Michal Handzuš (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:35
Michal Rozsíval (ChI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 27:11
Michal Frolík (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:03
Marián Hossa (CHI) 1+0, 4 střely, čas na ledě 25:40
Tři hvězdy utkání:
1. Bryan Bickell (CHI) 1+0
2. Marián Hossa (CHI) 1+0
3. Josh Harding (MIN) 37 zák., 2 gólů, 94,6%
Je tu konec prvního zápasu série mezi Chicagem Blackhawks a Minnesotou Wild. Oba celky nám dnes předvedly velmi vyrovnané utkání, což může být dokázáno jeho délkou.
První třetinu vyhráli hosté tím nejmenším možným rozdílem, když se v 5. minutě dokázal trefit Cal Clutterbuck.
Ve druhé třetině dokázal stav utkání vyrovnat Marián Hossa a jelikož branka ve třetí třetině nepadla, tak dotáhnout zápas až do prodloužení.
I prodloužení nabídlo vyrovnanou bitvu ve které nakonec byli úspěšnější domácí, když se v 77. minutě trefil hráč, který během výluky působil ve Znojmě Bryan Bickell a ukončil tak dnešní zápas. Stav série je tedy 1:0.
76:35
Chicago právě vstřelilo branku!
Stalberg zatáhl kotouč do přečíslení 2 na 1 a přesným pasem poslal kotouč na BRYANA BICKELLA, který vystřihl bekhendovou kličku a překonal Hardinga. Asistence: Viktor Stalberg, Johny Oduya.
76:20
Stalberg napřáhl ihned po vhazování, minul.
76:05
Seabrook napřáhl na modré. I přes dva stínící hráče brankář hostů kotouč schoval do své výstroje.
75:25
Zach Parise v obrovské šanci, trefil pouze vyrážečku připraveného Crawforda.
74:25
Hra bez větších gólových příležitostí, převážně ve středním pásmu.
73:32
Domácí dělají velké problémy hostům, když aktivně napadají.
73:05
Kaneova střela zblokována.
72:39
Rozsíval vyslal Sharpa, tomu se nepodařilo přebruslit obránce.
71:45
Parisemu utekl kotouč, zabránil mu tak v rychlém protiútoku.
70:50
Mitchell to zkoušel z mezikruží, přestřelil.
68:40
Toews to zkoušel ve vlastním oslabení a byl faulován.
68:06
Hosté kombinují v útočném pásmu.
67:43
Domácí se osvobozují.
67:34
Za vysokou hůl odchází na trestnou lavici Johny Oduya.
67:30
Jason Zucker trefuje tyč Crawfordovy klece.
67:18
Minnesota teď zatlačila svého soupeře, na závěr vypálil Mitchell. S jeho střelou Crawford neměl problémy.
66:29
Všechny pokusy Chicaga o útok končí na připravené obraně Minnesoty.
65:45
Mužstva si chvíli mohou oddechnout, je odpískáno zakázané uvolnění Chicaga.
65:04
Leddy to zkoušel z kruhu, brankář Harding vyrazil vyrážečkou mimo nebezpečí.
64:38
Frolík s Bolligem dobře napadali a vynutili si tak vyhození Minnesoty na zakázané uvolnění.
64:02
Kotouč v držení hráčů Minnesoty v útočném pásmu.
63:37
Patrick Kane v ofsajdu.
63:02
Hossa ve velké šanci lehkovážně zakončil a minul branku.
62:42
Hra je momentálně hodně vyrovnaná, oba celky dokáží nebezpečně zaútočit a naopak oba dobře brání.
61:49
Konopka dobře mířil mezi betony, Crawford je stihl zaklapnout včas.
61:02
Chicagu v dobré příležitosti odpískán ofsajd.
60:22
Keith to zkusil příklepem od modré, brankář jeho střelu dobře viděl a ukryl ji do lapačky.
60:01
Po šedesáti minutách stále neznáme vítěze utkání, tak se po bezbrankové třetí třetině bude prodlužovat.
Střely na branku ve třetí třetině: 12:7
60:00
59:52
V základní hrací době se nerozhodne.
59:30
Nepodařilo se jim udržet tlak a na druhé straně útočí Setoguchi.
59:12
Chicago se dostalo do útoku.
58:25
Clutterbuck aktivně napadá a znepříjemňuje tak rozehrávku Blackhawks.
58:02
Tlak Chicaga stále pokračuje.
57:39
Saad vystřelil a ještě se pokoušel o dorážku, brankář hostů je pozorný a případnou hrozbu si pohlídal.
56:54
Shaw napřáhl na modré, jeho střela neprošla za záda Hardinga.
56:30
Velký tlak domácího týmu!
55:48
Bickell vyslal rychlou střelu zápěstím, Hardingův rychlý beton jeho střelu vyrazil.
55:24
Suter přišel o kotouč v situaci 1 na 1.
55:01
Až nyní domácí v útočném pásmu.
54:20
Žádnému z celků se teď nedaří založit útok, který by mohl ohrozit soupeřovu branku.
53:45
Hraje se převážně v útočném pásmu Jestřábů.
52:50
Rozsíval rozehrál do přečíslení, to ztroskotalo na prvním obránci.
52:20
Cullen tvrdě vystřelil, Crawford měl s jeho střelou velké problémy. K dorážce se dostal ještě Zucker.
50:55
Domácí jsou jasně lepším týmem. Wild výborně brání a nepouštějí Chicago do větších šancí.
49:57
Hossa se raduje, ale branka není uznána. Důvodem je, že kotouč přešel brankovou čáru až po odpískání.
49:25
Toews se hezkým manévrem dostal až k brankáři, tam neuspěl.
48:52
48:21
A Chicago znovu vyhazuje.
48:02
Po vyhození Blackhawks, hosté rozjíždí nový útok.
47:36
Koivu dorážel osamocen před Crawfordem.
47:16
Toews vyhazuje.
47:02
První střelecký pokus Minnesoty v přesilovce, sražen do ochranné sítě.
46:52
Na trestnou lavici odchází Hjalmarsson a to za vysokou hůl.
46:37
Jestřábi stále v útočném pásmu.
45:51
Zakázané uvolnění Minnesoty.
45:18
Bouchard v přečíslení vystřelil příklepem, Crawford pouze vyrazil betonem a velkou příležitost měl dorážející Brodziak.
44:29
Minnesotě se nedaří založit protiútok, na druhé straně šance Sharpa.
43:44
Kruger pouze nahodil na brankáře Hardinga.
43:14
Hostům pobyt v útoku moc dlouho nevydržel, domácí znovu vyráží dopředu.
42:25
Domácím se vstup do třetí třetiny vyvedl lépe, zatím jsou více aktivnější než soupeř.
41:30
Kane se natlačil přes obránce a zkoušel kličku, brankář byl pozorný a střelu vyrazil betonem.
40:56
Setoguchiova střela zblokována některým z obránců domácího týmu.
40:20
Chicago ihned po zahájení třetí třetiny v útočném pásmu.
40:04
40:01
Druhá třetina nám přinesla podobnou hru jako třetina předešlá. Týmy si vyměnily role, druhou třetinu vyhrálo Chicago poměrem 1:0 a dokázalo tak vyrovnat. Dokáže některý z týmů rozhodnout už ve třetí třetině?
Střely na branku ve druhé třetině: 7:10
40:00
39:42
Wild si nedokázali v útočném pásmu vytvořit střeleckou příležitost. Branka už nejspíš ve druhé třetině nepadne.
39:00
Oduya vyhazuje.
38:30
Hosté se usadili v útočném pásmu.
38:04
Za sekání odchází na trestnou lavici Duncan Keith.
37:25
Hosté teď zavařili Chicagu, ale bez střely.
37:00
Bryan Bickell předvedl krásný bodyček, publikum skanduje.
36:28
Sharp znovu zkoušel z prostoru mezi kruhy, lapačka brankáře hostů byla rychlejší.
35:50
Handzuš to zkoušel z mezikruží, branku netrefil.
35:28
Rozsíval hledal dlouhou přihrávkou Kanea, odpískáno postavení mimo hru.
34:51
Chicago je nyní o něco aktivnější, když hrozí svému soupeři střelami ze všech pozic.
34:24
Hossova střela znovu zblokována.
33:50
Kruger to zkoušel bekhendem. Střela z těžké pozice se mu nepovedla a kotouč skončil v rohu.
33:10
Clutterbuck se dostal do třetiny po levém mantinelu, branku domácích netrefil.
32:29
Tak i Stalberg to zkoušel z úhlu, na Hardinga nevyzrál.
31:42
Zucker to zkoušel z úhlu, ale hodně nepřesně.
30:42
Minnesota po delší době v útočném pásmu.
29:56
Minnesotě se nedaří dostat se do útoku.
29:22
Oduya vyslal dělovku na Hardinga, jeho střelu od modré nestihl žádný z útočníků tečovat a Harding si s ní poradil.
28:33
Saad to zkoušel od modré, Harding jeho střelu ukryl. Vhazování po jeho pravici.
27:58
Mitchell několikrát dorážel, to se nelíbilo domácím obráncům.
27:37
V útoku jsou i hosté, Setoguchi se ve velké rychlosti srazil s Rozsívalem.
26:55
Nick Leddy zatahoval kotouč do útočného pásma, Patrick Sharp mu vjel do ofsajdu.
Stoner je zpátky na ledě.
26:23
Blackhawks se herně zvedli a dělají problémy Minnesotě.
25:58
Ve velké šanci Marián Hossa, když zakončoval z první. Harding betonem vyrazil mimo tři tyče.
25:08
Rozsíval v přečíslení hledal Stalberga, nahrávka neprošla přes pozornou obranu.
24:43
24:25
Hosté se usadili v útočném pásmu, střelecké pokusy ukořistil brankář Crawford.
23:55
Hraje se před Hardingem.
23:15
A daří se jim to znovu. Wild se stále nemohou dostat do útočné třetiny.
22:55
Domácí vyhazují.
22:43
Rozsíval odchází na trestnou lavici za hákování.
22:06
Domácí využívají přesilovou hru! Kane se dostal do útočného pásma, v lepší pozici uviděl slovenského útočníka MARIÁNA HOSSU a ten střelou po ledě překonává Hardinga. Asistence: Patrick Kane, Duncan Keith.
21:55
Sharp to zkoušel z úhlu, branku hostujících neohrozil.
21:05
Kane ve velké šanci nepřehodil beton brankáře Hardinga.
20:11
Za napadení odchází na trestnou lavici Zach Parise.
20:11
Coyle se hned po vhazování dostal do šance, jeho bekhendový pokus ukryl Crawford.
20:01
Není zřejmé, zda do druhé třetiny nastoupí Clayton Stoner, ten odešel do kabin po střetu se Shawem.
První třetina je za námi. Jak jsme mohli očekávat hra má velký náboj, mnoho fyzických střetů, ale zatím málo gólových příležitostí. Úspěšnějšími byli hosté z Minnesoty, když se zásluhou Clutterbucka v 5. minutě dostali do vedení. To Chicago zatím nepředvádí výkon, který doposud předváděli v základní části. Dokáží to změnit? Těšme se na druhou třetinu.
Střely v první třetině: 6:6
20:00
19:46
K vidění je závěrečný tlak Blackhawks.
19:13
Brodziak si v přečíslení dokázal před Crawfordem přibrzdit, tvrdě vystřelit a ještě se pokusit o dorážku.
18:00
Obě mužstva pouze nahazují do útočné třetiny, ale obrany jsou dnes připraveny více než dobře a nenechávají útočníkům žádný prostor.
16:59
Hossa to zkoušel zápěstím z kruhu, Scandella mu střelu zblokoval.
16:04
Bouchard se pokoušel dostat do útočné třetiny, dobruslující Bickell mu to znemožnil.
15:25
Chicagu odpískán ofsajd.
14:50
Všechny pokusy o založení útoku domácích končí na připravené obraně Wild.
13:35
Minnesota poctivě brání. Papíroví favorité mají velké problémy s ohrožením branky Hardinga.
13:19
Domácí po delší době kombinují v útočném pásmu.
12:15
Hra se odehrává převážně ve střední pásmu, oba celky se potkaly s větší nepřesností.
11:25
Do útoku se dostávají i hráči Minnesotského celku.
10:49
Čtvrtá formace domácího celku nyní dělá problémy hostující obraně.
10:05
Stalberg to zkoušel na Hardinga, ten předvedl gymnastický kousek a vyrazil.
09:24
Koivu se ihned z trestné lavice dostal do protiútoku, nepodařilo se mu vystřelit.
09:22
08:55
Sharp zkoušel překvapit Hardinga, ten byl připraven a ukryl kotouč do lapačky.
08:25
Wild vyhazují přes všechny čáry.
08:11
Spurgeon lehl do Hossovi střely, hosté tak dostali příležitost k vyhození.
08:00
Domácí až nyní v útočném pásmu.
07:22
Za hákování odchází na trestnou lavici Mikko Koivu.
07:15
Hossa střílel z velké blízkosti, Harding pozorný.
06:20
Clutterbuck tvrdým bodyčekem srazil Kanea, hra se začíná přiostřovat.
05:38
Chicago se pomalu dostává do tlaku a pokouší se srovnat stav utkání.
04:49
Minnesota právě vstřelila branku!
Nenápadnou střelou od levého mantinelu se blýskl CAL CLUTTERBUCK a otevírá tak skóre dnešního utkání. Asistence: Clayton Stoner.
03:37
Kaneova střela byla zastavena Spurgeonem.
02:58
Oba celky se nedokáží dostat do útočného pásma, mužstva si jsou vědomi vážnosti okamžiku play-off a poctivě brání.
02:15
Zucker se natlačil před obránce, ale Crawford se blýskl hezkým zákrokem.
01:48
Žádný z celků se nemůže na delší dobu dostat do útočné třetiny a způsobit tak problémy soupeři.
01:24
Sharp aktivně napadá v útočné třetině, je z toho kotouč pro domácí.
00:52
Na útočné modré čáře hostů odpískán ofsajd.
00:10
Domácí vyhráli úvodní vhazování. O kotouč okamžitě přišli a Minnesota se dostává do útočné třetiny.
00:01
V United Center je vše připraveno k začátku utkání. Domácí nastoupí v červeno-černé kombinaci, hosté v kombinaci bílo-zelené. Halou zní hymna Spojených Států Amerických.
Na rozbruslení se zranil brankář hostujícího týmu Niklas Backstrom. Do branky nastoupí Josh Harding.

Chicago Blackhawks: Crawford (Hutton) – Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Rozsíval, Leddy – Saad, Toews, Hossa – Sharp, Handzuš, Kane – Bickell, Shaw, Stalberg – Bollig, Kruger, Frolík

Minnesota Wild: Backstrom (Harding) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Stoner, Gilbert – Parise, Koivu, Coyle – Zucker, Cullen, Setoguchi – Bouchard, Brodziak, Clutterbuck – Mitchell, Konopka, Rupp

Rozhodčí: Peel, Meier – Gibbs, Racicot.
Chicago Blackhawks

Držitel Prezidentovy trofeje a zároveň vítěz západní konference letos míří hodně vysoko. V sérii prvního kola play-off tak přivítají soupeře z Minnesoty a určitě to nebudou mít snadné. Blackhawks ze 48 zápasů základní části poznali chuť porážky pouze sedmkrát a vítězství slavili hned šestatřicetkrát. Dojdou si domácí po úspěchu v základní části až pro Stanleyův pohár?

Minnesota Wild

Divocí bojovníci z Minnesoty se do play-off dostali až v posledním kole, když si dokázali poradit s celkem Colorada, přičemž jim stačilo zaváhání Columbusu. Nakonec se umístili na osmé příčce se ziskem pětapadesáti bodů a to za výhru ve 26 zápasech. Odborníci je odsuzují k vypadnutí v prvním kole, proto nemají co ztratit a určitě dokáží svého soupeře dost potrápit.
Vítám Vás u přenosu kanadsko-americké NHL. V zámoří již odstartovaly vyřazovací boje a jedním z nich je také souboj týmů Chicago Blackhawks a Minnesota Wild. Dnes se odehraje první zápas této série a veškerá očekávání spadají pod domácí celek, který postoupil z první příčky západní konference. To Minnesota se do play-off dostala až v závěrečném kole základní části a to z příčky osmé, dokáží dnes překvapit?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.