NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Detroit - 16. října 2019   04:08

Vancouver
Vancouver
17:58' Stecher (Virtanen, B. Sutter) • 21:13' Edler (E. Pettersson, Boeser) • 23:48' E. Pettersson (T. Myers, Boeser) • 32:45' J. T. Miller (Edler, Boeser) • 53:23' J. T. Miller (E. Pettersson, Edler)
Detroit
J. Bernier (Howard) – Nemeth, Green, Hronek, Cholowski, Biega, Daley – Bertuzzi, D. Larkin, Mantha – Glendening, Athanasiou, Hirose – Filppula, Nielsen, Erne – Helm, J. de La Rose, Abdelkader.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česká stopa v utkání
Filip Hronek (DET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 22:11
Tři hvězdy utkání
1. J.T. Miller (VAN) 2+0
2. Brock Boeser (VAN) 0+3
3. Alexander Edler (VAN) 1+2
Detroitu se podařilo skórovat už po 30 vteřinách hry, to ovšem bylo z jeho strany vše, ostatních 26 střel dokázal brankář Demko pochytat. Naopak domácí Vancouver předvedl skvělou efektivitu v přesilovkách, které využil hned tři a celkem nasázel pět branek. Díky tomu si připsal páté vítězství v řadě.
59:47'
Ještě Horvat vyzkoušel pozornost Berniera.
59:01'
Probíhá poslední minuta utkání.
58:30'
Domácí už zápas ve své podstatě dohrávají, příliš se netlačí do útoku, náskok mají více než komfortní.
57:25'
Zakázané uvolnění Vancouveru.
57:15'
Poslední komerční pauza.
56:11'
Abdelkader se dostal sice ke střele, ale z hodně ostrého úhlu, bez větší šance Demka ohrozit.
55:20'
Domácí dobře brání své pásmo a nepouští soupeře do útoku.
53:43'
Hrát se bude v pěti na obou stranách.
53:43'
Erne trefil Stechera loktem, za což obdržel dvouminutový trest. Ale poté se s ním Stecher dostal do konfliktu, za což dostává trest za hrubost. Oba navíc obdrželi 10 minut osobní trest a zápas pro ně skončil.
53:23'
Vancouver právě vstřelil branku!
Třetí využitá přesilovka domácích! Canucks si rychle posílali puk před kruhy, na středu postavený J.T. MILLER vypálil k pravé tyči a nedal Bernierovi moc šancí, jak zasáhnout proti přesně umístěné střele. Asistence: Elias Pettersson, Alexander Edler.
53:06'
Teď ale propadli, Pettersson ovšem svou pozici mezi kruhy nevyužil.
52:55'
Red Wings zatím toto oslabení dobře brání, soupeře k ničemu nepouští.
52:14'
Detroit rychle vyhazuje puk ze svého pásma.
52:07'
Komerční přestávka.
52:07'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Jacob de La Rose – 2 min., držení).
51:32'
Stecher pálil od modré, Bernier vyráží.
50:55'
Spíše zápasnický styl předváděli hráči obou týmů v rohu obranné třetiny Detroitu. Hosté nakonec vydolovali puk a dostali ho mimo své pásmo.
50:20'
Postavení mimo hru domácích.
49:47'
Detroit se pokusil dlouhou přihrávkou dostat za obranu, je z toho zakázané uvolnění. Hostům se krátí čas, aby s výsledkem něco provedli.
49:24'
Bernier drží v lapačce střelu Millera. Komerční pauza.
48:51'
Boeserova přihrávka byla pomalejší než Pettersson. Ten kvůli postavení mimo hru nemůže hrát.
47:57'
Zakázané uvolnění Canucks. Předcházel mu dlouhý úsek bez přerušení, ale také bez šancí. Pouze Pearson se dostal k zakončení před Bernierem, který ale bez problémů vyrazil.
46:38'
Hirose, který odpykával dvě minuty za vyloučení Manthy za podražení, je zpět na ledě.
44:47'
Beagle je zpět na ledě, začíná přesilovka Vancouveru.
44:38'
Mantha dostal dvě minuty za podražení Suttera a poté dvě minuty za nesportovní chování. Dvě minuty dostal i Sutter za hrubost.
44:38'
Erne s Myersem leželi na ledě, v klinči se dostali na brusle a Myers soupeře udeřil do obličeje, zatímco byl na kolenou. Vše ale začal Mantha se Sutterem, Sutter strkal do soupeře, který se ho snažil udeřit hlavou do obličeje.
44:38'
Mantha se Sutterem se do sebe pustili, stejně jako Erne s Myersem. Rozhodčí budou muset vylučovat.
44:23'
Miller je zpět na ledě a Vancouver navíc vyhazuje!
43:59'
Domácí vytěsnili hru do středního pásma.
43:31'
Další rána Manthy, tentokrát z pravého kruhu. Demko betony vyrazil puk do vzduchu. Ten se snesl zpět na hokejky soupeře, ale v bezpečí.
42:58'
Mantha pálil zpoza levého kruhu, Demko vyrazil a jeho spoluhráči vyhodili.
42:47'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jay Beagle – 2 min., podrážení).
42:47'
Jenže Beagle poté hrůzně chybuje, dopouští se faulu a Canucks půjdou do tří.
42:28'
Benn vyslal v oslabení do útoku Beagla, který v rohu kluziště šetří čas.
42:23'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (J. T. Miller – 2 min., hákování).
41:30'
Po zachycení úvodního tlaku se Vancouver dostává do hry. Je pro něj důležité, že nedovolil soupeři snížit.
40:45'
Detroit vletěl do třetí třetiny pořádně zostra, úvodní tlak ovšem Demko ustál, připsal si dva zákroky a s další střelou mu pomohla obrana.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 05:52.
Vancouver ve druhé třetině střelecky řádil. Využil dvě přesilovky brankami Edlera a Millera, z dorážky se při hře pět na pět prosadil Pettersson a domácí vedou po 40 minutách 4:1.
40:00'
39:26'
Ještě jedno přerušení. Bernier chytá střelu Myerse zpoza levého kruhu. Myers nečekal na doplnění, vybojoval vhazování.
38:13'
Mantha zkusil štěstí trochu netradičně už od modré čáry. Puk prolétl na zadní mantinel.
37:23'
Postavení mimo hru Detroitu. Ještě jedna komerční přestávka.
36:37'
Canucks kombinovali v útoku, přihrávka Hughese ovšem byla zblokována a puk se odrazil do středního pásma.
35:52'
35:25'
Ne na dlouho. Vancouver se znovu osvobozuje.
35:06'
Až teď se hosté dostali do útočného pásma.
34:57'
Red Wings mají problém s přechodem středního pásma.
34:22'
Kotouč znovu letí až k Bernierovi. První přesilovka Detroitu v tomto utkání zatím není vůbec vydařená.
34:00'
Canucks rychle dostali puk ze svého pásma.
33:52'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Micheal Ferland – 2 min., sekání).
33:52'
Bude se znovu vylučovat, tentokrát ale na straně Vancouveru.
32:45'
Stejně jako na začátku druhé třetiny, tak i tentokrát je vyloučení Mika Greena potrestáno. Edler vypálil od modré a před brankovištěm výborně protečoval puk J.T. MILLER, který přehodil beton Berniera. Asistence: Alexander Edler, Brock Boeser.
32:30'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Mike Green – 2 min., podrážení).
32:10'
Zajímavá přihrávka před brankoviště Detroitu svého adresáta nenalezla. Obrana hostů se rychle zorientovala.
31:47'
Larkin se v souboji s Edlerem dostal k puku, ale střela úspěšná nebyla. Obránce Vancouveru ji srazil do ochranné sítě.
30:21'
Hronkova rána z voleje stála brankáře Demka masku, jež mu spadla z hlavy. Předtím ale zadržel puk a hru přerušil. Komerční pauza.
29:35'
Tanevova střela zaduněla o zadní mantinel. Domácí poté přichází o útočné pásmo.
28:15'
27:58'
Detroit rychle přenesl hru na útočnou modrou, kde číhal na puk Mantha. Tísněn jedním obráncem se dostal z ideálního úhlu a jeho zakončení Demko chytil.
26:45'
Hned po vhazování se Erne dostal ke střele zpoza kruhů. Demko chytá.
26:38'
Demko lapačkou vychytal střelu Athanasioua a přerušuje hru. Komerční pauza.
25:15'
Protiútok Vancouveru a přečíslení dva na jednoho. Bernier tentokrát podržel svůj tým a vytěsnil puk po střele Leiva na zadní mantinel!
24:59'
Helmovu střelu Demko vyrazil před sebe, při snaze o dorážku ovšem Abdelkader promáchl.
23:48'
V pravý okamžik na pravém místě byl ELIAS PETTERSSON, který se dostal k dorážce Myersovy střely zpoza kruhů. Asistence: Tyler Myers, Brock Boeser.
23:28'
Erne se s pukem vymotal od pravého mantinelu a z otočky vypálil na Demka, který vyráží.
22:18'
Rychlý útok hostů končí střelou Athanasioua na zadní mantinel. Domácí poté dostávají puk ze svého pásma.
21:13'
Přesto je to velmi rychle využitá přesilová hra, kterou střelou od modré proměnil ALEXANDER EDLER! Bernier toho přes clonícího hráče příliš neviděl. Asistence: Elias Pettersson, Brock Boeser.
21:05'
Rána Millera od modré byla sražena bránícím hráčem mezi kruhy.
20:53'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Mike Green – 2 min., držení).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 05:01.
Detroit vletěl do utkání jako blesk z čistého nebe a už po 30 vteřinách vedl 1:0 po brance Larkina. Domácí se po inkasovaném gólu oklepali a začali přebírat taktovku střetnutí. V útoku měli více ze hry, ale naráželi na dobře chytajícího Berniera. A to až do 18. minuty, kdy se povedlo hostujícího brankáře prostřelit Stecherovi.
20:00'
19:20'
Canucks byli znovu natlačeni v útočném pásmu, tentokrát ovšem Berniera neohrozili.
18:35'
Bernier měl plné ruce práce, další závar před svou brankou ale vyřešil a puk dostal do bezpečí.
17:58'
Domácí vyrovnávají při rychlém protiútoku. Detroit ztratil puk v útoku a Vancouver předvedl rychlý kontr ve čtyřech hráčích. Přihrávka z levého kruhu šla do druhé vlny na TROYE STECHERA, který z prostoru mezi kruhy propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jake Virtanen, Brandon Sutter.
17:45'
Green zpracoval puk na modré čáře, jeho prudká střela však neprošla obranou.
16:36'
Detroit se dostal do postavení mimo hru.
16:11'
Rychlý útok Beagla, který v jízdě vyslal místo přihrávky střelu z pravého kruhu. Bernier byl pozorný a drží čisté konto. Zatím na něj šlo 10 střel.
15:07'
Pokus o únik Detroitu končí zakázaným uvolněním.
15:00'
Hra je přerušena před brankářem Bernierem, vhazuje se po jeho pravici.
14:43'
Před brankou Demka operoval De la Rose, jenž se ale ke střele neprocpal a brankář domácích mohl zůstat v klidu.
14:21'
Útok Detroitu. Bekhendové zakončení Filppuly z pravého kruhu Demko zlikvidoval. Komerční přestávka.
13:33'
Hughes se prodral ke střele zpoza levého kruhu, na Berniera ovšem nevyzrál.
12:58'
Demko má kotouč pod svou lapačkou po dalším zakončení Bertuzziho. Komerční pauza.
12:23'
Ztráta střídala ztrátu, dokud se nepovedl výpad hostů. Přihrávku z pravé strany ovšem nevyužil Bertuzzi, který střílel v jízdě z voleje mimo branku.
11:45'
Hra se nyní přelévá rychle ze strany na stranu, do útoku se řítí Vancouver.
10:54'
Jejich kombinace byla narušena bez většího ohrožení brankáře Demka. Detroit má stále pouze dvě střely na branku, Vancouver už sedm.
10:25'
Red Wings se po dlouhé době natlačili do útočného pásma a u zadního mantinelu vybojovali puk.
09:21'
Zatímco se na led vrací Abdelkader, Bernier zastavuje střelu Leiva od modré čáry.
08:55'
Vancouver má problém s přechodem středního pásma, znovu se musí vracet.
08:36'
Glendening znovu vyhazuje puk z pásma Detroitu.
07:50'
Návrat Canucks do útoku zastavilo postavení mimo hru.
07:39'
Bernier vytěsnil nahození od modré k zadnímu mantinelu, Hronek poté vyhazuje puk.
07:20'
07:20'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Justin Abdelkader – 2 min., sekání).
05:59'
Kotouč byl v obranném pásmu Detroitu sražen do ochranné sítě. Další vhazování.
05:40'
Bernier musel vytáhnout ze svého repertoáru zákrok proti střele Millera od levého mantinelu. Puk zkrotil na hrudi.
04:33'
Tanev se snažil ohrozit branku Berniera od modré, ale ztroskotal na bránícím protihráči.
04:05'
Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.
03:58'
Schaller se uvolnil v levém kruhu a dostal se ke střele. Bernier, nalepený u tyčky, puk zachytil a přerušil hru.
03:09'
Kotouč vyletěl ve středním pásmu do hlediště. Bude se vhazovat u modré čáry Detroitu.
02:30'
Tempo hry, které bylo na samém začátku ze strany Detroitu opravdu bleskové, se mírně zklidnilo.
01:47'
00:30'
Detroit právě vstřelil branku!
To je vstup do zápasu jako hrom! DYLAN LARKIN dostal přihrávku mezi kruhy, zamíchal pukem a překonal brankáře Demka. Asistence: Anthony Mantha, Tyler Bertuzzi.
00:01'
Předpokládané sestavy:

Vancouver Canucks: Demko (McIntyre) – Edler, T. Myers, Q. Hughes, Ch. Tanev, Jo. Benn, Stecher – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Ferland – Leivo, B. Sutter, Virtanen – Schaller, Beagle, Motte.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Nemeth, Green, DeKeyser, Hronek, Cholowski, Biega – Bertuzzi, D. Larkin, Mantha – Glendening, Athanasiou, Hirose – Filppula, Nielsen, Erne – Helm, J. de La Rose, Abdelkader..
Detroit má po zpackané minulé sezoně nakročeno k mnohem vydařenějšímu ročníku a podařilo se mu prozatím vyhrát tři z pěti odehraných zápasů. Mnohem podstatnější ovšem je, že na venkovním ledě drží stoprocentní bilanci, kterou bude chtít potvrdit i ve Vancouveru.
Vancouver v úvodních dvou zápasech sezony sice prohrál, ale stalo se tak na ledě soupeřů. Po příjezdu do domácí haly naopak posbírali Canucks dvě výhry a prokázali své kvality, když deklasovali Los Angeles 8:2 a přehráli v nájezdech Philadelphii.
Jedním z posledních rozehraných zápasů v noci z úterý na středu bude souboj mezi Vancouverem a Detroitem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.