NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Detroit - 22. prosince 2019   01:00

Toronto
Toronto
37:11' Hyman (Rielly) • 42:18' Matthews (Tavares, Marner) • 48:51' Hyman (Matthews) • 53:39' Matthews (Marner, Hyman)
4:1
(0:0, 1:0, 3:1)
Detroit
Detroit
58:16' Bertuzzi  (Athanasiou, Fabbri)
Toronto
Hutchinson (Andersen) – Barrie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Ceci, Dermott – Marner, Tavares (C), Hyman – Kapanen, Matthews (A), W. Nylander – I. Michejev, Kerfoot, Engvall – Spezza, F. Gauthier, Timashov.
Garrett Rank, Brian Pochmara – Scott Cherrey, Tony Sericolo
Scotiabank Arena, Toronto
19 080 diváků
Detroit
J. Bernier (7. Pickard) – Green, Nemeth, Hronek, Daley, Bowey, Lashoff – Zadina, D. Larkin (A), Mantha – Fabbri, Filppula, Bertuzzi – Athanasiou, Glendening (A), Helm – Perlini, Nielsen, Erne.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
3. Auston Matthews (TOR) 2+1
Je konec. Toronto Maple Leafs porazilo na domácím ledě Detroit Red Wings poměrem 4:1. První branky jsme se dočkali až ve 38. minutě, kterou nevídaným způsobem dal Hyman. Třetí perioda patřila domácím, protože ve 43. minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení Matthews, ve 49. minutě se druhým gólem prezentoval Hyman a v 54. minutě rovněž vstřelit druhou branku Matthews. Detroit se ale také mohl zaradovat ze vstřelení gólu a to v 59. minutě po trefě Bertuzziho.
59:26'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Andreas Athanasiou – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Andreas Athanasiou – 2 min., faul kolenem).
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Justin Holl – 5 min., bitka).
59:26'
Po dalším zákroku uprostřed hrací plochy se do sebe pustili Andreas Athanasiou a Justin Holl, ovšem rozhodčí zamezili větší bitce.
59:02'
Toronto se snažilo něco vymyslet po levé straně a na ledové ploše se ke konci zápasu hodně přiostřilo.
58:16'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Travis Dermott – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
58:16'
Detroit právě vstřelil branku!
Hosté bleskově využívají přesilovou hru a dávají tak první branku v tomto utkání! Střela Athanasioua orazítkovala tyč a puk skončil v brankovišti, kde byl nejpohotovější TYLER BERTUZZI, jenž kotouč uklidil do prázdné svatyně. Asistence: Andreas Athanasiou a Robby Fabbri.
58:05'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Muzzin – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Anthony Mantha – 2 min., hrubost).
58:05'
Jake Muzzin a Anthony Mantha se do sebe pustili, ovšem domácí hráč svého protivníka přehodil na lopatky a Mantha zůstává ležet.
56:17'
Domácí útočník se ocitl v ofsajdovém postavení a následuje tak buly ve středním pásmu.
55:47'
Domácí gólman Michael Hutchinson nyní sklidil ovace za další zákrok proti střele soupeře.
55:16'
Toronto už je opět v útočné třetině a John Tavares se snažil něco vymyslet, ale to se mu nakonec nepodařilo.
54:50'
Detroit se sice dostal ke střele, ale ta minula domácí bránu a Michael Hutchinson tak nemusel zasahovat.
53:39'
Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do vedení už 4:0! Domácí hráč za bránou posunul kotouč před brankoviště, kde z první razantně zakončil do sítě AUSTON MATTHEWS, jenž si v dnešním utkání připisuje druhu trefu. Asistence: Mitchell Marner a Zach Hyman.
52:49'
Dmytro Timashov posunul puk na Frédérika Gauthiera, ale tomu střela sjela z hole.
52:13'
Filip Zadina si sice zpracoval kotouč na levé straně, ale okamžitě o něj přišel.
51:30'
Maple Leafs dominují na ledové ploše ve třetí dvacetiminutovce a opět drží kotouč v útočném pásmu.
50:27'
Robby Fabbri nyní musel zabojovat směrem zpátky, což se mu také podařilo.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a Toronto s přehledem vede nad Detroitem 3:0.
49:06'
Nyní se hra přerušila a následuje komerční přestávka.
48:51'
Nyní se už Maple Leafs dočkali třetího gólu a o vítězi je tak pravděpodobně rozhodnuto! ZACH HYMAN se dostal ke kotouči na levé straně a posléze fantastickým zakončením bekhendem zavěsil puk pod víko. Asistence: Auston Matthews.
48:10'
Travis Dermott podržel kotouč za svou bránou, aby obě mužstva vystřídala.
47:12'
Tyson Barrie se posléze dostal ke střele, ale ta minula hostující svatyni.
46:43'
Kasperi Kapanen tentokrát nahodil kotouč do útočného pásma, ale nedokázal vymyslet něco nebezpečného.
45:45'
Domácí celek předvádí ve třetí třetině velice dobrou hru a snaží se o vstřelení pojišťovací třetí branky, která by mu s velkou pravděpodobností zajistila výhru.
44:46'
Red Wings se nyní dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před svatyni Calvina Pickarda.
44:17'
Tyler Bertuzzi se sice dostal do zakončení, ale to bylo zblokováno do ochranné sítě a hra je tak přerušena.
43:45'
Toronto se opět dostalo do šance, ale ta nakonec nepřinesla žádnou větší šanci.
42:18'
Domácí mužstvo využívá přesilovou hru a jde do dvoubrankového vedení! Tavares skvěle posunul kotouč pod sebe na AUSTONA MATTHEWSE, který vypálil přímo mezi betony Pickarda. Asistence: John Tavares a Mitchell Marner.
41:39'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Filip Zadina – 2 min., podrážení).
41:04'
40:41'
Detroit pokračuje v přesilové hře z první třetiny, ale nemůže se dostat ke střele.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:00.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Toronto Maple Leafs vede nad Detroit Red Wings 1:0. Ve druhé třetině bylo překvapivě lepším týmem hostující mužstvo, které si vytvořilo několik šancí, ale gól nedalo. To se povedlo ovšem Torontu, konkrétně ve 38. minutě hodně nevídaným způsobem dostal puk za brankovou čáru Zach Hyman.
40:00'
39:53'
Posléze už přišla rána, ale ta skončila jen v moci gólmana Hutchinsona.
39:43'
Hosté sice drží kotouč v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.
39:04'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Muzzin – 2 min., podrážení).
38:26'
Morgan Rielly hledal před bránou spoluhráče na teč, ale kotouč nakonec skončil jen vedle brány.
37:49'
Pierre Engvall se dostal ke střele z levé strany, ale jeho pokus pokryl Pickard.
37:11'
Tak tohle je hodně nevídaný gól! ZACH HYMAN se dostal do úniku, kdy jej podrazil Mike Green, ovšem kotouč nakonec doklouzal do brány před jejím vysunutím! Po poradě rozhodčích tak byla branka uznána a Toronto vede 1:0. Asistence: Morgan Rielly.
37:11'
Zach Hyman se dostal do úniku, kdy jej Mike Green podrazil, ale rozhodčí samostatný nájezd nenařídil!
36:42'
Po delší době je hra opět přerušená a následuje tak komerční přestávka.
36:22'
Dylan Larkin vystihl přihrávku protihráče, ovšem posléze neměl proti dvěma obráncům nárok na úspěch.
35:36'
Domácí celek sice dostal soupeře ze svého pásma, ale následně nedokázal s kotoučem nic velkého vymyslet.
34:33'
Hra má momentálně tempo, ale nevidíme nijak pohledný hokej, protože přicházejí jen střely na náhodu místo vytvořených akcí.
33:40'
Posléze se Red Wings dopustili zakázaného uvolnění.
33:32'
Toronto ale nyní sevřelo soupeře a posléze zakončoval Dmytro Timashov, ale jeho pokus letěl nad horní tyč.
33:12'
K vidění jsou momentálně pouze zmařené útoky a pokusy o střelu na bránu.
32:07'
A také, že domácí gólman připraven byl, protože krátce po buly přiletěla střela od modré čáry.
32:03'
Tentokrát se domácí mužstvo dopustilo zakázaného uvolnění a Michael Hutchinson tak bude muset být připraven.
31:38'
Tyson Barrie napálil před sebou stojícího hráče a Detroit tak může opět vyrazit směrem dopředu.
30:52'
Morgan Rielly to tentokrát zkusil od modré, ale jeho střela končí pouze v moci gólmana Pickarda.
30:37'
Ve hře 4 na 4 nemá ani jeden celek nějakou převahu a hraje se nahoru dolů.
30:00'
Polovina základní hrací doby je u svého konce a bohužel se dnes gólové hody nepořádají, jelikož jsme se stále nedočkali ani jedné branky.
29:18'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Alexander Kerfoot – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Robby Fabbri – 2 min., sekání).
29:06'
Toronto se už ale opět dostává do hry, ale není to taková dominance jako v první periodě.
28:29'
Nyní se ve velké možnosti ocitl domácí hráč Dmytro Timashov, ale i on minul bránu soupeře!
27:49'
Justin Holl z pravé strany poslal velice nebezpečný kotouč před bránu, ale nakonec Pickard nemusel zasahovat.
26:52'
Co Detroit nepromění je už trestuhodné! Andreas Athanasiou se skvěle dostal středem obrany do úniku, ale posléze zamířil vedle levé tyče!
26:29'
William Nylander podklouzl a nabídl tak soupeři se dostat do šance, ovšem rána Robbyho Fabbriho z pravého kruhu končí jak jinak, než v moci gólmana Hutchinsona.
25:39'
Domácí obránce zpracoval kotouč přímo do cesty rozjetého Adama Erneho, ale jeho zakončení bekhendem nebylo nijak nebezpečné.
25:05'
Anthony Mantha pálil z mezikruží, ovšem jeho střela byla zblokována a skončila vedle domácí brány.
24:09'
Michael Hutchinson předvedl opět velice dobrý zákrok proti tečované střele soupeře.
23:49'
John Tavares mohl rozveselit domácí fanoušky, ale jeho zakončení minulo bránu.
23:09'
Trevor Daley to rovněž zkusil od modré čáry, ale jeho rána minula pravou tyč domácí svatyně.
22:18'
Detroit i nadále pokračuje ve velice aktivní hře směrem dopředu a nepustil soupeře ani k jedné střele na svou bránu.
21:25'
Mike Green vyslal zpoza modré čáry tvrdou ránu, ovšem ta skončila v moci gólmana Hutchinsona.
20:45'
Opět jsou hosté na začátku třetiny velice aktivní, ale Michael Hutchinson předvedl další zákrok.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:04.
První třetina je u svého konce a branky jsme se zatím nedočkali. Už po půl minutě hry se v obrovské šanci ocitl Dylan Larkin, ale jeho únik skončil na tyči. Detroit byl na začátku zápasu lepším týmem, ale posléze se už do utkání dostalo Toronto a ke konci dvacetiminutovky to byl velký kolotoč v podání domácích, ovšem bez úspěchu.
20:00'
19:43'
Toronto se ještě pokoušelo v závěrečných minutách něco vymyslet, ale Detroit se opět dostal ze své třetiny.
19:19'
Detroit se opět ubránil a následně vydal do protiútoku, ovšem zakončení Adama Erneho končí v moci gólmana Hutchinsona.
18:36'
Zach Hyman si nedokázal zpracovat kotouč a Maple Leafs se tak dostali z útočného pásma.
18:06'
Nyní je to velký kolotoč v podání Toronta, ovšem červenobílá zeď se urputně brání.
17:26'
Opět je k vidění velký tlak ze strany domácích, ale Calvin Pickard si zatím věděl rady se vším.
16:59'
Přihrávka Travise Dermotta byla zblokována do zámezí.
16:36'
Andreas Athanasiou poslal nebezpečný kotouč před domácí bránu, ale Detroit se nakonec nedostal ke střele.
16:04'
Ilja Michejev je v první třetině velice aktivním hráčem, ale jeho další střela končí pouze v lapačce Calvina Pickarda. Následuje komerční přestávka.
15:36'
Zatím ale obrana Detroitu pracuje skvěle a nenechává domácí protivníky dojít do nějakých velkých šancí.
14:48'
Opět se hra přelévá z jedné strany na druhou, ovšem Toronto už se dostalo do zápasu a je lepším týmem.
13:50'
Maple Leafs se při rozehrávce ve svém pásmu ocitli v problémech, ale nakonec dokázali vše vyřešit bez nějaké újmy.
13:44'
Brendan Perlini nabral skvělou rychlost na levé straně a dostal se ke střele, ovšem tu pokryl Michael Hutchinson.
13:28'
Morgan Rielly si objel bránu a posléze z otočky vypálil přízemní střelu, kterou ale Pickard viděl a chytil.
12:36'
Velké štěstí měl nyní Calvin Pickard, jelikož kotouč po střele domácího útočníka Ilja Michejeva skončil na tyči!
12:06'
Mitchell Marner čekal před bránou na přihrávku z pravé strany, kterou také dostal, ale nedokázal si jí zpracovat.
11:07'
Michael Hutchinson vytáhl další skvělý zákrok proti zakončení soupeře. Obrana Toronta snad ještě zůstala v šatně.
10:31'
Michael Hutchinson si tentokrát poradil se střelou soupeře a následuje tak komerční přestávka.
10:03'
Pierre Engvall posunul kotouč na Ilju Michejeva, který z levé strany vypálil tvrdou ránu, ovšem pouze do výstroje Pickarda.
09:19'
Další střela z řad domácích zpoza modré čáry byla zblokována červenobílou zdí.
08:52'
08:28'
Následně hosté opět vyhodili puk ze své třetiny a zatím se jim tak oslabení poměrně daří.
08:06'
Maple Leafs posléze sehráli skvělou akci, kdy domácí hráč zakončoval do prázdné svatyně, ale minul kotouč.
07:39'
Hostům se v oslabení podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a na chvíli se tak vysvobodit.
06:52'
Střídání v týmu Detroit Red Wings: ze hřiště odchází Jonathan Bernier, přichází Calvin Pickard.
06:52'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Anthony Mantha – 2 min., podrážení).
06:52'
Teprve podruhé od začátku tohoto zápasu se ozvala píšťalka rozhodčího, která přerušila hru.
06:46'
Morgan Rielly se pokusil vypálit z levé strany, ale jeho rána byla zblokována.
06:19'
Posléze se Detroit sice dostal do třetiny soupeře, ale nějaká střela na bránu nepřišla.
05:48'
Český obránce Filip Hronek drží kotouč za svou bránou a čeká, až se jeho formace vystřídá.
05:06'
Nyní to byl hostující celek, jenž se dostal do nebezpečné akce, ale Michael Hutchinson vymrštil svůj beton.
04:16'
Tentokrát už měl hostující gólman práci, ale poradil si také se zakončením Williama Nylandera.
03:52'
Nyní bylo Toronto směrem dopředu nebezpečné, ale Jonathan Bernier nakonec nemusel zasahovat.
03:09'
Stále se hraje od úvodního buly bz přerušení.
02:38'
Jonathan Bernier nyní zastavil kotouč za svou bránou a pomohl tak svým spoluhráčům se založením dalšího útoku.
01:50'
Jde vidět, že jde teprve o začátek utkání a obě mužstva se ještě rozbruslují, což vyhovuje Red Wings, kteří se opět dostali ke střele.
00:25'
Hned v úvodní minutě mohl jít Detroit do vedení, když se hostující hráč Dylan Larkin dostal do samostatného úniku, ale zakončil pouze do tyče!
00:01'

Toronto Maple Leafs: Hutchinson (Andersen) – Barrie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Ceci, Dermott – Marner (A), Tavares (C), Hyman – Kapanen, Matthews, W. Nylander – I. Michejev, Kerfoot, Engvall – Spezza, F. Gauthier, Timashov.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Pickard) – Green, Nemeth, Hronek, Daley, Bowey, Lashoff – Zadina (A), D. Larkin, Mantha – Fabbri, Filppula, Bertuzzi – Athanasiou (A), Glendening, Helm – Perlini (A), Nielsen, Erne.

Rozhodčí: Garrett Rank, Brian Pochmara – Scott Cherrey, Tony Sericolo.
Toronto se aktuálně ve Východní konferenci nachází na 9. místě se 40 body a skóre 121:115. V posledním zápase zavítalo na led New York Rangers, odkud si odvezlo výhru 6:3. Nejproduktivnějším hráčem je s 38 body Matthews.
Detroit je ve stejné konferenci na poslední 16. pozici s 21 body a skóre 79:141. Naposled v domácím prostředí podlehl Columbusu poměrem 3:5. Nejproduktivnějším hráčem je s 28 body Bertuzzi.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Toronto Maple Leafs a Detroit Red Wings. Poslední střetnutí těchto mužstev se odehrálo 28.11. na ledě Detroitu, kde ovšem velice drtivě vyhrálo Toronto poměrem 6:0. Dnes se navíc bude bojovat ve Scotiabank Aréně v Torontu. Tato hala nabídne kapacitu pro 19 800 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.