NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Detroit - 30. prosince 2019   01:00

Tampa
Tampa
24:10' Palát (Shattenkirk) • 45:33' B. Point (Hedman)
Detroit

Tímto se s Vámi loučím a těším se u dalšího sledování onlajn přenosu.

Zisk puku po chybách: 10-0
Tampa Bay pokračovala ve zlepšeném výkonu a nakonec zaslouženě vyhrála 2:1, při čemž si ale rozhodně vytvořila více gólových příležitostí než na dvě branky. Závěrečná power play snad nepřinesla ani jednu střelu a tak se ani nelze divit, že Detroit i z dnešního utkání nakonec zaslouženě odjíždí s prázdnou.
59:30'
Hra se ustálila v obranném pásmu Tampy, ta ale drží kotouč na mantinelu.
58:55'
Oddechový čas pro hosty.
58:50'
Hosté hrají bez brankáře.
58:34'
Další rychlý protiútok, který zakončoval opět neúspěšně Palát.
57:55'
Další nebezpečný protiútok končí pádem útočníka Tampy.
56:32'
Domácí se rozhodli nebránit výsledek ale pojistit jej. Skoro se to povedlo Palátovi, který využil Hronkovy chyby k útoku avšak nadvakrát Berniera nepřekonal.
55:12'
Mitchell Stephens zkoušel střílet přes chumel hráčů, přes který nakonec puk prolétl. Zastavil jej ale Bernier.
54:23'
Nepřesná přihrávka domácích způsobila Icing.
53:40'
Hedman se protlačil mezi kruh a brankoviště, odkud ale Berniera nepřekonal.
52:51'
Hráči Detroitu začínají otevírat hru ale ve středním pásmu chybují.
51:56'
Darren Helm po delší době prověřil Curtise McElhinneyho, který stále drží svůj tým ve vedení.
50:40'
Hráči Tampy opět krouží v útočném pásmu a kontrolují touš.
49:42'
Yanni Gourde se vymotal kolem branky a pokusil se překvapit Berniera, který byl tentokráte pozorný.
48:36'
Postup Detroitu zastavilo postavení mimo hru.
47:55'
Detroitu se podařilo uklidnit hru a může v klidu rozehrát od vlastní branky.
46:58'
Bernier se ještě pořádně nevzpamatoval z Pointovo překvápka a už musí řešit guláš, který mu před brankou připravil Kučerov se svým útokem za řádné podpory Černáka.
45:33'
Tampa právě vstřelila branku!
Domácí opět využívají přesilovou hru. Toto nádherně provedl BRAYDEN POINT, který dostal přihrávku do rohu, ze kterého se podél brankové čáry přibližoval k brance a neustále hledal, komu adresovat přihrávku, aby následně překvapil Berniera a místo přihrávky zavěsil u bližší tyče. Asistence: Victor Hedman
44:51'
Erne při snaze o dorážení přijel k nic netušícímu Killoronovi, kterého poslal k zemi. Zaslouženě si jde sednout za nedovolené bránění.
44:32'
43:06'
Detroit se usadil v útočném pásmu.
42:58'
42:32'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., podrážení).
41:30'
Tampa zatím nehraje přesilovou hru špatně ale opět chybí střela na branku.
40:58'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Trevor Daley – 2 min., hákování).
Zisk puku po chybách: 6-0
Ve druhé třetině předvedla Tampa značně zlepšený výkon a prakticky po většinu času nepustila soupeře přes půlku. Zásluhou jim byl vedoucí gól, který vstřelil Ondřej Palát. V závěru třetiny se však dopustili domácí jednoduchých chyb při rozehrání od vlastní brány čehož ke srovnání využili hosté, když vyrovnali z prakticky druhé šance za celou třetinu. Oba týmy tak opět odcházejí do šaten za nerozhodného stavu.
40:00'
39:15'
Ještě jeden tlak Tampy, ale Bernier stále drží.
38:06'
Tampa opět přejímá otěže zápasu.
37:54'
Detroit právě vstřelil branku!
Tak i na druhé brance utkání je znatelná české stopa, když Hronkovo nahození od mantinelu tečoval mezi betony brankáře ROBBY FABRI. Asistence: Filip Hronek.
37:28'
Detroit stále velice složitě hledá cestu do útočného pásma. Zbytečné chyby domácích jim však pomáhají...
36:10'
Až nyní Ryan McDonagh zhruba metr za kruhy mířil zápěstím nahoru a Bernier předvedl těžký zákrok ramenem.
35:25'
Tlak Tampy je místy drtivý a Bernierovi opět naskakují zákroky jak na běžícím pásu. Žádný z nich ale nebyl na druhou stranu nějak obzvlášť složitý.
34:13'
Tampa dále tlačí a Detroit se zmůže jen na střely z boku popř. vyhození mimo pásmo.
33:01'
Steven Stamkos obdržel krásnou přihrávku zpoza brány přímo mezi kruhy, kde nikým nekrytý zakončoval. Bernier jeho střelu vytáhl koncem vyrážečky.
32:02'
31:10'
Z kruhu pálil golfákem Michail Sergačjov. Bernier se ale dobře přesunul a puk lapil.
30:02'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Brendan Perlini – 2 min., nedovolené bránění).
29:55'
Další útočný pokus hostí přerušil ofsajd.
28:17'
Po dlouhé době provětral lapačku také Curtis McElhinney.
27:53'
Tampa pokračuje v tlaku ale hostujícím hráčům se daří hru držet na prknech.
26:40'
Hráči Tampy jsou jak polití živou vodou a Bernier musí vyrážet další pokus.
25:53'
Domácí se opět tlačí před Berniera.
24:10'
Tak na této brance má 90% zásluhu ONDŘEJ PALÁT, který nejprve vyhrál buly na Shattenkirka, aby následně jeho střelu od modré před Bernierem tečoval. Asistence: Kevin Shattenkirk.
23:52'
Střelu od modré chytá Bernier.
22:52'
Hosté vyhazují na icing.
21:50'
Ke střele se nyní dostali domácí, ale ani tentokráte si puk nenašel cestu do sítě.
20:49'
Detroit opět začal aktivně a ke střele od modré se dostal Mike Green. Jeho střela však potkala jednoho z protihráčů.
Zisk puku po chybách: 4-0
V první třetině plnila Tampa roli favorita pouze částečně a nebezpečná byla paradoxně pouze ve vlastním oslabení. Naopak Detroit vstoupil do zápasu s hlavou na hoře, ale Wings nedokázali v první třetině překonat muže s maskou. Celkem zaslouženě tak vidíme po první třetině nerozhodný stav.
20:00'
19:12'
Hosté si vytvářejí mírnou převahu.
18:41'
Iniciativu nyní přebírá Detroit, ale Tampa pozorně brání.
17:56'
Přečíslení 2 na 1 tentokráte pro hosty. Ale ani nyní nevidíme vstřelenou branku, jelikož přihrávka na Andreasa Athanasiou byla nepřesná.
16:42'
Domácí stále na puku po většinu doby v útočné třetině. Bernier však už v brance tolik práce zdaleka nemá a vyráží pouze jedno nahození.
15:24'
Tampa konečně plní roli favorita a mačká soupeře. Bernier si v krátké době připsal hned 5 zákroků.
14:55'
14:53'
Až nyní po střele Pointa na chvíli Bernier nevěděl kde má touš, díky čemuž se utvořil závar, který ukončil rozhodčí hvizdem.
13:59'
Domácí utvořili hned od vhazování zámek, ale zatím nebyly schopni vystřelit na branku.
12:56'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Mike Green – 2 min., vysoká hůl).
12:48'
Victor Hedman vyzkoušel tvrdou ranou pozornost hostujícího gólmana. Jonathan Bernier byl ale připraven.
12:20'
Hosté se usadili v útočném pásmu, vlastní chybou na modré ale o něj přicházejí.
11:22'
Palát s Pointem opět vytvořili přečíslení 2 na 1. Konečná přihrávka ale byla nepřesná.
10:54'
09:15'
Domácí dobře brání oslabení a dokonce se dostali do přečíslení 2 na 1. Po přihrávce však táhlou střelou nedokázal domácí útočník překonat Berniera.
08:54'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Patrick Maroon – 2 min., vražení na hrazení).
08:12'
Luke Glendening se ocitl v brejku, avšak osamocený únik zakončil bekhendovým blafákem, na který byl Curtis McElhinney připraven.
07:02'
Tampa se opět dostává před Berniera. Nedostává se však ani ke střele.
06:52'
Tampa konečně také zaútočila. Wings se brání zakázaným uvolněním.
05:14'
Detroit se usídlil v útočném pásmu a připisuje si další střely na bránu, které jsou ale spíše propagačního charakteru.
04:14'
Další chyba při rozehrávce domácích na vlastní modré čáře. Díky ní se k puku dostal k puku Bertuzzi, který prostrčil touš na před brankářem osamoceného Andrease Athanasiou, který však blafákem nepřekonal Curtise McElhinneyho.
03:30'
Palát zachyboval při rozehrávce přes střední pásmo, ale ihned vypomohl v defenzivě, díky čemuž dostávají domácí puk pod kontrolu.
02:05'
Také domácí brankář si připisuje první zákrok po nahození hostujícíh hráčů.
01:40'
Point přebruslil Nemetha a dostal se do zakončení. Bernier si připisuje první zákrok
00:32'
Domácí se hned od začátku tlačí do útočení.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, McDonagh (A), Rutta, Hedman, Shattenkirk, Sergačjov – Stamkos (C), Cirelli, Killorn (A) – Kučerov, B. Point, Palát – Stephens, Paquette, Maroon – Joseph, T. Johnson, Gourde.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Green, Nemeth, Daley, Hronek, Bowey, Biega – Bertuzzi, D. Larkin (A), Athanasiou – Zadina, Nielsen (A), Helm – Perlini, Glendening, Fabbri – Erne, Ehn, Abdelkader (A).

Rozhodčí: South, Joannette – Murray, Sericolo.
Proti Detroitu navíc dnes hrají i vzájemné zápasy. Věřte nebo ne, Detroit Tampu porazil naposledy v dubnu roku 2016. Od té doby tyto týmy spolu odehrály 15 utkání a jen dva dokázal Detroit dotlačit alespoň do prodloužení, kde nakonec stejně prohrál.
Na základě uvedeného patří Tampa k velkému favoritovi dnešního klání, neboť na domácím ledě přivítá nejhorší tým letošní sezóny Detroit Red Wings. Pokud o Detroitu mluvíme jako o nejhorším týmu, pak mluvíme jako o nejhorším s velkým N. Křídlům se letošní sezóna vážně nedaří a mezi 50 nejlepšími střelci nemá ani jedno jméno. Detroit je aktuálně považován za tým s nejvíce inkasovanými góly a nejméně vstřelenými. Z daleka nasbíral ze všech týmů nejméně bodů a ze všech týmů má rovněž nejhorší formu, když prohrál všech 5 posledních utkání, při čemž v každém z nich dostal 4 nebo 5 branek. Pokud bychom se podívali do této krize hlouběji za posledních 20 utkání si Detroit připsal pouhé dvě výhry po základní hrací době a jednu v prodloužení. Detroit navíc zužuje marodka důležitých hráčů, když pro zranění nehrají Ericsson ani Mantha, k nimž se přidal i Američan DeKeyser. Vzhledem k výše uvedenému je patrné, že boj o play off už Detroitu unikl a jak se zdá, pomalu ale jistě mu uniká i boj o to nestát se nejhorším týmem této sezóny. Pro srovnání aktuálně druhý nejhorší tým NHL New Jersey Devils má odehráno o dva zápasy méně než Wings a to nasbíral o 9 bodů více, nastřílel o 9 branek více a inkasoval o 22 branek méně.
Domácí se těší z téměř nulové marodky a slušné formy, když v posledních dvou zápasech získali plný počet bodů za výhry v základní hrací době nad sousedními týmy tabulky, když nejprve přejeli Floridu 6:1 a ve včerejším těžkém utkání zdolali Montreal 5:4. V útoku se navíc mohou opřít o stabilní střelce Kučerova, Hedmana a Stamkose.
Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z utkání NHL, ve kterém se proti sobě postaví týmy Tampa Bay Lightning a Detroit Red Wings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.