NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Vegas - 7. března 2020   02:00

Winnipeg
Winnipeg
00:32' Ehlers (Laine, Eakin) • 04:41' Laine (Pionk, Wheeler) • 18:10' Connor (Roslovic) • 34:00' Perreault (Morrissey, Ehlers)

3. Mathieu Perreault (WPG) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 24-29; Zablokované střely: 16-12; Vhazování: 54%-46%; Hity: 16-19; Přesilové hry: 2/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Connor Hellebuyck vychytal pošesté v letošní sezóně NHL čisté konto a vyrovnal dnes své osobní maximum ze sezóny 2017-2018. Winnipeg zvládl důležitý zápas v boji o divokou kartu a udržel proti Vegas čisté konto. Golden Knights třikrát orazítkovali tyč, prosadit se však nedokázali. Winnipeg Jets 4 Vegas Golden Knights 0.
59:43'
Golden Knights od trestných lavic napálili puk do útočného pásma a puk se od ochranného skla odrazil do ochranné sítě. Fanoušci povstali a vestoje tleskají.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:57'
Blake Wheeler málem skóroval v blízkosti pravé tyče, jenže Marc-André Fleury skvěle zasáhl horní hranou lapačky, kterou puk vytáhl mimo bránu!
55:19'
Nate Schmidt vypálil hodně nepříjemně od modré čáry a tečovaný puk mířil k levé tyči brány, Connor Hellebuyck ale předvedl skvělý reflex a zasáhl pravým betonem.
54:07'
Puk se odrazil v pravém rohu útočného pásma Golden Knights mimo ledovou plochu a na řadu přichází poslední reklamní přestávka. Winnipeg vede 4:0.
53:37'
Paul Stastny zkusil na pravém křídle vystřelit z úhlu, jeho bekhendové zakončení ale našlo pouze náruč Connora Hellebuycka, který byl na přední tyči vkleče připraven.
53:06'
Hokejisté Winnipegu vyhodili puk na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Connora Hellebuycka.
52:36'
Dmitrij Kulikov zvedl hlavu na bodu levého kruhu pro vhazování a napřáhl k prudké střele s příklepem, která těsně minula vzdálenější pravý horní roh brány Vegas.
50:51'
Nicolas Roy byl zřejmě hráčem, který vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Connor Hellebuyck byl ale na přední tyči připravený a sevřel kotouč v náručí.
50:10'
Nahození Golden Knights bylo přizvednuto do ochranné sítě a prostor dostává krátká komerční přestávka.
48:48'
Mark Scheifele si najel na vzdálenější pravé tyči na krásnou žabku Kylea Connora z levého kruhu pro vhazování a ze vzduchu se vzápětí snažil puk usměrnit do prázdné brány, což by mu podařilo, kdyby brankář Marc-André Fleury nevytáhl další spektakulární zákrok a nezasáhl levým betonem!
48:03'
Vegas se ocitlo na ose útočného pásma v postavení mimo hru a po přerušení následuje krátká komerční přestávka. Winnipeg stále vede 4:0 a míří za výhrou.
46:23'
Ryan Reaves máchal hokejkou v prostoru mezikruží, jenže po přihrávce zpoza brány Winnipegu se do zakončení nedostal a domácí hokejisté se ubránili.
45:33'
Neal Pionk využil volného prostoru na pravém křídle a na bodu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, která zamířila nad bránu Golden Knights.
45:01'
Golden Knights na levém křídle spěchali do útočného pásma, jenže kotouč se odrazil mimo ledovou plochu. Hra byla přerušena a vhazovalo se v neutrální zóně.
43:44'
Winnipegu se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.
42:55'
Brandon Pirri krásně vystřelil z prostoru levého kruhu pro vhazování a Connora Hellebuycka potřetí v dnešním zápase zachránila branková konstrukce! Konkrétně přední levá tyč brány.
42:30'
Tomáš Nosek dojel nahozený puk a bojoval o něj v levém rohu útočného pásma Vegas, jenže Josh Morrissey ho rychle přišpendlil na hrazení a k ničemu ho nepustil.
41:14'
William Karlsson mohl skórovat po střele z levého kruhu pro vhazování, jenže jeho následný pokus zápěstím byl zablokován. Connor Hellebuyck tedy nezasahoval.
40:54'
Mark Scheifele na levém křídle zkusil vystřelit z téměř nulového úhlu, Marc-André Fleury se ale dobře natlačil na přední tyč, kde puk zastavil a poté přerušil hru.
40:26'
Connor Hellebuyck si počkal na odraz puku od hrazení a po nahození Golden Knights rozehrál o hrazení. Vegas prohrává o čtyři góly, přestože je střelecky aktivnější.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-23; Zablokované střely: 10-10; Vhazování: 55%-45%; Hity: 11-14; Přesilové hry: 2/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně v 4:09.
Hokejisté Golden Knights po přestávce výrazně přidali, jenže brankář Connor Hellebuyck stále drží čisté konto a během přesilové hry navíc přidal čtvrtý gól Mathieu Perreault. Jets jsou dnes na dobré cestě, aby Vegas porazili i ve druhém letošním zápase. Skóre po druhé třetině zní. Winnipeg Jets 4 Vegas Golden Knights 0.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:26'
Kyle Connor dostal nádhernou diagonální přihrávku k pravé tyči, jenže jeho následná střela zápěstím byl slabá a Marc-André Fleury ji dokázal vkleče zastavit.
37:14'
Nick Shore se dostal na levém křídle k bekhendovému nahození, které od hrazení mířilo ke vzdálenější pravé tyči, Marc-André Fleury ale zasáhl levým betonem.
36:50'
Útočné snažení svěřenců hlavního trenéra Petera DeBoera zastavilo postavení mimo hru a po přerušení hry dostává prostor další krátká reklamní přestávka.
36:14'
Golden Knights vyrazili do protiútoku dva na dva, jenže se na levém křídle k ničemu nedostali a následně prohráli souboj o puk za bránou Connora Hellebuycka.
34:00'
Winnipeg právě vstřelil branku!
MATHIEU PERREAULT si nyní najel před bránu na nahození Joshe Morrisseyho z levého křídla a ze vzduchu puk poslal vedle lapačky Marca-Andrého Fleuryho do pravého horního rohu brány! Jets využili obě přesilové hry a vedou nad Knights už 4:0! Asistence: Josh Morrissey a Nikolaj Ehlers.
33:22'
Brayden McNabb nebezpečně míchal s pukem v blízkosti levé tyče brány Winnipegu, rychle se k němu ale vrátil Patrik Laine, který předvedl úžasný bekčeking.
32:15'
Jonathan Marchessault dostal dvě minuty za hákování a Winnipeg si nyní zahraje svou druhou přesilovou hru.
31:36'
Cody Eakin se nádherně uvolnil v pravém kruhu pro vhazování a mohl skórovat, Marc-André Fleury ale zasáhl pravým betonem a kotouč minul vzdálenější levou tyč.
31:06'
Blake Wheeler vystřelil téměř od modré čáry a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Hra byla přerušena a následuje krátká komerční přestávka.
30:45'
Golden Knights nepřesně rozehráli podél střídaček a proti hostujícím hokejistům se pískalo zakázané uvolnění, po kterém následovalo buly před bránou Vegas.
29:51'
William Carrier mohl skórovat po přihrávce Tomáše Noska v blízkosti pravé tyče, jeho střela ale skončila na pravém betonu výtečného Connora Hellebuycka.
29:28'
Hokejisté Vegas po přestávce zvýšili obrátky a nyní se dostali ke střele na vrcholu mezikruží, se kterou si Connor Hellebuyck poradil a puk zmrazil pod lapačkou.
28:17'
Další útočnou akci týmu z T-Mobile Areny zastavilo postavení mimo hru a následuje krátká komerční přestávka. Winnipeg vede nad Golden Knights 3:0.
27:42'
Golden Knights nyní dostali Winnipeg pod obrovský tlak, jenže zatím si netroufli na střelu a akci zbytečně překombinovali. Domácí hokejisté velice dobře brání.
26:26'
Mason Appleton využil volného prostoru na pravém křídle a od hrazení napřáhl k prudké střele s příklepem, která skončila na výstroji pozorného Marca-Andrého Fleuryho.
25:41'
Dylan DeMelo nepřesně rozehrál podél střídaček a jeho dlouhá kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění. Vhazování po pravici Connora Hellebuycka.
24:55'
Connor Hellebuyck vzápětí zasáhl proti střele z pravého kruhu pro vhazování a puk se podél střídaček odrazil na zakázané uvolnění. Poté se ozvalo bučení.
24:27'
Chandler Stephenson vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho střela s příklepem skončila na vyrážečce Connora Hellebuycka, který měl čistý výhled.
23:21'
Nicolas Roy se ocitl po přihrávce zpoza brány Winnipegu v obrovské šanci, jenže z blízkosti hned dvakrát zamířil do levého betonu Connora Hellebuycka a vzápětí jeho lapačky! Slibná šance.
22:10'
Hokejisté Winnipegu odpověděli na šanci Vegas střelou z levého kruhu pro vhazování, se kterou si brankář Marc-André Fleury snadno poradil. Skóre je 3:0.
21:48'
Brandon Pirri si najel u pravé tyče na nádhernou přihrávku Chandlera Stephensona zpoza brány Winnipegu a zdálo se, že pak skóruje do prázdné sítě Jets, jenže Connor Hellebuyck ho senzačně vychytal levým betonem, na kterém skončila i jeho následná dorážka! Stále je to 3:0 pro Jets.
21:03'
Brayden McNabb zkusil vystřelit na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže jeho střela zápěstím byla nepřesná a o pořádný kus minula přední tyč brány Winnipegu.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-12; Zablokované střely: 5-5; Vhazování: 58%-42%; Hity: 3-0; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:14.
Winnipeg prožil fantastickou úvodní třetinu, když se po pouhých 32 sekundách prosadil Nikolaj Ehlers, Patrik Laine poté využil přesilovou hru a krátce před úvodní přestávkou ještě skóroval po přečíslení dva na jednoho Kyle Connor. Vegas nehrálo vyloženě špatně a také mělo své šance, jenže dvakrát orazítkovalo brankovou konstrukci a na gól stále čeká. Skóre po první třetině střetnutí zní. Winnipeg Jets 3 Vegas Golden Knights 0.
20:00'
19:06'
Jonathan Marchessault zamíchal s pukem v pravém kruhu pro vhazování a dostal se ke střele zápěstím, která skončila na hrudi klečícího Connora Hellebuycka.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:10'
Jack Roslovic vyrazil podél střídaček do přečíslení dva na jednoho a útočník KYLE CONNOR po jeho diagonální přihrávce z vrcholu pravého kruhu pro vhazování skóroval z levého kruhu do téměř prázdné brány – 3:0! Asistence: Jack Roslovic.
17:56'
Nate Schmidt se dostal k prudké střele v prostoru mezikruží, jenže jeho následná střela s příklepem trefila pouze hruď pozorného brankáře Connora Hellebuycka.
16:57'
Chandler Stephenson napřáhl ke střele, která z mezikruží zamířila do brankové konstrukce Jets!
16:00'
Mathieu Perreault vzápětí vystřelil v levém kruhu pro vhazování mezi dvojicí hráčů Vegas a Marc-André Fleury zasáhl lapačkou, pod kterou puk následně zmrazil.
15:50'
Mason Appleton na pravém křídle pronikl do útočného pásma a z ostrého úhlu napřáhl ke střele zápěstím, která skončila na pravém betonu Marca-Andrého Fleuryho.
14:38'
Nicolas Roy se snažil protlačit ke střele v pravém kruhu pro vhazování, jeho následný pokus byl ale sražen pod lapačku Connora Hellebuycka. Reklamní přestávka.
14:25'
Jack Roslovic se řítil na ose útočného pásma sám na bránu a chtěl pak zamířit mezi betony Marca-Andrého Fleuryho, jenže brankář Knights jeho bekhendové zakončení zneškodnil, stejně jako následnou dorážku z otočky, která přišla u pravé tyče! Dvojice skvělých zákroků brankáře Vegas.
13:58'
A vzápětí přišla další nepřesná přihrávka Winnipegu podél trestných lavic, po které přišlo zakázané uvolnění a opět vhazování po pravici brankáře Connora Hellebuycka.
13:48'
Cody Eakin na levém křídle prohrál závod o puk a proti Winnipegu bylo odpískáno zakázané uvolnění. Následovalo vhazování po pravici Connora Hellebuycka.
12:41'
Winnipeg už hrál v plném počtu, když Golden Knights vystřelili z levého kruhu pro vhazování a Connor Hellebuyck puk ramenem vyrazil do ochranné sítě.
12:25'
William Karlsson vystřelil v závěru přesilové hry Vegas na bodu levého kruhu pro vhazování a před bránou puk tečoval Paul Stastny, Connora Hellebuycka ale zachránila horní tyč! Málem gól.
11:52'
Chandler Stephenson byl v útočném pásmu příliš rychle a Golden Knights bylo na levém křídle odpískáno postavení mimo hru. Jets zatím nemají problém.
11:06'
Shea Theodore sice dokázal na pravém křídle udržet útočné pásmo, jenže diagonální přihrávka skončila na hokejce Winnipegu, který puk odrazil do neutrální zóny.
10:25'
Nicolas Roy se málem protáhl do samostatného úniku a Blake Wheeler ho nyní zezadu fauloval. Domácí kapitán dostal dvě minuty za sekání a následuje reklamní brejk.
09:43'
Reilly Smith se zastavil na bodu pravého kruhu pro buly a ze stoje napřáhl ke střele zápěstím, která mířila k přední tyči a skončila na levém betonu Connora Hellebuycka.
08:13'
Winnipeg vzápětí vypálil na bodu levého kruhu pro buly a Marc-André Fleury bez problému podržel puk v náručí. Hra byla vzápětí přerušena.
07:49'
Nikolaj Ehlers se nyní řítil z pravého křídla sám na bránu, jeho následná střela zápěstím ale zamířila těsně nad bránu Golden Knights! Velká šance!
07:01'
Brandon Pirri nebezpečně vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho následná rána ale minula přední levý horní roh brány. Connor Hellebuyck nezasahoval.
06:01'
Max Pacioretty vypálil prudce v pravém kruhu pro vhazování a Connor Hellebuyck jeho ránu detekoval lapačkou. Hra byla přerušena. Komerční přestávka.
04:41'
Střela Neala Pionka od modré čáry byla Knights zablokována a PATRIK LAINE z levého kruhu pro vhazování napálil kotouč do odkryté sítě! Marc-André Fleury se tentokrát nedokázal přesunout včas a Winnipeg vede po využití přesilové hry o dva góly. Asistence: Neal Pionk a Blake Wheeler.
04:23'
Vegas mohlo skórovat během oslabení, když na bodu pravého kruhu pro vhazování napřáhlo k prudké střele s příklepem a Connor Hellebuyck puk vyrazil vyrážečkou.
04:06'
Nick Cousins fauloval ve středním pásmu a dostal dvě minuty za podrážení. První přesilová hra pro Winnipeg.
03:27'
Vegas využilo zakázaného uvolnění Winnipegu a na vrcholu levého kruhu pro vhazování prudce vypálil Shea Theodore, Connor Hellebuyck ale puk vyrazil a poté zmrazil.
02:50'
Mathieu Perreault si najel na vzdálenější levé tyči na nádhernou přihrávku od Masona Appletona z pravého kruhu pro vhazování a vypadalo to, že teď skóruje do prázdné brány, jenže Marc-André Fleury ho fantasticky vychytal pravým betonem a poté zmrazil puk pod lapačkou! Neuvěřitelné!
02:37'
Golden Knights sice dokázali vyhrát vhazování v útočném pásmu, jenže poté byli vytlačeni do středního pásma a jejich další akci zastavilo postavení mimo hru.
02:22'
Winnipeg nepřesně rozehrál podél střídaček a pískalo se proti němu další zakázané uvolnění, po kterém se tentokrát vhazovalo po pravici Connora Hellebuycka.
01:58'
Chandler Stephenson na pravém křídle spěchal za nahozeným kotoučem, jenže byl v pravém rohu útočného pásma o něco později a Winnipeg se ubránil.
00:52'
Andrew Copp vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím skončila v náručí Marca-Andrého Fleuryho, který puk bez problému podržel.
00:32'
NIKOLAJ EHLERS na levém křídle nabral velkou rychlost a zpoza brány poslal puk do mezikruží, kde si ho pak Ryan Reaves bekhendem srazil do vlastní sítě! Marc-André Fleury byl úplně mimo svou bránu a Winnipeg vede po 32 sekundách rychle 1:0! Asistence: Patrik Laine a Cody Eakin.
00:10'
Nathan Beaulieu nepřesně rozehrál podél trestných lavic a proti Jets bylo v úvodu odpískáno zakázané uvolnění. Následovalo vhazování před Connorem Hellebuyckem.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, D. Kulikov, Poolman, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Eakin, Ehlers – Roslovic, Copp, Harkins – Appleton, N. Shore, Perreault. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Schmidt (A), McNabb, Theodore, Martinez, Whitecloud, Holden – R. Smith (A), Stastny (A), Marchessault – N. Roy, W. Karlsson, Pacioretty – Pirri, Cousins, Stephenson – Reaves, Nosek, W. Carrier. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Pierre Lambert, Wes McCauley. Čároví: Shandor Alphonso, Brian Murphy.
Vzájemné zápasy

Obě organizace se potkaly v letošní sezóně NHL pouze jednou, když se 3. listopadu střetly v T-Mobile Areně a hokejisté Winnipegu zvítězili po senzačním obratu 4:3.
Vegas Golden Knights

Hokejisté Vegas dnes budou usilovat o desátou výhru během posledních jedenácti zápasů a navýšení svého náskoku na čele Pacifické divize poté, co vyhráli hned dvanáct z posledních šestnácti zápasů a na čele divize mají dvoubodový náskok před hokejisty Edmontonu.
Winnipeg Jets

Hokejisté Winnipegu vyhráli z posledních šesti střetnutí pouze dvakrát poté, co z předchozích 10 utkání vyhráli hned sedmkrát. V bráně Winnipegu by měl dnes začít Connor Hellebuyck. Winnipeg bojuje o divokou kartu a má shodně bodů jako Vancouver, Nashville a Arizona.
Winnipeg hostí v sobotu Vegas, proti němuž ho čeká důležitý zápas v boji o divokou kartu, zatímco Golden Knights budou usilovat o navýšení svého náskoku na čele Pacifické divize a 10. výhru během posledních 11 zápasů. Duel se odehraje v kanadském Bell MTS Place.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.