Série je tedy srovnaná na 2:2. Pokud budete mít možnost, tak vám doporučuji zhlédnout video gólu Pavla Datsyuka, jelikož taková rána zápěstím se jen tak nevidí. Děkuji za sledování, hezký zbytek úterý.

Detroit právě vstřelil branku!

Zápas rozhoduje DAMIEN BRUNNER! Andersson vyslal Nyquista, ten zblízka jen bouchl do puku, který se od Hillera odrazil právě k Brunnerovi, jež trefil suverénně pod břevno. Asistence: Gustav Nyquist, Joakim Andersson.
74:15
Detroit drží Ducks v tlaku.
73:13
Oba týmy začínají kazit.
71:52
Anaheim je v útoku. Dostal se tam po rychlém kontru, ke kterému došlo, když Filpulla neuspěl proti Hillerovi.
71:08
Ofsajd Anaheimu.
69:45
Datsyuk nahazoval zezadu puk Hillerovi na záda. Nepovedlo se.
68:58
Zetterberg si chtěl nahodit puk do pásma, ale trefil přesně Hillera, ten puk drží.
68:11
Hiller drží puk v rukavici.
67:23
Selanne dnes odehrál jen 11 minut, což nevypadá úplně dobře. Holt už to není hráč z nejmladších.
66:03
Franzen střílel, dorážel Datsyuk, ale ani to k třetí brance nevedlo. Hiller chytá výborně.
64:27
Anaheim znovu nahodil na Howarda, nic z toho však nevzniklo.
63:40
Anaheim nevypadá, že by měl síly na nějaký delší tlak.
63:13
Hiller puk chytil po střele Eavese.
63:05
62:33
Vypadá to, že Detroit oslebení přežije.
62:03
Vhazování v pásmu Detroitu poté, co jeden z obránců odklidil puk mimo hrací plochu.
61:40
Ofsajd Ducks.
61:05
Joakim Andersson dostal dvě minuty za hru vysokou holí.
61:00
Howard chytil pěknou šanci Anaheimu.
60:28
Icing Detroitu.
60:01
Detroit v šedesáti minutách svého soupeře výrazně přestřílel. Stav střel se zastavil na číslech 41:24.
Podruhé v této sérii se tak dočkáme prodloužení. Poprvé ho zvládli Red Wings v druhém utkání, když byli v roli hostujícího týmu v Anaheimu.
60:00
59:45
Hiller má puk pod lapačkou.
59:26
Ofsajd Detroitu.
58:46
Žádná větší šance ve vzduchu nevisí. Vypadá to, že se dočkáme prodloužení.
57:03
Getzlaf táhne útočné snahy hostí. Jeho dvojitý pokus chytal nyní Howard vsedě.
56:35
Obětavost hráčů obou týmů je neskutečná. Anaheim bude rád, když zvládne dotáhnout zápas do prodloužení.
54:32
Hiller zachraňuje Anaheim! Výborný zákrok proti střele Zetterberga.
53:27

To snad není možné! Neuvěřitelný gól PAVLA DATSYUKA. Ten švihem trefil přímo kameru v brance, od které se puk odrazil ven, a tak je srovnáno!
52:41
Gól nebyl uznán. Pokračujeme za stavu 1:2 z pohledu domácího týmu.
52:41
Celá aréna se raduje, ale sudí stojící za brankou rozpažuje, a tak gól Detroitu neplatí. Vše se ještě stvrzuje na videu. Hiller ale dle všeho udržel puk před brankovou čarou.
52:30
Kindl s další střelou.
52:08
Datsyuk mohl srovnat a netrefil branku tak o deset centimetrů.
50:40
Anaheim právě vstřelil branku!

Steckel vystřelil na Howarda, ten puk neudržel a nejblíže měl k puku EMERSON ETEM, jež do prázdné branky v pohodě dorazil. Asistence: David Steckel, Kyle Palmieri.
50:22
Ofsajd Rudých křídel.
49:29
Hiller drží puk ve své moci.
49:01
No a teď se osvobozují vyhozením. Tenhle tlak už dlouho nevydrží.
48:28
Hosté skáčou do střel po hlavě.
47:49
Howard čekal nějakou změnu dráhy letu puku, ta však nepřišla, a tak měl lapačku připravenou.
47:28
Zásluhou Perryho střely to však nebude, ten se trefil přímo do středu branky.
47:02
Hosté mají snahu získat své vedení zpět.
46:45
Další skvělý zákrok Howarda! Ten vychytal z boku najíždějícího Perryho.
46:16
45:26
Hosté se vyhozením alespoň na chvíli osvobodili.
44:46
Puk létá po trase Datsyuk – Zetterberg – Kronwall. Obrovský tlak Detroitu!
44:16
A přesilovku si k radosti všech fanoušků zahrají i domácí. Ryan dostal dvě minuty za podražení.
43:12
Getzlaf všem ujel, zkusil kličku do bekhendu, ale Howard ho vystihl a skvěle zasáhl.
42:27
No a domácí jsou teď v extázi a mají tlak, jako by hráli přesilovku.
41:18

Puk se dostal od Clearyho k BRENDANU SMITHOVI, ten napřáhl a vystřelil. Hiller si letící puk hlídal, ale těsně před ním jej tečoval jeho spoluhráč Beauchemin úplně mimo jeho dosah. Asistence: Daniel Cleary.
40:21
Zetterberg z boku zkoušel Hillera prostřelit, ten byl ale proti.
40:12
Vhazování před Hillerem.
40:01
V druhé dvacetiminutovce bylo vidět více brankových příležitostí, ale vyznamenali se oba brankaří. Obzvlášť Howard proti Coglianovi a Hiller proti střelám Kindla. Největší šanci však zahodil hostující Perry, když ze dvou metrů přestřelil odkrytou branku.

39:46
Getzlaf nahazoval do ohně, ale Howard vše tělem pohlídal.
39:28
Hiller drží puk po nahození Detroitu.
38:45
Koivu udělal chybu v rozehrávce a Anaheim musí kvapem zpět.
37:34
Red Wings by rády do druhé přestávky srovnali. Mohou být ale rádi, že je to stále jen o gól.
36:35
Tempo utkání je neskutečné. Za Howardem bude tyč zvonit možná až do konce třetiny poté, co ji trefil v úniku Koivu.
36:07
Před Hillerem bylo znovu pořádné horko. Švýcarský brankař ale nakonec zasahovat nemusel.
35:33
Tahle minuta bude ale zapsána jako "Minula Jimmyho Howarda"! Ten si poradil s několika parádními střelami v podání Cogliana.
35:09
Paul Eaves se prokličkoval z pravého křídla, ale Hiller jej zastavil!
34:10
Domácí mají obrovskou střeleckou převahu. Momentálně je to 25:13.
34:10
Winnick se prokličkoval až ke střele, kterou zblokovali obránci.
33:20
Howard skvěle chytil. Koncem hole vyrazil puk nad!
33:04
A Detroit má problémy s vytvořením nějaké akce.
32:19
Anaheim začíná vystrkovat útočné růžky. Ví, že jednobrankový náskok nic neznamená.
31:48
Hosté jeli ve třech na dva obránce. Po parádní kombinaci se puk dostal až k Perrymu, který odkrytou branku přestřelil.
30:45
Bertuzzi propadl v rozehrávce, namazal přímo Winnickovi, který pořádně protáhl Howarda. Ten měl s pokusem forvarda z Anaheimu plné ruce práce.
30:20
Hráči Anaheimu se svou nepozorností vystavili ofsajdu.
29:59
Bertuzzi dvakrát ohrozil Hillera. Poprvé narazil na pravé rameno brankaře Ducks, v druhém případě pak Hiller schoval puk v rozkleku.
29:18
Detroit stále v útoku. Ducks se k tlaku moc nedostanou.
28:20
Kindl střílí jednu za druhou. Je jen otázka času, kdy jedna z nebezpečných střel skončí za Hillerovými zády.
27:49
27:38
Posledních pár sekund přesilovky, šanci měl Ryan, ale Howard byl pozorný.
27:07
Jedno z prvních přesilovkových ohrožení branky Howard zklidnil v lapačce.
26:23
Ducks točí s obranou Red Wings, střely se však díky dobré práci a obětavosti obránců domácího týmu k Howardovi nedostávají.
25:49
Druhé vyloučení v utkání a druhé pro Detroit. Todd Bertuzzi si u mantinelu nepočínal šetrně, čehož si sudí všimli.
24:24
Další tvrdá střela v podání českého obránce Jakuba Kindla.
24:09
Teď k ní ale domácí neměli daleko. Hiller si musel pro puk sáhnout lapačkou přes ležícího hráče.
23:51
Jak plyne čas, plyne i čas Detroitu bez vstřelené branky. Nyní je to už 84 minut.
23:24
Vhazování po ofsajdu hostí.
23:01
Puk se poodrážel od Sbisovy hrany hokejky a Anderssonovy brusle až k Hillerovi. Ten puk pro jistotu kryje.
22:40
Kindl se zapsal do zápasových análů svou pěknou střelou z pravého křídla. Hiller ji přimáčkl rukou k tělu.
21:59
Detroit se vydává do rychlých protiútoků, které jen těžko přetavuje v kloudné akce.
21:33
21:07
Howard drží puk ve své moci.
21:02
Getzlaf si sjel pro puk až k vlastní brance.
20:24
Getzlaf vybojoval puk v rohu, ale domácí obránce jej ihned poslal přes všechny čáry.
20:01
Čas na ledě po první třetině:
DET – Kronwall 8:06, Datsyuk 7:21
ANA – Lovejoy 7:15, Getzlaf 6:48
Na Anaheim čeká ještě 1:34 přesilovky.
Obrovské tempo, které je vlastní nejen play-off zápasům, ale celé NHL, zdobilo i první třetinu souboje mezi Detroitem a Anaheimem. Domácí jsou aktivnější, hrají lépe, více střílejí, ale trefil se jen Beleskey, což znamená, že 1:0 vedou hosté z Kalifornie.
Statistiky první třetiny:

Střely: 13:8
Vhazování: 9:9
Úspěšnost brankařů: Howard 87,5% – Hiller 100%
20:00
19:59
Hosté mají výbornou přesilovku, v rozhodující fázi byl Getzlaf o deset centimetrů kratší, než aby stihl zakončit.
19:27
První vyloučení utkání. Franzen si přidržel dříve zmiňovaného Cogliana a dostal za to dvě minuty.
19:16
18:25
Puk za brankou hostí, tam o něj bojují Betruzzi s Fowlerem.
17:43
Anaheim už dobrých 5 minut nevystřelil. Co je to však Detroitu platné, když má Anaheim v brance Hillera.
17:08
Znovu Cogliano a jeho aktivní styl. Tento hráč se hodně nabízí a chce hrát.
16:38
Samuelssonova střela zápěstím končí v Hillerově lapačce.
15:28
Neměla však dlouhého trvání, skončila na nepřesné rozehrávce.
15:06
Smith za Howardem, začíná útočná akce Red Wings.
14:32
Selanne se pere o puk v levém rohu hřiště.
13:58
Nejvíc byl zatím na ledě Kronwall z týmu domácích – celých 5:02 a z týmu Ducks je to Lovejoy, jež byl na ploše ještě o pět sekund déle.
13:58
Samuelssonovi se puk postavil na hranu, a hráč Detroitu jej poté poslal do hlediště.
13:08
Hiller vyráží další střelu od modré, tentokrát od Lashoffa.
12:31
Detroit znovu za svou brankou.
11:39
Kronwall poslal k zemi Palmieriho takovým způsobem, že si celý stadion stoupl a pořádně za to domácího hráče pochválil.
10:30
Selanne předkládal před branku, ale domácí obrana puk srazila.
09:46
Detroit začal více střílet, což ukazuje tabulka střel. 8:5 pro domácí tým.
09:39
Po dalším tlaku před brankou Anaheimu je to znovu Hiller, kdo ze šrumce vychází jako hrdina.
09:20
Kronwall sehrál výbornou akci se Samuelssonem, akci chyběla jen kapka štěstí v zakončení.
08:39
Kindl za brankou, čeká na spoluhráče.
07:51
Cogliano je všude! Po asistenci na úvodní gól jako by pookřál a nyní se s ním musí vypořádávat všichni hráči Detroitu.
07:36
Puk na hostující střídačce.
07:28
Komerční přestávka a můžeme pokračovat!
07:28
Getzlaf poprvé v utkání ve větší akci, selhal však na Howardovi.
05:07

Smith propadl, nabídl puk MATTU BELESKEYMU, jež dvakrát vystřelil, pak si ještě Howardem vyražený puk dojel a z otočky jej nakonec poslal do branky. Asistence: Andrew Cogliano.
04:22
Obrovský tlak na brankové čáře, ale Hiller ustál nájezdy Zetterberga s Datsyukem!
03:51
Samuelsson míří vedle!
03:33
Fowler vyzkoušel pozornost Howardovy lapačky.
02:23
Allen je za vlastní brankou a vymýšlí útočnou akci Anaheimu.
02:09
Perry dostal od domácího Smitha pěkně od cesty.
01:01
A hned z vhazování mířil Ericsson vedle.
00:56
První střelu vyslal na Hillera Zetterberg. Brankař hostí však ramenem střelu pohlídal.
00:31
Detroit načal utkání zakázaným uvolněním.
00:01
Hráči už jsou na ledě, balí se červený koberec.
Jak je v USA zvykem, na začátek utkání si počkáme do cca 2:10.

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Kronwall, Ericsson, Quincey, Smith, Kindl, Lashoff – Zetterberg, Datsyuk, Samuelsson – Franzen, Filpulla, Cleary – Nyquist, Andersson, Brunner – Eaves, Emmerton, Bertuzzi

Anaheim Ducks: Hiller (Fasth) – Beauchemin, Souray, Lovejoy, Fowler, Sbisa, Allen – Perry, Getzlaf, Palmieri – Selanne, Bonino, Ryan – Cogliano, Koivu, Winnik – Etem, Steckel, Beleskey

Rozhodčí: .
Ve třetím utkání viděli diváci v Detroitu ostrý zákrok domácího Justina Abdelkadera na Toniho Lydmana z Anaheimu. Člen prvního obranného páru hostí odstoupil z utkání a Abdelkader si vysloužil za tento zákrok dvouzápasový trest. Lydman ke čtvrtému utkání nenastoupí, a tak bude muset kouč Anaheimu Bruce Boudreau vymyslet alternativní řešení.
Na straně Anaheimu je pozorovatelný zajímavý fakt. Hiller a Fasth si v základní části zápasy rozdělili rovnou měrou, Hiller měl odchytáno jen o jediný víc. V play-off však zatím Jonas Hiller svého švédského kolegu do branky nepustil a bitva mezi těmito týmy nadále zůstává i bitvou mezi dvěma muži v maskách – mezi Hillerem a Howardem.

2. Nick Bonino (2+1)
3. Teemu Selänne, Saku Koivu, Bobby Ryan – (1+2)

Jonas Hiller: 3 zápasy, 92,2%, 1,99 gólu na zápas

Jonas Hiller: 26 zápasů, 91,3%, 2,36 gólu na zápas
Jonas Gustavsson: 25 zápasů, 92,1%, 2,18 gólu na zápas
A jak že se zatím série vyvíjí?

1. zápas:
Anaheim Ducks – Detroit Red Wings 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Bonino (Fowler), 42. Selänne (Lovejoy, Beleskey), 60. Beauchemin (Getzlaf, Winnik) – 17. Cleary (Kindl, Eaves)

2. zápas:
Anaheim Ducks – Detroit Red Wings 4:5 po prodl. (0:2, 1:1, 3:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 31. S. Koivu (Beauchemin), 48. Getzlaf (Palmieri, Allen), 53. Palmieri (Bonino, Ryan), 58. Ryan (Fowler, S. Koivu) – 1. Abdelkader (Dacjuk), 5. Brunner (Quincey), 22. Franzén (Brunner, Dacjuk), 41. Franzén (Zetterberg, Brunner), 62. Nyquist (Filppula, Cleary)

3. zápas:
Detroit Red Wings – Anaheim Ducks 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 36. Bonino (Perry, Getzlaf), 47. Getzlaf, 49. Etem (Selanne), 54. Beleskey (Koivu, Ryan)
Hosté zase potvrdili nasazení Jonase Hillera do branky. Po výhře v posledním utkání, ve kterém udržel čisté konto, jde o logický a rozumný krok.
Prvním týmem, který prostřednictvím sociálních sítí oznámil sestavu je domácí Detroit. Ten nastoupí ve složení:
Howard (Gustavsson) – Kronwall, Ericsson, Quincey, Smith, Kindl, Lashoff – Zetterberg, Datsyuk, Samuelsson – Franzen, Filpulla, Cleary – Nyquist, Andersson, Brunner – Eaves, Emmerton, Bertuzzi.
Ve čtvrtém utkání série mezi detroitskými Red Wings a anaheimskými Ducks budou domácí bojovat o vyrovnání série, ve které zatím vedou hosté 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.