NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Buffalo - 1. prosince 2019   01:00

Toronto
Toronto
25:30' W. Nylander (Matthews, Tavares) • 61:45' Tavares (Kapanen, A. Johnsson)

3. Carter Hutton (BUF) 41 zák., 2 góly, 95,3%
Statistiky: Střely na bránu: 43-30; Zablokované střely: 11-11; Vhazování: 54%-46%; Hity: 27-31; Přesilové hry: 1/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.
Rasmus Ristolainen sice odpověděl na úvodní gól domácího Williama Nylandera a poslal střetnutí do prodloužení, jenže v něm udeřil domácí kapitán John Tavares a k jubilejní 400. asistenci v NHL přidal vítězný gól. Konečný výsledek souboje mezi dvěma skvělými brankáři zní. Toronto Maple Leafs 2 Buffalo Sabres 1.
61:45'
Toronto právě vstřelilo branku!
JOHN TAVARES zamíchal s pukem na vrcholu mezikruží a nádhernou střelou zápěstím vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Asistence: Kasperi Kapanen a Andreas Johnsson. (2:1)
61:11'
Brandon Montour mohl rozhodnout, když si z pravé strany sjel před bránu, Frederik Andersen ho ale vychytal lapačkou! Fantastický zákrok.
60:38'
Brandon Montour zpětnou přihrávkou nikoho nenašel a puk dolétl až za bránu hostujícího Cartera Huttona.
60:10'
Morgan Rielly se dostal ke střele v levém kruhu pro vhazování, puk ale skončil na výstroji Cartera Huttona.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ve Scotiabank Areně padly dva góly, které byly hodně podobné. Po sjetí před bránu se nejprve prosadil domácí William Nylander a v dresu Sabres poté Rasmus Ristolainen. Čeká nás prodloužení. Skóre po třetí třetině. Toronto Maple Leafs 1 Buffalo Sabres 1.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:49'
Marco Scandella zachránil Cartera Huttona na brankové čáře a utkání dojde do prodloužení!
59:22'
William Nylander z levého křídla nahazoval puk na vzdálenější pravou tyč, nikdo se ale do zakončení nedostal.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:35'
Kasperi Kapanen se ocitl v mezikruží proti dvojnásobné přesile a navíc nedokázal poskakující puk zpracovat.
58:06'
Carter Hutton se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Maple Leafs a poté rozehrál o hrazení za ní.
57:51'
Nic Petan se rozhodl pro sprint na levém křídle, jenže si dal puk příliš daleko od hokejky. Zakázané uvolnění.
57:08'
Domácí Cody Ceci mohl otočit hru, jenže jeho kolmá přihrávka podél trestných lavic nikoho nenašla.
55:48'
Cody Ceci nyní trefil střelou od modré čáry čárového rozhodčího a Maple Leafs poté pokračovali v tlaku, Carter Hutton ale volný puk rychle přikryl a druhý gól domácích Maple Leafs nepřišel. Komerční přestávka.
55:04'
Auston Matthews se u levé tyče do zakončení nedostal, stejně jako po následném objetí brány Sabres.
54:34'
Dnešní utkání sleduje 19250 diváků.
53:31'
Maple Leafs přestali bruslit a Casey Mittelstadt se dostal na vrcholu mezikruží ke střele zápěstím, která skončila v lapačce připraveného Frederika Andersena.
52:52'
Brandon Montour si najel na odražený puk a jeho střela bez přípravy minula levý horní roh domácí brány.
52:36'
Další střela Sabres přišla z pravého křídla a Frederik Andersen rychle sevřel betony, aby ji úspěšně zastavil.
52:21'
Conor Sheary na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho pokus skončil v náručí Frederika Andersena.
51:42'
Auston Matthews vypálil od modré čáry a puk skončil v lapačce připraveného brankáře Cartera Huttona.
51:10'
Maple Leafs mohli skórovat po nádherné kombinaci do prázdné brány, jenže se tak nestalo a střela Austona Matthewse z vrcholu levého kruhu zamířila nad bránu.
50:28'
Toronto pokračovalo v dobývání hostující brány a Carter Hutton nakonec zmrazil puk pod lapačkou. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
50:03'
Maple Leafs odpověděli střelou z pravého kruhu a puk se po pravém betonu Cartera Huttona svezl těsně vedle vzdálenější levé tyče brány!
49:35'
Buffalo dostalo Toronto pod obrovský tlak a Frederik Andersen měl co dělat, aby vleže kotouč nepustil za svá záda, ale podařilo se mu to!
49:08'
Carter Hutton si pohlídal nahození Maple Leafs a u levé tyče brány zmrazil kotouč pod lapačkou.
48:52'
Rasmus Ristolainen vystřelil od modré čáry a kotouč po dvojité teči skončil na spojnici levé a horní tyče! Frederik Andersen měl velké štěstí.
47:32'
Auston Matthews se ocitl s pukem v blízkosti pravé tyče a ještě přihrával, což Carter Hutton fantasticky přečetl.
46:58'
Sabres právě vstřelili branku!
RASMUS RISTOLAINEN si sjel z pravého křídla před bránu a nadvakrát se dokázal bekhendem prosadit! Buffalo konečně skórovalo a stav je 1:1. Asistence: Brandon Montour a Jack Eichel.
46:18'
Brandon Montour vypálil po zakázaném uvolnění Maple Leafs od modré čáry a jeho rána skončila na výstroji domácího brankáře Toronta Frederika Andersena.
46:06'
Maple Leafs nepřesně rozehráli podél střídaček a proti domácím hráčům se pískalo zakázané uvolnění. Domácí drží těsný náskok a prostor dostává reklamní přestávka.
45:43'
John Tavares se na pravé straně protáhl do útočného pásma a po jeho zpětné přihrávce už to vypadalo na hodně dobrou šanci, jenže Zach Bogosian ji překazil.
45:15'
Justin Holl na pravém křídle udržel útočné pásmo a jeho nahození z otočky bylo přizvednuto do ochranné sítě.
44:40'
Už to vypadalo, že se Alexander Kerfoot dostane do zakončení v blízkosti levé tyče, nakonec se tak ale nestalo.
44:04'
Marcus Johansson se na pravém křídle nedokázal protáhnout mezi dvěmi věžemi domácích Maple Leafs.
43:10'
Marco Scandella mohl vyrovnat, Frederik Andersen ale jeho střelu z vrcholu mezikruží vyrazil vyrážečkou.
Maple Leafs vstoupili do závěrečné třetí třetiny velice dobře a snaží se o vstřelení pojišťující druhé branky.
42:09'
Rasmus Ristolainen zpomalil hru za vlastní bránou a počkal, až jeho spoluhráči v klidu dostřídají.
41:32'
Conor Sheary se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a nemohl v útočném snažení Sabres pokračovat.
41:10'
Auston Matthews vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela zápěstím skončila v lapačce brankáře.
40:34'
Cody Ceci vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a brankář Sabres puk vyrazil pravým betonem.
40:10'
Ilja Michejev vystřelil na vrcholu levého kruhu a Carter Hutton vytáhl v úvodu třetí části parádní semafor.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 27-19; Zablokované střely: 8-7; Vhazování: 47%-53%; Hity: 18-24; Přesilové hry: 1/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.
Třetí třetina začne přibližně v 3:05.
John Tavares zaznamenal jubilejní 400. asistenci v NHL poté, co se podílel na úvodní brance utkání Williama Nylandera. Maple Leafs vzápětí mohli vedení navýšit, jenže Kasperi Kapanen na konci samostatného úniku neskóroval a na opačné straně mohli vyrovnat Sabres. Hosté měli několik obrovských šancí, jenže domácí tým drží nad vodou fantasticky chytající Frederik Andersen. Skóre po druhé třetině ve Scotiabank Areně vyznívá pro domácí. Toronto Maple Leafs 1 Buffalo Sabres 0.
40:00'
39:43'
Jake Muzzin přizvedl puk do ochranné sítě a domácí už si přejí slyšet sirénu. Sabres mají obrovský tlak.
39:17'
Victor Olofsson krásně vystřelil z levého kruhu a jeho pokus těsně minul vzdálenější pravou tyč!
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:31'
Frederik Andersen udělal obrovskou chybu, když nedokázal zmrazit puk pod svou lapačkou a Jeff Skinner ho mohl potrestat, jenže brankář Maple Leafs situaci zachránil a po skvělém zákroku hru přerušil! Sabres teď byli blízko vyrovnání na 1:1.
38:01'
Conor Sheary zkusil vystřelit bez přípravy a jeho pokus z mezikruží byl sražen vedle pravé tyče domácí brány.
37:42'
Útočnou akci domácích Maple Leafs zastavila přihrávka rukou a snaha Toronta byla zastavena.
36:28'
Jack Eichel mířil střelou z levého křídla k přední tyči domácí brány, pravý beton Frederika Anderena byl ale připraven a kotouč zamířil do rohu ledové plochy.
36:15'
Maple Leafs vystřelili na bodu levého kruhu a kotouč mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Carter Hutton ho ale lapačkou vytáhl mimo.
35:44'
Toronto vzápětí vypálilo od modré čáry a Carter Hutton ukryl kotouč ve svém náručí. Komerční přestávka. Maple Leafs vedou nad Sabres 1:0.
35:10'
Maple Leafs se dokázali ubránit a poté vyrazili do přečíslení dva na jednoho, které nic nepřineslo.
33:44'
John Tavares se vrátil na led a mohl skórovat, jeho střela z mezikruží ale minula pravou tyč hostující brány.
32:42'
Casey Mittelstadt se natahoval po přihrávce z pravého křídla na vzdálenější levé tyči, na puk ale nedosáhl a domácí Frederik Andersen tedy zasahovat nemusel.
31:32'
John Tavares se podílel asistencí na úvodní brance zápasu, nyní byl ale vyloučen na dvě minuty za sekání.
30:50'
Conor Sheary nyní mohl skórovat na vzdálenější pravé tyči brány po přihrávce z levého křídla do prázdné sítě, jenže Frederik Andersen předvedl senzační semafor! Potlesk na otevřené scéně.
30:40'
Následovala střela z pravého křídla, která žádnou větší příležitost nepřinesla, a následuje komerční přestávka.
30:24'
Kasperi Kapanen se řítil po nádherné přihrávce sám na bránu a rychlou střelou zápěstím chtěl zamířit ke vzdálenější levé tyči, jenže Carter Hutton ho vychytal svým pravým betonem!
30:02'
Rasmus Ristolainen vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl sražen do levého rohu útočného pásma hostí.
29:29'
Hosté v rychlém sledu dvakrát vypálili od modré čáry, první pokus ale skončil na pravém betonu Frederika Andersena, zatímco druhý pokus poté v jeho lapačce.
29:00'
Sabres chodí hodně agresivně za nahozenými kotouči, zatím to ale žádné slibné příležitosti nepřináší.
28:08'
Auston Matthews mohl skórovat po krátké přihrávce Johna Tavarese, jenže ji nedokázal zpracovat.
27:10'
Frédérik Gauthier na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela z otočky skončila v ochranné síti. Hra byla přerušena a za vedení Toronta probíhá reklamní přestávka.
26:22'
Sam Reinhart mohl vyrovnat střelou z pravého kruhu, jeho pokus zápěstím ale minul bližší horní roh.
25:30'
WILLIAM NYLANDER se nyní z pravé strany drze natlačil před bránu a nádhernou bekhendovou střelou z blízkosti vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Toronto využilo úvodní přesilovou hru a vede 1:0. Tavares dosáhl 400. asistence. Asistence: Auston Matthews a John Tavares.
24:58'
Brankář Sabres opět dobře zakročil v blízkosti levé tyče a následná dorážka Tysona Barrieho skončila mimo.
24:38'
Tyson Barrie vypálil na bodu levého kruhu a jeho ostrá rána skončila na hrudi brankáře Cartera Huttona.
24:06'
Marcus Johansson vyfasoval dvě minuty za sekání a Maple Leafs si také vyzkouší první přesilovou hru.
23:40'
Cody Ceci dobře vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho pokus mířil ke vzdálenější levé tyči, Carter Hutton měl ale dobrý výhled a puk vykopl svým pravým betonem.
22:47'
Carter Hutton zasáhl proti táhlé střele Leafs pravým betonem a poté vyjel skoro až do rohu ledové plochy, aby zastavil a podržel střelu Maple Leafs z více než nulového úhlu.
22:19'
Útočník Toronta se dnes vrátil do sestavy a nyní vypálil na levém křídle, Carter Hutton ale jeho ránu podržel.
21:52'
Alexander Kerfoot sice dokázal vyhrát souboj za bránou Buffala, jeho zpětná přihrávka ale nikoho nenašla.
21:01'
Casey Mittelstadt vystřelil na bodu levého kruhu a jeho střela zápěstím minula vzdálenější pravou tyč brány.
20:34'
Sabres poslali puk na zakázané uvolnění a po přerušení hry se vhazovalo po pravici brankáře Cartera Huttona.
20:07'
Vyloučený Nic Petan je zpět na ledě a Toronto hraje na začátku druhé třetiny utkání opět v plném počtu.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-8; Zablokované střely: 5-2; Vhazování: 36%-64%; Hity: 10-10; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:07.
Frederik Andersen vyrazil ránu Buffala ze středového kruhu a hosté úvodní přesilovou hru utkání s největší pravděpodobností nevyužijí, protože do jejího konce zbývá pouhých sedm sekund. Sabres měli na svědomí největší šanci utkání, když Sam Reinhart orazítkoval horní tyč. Skóre po první třetině dnešního střetnutí v Torontu zní. Toronto Maple Leafs 0 Buffalo Sabres 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:58'
Victor Olofsson vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho střela zápěstím minula bližší pravý horní roh brány.
18:43'
Frédérik Gauthier skončil v pravém rohu obranného pásma na ledě a puk zůstal ztracen pod jeho tělem.
18:07'
Nic Petan podrazil Jacka Eichela a Buffalo si zahraje po komerční přestávce první přesilovou hru střetnutí.
16:46'
Casey Mittelstadt mohl skórovat z blízkosti u levé tyče, jenže nyní ztroskotal na pravém betonu Frederika Andersena, který si dokázal poradit s oběma pokusy.
16:19'
Dmytro Timashov opět zkusil vypálit z levé strany útočného pásma, jeho rána ale byla tentokrát zablokována.
15:57'
Auston Matthews vystřelil na bodu levého kruhu a jeho pokus skončil na pravém betonu Cartera Huttona.
14:45'
Sabres nyní předvedli nádhernou kombinační akci, zakončení ale na jejím konci nakonec nebylo. Dobrá práce Maple Leafs, kteří mohli vyrazit do protiútoku.
13:31'
Jimmy Vesey na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a puk skončil v náručí brankáře Frederika Andersena.
12:45'
Následovala střela Maple Leafs z pravého křídla, která skončila na pravém rameni Cartera Huttona.
12:34'
Colin Miller na levém křídle vypálil od modré čáry a Frederik Andersen jeho ránu úspěšně vyrazil mimo.
11:28'
Marco Scandella se dostal v levém kruhu ke střele a Tyson Barrie puk přizvedl do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
11:08'
Maple Leafs vypálili v pravém kruhu pro vhazování a kotouč skončil na pravém betonu Cartera Huttona.
10:50'
Frédérik Gauthier zamíchal s pukem v levém kruhu a jeho střela zápěstím byla sražena za bránu.
09:49'
Maple Leafs vystřelili na ose útočného pásma od modré čáry a jejich táhlý pokus zápěstím mířil k levé tyči, brankář Sabres ho ale snadno vyrazil pravým betonem.
09:00'
Cody Ceci na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho táhlý pokus skončil v náručí Cartera Huttona.
08:29'
Ilja Michejev odpověděl střelou z levého křídla, která skončila na výstroji připraveného Cartera Huttona.
08:03'
Jake McCabe vypálil na vrcholu levého kruhu a Frederik Andersen nedokázal jeho ránu udržet v náručí.
07:28'
Sam Reinhart vystřelil na bodu pravého kruhu a prudkou střelou zápěstím poté mířil do bližšího horního rohu brány, Frederika Andersena ovšem zachránila tyč! Sabres byli hodně blízko vedení!
07:01'
Maple Leafs se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti domácímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.
06:39'
Andreas Johnsson se dostal v pravém kruhu do zakončení a jeho bekhend skončil na hrudi Cartera Huttona.
06:23'
Dmytro Timashov nemohl pokračovat v útočném snažení, protože se ocitl v postavení mimo hru. Reklamní blok.
05:49'
Jack Eichel se snažil prosadit u pravé tyče, jenže skončil s pukem za bránou a zpětnou přihrávkou žádného ze svých spoluhráčů neoslovil. Puk sebral Cody Ceci.
04:57'
Zach Bogosian na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho prudký pokus minul vzdálenější levou tyč.
04:31'
Sabres podél střídaček vyráželi do nebezpečného protiútoku, vzápětí ale byla odpískána přihrávka rukou.
04:04'
Marcus Johansson se ocitl před bránou Leafs v obrovské příležitosti, mezi betony ale Frederika Andersena poté z blízkosti překonat nedokázal!
03:26'
Dmytro Timashov na levém křídle vystřelil z nulového úhlu, Cartera Huttona ale v bráně zaskočit nedokázal.
02:34'
Travis Dermott na levém křídle vypálil od modré čáry a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči brány, jenže Carter Hutton kotouč vyrazil svým levým betonem mimo.
01:23'
Marco Scandella mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže jeho prudký pokus minul vzdálenější levou tyč.
01:09'
Henri Jokiharju vystřelil na opačné straně ledové plochy ze stejného místa a také on minul přední tyč.
00:34'
Cody Ceci na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus zápěstím minul vzdálenější levou tyč.
00:01'
Sabres vyhráli úvodní vhazování zápasu a střetnutí mezi Buffalem a domácím Torontem bylo zahájeno.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Rielly (A), Ceci, Muzzin, Holl, Dermott, Barrie – I. Michejev, Tavares (C), Hyman – A. Johnsson, Matthews (A), W. Nylander – Petan, Kerfoot, Kapanen – Engvall, F. Gauthier, Timashov. Hlavní trenér: Sheldon Keefe.

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Montour, Ristolainen, McCabe (A), Bogosian, Scandella, Jokiharju, C. Miller – Olofsson, Eichel (C), S. Reinhart – Mittelstadt, Ma. Johansson (A), Vesey – Skinner, Jo. Larsson, Sheary – Girgensons, Asplund. Hlavní trenér: Ralph Krueger.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Ian Walsh. Čároví: Mark Shewchyk, Scott Driscoll.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v letošní sezóně NHL třikrát, když si v přípravě vítězství rozdělily a úvodní zápas v rámci základní části vyhrálo Buffalo, když Leafs porazilo 6:4.
Buffalo Sabres

Buffalo se tentokrát střetne s Torontem na jeho ledě a pokusí se proti němu vyhrát během pouhých dvou dnů podruhé. V bráně Sabres tentokrát začne brankář Carter Hutton. Obrovskou hrozbou je nyní Jack Eichel, který v posledním zápase proti Leafs vstřelil dva góly a přidal k nim jednu asistenci. Hvězda hostujícího Buffala bodovala osmkrát v řadě, když zaznamenala 15 bodů.
Toronto Maple Leafs

Hlavní trenér Sheldon Keefe převzal pozici po Mikeovi Babcockovi a Maple Leafs pod jeho vedením první tři zápasy vyhráli, v posledním střetnutí ovšem nestačili na Buffalo. V bráně Toronta by měl nastoupit Frederik Andersen a na ledě by se měl představit také útočník Alexander Kerfoot, který se vrací do sestavy po trestu na dva zápasy. John Tavares je blízko 400. asistenci.
Toronto Maple Leafs se podruhé během dvou dnů postaví do cesty Buffalu Sabres a tentokrát bude mít výhodu domácí Scotiabank Areny, ve které se mu pokusí oplatit páteční porážku 6:4. Podaří se mu to?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.