1. John TAVARES (NYI) 1+0, 3 střely, čas na ledě 19:25
2. Mike STREIT (NYI) 2+1, 2 střely, čas na ledě 22:56
3. Jevgenij MALKIN (PIT) 1+1, 3 střely, čas na ledě 21:05

Hity: 33:26
Zblokované střely: 16:16

Nejvíce střel: Pascal Dupuis 4 – Kyle Okposo, John Tavares a Josh Bailey 3
Nejvíce času na ledě: Kris Letang 26:17 – Travis Hamonic 28:42

Branky a nahrávky: 15. Strait (Višňovský, Cizikas), 27. Streit (Hamonic, Boyes), 39. Okposo (Hamonic, Streit), 45. Streit (Cizikas, Boyes), 51. Tavares (Boyes), 59. Cizikas (Grabner, McDonald) – 15. Neal (Malkin, Iginla), 28. Malkin (Iginla, Fleury), 32. Sutter (Morrow, Cooke), 41. Dupuis (Kunitz, Crosby). Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4. 6:4. Rozhodčí: O'Halloran, Devorski – Cameron, Sharrers. Diváci: 16170.
Úžasné utkání jsme dnes mohli sledovat v Nassau Veterans Memorial Colliseu. Už v úvodní třetině, ve které padly pouze dvě branky, bylo na obou týmech vidět obrovská chuť po ofenzivním hokeji. Skóre otevřel v 15. minutě svou premiérovou brankou v NHL Brian Strait, chvíli po něm ale srovnal James Neal.

Ve druhé třetině se nejdříve prosadil Mike Streit, hosté ale přišli opět s rychlou reakcí, když po minutě srovnal Jevgenij Malkin. Ve 32. minutě navíc šli hosté poprvé do vedení, když se trefil Brandon Sutter. Ale i po druhé části hry se šlo do kabin za vyrovnaného stavu, v 39. minutě se po velké chybě Fleuryho prosadil Kyle Okposo.

Do třetí třetiny vstoupili Tučňáci bravurně, když se po povedené akci první lajny prosadil se svou tečí Pascal Dupuis, poté už ale stříleli góly pouze domácí. Ve 45. minutě se prosadil po další chybě Fleuryho od modré čáry Mike Streit. Vítěznou branku si Ostrované nechali na 51. minutě, kdy se po skvělé individuální akci prosadil po druhé v zápase John Tavares. Konečnou podobu dal výsledku v 59. minutě Casey Cizikas, který využil dalšího zaváhání Fleuryho, který dnes opravdu svému týmu nepomohl.

Islanders tak srovnávají stav série na 2:2 a je tak jisté, že série se ještě na Long Island vrátí. V dnešním utkání jsme viděli velkou řadu chyb v podání brankáře Pens Marca-Andre Fleuryho, v příštím zápase by tak s největší pravděpodobností mohl nastoupit český brankář Tomáš Vokoun.

60:00
Pětiminutové tresty za bitku nakonec inkasují pouze Malkin a Hamonic, ostatní se nejspíše obejdou bez trestu.
60:00
Po závěrečném hvizdu se do sebe pustili všichni hráč, co byli na ledě. Bitku se sundanými rukavicemi absolvoval Jevgenij Malkin a James Neal, proti nim stáli Matt Martin a Travis Hamonic. V akci jsme mohli vidět také Iginlu nebo Crosbyho. Závěr zápasu se tak určitě neobejde bez dodatečných trestů.
59:37
Malkin opět ztratil kotouč a hosté vyhazují do středního pásma.
59:18
Po ofsajdu Penguins už hosté nebudou na nic čekat a zkusí to v šesti. Hostující trenér Dan Bylsma si bere oddechový čas.
58:44
Islanders právě vstřelili branku!
Rychlý únik CASEYHO CIZIKASE končí brankou, mladý domácí útočník se natlačil přes Niskanena, poslal lehce kotouč na Fleuryho který si ho opět sám srazil za svá záda! Dnešní výkon brankáře Penguins nejspíše pošle do dalšího zápasu mezi tři tyče Tomáše Vokouna! Asistence: Michael Grabner a Colin McDonald.
58:38
Malkin přišel v útočném pásmu o kotouč.
58:15
Domácí vyhazují tak šikovně, že to nebude zakázané uvolnění.
57:41
Domácí trenér Jack Capuano si bere oddechový čas, aby si jeho hráči mohli trochu oddechnout.
57:41
Zakázané uvolnění na domácí straně.
57:27
Sutter se snažil natlačit před Nabokova, ruský brankář sáhl do kličkované hostujícího útočníka.
57:02
Icing hostů posílá hru zpátky před Fleuryho.
56:35
Cizikas byl na těsno bráněn Niskanenem, domácí útočník poté padá, vylučovat se nebude.
55:35
Crosby hledal Dupuise, který ale byl dobře bráněn a nemohl tak vystřelit.
54:47
Další zakázané uvolnění domácích.
54:07
Brad Boyes se dostal ke dvěma střelám, Fleury nemusel ani jednou zasahovat.
53:34
Crosbyho bekhendový pokus z velkého úhlu neměl šanci na úspěch.
52:52
Ofsajd hostů.
52:25
Iginla upadl ve středním pásmu a hodně rozčarovaně míří střídat.
51:38
Zakázané uvolnění domácích, nyní se dá očekávat velký tlak Penguins.
50:50
Brenden Morrow byl chvíli sám před Nabokovem, puk ale nedokázal poslat za jeho záda.
50:11
Neskutečné! Po chybě Malkina v rozehrávce získal Boyes kotouč, předal ho JOHNU TAVARESOVI, který se uvolnil mezi dvojicí Orpik-Martin a na dvakrát překonal Fleuryho! Asistence: Brad Boyes.
49:00
Crosby skvěle uvolnil Dupuise, který ale nedokázal v dobré pozici prostřelit Nabokova!
48:38
Icing domácích.
48:20
Sutter se snažil vrátit kotouč na volného Morrowa před branku, skvěle se ale vrátil John Tavares.
47:18
Zajímavý útok Islanders skončil několika dorážkami v podání Moulsona a Okposa, nyní ale obrana Pens v čele s Fleurym ustála domácí tlak.
46:45
Nabokov kryje střelecký pokus Chrise Kunitze.
46:20
Na obou týmech je vidět velká koncentrace, nyní už nebude nikdo chtít chybovat v obraně, každá chyba by se totiž mohla rovnat prohře, nyní se píská zakázané uvolnění Islanders.
45:17
Domácí v ofsajdu.
44:30
Domácí opět zvýšili po inkasované brance aktivitu a opět se jim to vyplácí! Puk se dostal na modrou čáru k MIKU STREITOVI, který využil špatného postavení Fleuryho a srovnává na 4:4! Asistence: Casey Cizikas a Brad Boyes.
44:07
Icing hostů posílá hru zpátky před branku Nabokova.
43:53
Oba týmy hrají v plném počtu.
43:40
Kunitz posílá puk za branku Nabokova, kde jsou ale pouze hráči Islanders.
43:02
Tavares nedokázal udržet puk v útočném pásmu, hrát tak mohou hosté.
42:30
Hra ve čtyřech na obou stranách zatím více vyhovuje Ostrovanům, kteří kombinují v útočném pásmu.
41:53
Vyloučení na obou stranách, Colin McDonald je vyloučen za nafilmovaný pád, Jevgenij Malkin za držení.
41:39
Nyní ani Nabokov asi neví, jak dokázal zastavit kotouč po Iginlově střele!
40:41
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Rychlá akce první lajny hostů končí podivnou brankou, Crosby přenechal kotouč Chrisi Kunitzovi, který nahodil kotouč na branku, kde se puk odrazil od PASCALA DUPUISE za Nabokovova záda! Asistence: Chris Kunitz a Sidney Crosby.

Nejvíce času na ledě: Paul Martin 16:31 – Travis Hamonic 18:34
Dechberoucí hokej můžeme dnes vidět na Long Islandu. Oba celky opravdu předvádí nádhernou podívanou. Ve druhé třetině nejdříve domácí využili přesilovou hru, kdy se do Streitovy střely hokejkou vložil John Tavares a poslal Islanders do vedení 2:1. Tučňákům ale opět netrvalo ani jednu minutu než dokázali srovnat, po 58 vteřinách po Tavaresově gólu se prosadil svým druhým gólem v sérii Jevgenij Malkin. V 32. minutě šli navíc hosté do vedení, když se prosadil Brandon Sutter. Necelou minutu a půl před koncem druhé třetiny ale domácí dokázali srovnat, když si Fleury sám srazil Okposův pokus zpoza branky za svá záda. Po čtyřiceti minutách hry je tak stav utkání vyrovnaný 3:3.
40:00
39:40
Josh Bailey málem vybojoval na Letangovi kotouč, hostující obránce ale nakonec vše zvládl.
38:36
Tlak Ostrovanů v posledních minutách se vyplácí! KYLE OKPOSO nahodil na Fleuryho zpoza branky, hostující brankář stál v nebrankářské pozici a bylo tak jisté, že si musí puk srazit do vlastní branky! Asistence: Travis Hamonic a Mike Streit.
37:45
Iginla s Nealem v situaci dva na jednoho, Jarome Iginla se pokusil vypálit, Nabokov s velkou dávkou štěstí udržel puk!
37:21
Nabokov kryje střelu Krise Letanga od modré čáry.
37:05
Obrovský tlak Ostrovanů stále pokračuje, Tavares už ale nemá síly na boj o puk v rohu kluziště.
36:27
Tečovaná střela Straita končí nad brankou, v další šanci se ocitl Tavares, kterého vychytal Fleury!
35:55
Moulson v dobré pozici netrefil vůbec branku.
35:08
Ve chvíli, kdy se Aucoin vrátil na led, pálil od modré čáry Paul Martin, k dorážce se ještě cpal Morrow, Nabokov ale udržel puk ve své výstroji.
34:35
Ostrovanům se v tomto oslabení hodně daří, Tučňáci nejsou schopni se rozestavět k nějaké smysluplné kombinaci.
34:16
Zakázané uvolnění Pittsburghu, vhazovat se bude před Fleurym.
33:47
Frans Nielsen přečetl Malkinovo přihrávku na Crosbyho a pelášil na Fleuryho, po dobrém uvolnění ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
33:06
Druhá přesilovka pro hosty, Keith Aucoin je vyloučen za držení.
32:40
Tučňáci jsou po vstřeleném gólu hodně aktivní, do tlaku se nyní dostala i čtvrtá lajna.
31:38
Malkin přenechal kotouč Iginlovi, jehož střela končí mimo branku.
31:03
Z ničeho nic jdou Penguins do vedení! Morrow našel napříč útočným pásmem BRANDONA SUTTERA, který měl dostatek času a prostoru, aby mohl zamířit přesně nad Nabokovovo rameno! Asistence: Brenden Morrow a Matt Cooke.
30:48
Icing hostů.
30:42
Okposo se pokusil o další střelu, která měla razanci, akorát nemířila mezi tři tyče.
30:05
Nabokov sráží Crosbyho střelu do ochranné sítě.
29:17
Puk se od Okposa odrazil do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:52
Tučňáci jsou při chuti, kombinace mezi Jokinenem, Morrowem a Cookem ale k zakončení nevedla.
28:02
Crosby v ofsajdu.
27:17
Velká chyba domácích při střídání znamená opět velmi rychlé srovnání stavu skóre! Situaci dva na jednoho vyřešil JEVGENIJ MALKIN svižnou střelou nad Nabokovův beton! Asistence: Jarome Iginla a Marc-Andre Fleury.
26:19
Rychlý přechod přes modrou čáru, pár přihrávek a tvrdá rána MIKA STREITA od modré čáry, kterou možná ještě tečoval John Tavares, na autora branky si tak budeme muset chvilku počkat! Asistence: Travis Hamonic a Brad Boyes.
25:48
Další vyloučení, tentokrát na straně Pens, za nedovolené bránění brankáře je vyloučen Matt Cooke.
25:39
Až nyní, za velkého jásotu fanoušků, se přerušuje hra po dalším úspěšném zákroku Nabokova po střele Martina od modré čáry.
25:26
Strait je na ledě, Tučňáci ale pokračují v tlaku.
25:00
Tlak Penguins pokračuje, domácí bránící hráči už jsou hodně unavení.
24:27
Obrovský závar před Nabokovem, který ani nevěděl, kde je puk! Neprosadil se ani Iginla, ani Crosby!
23:58
Kunitz z bezprostřední blízkosti Nabokova neuspěl.
23:26
Tučňáci se mohou pochlubit téměř 50ti procentní úspěšnosti využití přesilové hry v letošním play off!
23:26
Pittsburgh si poprvé v dnešním utkání zahraje přesilovou hru, Malkin byl zasažen vysokou holí střelcem úvodní branky dnešního utkání, domácí obránce Brian Strait.
22:49
Tvrdá rána Caseyho Cizikase se odráží od zadního mantinelu.
22:16
Crosby přišel o puk v útočném pásmu, Kunitz ho ale rychle vybojoval a hosté tak mohou pokračovat v útočné třetině.
21:35
Cooke se vrací na led, Penguins jsou kompletní.
21:03
Tavares pokazil přihrávku a Tučňáci se tak mohou opět osvobodit.
20:23
Ostrované dohrávají přesilovou hru, hosté ale rychle vyhazují.

Nejvíce času na ledě: Paul Martin 8:45 – Andrew MacDonald 9:04
První třetina nabídla velmi ofenzivní hokej z obou stran, Islanders měli k dispozici celkem tři přesilové hry, z nichž ani jednu nedokázali využít, tu třetí si ale ještě přetáhnou do úvodu druhé periody. Oba celky se jednou radovaly ze vstřelené branky, v 15. minutě otevřel skóre domácí obránce Brian Strait, o 45 vteřin později srovnal po povedené kombinaci druhé lajny Pens James Neal. Po první dvacetiminutovce je tak stav utkání vyrovnaný 1:1.
20:00
19:35
Islanders si zahrají už třetí přesilovou hru v dnešním utkání, Matt Cooke je vyloučen za nedovolené bránění.
19:17
Malkin našel volného Iginlu, který ale sám před Nabokovem nedokázal usměrnit kotouč za brankovou čáru!
18:35
Nyní se hraje nahoru, dolů, akce střídá akci. Fleury musel zasahovat proti Okposovi, Nabokov zlikvidoval střelecký pokus Morrowa.
16:47
Nabokov kryje střelu Craiga Adamse.
14:50
Vedení Ostrovanů ale trvalo pouhých 45 vteřin, po povedené kombinaci se střelou zápěstím prosazuje JAMES NEAL! Asistence: Jevgenij Malkin a Jarome Iginla.
14:05
Domácí jdou do vedení, po dobývání Fleuryho branky se trefuje obránce BRIAN STARIT! Asistence: Ľubormír Višňovský a Casey Cizikas.
12:20
Dupuis neuspěl se svým bekhendem, na druhé straně ně Fleuryho nevyzrál Josh Bailey.
07:01
Druhá přesilovka pro domácí tým, za hrubost je vyloučen Brooks Orpik.
05:10
K první střele na branku v zápase se dostal Sidney Crosby, Nabokov je pozorný.
09:36
Skvělý zákrok Nabokova proti tvrdé ráně Krise Letanga od modré čáry.
03:10
Domácí hráč dobře kombinují v početní výhodě, Fleury ale dobře zasahuje proti střelám Moulson, Okposa i Višňovského.
01:26
Máme tu první vyloučení, za hákování je vyloučen Jevgenij Malkin.
00:01

New York Islanders: Nabokov (Poulin) – Strait, Višňovský, MacDonald, Hamonic, Carkner, Streit – Boyes, Tavares, Moulson – Okposo, Nielsen, Bailey – McDonald, Aucoin, Grabner – Martin, Cizikas, Ullstrom

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) – Letang, Eaton, Niskanen, Murray, Orpik, Martin – Dupuis, Crosby, Kunitz – Iginla, Malkin, Neal – Cooke, Sutter, Morrow – Adams, Jokinen, Glass

Rozhodčí: O'Halloran, Devorski – Cameron, Sharrers.

John Tavares: (1+1)
Mark Streit, Frans Nielsen, Josh Bailey: (0+2)

Evgeni Nabokov odchytal 151 minut, úspěšnost zákroků 83,56%.
Kevin Poulin odchytal 39 minut, úspěšnost zákroků 90,91%.

Jarome Iginla: (1+4)

Marc-Andre Fleury odchytal 188 minut, úspěšnost zákroků 92,31%.

1. utkání – vítěz PENGUINS:
5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Branky a asistence: 4. Bennett (Malkin, Martin), 14. Dupuis (Adams, Iginla), 22. Letang (Iginla, Malkin), 22. Dupuis (Eaton, J. Jokinen), 34. Glass (J. Jokinen)

2. utkání – vítěz ISLANDERS:
3:4 (3:1, 0:2, 0:1)

Branky a asistence: 1. Malkin (Iginla), 4. Crosby (Iginla, Malkin), 8. Crosby (Dupuis, Eaton) – 8. Moulson (Tavares, Streit), 26. McDonald (Aucoin, Ullstrom), 31. Martin (Bailey, Nielsen), 53. Okposo (Moulson, Streit)

3. utkání – vítěz PENGUINS:
4:5 (2:3, 0:1, 2:0 – 0:1)

Branky a asistence: 2. Moulson (Okposo, Višňovský), 6. Cizikas (Grabner), 46. Okposo (Nielsen), 51. Tavares (Bailey) – 14. Iginla (Letang, Crosby), 14. Kunitz (Malkin, Letang), 19. Dupuis (Crosby, Kunitz), 38. Murray (Malkin, Martin), 69. Kunitz (Crosby, Martin)

Dokáže Pittsburgh podruhé zvítězit v New Yorku a připsat si matchball, nebo domácí vyrovnají stav série na 2:2? Zápasem Vás bude provázet Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.