Roman Hamrlík (NYR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 03:37
David Krejčí (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:49
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 24:56
Jaromír Jágr (BOS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:02
Tři hvězdy utkání:
1. Gregory Campbell (BOS) 2+0
2. Milan Lucic (BOS) 0+0
3. Tuukka Rask (BOS) 28 zák., 1 gól, 96,55%
Bostonští hokejisté doma před svými diváky dokázali ukončit sérii se svým newyorským soupeřem díky výhře v poměru 3:1. Po prvních dvaceti minutách sice Jezdci vedli zásluhou Dana Girardiho, ale ve druhé a třetí periodě se už prosazovali pouze domácí – srovnání zařídil Torey Krug, a poslední dvě branky série přidal Gregory Campbell, jehož druhá trefa byla gólem do prázdné branky. Pro Blueshirts tak skončila sezóna, kdežto Boston si vysloužil postup do finále Východní konference, kde se utká s týmem Pittsburghu Penguins.
60:00
59:35
Hagelin nahazuje puk od modré čáry. Rask chytá a rozehrává.
59:29
Claude Julien si vybírá svůj oddechový čas.
59:29
Ofsajd hostů.
59:10
Bruins právě vstřelili branku!
Bruins pojišťují své vedení gólem do prázdné branky! Za svůj kvalitní forčeking byl odměněný GREGORY CAMPBELL, který se dokázal k zakončení dostat i přes faul Ryana McDonagha. Asistence: Nathan Horton.
58:48
Lundqvist míří na střídačku. Jezdci v šesti.
58:32
Rangers se nemohou dostat do pásma, neboť soupeř dobře brání modrou čáru.
57:34
Blueshirts se dostávají do ofsajdu.
56:50
Další Lundqvistův zákrok, tentokrát proti Chárovi.
56:32
Velký tlak domácích! Za Boston to zkoušel Seidenberg, ale Lundqvist zakročil!
55:44
Hagelin zpoza branky hledal sjíždějícího Del Zotta, ale nahrávka nebyla příliš přesná a Del Zotto branku těsně minul!
54:24
Pyatt se dostal do kontaktu s Raskem, což se vůbec nelíbí fanouškům v TD Garden. Rozhodčí ale nechali hru plynout dál, protože je možné, že Pyatta na svého brankáře natlačil Krug.
53:26
Moorovu střelu likviduje Rask.
53:07
Callahanovu tvrdou střelu od modré čáry bez větších problémů lapí Rask.
52:43
Taylor Pyatt dostal pas do jízdy. Po levém křídle kotouč zavezl do pásma, přičemž se i následně rozhodl zakončit – Rask byl ovšem na svém místě.
51:14
John Tortorella si vybírá svůj time-out.
51:00
Shawn Thornton obdržel překrásnou loženku z rohu kluziště přímo před branku, ale Lundqvist si s jeho střelou z první poradil perfektním zákrokem pravým betonem!
49:39
Dlouhé nahození Jezdců od vlastní modré bylo tečováno, takže měl Rask co dělat.
48:38
Ryan Callahan dostal dlouhou nahrávku do brejku, ale jeho hezký bekhendový blafák vyrážečkou do ochranné sítě srazil Rask!
48:25
Jágr dostal nahrávku na šířku útočného pásma, ale Lundqvist proti jeho střele zakročil.
47:45
Bruins se pomalu začínají stahovat více do středního pásma a svůj forčeking již tolik nevytahují směrem dopředu.
46:38
Taylor Pyatt v útočném pásmu drží kotouč u mantinelu, ale nemůže najít nikoho na nahrávku.
45:18
Icing Medvědů. Následuje proto buly před Raskem.
44:57
Chris Kreider při snaze vyvést kotouč ztratil kotouč a Boston mohl jít do protiútoku! Rozhodčí ale odpískali postavení mimo hru.
44:28
Hosté jsou v plném počtu, přesilovka Bostonu končí.
43:55
Rangers napadají hodně hluboko, takže domácí nemohou rozehrát svou power play.
43:19
Brian Boyle se dostal k puku a vyhodil ho. Jezdci mohou vystřídat.
42:48
Odražený puk se dostal až na hůl Jaromíra Jágra, který okamžitě pálil! Henrik Lundqvist ale kotouč perfektně lapil!
42:28
Již třetí trest v tomto utkání dostává Derek Dorsett. Tentokrát si rozhodčí všimli jeho podražení. Bruins si zahrají další přesilovku.
42:06
V následném rychlém protiútoku pálil Paille. Tomu Lundqvist nastavil svůj hrudník.
42:00
Taylor Pyatt posílal z rohu nahrávku na sjíždějícího Zuccarella, ale Rask stihl své betony sklapnout včas!
41:39
Rick Nash pálil zápěstím z pravého křídla. Tuukka Rask měl ovšem dobrý výhled a se střelou si poradil.
41:20
Hodně kuriózní situace. Kotouč se po střele Medvědů dostává až do rukavice Dericka Brassarda, takže rozhodčí musí přerušit hru.
40:54
Hosté jsou zpět v plném počtu.
40:38
Boston se kvůli špatné přihrávce sám vyhání z útočného pásma.
40:01
Bostonští Medvědi byli stejně jako během první periody aktivnějším celkem. Tentokrát se to však pozitivně projevilo i na skóre, když nejdříve Torey Krug ve 24. minutě srovnal, aby o deset minut později poslal domácí celek do vedení Gregory Campbell. Bruins po čtyřiceti minutách na střely vedou poměrem 24:17, a pokud si Jezdci nebudou chtít užít posledních dvaceti minut hokeje v této sezóně, budou muset zabrat a průběh utkání otočit ve svůj prospěch.
Třetí dvacetiminutovka začne zhruba v 01:34.
40:00
39:56
Jágrova střela zápěstím zablokována.
39:42
Rangers dostávají kotouč do středního pásma.
39:15
Seidenbergova střela byla těsně před Lundqvistem zblokována mimo.
38:54
Derek Dorsett při snaze obrat Jaromíra Jágra o puk přesekl hokejku kladenského rodáka. Bruins si proto zahrají další přesilovku.
38:17
Zakázané uvolnění bostonských hokejistů.
35:58
Krejčího střela z voleje netrefila branku.
33:41
Boston se dostává do vedení! Čtvrtá lajna Medvědů vystihla rozehru Romana Hamrlíka, což využila k přečíslení tři proti dvěma! Následnou střelu sice beci Jezdců zblokovali, ale GREGORY CAMPBELL si pro puk před branku dojel a dorazil ho! Asistence: Shawn Thornton, Daniel Paille.
33:17
Kotouč po teči opouští hrací plochu.
32:45
Brassardova střela golfovým úderem končím mezi betony finského brankáře ve službách černožlutého celku.
31:56
Dlouhý úsek bez střely na branku, kdy se ob týmy v držení kotouče pravidelně střídaly.
30:34
Bergeron nahrával zpoza branky Jágrovi. Ten Lundqvista nepřekonal.
30:24
Marchand obdržel pas do jízdy. V plné rychlosti taky pálil, ale brankář soupeře nastavil svůj plastrón.
29:57
Boston tlačí a po jedné z tečí trefuje tyčku!
29:00
Horton pálil z levého křídla. Trefil jen boční síť.
28:39
Domácí jsou v plném počtu.
28:26
Rangers zamkli Bruins v obranném pásmu, ale své dvě šance nevyužili.
27:50
Další úspěšné osvobození Medvědů.
27:18
Rich Peverley vyvezl puk až před Lundqvista. Peverley dokonce vypálil z úhlu, ale branky se nedočkal.
27:02
Domácím se povedlo vyhodit.
26:39
Matt Bartkowski při defenzivní činnosti podrazil Carla Hagelina, za což si vysloužil dvě trestné minuty. Následuje proto třetí power play hostujícího týmu.
25:59
David Krejčí zavezl puk do přečíslení dvou proti jednomu, ale kvůli dobré obrané práci soupeře nestihl zakončit!
25:11
Ryan Callahan zkusil Raskovu pozornost se střelou z otočky. Rask ale proti střele z úhlu zakročil.
23:48
A i Boston využívá power play! Tyler Seguin dostal z rohu nahrávku na modrou čáru, aby následně předal puk na druhou stranu, kde stál TOREY KRUG! Mladý obránce poslal puk přímo do šibenice a oslavil svůj čtvrtý gól v pátém utkání play-off v kariéře! Asistence: Tyler Seguin, Brad Marchand.
23:29
Další výhoz hostů, tentokrát Stepanovou zásluhou.
23:01
Jezdci se dostali k puku a vyhazují ho až na druhou stranu kluziště.
22:37
Svou první početní výhodu utkání si zahrají i domácí. Na trestnou lavici míří Mats Zuccarello.
22:03
Pyattova nahrávka před branku byla zastavena Zachem Boychukem.
21:23
Girardiho dělová rána byla vyražena Raskovou vyrážečkou.
20:07
Bruins v ofsajdu.
20:01
Po dvaceti minutách do šaten odchází spokojenější hostující Rangers. Ti totiž vedou nejtěsnějším možným rozdílem díky trefě svého náhradního alternativního kapitána Dana Girardiho, který v 11. minutě využil přesilovou hru. Domácí Medvědy ale může těšit fakt, že v první třetině byli mírně lepším týmem.
Prostřední část začne zhruba v 00:38.
20:00
19:40
Marchandovu střelu zápěstím Lundqvist vykopl svým pravým betonem mimo hřiště.
18:39
Girardiho střela byla před Raskem tečovaná, ale pouze těsně vedle!
18:07
Kelly pálil z větší vzdálenosti, čímž příliš práce Lundqvistovi nenadělal.
17:15
Lundqvist si teď na druhé straně také ušetřil zásah. Jeho obránci totiž zblokovali Krejčího střelu vysoko nad.
16:36
Dlouhý tlak Blueshirts ukončil Ryan McDonagh střelou z dálky. Rask ale díky zásahu svých beků zasahovat nemusel.
15:51
Dlouhá rozehra hostům nevyšla a puk se dostal až na icing. Hra se proto vrací před Lundqvista.
14:58
Bergeron pálil z hranice levého kruhu. Lundqvist stále drží svou neprůstřelnost.
14:22
Patrice Bergeron se kličkou chtěl dostat kolem Steva Emingera, ale ten si se situací učebnicově poradil.
13:48
Brian Boyle se chtěl zpoza branky vytočit s pukem až před Raska, ale přes obránce soupeře se nedostal.
13:27
Hra se teď na chvíli pozdržela, neboť Lundqvist měl menší problémy se svou výstrojí.
13:27
Neuvěřitelný zákrok Henrika Lundqvista! Švédská superstar čelila úplně osamocenému Milanu Lucicovi, který dostal nahrávku přesně mezi kruhy! Brankář nominovaný na Vezinovu trofej ale nastavila puku letícímu do horního růžku lapačku!
12:35
Chris Kelly to zkoušel z dálky, ale puk vyslaný z jeho hole nejenže netrefil branku, ale dokonce vyletěl mimo hru.
11:58
Mats Zuccarello nabral ve svém pásmu velkou rychlost a zavezl puk až do útočného pásma. Norský technik nakonec i vypálil, ale Rask si s jeho pokusem poradil.
11:14
Marchand v rychlosti zavezl puk po levém křídle, ale svým projektilem branku přestřelil.
10:51
Denis Seidenberg pálil od modré. Do branky však nebyl schopný zamířit.
10:39
Rangers právě vstřelili branku!
Rangers využívají přesilovou hru a vedou! Dvojice Mats Zuccarello – DAN GIRARDI si svými nahrávkami poradila s jedním z bránících hráčů, objela ho a následnou výhodu využila k voleji druhého jmenovaného, který nekompromisně propálil Raska mezi betony! Asistence: Mats Zuccarello, Chris Kreider.
10:21
Rich Peverley kotouč v oslabení vyvezl a zápěstím vypálil. Puk se ale otřel o hůl jednoho z bránících hráčů a Lundqvist proto měl co dělat, aby si s tečí poradil!
09:50
Bruins se ihned po vyhraném buly osvobozují.
09:45
David Krejčí dostává dvě minuty za krosček. Rangers si proto zahrají první přesilovou hru večera.
09:45
Boston se opět pokusil svého soupeře zamknout v pásmu. Celá snaha vyvrcholila střelou Zdena Cháry, kterou Lundqvist o chvíli později našel ve své rukavici.
09:00
Hagelin si vybruslil zpoza branky podobně, jako Jágr, ale střela švédského křídelníka byla zablokována obránci.
08:54
Dan Girardi se s tím nemazal a ihned po zavezení touše za útočnou modrou čáru vyslal tvrdou střelu golfákem. Rask se ale příliš nenatřel a kotouč chytil svými betony.
07:50
Jaromír Jágr vyjel zpoza branky ke straně, odkud vyslal z úhlu hodně překvapivou střelu! Lundqvist ale nakonec kotouč našel ve své výstroji!
07:08
Daniel Paille obdržel nahrávku do jízdy, ale v plné rychlosti se netrefil mezi tři tyče.
06:49
Oba aktéři pěstní roztržky samozřejmě míří na trestnou lavici, kde si odpykají pětiminutový osobní trest.
06:49
Hru po delší době přerušil hvizd rozhodčích, kteří si všimli pěstní potyčky! Odhodit rukavice se rozhodli Shawn Thornton a Derek Dorsett. Prvně jmenovaný nakonec útočníka Rangers povalil na led, avšak nepříliš sportovně ho ještě několikrát udeřil na zemi.
05:55
Mats Zuccarello pálil zleva, ale Raska nepřekonal.
05:23
Michael Del Zotto pálil od modré čáry, ale trefil pouze svého spoluhráče Dereka Stepana do obličeje! Hra ovšem pokračuje dále.
05:01
Jezdci se při snaze zavést puk do útočného pásma dostali do postavení mimo hru.
04:52
Milan Lucic pálil hodně tvrdě od modré, přičemž využil mnoha těl ke cloně! Lundqvist si ale výhled našel a puk lapil!
03:58
Brad Marchand se chtěl protáhnout kolem obránce před branku soupeře, ale Dan Girardi odvedl dobrou práci.
03:25
Boston je od začátku aktivnější. Stále se drží v útočném pásmu, kde si nahrává, ale nemůže zakončit.
02:40
Torey Krug pálil od modré, ale netrefil branku.
02:26
Kotouč je v útočném pásmu Bruins. Ti napadají až za brankou soupeře.
01:15
Rick Nash se obtáčel zpoza branky, ale Raska nepřekonal!
01:01
Ryan Callahan pálí na Tuukku Raska, ten si připisuje zákrok pravým betonem.
00:38
Henrik Lundqvist si mohl připsat první zásah, ale teč jednoho z domácích útočníků poslala kotouč mimo.
00:20
Medvědi začínají aktivněji a kombinují v útočném pásmu.
00:01
Střetnutí začne během pár chvil.

Boston Bruins: Rask (Khudobin) – Hamilton, Chára, Boychuk, Bartowski, McQuaid, Krug – Horton, Krejčí, Lucic – Jágr, Bergeron, Marchand – Seguin, Kelly, Peverley – Thorton, Campbell, Paille.

New York Rangers: Lundqvist (Biron) – Girardi, McDonagh, Emiger, Del Zotto, Moore, Stralman – Callahan, Stepan, Nash – Pyatt, Newbury, Hagelin – Zuccarello, Brassard, Kreider – Haley, Boyle, Dorsett.

Rozhodčí: .
Dobrý den, vítejte u sledování onlajnu z pátého zápasu série semifinále Východní konference. Utkají se domácí Boston Bruins a hostující New York Rangers.

BOSTON BRUINS:
Bruins začali sérii s newyorským celkem na jedničku, když dokázali zvítězit hned v prvních třech vzájemných střetnutích. Dokonalou sérii jim ale pokazila prohra 4:3 po prodloužení ve čtvrtém zápase, která vrátila celou sérii do Bostonské TD Garden. Celek okolo kapitána Zdena Cháry má ale v rukou stále poměrně luxusní dva mečboly, takže se nemusí o výsledek dnešního utkání tolik strachovat. Je ale jasné, že Medvědi by i přesto rádi celou sérii ukončili na domácím ledě.

NEW YORK RANGERS:
Blueshirts se svými nepřesvědčivými výkony dostali do nepříjemného třízápasového deficitu. Po prohrách 2:3 po prodloužení, 2:5 a 1:2 se proto museli Jezdci hodně rychle probrat, pokud chtěli zůstat v bojích o Stanleyův pohár. V domácím prostředí nakonec ve čtvrtém utkání dokázali přehrát Bruins poměrem 4:3 po prodloužení, čímž si vynutili páté utkání na půdě soupeře. Pokud však bude chtít celek kapitána Ryana Callahana postoupit do dalšího kola, bude muset zvítězit i v dalších třech střetnutích.

Bude dnešní souboj posledním, závěrečným střetem obou klubů Original Six, nebo Jezdci zvítězí podruhé v řadě, a pokusí se stát teprve čtvrtým týmem v ligové historii, kterému se podaří otočení série ze stavu 0:3 na 4:3?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:30.