Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:03
Michael FROLÍK (CHI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 10:38
Marian HOSSA (CHI) 2+1, 5 střel, čas na ledě 18:14
Michal HANDZUŠ (CHI) 0+0, 1 střelA, čas na ledě 12:59

MInnesota: 22

3. třetina:

Chicago: 10

MInnesota: 4
Hosté vstupovali do dnešního utkání s vědomím, že musí vyhrát, jinak pro ně sezóně končí a tento fakt se nepříznivě projevil na jejich výkonu, který byl křečovitý a bez nápadu. Navíc svůj den neměl ani Harding v brance Wild, který nastoupil od začátku, ale ve 27. minutě musel být střídán, jeho výkon rozhodně nebyl stoprocentní. V dresu Chicaga dnes zazářil hlavně Marian HOSSA, který nasbíral tři body za dva góly a jednu přihrávku.
Je konec. Nejen dnešnímu utkání, ale celé sérii, v níž Chicago Blackhawks poráží Minnesotu Wild hladce 4 : 1 na zápasy a postupuje do dalšího kola boje o Stanley Cup.
60:00
59:18
Fanoušci si ve stoje užívají poslední vteřiny dnešního utkání a již slaví postup svého týmu do další fáze play-off.
59:00
Začíná poslední minuta dnešního utkání, posledních 60 vteřin hokejové sezóny 2012/2013 pro hokejisty Minnesoty Wild.
58:22
Ještě zakázané uvolnění Chicaga, vhazovat se bude po levici Crawforda.
57:41
57:07
Náznak jakéhosi napadání rozehrávky Blackhawks v podání M. Koiva.
56:48
Hosté vystřelují puk do středního pásma.
56:25
Kombinace domácích ve třetině Wild.
56:00
Ano, Clutterbuck dostává trest navíc, oproti Carcillovi, proto hrají domácí přesilovou hru.
55:41
Clutterbuck s Carcillem jsou za vzájemnou potyčku ve třetině Blackhawks vyloučeni, ale přesilovou hru si zahrají domácí.
55:26
Ofsajd zastavuje útočnou akci Minnesoty.
54:46
Pohled na střídačku Wild mluví za vše – většina je již smířená s tím, že letošní sezóna se chýlí ke svému konci a pro mnohé tak nastává čas dovolených, vyjednávání o nových smlouvách případně ještě přídavek v podobě účasti na světovém šampionátu.
54:19
Bickell hledá na pravé straně volného Stalberga, ale obrana Wild bere puk.
53:26
Hraje se převážně ve třetině Wild, místo toho, aby to bylo obráceně. Sen Minnesoty o postup přes nejlepší tým základní části bere pomalu, ale jistě, za své...
52:20
Hossa se dostává po pravé straně do útočného pásma, jeho střelu ale tečuje obránce Wild mimo branku.
51:16
Chicago se již nikam netlačí, čeká ve středním pásmu na zaváhání soupeře.
50:24
Stalberg po přihrávce od Rozsívala přejíždí do útočného pásma, ale je v ofsajdu, rozhodčí přerušují hru, komerční přestávka.
50:00
Před námi poslední desetiminutovka dnešního utkání, Chicago si jde jasně za postupem do druhého kola play-off.
49:12
Sharp se dostává do úniku po levém křídle, střílí, Kuemper vyráží.
48:32
Rozsíval dobře "přikryl" za vlastní brankou Coyleho.
47:44
Akutální poměr střel ve třetí třetině jen podtrhuje zmar hokejistů Minnesoty – 1 : 4 v neprospěch Wild.
47:04
46:41
Hosté se ještě musí bránit přibližně dvacet vteřin v oslabení čtyř proti pěti.
46:04
Chicago právě vstřelilo branku!
Až nyní, kdy se k odraženému puku na hranici brankoviště dostává PATRICK SHARP, který doráží do odkryté branky, Kuemper ležel na břiše na ledě a je tu pátý "hřebíček" do "rakve" Wild. Asistence: Jonathan Toews, Marian Hossa.
45:51
Kombinace domácích hokejistů v útočném pásmu zatím nevede ke gólu.
45:25
Nyní jsou již domácí hokejisté před Kuemperem.
45:10
Hosté vyhráli důležité vhazování ve vlastní třetině a povedlo se jim vyhodit puk ze třetiny.
45:03
A opět se vylučuje na straně Minnesoty, na trestnou lavici usedá Matt Cullen a Blackhawks si zahrají přesilovou hru pěti proti třem!
44:40
Kane neskutečně prokličkoval až před Kuempera, se zakončením to již ale bylo horší.
44:25
Hned v úvodu se hostům podařilo vyhodit puk ze třetiny.
44:17
Suter je vyloučen za faul na Hossu, Chicago si zahraje přesilovou hru.
43:49
Kuemper musí likvidovat dobrou střelu Kaneho, vhazuje se po jeho levici.
43:38
Brodziak zaváží puk do útočného pásma, ale nic z toho není, naopak, zaútočit mohou domácí.
42:48
Zakázané uvolnění Chicaga, hra se stěhuje zpět do třetiny Blackhawks.
42:28
Tak snad nyní, Wild v útočném pásmu.
42:08
Hosté nahazují puk do třetiny Chicaga, ale nedostávají se k němu.
41:22
Sharpovo střela od modré z pravé strany zblokována mimo branku.
40:36
Kane se Sharpem jdou do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný ale po přihrávce od Kaneho netrefuje branku.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:30 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Chicago: 13

MInnesota: 8
Chicago zvýšilo ve druhé třetině své vedení a do závěrečné dvacetiminutovky tak půjde s vědomím třígólového náskoku. Vzhledem k předváděné hře Minnesoty je více než pravděpodobné, že série dnešním zápasem skončí. Blackhawks bezpečně kontrolují průběhu utkání a chtějí-li hosté ještě prodloužit tuto sérii, musí ve třetí třetině hodně přidat.
40:00
39:47
Před Toewsem nakonec Kuemper musí držet puk ve své výstroji, bude se vhazovat.
39:23
Neskutečně mnoho prostoru mají domácí hokejisté před Kuemperem, nyní další pohledná kombinace až "do kuchyně" nekončí brankou jen díky nepřesnému zakončení.
39:00
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:15
Střela Brodina od modré nepřesná, Crawford nemusí zasahovat.
37:30
Nepřesná rozehrávka Minnesoty, zakázané uvolnění, vhazování před Kuemperem.
36:28
Hra nemá nijak závratné tempo, ani hosté nepodávají heroický výkon na hranici sebeobětování, snad jako by byli smířeni se současným nepříznivým stavem.
35:52
Wild "na návštěvě" v útočném pásmu, ale není z toho ani jedna střela na branku Chicaga.
34:35
Hjalmarsson nahazuje puk od modré před branu, ale obrana Wild vyhazuje kotouč ze třetiny.
34:04
Chicago v útočném pásmu, Wild se jen těžko brání.
32:50
Tvrdý souboj v pravém rohu ve třetině Wild, puk získávají domácí hokejisté.
32:05
Zadáci Wild nyní působí ale hodně dezorientovaně, jako by se již viděli na dovolené...
31:28
Toews proniká s pukem po pravé straně do útočného pásma, ale pouze nahazuje za branku Wild.
30:46
ANDREW SHAW zakončuje akci domácích, kdy se po střele Bickella odráží puk od zadního mantinelu a dostává se přímo před Shawa, který "číhá" před brankou Wild, také nebráněn a pohotově zakončuje – puk prolétl Kuemperovi kdesi výstrojí do branky, hosté opět prohrávají o tři góly. Asistence: Bryan Bickell, Duncan Keith.
30:11
Minnesota právě vstřelila branku!
Domácí sice ubránili oslabení, ale hosté zůstali v útočném pásmu a podruhé za sebou se dostávají ke střele z mezikruží, tento prostor zůstal opět nepokrytý obranou Blackhawks a tentokrát TORREY MITCHELL tuto chybu trestá, prostřeluje Crawforda a hosté snižují na rozdíl dvou gólů. Asistence: Kyle Brodziak, Marco Scandella.
29:50
29:34
Tyčka zazvonila také na druhé straně, po dělovce Spurgeona z mezikruží, neskutečná dělovka!
29:15
Wild v přesilovkovém rozestavení.
28:57
Marian Hossa je při chuti, nyní dokonce v oslabení nastřelil bekhendem tyčku!
28:24
Hosté zůstávají v útočné třetině, ale střelu Boucharda z pravé strany Crawford opět vyráží před sebe, kde ho obrana Blackhawks vyhazuje ze třetiny.
27:58
Bouchard se dostává ke střele z levé strany, Crawford zvláštním způsobem vytěsnil puk mimo.
27:50
Rozhodčí vylučují českého obránce ve službách Chicaga, Rozsívala, za podražení dostává dvě minuty, hosté si zahrají přesilovou hru.
26:57
Střela Leddyho z levé strany zblokována Clutterbuckem mimo branku.
26:26
Minnesota střídá gólmany, Darcy Kuemper nahradil Hardinga, který z ledu prchl přímo do kabin.
26:26
Druhý gól MARIANA HOSSY, který zůstal zcela osamocen před Hardingem, kde doráží odražený puk po střele Saada z levé strany. Asistence: Brandon Saad, Marcus Kruger.
26:09
Parise nedostává přesnou přihrávku, hrát mohou domácí hokejisté, kteří se okamžitě dostávají do útočného pásma.
25:32
Rozsíval odvedl nyní velký kus práce v defenzivní činnosti.
24:33
Domácí tedy vedou o dvě branky, po dvou nenápadných šancích, hosté toho zatím příliš nepředvedli.
23:19
Po střele Frolíka z levé strany se dostává k puku MARCUS KRUGER, který se obtáčí kolem svatyně Wild a pohotově zasunuje puk kolem tyčky do branky, Harding se pozapomněl u pravé tyčky a nestihl se všas přemístit, školácká chyba. Asistence: Michael Frolík, Duncan Keith.
22:19
Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez střeleckých příležitostí.
21:25
Brodin musí rychle odehrát za vlastní brankou před najíždějícím Saadem, zvládl to.
20:40
Coyle zachytil rozehrávku Chicaga před Crawfordem, dostává se k bekhendové střele, gólman chytá.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 4:33 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Chicago: 10

MInnesota: 10
První třetina končí vítězstvím Chicaga 1:0, které se tak přiblížilo postupu do další fáze play-off. Minnesota má ale ještě čtyřicet minut hrací doby na to, aby s výsledkem něco udělala. Spoustu starostí mají hosté se zformovanou obranou Blackhawks, která hraje zatím bezchybně.
20:00
19:52
Ještě odpískán icing hostů, hra se na závěrečné vteřiny první třetiny stěhuje před Hardinga.
19:23
Hosté otáčí hru a jsou před Crawfordem, obrana Blackhawks je však vytěsňuje k mantinelu a do rohů.
19:00
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:16
Přesto domácí zůstávají v útočném pásmu.
17:47
Keithova střela z levé strany končí na připravených betonech Hardinga, který puk vyráží.
17:15
Cullen střílí na Crawforda, po zaváhání domácích při rozehrávce, gólman Blackhawks střelu z levé strany chytá.
16:29
Harding podrží kotouč ve své výstroji a přeruší hru, vhazovat se bude ve třetině Wild.
15:39
MARIAN HOSSA nyní překvapil všechny, ale i sám sebe, když jeho střela z levého kruhu pro vhazování končí za zády Hardinga, který nechal mezírku mezi svými betony a slovenský "sniper" ji trefil parádně. Asistence: Jonathan Toews.
15:02
Frolíkovo střelu z levé strany chytá do své lapačky Harding, který přerušuje hru, bude se vhazovat ve třetině Wild.
14:36
Závar před Crawfordem, ale puk zůstal před brankovou čarou, to je nejdůležitější.
14:05
Ale bez střelecké příležitosti, dobrá práce obrany Blackhawks.
13:49
Wild v útočném pásmu.
13:00
Domácí hokejisté jsou sice častěji ve třetině soupeře, ale zatím jsou jejich střelecké příležitosti bez nápadu.
12:32
Saadovo střelu z levé strany Harding v poklidu kontroluje.
11:37
Ani jeden z týmů si zatím nevytvořil gólovou šanci, i proto je stav stále bezgólový.
10:45
Hossa zatáhl puk po levém křídle a střílí, Harding vyráží.
10:00
Úvodních deset minut branku nepřineslo, hraje se zatím bez gólů.
09:38
09:25
Až nyní se hosté dostávají do třetiny Blackhawks.
09:10
Minuta a půl již uplynula z přesilové hry Minnesoty, ta ji hraje zatím hodně pasivně.
08:50
Wild pouze nahazují puk do třetiny Chicaga, to ho vrací zpět.
08:20
Chicago vyhazuje kotouč ze své třetiny.
07:38
Tomuto rozhodnutí nyní příliš nikdo nerozumí, nejprve byl pískán ofsajd na útočné modré Chicaga a nakonec je z toho vyloučení Viktora Stalberga. Minnesota si zahraje přesilovou hru.
07:13
Brodziak nahazuje puk do útočného pásma a odchází střídat.
06:38
Brodinova střela z pravé strany, Crawford vyráží.
06:21
Chicago aktivně napadá rozehrávku Wild ve středním pásmu.
04:15
Prvním hráčem Wild, který ohrozil branku Blackhawks je Bouchard, ale i Crawford je pozorný a nemá problémy s touto střelou.
02:53
Domácí obránce Keith střílí na branku Wild, Harding pozorný a chytá.
01:37
Na první střelu zatím čekáme, na ledě druhé pětky obou týmů.
00:01

Chicago Blackhawks: Crawford (Karlsson) – Keith, Hjalmarsson, Seabrook, Leddy, Oduya, Rozsíval – Saad, Toews, Hossa – Sharp, Handzuš, Kane – Bickell, Shaw, Stalberg – Bollig, Kruger, Ffolík

Minnesota Wild: Harding (Kuemper) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Stoner, Gilbert – Parise, M. Koivu, Coyle – Zucker, Cullen, Setoguchi – Clutterbuck, Brodziak, Bouchard – Veilleux, Dowell, Mitchell

Rozhodčí: Lee, Sutherland – Barton, G. Devorski.
Chicago a Minnesotu dnes může čekat poslední zápas prvního kola. Blackhawks se podařilo "urvat" výhru ve čtvrtém zápase a díky tomu je Minnesota na pokraji vyřazení. Zbraně ale nesloží jen tak lehce. Důležitá ale bude především její obrana, která dovolila Patricku Sharpovi už čtyři branky v sérii. Také Bryan Bickell našel střeleckou formu, Wild vstřelil tři branky. Minny dlouho vzývala návrat Jasona Pominvilla do sestavy, ale ani bývalý kapitán Buffala nepomohl odvrátit domácí porážku 0:3. Hawks doma z posledních osmi zápasů prohráli jen jednou – nhlportal.cz.
CHICAGO BLACKHAWKS
Nejproduktivnějším hráčem Blackhawks v play-off je Patrick SHARP, který nasbíral pět bodů za čtyři góly a jednu asistenci. V pořadí bodování play-off je na dvanáctém místě. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Patrick KANE, který nasbíral také pět bodů za pět přihrávek a v bodování play-off je jedenadvacátý.
MINNESOTA WILD
Nejproduktivnějším hráčem Wild v play-off je Matt CULLEN. Ten získal tři body za tři přihrávky a v pořadí bodování play-off je až dvaasedmdesátý. Druhým nejproduktivnějším hráčem Wild je Cal CLUTTERBUCK, který zaznamenal dva body za jeden gól a jednu asistenci a v bodování play-off je sedmadevadesátý.