NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : San Jose - 3. října 2019   04:30

Vegas
Vegas
03:46' Mark Stone  • 05:21' R. Smith (W. Karlsson) • 22:12' Glass (Pacioretty, Mark Stone) • 44:01' R. Smith (W. Karlsson)
San Jose
M. Jones (Dell) – Vlasic, Burns, Dillon, Prout, Heed, Ferraro – Meier, Couture, Jurtajkin – Bergmann, Hertl, Radil – Sörensen, J. Thornton, Labanc – M. Karlsson, Goodrow, Gambrell.

Domácí hokejisté dokázali vyhrát úvodní domácí zápas nové sezóny. Na Stripu ve Vegas v T-Mobile Areně porazili San Jose Sharks 4:1. Vegas vyšel vstup do zápasu, vstřelilo rychle dvě branky. Sörensen sice snížil, ale další platnou branku už Sharks nezaznamenali. Domácí Glass vstřelil ve svém debutu první gól v NHL.
58:57'
Ještě jedna potyčka u střídaček. Něco málo před minutu zbývá do konce zápasu.
58:40'
Domácí fanoušci už začínají slavit výhru v tomto úvodním domácím zápase nové sezóny.
58:18'
Tim Heed (San Jose) se pokoušel něco vymyslet, ale jeho akce po levé straně skončila hned ve středním pásmu.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty zápasu, který se v poklidném tempu dohrává.
56:59'
56:26'
Tomáš Hertl (San Jose) tečoval ránu spoluhráče před brankou, ale puk končí mimo.
56:08'
Logan Couture (San Jose) a jeho rána z první. Zakončoval z kruhu a brankář Vegas si dokázal poradit.
55:40'
Brent Burns to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější střelecké pozice.
55:14'
Přesilovou hru hrají hosté. Logan Couture se svými spoluhráči způsobili zmatek před brankou Vegas, ale Marc-Andre Fleury (Vegas) se svými spoluhráči neinkasoval.
54:59'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 2 min., vysoká hůl).
54:59'
Tomáš Nosek (Vegas) a Kevin Labanc (San Jose) se střetli ve středním pásmu, připravenější byl český hráč. Labanc míří do kabiny, je otřesený. Komerční přestávka.
54:40'
Vegas hraje tak, jak potřebuje, drží hru daleko od své branky.
53:35'
Hostující rána od modré čáry byla zblokovaná jedním z domácích obránců.
53:00'
Z pohledu hostujícího celku čas běží velmi rychle. Domácí drží vedení a pokud se nestane nic nečekaného, tak by tento zápas měli vyhrát.
51:42'
Ryan Reaves (Vegas) to zkoušel po levé straně individuálně, ale nepřekonal brankáře soupeře.
51:12'
Marc-Andre Fleury (Vegas) měl nyní poněkud štěstí, obránci mu příliš nepomohli, do šance se dostali hosté a domácí brankář ramenem dokázal kotouč vyrazit mimo.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Následně Brent Burns (San Jose) vypálil od modré čáry a jeho projektil vyrazil Marc-Andre Fleury (Vegas) před sebe.
49:31'
Reilly Smith (Vegas) to udělal výborně, uvolnil se, dostal přihrávku, ale tváří v tvář brankáři soupeře neuspěl.
49:01'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí hokejisté mají tříbrankové vedení.
48:44'
Fanoušci ženou domácí hráče za pátou vstřelenou brankou tradičním pokřikem Go Knights Go.
48:05'
Špatná rozehrávka Golden Knights znamená zakázané uvolnění. Buly před brankou Vegas.
47:24'
Domácí brankář rozehrává od své branky, Paul Stastny (Vegas) se následně pokoušel dostat do střelecké pozice, ale neuspěl.
47:07'
Marc-Andre Fleury (Vegas) vyrazil střelu do ochranné sítě. Buly před jeho brankou. Nejprve ale komerční přestávka.
45:38'
Početní výhoda se San Jose opravdu nepovedla, nevypracovalo si výraznější šanci, navíc inkasovalo.
45:04'
Přesilovka Sharks pokračuje dál, Brent Burns (San Jose), který přišel o puk a byl z toho gól, nyní zakončoval. Jeho rána byla nepřesná.
44:01'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Krásná akce v oslabení a Vegas navyšuje své vedení. Karlsson a REILLY SMITH si vyměnili kotouč a druhý jmenovaný naprosto pohodlně zakončoval do prázdné branky. Asistence: William Karlsson.
43:38'
Obrana Las Vegas první střelu zblokovala, a pak dokázala kotouč vyhodit přes všechny čáry.
43:08'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., hákování).
42:44'
William Carrier (Vegas) hledal na druhé straně spoluhráče, ale přihrávka nebyla nejpřesnější.
41:39'
Joe Thornton (San Jose) hledal před brankou spoluhráče, následná rána byla zblokovaná.
41:08'
Brent Burns (San Jose) zakončoval, před brankou stál ještě Tomáš Hertl, ale jeho teč postrádala přesnost.
40:51'
Zápas pokračuje třetí třetinou, domácí celek vede o dvě branky.
40:01'
Jedinou platnou branku jsme viděli ve druhé třetině, Cody Glass při svém prvním zápase v NHL skóroval. V závěru puk do branky dostal ještě hostující Marcus Sörensen, ale branka pro zásah vysokou holí neplatila. Vegas vede 3:1.
40:00'
39:44'
Buly před brankou Vegas. Domácí celek ale puk vybojoval, takže se hosté ke střele nedostali.
39:29'
Martin Jones (San Jose) má na svém kontě další zákrok, tentokrát zakončoval Cody Glass.
39:20'
Marcus Sörensen (San Jose) nedokázal vybojovat kotouč a dobruslit ho, a tak se píská zakázané uvolnění. Buly před brankou Sharks.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:58'
Sudí na ledě branku neuznávají pro hru vysokou holí, hosté si vyžádali výzvu.
38:54'
Špatná rozehrávka Vegas znamená, že se bude vhazovat před jeho brankou.
38:20'
Nick Holden (Vegas) si počínal před svou brankou na hraně pravidel. Sudí nechává hru plynout.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
38:00'
Brandon Pirri (Vegas) autorem další střely, která končí mimo branku.
37:12'
Hostující celek je nyní horším týmem, ale může se spolehnout na svého brankáře. Martin Jones (San Jose) drží své spoluhráče.
36:22'
Martin Jones (San Jose) rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, domácí celek se dostal k zakončení, Max Pacioretty (Vegas) trefil jen brankáře soupeře. Následně neuspěl ani Tomáš Nosek.
36:00'
Nick Holden (Vegas) zkoušel před brankou tečovat kotouč, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.
35:44'
35:43'
Ránu od modré čáry, kterou vyslal Marc-Édouard Vlasic (San Jose), dokázal brankář domácího celku poměrně snadno zastavit.
35:10'
Část oslabení domácí celek zvládl, následně znovu vyhazuje obrana Vegas puk až za branku soupeře.
34:40'
Reilly Smith (Vegas) se zničeho nic dostal sám před branku, ale jeho pokus vyrazil brankář Sharks.
34:15'
Sharks rozehrávají od své branky, pokouší se postupně něco vymyslet v útočném pásmu.
33:58'
Hostující celek sice hraje přesilovku, ale nyní špatně přešel do útočného pásma, a tak se píská postavení mimo hru.
33:44'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., hrubost).
32:46'
Domácí hrají nyní aktivněji, William Carrier (Vegas) zakončoval. Jeho rána končí mimo branku, následně odehráli hráči Sharks jen na icing.
32:11'
Tomáš Nosek (Vegas) obkroužil branku a zakončoval bekhendovou stranou hole. S jeho ránou si hostující brankář snadno dokázal poradit.
31:19'
Valentin Zykov (Vegas) to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se propracovat domácí hráč nedokázal.
30:33'
Hraje se v Las Vegas na stripu v T-Mobile Areně, která je i dnes velmi dobře zaplněná.
30:14'
Domácí brankář po střele od modré čáry kryje kotouč. Následujeme komerční přestávka. Hráči obou týmů si mohou na chvíli odpočinout.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí celek drží dvoubrankový náskok.
29:44'
Martin Jones (San Jose) se nyní vyznamenal. William Karlsson (Vegas) měl dvě velké šance, ale oba pokusy dokázal brankář San Jose zneškodnit.
28:55'
Kevin Labanc (San Jose) se pokoušel ohrozit domácí branku, ale s jeho nepříliš důrazným pokusem neměl brankář mnoho práce. Marc-Andre Fleury (Vegas) snadno zasáhl.
28:30'
Tomáš Nosek (Vegas) zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale jeho rána nebyla nejpovedenější. Domácí celek početní výhodu proměnit nedokázal.
28:02'
27:23'
Max Pacioretty (Vegas) měl velkou šanci, hostující obrana jej nechala před brankou nebsazeného, ale ani nadvakrát nedokázal brankáře prostřelit.
27:03'
Martin Jones (San Jose) kryje kotouč po střele Shea Theodore (Vegas) od modré čáry.
26:37'
Domácí celek sice hrál aktivně, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal ani Shea Theodore.
26:02'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Melker Karlsson – 2 min., sekání).
25:51'
Vegas špatně rozehrávalo, je z toho icing.
25:23'
Delší dobu se hraje bez přerušení, ani jeden celek se nyní nemůže dostat stabilněji do útočného pásma. Nick Holden (Vegas) byl sice volný před brankou, ale přihrávka ho nenašla.
24:26'
Jonathan Marchessault (Vegas) pálil z mezikruží, jeho ránu vyrazil hostující brankář. Následně Sharks vyhodili jen na icing.
23:44'
Hraje se tvrdý hokej, který musí fanoušky bavit. San Jose rozehrává od své branky, Dalton Prout (San Jose) čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně ale jeho tým přišel o puk ve střední třetině.
23:20'
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude v obranném domácím pásmu. Sledujeme aktivní hru Golden Knights, nicméně nyní se musí bránit.
22:12'
Domácí celek navyšuje své vedení, po krásné přihrávce spoluhráče prosazuje střelou na vzdálenější tyčku CODY GLASS. Při svém debutu v NHL hned skóruje. Asistence: Max Pacioretty a Mark Stone.
21:14'
Vegas dokázalo dostat hru do středního pásma, následně zakončoval hostující Lukáš Radil, ale jeho rána byla zblokovaná.
21:00'
Hosté začali aktivně, nyní se musel domácí celek bránit, což zvládl velmi dobře.
20:30'
Nate Schmidt (Vegas) není na střídačce domácího celku pro druhou třetinu. Zdá se, že je opravdu zraněný.
20:01'
Utkání pokračuje druhou třetinou, buly pro San Jose.
20:01'
Mark Stone a Reilly Smith se prosadili v úvodu zápasu, díky tomu se domácí celek dostal do dvoubrankového vedení. Následně ale v čase 12:14 snížil vedení Vegas parádní ránou hostující Marcus Sörensen. Po první třetině atraktivního hokeje tak zde ve městě neonů vede domácí Vegas 2:1.
20:00'
19:17'
Brandon Pirri (Vegas) to zkoušel individuálně, ale neuspěl. Následně jeho spoluhráči špatně rozehráli, píská se zakázané uvolnění.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
18:16'
Timo Meier (San Jose) dvakrát zakončoval akci svého celku, s oběma pokusy si dokázal domácí brankář poměrně snadno poradit.
17:51'
San Jose Sharks zahrálo na zakázané uvolnění, buly před brankou San Jose.
17:15'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry v první třetině, hraje se spíše ve středním pásmu. Ani jeden celek se nikam nežene.
16:21'
San Jose nyní hraje poněkud aktivněji, snadněji se dostává do střeleckých příležitostí.
16:00'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině úvodního zápasu obou týmů nové sezóny.
15:50'
Paul Stastny (Vegas) vyslal na branku tvrdou ránu, kterou dokázal maskou vyrazit hostující brankář. Komerční přestávka.
15:16'
Brenden Dillon (San Jose) rozehrává od své branky, následný pokus o rychlý protiútok zastavila obrana Vegas celkem snadno.
14:22'
Jon Merrill (Vegas) ještě udržel útočné pásmo, Shea Theodore (Vegas) zakončoval, ale bekhendová střela byla jedním z beků zblokovaná.
13:40'
Vegas se nedaří stabilněji se usadit v útočném pásmu a vypracovat si výraznější střeleckou příležitost.
12:14'
San Jose právě vstřelilo branku!
Bleskově přenesení hry Sharks nyní slaví úspěch. Akci založil Burns a přes Coutourea se puk dostal k MARCUSU SÖRENSENOVI, jehož přesná rána zapadla do růžku branky. Asistence: Logan Couture a Brent Burns.
11:50'
William Karlsson (Vegas) měl před sebou po přihrávce spoluhráče odkrytou část branky, ale brankář Sharks se výborně přesunul a kotouč chytil.
11:10'
Max Pacioretty (Vegas) pálil z kruhu, jeho ránu kryje parádně hostující brankář do své rukavice. Martin Jones (San Jose) předvedl další dobrý zákrok.
10:50'
Sledujeme hru čtyři na čtyři, hokejisté Vegas rozehrávají od své branky, následně se dostali do útočného pásma.
10:41'
Martin Jones (San Jose) byl připravený, dokázal si poradit s tvrdou střelou z první, kterou vyslal Shea Theodore (Vegas). Komerční přestávka.
10:18'
Cody Glass (Vegas) zakončoval z mezikruží, Brent Burns (San Jose) dokázal jeho projektil zblokovat.
10:01'
Jeden z hráčů San Jose se dostal do střelecké pozice, ale minul branku.
09:59'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Paul Stastny – 2 min., nedovolené bránění).
09:52'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Marcus Sörensen – 2 min., sekání).
09:32'
Pravděpodobně půjde o zranění kolena, Logan Couture (San Jose) byl tím hráčem, který absolvovat střet.
09:32'
Komerční přestávka.
09:32'
Nate Schmidt (Vegas) zůstává klečet na hrací ploše, míří k němu lékaři. Jednalo se o střet koleno na koleno.
09:00'
Kevin Labanc (San Jose) vyhrál souboj o puk, zakázané uvolnění se nepíská. Stejný hráč se dostal následně do šance, ale neuspěl. Marc-Andre Fleury (Vegas) vyhodnotil dobře situaci.
08:47'
08:12'
William Karlsson (Vegas) pálil z dobré pozice před brankou, ale gólmana soupeře prostřelit z bezprostřední blízkosti nedokázal.
07:53'
Jon Merrill (Vegas) si vybruslil do velmi dobré střelecké pozice, jeho rána ke vzdálenější tyči kryje hostující brankář. Buly v útočném pásmu Vegas.
07:47'
07:03'
Marc-Andre Fleury (Vegas) se zapojil do rozehrávky svého celku, puk dostali domácí do středního pásma.
06:47'
Sledovat nyní budeme hru čtyři na čtyři, a pak bude následovat zkrácená domácí početní výhoda.
06:47'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Kevin Labanc – 2 min., hákování).
06:27'
Brent Burns (San Jose) špatně vystřelil od modré čáry, ale domácí bleskovou protiakci proměnit nedokázali.
06:00'
Přesilovku si vyzkouší také hostující celek, ale domácí vyhazují přes všechny čáry.
05:47'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brandon Pirri – 2 min., hákování).
05:21'
Obrovská chyba hostující obrany, Dalton Prout špatně vyhodnotil situaci a do prázdné branky po dobré přihrávce zakončoval REILLY SMITH. Asistence: William Karlsson.
05:11'
Tomáš Nosek (Vegas) měl dvě dobré střelecké pozice, ale neuspěl.
03:46'
Domácí celek se k velké radosti fanoušků dostává do vedení. Odražený kotouč byl v místech, kde se nacházel MARK STONE. Jeho rána do protipohybu brankáře do horní části branky zapadl přesně do sítě. Bez asistence.
03:32'
Paul Stastny (Vegas) pálil velmi dobře z kruhu, jeho projektil se odrazil od tyče.
03:05'
Cody Glass (Vegas) zkoušel tečovat kotouč před brankou po střele od modré čáry, ale neuspěl.
02:47'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., podrážení).
02:17'
Brandon Pirri (Vegas) vedl útočnou akci svého celku,a le do střelecké pozice se nepropracoval. Následně to zkoušel znovu, ale ovšem bez úspěchu.
01:15'
Marc-Andre Fleury (Vegas) situaci dobře vyhodnotil, kotouč nerozehrával, a tak přerušil hru. Buly před jeho brankou.
01:00'
Oba týmy střídají, následně musel zasahovat domácí brankář.
00:27'
Tomáš Hertl (San Jose) to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do střelecké pozice. Nate Schmidt (Vegas) na druhé straně pálil nepřesně.
00:15'
Situace se opakuje, další zakázané uvolnění, ze hry uplynulo patnáct vteřin.
00:09'
Špatná domácí rozehrávka vedla k tomu, že je píská zakázané uvolnění. Vhazování před brankou Vegas.
00:01'
Úvodní zápas nové sezóna pro oba celky začíná, vhazování pro Vegas.
00:01'

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Merrill, Theodore, Holden, Engelland – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Glass, Mark Stone – Pirri, Stastny, Zykov – Carrier, Nosek, Reaves.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Burns, Dillon, Prout, Heed – Meier, Couture, Jurtajkin – Bergmann, Hertl, Radil – Sörensen, J. Thornton, Labanc – M. Karlsson, Goodrow, Gambrell.

Rozhodčí: Joannette, Pochmara – Gibbons, Gawryletz.
Nyní ještě zazní hymna USA.
Hráči Vegas přicházejí na hrací plochu při slavnostním nástupu.
Cody Glass (Vegas) dnes odehraje své první utkání v základní části NHL.
Úvodní vhazování by mělo proběhnout během deseti minut.
Vzhledem k tomu, že se jedná o domácí úvodní zápas pro hokejisty Vegas, úvodní buly bude vhozeno o něco později.
Poslední dva vzájemné zápasy, které se odehrály v rámci přípravy, vyhrál tým z Las Vegas. Golden Knights vyhráli 3:1 a 5:1.
Před zápasem je jasné, že za San Jose Sharks nenastoupí vinou trestu za slavní atak rozhodčích E. Kane a vinou zranění do zápasu nezasáhne R. Šimek.
San Jose Sharks odehrálo v přípravě šest zápasů a vyhrálo jen jeden. Poradilo si s Calgary Flames 4:1. Tým nestačil na Anaheim Ducks 3:4 a 1:4, Calgary Flames 4:6, Vegas 1:3 a 1:5.
Vegas Golden Knights odehráli v přípravě sedm zápasů a vyhráli pět. Porazili Arizonu 6:2, Colorado 5:0, Los Angeles 3:2 v prodloužení, San Jose 3:1 a 5:1. Tým nestačil na Colorado 1:4 a na Los Angeles 2:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. Nový ročník nejslavnější hokejové ligy na světě startuje. Přípravné zápasy jsou pryč. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knight a San Jose Sharks. Pro oba celky je to první ostrý zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.