NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Nashville - 27. října 2019   01:00

Tampa
Tampa
20:32' Stamkos (Palát, Kučerov) • 29:25' T. Johnson (B. Point, Hedman)
2:3
(0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Nashville
Nashville
14:24' Järnkrok  (Josi, Johansen) • 54:47' Josi  (Järnkrok, Johansen) • 63:15' Ellis  (Josi, Sissons)

3. Steven Stamkos (TBL) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 30-40; Zablokované střely: 9-12; Vhazování: 54%-46%; Hity: 18-19; Přesilové hry: 1/4-2/5; Trestné minuty: 10-8.
Predators využili dvě přesilové hry a dokázali zareagovat na obrat Lightning ze druhé třetiny. O osudu utkání nakonec rozhodlo prodloužení, v němž Nashville sice nevyužil přesilovou hru, krátce na to ale skóroval Ryan Ellis. Svěřenci Petera Lavioletta vyhrála potřetí v řadě. Skóre. Tampa Bay Lightning 2 Nashville Predators 3.
63:15'
Nashville právě vstřelil branku!
RYAN ELLIS krásně zamíchal s pukem na vrcholu levého kruhu a parádní střelou zápěstím vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Predators sice přesilovku nevyužili, krátce na to ale nerozhodli – 3:2! Asistence: Roman Josi a Colton Sissons.
62:07'
Roman Josi vystřelil od modré čáry a Curtis McElhinney v bráně domácích Lightning včas sevřel své betony.
61:11'
Tampa hrála podruhé v zápase v šesti hráčích a dostala týmový trest, který odpyká útočník Mathieu Joseph.
61:02'
Nikita Kučerov nyní vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána minula přední horní roh brány.
60:34'
Roman Josi si sjel z levého křídla krásně před bránu, brankář Lightning mu ale kotouč hokejkou vypíchl.
60:01'
Tampa sice po přestávce otočila skóre, jenže Nashville ve třetí třetině duelu využil svou druhou přesilovou hru v zápase a poslal zápas do prodloužení. Skóre po třetí třetině. Tampa Bay Lightning 2 Nashville Predators 2.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:37'
Curtis McElhinney nyní ukryl nahození Predators ze středního pásma v lapačce a rychle rozehrál za bránu.
56:49'
Kyle Turris mířil rychlou střelou z levého kruhu pro vhazování ke vzdálenější pravé tyči, Curtis McElhinney ovšem vytáhl fantastický semafor!
56:20'
Predators se snažili dostat k puku v levém kruhu pro vhazování, jenže ve svém snažení nebyli úspěšní.
55:32'
Lightning dobře vystřelili na vrcholu mezikruží a mířili do levého rohu brány, Juuse Saros ovšem kotouč vyrazil.
54:47'
Lightning měli šanci vyhodit, jenže ji nevyužili a ROMAN JOSI je za to potrestal dělovou ránou od modré čáry, která zamířila k levé tyči brány – 2:2! Asistence: Calle Järnkrok a Ryan Johansen.
54:31'
Ryan McDonagh byl vyloučen za nedovolené bránění a Preds si zahrají po reklamní přestávce přesilovou hru.
53:29'
Kyle Turris na levém křídle nabral velkou rychlost a z levého kruhu mířil ke vzdálenější pravé tyči, Curtis McElhinney ale puk levým betonem vyrazil a připsal si skvělý zákrok! Tampa Bay drží vedení.
52:04'
Dnešní utkání sleduje 19092 diváků.
51:47'
Predators se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hostujícím hráčům se pískalo zakázané uvolnění.
51:10'
Lightning se vrhli do útočného pásma na levém křídle, kde jich útok vzápětí zastavilo postavení mimo hru.
50:37'
Roman Josi vypálil na bodu levého kruhu a Curtis McElhinney výborně zasáhl svým pravým ramenem.
50:02'
Puk skončil v ochranné síti a po přerušení hry dostává prostor komerční přestávka. Lightning stále vedou.
49:03'
Ryan Ellis byl zřejmě hráčem, který po fantastickém defenzivním zákroku vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, Curtis McElhinney ovšem jeho ránu vyrazil.
48:20'
Ondřej Palát nyní vystřelil v pravém kruhu z otočky a jeho sražená střela minula vzdálenější levou tyč brány.
47:46'
Mikael Granlund se snažil prosadit v blízkosti levé tyče bekhendem, to už měl ale Curtis McElhinney puk pod kontrolou poté, co ho rychle zmrazil pod lapačkou.
47:36'
Lightning se ocitli pod tlakem a podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra tedy byla přerušena.
47:09'
Ryan Ellis vypálil od modré čáry vedle pravé tyče a Curtis McElhinney nedokázal odražený kotouč zmrazit.
46:43'
Curtis McElhinney podržel střelu od modré čáry a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
46:33'
Mathieu Joseph nyní vystřelil na pravém křídle a jeho bekhendová střela mířila ke vzdálenější levé tyči, Juuse Saros ji ale vykopl pravým betonem do rohu kluziště.
46:11'
Lightning toho během přesilové hry příliš mnoho nepředvedli a Juuse Saros neměl žádnou práci.
45:19'
Michail Sergačjov nedokázal udržet útočné pásmo a Predators vyhodili kotouč do zóny domácích hokejistů.
44:11'
Roman Josi zbytečně fauloval za bránou Lightning a byl vyloučen na dvě minuty za krosček. Šance pro domácí.
42:50'
Dante Fabbro na pravém křídle vypálil od modré čáry a puk skončil v lapačce brankáře Curtise McElhinneyho.
42:33'
Lightning vystřelili na bodu levého kruhu a Juuse Saros poté s obrovskými problémy dokázal kotouč zachytit.
42:05'
Predators na levém křídle nemohli pokračovat v akci, protože jejich snažení zastavilo postavení mimo hru.
40:39'
Mattias Ekholm ztratil puk proti dvojnásobné přesile a Anthony Cirelli se krásně natlačil před bránu, Juuseho Sarose ovšem v bráně Nashvillu překonat nedokázal.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-24; Zablokované střely: 4-11; Vhazování: 54%-46%; Hity: 12-15; Přesilové hry: 1/3-1/3; Trestné minuty: 6-6.
Třetí třetina začne přibližně v 2:57.
Lightning po přestávce předvedli parádní obrat, když hned na začátku druhé třetiny využil přesilovou hru kapitán Steven Stamkos a po něm se poté prosadil v polovině střetnutí Tyler Johnson. Skóre po druhé třetině. Tampa Bay Lightning 2 Nashville Predators 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:16'
Braydon Coburn se ocitl ve slibné šanci u levé tyče brány, Juuse Saros ale jeho pokus z blízkosti vyrazil.
35:54'
Erik Čerňák vypálil na vrcholu pravého kruhu a prudkou ranou s příklepem mířil ke vzdálenější levé tyči, Juuse Saros ale puk pravým betonem vykopl a připsal si nyní další fantastický zákrok!
35:29'
Lightning nahodili kotouč za bránu Juuseho Sarose a okamžitě zamířili na střídačku, aby okysličili svou hru.
34:33'
Nikita Kučerov vypálil na bodu pravého kruhu a Juuse Saros puk nadvakrát zastavil. Komerční přestávka.
34:14'
Vyloučený Nick Bonino je nyní zpět na ledové ploše a Predators hrají v plném počtu. Lightning vedou 2:1.
33:34'
Tampa Bay je během přesilové hry velmi nebezpečná, Juuse Saros ale opět její pokus zastavil a puk podržel.
33:03'
Lightning na pravém křídle vypálili ihned po vhazování a brankář Predators nyní skvěle zasáhl levým betonem.
32:52'
Tyler Johnson na pravém křídle nabral velkou rychlost a z úhlu mířil pod horní tyč, Juuse Saros ovšem vytáhl semafor, na kterém podruhé zasvítila červená barva.
32:14'
Nick Bonino vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.
31:48'
Calle Järnkrok vystřelil v levém kruhu pro vhazování a Curtis McElhinney jeho pokus bez problému podržel.
30:58'
Curtis McElhinney nyní zmrazil nahození Predators pod lapačkou a po přerušení hry následuje komerční brejk.
30:39'
Před bránou Lightning vznikla hodně nepřehledná situace, Curtis McElhinney ale puk vleže holí odpálil.
29:25'
Tampa právě vstřelila branku!
TYLER JOHNSON si najel u levé tyče na volný puk a rychlou střelou zápěstím vymetl nad lapačkou Juuseho Sarose vzdálenější pravý horní roh – 2:1! Asistence: Brayden Point a Victor Hedman.
28:25'
Patrick Maroon naskočil zpět na led a po dlouhé kolmé přihrávce mířil z levého kruhu do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Juuse Saros ale vytáhl semafor.
28:04'
Curtis McElhinney si nyní připsal v rychlém sledu dva zákroky, když nejprve zasáhl proti střele z levého kruhu a poté od modré čáry, kterou obstaral Kyle Turris.
27:34'
Mikael Granlund se ocitl v blízkosti pravé tyče v šanci, Curtis McElhinney ho ovšem nadvakrát vychytal.
27:20'
Calle Järnkrok vystřelil v levém kruhu pro vhazování a Curtis McElhinney kotouč skvěle vyrazil vyrážečkou.
26:17'
Tampa Bay měla příliš mnoho hráčů na ledě a týmový trest odpyká útočník a nová posila Patrick Maroon.
26:17'
Hra byla přerušena a prostor dostává krátká komerční přestávka, po které bude následovat přesilová hra.
25:41'
Steven Stamkos se řítil sám na bránu a mohl otočit skóre dnešního zápasu, Juuse Saros ho ale nadvakrát dokázal skvěle vychytat! Nejprve vyrážečkou a poté pravým betonem, kotouč se totiž snášel ze vzduchu do brány! Málem 2:1.
25:30'
Anthony Richard krásně vystřelil na bodu levého kruhu a Curtis McElhinney puk vytáhl nad bránu Lightning.
24:18'
Yanni Gourde z vrcholu levého kruhu nahazoval puk na vzdálenější pravou tyč a Juuse Saros měl co dělat, aby po zásahu levým betonem puk zmrazil pod lapačkou.
22:37'
Predators mohli skórovat během oslabení v blízkosti pravé tyče, Curtis McElhinney ale kotouč vyrazil mimo.
21:54'
Luke Witkowski se řítil sám na bránu a Matt Irwin ho zezadu fauloval. Následovaly dvě minuty za sekání.
20:32'
STEVEN STAMKOS využil skvělé zpětné přihrávky spoluhráče, když v pravém kruhu parádně trefil poskakující kotouč a těsně nad ledem zamířil ke vzdálenější levé tyči! Lightning bleskově využili přesilovou hru a skóre utkání je nyní vyrovnané 1:1. Asistence: Ondřej Palát a Nikita Kučerov.
20:26'
Ryan Johansen marně stíhal dvojici protihráčů a jednoho z nich sekl. Lightning mají přesilovou hru.
20:05'
Lightning vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny a okamžitě puk nahodili do útočného pásma. Tampa po úvodní části prohrává, když inkasovala během oslabení.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-12; Zablokované střely: 1-3; Vhazování: 53%-47%; Hity: 7-10; Přesilové hry: 0/0-1/2; Trestné minuty: 4-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:01.
Juuse Saros předvedl v úvodu spektakulární zákrok a jeho tým poté udeřil, když se v přesilové hře prosadil Calle Järnkrok a vstřelil v letošní sezóně svůj třetí gól. Skóre po první třetině zajímavého střetnutí v Amalie Areně. Tampa Bay Lightning 0 Nashville Predators 1.
20:00'
19:42'
Mikael Granlund na levém křídle nemohl pokračovat ve svém snažení, protože se pískalo postavení mimo hru.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:57'
Craig Smith vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a dobře mířil nad lapačku Curtise McElhinneyho, kotouč ale minul vzdálenější pravý horní roh brány Tampy Bay.
16:17'
Tampa Bay na levém křídle vystřelila z ostrého úhlu a Juuse Saros vytáhl puk vedle vzdálenější pravé tyče.
15:55'
Lightning se na několik okamžiků usadili v útočném pásmu, do žádné slibné příležitosti se ale nedostali.
14:36'
Hra byla přerušena a prostor dostává komerční přestávka. Predators využili přesilovou hru a vedou.
14:24'
CALLE JÄRNKROK nyní vypálil na vrcholu levého kruhu bez přípravy a puk se od hole clonícího Erika Čerňáka odrazil mezi vyrážečkou a tělem Curtise McElhinneyho k přední tyči! Predators vedou! Asistence: Roman Josi a Ryan Johansen.
13:54'
Ondřej Palát byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Predators si zahrají druhou přesilovou hru zápasu.
13:45'
Braydon Coburn vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Juuse Saros dokázal puk vytěsnit nad.
13:20'
Kyle Turris využil nepřesné rozehrávky Lightning a okamžitě vystřelil, jeho střela ale minula pravou tyč.
12:13'
Predators na pravém křídle nepřesně rozehráli a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění. Přerušení.
12:00'
Luke Witkowski na levém křídle nemohl pokračovat v akci, protože domácí zastavilo postavení mimo hru.
11:40'
Ondřej Palát vypomohl obraně Lightning a přihrávkou o hrazení za vlastí bránou Tampy poté úspěšně rozehrál.
10:41'
Kevin Shattenkirk se nyní dostal na pravém křídle k nahození a jeho pokus od modré čáry byl sražen mimo.
10:11'
Kyle Turris vystřelil na bodu levého kruhu a Curtis McElhinney puk podržel v náručí. Komerční přestávka.
09:05'
Predators se dostali na levém křídle ke střele zápěstím, kterou poté Curtis McElhinney bez problému podržel.
08:44'
Craig Smith vystřelil na pravém křídle od hrazení a Curtis McElhinney puk na přední tyči vyrazil za bránu.
08:16'
Lightning předvedli krásnou kombinaci a mohli skórovat u levé tyče, jenže Juuse Saros se k ní dokázal včas přesunout a kotouč vyrazil pravým betonem mimo.
07:39'
Juuse Saros si připsal další zákrok a Luke Witkowski se vrátil zpět na led. Následuje komerční přestávka.
07:13'
Mattias Ekholm vystřelil v levém kruhu pro vhazování a domácí Curtis McElhinney puk vyrazil vyrážečkou.
06:53'
Mathieu Joseph mohl skórovat na levém křídle od hrazení během oslabení, puk ale zamířil nad bránu.
05:55'
Roman Josi vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho prudká rána zamířila nad bránu, čehož Lightning využili a podařilo se jim kotouč vyhodit.
05:28'
Luke Witkowski dostal dvě minuty za držení a Nashville si zahraje úvodní přesilovou hru dnešního zápasu.
05:28'
Predators se dostali na pravém křídle k nahození, které skončilo v lapačce gólmana Curtise McElhinneyho.
04:28'
Brayden Point před bránou parádně tečoval nahození a puk mířil k pravé tyči, jenže Juuse Saros předvedl spektakulární zákrok a vsedě kotouč vyrazil, přestože mířil do protipohybu!
03:48'
Nick Bonino vystřelil na bodu levého kruhu a domácí brankář puk vyrazil levým betonem do ochranné sítě.
03:04'
Lightning vypálili z levého kruhu pro vhazování a Juuse Saros jejich prudký pokus vytěsnil za svou bránu.
02:27'
Mattias Ekholm se dostal na levém křídle k nahození, které poté skončilo v lapačce Curtise McElhinneyho.
01:40'
Victor Hedman na levém křídle vypálil od modré čáry a Juuse Saros jeho prudký pokus na přední tyči vyrazil.
00:52'
Colton Sissons na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Curtis McElhinney kotouč podržel ve své lapačce.
00:01'
Nashville vyhrál úvodní vhazování zápasu a dnešní střetnutí mezi Lightning a Predators bylo zahájeno.
00:01'

Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Hedman, Shattenkirk, McDonagh, Černák, Coburn, Sergačjov – T. Johnson, Stamkos (C), Joseph – Palát, B. Point, Kučerov – Killorn (A), Cirelli (A), Gourde – Maroon, Paquette, Witkowski. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm (A), Fabbro, Hamhuis, Irwin – Järnkrok, Johansen, Arvidsson – Mikael Granlund, Turris, Watson – Grimaldi, Bonino, C. Smith – Salomäki, Sissons, Richard. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Francis Charron. Čároví: Ryan Galloway, Scott Driscoll.

Ondřej Palát (TBL) 9 zápasů, 3+1, +/- +4
Erik Čerňák (TBL) 9 zápasů, 1+0, +/- +1
Vzájemné zápasy

Nashville se střetl s Tampou v loňské sezóně dvakrát během listopadu a oba dva vzájemné zápasy vyhrál. Nejprve v Tampě hladce 4:1 a poté doma těsně 3:2.
Nashville Predators

Nashville se po dvou domácích vítězstvích přesouvá do Tampy, kde se bude snažit prodloužit svou vítěznou sérii a zároveň vylepšit venkovní bilanci. Predators letos odehráli tři venkovní zápasy, z nichž dva duely prohráli a jeden vyhráli. V sestavě hostujícího Nashvillu možná budou chybět hvězdy Matt Duchene a Filip Forsberg.
Tampa Bay Lightning

Tampa se nachází na pátém místě Atlantické divize a mohou za to její nevyrovnané výkony. Lightning doma letos odehráli tři zápasy a zaznamenali dvě výhry, když porazili Floridu s Pittsburghem, mezitím ovšem nestačili na Colorado. Největší hvězdou domácích Lightning je zkušený Steven Stamkos, který během devíti zápasů zaznamenal deset bodů za čtyři góly a šest asistencí.
Tampa Bay má v domácím prostředí výsledky jako na houpačce, to samé ovšem platí o hokejistech Nashvillu venku, takže nás čeká v neděli velmi zajímavé utkání. Predators vyhráli dvakrát v řadě, na ledě Lightning se ale zřejmě budou muset obejít bez dvou velkých opor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.