Do utkání žádný český nebo slovenský hokejista nezasáhl.
Tři hvězdy utkání:
1. Drew Doughty (LAK) 1+0
2. Trevor Lewis (LAK) 1+0
3. Scott Gomez (SJS) 0+2
Skončilo utkání, ve kterém se bylo na co dívat! Los Angeles se dostalo v první polovině zápasu do vedení 2:0, které ale ve druhé třetině ztratilo a v polovině třetí třetiny se do vedení dostalo San Jose, které mířilo za vítězstvím. Ale dvě zbytečné vyloučení poslali v závěru zápasu San Jose do tří a zkušené Los Angeles dokázalo využít jak přesilovou hru pět na tři, tak i následnou pět na čtyři a otočilo utkáno znovu ve svůj prospěch a jelikož už San Jose nedokázalo odpovědět, tak se Králové radují ze druhého vítězství v sérii.
Střely na branku: 31:31

Stav série: 2:0
60:00
59:55
Domácí obránci drží kotouč v rohu kluziště, kde se už zápas zřejmě dohraje.
59:42
San Jose je za brankou Quicka, ale nedokáže se dostat do zakončení.
59:23
Žralokům se ale nedaří udržet v útočném pásmu.
59:00
San Jose odvolává brankáře a bude hrát v šesti!
58:39
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Los Angeles se opět dostává do vedení! Střelu Toffoliho vyrazil Niemi pouze na volného TREVORA LEWISE, který trefuje odkrytou branku a dává velmi důležitou branku. Asistence: Tyler Toffoli, Jake Muzzin.
58:17
Los Angeles využívá přesilovou hru pět na tři a srovnává stav utkání! Po střele Richardse vznikl v brankovišti San Jose velký závar, po kterém dostal puk do branky DUSTIN BROWN. Asistence: Jeff Carter, Mike Richards.
57:55
Los Angeles vyvíjí neskutečný tlak!
57:41
Tak toto je pro San Jose nepříjemné. Vlasic vyhodil kotouč do hlediště a Žraloci budou hrát ve třech.
57:19
Los Angeles má velkou šanci na vyrovnání, když je na 2 minuty za podražení vyloučen Stuart.
57:10
Velký tlak Los Angeles brankou nekončí, když Niemi pokryl střelu Doughtyho a i střelu Muzzina.
57:00
Od modré čáry vystřelil Scuderi a provětral lapačku Niemiho.
56:30
Richards obdržel přihrávku za branku, ale tu nedokázal zpracovat.
55:45
San Jose se vydalo do útočného pásma, kde ukracuje cenné sekundy.
55:00
Doughty si sjel na levý kruh, odkud Niemiho překonat nedokázal.
54:05
Pavelski mohl vstřelit čtvrtou branku San Jose, ale nedokázal trefit odkrytou branku.
53:58
Quick si připisuje úspěšný zákrok proti střele Gomeze.
53:39
San Jose se drží u kotouče a snaží se zklidnit hru.
52:58
52:36
Niemi měl nyní velké štěstí, že se odražený puk nedostal do jeho branky. Los Angeles vytváří velký tlak.
52:00
Prudká střela Cartera byla hostující obranou zablokována.
51:32
Z pravého kruhu vystřelil Kopitar, který se znovu zapojil do hry. Niemiho však nepřekonal.
51:26
Los Angeles se usadilo v útočném pásmu.
50:58
Los Angeles bude hrát prodloužení, když je na 2 minuty za krosček vyloučen Sheppard.
50:56
Los Angeles bylo blízko vyrovnání, když se před Niemiho dostal Richards, který nadvakrát nedokázal finského brankáře překonat.
50:36
Po Burnsově střele zavládl v brankovišti Quicka chaos, který ale nakonec Los Angeles přestálo.
50:05
Zápěstím vystřelil na Niemiho Brown, ale brankář San Jose jeho pokus kryje.
49:30
Los Angeles se po obdržené brance tlačí do útoku.
48:56
San Jose právě vstřelilo branku!
San Jose otáčí vývoj utkání a dostává se do vedení, když po velké skrumáži v brankovišti našel puk MARC-EDOUARD VLASIC a poslal jej za Quicka, který nemohl nic dělat. Asistence: Brad Stuart, Scott Gomez.
47:59
Ale tentokrát jejich založení útoku končí zakázaným uvolněním.
47:10
Ve třetí třetině jsou lepším týmem domácí, ale stále nedokáží vstřelit branku.
46:06
Velmi slibná šance pro Pennera brankou nekončí, když útočník Los Angeles nedokázal prostřelit Niemiho z velké blízkosti.
45:40
Hra se převážně odehrává ve středním pásmu.
44:43
Richardson nahazoval puk na branku, ale Niemi nakonec ani zasahovat nemusel.
44:31
San Jose hraje v posledních střídáních velmi nepřesně. Nyní vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění.
44:07
Stuart neudržel puk v útočném pásmu a způsobil postavení mimo hru.
43:10
Carter zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj ale nakonec přišel.
42:27
Zakázané uvolnění Los Angeles.
41:23
Toffoli byl při napadání trefen do bruslí, od kterých se kotouč nebezpečně odrazil na branku Niemiho. Ten byl však pozorný.
40:42
Kopitar byl zasažen pukem do obličeje a zůstal ležet na ledové ploše. Za pomoci doktorů odchází do kabiny.
40:17
Richards nahodil z levé strany kotouč na Niemiho. Ten raději hru přerušil.
40:01
Druhá třetina nám přinesla tři branky. Tu první vstřelil ve 25. minutě Drew Doughty a poslal Los Angeles do dvoubrankového vedení. Žraloci ale dokázali během pěti minut vyrovnat, když se nejprve ve 30. minutě prosadil Patrick Marleau a ve 35. minutě vyrovnal na 2:2 Brad Stuart. Po druhé třetině je stav nerozhodný a o osudu zápasu bude muset rozhodnout třetí dějství, které začne přibližně v 6:05.

Střely na branku: 13:24
40:00
39:42
Williams nabral ve středním pásmu rychlost a dostal se až do zakončení, kde střelou bekhendem neuspěl.
39:20
Z pravé strany vystřelil na Quicka Marleau, ale na domácího brankáře tentokrát recept nenašel.
38:20
Z mezikruží vystřelil Richardson a donutil Niemiho k zákroku vyrážečkou.
37:25
37:15
Z modré čáry vystřelil Pavelski, ale jeho střela k brance neprošla.
37:00
San Jose se opět usadilo v útočném pásmu.
36:20
Domácí vyhazují puk za branku Niemiho.
36:00
Z levého kruhu střílel Thornton, který branku jen těsně přestřelil.
35:25
Carter narazil tvrdě na mantinel Vlasice a tak San Jose bude hrát přesilovou hru.
35:00
Los Angeles přišlo za pět minut o svůj dvoubrankový náskok a musí znova bojovat.
34:21
A San Jose opravdu vyrovnává, když se ke střele odhodlal BRAD STUART a z pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Scott Gomez, Scott Hannan.
33:40
San Jose je po vstřelené brance lepším týmem a snaží se vyrovnat.
32:33
Quick si připsal jednoduchý zákrok, když kryl nahození Brauna.
31:54
Brown se při přejezdu modré čáry dostal do postavení mimo hru.
30:40
Od modré čáry vystřelil Stuart, ale Quicka nepřekonal.
29:47
Chvíli po skončení přesilové hry se přece jen Žraloci prosazují a dávají první branku v této sérii, když si před Quicka najel PATRICK MARLEAU, jenž obdržel přesnou přihrávku od Thorntona a po střele do odkryté branky spolu mohou oslavovat. Asistence: Joe Thornton, Logan Couture.
29:42
29:25
Los Angeles vyhodilo kotouč za branku Niemiho.
28:43
Burns svojí střelou od modré čáry branku netrefil.
28:22
Skvělý Quick zabránil vstřelení branky, když výborným zákrokem vyrazil střelu Irwina.
28:12
Začíná přesilová hra Sharks.
27:42
Přesilová hra Los Angeles končí, když je za podražení vyloučen Martinez.
27:30
Z pravého kruhu střílel Doughty, ale Niemi si mezírku mezi betony pohlídal.
27:12
Ale po nepřesné přihrávce Williamse o něj přišlo.
26:42
26:12
Los Angeles bude hrát další přesilovou hru, když je na 2 minuty za vysokou hůl vyloučen Wingels.
25:16
Do zakončení se dostal Kopitar, který tvrdou střelou Niemiho nepřekonal.
24:28
Žraloci mohli na inkasovanou branku rychle odpovědět, ale Vlasic nedokázal po přihrávce od Thortona překonat Quicka.
24:10
Los Angeles nabídnutou přesilovou hru využívá, když od modré čáry vystřelil DREW DOUGHTY a poslal puk do levé šibenice. Asistence: Brad Richardson, Dustin Penner.
23:30
Z levého kruhu vystřelil rovněž nepřesně Williams.
22:50
Kopitar z pravého kruhu branku minul.
22:34
Za nedovolené bránění je na 2 minuty vyloučen Hannan. Los Angeles si zahraje přesilovou hru.
22:23
Domácí byli blízko druhé brance, když z mezikruží vystřelil Toffoli a Niemi jeho pokus zastavil na brankové čáře.
22:00
Do útočného pásma Sharks zavezl kotouč Gomez, ale velmi rychle o puk přišel.
21:20
Los Angeles hraje velmi dobře pozičně a Žraloci se nedokáží v útočném pásmu prosadit.
20:23
Carter se snažil překvapit Niemiho střelou z otočky, ale hostující brankář byl pozorný.
20:01
První třetina byla vyrovnaná, ale do vedení se v ní dostalo Los Angeles, které ve 4. minutě poslal do vedení střelou z pravého kruhu Jeff Carter. San Jose mělo možnost na vyrovnání, když hrálo dvě přesilové hry, ale ani jednu nedokázalo sehrát podle plánu a tak se do kabin odchází po první třetině za stavu 1:0 pro Los Angeles. Druhá třetina začne přibližně v 5:05.

Střely na branku: 4:11
20:00
19:55
Richards byl na buly úspěšný a posunul kotouč do středního pásma.
19:52
Na konci třetiny se bude ještě vhazovat před Quickem.
19:33
19:20
Puk se opět nachází až ve středním pásmu.
18:55
Regehr poslal za Quickovou brankou k ledu tvrdým hitem Wingelse. Aréna mu tleská ve stoje.
18:02
Ale ani tato přesilová hra není ze strany Sharks dobrá.
17:33
Druhou přesilovou hru si zahraje San Jose, když se držením provinil Martinez.
16:43
Z levého kruhu se střelou přes obránce prezentoval Burns, ale na překonání Quicka to nestačilo.
16:12
15:38
Tentokrát na dvakrát neuspěl Richards, který střílel z pravého kruhu.
15:05
Muzzinova střela od modré čáry k brance neprošla.
14:41
Los Angeles se sice drží v útočném pásmu, ale hraje pouze u mantinelů.
14:12
Přesilovou hru si zahraje i Los Angeles, když na trestnou lavici míří Kennedy, který se provinil vysokou holí.
13:30
V další dobré příležitosti se ocitl Brown, ale ani on nedokázal přesně zamířit.
13:21
Od modré čáry minul branku svojí střelou Vojnov.
13:03
12:42
Puk je stále ve středním pásmu. Tato přesilová hra se San Jose zatím nedaří podle představ.
12:00
Netrvalo to ale dlouho a Carter vybojoval kotouč, který posléze vyhodil za branku Niemiho.
11:45
Až nyní se hosté dokázali usadit v útočném pásmu.
11:20
Žraloci ale začínají přesilovou hru postavením mimo hru.
11:03
Žraloci si zahrají přesilovou hru, když je na 2 minuty za sekání vyloučen Nolan.
10:52
Puk se odrazil na střídačku Kings.
10:01
Od modré čáry vystřelil Doughty, jeho střela však v brance neskončila.
9:20
Střelou od modré čáry prověřil pozornost Quicka svižnou střelou Vlasic. Domácí brankář si však jeho střelu pohlídal a udržel puk na své hrudi. Následuje komerční přestávka.
8:42
Do zakončení se po pravé straně snažil dostat Richards, ale Vlasic jej ubránil a obral o kotouč.
7:36
Po nepřesně sehraném přečíslení Los Angeles se puk ocitl za brankou Niemiho, kde jej vybojoval hostující obránce.
6:44
Z pravého kruhu se dostal do zakončení Galiardi, Quick si však jeho pokus pohlídal.
5:45
Hra se díky mnoha nepřesnostem na obou stranách odehrává ve středním pásmu.
4:30
San Jose vypadá po inkasované brance velmi rozhozeně a nedokáže si přesně přihrát.
3:55
Los Angeles zůstává v útočném pásmu. Střela Browna ale skončila pouze na výstroji Niemiho.
3:06
Králové se dostávají do brzkého vedení, když z pravého kruhu vystřelil JEFF CARTER a dokonale překvapil Niemiho. Bez asistence.
2:35
Los Angeles aktivně napadá a tak rozehrávka hostí není přesná.
1:55
Přes obránce se snažil vystřelit Penner, ale hostující bek střelu srazil do rohu.
1:12
San Jose začalo velmi aktivně a tlačí se do útoku.
0:10
Hned na začátku utkání střílel z mezikruží Pavelski. Quick si připisuje první úspěšný zákrok.
00:01
Utkání začne s menším zpožděním.

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Doughty, Regehr, Martinez, Scuderi, Vojnov, Muzzin – Brown, Kopitar, Williams – Carter, Richards, King – Lewis, Stoll, Penner – Toffoli, Fraser, Richardson

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) – Boyle, Irwin, Braun, Vlasic, Hannan, Stuart – Kearns, Couture, Marleau – Burns, Thornton, Galiardi – Desjardins, Pavelski, Wingels – Kennedy, Gomez, Sheppard

Rozhodčí: Watson, Kowal – Cameron, Sharrers.
San Jose Sharks

San Jose v minulém zápase doplatilo možná na to, že nebylo rozehrané, když jeho série s Vancouverem netrvala dlouho. Na dnešní utkání už ale Žraloci připravení jsou a budou chtít určitě vyhrát, aby se do domácí arény stěhovali s nerozhodným stavem série. Podaří se Žralokům dnes vyhrát?

Kanadské bodování Sharks:
1. Joe Pavelski 4+4
2. Logan Couture 3+5
3. Joe Thornton 1+5
Los Angeles Kings

Los Angeles začalo tuto sérii velmi dobře, když úvodní utkání vyhrálo 2:0 a připsalo si první vítězství proti San Jose. Králové mají velmi dobrou formu, když vyhráli pět zápasů v řadě a jsou pro San Jose těžkým soupeřem. Dnes bude chtít Los Angeles zcela jistě vyhrát, aby odjíždělo do San Jose s vedením 2:0 na zápasy.

Kanadské bodování Kings:
1. Mike Richards 1+6
2. Jeff Carter 3+1
3. Anže Kopitar 1+3
Vážení fanoušci NHL, vítejte u druhého zápasu série mezi Los Angeles Kings a San Jose Sharks. Vstup do této série mělo lepší Los Angeles, které využilo dobré formy z minulé série a i možného nerozehrání San Jose. Velkou zásluhu na vítězství Los Angeles měl brankář Jonathan Quick, který předvedl výborný výkon a za svá záda nepropustil jediný puk. Dokáže si tedy dnes Los Angeles připsat druhé vítězství a nebo vyrovná San Jose stav série?

Stav série: 1:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.