NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : St. Louis - 8. října 2019   01:00

Toronto
Toronto
31:34' F. Gauthier (Spezza, Petan) • 31:58' W. Nylander (Ceci, A. Johnsson)
2:3
(0:0, 2:2, 0:1)
St. Louis
St. Louis
28:31' Sundqvist  (Barbašev, Binnington) • 39:12' B. Schenn  (Schwartz, Tarasenko) • 47:51' Pietrangelo  (Perron, Blais)
Toronto
Brenk, Meier – Gawryletz, Shewchyk
Scotiabank Arena, Toronto
19 466 diváků
St. Louis

To už je z mé strany vše. U dalších přenosů z NHL se těším na počtenou!
Československá stopa

Obránce Toronta Martin Marinčin zůstal pouze mezi zdravými náhradníky.
Tři hvězdy utkání:
1. Alex Pietrangelo (STL) 1+0
2. Jordan Binnington (STL) 32 zák., 2 góly, 94,1 %
3. William Nylander (TOR) 1+0
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 34:30 (15:7, 11:15, 8:8)
Zblokované střely – 9:18
Vyhraná vhazování – 28:28
Trestné minuty – 8:6
Hity – 15:26
Hokejisté Toronta na domácí půdě nestačili na obhájce Stanley Cupu ze St. Louis, kteří si z kanadského města odvážejí výhru 3:2.

V první třetině, v níž měli domácí převahu, gól nepadl. Ve druhé části se hosté ujali vedení, Toronto rychle otočilo skóre, ale krátce před přestávkou srovnal Brayden Schenn. V závěrečné periodě už padla jen jedna branka, o kterou se postaral Alex Pietrangelo, který trefil poloodkrytou klec z poměrně těžkého úhlu. K vítězství Blues výrazně přispěl svým výkonem také brankář Jordan Binnington.
59:48'
Jeden z hostujících hráčů od červené čáry těsně minul prázdnou branku Toronta! Domácí už mají hodně málo času...
59:20'
Po nahození Austona Matthewse se puk pohyboval u brankoviště St. Louis. Tam pracoval John Tavares, nakonec vše řeší Binnington.
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny...
58:24'
Další rána Barrieho byla sražena do ochranné sítě. Domácí kouč Mike Babcock si vyžádal oddechový čas.
58:16'
Dělovka Barrieho od modré čáry skončila těsně vedle!
57:49'
Domácí hrají s šesti hráči, tedy s prázdnou brankou!
57:05'
Teď už jsou Leafs v plném počtu.
56:47'
Hosté se nemohou v přesilovce dostat zpátky do útočného pásma.
55:56'
V oslabení zahrozilo domácí duo Kasperi Kapanen a Ilja Michejev. Druhý jmenovaný z bezprostřední blízkosti nezvedl kotouč nad položený pravý beton Binningtona!
55:15'
Domácí mohli být rádi, že Schenn na levém kruhu z první netrefil z nápřahu puk.
55:03'
Nakonec to vzal na sebe Ryan O'Reilly, jehož střelu má Andersen v lapačce. Vyloučeným hráčem je Jake Muzzin, ten dostal trest za sekání.
54:54'
Signalizované vyloučení na domácí straně. Hráči St. Louis drží puk a užívají si výhody.
53:41'
Dobře to udělal Frédérik Gauthier. Na pravém kruhu si obhodil bránícího hráče, ale pak vypálil vedle.
52:35'
Domácí v postavení mimo hru.
52:05'
Teď měl ale velkou šanci Mitchell Marner! Domácí útočník přestřelil dorážku z bezprostřední blízkosti.
51:40'
Faulk od modré čáry vyprášil betony gólmana Andersena. Domácí zůstávají pod tlakem.
51:31'
Domácí vedoucí gól soupeře trochu rozhodil. Od té doby hrají spíše hokejisté St. Louis.
51:11'
Zajímavá souhra hostí po ose Parayko – Bouwmeester – Fabbri. Posledně jmenovaný z pravého kruhu neprostřelil Andersena.
50:33'
Vince Dunn se nadechl k velkému sólu. Hostující obránce se dostal i ke střele. Do ní mu však vložil hokejku Muzzin, jenž puk srazil do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
50:01'
Vstupujeme do druhé poloviny třetí třetiny. K vítězství mají blíže hosté.
49:12'
Nylander vyhnal domácí z útočného pásma nepřesnou přihrávkou na Riellyho.
48:40'
Justin Faulk vypálil od modré čáry. Andersen puk vyrazil levým betonem.
47:51'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Hosté strhávají vedení na svou stranu! Za brankou se dostal k odraženému puku David Perron, který si s ním vybruslil na levý kruh. Následně našel přesnou přihrávkou ALEXE PIETRANGELA, jenž měl před sebou poloodkrytou branku, ale také musel střílet z ostrého úhlu. Zvládl to dokonale, touš poslal nad betonem přesouvajícího se Andersena do sítě – 2:3. Asistence: David Perron a Sammy Blais.
47:00'
Hostující gólman si poradil s pokusem Rasmuse Sandina od modré čáry.
46:50'
Nic Petan to zkusil z pravé strany bekhendem. Hostující branku netrefil.
46:32'
Schenn nahrál na modrou Pietrangelovi, který poslal na Andersena spíše propagační pokus. Domácí brankář ukryl puk do lapačky.
46:10'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.
45:35'
John Tavares přenechával zadovkou puk Jakeovi Muzzinovi. Tomu ho však dokázal vypíchnout vracející se hráč St. Louis.
44:47'
Aktivní Rielly se dostal k další střele. Tu zablokoval Parayko.
44:07'
Zakázané uvolnění hostí. Puk zahrál přes všechny čáry Parayko.
43:40'
Oba celky jsou už v plném počtu.
42:56'
Morgan Rielly orazítkoval tyčku Binningtonovy svatyně! Obránce Maple Leafs byl blízko svému prvnímu gólu v sezóně.
42:35'
David Perron v přerušené hře sekl soupeře, ale rozhodčí to nijak řešit nebudou. Pokračuje se ve hře 4 na 4.
41:39'
Do křížku se dostal domácí útočník Trevor Moore s hostujícím bekem Carlem Gunnarssonem. Prvně jmenovaný je vyloučen za napadení, druhý za krosček. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
41:29'
Alexander Kerfoot se snažil využít toho, že před Binningtonem stáli jeho spoluhráči. Z osy kluziště ale netrefil zařízení.
41:13'
Na útočné modré zachytil puk Cody Ceci. Ten napřáhl k ostré střele, která ale byla tečována až do ochranné sítě za brankou.
40:30'
Tečovaný puk proskákal kolem hostujícího brankoviště. John Tavares ale nestihl včas zareagovat.
Hity – 13:19
Zatímco první třetina gól nepřinesla, tak ve druhé části jsme viděli hned čtyři! Oba týmy si je podělily rovnoměrně a tak svítí na kostce skóre 2:2. Jako první udeřili ve 29. minutě hosté, když se přesným golfákem prosadil Oskar Sundqvist. Ve 32. minutě však odčaroval kouzlo do té doby výborného Binningtona Frédérik Gauthier a pouhých 24 sekund později dokonce poslal Toronto do vedení po krásné spolupráci s Cecim a Johnsonem William Nylander. Hosté dokázali srovnat 48 sekund před přestávkou, kdy se z mezikruží trefil Brayden Schenn.
40:00'
39:12'
Hostující útočné snažení ale pokračovalo! Právě Schwartz dokázal z rohu hřiště najít BRAYDENA SCHENNA, který byl mezi kruhy úplně sám a trefil se mezi betony Frederika Andersena – 2:2. Asistence: Jaden Schwartz a Vladimir Tarasenko.
39:03'
Jaden Schwartz ve velké šanci! Sám před Andersenem ale neuspěl!
38:26'
Barrie tentokrát chytře nabízel puk na zadní tyčku Kapanenovi. Ten ale nedokázal usměrnit kotouč do hostující klece. Blues jsou kompletní.
37:42'
Tyson Barrie střílel od modré čáry. Asi to byla i nabídla na teč, puk ale drží Binnington.
37:08'
Opět se podařilo hráčům St. Louis vyhodit.
36:46'
Pietrangelo vyhazuje.
36:22'
Carl Gunnarsson zasáhl vysokou holí Johna Tavarese. Přesilovka pro domácí celek.
36:05'
Velký tlak, který si vytvořila Tavaresova formace! V šanci byl Michell Marner, poté pálil i Jake Muzzin, ale Binnington dokázal vše zvládnout!
35:38'
Nahození Barrieho prolétlo vedle hostující branky.
34:23'
34:15'
Tyler Bozak v dobré příležitosti. Andersen byl ale na místě.
34:06'
V oslabení se řítil dopředu Marner. Ten ale nedokázal obejít obránce a zaútočit tak mohou Blues.
33:23'
První polovina přesilovky hostům nic výrazného nepřinesla.
32:22'
Za nedovolené bránění je vyloučen Justin Holl. Přesilovka pro hosty.
31:58'
Toronto právě vstřelilo branku!
Je tu velký obrat Maple Leafs! Nylander zavezl puk do útočného pásma, kde nahrál Johnsonovi. Ten okamžitě přenesl hru na Codyho Ceciho, jenž ještě nahrál před branku WILLIAMOVI NYLANDEROVI, který krásnou kombinaci zakončil brilantní forhendovou kličkou, po níž zasouval puk do odkryté klece. Oba góly Toronta dělilo jen 24 sekund – 2:1. Asistence: Cody Ceci a Andreas Johnsson.
31:34'
Domácí srovnávají! Binnington posunul puk za branku na svého obránce, kterého ale okamžitě napadal Gauthier. Ten dostal kotouč na Jasona Spezzu, který ještě Binningtona nepřekonal, ale ze vzduchu dokázal hrací předmět sklepnout zpět před branku a FRÉDÉRIK GAUTHIER ho už dokázal uklidit na místo určení. Asistence: Jason Spezza a Nic Petan.
30:52'
Tentokrát střílel Holl. Binnington zůstává neprůstřelný.
30:35'
Na druhé straně vyrazil Binnington ránu Tysona Barrieho a poté si poradil i se střelou Jakea Muzzina z druhé strany. Reklamní přestávka.
29:57'
Hosté jsou při chuti. Sammy Blais nyní minul domácí klec.
28:31'
Obhájci Stanley Cupu se ujímají vedení! Barbašev nahrál ve středním pásmu OSKAROVI SUNDQVISTOVI, který přejel útočnou modrou a golfákem z pravé strany na bližší tyčku propálil brankáře Andersena. Asistence: Ivan Barbašev a Jordan Binnington.
28:17'
Zakázané uvolnění Blues.
27:50'
Stále čekáme na gól, byť to rozhodně není nějak moc opatrný hokej. Brankáři jsou ale bezchybní.
26:44'
Krásná spolupráce Marnera, Kerfoota a Kapanena! Proti střele posledně jmenovaného se bleskurychle přemístil Jordan Binnington. Další výtečný zákrok brankáře Blues!
25:58'
Na branku St. Louis se řítil ve velké rychlosti Andreas Johnsson. Zamířil jen do vyrážečky výtečného Binningtona!
25:42'
Tarasenko nabízel puk mezi kruhy Schennovi. Ten nedosáhl.
25:02'
Hosté v náznaku přečíslení. Spolupráce Ivana Barbaševa s Alexanderem Steenem ale nevyšla ideálně.
24:37'
Domácí jsou už v plném počtu.
24:16'
Pietrangelo střílel z pravé strany modré čáry. Andersen byl na místě.
23:53'
Domácí v oslabení pošetřili čas několika nahrávkami. Holl poté vyhodil.
23:22'
Domácí se osvobozují.
22:56'
Pietrangelo pálil od modré a zasahovat musel Andersen.
22:36'
Rasmus Sandin dostává trest za hákování. Uvidíme přesilovku Blues.
22:18'
Šance hostí! Po přenesení hry pálil Alexander Steen. Andersen puk neudržel a tak přišla ještě dorážka, která skončila vedle domácí svatyně.
21:43'
Rána Williama Nylandera byla sražena do ochranné sítě za brankou St. Louis.
21:12'
Auston Matthews se z pravé strany natlačil do zakončení. Z ostrého úhlu Binningtona nepřekonal.
20:30'
První práce pro Binningtona ve druhé třetině. Brankář Blues kontroloval nahození ze středního pásma.
Hity – 8:12
První třetina souboje mezi Torontem a St. Louis skončila bez branek. Maple Leafs byli střelecky aktivnější, ale nedokázali překonat hostujícího brankáře Binningtona. Nejblíže k tomu byl kanonýr Matthews, jenž v přesilovce rozezvučel tyčku za gólmanem Bluesmanů.
20:00'
19:58'
Auston Matthews to ještě zkoušel z pravé strany kluziště. Branku ale netrefil.
19:38'
První část zápasu se zatím dohrává ve středním pásmu. Nikdo už nechce udělat chybu.
19:01'
Začala už poslední minuta první třetiny.
18:54'
18:27'
Aktivitu čtvrté řady Toronta zakončil ranou od modré čáry Rasmus Sandin. Binnington má kotouč někde v klíně.
17:28'
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude před brankářem Andersenem.
16:41'
Binnington drží puk v rukavici a hosté mohou po skončení oslabení konečně srovnat sestavu.
16:23'
Hosté jsou v plném počtu.
16:20'
Barrie nahrál na levý kruh Jasonovi Spezzovi. Ten puk nahodil na branku, kde ho neprotlačil za Binningtona William Nylander!
15:10'
Teď Binnington na ránu Austona Matthewse už nedosáhl, ovšem zachránila ho tyčka!
15:03'
Marner pálil z levého kruhu, ale Binnington dokázal zasáhnout.
14:31'
Hosté vyhodili kotouč až za branku soupeře.
14:22'
Po reklamní přestávce si domácí zahrají první přesilovku. David Perron je potrestán za nedovolené bránění.
13:45'
Pietrangelovo nahození od modré čáry našel v lapačce Frederik Andersen.
13:22'
Domácí v náznaku přečíslení 2 na 1. Kerfoot a Michejev si ale nerozuměli ideálně a vystavili se do ofsajdu.
12:29'
Hosté chybovali v rozehrávce a hra se tak okamžitě otočila proti jejich brance. Auston Matthews už najížděl v podstatě sám na Binningtona, ale bekhendem branku netrefil. Následně ještě centr Toronta zpoza branky nabíjel Nylanderovi, ani ten však gólmana Blues nepřekonal!
11:47'
Jedovaté nahození Tysona Barrieho vyrážel Binnington. Ten toho asi moc neviděl.
11:10'
Hosté se na delší dobu usadili v útočném pásmu. Nakonec z toho vzešla střela Carla Gunnarssona od modré čáry, na kterou měl Andersen dobrý výhled a puk zachytil. Následuje další reklamní přestávka.
10:01'
Na druhé straně pokryl jedovku Justina Holla pozorný Binnington.
09:20'
Příležitost Tarasenka na druhé straně. Střelu ruského forvarda vyrazil Andersen a Tarasenko se následně dostal i k dorážce. Ani ta se ale neujala.
08:55'
Matthews vytáhl hru na modrou čáru, odkud střílel Morgan Rielly. Obrana hostí ale zablokovala jeho pokus.
08:20'
Střely na branku – 7:4
07:36'
Marnerovu střelu vyrazil Binnington před sebe. Tavares ani Nylander ale kotouč nedokázali trefit.
06:45'
Tentokrát Schenn střílel z levého kruhu a Andersen nalezl puk ve výstroji. Následuje reklamní přestávka.
06:30'
Dobře to udělal Schwartz, který z pozice na modré čáře procpal puk na před brankou nepokrytého Braydena Schenna. Ten ale netrefil svatyni Toronta!
05:36'
Alex Pietrangelo je v úvodu zápasu aktivní. Ocitl se až na hrotu útoku a z osy kluziště pálil vedle tyčky.
04:58'
S pokusem Williama Nylandera si Jordan Binnington poradil. Vhazuje se po jeho levici.
04:01'
Andersenova maska byla rychle opravena. Už se opět hraje.
03:59'
David Perron střílel z úhlu a trefil Andersena do masky. Ta následně spadla domácímu gólmanovi z hlavy a sudí museli přerušit hru.
02:08'
Leafs se začínají nadechovat k náporu. Ilja Michejev hned dvakrát nebezpečně pálil na hostující branku a Binnington musel ukázat divákům na tribunách Scotiabank Areny své umění.
01:04'
Na druhé straně to zkoušel Auston Matthews. Parayko kotouč srazil do ochranné sítě.
00:30'
Od modré čáry vypálil hostující obránce Alex Pietrangelo. Frederik Andersen vytáhl první zákrok.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Ceci, Rielly (A), Barrie, Muzzin, Holl, Sandin – Marner, Tavares (C), Kapanen – W. Nylander, Matthews (A), A. Johnsson – Moore, Kerfoot, I. Michejev – F. Gauthier, Spezza, Petan.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Faulk, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Blais – Sanford, Bozak, Fabbri – Steen (A), Sundqvist, Barbašev.

Rozhodčí: Brenk, Meier – Gawryletz, Shewchyk.
Ve vzájemných zápasech si v loňské sezóně vedli lépe Bluesmani. Ti nejprve zvítězili 4:1 v Torontu a poté 3:2 po prodloužení na domácím ledě.

Toronto Maple Leafs:
Leafs v nové sezóně odehráli už tři zápasy a v každém z nich bodovali. Začali domácí výhrou 5:3 nad Ottawou a pro vítězství 4:1 si pak přijeli do Columbusu. Naposledy sehráli na domácím ledě parádní přestřelku s Montrealem, kterému podlehli 5:6 po nájezdech. Na začátku třetí třetiny přitom vedli už 4:1, nakonec jim však musel v závěru řádné hrací doby zachránit alespoň bod Matthews. Toronto má k dispozici výborný kádr s brankářskou jedničkou Frederikem Andersenem, ofenzivními obránci Morganem Riellym a Tysonem Barriem a především útočnými esy jako jsou Auston Matthews, Mitchell Marner a nový kapitán mužstva John Tavares.