NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Rangers - 29. prosince 2019   01:00

Toronto
Toronto
04:21' W. Nylander (Tavares, Matthews) • 27:48' Matthews (Marner) • 46:22' Engvall (Barrie, Kapanen) • 59:07' Matthews (W. Nylander, Barrie)
4:5
(1:2, 1:2, 2:0 - 0:1)
Rangers
Rangers
01:41' B. Howden  (R. Strome, Trouba) • 07:59' R. Strome  (Panarin) • 24:37' R. Strome  (Panarin, Fast) • 37:05' Zibanejad  (Kreider) • 60:51' DeAngelo  (Panarin, R. Strome)
Toronto
Sutherland, Rooney – Smith, Alphonso
Scotiabank Arena, Toronto
19 942 diváků
Rangers
Georgijev (H. Lundqvist) – Trouba, Skjei, DeAngelo, M. Staal, Fox, R. Lindgren – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Fast, R. Strome (A), Panarin – Kakko, Chytil, B. Howden – Haley, McKegg, Fogarty.

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 47:37 (14:10, 19:19, 12:7)
Zblokované střely – 9:21
Vyhraná vhazování – 46:23
Trestné minuty – 6:8
Hity – 12:30
Máme za sebou rozhodně kvalitní a zábavné utkání, které skončilo porážkou Toronta v souboji s newyorskými Rangers 4:5 v prodloužení. Domácí dokázali ve třetí třetině dohnat dvougólové manko, když se nejprve prosadil tečí Barrieho střely Pierre Engvall a 53 sekund před koncem srovnal při hře bez gólmana Auston Matthews. Hosty však ztracené vedení nakonec mrzet nemusí, jelikož v prodloužení zužitkovali přečíslení 2 na 1 nahrávající Panarin a skórující Anthony DeAngelo. Sedmé vítězství v řadě tak Leafs už nepřidají.
60:51'
Rangers právě vstřelili branku!
Je konec! Druhý bod nakonec získají hosté! Brankář Georgijev se nejprve dokázal přesunout proti další střele Riellyho a Rangers pak otočili hru do rychlého brejku. V přečíslení 2 na 1 naservíroval Artěmij Panarin puk ANTHONYMU DEANGELOVI a ten ho poslal za záda marně se natahujícího Andersena. Asistence: Artěmij Panarin a Ryan Strome.
60:17'
Po nahrávce Marnera střílel z levé strany Morgan Rielly, Georgijev vyráží.
60:01'
Hokejisté Toronta ve třetí třetině dohnali dvougólové manko a tak se bude prodlužovat. Kontaktní gól vstřelil Pierre Engvall, který pohotově tečoval střelu Barrieho a na 4:4 srovnal 53 sekund před koncem Auston Matthews.
60:00'
59:07'
Toronto právě vstřelilo branku!
AUSTONOVI MATTHEWSOVI je předchozí zaváhání odpuštěno! William Nylander mu předložil puk na pravý kruh, odkud Matthews z voleje vypálil a s přispěním lehké teče od hole bránícího Lindgrena kotouč zapadl až za záda Georgijeva. Asistence: William Nylander a Tyson Barrie.
58:49'
Mohlo a asi mělo být vyrovnáno! Bekhendovou dorážku Pierra Engvalla vyrazil Georgijev, ale poté už v brankovišti jen ležel a bezmocně sledoval, jak na jeho téměř odkrytou klec pálí Auston Matthews. Ten však selhal a přestřelil!
58:20'
Branka Toronta je prázdná!
58:13'
Jason Spezza možná přebral puk těsně za modrou čarou, ale rozhodčí nechali hru pokračovat. Střelu domácího beka pak vyrazil Georgijev.
57:07'
Přihrávku do jízdy obdržel Artěmij Panarin. Neměl ale dost rychlosti, aby ujel Dermottovi a tak puk zasekl a chvíli čekal. Nakonec se rozhodl pro střelu, která branku minula.
56:16'
Nahození Riellyho nedokázal tečovat mezi tyče Mitchel Marner, který se po ošetření nastřeleného ucha vrátil zpět do hry.
55:34'
Zaútočili ale hosté. Chytil hledal zpoza branky Bučněviče, který se u brankoviště neprosadil.
55:02'
Máme tu posledních pět minut třetí třetiny. Můžeme čekat drtivý tlak Toronta.
54:43'
Hostující vyhození bylo tečováno a o zakázané uvolnění se tak nejedná.
54:35'
Zach Hyman háčkoval s pukem v útočném pásmu. K zakončení se ale nedostal a volný puk přikryl Georgijev. Následuje reklamní přestávka.
53:52'
Domácí dnes vyslali na branku už 41 střel. To je velké číslo, Georgijev však propustil za svá záda jen tři puky.
53:14'
Od levého mantinelu střílel Martin Marinčin a Georgijev si pro puk sáhl lapačkou.
52:13'
Na přihrávku Chytila nedosáhl před brankou Brett Howden. V tuhle chvíli se už jednalo spíše o ojedinělý protiútok hostí.
51:35'
Spezza hledal střílenou přihrávkou Kapanena, ten nedokázal sklepnout puk za Georgijeva. Rangers čekají ještě horké minuty.
51:05'
Po nahrávce Riellyho pálil z voleje Auston Matthews. Branku však minul a puk následně vyskočil z hrací plochy.
50:31'
Obránce Justin Holl dobře podpořil akci Toronta a svým výpadem rozpoutal před Georgijevem solidní závar. Brankář Rangers však udržel kotouč před brankovou čarou!
50:02'
Mitchell Marner byl nešťastně zasažen pukem někam do oblasti ucha a rychle zamířil ke střídačce. Zřejmě utrpěl krvavé zranění, které se bude muset vyřešit v útrobách arény na ošetřovně.
49:20'
Výbornou práci odvedl Greg McKegg, který přebruslil domácího obránce Barrieho a zabránil tak odpískání icingu.
47:45'
John Tavares z voleje přestřelil. Hosté čelí velkému tlaku Toronta.
47:27'
Od modré čáry vypálil Marinčin, Georgijev vyráží.
47:22'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje zpět před Georgijeva.
46:22'
Je tu kontaktní gól domácích! Kapanen našel na modré čáře Tysona Barrieho, který se naznačením střely zbavil bránícího hráče a teprve pak puk nahodil na branku. Ten pohotově sklepl mezi betony Georgijeva clonící PIERRE ENGVALL a Maple Leafs jsou tak zpět ve hře – 3:4. Asistence: Tyson Barrie a Kasperi Kapanen.
45:56'
Po nahrávce Jasona Spezzy měl šanci Kasperi Kapanen. Puk ale končí jen za brankou Newyorčanů.
45:29'
Nylander posouval puk na Kasperiho Kapanena, který se ale na pravém křídle neprosadil. Rangers otáčejí hru na druhou stranu.
44:40'
Z osy hřiště střílel John Tavares. Georgijev ztlumil puk na hrudi.
44:27'
Domácí Nylander nahazoval po prknech puk do útočného pásma, ale ten vypadl z hrací plochy.
43:55'
Zach Hyman si v útočném pásmu počkal na Austona Matthewse, kterému puk přenechal. Střelec Toronta mířil vedle bližší tyčky.
43:11'
Morgan Rielly dostal puk na levou stranu útočného pásma a vypálil. Georgijev zasáhl pravým ramenem.
42:37'
Velká šance Rangers. Dorážka Bretta Howdena těsně minula levou tyčku Andersenovy svatyně!
42:09'
John Tavares dostal puk do předbrankového prostoru, ale zamířil příliš vysoko a poslal hrací předmět až do ochranné sítě. Kapitán Toronta se na sebe hodně zlobí.
41:35'
Dobré střídání třetí hostující formace s Filipem Chytilem. Ta ho odehrála v útočném pásmu, ale bez nějaké větší šance.
40:32'
Střelecký pokus domácího Tysona Barrieho minul branku Rangers.
Hity – 9:19
Také druhou třetinu vyhráli hokejisté Rangers 2:1 a celkově tak v Torontu vedou už 4:2! Střelecký účet druhé části otevřel ve 25. minutě parádní ranou z pravé strany Ryan Strome. Tím odstartoval nápor Maple Leafs, který ovšem vedl pouze ke kontaktnímu zásahu Austona Matthewse. Ve 38. minutě navíc poslal Kreider do brejku Miku Zibanejada, který chytře naznačil střelu golfem a pak zamířil mezi beton domácího gólmana. Domácí budou mít v závěrečné dvacetiminutovce co dělat, aby odvrátili porážku.
40:00'
39:53'
Oba aktéři šarvátky dostávají shodně dvě minuty za sekání a další dvě minuty za hrubost.
39:53'
Máme tu potyčku mezi Martinem Marinčinem a Ryanem Stromeem! Prát se chce hlavně slovenský bek, Strome se do toho úplně nehrne a nechává se protihráčem zezadu objímat.
39:33'
Hosté takticky drží puk v útočném pásmu. Fox navíc ranou od pravého mantinelu zaměstnal Andersena.
39:16'
Nahození Chrise Kreidera z levé strany končí v lapačce Frederika Andersena.
39:00'
Začíná už poslední minuta druhé třetiny.
37:58'
Anthony DeAngelo vystřelil od modré čáry a Andersen si tentokrát připsal úspěšný zákrok.
37:05'
Hosté využili rychlý brejk a opět svému soupeři odskakují na rozdíl dvou zásahů! Chris Kreider našel parádním pasem na pravém křídle rozjetého MIKU ZIBANEJADA. Švédský útočník brankáře Andersena dokonale zmátl naznačením střely golfákem a pak kotouč lehce poslal mezi jeho betony do síťky. Asistence: Chris Kreider.
36:56'
Morgan Rielly to zkoušel z úhlu, Georgijev byl na místě.
36:44'
Tyson Barrie vyvezl kotouč do útočného pásma a nahodil ho na brankáře Georgijeva. Ten ho raději podržel a tak tu máme ještě jednu reklamní přestávku.
35:58'
35:56'
Od modré čáry vypálil Jacob Trouba. Andersen si poradil a nadvakrát kotouč přikryl.
35:20'
Domácí se nyní osvobodili.
34:50'
Mika Zibanejad měl před sebou odkrytou domácí klec. Místo navýšení náskoku ale střílel jen do břevna!
33:57'
Pierre Engvall je vyloučen za držení a to znamená přesilovku pro Rangers!
33:39'
Kasperi Kapanen střílel z pravé strany. Georgijev puk vyrazil ramenem.
33:01'
Georgijev teď měl problémy s rozehrávkou, když krotil skákavý puk. Nakonec ho dokázal posunout ke spoluhráčům.
31:37'
Zakázané uvolnění domácích.
30:50'
Marner si počkal na obránce Morgana Riellyho, který z druhé vlny podpořil akci Toronta a předložil mu puk před branku. Rielly zakončoval z otočky a Georgijev proti kotouči vytrčil levý beton!
30:13'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se tak vrací do jejich obranného pásma.
29:41'
Georgijev je teď v ohni střel. Nyní zachytil puk, který na něj letěl od modré čáry.
29:06'
Artěmij Panarin předkládal kotouč na zadní tyčku Ryanovi Stromeovi, který puk sklepl jen do nataženého betonu brankáře Andersena! Na druhé straně pálil Kasperi Kapanen a Georgijev jistým zákrokem přerušil hru.
27:48'
Domácí přeci jen snižují! Po buly v útočném pásmu se Toronta se strhl souboj o kotouč, který nakonec Mitchell Marner rozsekl posunutím k AUSTONOVI MATTHEWSOVI. Ten na nic nečekal a z první hrací předmět napálil nad lapačku Georgijeva – 2:3. Asistence: Mitchell Marner.
27:30'
Domácí se nechtějí smířit s průběžným stavem, ale narážejí na výborného brankáře Georgijeva. Ten si připsal další úspěšný zákrok po ráně Justina Holla.
27:21'
Dermott nabil na levý kruh Kasperimu Kapanenovi, který střílel do připraveného Georgijeva. Následuje reklamní přestávka.
27:16'
26:48'
Opět to domácí sehráli na Matthewse, jenže Georgijev se stačil postavit i proti dalšímu pokusu domácího kanonýra!
26:36'
Hezká sehrávka domácích. Nylander posunul puk na pravou stranu, odkud zakončoval Auston Matthews, ovšem Georgijev se snažil přesunout k pro něj vzdálenější tyčce a nenechal se překonat!
26:10'
První polovina přesilovky se Leafs moc nevydařila. Teď se však domácí usadili v útočném pásmu.
25:15'
Dvě minuty za hákování pro Kappa Kakka. Domácí dostávají šanci na snížení.
24:37'
Hosté odskakují na rozdíl dvou branek! Nádherně se trefil RYAN STROME, který na vrcholu pravého kruhu napřáhl ke střele příklepem, která vymetla protější šibenici Andersenovy klece. Strome dává svůj druhý gól v zápase – 1:3. Asistence: Artěmij Panarin a Jesper Fast.
23:17'
Skjei tentokrát nabízel střílenou přihrávkou puk pro Kaapa Kakka. Byl to ale brankář Andersen, který zasáhl a odrazil kotouč mimo kluziště.
22:39'
Po vyhraném buly střílel od modré čáry Brady Skjei. Kotouč byl tečován mimo domácí branku.
22:35'
Hostující obránce Adam Fox vyvezl kotouč až do útočného pásma a od modré čáry vystřelil na Andersena. Ten svým zákrokem přerušil hru.
22:18'
Zakázané uvolnění Rangers. Hra se stěhuje před Alexandara Georgijeva, což je ruský brankář s bulharskými kořeny.
21:56'
Na druhé straně vystřelil z pravého kruhu Ryan Strome. Puk je v moci brankáře Andersena.
21:32'
Od modré čáry vypálil slovenský obránce domácích Martin Marinčin. Trefil pouze protihráče Marca Staala.
21:06'
Marner měl puk na ose hřiště. Rozehrál ho doprava, kde byl Justin Holl. Domácí obránce to zkusil z ostrého úhlu a Georgijev byl pozorný.
20:34'
Zibanejad nabil do dobré pozice Pavlovi Bučněvičovi. Ten branku netrefil.
20:25'
Střela Adama Foxe nenašla svůj cíl. Domácí následně zahráli na zakázané uvolnění.
Hity – 5:8
Hokejisté Toronta prohrávají po první třetině s Rangers 1:2. Hosté vlétli na soupeře velmi aktivně a už v čase 1:41 šli do vedení, když se z mezikruží přesně trefil Brett Howden. Domácím pomohla přesilovka, na jejímž konci srovnal skóre před brankou volný William Nylander, ovšem v 8. minutě už Jezdci opět vedli. Zásluhu na tom měl důrazný forčekink, kdy Panarin sebral puk před obráncem Cecim a po jeho přihrávce se nemýlil Ryan Strome. Pár nebezpečných střel domácích hokejistů pak pochytal brankáře Georgijev a domácí tak budou muset v dalším průběhu utkání dotahovat manko.
20:00'
19:59'
Tak ještě ofsajd hostí. Vhazuje se ve středním pásmu.
19:49'
Hosté dokázali získat puk v souboji ve středním pásmu a zajíždějí s ním až ke své brance. Zdá se, že ho chtějí udržet až do konce třetiny.
19:01'
Nahození Justina Holla od modré čáry vyrazil do rohu pozorný Georgijev.
18:08'
Mitchell Marner si dělal prostor na ose kluziště, ale po souboji s Fastem upadl. Hraje se dál.
17:30'
Nylander poslal puk na modrou čáru, kde byl Morgan Rielly. Ten jeho pokus vyrazil a o pár sekund později si poradil také se střelou Tysona Barrieho.
16:38'
Další akci Rangers rozjížděl výtečný Panarin. Ten předával Jesperovi Fastovi, který už ale na práci svého spoluhráče nenavázal a kotouč ztratil.
16:14'
Rangers zatím hrají dobré utkání a ukazují, že budou pro rozjeté Toronto těžkým soupeřem.
15:07'
Mika Zibanejad nabral na levém křídle velkou rychlost a projel až před Andersena. Ten jeho bekhendové zakončení vyrazil.
14:29'
Panarin posílal do další příležitosti Pavla Bučněviče. Před toho ale klekl obránce, který ho zastavil.
13:27'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se vrací před branku Frederika Andersena.
13:12'
Adam Fox se protáhl dopředu podél pravého mantinelu a z ostrého úhlu vyzkoušel pozornost Andersena. Ten byl natlačen u své bližší tyčky a následně kotouč přikryl lapačkou.
12:45'
Střely na branku – 11:7
11:28'
Pavel Bučněvič se rozhodl pro zakončení mezi Andersenovy betony, které domácí brankář vyrazil čepelí své gólmanské hole. Skóre se tedy nemění!
11:28'
Unikajícího Pavla Bučněviče srazil k ledu Tyson Barrie a hosté budou mít k dispozici trestné střílení!
11:06'
Domácí jsou v tlaku! Další zákrok Georgijeva, který zneškodnil pokus Johna Tavarese.
10:48'
Aktivní William Nylander dostal puk před branku a v rychlosti se ho snažil zasunout za záda hostujícího brankáře Alaxandara Georgijeva. Ten mu v tom zabránil pravým betonem!
09:35'
Mika Zibanejad se dostal k ohrožení branky Toronta, jeho střela se však mezi tyče nevešla.
08:13'
Střelu od modré čáry dobře tečoval Alexander Kerfoot, Georgijev si poradil.
07:59'
Hosté podruhé v utkání vedou! Dermott rozehrával v obranné třetině puk po mantinelu, ale tím dostal svého spoluhráče pod tlak forčekujícího soupeře. Kotouč následně směřoval k Cecimu, před nímž ho uzmul Artěmij Panarin. Výtečný ruský útočník ho pak předložil před branku RYANOVI STROMEOVI, který udělal Andersenovi bekhendovou kličku a pod pravým betonem domácího gólmana poslal touš za brankovou čáru – 1:2. Asistence: Artěmij Panarin.
07:46'
Domácím se nepovedla rozehrávka. Je z toho zakázané uvolnění.
06:12'
Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou. Následuje reklamní přestávka.
05:18'
Artěmij Panarin připravil šanci pro Jacoba Troubu, který si z pozice obránce sjel až do předbrankového prostoru. Andersen zasáhl vyrážečkou a uhájil tak pro Toronto nerozhodný stav.
04:21'
Druhá polovina domácí přesilovky byla výborná a 2 sekundy před jejím koncem ji hráči Toronta dokázali využít! První střelu Nylandera z mezikruží ještě výtečně zastavil Georgijev, který vytěsnil puk mířící do šibenice vyrážečkou. Nápor Leafs ale pokračoval, John Tavares našel nahrávkou zpoza branky právě WILLIAMA NYLANDERA a ten se zblízka tentokrát nemýlil. Asistence: John Tavares a Auston Matthews.
03:33'
Tyson Barrie měl před sebou volný prostor na osu hřiště. Puk se po jeho ráně pohyboval u brankoviště hostí, ale brankář Georgijev ho dokázal betony odvézt pryč od Marnera!
03:07'
Hosté vyhazují.
02:23'
Howden chyboval v rozehrávce a Jacob Trouba musel zastavit Timashova svou hokejkou, kterou dal příliš vysoko. Přesilovka pro Leafs.
01:41'
Hosté jdou do rychlého vedení! Ryan Strome našel přihrávkou z rohu kluziště BRETTA HOWDENA, který z mezikruží zamířil k pravé tyčce z pohledu brankáře Andersena. Asistence: Ryan Strome a Jacob Trouba.
01:15'
Artěmij Panarin hledal před brankou Jespera Fasta, jemuž znemožnil zakončení obránce. Hosté začali aktivně.
00:33'
Od modré čáry vypálil Adam Fox, Andersen v rozkleku vyráží.
00:10'
Hned první zákrok domácího brankáře Andersena. Na toho nahodil puk Chris Kreider a Andersen ho zachytil do lapačky.
00:01'
Hymny dozněly a vše je tak připraveno k zahájení duelu mezi Torontem a Rangers.
Aktéři zápasu už jsou na ledě, zazní hymny USA a Kanady.
Maple Leafs se budou muset obejít bez obránce Jakea Muzzina, který utrpěl zlomeninu nohy poté, co v posledním duelu na ledě New Jersey zablokoval jednu ze střel soupeře.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Barrie, Rielly (A), Ceci, Dermott, Holl, Marinčin – Marner, Matthews (A), Hyman – W. Nylander, Tavares (C), Engvall – Kapanen, Kerfoot, Timashov – Spezza, F. Gauthier, Brooks.

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Trouba, Skjei, DeAngelo, M. Staal, Fox, R. Lindgren – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Fast, R. Strome (A), Panarin – Kakko, Chytil, B. Howden – Haley, McKegg, Br. Smith.

Rozhodčí: Sutherland, Rooney – Smith, Alphonso.

Martin Marinčin (TOR) – 7 zápasů, 0 bodů

Filip Chytil (NYR) – 28 zápasů, 13 bodů (9+7)
Libor Hájek (NYR) – 27 zápasů, 5 bodů (0+5)

Toronto Maple Leafs:
Maple Leafs odehráli 39 zápasů a se 46 body jim v tabulce Východní konference patří sedmé místo. Toronto se zvedlo po odvolání kouče Mikea Babcocka. Pod vedením Sheldona Keefeho Leafs postupně stabilizují své výkony a momentálně dokonce drží sérii šesti výher v řadě. Keefe se snaží využít potenciál svých ofenzivních hráčů a výjimkou tak nejsou divoké výsledky. Den před Štědrým dnem Toronto v parádní přestřelce zdolalo Carolinu 8:6. Po krátké Vánoční přestávce pak nastoupili na ledě New Jersey, kde zvítězilo 5:4 v prodloužení.