NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Arizona - 12. listopadu 2019   01:00

Washington
Washington
28:47' Kuzněcov (J. Vrána, T. Wilson) • 42:23' Kuzněcov (Kempný) • 58:44' Oshie (Ovečkin, Carlson)
3:4
(0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)

0:2 (SN)

Arizona
Arizona
14:15' Keller  (Hinostroza, Goligoski) • 20:10' Fischer  (Richardson) • 20:45' Grabner   • ' Schmaltz

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 34:35 (12:14, 9:12, 11:6 – 2:3)
Zblokované střely – 10:16
Vyhraná vhazování – 26:31
Trestné minuty – 4:6
Hity – 25:18
Hokejisté Arizony si nakonec přeci jen odvezou z Washingtonu dva body! Hosté přitom neudrželi třígólový náskok a v prodloužení se už Caps radovali z velkého obratu. Gólu T. J. Oshieho ale předcházel těsný ofsajd a rozhodčí ho tak po konzultaci s kolegy u videa odvolali. V nájezdech pak byli úspěšnější Kojoti. Hned dva hostující hráči totiž proměnili, naopak domácí střelci nepřekonali Raantu ani jednou. Za autora vítězného nájezdu bude označen Nick Schmaltz.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Arizona Coyotes.
Autorem vítězné branky je NICK SCHMALTZ.
Connor Garland proměňuje a Arizona tak vítězí!
Kuzněcov orazítkoval tyčku!
Nick Schmaltz si puk srovnal na forhend a ranou nad levý beton skóruje!
Specialista na nájezdy T. J. Oshie nedal! Raantu si chtěl rozhýbat, ale ten zůstal jako správný Fin ledově klidný!
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nakonec nerozhodlo, byť to vypadalo, že Caps rozhodující gól vstřelili. Zásahu Oshieho ale předcházel těsný ofsajd, který rozhodčí odhalili po konzultaci s videocentrálou. Půjde se tedy až do nájezdů!
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:10'
Rána Phila Kessela končí v lapačce Ilji Samsonova.
63:44'
Domácí v prodloužení tlačí! Vrána s Kuzněcovem se ocitli v přečíslení 2 na 1. Zakončení vyšlo na českého hráče, jehož bekhend Raanta vyškrábl lapačkou nad břevno!
63:27'
Vrána se z pravé strany natlačil před branku, zakončit ale nestačil.
63:07'
Kuzněcov objel branku, jeho přihrávku ale zastavil Stepan.
62:52'
Eller to zkoušel z ostrého úhlu. Raanta si prostor u bližší tyčky pohlídal a vyrazil puk ramenem do ochranné sítě.
62:14'
Gól neplatí! Lars Eller při přechodu do útočného pásma upadl a T. J. Oshie přejel modru o malinko dříve, než tam Eller dostal puk. Následný manévr Oshieho, po němž domácí útočník pálil nad lapačku brankáře Raanty, tak byl zbytečný! Hrajeme dál.
Domácí možná dokonali svůj obrat, ale rozhodčí ještě kontrolují na videu, zda zásahu T. J. Oshieho nepředcházel ofsajd!
61:25'
Tentokrát Carlson dokázal Ovečkinovi nahrát. Ten z pravé strany minul.
61:10'
Zakázané uvolnění Washingtonu. Carlson nedokázal přesně najít Ovečkina.
60:28'
Chychrun sám před Samsonovem! Ruský brankář Capitals vyšel z tohoto souboje vítězně.
60:01'
Hokejisté Washingtonu drží po 60 minutách duelu s Arizonou šanci na prodloužení vítězné série, byť na začátku druhé třetiny prohrávali už 0:3. Ve zbytku duelu však dokázali vyrovnat a utkání tak rozhodne až prodloužení. Na 3:3 srovnal 76 sekund před koncem při hře bez brankáře T. J. Oshie.
60:00'
59:50'
T. J Oshie to ještě zkusil po vytočení se zpoza branky. Raanta zasahoval ramenem.
59:32'
Hosté v postavení mimo hru.
59:17'
Stephenson se z pravé strany natlačil až do zakončení, Raanta byl ale na místě. Následně byla branka hostí vychýlena a rozhodčí přerušil hru.
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:48'
Nyní už utkání pokračuje.
58:44'
Technická četa ještě upravuje ledovou plochu. Vypadá to na skvrnu od krve, která musí pryč.
58:44'
Washington právě vstřelil branku!
Domácí přeci jen dotahují třígólové manko! K ráně ze své oblíbené pozice na levém kruhu se dostal Alexandr Ovečkin. Raanta puk vyrazil jen k T. J. Oshiemu a ten ho doklepl do odkryté klece. Asistence: Alexandr Ovečkin a John Carlson.
58:36'
Od modré čáry vypálil John Carlson. Raanta asi nic neviděl, ale puk se odrazil do ochranné sítě od bránícího Söderberga.
58:11'
Teď už Samsonov na střídačku zamířil!
57:45'
Branka domácích zatím prázdná není.
57:44'
Po sražené střele Vrány se bude vhazovat v útočném pásmu Washingtonu, ale až po reklamní přestávce. Po ní se můžeme dočkat také odvolání brankáře Samsonova.
56:42'
T. J. Oshie se snažil natlačit za hostující obranu. Z pravé strany přihrával před branku, puk ale nepustil do ohně Raanta.
56:12'
Hinostroza navíc protáhl Samsonova. Ten zasahoval vyrážečkou.
55:52'
Caps se zatím nedostávají do šancí, Kojoti brání dobře.
54:56'
Už jen pět minut schází do konce třetí třetiny. Kdy přijde domácí závěrečný tlak?
53:24'
Samsonov si připsal další úspěšný zákrok. Opět přerušil hru.
53:13'
Od modré čáry vypálil Alex Goligoski. Samsonov měl volný výhled a puk končí v jeho výstroji. Následuje reklamní přestávka.
52:29'
Na volej dostal kotouč Dmitrij Orlov. Jeho rána přelétla břevno.
51:51'
Kellerova rána byla zablokovaná, domácí jsou v plném počtu.
51:15'
Hosté mají puk, ale jsou s ním mimo útočné pásmo. Jejich přesilovka se pomalu krátí.
50:42'
Ofsajd Arizony.
50:25'
Závar před domácí brankou uhasil Radko Gudas. Ten dokázal i vyhodit.
49:49'
Za vysokou hůl je vyloučen T. J. Oshie. Dokonce přesilovka pro hostující tým.
49:31'
Hosté přežili nápor soupeře, který následoval po kontaktním zásahu. Hra se zklidnila.
48:01'
Dmitrij Orlov se na modré vyhnul bránícímu hráči. Jeho následná přihrávka ale nenašla nikoho ze spoluhráčů.
46:22'
Antti Raanta skvěle vychytal Alexandra Ovečkina. Ten z bezprostřední blízkosti neprotlačil puk za záda brankáře Coyotes! Raanta se hodně rychle přesunul.
46:02'
Po střele Carlsona se puk odrazil před hostující brankoviště. Nikdo z domácích se ale nedostal k dorážce.
45:33'
Derek Stepan sestřelil Dmitrije Orlova. Rozhodčí jeho zákrok posoudili jako podražení a Capitals tak mají k dispozici přesilovou hru.
45:22'
Z ostrého úhlu nahodil puk na branku Lars Eller. Hostující gólman ho sebral do lapačky.
45:02'
Domácí se dostali do útočného pásma. Jejich pobyt zakončil střelou z levého kruhu Siegenthaler, Hinostroza sráží do rohu.
44:20'
Domácí zatím trpělivě krouží s kotoučem ve středním pásmu.
43:35'
Hosty teď čekají asi horké minuty. Capitals vycítili šanci na zvrat.
42:23'
Kontaktní gól domácích přichází poměrně brzy! Michal Kempný nahodil puk do zadního mantinelu, odkud se hrací předmět odrazil k JEVGENIJOVI KUZNĚCOVOVI, který ho z ostrého úhlu uklidil bekhendem do odkryté branky – 2:3. Asistence: Michal Kempný.
42:18'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Anttiho Raantu.
41:32'
A hosté jsou v plném počtu.
41:04'
Hosté dobře hlídají přihrávky na levý kruh, kde hlídkuje Ovečkin. Nyní takový pas vystihl Crouse, jenž Arizonu osvobodil.
Hity – 17:9
Druhá třetina začala pro Capitals přímo hororově. Hned po 10 sekundách chytil Samsonov do lapačky kotouč, který se odrazil na branku od nohy Christiana Fischera. Vypadalo to, že domácí brankář zasáhl na brankové čáře, ale po komunikaci s videocentrálou rozhodčí usoudili, že Samsonov již vytahoval puk z branky. O dalších 35 sekund později navíc proměnil samostatný únik Michael Grabner a bylo to 0:3. Zaskočený Washington se dlouho nemohl z utrpěného šoku vzpamatovat. Ve 29. minutě však Vrána poslal do nájezdu Jevgenije Kuzněcova a ten se nemýlil. Po 40 minutách prohrávají Capitals s Coyotes 1:3.
40:00'
39:40'
Ránu Jevgenije Kuzněcova vyrazil Raanta. Hosté vzápětí vyhodili.
39:31'
Vylučuje se na straně Arizony. Jason Demers zahákoval Oshieho.
39:22'
Další přerušení hry. Důvodem je zakázané uvolnění Arizony.
39:17'
Puk byl sražen do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:32'
Spíše propagační pokus Söderberga skončil v lapačce Samsonova. Hosté každopádně získali buly v útočném pásmu.
38:14'
Puk vypadl ze hřiště. Následuje reklamní přestávka.
37:59'
Do konce druhé části scházejí dvě minuty. Caps by určitě rádi do přestávky vstřelili kontaktní gól.
36:28'
Chandler Stephenson mohl snížit. Puk si stáhl na bekhend, ale zamířil do břevna!
35:55'
Nyní ujížděl domácí obraně Phil Kessel. Zkušený útočník však netrefil branku.
35:15'
Puk se od zadního mantinelu nečekaně odrazil přímo před domácí branku! Skvěle zareagoval Ilja Samsonov, který se stačil postavit proti ráně Nicka Schmaltze.
33:50'
Na modré se opřel z voleje do puku Aaron Ness. Carlson jeho projektil zablokoval.
33:24'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
32:52'
Jevgenij Kuzněcov posílal před branku zajímavý puk. Jeho spoluhráči ale byli příliš daleko a Coyotes se tak ubránili.
31:22'
Rozhodčí šarvátku přešli. Vylučovat se nebude.
31:22'
Střelu Ekmana-Larssona ztlumil ve výstroji Samsonov. Vzápětí se před jeho brankou rozpoutala šarvátka. Po reklamní pauze se dozvíme, zda rozhodčí nebudou vylučovat.
30:10'
Vstřelený gól by mohl Capitals probudit. Uvidíme také, zda hosté neustoupí z aktivního pojetí.
28:47'
Nedáš – dostaneš! Tohle pravidlo nyní naplnili domácí. Puk se po teči Nick Schmaltze už klouzal za záda Samsonova, ale gólu zabránil obránce Jensen. Hra se tak otočila na druhou stranu, Jakub Vrána poslal do úniku JEVGENIJE KUZNĚCOVA a ten kotouč prostrčil mezi betony brankáře Raanty – 1:3. Asistence: Jakub Vrána a Tom Wilson.
27:42'
Od modré čáry vypálil Orlov, Raanta byl na místě.
26:31'
Raanta přerušil hru zákrokem lapačkou. Následuje reklamní přestávka.
26:15'
Nic Dowd našel z rohu kluziště Garneta Hathawaye. Tomu střela nesedla ideálně a Raanta pomalý puk vyrazil pravým betonem.
26:00'
Nahození Oliver Ekmana-Larssona odrazil Samsonov vyrážečkou až do ochranné sítě.
25:43'
Kojotům bylo odpískán postavení mimo hru. Nadále ale platí, že se domácí ve druhé třetině nemohou dostat do tempa.
25:16'
Zakázané uvolnění domácích.
25:07'
Od modré čáry vystřelil Aaron Ness. Hostující obránce minul branku.
24:24'
Caps bylo odpískáno postavení mimo hru.
23:46'
Přihrávka Bäckströma byla sražena až do ochranné sítě za brankou.
22:53'
Domácí jsou v útlumu. Ekman-Larsson málem připravil šanci pro Söderberga, jemuž však puk přeskočil hokejku.
21:54'
Na střídačce Arizony mohlo být ještě veseleji! Clayton Keller najížděl sám na branku a šel do forhendové kličky. Samsonov ho ale vybruslil a zahnal až mimo střelecký úhel.
21:15'
Domácí se musejí probudit z těžkého šoku. V této sezóně už ale ukázali, že umějí i otáčet zápasy.
20:45'
Arizona právě vstřelila branku!
Hosté začali druhou třetinu skvěle! MICHAEL GRABNER se dostal do samostatného úniku a zakončil ho střelu mezi betony brankáře Samsonova – 0:3. Bez asistence.
20:10'
Podle rozhodčích kotouč brankovou čáru těsně přešel! Hosté tedy zvyšují na 2:0 zásluhou CHRISTIANA FISCHERA. Asistence: Brad Richardson.
20:10'
Brad Richardson z rohu nahodil puk do brankoviště, kde ho nohama tečoval na branku Christian Fischer. Puk je v lapačce Samsonova, otázkou ale je, jestli ho domácí gólman nechytal už za brankovou čarou! Rozhodčí budou telefonovat.
Hity – 7:2
První třetina nabídla zajímavou podívanou. V úvodu zápasu hostům zle zatápěla druhá formace Washingtonu s Jakubem Vránou, ale český útočník a ani Tom Wilson nepřekonali ve velkých šancích brankáře Raantu. Na druhé straně nastřelil tyčku Stepan. Na zatím jediný gól se tak čekalo do 15. minuty, kdy puk protlačil za Samsonovova záda Clayton Keller. Arizona si tak odnáší do šaten těsné vedení.
20:00'
19:34'
Domácí obránce Nick Jensen si rovnal puk na levém kruhu. Vystřelil jen do protihráče.
19:01'
Je tu už poslední minuta první třetiny.
18:58'
Nahozený kotouč raději podržel v rukavici Antti Raanta.
17:59'
Z pravé strany vypálil Hathaway, Raanta proti puku vytrčil pravý beton. Hosté vzápětí zahráli na zakázané uvolnění.
17:01'
16:51'
Stepan vyhodil a přesilová hra domácích je téměř u konce.
16:32'
Zatím sledujeme nepodařenou přesilovku Capitals. Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.
16:00'
V oslabení se dostal do brejku Michael Grabner. Přeci jen byl tísněn obráncem a Samsonova nepřekonal.
15:00'
Před hostující brankou bylo opět horko! Vše řešil hákováním Nick Schmaltz a Washington tak bude hrát přesilovku.
14:27'
Vyrovnáno mohlo být rychle! Jakub Vrána se zjevil sám před brankou, Rantaa byl ale úspěšnější!
14:15'
Hosté se ujímají vedení! Vinnie Hinostroza chtěl z pravé strany nahrávat před branku, kde byl Derek Stepan. Samsonov puk zastavil, ale nedokázal ho přikrýt a Hinostroza s CLAYTONEM KELLEREM ho tak dorazili za záda gólmana Washingtonu. Za autora branky je nakonec označen Keller. Asistence: Vinnie Hinostroza a Alex Goligoski.
14:05'
Ovečkinova přihrávka přeskočila hokejku Kuzněcova. Dopředu mohou hráči Arizony.
12:55'
12:54'
Lars Eller v závěru oslabení vyvezl puk do bezpečné vzdálenosti od domácí branky. Goligoskiho neobešel, ale to nemusí domácím tolik vadit.
12:29'
Střela Dvoraka z osy hřiště skončila na některém z těl před brankou.
11:50'
Na křížnou přihrávku nedosáhl před brankou Nick Schmaltz. Hosté musejí bojovat o puk v rohu kluziště.
11:20'
Gudas vyhazuje až za branku Arizony.
10:54'
Po reklamní přestávce si hosté zahrají přesilovku. Jakub Vrána je vyloučen za sekání.
09:59'
Tak Garland to rozchodil a na střídačce si zřejmě jen vyměnil hokejku. Zůstává totiž na ledě.
09:55'
Dmitrij Orlov zastavil bodyčekem kličkujícího Garlanda. Hostující útočník odkulhal v bolestech na střídačku.
09:31'
Brad Richardson střílel na Samsonova v momentě, kdy do jeho brankoviště padal Grabner. Puk se odrazil zpět do hřiště zřejmě od těla hostujícího útočníka.
09:09'
Teď už je hra po delším čase přerušena. Následuje reklamní přestávka.
08:29'
Ovečkin odehrál puk z obranného pásma obloučkem, který dojel Tom Wilson. Jeho střelu z úhlu si pozorný Raanta pohlídal.
08:03'
Už poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Čas tak rychle běží.
07:07'
Od modré čáry pálil Radko Gudas. Domácí obránce nemířil přesně.
06:15'
Zatím sledujeme ofenzivně laděné utkání. Oba týmy už klidně mohly skórovat.
05:27'
Rychlou kombinaci předvedli hosté z Arizony. Po nahrávce Hinostrozy zakončoval Clayton Keller do připraveného Samsonova.
04:45'
Druhá lajna Capitals dělá hostům velké problémy. Vránovo zakončení z mezikruží vyráží Rantaa!
02:59'
Kojoti málem šli do vedení! Derek Stepan nastřelil zblízka tyčku!
02:17'
Na druhé straně kontroval Carl Söderberg. Dobrým zákrokem se prezentoval také Ilja Samsonov.
01:26'
Jakub Vrána tentokrát v roli nahrávače, profitovat z toho mohl Tom Wilson. Raanta se stačil přesunout a zakončení domácího útočníka vyrazil. Celek Washingtonu začal zostra!
01:04'
Obrovská šance Caps! Kuzněcov naservíroval z pravé strany přihrávku na vzdálenější tyč pro Jakuba Vránu. Puk po jeho zakončení projel pod betonem přesouvajícího se Raanty, ale zastavil se v brankovišti, odkud ho odpálil jeden z obránců.
00:37'
V dobré příležitosti se zjevil Nicklas Bäckström, Antti Raanta byl ale na místě.
00:20'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
00:01'
Aktéři utkání jsou již na ledě. Nyní zazní hymna USA.

Washington Capitals: Samsonov (Holtby) – Carlson (A), Kempný, Gudas, Orlov, Jensen, Siegenthaler – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Stephenson – Hathaway, Dowd, Leipsic.

Arizona Coyotes: Raanta (Kuemper) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Oesterle, Ness – Kessel, Schmaltz, Dvorak – Hinostroza, Stepan (A), Keller – Garland, Söderberg, Crouse – Fischer, Richardson (A), Grabner.

Rozhodčí: Brenk, L'Ecuyer – Toomey, Gibbs.

Washington Capitals:
Celek z hlavního města USA získal z 19 zápasů už 29 bodů a je nejlepším týmem celé NHL. Caps jsou navíc výborně rozjetí, zvítězili totiž šestkrát v řadě a z posledních jedenácti duelů prohráli jediný. Naposledy doma porazili 5:2 Vegas. Zatím ani nevadí, že brankář Holtby nedisponuje oslnivými čísly, Capitals totiž dokáží většinu soupeřů přestřílet. Skvěle se daří obránci Johnu Carlsonovi, který je nejproduktivnějším hráčem týmu. Góly tradičně střílí Alexandr Ovečkin a mezi ofenzivní tahouny mužstva se definitivně zařadil Jakub Vrána.