NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Washington - 30. října 2019   00:08

Toronto
Toronto
00:40' A. Johnsson (Matthews) • 39:27' Matthews (Barrie, Rielly) • 41:46' Matthews (W. Nylander, Marner)
3:4
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Washington
Washington
10:47' Carlson  (Ovečkin, Bäckström) • 27:59' Carlson  (Ovečkin, Bäckström) • 44:10' Ovečkin  (Oshie, Bäckström) • 64:00' Ovečkin  (Orlov, J. Vrána)
Toronto
Peel, Schienker – Murphy, Mills
Scotiabank Arena, Toronto
19 258 diváků
Washington

Československá stopa v utkání
Michal Kempný (WSH) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:16.
Radko Gudas (WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:11.
Jakub Vrána (WSH) 0+1, 0 střel, čas na ledě 12:09.
Tři hvězdy utkání
Alexandr Ovečkin (WSH) 2+2
Auston Matthews (TOR) 2+1
John Carlson (WSH) 2+0
Dnešní utkání sledovalo 19 258 diváků.
Velkolepá bitva mezi Torontem a Washingtonem nakonec končí vítězstvím Capitals, kterým vystřílel výhru hlavně kapitán Alexandr Ovečkin, který dva góly vstřelil na dva nahrál. Toronto by si také rozhodně zasloužilo druhý bod, protože hrálo více než dobře, ale v prodloužení si to pokazilo dvěma zbytečnými fauly. V oslabení to dlouho zachraňoval skvěle chytající Frederik Andersen, ale Alexandr Ovečkin ho nakonec přece jen propálil, čímž zajistil hostům druhý bod.
64:00'
Washington právě vstřelil branku!
Capitals nakonec využívají toho, že celé prodloužení hráli přesilovku, vítěznou branku nemohl vstřelit nikdo jiný než ALEXANDR OVEČKIN. Jeho první dvě střely zblokoval dobře postavený Justin Holl, ale napotřetí už ruský borec poslal kotouč pod horní tyč, na což nemohl reagovat ani Frederik Andersen. Asistence: Dmitrij Orlov a Jakub Vrána.
63:46'
Alexandr Ovečkin napálil blokujícího Justina Holla, o chvíli později musel zasahovat Frederik Andersen.
63:16'
Washington se nemůže usadit v útočném pásmu, domácí obrana funguje opravdu hodně dobře.
62:35'
Toronto vyhrává vhazování a rychle se osvobozuje. Hraje už tedy ve čtyřech, zatímco hosté jsou v pěti.
62:20'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Mitchell Marner – 2 min., vysoká hůl).
62:16'
Domácí se navíc řítili do protiútoku, který však zastavili rychlí obránci, kteří se skvěle vrátili.
61:57'
Mitchell Marner osvobozuje domácí mužstvo, takže Toronto toto oslabení nakonec zvládne.
61:49'
Oddechový čas pro hosty.
61:43'
Alexandr Ovečkin už začíná vypadat hodně naštvaně, protože ani jeho další střela nekončí v bráně.
61:19'
Nicklas Bäckström zkusil překvapit Frederika Andersena, ten však dokazuje své skvělé reflexy.
60:55'
Ani tentokrát ruský snajpr ve službách Washingtonu kotouč do sítě neprocpal, následovat bude buly před domácím gólmanem.
60:35'
V přesilové hře ihned tvrdě pálil Alexandr Ovečkin, Frederik Andersen připraven.
60:21'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (William Nylander – 2 min., podrážení).
60:01'
Všechny tři třetiny tedy skončili stejným výsledkem, což znamená, že na řadu bude muset přijít prodloužení, které se bude hrát pět minut tři na tři. Pokud nepadne branka, pojedou se nájezdy.
60:00'
59:40'
Alexandr Ovečkin ještě něco zkoušel vymyslet sám, ale od puku byl odtlačen bránícím hráčem.
59:20'
Oba týmy už jsou směrem dopředu hodně opatrné, vypadá to, že se dočkáme prodloužení.
58:58'
Washington ještě něco zkouší vymyslet z dalšího brejku, ale ten končí jen nepřesnou střelou.
58:39'
Skvělá křižná přihrávka prošla až na Kasperiho Kapanena, s čímž Braden Holtby samozřejmě počítal, rychle se přesunul a pohotově zasáhl.
58:16'
Toronto je rychle zpět v útoku, ale vzápětí se samo vyhnalo z pásma nepřesnou přihrávkou.
57:46'
Ve vlastním oslabení se hosté dostali do přečíslení, které zakončil Tom Wilson, ale mířil přímo do domácího brankáře.
57:23'
Braden Holtby tentokrát neuvěřitelně zastavil střelu Williama Nylandera, Capitals se poté osvobozují vyhozením.
56:58'
Přesilovku zahájil střelou Auston Matthews, ale ten mířil přímo do rukavice Bradena Holtbyho.
56:46'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Radko Gudas – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
56:21'
Capitals nyní vyhazují na zakázané uvolnění, takže se hra stěhuje do jejich pásma.
55:56'
Jevgenij Kuzněcov se v útočném pásmu skvěle uvolnil, ale nadějně rozjetou akci zahodil hodně nepřesnou přihrávkou.
55:07'
Domácí se na dlouhou chvíli usadili v útočném pásmu, ale tam vymysleli jen střílenou přihrávku před branku, která navíc nic nebezpečného nepřinesla.
54:29'
Domácí gólman nic neriskuje a raději schová kotouč pod svou rukavici.
54:04'
Nadějný útok Toronta je zastaven kvůli ofsajdu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
53:38'
Domácí nepřesně nahazují, což platí i hostech, kteří kotouč vyhazují až na zakázané uvolnění.
53:24'
Kasperi Kapanen měl dost prostoru u levého mantinelu, ale dobře vyjetého Bradena Holtbyho nedokázal překonat.
53:03'
Brankář Washingtonu raději podrží nahození ve své výstroji, následovat tak bude buly po jeho pravici.
52:38'
Nakonec vystřelil Michal Kempný, ale český obránce nemířil ani mezi tři tyče.
52:13'
Nyní už se hosté osvobozují čistě, následně se díky napadání mohou na chvíli usadit v útoku.
51:52'
Hosté si na chvíli mohou odpočinout od bránění, ale je to jen za cenu zakázaného uvolnění.
51:20'
Domácí jsou nyní jednoznačně aktivnější, vyrovnaný stav už platí jen díky Bradenu Holtbymu.
50:33'
Kanadský tým se do útoku dostal, ale moc dlouho se tam neohřál, protože William Nylander přihrál dost nepřesně.
50:13'
Toronto nyní opatrně hledá cestu do útočného pásma, jak jsem již zmiňoval, nechce nic riskovat.
49:30'
Maple Leafs mají náročné oslabení za sebou, opět tak mohou myslet na skórování.
48:58'
Alexandr Ovečkin střílel dvakrát dost nebezpečně, ale v obou případech dokázal zareagovat Frederik Andersen.
48:36'
Capitals se zatím marně usazují v útočném pásmu, domácí dělají vše proto, aby v tomto oslabení neinkasovali.
48:07'
Toronto začíná oslabení skvěle, Mitchell Marner dokonce prověřil pozornost Bradena Holtbyho.
47:40'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Justin Holl – 2 min., nedovolené bránění).
47:13'
Oba týmy nyní nikam nespěchá, nikdo nechce udělat zbytečnou chybu.
44:10'
Capitals skórují v ponechané výhodě, takže je opět srovnáno! T. J. Oshie fantasticky navezl kotouč až před Frederika Andersena, kde kotouč předal ALEXANDRU OVEČKINOVI, který bez váhání uklidil kotouč do sítě. Asistence: T. J. Oshie a Nicklas Bäckström.
41:46'
Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí okamžitě využívají přesilovou hru a podruhé v zápase jdou do vedení! William Nylander byl s kotoučem u pravé tyčky, odkud si skvěle všiml úplné volného AUSTONA MATTHEWSE, který se z levého kruhu trefil do pravé šibenice. Asistence: William Nylander a Mitchell Marner.
41:44'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., krosček). Trest odpyká Brendan Leipsic.
41:27'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., napadení).
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Frédérik Gauthier – 2 min. + 2 min., hrubost).
41:06'
Jevgenij Kuzněcov mohl opět poslat svůj tým do vedení, protože se dostal do úniku, ale nastřelil jen brankovou konstrukci!
40:28'
Aktivněji začínalo Toronto, ale do útoku už se dostal také Washington, který už prověřil pozornost Frederika Andersena.
40:01'
Druhé dějství končí stejným výsledkem jako to první, i když to vypadalo, že Capital budou vézt. Washington totiž po dokonání obratu vypadal velmi jistě, naopak Torontu se moc nedařilo. Maple Leafs se nakonec vzchopili v závěru periody, z čehož vytěžili vyrovnávací branku, takže o vítězi bude muset rozhodnout až třetí třetina, nebo možná prodloužení či nájezdy.
Další třetina začne přibližně v 2:06.
40:00'
39:27'
Domácí snižují v samotném závěru druhé třetiny a třetí dějství nám tak slibuje pořádné drama! Tyson Barrie už se chystal k tvrdé střele, ale ještě před tím si všiml AUSTONA MATTHEWSE, který chtěl kotouč tečovat. Puk mu tak poslal na hůl, díky čemuž se domácí forvard prosadil nechytatelnou tečí. Asistence: Tyson Barrie a Morgan Rielly.
38:40'
Braden Holtby pokračuje ve skvělém výkonu, připisuje si další zákrok a ve druhé třetině pravděpodobně neinkasuje.
38:03'
Střela Alexandra Ovečkina je zblokovaná, domácí se následně ještě vrhají do útoku.
37:40'
Druhé dějství už se začíná dohrávat, ani jeden tým vepředu nic neriskuje a soustředí se hlavně na bránění.
37:16'
Toronto se usadila v útoku až v závěru přesilovky, takže přesilovkový gól pravděpodobně nezapíše.
36:48'
Braden Holtby prokázal, že umí pracovat i s hokejkou. Soupeřící nahození zachytil do lapačky a následně kotouč poslal až za svého brankářského kolegu.
36:25'
Před brankou hostů byl nyní obrovský zmatek, který však skvěle vyřešil Braden Holtby, který schoval kotouč ve své výstroji.
36:03'
William Nylander už chystal pro svého spoluhráče odkrytou bránu, ale jeho přihrávka byla na poslední chvíli sražená.
35:39'
Washington se opět brání naprosto bezchybně, vyhrál úvodní vhazování oslabení a ihned se osvobodil.
35:20'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jonas Siegenthaler – 2 min., nedovolené bránění).
35:07'
K tvrdé střele se nakonec dostal Alexandr Ovečkin, ale Frederik Andersen si chytře vyjel a dobře zasáhl.
34:55'
Michal Kempný vyváží kotouč do útočného pásma, ale jeho následné nahození nenachází žádného spoluhráče.
34:19'
Mitchell Marner zkusil štěstí z velkého úhlu, ale brankář kvalit Bradena Holtbyho by se rozhodně nemohl nechat zaskočit.
33:54'
Rychlý přechod do útoku zakončil Morgan Rielly, ale ránu se mu vůbec nepovedla, takže kotouč skončil jen na zadním mantinelu.
33:16'
Washington po konci početní nevýhody okamžitě spěchá dopředu, ale také těžko hledá cestu skrz střední pásmo.
32:38'
Kanadský tým konečně dostal puk do útoku, ale kvůli nepřesné přihrávce už opět musí spěchat dozadu.
32:08'
Toronto nemůže najít cestu do útočného pásma. Když bude hrát takto, tak rozhodně nemůže myslet na vyrovnání.
31:49'
Hosté začínají oslabení skvěle, kotouč už dvakrát stihli poslat až za domácího brankáře.
30:57'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Michal Kempný – 2 min., nedovolené bránění).
30:55'
Capitals jsou aktivnější i za vyrovnaného stavu, Frederik Andersen však zatím odolává a potřetí neinkasuje.
30:03'
Toronto klasické oslabení už ubránilo, ale i po jejím konce musel Frederik Andersen zasahovat.
27:59'
Hosté okamžitě využívají dvojnásobnou přesilovku a dokonávají obrat! JOHN CARLSON se docela dlouho rozmýšlel, co s pukem udělá. Nakonec se přece jen odhodlal ke střele, což se vyplatilo, protože puk poslal přesně nad rameno Frederika Andersena. Asistence: Alexandr Ovečkin a Nicklas Bäckström.
27:53'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Cody Ceci – 2 min., držení).
27:30'
Washington pokračuje v tlaku, po slabé střele se však Toronto konečně osvobozuje a oba týmy střídají.
26:48'
Alexandr Ovečkin místo střely přihrával na pravou tyč, kde se nacházel T. J. Oshie, ale tomu se střela vůbec nepovedla, protože puk skončil jen nad brankou.
26:31'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Alexander Kerfoot – 2 min., vysoká hůl).
26:19'
Domácí nějakou chvíli podrželi puk za svou bránou a poté chtěli jít dopředu pomocí nahození, ale to skončilo až na zakázaném uvolnění.
25:52'
Jason Spezza dobře vystihl soupeřící přihrávku, ale v útoku neměl žádnou podporu, takže přihrávka před branku nikoho nenašla.
25:33'
Travis Boyd se tlačil do úniku, ale neměl rychlost, takže ho Auston Matthews dobruslil a čistě ho obral o puk.
24:48'
Mitchell Marner přihrával z otočky, ale puk letěl moc pomalu, takže ho dokázali uklidit do bezpečí hosté.
24:23'
Toronto tak opět musí hledat cestu do útočného pásma, což pro domácí bylo tentokrát velmi snadné.
23:55'
Přesilovku zahájil střelou od modré Morgan Rielly, ale nemířil přesně. Vzápětí se hosté osvobozují.
23:34'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., držení).
23:18'
Nicklas Bäckström dobře vybojoval kotouč v útočném pásmu, hosté díky tomu mohli chvíli kombinovat v útoku, ale nakonec nic nevymysleli.
22:48'
Maple Leafs už jsou opět v útoku, následovala nebezpečná střela od modré čáry, ale brankář Washingtonu si to i tentokrát pohlídal.
22:09'
Jakub Vrána dobře nabil Tomu Wilsonovi, který pod tlakem zamířil přímo do Frederika Andersena.
21:38'
Hosté se dostali k puku až teď, ale opět nedokázali rozehrát úspěšně.
21:01'
Ilja Michejev byl úplně volný u pravé tyčky, už se napřahoval i k zakončení, ale přihrávka nakonec byla sražena mimo jeho dosah.
20:36'
Washington nechtěně vyhazuje až na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Bradem Holtbym.
20:13'
Toronto opět málem skórovalo na začátku periody, z dobré pozice však tentokrát přišla jen nepřesná střela.
20:01'
První třetina končí tedy výsledkem 1:1, i když oba týmy měly hodně šancí a určitě mohlo padnout více branek. Domácí se prosadili již v první minutě utkání, ale náskok jim vydržel jen deset minut. Zbytek střel už pochytali brankáři, oba maskovaní muži dnes předvádí dobrý výkon.
Další třetina začne přibližně v 1:05.
20:00'
19:23'
Domácí ještě zkouší využít klasickou přesilovou hru, ale Washington se naprosto bez problémů brání a nyní může v oslabení i zaútočit.
18:49'
Nyní vystřelil snad všichni hráči z přesilovkové formace Toronta, ale Braden Holtby všechny kryje, čímž udržel vyrovnaný stav.
18:10'
Toronto vyhrává dost důležité vhazování a může tak zkusit využít dvojnásobnou přesilovku.
18:04'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Lars Eller – 2 min., sekání).
17:23'
Capitals drží hru mimo svou třetinu aktivním napadáním, domácí tak moc neví, jak se mají dostat dopředu.
16:47'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jakub Vrána – 2 min., držení).
16:27'
Po domácím vyhození se Washington rychle vrátil zpět dobře, kde přichází jedna střela za druhou, ale domácí gólman stále úspěšně udolává.
15:49'
Hosté jsou opět v útočném pásmu, kde přišla střela od modré, kterou však kryje spolehlivý Frederik Andersen.
15:16'
Maple Leafs začínají oslabení velmi dobře, kotouč posílá až k Bradenu Holtbymu.
14:55'
14:38'
Třetina se dohrává převážně v pásmu Toronta, které už chce do první sirény udržel vyrovnaný stav.
13:37'
Mitchell Marner se s pukem už dostával před odkrytou bránu, Braden Holtby mu však na poslední chvíli vypíchl kotouč.
13:13'
Hosté se do útoku nakonec chtěli dostat pomocí nahození, ale to domácí obránci úspěšně pokryli.
12:32'
Capitals jsou stále aktivnějším týmem, další útok v klidu rozehrávají ze svého pásma.
10:47'
Hosté ještě v první třetině zvládají vyrovnat, můžou tak útočit na obrat! Alexandr Ovečkin nachystal střeleckou pozici pro nejproduktivnějšího obránce celé ligy, JOHNA CARLSONA, který z pravého kruhu neomylně poslal kotouč do levé šibenice. Asistence: Alexandr Ovečkin a Nicklas Bäckström.
10:20'
Proti hostům je tentokrát píská ofsajd, takže se bude vhazovat ve střední třetině.
09:53'
Washington nyní hodně opatrně rozehrává, což nakonec vedlo jen k rychlé ztrátě puku v útočném pásmu.
09:16'
Kotouč drží hlavně domácí hokejisté, kteří však o něj teď přišli kvůli nepřesnému nahození.
08:55'
Oba týmy nyní podnikly rychlé útoky, ale ani jeden nebyl zakončen ničím nebezpečným.
08:18'
Domácí velmi dobře brání svou modrou čáru, hosté sice puk do útočného pásma dostal, ale tam ho rychle ztratili.
07:43'
Washington má za sebou první oslabení v zápase, nyní už tak opět může myslet na vyrovnání.
07:08'
Jason Spezza nyní vypálil rovnou třikrát, ale všech případech zasáhl pozorný Braden Holtby.
06:20'
Toronto se pevně usadilo v útočném pásmu, nakonec mohl zakončit Mitchell Marner, ale rána se mu vůbec nepovedl, kotouč skončil jen mezi kruhy.
05:43'
Domácím se v přesilovce zatím také moc nedaří, Capitals už stihli vyhodit kotouč až za Frederika Andersena.
05:15'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., sekání).
05:09'
Washington se do útoku rychle vrátil, ale v přesilové hře nakonec skoro nic nevymyslel.
04:36'
Tom Wilson ztratil kotouč v útočné třetině, díky čemuž Maple Leafs opět posílá puk mimo svou třetinu.
04:06'
Po zákroku Frederika Andersena se domácí opět osvobozují, vzápětí dokonce získali buly ve středním pásmu.
03:48'
Hosté se zatím nemohou usadit v útočném pásmu, Toronto velmi dobře brání své první oslabení v zápase.
03:10'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Morgan Rielly – 2 min., krosček).
03:08'
Elitní formace Washingtonu vymyslela první střelu, vzápětí dokonce získala první přesilovku v zápase.
02:38'
Capitals hráli snad poprvé v zápase v útočném pásmu, ale při souboji za bránou jen ztratili kotouč.
02:14'
Braden Holtby raději schová nahození ze středního pásma do své rukavice, bude tak následovat vhazování před ním.
01:43'
Washington se pomalu oklepal z hrozivého začátku a už se tlačí dopředu, ale zatím se nemůže dostat ani přes střední pásmo.
01:08'
Další rána pro hosty, Jevgenij Kuzněcov musí kvůli problémy s ramenem odejít do šaten!
00:40'
První útok Toronta končí první brankou! Auston Matthews odvedl skvělou práci za bránou, kde s trochou štěstí vybojoval puk, následně ho poslal k ANDREASU JOHNSSONOVI, který střelou z první zaskočil Bradena Holtbyho ránou k protější tyči. Asistence: Auston Matthews.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Rielly (A), Ceci, Muzzin, Barrie, Dermott, Holl – A. Johnsson, Matthews (A), W. Nylander – I. Michejev, Kerfoot, Marner (A) – Moore, Spezza, Kapanen – Timashov, N. Shore, F. Gauthier.

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Kempný, Carlson (A), Orlov, Jensen, Siegenthaler, Gudas – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Hagelin, Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Eller, Hathaway – Leipsic, Dowd, Boyd.

Rozhodčí: Peel, Schienker – Murphy, Mills.
Michal Kempný (WSH)
Radko Gudas (WSH)
Jakub Vrána (WSH)
Washington Capitals
Předloňský vítěz Stanley Cupu je ve formě, protože dokázal vyhrát pět z posledních šesti zápasů, při porážce s Edmontem navíc bral bod, protože utkání dospěla až do nájezdů. Capitals jsou tak díky tomu až na druhé místě Východní konference, přičemž na první Buffalo ztrácejí jediný bodík, takže v případě dnešní výhry by se mohli před Sabres dostat. Washington určitě bude chtít navázat na předchozí výhru s Vancouver, proti Torontu to však nebude mít vůbec snadné.

Toronto Maple Leafs
Torontu se na začátku sezony spíše nedaří, protože ze třinácti odehraných zápasů jich dokázala vyhrát jen šest. Kvůli tomu se nachází až v polovině tabulky Východní konference, stejně bodů má ještě Florida a Pittsburgh. Ani v nedávné době na tom nejsou Maple Leafs moc růžově, protože z posledních pěti zápasů prohráli tři. Naposledy padli na ledě Montrealu 2:5, ale předtím alespoň srazili trápící San Jose. Dnes je Toronto mírným favoritem, uvidíme, jestli tuto roli potvrdí.

Montreal vs. Toronto – 5:2
Toronto vs. San Jose – 4:1
Boston vs. Toronto – 4:2

Mitchell Marner 15 bodů (3+12)
Auston Matthews 13 bodů (9+4)
Morgan Rielly 13 bodů (3+10
Vítám zde všechny fanoušky nejlepší hokejové ligy světa. NHL má dnes v noci na programu devět zápasů, pět jich začne již o půlnoci. Spolu se mnou tak budete moci sledovat atraktivní bitvu mezi Torontem a Washingtonem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.