboj s Tylerem Seguinem.
46:33'
Gourdeho přihrávka na levý kruh se pouze odrazila od hole Paquetta. Tampa se v tuto chvíli do střelecké pozice nedostala.
45:52'
Lindellova střela ihned po vhazování nezamířila mezi tři tyče.
45:32'
Ruský obránce Sergačjov má dnes formu. Projel středním pásmem jako nůž máslem a na vrcholu levého kruhu zkusil své štěstí. Svého krajana ale trefil pouze do hrudi.
45:12'
Jason Dickinson nedokázal přejít přes zhuštěné obranné pásmo domácích. Následoval ofsajd hostujícího celku.
44:20'
Killorn dokázal přebrat nepřesnou přihrávku Andreje Sekery. Slovenský zadák se musel rychle vracet na svou pozici v obraně.
43:02'
Dva hráči v modrých dresech se z ničeho nic zjevili před Chudobinem. Obrovskou chybu Stars ale nedokázal potrestat Cédric Paquette. Chudobin jeho ránu z bezprostřední blízkosti vyrazil.
42:28'
Dickinsonovi se nepovedla přihrávka na pravé křídlo. Kdyby akce vyšla, tak mohli jít hosté do přečíslení.
41:54'
Roman Polák se vydal na útočný výlet. Jeho postup vpřed byl ale na obranné modré čáře Tampy zastaven.
41:29'
Faksova formace byla znovu aktivní. Oleksiakovu střelu od modré čáry ale český útočník tečovat nedokázal.
41:11'
Domácí mají kotouč pod kontrolou. Z vlastní poloviny nyní rozehrává Kevin Shattenkirk.
40:33'
McDonagh pálil od modré čáry, ale jeho pokus byl těsně před Chudobinem sražen do bezpečí z pohledu Stars.
40:01'
Druhá třetina právě skončila. Padly v ní branky na obou stranách. Trefili se čeští hokejisté Ondřej Palát a Radek Faksa. Tampa drží jednogólový náskok, ale vzhledem k její dominanci je to málo. Třetí třetina bude jistě velmi zajímavá.
Střely na bránu: 31 – 13.
40:00'
39:35'
Radek Faksa mohl vzápětí vyrovnat. Jeho tvrdý projektil příklepem z pravého kruhu jen o pár centimetrů minul šibenici domácí brány.
39:00'
Gourdeho nahození dokázal zkrotit Anton Chudobin. Přestože už třikrát inkasoval, tak dnes podává velmi spolehlivý výkon.
38:35'
Dallas se z ničeho nic dostal zpět do hry. Následující útočnou akci zastavilo postavení mimo hru.
37:57'
Dnes se českým hokejistům daří. Denis Gurjanov zavezl puk do útočného pásma, následně vybídl Klingberga, jehož přesný pas oslovil RADKA FAKSU. Vytáhlý útočník Stars už pohotově zamířil a Vasilevskij se nestihl přemístit. 3:2. Asistence: John Klingberg a Denis Gurjanov.
37:30'
Cirelli protečoval nahrávku do útočné třetiny. Tampa opět operuje před bránou Chudobina.
36:55'
Hra je i nadále pod kontrolou domácího celku. Hosté jsou na kotouči velmi ojediněle.
36:19'
Černákův pokus od modré čáry byl jemně tečován těsně vedle zadní tyče. Dallas měl opět velkou kliku.
35:48'
Mattias Janmark sice vystihl přihrávku, která mířila na modrou čáru, ale neměl už dostatek sil na to, aby zaútočil. Dallas byl rád, že v danou chvíli vystřídal.
35:12'
Dlouho se hraje bez přerušení. Hra nabírá na velkém tempu.
34:32'
Carter Verhaeghe si vyměnil puk se Stephensem a následně sám zkoušel zamířit k bližší tyči. Jeho pokus ale obránce Klingberg srazil mimo tři tyče.
33:23'
Stamkos se jako tank natlačil do předbrankového prostoru. Touš za záda Chudobina ale protlačit nedokázal.
33:03'
Michail Sergačjov, který je dnes velmi vidět, vybídl vedle sebe stojícího Kučerova. Rána ruské hvězdy byla sražená do ochranné sítě.
32:13'
Dallas se drží na puku, ale momentálně si přihrává pouze ve vlastní třetině.
31:21'
Faksa patří dnes k nejaktivnějším mužům v bílém dresu. Český centr teď servíroval puk před bránu, kde však Comeau přesně nezakončil.
30:54'
Hedmanovi se nepovedlo prostrčit puk mezi bruslemi Janmarka. Přesto však domácí zásluhou Stevena Stamkose zůstávají na kotouči.
30:08'
Aktivita Tampy je zřejmá. Domácí chtějí co nejdříve vsítit čtvrtý gól. Dallas v tuto chvíli nemá protihru.
29:05'
Kučerov pálil hned po vyhraném vhazování nikým neatakován z mezikruží. Chudobina ale nepropálil.
28:22'
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. První střelu Chudobin vyrazil, ale k dorážce se dostal Cédric Paquette. Útočníkovi s číslem 13 se ale nepovedlo pozvednout kotouč nad beton. Tohle byla obrovská šance na gól.
27:50'
Oleksiak se zapojil do útočení a dlouho si dělal prostor u mantinelu. Nakonec přihrávkou před bránu hledal Comeaua, ale ten neuspěl.
26:56'
Stamkosovi proskočil kotouč až do středního pásma. Stars se ale stále nemohou dostat častěji do hry.
26:15'
Hosté nerozehráli přesně. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat poblíž Chudobinovy brány.
26:05'
Dallas se nadechoval, a tak Andrej Vasilevskij raději přerušil hru. Po komerční pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Lightning.
25:43'
Dickinson zavezl touš do útočné třetiny, kde z otočky vybídl svého spoluhráče stojícího za bránou domácích.
24:59'
Hokejistů Tampy je plný led. Anthony Cirelli využil svého dobrého pohybu a rázem se propracoval ke střele zápěstím. Anton Chudobin úspěšně zakročil.
24:09'
V pohotovosti musel být také Vasilevskij. Nadvakrát dokázal zkrotit nebezpečné nahození obránce Lindella.
23:22'
Tampa právě vstřelila branku!
Blesky se ujímají už dvougólového náskoku. Skórují naprosto zaslouženě, neboť úvodní minuty druhé třetiny patřily jim. ONDŘEJ PALÁT těsně před brankovištěm dokázal tečovat tvrdou ránu Sergačjova. Český útočník si připisuje svou desátou trefu v sezoně. 3:1. Asistence: Michail Sergačjov a Kevin Shattenkirk.
22:32'
Anthony Cirelli byl před bránou důsledný. Nejprve pohotovou tečí jen těsně minul bránu a za pár okamžiků se snažil objet svatyni hostů a zakončit. Branka z tohoto tlaku ale nevzešla.
22:04'
Ondřej Palát obkroužil útočné pásmo, aby mohl před bránu naservírovat přihrávku. O pár sekund později došlo ke střele z opačné strany, kterou ale Chudobin zastavil.
21:19'
Tampa si znovu vytvořila před bránou Stars optický tlak. Také druhou třetinu načali lépe domácí.
20:41'
Kvůli ofsajdu Dallasu musela být hra zastavena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:22'
Maroon parádní zadovkou vyzval k pohotovému zakončení Gourdeho. Chudobin se přemístil k tyči včas a dokázal levým betonem zachránit svůj tým.
20:01'
První třetina je u konce. Viděli jsme festival využitých přesilových her. Všechny góly padly z početních výhod. Po úvodních dvaceti minutách platí stav 2:1 pro domácí. Sledujeme velmi atraktivní hokej, tak snad v nastoleném trendu budeme pokračovat.
Střely na bránu: 17 – 8.
20:00'
19:55'
Pět sekund před koncem první třetiny musel Vasilevskij zasáhnout lapačkou. Ránu z pravého kruhu ale moc dobře viděl.
19:03'
Hvězdy se neusadily před Vasilevským příliš dlouho. Obránci Tampy s jistotou odpálili kotouč do bezpečných pozic.
18:42'
Domácí nejprve kostrbatě přešli útočnou třetinu, ale poté se dostali do velké šance. Anton Chudobin parádní rybičkou sebral Stephensovi branku.
17:46'
Dallas se už poměrně dlouho nedostal do dobré palebné pozice. Od desáté minuty je hra v režii Tampy Bay.
17:14'
Do brejku vyrazil Nikita Kučerov. Obhodil si beka, ale těsně před Chudobinem mu kotouč utekl.
16:58'
Hedmanova rána od modré čáry byla vyražena hostujícím brankářem do rohu kluziště.
16:35'
Tampa je povzbuzena vedoucím gólem. Dostala se do útočného pásma, ale Chudobina tentokrát nepřekonala.
15:24'
Tak tohle byla hokejová lahůdka! Domácí tým naprosto rozebral hosty a poprvé v utkání jde do vedení. Hedman si v rychlosti vyměnil puk s Kučerovem, jenž brilantní přihrávkou nabídl ALEXI KILLORNOVI prázdnou bránu. Zkušený útočník neporhl a vsítil gól. 2:1. Asistence: Nikita Kučerov a Victor Hedman.
15:01'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., příliš mnoho hráčů).
14:33'
Docela hodně prostoru měl na pravém křídle rozjetý Benn. Kapitán Dallasu zkoušel zamířit nad beton na zadní tyč, jenže Vasilevskij byl pozorný.
13:40'
Tampa se opět hnala před bránu, ale pokus Killorna ruský brankář Chudobin taktéž zlikvidoval.
12:58'
Také Tampa využívá přesilovou hru a stav je nyní srovnán. MICHAIL SERGAČJOV dostal proti hokejce pobídku Johnsona a naprosto parádní ránou zametl puk pod víko hostující brány. 1:1. Asistence: Tyler Johnson a Ondřej Palát.
12:45'
Maroon se jen o pár centimetrů nedostal k dorážce. Pálil byl do prázdné brány.
12:10'
Ze své oblíbené pozice střílel Stamkos. Chudobin znovu jeho dělovku vyrazil svými betony.
11:37'
Roman Polák si udělal prostor za svou bránu a nikým neatakován vyhodil puk přes všechny čáry až k bráně domácích.
11:11'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., hákování).
11:02'
Stamkos si rukavicí posunul puk před sebe a poslal jej do útočného pásma. O pár chvil později střílel Černák od modré čáry pouze do bránícího Janmarka.
10:38'
Anton Chudobin musel být opět v pohotovosti. Střelu z mezikruží ale pokryl a hru přerušil. Následuje komerční pauza.
10:28'
09:58'
Hráči Dallasu ale pošetřili cenné vteřiny v útočném pásmu a nyní to vypadá, že početní převahu Tampy ubrání.
09:12'
Stamkosovu dělovku z voleje dokázal vyrazit Chudobin před sebe. Tampa svou první přesilovku zatím nehraje špatně.
08:39'
Nikita Kučerov trefil z pravého kruhu pouze boční síť. Následně se hosté osvobodili.
08:28'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roope Hintz – 2 min., podrážení).
08:23'
Steven Stamkos si dvakrát stáhl kotouč na bekhend, ale důraznou střelu ze své hole nevyprodukoval.
07:57'
Miro Heiskanen dostal poměrně hodně času na střelu z vrcholu kruhu. Trefil ale pouze připraveného gólmana Lightning.
07:13'
Obránci celku v modrých dresech pouze posunuli puk do útočného pásma. Dallas zatím potvrzuje, že v defenzívě podává po celou sezonu dobré výkony.
06:26'
Point zastavil u mantinelu Černákovu pobídku. Přesně ale do mezikruží nepřihrál.
06:01'
Rychlý kontr vpřed zakončil střelou zápěstím Alex Killorn. Anton Chudobin neměl se svým zásahem sebemnší problém.
05:51'
Tampa se od počátku svého oslabení vůbec nemůže dostat do hry. Hosté zůstávají před bránou Vasilevského.
05:36'
Domácím se hrubě nepovedl přechod přes střední pásmo. Celkem banální přihrávka nebyla přesná, a proto byl k vidění další icing Blesků.
05:03'
Andrej Sekera poslal kotouč na zadní mantinel. Ve hře bude pokračovat domácí celek.
04:09'
Hosté využívají svou první přesilovku. Klingberg na modré čáře posunul touš Seguinovi, jehož pobídku do předbrankového prostoru jemně tečoval ALEXANDR RADULOV. Ruský útočník se dokázal prosadit, protože kotouč propadl výstrojí jeho krajana až do brány. 0:1. Asistence: Tyler Seguin a John Klingberg.
03:40'
Tampa vyhazuje kotouč z vlastního pásma. Dallas byl však v úvodu početní výhody velmi nepříjemný.
03:17'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Carter Verhaeghe – 2 min., podrážení).
03:10'
Tyler Johnson si počkal na správný moment na střelu bekhendem. Jeho rána ale minula bránu.
02:46'
Stamkosovi utekl puk z hole po přihrávce Shattenkirka. Dallas se zadarmo dostává ke kotouči.
02:07'
Ruský brankář ve službách Tampy musel zlikvidovat razantní pokus Joea Pavelskiho hned po vhazování.
01:52'
Radek Faksa se natlačil před bránu a hned dvakrát dorážel kotouč v těsné blízkosti brány. Také Vasilevskij dokázal zasáhnout proti první nepříjemné situaci.
01:29'
Nikita Kučerov pálil rychle z otočky. Chudobin si ale pokryl přední tyč a ramenem včas zasáhl.
01:03'
Tampa si vytvořila zajímavý tlak před bránou Dallasu. Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Jan Rutta, jehož pokus ale sestřelil Alexandra Radulova.
00:26'
Chudobin zachytil puk za svou bránou a ihned jej rozehrál na obránce Lindella.
00:07'
Hned na začátku se Tampě nepovedla dlouhá přihrávka. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Vasilevským.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh, Shattenkirk, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn (A) – Gourde, Paquette, Maroon – Stephens, T. Johnson, Verhaeghe.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, R. Polák, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Janmark – Comeau, Faksa, Cogliano – Perry, Dickinson, Gurjanov.

Rozhodčí: Hanson, L´Ecuyer – Baker, MacPherson.
TAMPA BAY LIGHTNING

Nejlepší tým loňské základní části pobývá i nadále mimo elitní osmičku své konference. Tampa získala 37 bodů ve 32 zápasech, na osmý Montreal ztrácí pouhý bod. Tým Jona Coopera se momentálně nachází na desáté příčce. Z posledních čtyř zápasů ale hned třikrát vyhrál a pomalými krůčky míří na očekávaná místa. V minulém duelu měly však Blesky velký problém s Ottawou a nakonec vyhrály až po prodloužení. Ze všech hráčů Tampy se drží v popředí produktivity fenomén loňské sezony Nikita Kučerov, jenž nasbíral 35 kanadských bodů.
DALLAS STARS

Dallas se nachází na šestém místě v Západní konferenci. Tým, který převzal po Jimu Montgomerym nový trenér Rick Bowness, získal 42 bodů ve 35 zápasech. Hvězdy však ztrácí na třetí Arizonu pouhé dva body, takže rozestupy nejsou nikterak velké. Z posledních šesti zápasů Dallas nebodoval jen v tom posledním s Edmontonem. Předtím čtyřikrát vyhrál a jednou prohrál po prodloužení. Stars potřebují nutně zlepšit ofenzívu, jelikož jsou druzí od konce v počtu nastřílených gólů v Západní konferenci. Velkým plusem tohoto týmu je však defenzíva, která funguje skvěle. Nejproduktivnějším hráčem Stars je Tyler Seguin s 26 kanadskými body.

Jan Rutta (Tampa) 15 zápasů, 1+3
Erik Černák (Tampa) 29 zápasů, 2+2
Ondřej Palát (Tampa) 32 zápasů, 9+7
Roman Polák (Dallas) 16 zápasů, 0+2
Andrej Sekera (Dallas) 31 zápasů, 0+3
Radek Faksa (Dallas) 35 zápasů, 7+6
Martin Hanzal (Dallas) do utkání z důvodu zranění nezasáhne.
Přeji příjemné páteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Tampy Bay Lightning dnes na svém ledě přivítají Dallas Stars. Utkání začíná krátce po jedné hodině ranní. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.