NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Edmonton - 2. prosince 2019   04:08

Vancouver
Vancouver
15:34' Boeser (Q. Hughes, J. T. Miller) • 32:06' Leivo (Jo. Benn, Horvat)
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)
Edmonton
Edmonton
09:09' J. Archibald  (Nurse, McDavid) • 33:51' Draisaitl  (McDavid, Chiasson) • 40:46' Draisaitl  (Neal, Chiasson)
Vancouver
Edmonton

Tři hvězdy utkání
Leon Draisaitl (EDM) 2+0
Josh Leivo (VAN) 1+0
Connor McDavid (EDM) 0+2
Edmonton oplatil Vancouveru včerejší domácí porážku a vítězí na ledě soupeře těsně 3:2! Oilers o své výhře rozhodli na začátku třetí třetiny, kdy svou druhou přesilovku v utkání využil Leon Draisaitl.
59:33'
Koskinen lapačkou srazil letící puk na zadní mantinel.
59:15'
Canucks jsou zpět v útoku.
58:50'
Zblokovaná střela pustila do útoku hosty, ale McDavid s Draisaitlem se do prázdné branky netrefili.
58:10'
Markström odjel na střídačku, Vancouver zkouší hru v šesti!
57:40'
Pettersson střelou zpoza pravého kruhu přinutil Koskinena k zákroku a přerušení hry.
56:50'
Jordie Benn se snažil prosadit od modré čáry, ale jeho rána byla zblokována.
56:19'
Po střele Haase přerušuje domácí brankář hru. Komerční pauza.
55:26'
Střela Gaudetta od levého mantinelu Koskinenovi příliš problémů nenadělala.
54:30'
Hraje se delší úsek bez přerušení, domácím se nedaří usadit v útočném pásmu.
53:10'
Neal pronikl do útočného pásma a vystřelil zpoza kruhů. Branku Vancouveru minul.
52:20'
Vancouveru se pomalu krátí čas, dá se očekávat výrazný tlak na branku hostů.
51:40'
Další Koskinenův zákrok, tentokrát hostující brankář přerušil hru. Komerční pauza.
50:22'
Horvatovo nahození ze středního pásma Koskinen vyrazil mimo nebezpečí.
48:53'
McDavid mířil mezi betony Markströma, který puk za svá záda nepustil.
48:30'
Nahození hostů končí v ochranné síti, bylo tečováno domácím hráčem. Vhazuje se tak před brankou Vancouveru.
47:39'
Quinn Hughes si přebruslil blíže k brance Edmontonu, ale přes bránícího soupeře puk na Koskinena nedostal.
46:13'
Draisaitl se po vyhraném buly dostal i ke střele, svůj hattrick zatím nezkompletoval.
46:10'
Po dalším přerušení hry přichází na řadu komerční pauza.
45:38'
Zakázané uvolnění Edmontonu.
45:20'
Ve třetí třetině je zatím Vancouver pod tlakem soupeře. Až po více než pěti minutách se dostal k první střele na branku. Koskinen přerušuje hru.
44:33'
Tanev srazil zakončení Granlunda až do ochranné sítě.
43:54'
Larsson střílel z hodně ostrého úhlu, pouze trefil beton Markströma.
42:13'
Archibald projel do postavení mimo hru.
41:44'
Klefbom se napřáhl od modré čáry, míjí branku Vancouveru.
41:25'
Markström musel čelit další střele hostů, tentokrát hru přerušuje.
40:46'
Edmonton právě vstřelil branku!
Hosté využívají druhou přesilovku v utkání a znovu se prosadil LEON DRAISAITL, který byl opět připraven v pravém kruhu, tentokrát však blíž k brance a propálil přesouvajícího se Markströma. Asistence: James Neal, Alex Chiasson.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 05:57.
Po dvou třetinách je zápas mezi Vancouverem a Edmontonem stále vyrovnaný, tentokrát 2:2. Domácí se sice ve 33. minutě dostali do vedení, na to ovšem dokázali hosté odpovědět na konci 34. minuty, kdy proměnili přesilovou hru. Vancouver vede na střely 23-14, Edmonton si přenáší do třetí třetiny ještě 47 vteřin trvající přesilovku.
40:00'
39:41'
Hosté se nepřesnou přihrávkou na modrou čáru sami vyhnali z útočného pásma.
39:05'
Markström zachytil nepříjemnou tečovanou střelu, jež se odrazila do ochranné sítě.
38:47'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Loui Eriksson – 2 min., nedovolené bránění).
38:40'
Erikssonova střela zpoza kruhů byla sražena jen k zadnímu hrazení.
37:46'
Nepřesná přihrávka Vancouveru ústí v zakázané uvolnění.
37:20'
Druhá třetina se pomalu chýlí ke svému konci. Puk je ve středním pásmu.
36:13'
Další postavení mimo hru hostů, což se vůbec nelíbí Nursemu.
35:56'
Schaller se snažil před brankou Koskinena tečovat střelu od modré čáry, brankář Edmontonu si ale puk našel a schoval ho pod lapačku.
34:57'
Hosté se dostali do postavení mimo hru.
34:08'
Komerční přestávka.
33:51'
Hra byla přerušena kvůli vyhození puku na střídačku domácích. Hosté poté vyhráli buly v útočném pásmo, vydolovali puk z pravého rohu a rozehráli rychlou akci, při níž McDavid našel v pravém kruhu LEONA DRAISAITLA, jenž prostřelil Markströma. Asistence: Connor McDavid, Alex Chiasson.
33:24'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Loui Eriksson – 2 min., vysoká hůl).
33:03'
Další útok domácích zastavil Koskinen lapačkou. Komerční přestávka.
32:06'
Vancouver právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do vedení! JOSH LEIVO číhal před brankou a dostal se k puku, který Koskinen vyrazil po střele Benna od modré. Leivo si jej stáhl do strany a přehodil natažený beton brankáře hostů. Asistence: Jordie Benn, Bo Horvat.
31:09'
Prudkou střelou od modré nutí Bear Markströma k zákroku.
30:42'
Boeser trefil pukem pouze Benninga, který střelu soupeře na Koskinena nepustil. Hra je poté přerušena kvůli zahrání vysokou holí. Komerční pauza.
29:57'
Gagner z levého křídla vyjel až za kruh pro vhazování z boku se netrefil na branku.
29:30'
Byť se hraje dlouho bez přerušení, jako by oběma týmům scházela energie. Hraje se spíše pomalý hokej.
28:40'
Stále se hraje bez přerušení. Vancouver vede v tuto chvíli na střely 17-9.
27:45'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, u puku jsou znovu hosté, kteří se snaží kombinovat v útoku.
27:00'
Hosté ožívají, Larsson ovšem z mezikruží neprostřelil bránícího Gaudetta. Krátce před tím byli zblokováni také Haas a Klefbom.
25:29'
Draisaitl střílel z ostrého úhlu, trefil se jen z boku do tyčky.
25:03'
Po úvodní dlouhé pasáži bez přerušení se nyní hra kouskuje. Vhazuje se v obranném pásmu Edmontonu.
24:39'
Zakázaného uvolnění se dopustili také hráči Oilers.
23:44'
Střela McDavida proletěla kolem Markströma pouze k zadnímu mantinelu.
23:38'
Zakázané uvolnění Vancouveru.
23:26'
Pokus Millera byl mezi kruhy zblokován a neprošel na Koskinena.
22:01'
Až po skončení přesilovky se ke střele od modré čáry dostal Leivo. Koskinen vyráží.
21:55'
21:30'
Oilers výborně brání své pásmo, nepouští soupeře do šancí.
20:50'
Pokračuje přesilovka Vancouveru. Domácí se ovšem nemohou usadit v útočném pásmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 05:03.
V úvodní třetině zápasu byla prvně k vidění neskutečně dlouhá pasáž bez přerušení. Po úvodním buly se hrálo 8 minut a 34 vteřin, než došlo k prvnímu přerušení hry. Poté začaly padat i branky. Oilers se dostali do vedení v 10. minutě, domácí odpověděli v 16. minutě a následně nebyl Edmontonu uznán gól Russella kvůli nedovolenému bránění brankáři.
20:00'
19:55'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., držení).
19:48'
Vancouver si zahraje přesilovku, zatím má výhodu.
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny. U puku jsou domácí.
17:45'
Sice pukem schytal ránu do helmy, avšak ze strany a raději odchází do kabiny na vyšetření. Nedávno prodělal otřes mozku.
17:45'
Hodně nepříjemný okamžik pro Benninga, který byl zasažen letícím pukem do hlavy a odrazil jej do hlediště. Benning zůstává na ledě otřesený.
16:57'
McDavid se z mezikruží pokusil ještě vylepšit pozici přihrávkou do levého kruhu, puk ovšem zachytil Tanev, který jej vyváží do bezpečí.
16:06'
Hosté bleskově odpověděli, ale gól neplatí! Markström vyrazil střelu od modré před sebe a poté byl do něj natlačen útočící Haas, který ovšem brankáře domácích podržel rukou. To trochu rozhodilo brankáře Canucks, který se nestihl přesunout včas proti střele Russella. Nedovolené bránění brankáři.
15:34'
Domácí vyrovnávají na 1:1! Hughes z pravého kruhu poslal prudkou přihrávku před brankoviště, kde se povedlo BROCKU BOESEROVI protečovat puk do branky Edmontonu. Boeser byl při své trefě zasažen hokejkou soupeře do obličeje a příliš oslavovat nemohl, spěchal do kabiny na šití, jelikož poměrně dost krvácel. Asistence: Quinn Hughes, J.T. Miller.
14:48'
Přihrávka rukou domácích je důvodem pro přerušení hry. Bude se vhazovat ve středním pásmu, to ale až po komerční přestávce.
14:16'
Stecher i Fantenberg se snažili střílet od modré čáry, obě rány neprošly skrz obranu k brance.
13:06'
12:59'
Sheahan zblokoval jedovatou střelu Hughese a vyráží puk do neutrální zóny.
12:37'
Domácí se srovnali v přesilovce a po dalším buly se propracovali do střelecké pozice na levé straně. Koskinen krotí střelu Boesera na své hrudi a drží puk pod lapačkou.
12:16'
Hostující brankář byl nucen proti střele z pravého kruhu zasáhnout a přerušit hru.
12:07'
Miller při návratu do útočného pásma dostal přihrávku do jízdy, pronikl až před brankoviště, avšak Koskinen jej vyrážečkou vytěsnil na zadní mantinel.
11:27'
Hosté posílají puk mimo své pásmo.
11:06'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ethan Bear – 2 min., podrážení).
10:32'
Gagner si sjel v pravém kruhu blíž k brance a přinutil Markströma znovu přerušit hru. Komerční přestávka.
09:47'
Markström chytá nahozený puk Edmontonu a přerušuje hru.
09:36'
Stecher se snažil ohrozit Koskinena, jeho střelu z pravého kruhu zblokoval Klefbom.
09:09'
Hosté otevírají v signalizované výhodě skóre zápasu! McDavid si vybruslil zpoza branky do strany, rozehrál před kruhy na Nurseho, jehož střelu protečoval za záda domácího brankáře JOSH ARCHIBALD. Asistence: Darnell Nurse, Connor McDavid.
08:34'
Rychlá kombinace Oilers, kterou rozehrál McDavid při přechodu středního pásma. Po křižném pasu z pravého do levého křídla přišla ještě přihrávka na střed mezi kruhy, odkud Nurse střílel po ledě. Markström zachytil puk mezi betony a poprvé v utkání přerušil hru. Komerční přestávka.
08:07'
Znovu musel Koskinen zasahovat, hra nadále pokračuje.
07:18'
Koskinen měl plné ruce práce a připsal si v rychlém sledu tři zákroky! Napřed ho ohrozil Boeser z prostoru mezi kruhy, Koskinen si poradil i s dorážkou a posléze betonem vyrazil nepříjemnou střelu zpoza pravého kruhu.
06:15'
Stále se hraje bez přerušení!
05:30'
O útočné pásmo ovšem Canucks záhy přichází.
05:15'
První střela je na světě! Postaral se o ni zpoza levého kruhu domácí Fantenberg. Koskinen puk vyrazil před sebe a chtěl jej překrýt lapačkou, ale hráči Canucks se k němu dostali rychleji a poslali ho na zadní hrazení.
03:55'
Stále žádná střela na branku a žádné přerušení hry. Oba týmy se přitom snaží hrát rychlý hokej s rychlými přechody středního pásma.
02:58'
Nygard se dosal do dobré střelecké pozice, jenže z pravého kruhu minul branku Vancouveru.
02:20'
Hraje se delší úsek bez přerušení hned na začátku utkání. Zatím nebyla k vidění střela na branku a puk rychle střídá majitele.
01:35'
McDavidův pas do prostoru v levém kruhu zastavila brusle Stechera. Leivo vyváží puk z pásma Canucks.
00:52'
Nurse zabránil první střele zápasu svou hokejkou, když projektil Vancouveru srazil k zadnímu mantinelu.
00:01'

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Jo. Benn, Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg, Stecher – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Eriksson, Horvat, Pearson – Leivo, Gaudette, Virtanen – Schaller, Graovac, MacEwen.

Edmonton Oilers: Koskinen (Skinner) – Nurse, Bear, Klefbom, A. Larsson, Jones, Benning – Draisaitl, McDavid, Chiasson – Khaira, Gagner, Neal – M. Granlund, Sheahan, J. Archibald – Nygård, Haas, P. Russell..
Edmonton se stále drží na čele Pacifické divize před Arizonou, ač získal jen 35 bodů (nejméně ze všech čtyř lídrů divizí) a připsal si dvě porážky v řadě. Celkově je aktuální forma Oilers spíše průměrná, když hosté vyhráli jen tři z posledních sedmi zápasů. Týmu navíc schází stále Ryan Nugent-Hopkins, který je na marodce necelé dva týdny.
Vancouver si před výhrou na ledě Edmontonu připsal porážky s Philadelphií a Pittsburghem. A právě ta s Penguins tým hodně zabolela. Kosatky vedly 4:2, poté dokonce 6:3, ale závěrečných 14 minut zápasu patřilo domácím, kteří otočili na 8:6. Do sestavy by se měl vrátit Jay Beagle, ze hry jsou naopak s největší pravděpodobností Alexander Edler, Brandon Sutter, Tyler Motte a Micheal Ferland.
Program v zámoří v noci z neděle na pondělí uzavře souboj mezi Vancouverem a Edmontonem. Jedná se už o třetí vzájemný duel s vyrovnanou bilancí. Na úplném začátku sezony vyhráli Oilers nad svými soupeře 3:2, v noci na neděli, kdy se hrálo podruhé v Edmontonu, naopak slavil Vancouver 5:2. Jedná se tak o tzv. back to back zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.