NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Ottawa - 18. října 2019   04:00

Vegas
Vegas
04:12' R. Smith (Marchessault) • 13:32' Holden (Mark Stone, Stastny) • ' Marchessault
3:2
(2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)

3:2 (SN)

Ottawa
Ottawa
05:12' Chabot  (Tierney, Co. Brown) • 44:25' Pageau  (Ennis, Co. Brown)

3. Nick Holden (VEG)1+0
Dvakrát v zápase hokejisté Vegas vedli, dvakrát dokázala Ottawa vyrovnat. V prodloužení měli hosté více šancí, ale v nájezdech bere druhý bod z tohoto domácí celek. Marc-Andre Fleury zazářil v prodloužení i nájezdech. Rozhodl je Jonathan Marchessault.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Vegas Golden Knights.
Autorem vítězné branky je JONATHAN MARCHESSAULT.
Jonathan MARCHESSAULT proměňuje.
Brady TKACHUK neproměňuje. Svůj první nájezd v NHL neproměnil, minul branku.
Shea THEODORE proměňuje. Těžkou situaci zvládl, blafákem skóruje.
Tyler ENNIS proměňuje. Uspěl rychlou forhendovou kličkou.
Reilly SMITH neproměňuje. Oklamal brankáře, ale puk minul špičkou hole.
Anthony DUCLAIR neproměňuje. Marc-Andre Fleury ho vychytal. Vyčkal na kličku a puk vyrazil.
Mark STONE neproměňuje. Zkoušel blafák, ale neuspěl.
Vladislav NAMĚSTNIKOV proměňuje. Uspěl rychlou střelou na vyrážečku.
Brandon PIRRI proměňuje. Jako v dresu Floridy, uspěl rychlou střelou.
Bobby RYAN neproměňuje. Trefil jen brankáře.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení patřilo Ottawě, který vypálila pětkrát. Nebýt brankáře Vegas, zápas už skončil. Uvidíme nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:53'
Shea Theodore zakončoval ze strany, jeho rána byla zblokovaná. Ještě jedno buly. Vegas posílá do hry tři útočníky.
64:31'
Nick Holden se hodně vzteká, že měl brusli na lajně, ale sudí píská ofsajd.
64:12'
Obrovskou šanci měl hostující Brady Tkachuk. Dostal se k dorážce před prázdnou brankou, ale minul.
63:27'
Jean-Gabriel Pageau minul branku, možná brankář Vegas zasáhl.
63:00'
Dvě minuty zbývají v prodloužení.
Nikita Zajcev to zkoušel individuálně, ale ke střele se nedostal.
62:15'
Max Pacioretty měl na hokejce puk, rychle vypálil, ale trefil jen masku brankáře soupeře, první výraznější šance Vegas.
61:45'
Oba týmy střídají, puk mají stále hosté.
61:27'
Drama vrcholí, kotouč mají hosté a snaží se dostat se do útočného pásma.
60:53'
Marc-Andre Fleury skvěle zastavil šance soupeře. Connor Brown už zvedal ruce nad hlavu.
60:17'
Nepřesná přihrávka znamená, že hosté. Jean-Gabriel Pageau měl obrovskou šanci, ale neuspěl.
60:11'
Domácí mají kotouč.
60:01'
Začalo prodloužení.
52 střel Vegas v tomto zápase, 34 Ottawy. Stav 2:2 a půjdeme na prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:30'
Zdá se, že ani jeden celek zápas v této třetině nerozhodne, uvidíme prodloužení.
59:11'
Padesátá rána v zápase pro Vegas, buly v jeho útočném pásmu.
59:00'
Poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:54'
Domácí fanoušci jdou ve varu, drama vrcholí.
58:54'
Zakázané uvolnění Vegas vinou špatné přihrávky. Buly před brankou domácích.
58:37'
Max Pacioretty pálil od modré čáry, jeho propagační pokus kryje hostující brankář. 49. střela Vegas v tomto zápase.
57:58'
Zakázané uvolnění vrací hru dvě minuty a dvě vteřiny před koncem třetí třetiny před branku Vegas.
57:36'
Nyní se do útočného pásma dostal hostující celek, který kombinuje za brankou Vegas.
57:10'
Senators zvládli toto oslabení. Hrají v plném počtu.
56:52'
56:32'
21 vteřin přesilovky Vegas zbývá. Značnou část hostující celek zvládl.
56:32'
Kotouč vypadl z hrací plochy, Vegas hraje aktivně, ale nemůže se prosadit. Obrovské šance domácích.
56:10'
Jeden z domácích hráčů tvrdou ránou sestřelil rozhodčího, hra pokračuje dál, zdá se, že je v pořádku.
55:15'
Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí od své branky.
55:11'
Anders Nilsson má na svém kontě dva nebo tři výborné zákroky proti střelám z bezprostřední blízkosti.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.
Dnešní utkání sleduje 18.171 diváků.
54:52'
Komerční přestávka.
54:52'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Anthony Duclair – 2 min., vražení na hrazení).
54:46'
Zdá se, že to obrana Senators nyní zvládla.
54:05'
Reilly Smith to zkoušel individuálně, ale neprosadil se.
53:41'
Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje. Hra se přelévá ze strany na stranu.
52:50'
Brayden McNabb to zkoušel od modré čáry, ale jeho projektil byl hned zblokovaný.
52:15'
Se střelou od modré čáry si dokázal brankář Senators poradit celkem snadno.
51:30'
Vegas v posledních zápasech doplácí na neproměňování vyložených šancí. S Nashvillem i dnes proti Senators se hodně střelecky trápí.
51:01'
Jonathan Marchessault se dostal do brejku, sám jel na brankáře, ale netrefil branku vůbec.
50:28'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, domácí se snaží vstřelit vedoucí branku. Rána Glasse od modré čáry byla zblokovaná. Buly v útočném pásmu Golden Knights.
49:44'
Senators rozehrávají od své branky, následně kotouč vypadl z hrací plochy. Buly ve středním pásmu.
47:40'
Brady Tkachuk pálil z ostré pozice, Marc-Andre Fleury vyrazil kotouč před sebe, a pak už hráli obránci. Následně Jonathan Marchessault minul ránou z první.
47:24'
Vegas dokázalo vyhodit kotouč tak, aby z toho nebyl icing.
47:07'
Hostující celek hraje nyní aktivněji, usadil se v útočném pásmu a domácí se tak tak brání.
45:46'
Cody Eakin zatím na první bod v této sezóně čeká a platí to i po této střele z osy hrací plochy. Hostující brankář byl připravený.
45:31'
Stav zápasu je vyrovnaný a oba celky mají stejně daleko k výhře.
44:25'
Ottawa právě vstřelila branku!
Neproměněné šance mohou domácí hráče mrzet, a že jich bylo. Nyní je vyrovnáno. První střelu brankář Vegas vyrazil, obránci si dávali přednost ve vyhození puku. Ten získal JEAN-GABRIEL PAGEAU a poslal ho pod horní tyčku. Asistence: Tyler Ennis a Connor Brown.
44:10'
Hra se přenáší ze strany na stranu, sledujeme rychlý hokej.
43:10'
Domácí rozehrávají své branky, Vladislav Naměstnikov dobře napadal rozehrávku a vybojoval kotouč. Dostal se do zakončení, ale neuspěl. Na druhé straně pak pálil po bleskové protiakci Jonathan Marchessault, ani on se neprosadil.
Vegas hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale zatím se mu nedaří vstřelit třetí branku.
42:11'
Tomáš Nosek se znovu dostal do velké šance, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.
42:00'
41:32'
Marc-Andre Fleury betonem kotouč vykopl, a pak Paul Stastny vyhodil.
41:07'
William Karlsson vyhazuje přes všechny čáry, polovinu důležitého oslabení domácí celek zvládl.
40:30'
Domácí celek se osvobozuje, hosté musí začínat od své branky.
40:01'
Hodně rychlá byla druhá třetina, ale branku jsme neviděli. Patnáct střel na branku vyslal v uplynulé třetině tým Vegas, hosté o tři méně. Marc-Andre Fleury zatím inkasoval jen jednou, ve druhé třetině mu pomohla branková konstrukce.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., vysoká hůl).
39:40'
Ještě jedno vhazování v útočném pásmu Vegas.
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:57'
William Carrier se za každou cenu chtěl dostat do útočného pásma, ale dostal se do postavení mimo hru.
38:36'
Vhazovat se bude před brankou Vegas, kotouč vypadl z hrací plochy. Fanoušci skandují Go Knights Go.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:50'
Fanoušci Vegas vstávají a aplaudují svému brankáři. Marc-Andre Fleury nejprve vytěsnil kotouč na tyčku, a pak přišel o rukavici. I tak ale dál chytal a nakonec dokázal přerušit hru. Velký moment zápasu.
37:00'
Brady Tkachuk rozehrává od své branky, polovinu oslabení hokejisté Vegas zvládli.
36:22'
Ottawa kombinuje v útočném pásmu, Brady Tkachuk (Ottawa) zakončoval. Domácí brankář vyrazil před sebe, a pak vyhodili obránci.
35:54'
Marc-Andre Fleury kryje kotouč po střele od modré čáry a dorážce z bezprostřední blízkosti.
35:47'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
35:47'
Jon Merrill a Nick Holden založili akci, kterou důrazně zakončoval Tomáš Nosek. Ten byl natlačený do brankáře soupeře, a pak se strhla potyčka.
35:24'
Domácí protečovali kotouč do útočného pásma, ale do střelecké pozice se nedostali.
35:05'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.
34:44'
Nyní se hosté usadili v útočném pásmu, ale nedokázali vystřelit na branku, ve které je Marc-Andre Fleury.
34:15'
Nyní sledujeme aktivnější hru Vegas, Shea Theodore (Vegas) pálil od modré čáry, další zákrok pro gólmana Senators.
33:25'
Brandon Pirri (Vegas) po návratu z trestné lavice zakončoval. Jeho ránu kryje hostující brankář.
33:11'
32:47'
Erik Brännström (Ottawa) rozehrává od své branky, Vladislav Naměstnikov (Ottawa) dostal kotouč do útočného pásma.
32:39'
Ránu od modré čáry, kterou vyslal Thomas Chabot, Marc-Andre Fleury vyrazil, a pak rychle přikryl kotouč.
32:20'
Ottawa se usadila v útočném pásmu, kde kombinuje, další rána byla zblokovaná.
31:48'
Brayden McNabb se dostal do střelecké pozice, okamžitě vypálil a zaměstnal brankáře.
31:24'
Brady Tkachuk (Ottawa) tečoval kotouč před brankou, ale brankáře neprostřelil.
31:11'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Marc-Andre Fleury – 2 min., podrážení). Trest odpyká Brandon Pirri.
30:30'
Shea Theodore pálil od modré čáry z první, jeho projektil končí mimo branku.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí celek drží těsné vedení.
29:41'
Anthony Duclair (Ottawa) se dostal do útočného pásma, jeho projektil byl nepřesný.
29:24'
Anders Nilsson (Ottawa) kryje další ránu, tentokrát střelu od modré čáry tečoval Ryan Reaves (Vegas). Komerční přestávka.
29:00'
William Carrier dostal kotouč před branku, bekhendová rána končí mimo.
28:31'
Tomáš Nosek kombinuje se svými kolegy v útočném pásmu, ale ohrozit branku soupeře nedokázali.
27:58'
27:50'
Jeden z domácích hráčů zakončoval z mezikruží, ale trefil štangli.
27:10'
Senators vyhazují přes všechny čáry, a tak mohou vystřídat. Což se podařilo.
26:44'
Puk je za brankou Vegas, které musí rozehrávat od své branky.
26:09'
Anders Nilsson ani nevěděl jak, ale kotouč udržel před brankovou čárou. Následně předvedl další zákrok proti střele, kterou vyslal Reilly Smith (Vegas).
25:58'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Thomas Chabot – 2 min., držení hole).
25:42'
Na druhé straně musel Marc-Andre Fleury (Vegas) zasahovat po střele soupeře. Connor Brown (Ottawa) byl na chvilku volný před brankou a hned toho využil ke střele.
25:17'
Anders Nilsson (Ottawa) se znovu vyznamenal proti dobré střele soupeře, Jon Merrill (Vegas) udělal blafák a natažený brankář tělem dokázal puk zastavit.
24:55'
Max Pacioretty (Vegas) a Paul Stastny (Vegas) měli na hokejce další branku Vegas, jenže druhý jmenovaný místo přihrávky na volného spoluhráče volil střelu, kterou brankář kryje.
24:07'
Shea Theodore (Vegas) od své branky, Mark Stone (Vegas) prodloužil kotouč do středního pásma.
23:52'
William Carrier (Vegas) hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka postrádala přesnost.
23:16'
Zakázané uvolnění se nepíská, domácí obránci musí hrát od své branky. Rychle dostlali kotouč do útočného pásma, ale nevypálili.
22:00'
Hra se bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu.
21:18'
Jonathan Marchessault (Vegas) to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se nedostal.
21:01'
Colin White (Ottawa) dobře před brankou tečoval kotouč, ten však končí mimo.
20:35'
Vegas se tak tak dostalo ze svého obranného pásma, sledujeme klidnější pasáž hry.
20:11'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:01'
Vegas se prosadilo jako první, trefil se Reilly Smith (Vegas). Za hosty pak v šesté minutě srovnal Thomas Chabot. Vegas do vedení poslal v přesilovce Nick Holden (Vegas), jehož ránu od modré čáry tečoval do své sítě Bobby Ryan (Ottawa). Domácí vedou po první třetině 2:1 a na střely 16:13.
20:00'
19:35'
William Karlsson (Vegas) minul branku ránou z pravé strany.
19:00'
Hlasatel v T-Mobile Areně oznámil poslední minutu hry v první třetině. Následně byl Tomáš Nosek v postavení mimo hru.
18:38'
Shea Theodore (Vegas) projel celé kluziště, z mezikruží zakončoval. Jeho ránu tak tak vyrazil hostující brankář.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině. Senators rozehrávají od své branky.
17:26'
Mark Stone (Vegas) znovu v šanci, tentokrát byl tísněn obráncem, jeho bekhendovou ránu kryje Anders Nilsson (Ottawa).
16:59'
Mark Stone (Vegas) našel skvělým pasem spoluhráče před brankou, jehož ránu zastavil brankář soupeře ramenem. Vegas má momentálně více ze hry.
16:26'
Erik Brännström (Ottawa) rychle otočil směr hry, Mark Borowiecki (Ottawa) se dostal do útočného pásma, kde motal hlavu domácím bekům.
16:00'
Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Senators.
15:38'
Sledujeme hodně neobvyklou pasáž hry pro NHL. Šanci k vidění nejsou, ale je tu hodně nepřesností a špatných rozehrávek.
15:03'
Nicolas Hague (Vegas) vybojoval kotouč v obranném pásmu, ale jeho spoluhráči nedokázali vyhodit.
14:38'
Deryk Engelland (Vegas) pálil od modré čáry, jeho rána byla snadnou prací pro brankáře Senators.
13:32'
Vegas přepisuje svou klubovou historii, jedná se o historicky 100. přesilovkový gól, který Vegas vstřelilo.
13:32'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Domácí celek v poslední vteřině využívá přesilovku a dostává se do vedení. Tvrdou ránu od modré čáry vyslal NICK HOLDEN. Kotouč v cestě do branky ještě tečoval jeden z hostujících hráčů, Brady Tkachuk, který úplně změnil směr dráhu puku. Asistence: Mark Stone a Paul Stastny.
13:29'
Hodně zmatečný přechod domácích do útočného pásma, nakonec je z toho buly před brankou Ottawy.
13:01'
Dylan DeMelo (Ottawa) dobře zablokoval modrou čáru, bylo z toho postavení mimo hru pro domácí.
12:50'
Anders Nilsson (Ottawa) byl znovu pozorný, tentokrát zakončoval Jonathan Marchessault (Vegas). Domácí celek hraje přesilovku velmi dobře, dostává se do šancí a střílí.
12:19'
Vegas vyhrálo buly v útočném pásmu, a pak musel znovu zasahovat hostující brankář.
12:17'
Bleskové přenesení hra a teč před brankou, Anders Nilsson (Ottawa) byl připravený.
12:04'
Obrovská chyba domácího hráče, následně z branky vystartoval Marc-Andre Fleury (Vegas), který kotouč vypíchl.
11:37'
Hostující celek dokázal vyhodit, takže domácí musí zakládat akci od své branky.
11:33'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Anthony Duclair – 2 min., podrážení).
11:33'
Tomáš Nosek to udělal skvěle, dvakrát vypálil při vlastím oslabení, navíc si vynutil aktivní hrou faul soupeře.
11:11'
Další částečné střídání Vegas.
10:40'
Erik Brännström (Ottawa) špatně zpracoval kotouč na modré čáře, a tak Senators znovu přicházejí o pásmo.
10:15'
Domácí celek se osvobozuje a může vystřídat, neboť kotouč dostal daleko od své branky.
09:35'
Senators ještě v letošní sezóně neproměnili ani jednu přesilovku, hráli jich už 17.
09:25'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Carrier – 2 min., držení).
09:19'
Přesilovku budou hrát hosté z Ottawy.
08:36'
Vegas rozehrává od své branky, Jon Merrill má kotouč pod kontrolou, ale nepodařilo se mu založit útočnou akci.
07:47'
Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu. Dylan DeMelo nakonec pálil od modré a Marc-Andre Fleury zasahuje.
07:09'
Cody Glass (Vegas) po krásné přihrávce McNabba trefil jen střed branky, kde byl Anders Nilsson (Ottawa).
06:43'
Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí brankář rozehrává od své branky.
06:31'
06:18'
Velká rána pro Vegas, které rychle přišlo o vedení, William Carrier (Vegas) zkoušel tečovat kotouč před brankou, ale neuspěl.
05:12'
Po domácí chybě je vyrovnáno. Brayden McNabb a Cody Glass si příliš dlouho dávali přednost v tom, kdo vyhodí kotouč. Nakonec jej získali hosté a z mezikruží domácího brankáře prostřelil tvrdou ránou THOMAS CHABOT. Asistence: Chris Tierney a Connor Brown.
04:12'
Po chybě hostujícího hráče se k puku dostal Jonathan Marchessault, mezitím se u branky uvolnil REILLY SMITH. Dostal přihrávku a poslal kotouč mezi betony. Asistence: Jonathan Marchessault.
03:50'
Domácí rozehrávají od své branky, Nick Holden (Vegas) vedl akci svého celku.
02:55'
Vhazovat se nyní bude před brankou domácího celku, Marc-Andre Fleury musí být pozorný.
02:38'
Máme za sebou první dnešní bitvu, což v zápasech Vegas není obvyklá věc.
02:27'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Ryan Reaves – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Scott Sabourin – 5 min., bitka).
02:18'
Vegas hraje aktivně, Senators se musí bránit, následně se Vladislav Naměstnikov dostal do postavení mimo hru.
01:43'
Marc-Andre Fleury (Vegas) odrazil kotouč mimo hrací plochu, buly před jeho brankou.
01:15'
Reilly Smith (Vegas) to zkoušel individuálně, při kličce poslednímu obránci mu kotouč uskočil, a tak domácí přišli o šanci.
00:49'
Tomáš Nosek (Vegas) byl prvním hráčem, který vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře. Ten byl připravený.
00:30'
V poklidném tempu zápas začíná, sledujeme klidnější úvod zápasu.
00:01'

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Dansk) – McNabb, Theodore, Merrill, Holden, Hague, Engelland – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Pirri, Eakin, Glass – Carrier, Nosek, Reaves.

Ottawa Senators: A. Nilsson (C. Anderson) – Chabot, N. Zajcev, Brännström, Hainsey, Borowiecki, DeMelo – B. Tkachuk, White, Duclair – Ennis, Tierney, B. Ryan – Naměstnikov, Pageau, Co. Brown – N. Paul, Szwarz, Sabourin..
Tento duel se hraje na Stripu v Las Vegas v T-Mobile Areně. V této části Las Vegas jsou na lampách umístěny bannery oznamující, že tady jsou hokejisté Gondel Knights doma. Lze očekávat znovu velmi bouřlivou atmosféru. Pomáhá jí také předzápasová show.
Ottawa v zatím posledním zápase nestačila na Minnesotu 0:2. Wild Senators přestříleli, což se projevilo i na skóre. Senátoři v tomto ročníku NHL zatím neproměnili ani jednu z přesilovek.
Hokejisté Vegas pokračují v sérii domácích zápasů. V tom posledním po nepovedeném výkonu podlehli Nashvillu Predators 2:5. Poprvé v historii se podařilo Nashvillu proti Vegas proměnit přesilovku.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Ottawa Senators.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.