1. Jonathan QUICK (LAK) 30 zákroků, 0 gólů, 100%, čisté konto
2. Vjačeslav VOJNOV (LAK) 1+0, 2 střely, čas na ledě 15:22
3. Alex PIETRANGELO (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 27:03

Hity: 53:39
Zblokované střely: 10:14

Nejvíce střel: Mike RIchards a Dustin Brown 3 – David Backes 6
Nejvíce času na ledě: Drew Doughty 27:05 – Alex Pietrangelo 27:03

Branky a nahrávky: 25. Vojnov (Clifford, Richards). Rozhodčí: Walkom, Kimmerly – Kovachik, Lazarowich. Diváci: 18118 (vyprodáno)
To, že v této sérii branky padat nepůjdou, bylo před zahájením play off téměř jasně. Že jich padne ale pouze 7 v prvních třech zápasech je už sice trochu zarážející, ale i tak má tato sérii ohromný náboj! Takových střetů nenabídne žádná jiná dvojice v prvním kole play off. Je jenom dobře, že dnes LA, které v podstatě muselo vyhrát, zvítězilo a snížilo tak stav série na 2:1. O jedinou branku střetnutí se postaral ve 25. minutě ruský obránce Vjačeslav Vojnov.
60:00
59:51
Hra přerušena, vhazovat se bude po Quickově levici.
59:35
Richards dostal puk až k brance St. Louis, hosté se ho zase rychle snaží dostat před Quickovu branku.
59:25
Hostující kouč Ken Hitchcock si bere oddechový čas.
59:25
McDonald byl až příliš netrpělivý, píská se ofsajd.
59:12
Domácí vyhazují, navíc tak dobře, že to nebude icing.
58:52
Elliot míří na střídačku, Blues hrají v šesti!
58:36
Brown ještě protáhl Elliota, který je pozorný.
58:05
Poslední 2 minuty, Bluesmani s pukem za vlastní brankou.
57:49
Blues se opět neudrželi v útočné třetině a rychlý Carter nedal Elliotovi šanci rozehrát.
57:16
Kopitar s Brownem vyvezli kotouč, nakonec je dotáhl i Williams, který se málem dostal k dorážce, puk se mu ale zamotal mezi nohy.
56:33
Ofsajd hostů, poté ještě schytal Sobotka velmi tvrdý hit od Dustina Pennera, vylučovat se nebude.
56:14
Quick opět drží kotouč na svých chráničích, vhazovat se bude po jeho pravici.
55:57
Quick uklidňuje hru pokrytím kotouče ve své lapačce. Do konce zbývají nějaké čtyři minuty, Králové stále drží nejmenší možný náskok.
55:26
Obrovská šance Blues! Quick ztratil rovnováhu a puk už mířil do odkryté klece, odkud ho ale vytáhl dojíždějící Williams!
55:04
Williams se snažil rychle obtočit kolem branky a vypálit, Elliot je ale připraven.
54:16
Králové dobře brání střední pásmo, hráči Blues mají obrovský problém s přechodem přes útočnou modrou čáru.
52:50
King se vrátil na led a ihned pelášil sám na Elliota, střelou pod lapačku ale neuspěl, Elliot bravurním zákrokem drží naděje svého týmu!
52:35
Puk opět až za brankou Briana Elliota, King už se připravuje na návrat na led.
52:13
Bluesmani si nejsou schopni vytvořit nějakou dobrou střeleckou pozici, nyní se dokonce sami vyhnali z útočného pásma.
51:30
Králové se zatím skvěle brání, už třikrát vyhodili kotouč.
50:47
Vyloučení na straně Kings za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyký Dwight King.
46:35
Drew Doughty to přehnal s tvrdostí na Perronovi a je vyloučen na 2 minuty za hrubost.
42:16
A hosté půjdou do třech! T. J. Oshie vyhodil puk z obranného pásma do hlediště a je vyloučen za zdržování hry.
40:54
Patrik Berglund zasáhl Doughtyho hokejkou do obličeje a je vykázán na trestnou lavici.
40:01
40:00
38:45
Roman Polák je vyloučen za hákování.
32:44
Colin Fraser zasáhl Poláka hokejkou do obličeje a míří na trestnou lavici, přesilovka pro St. Louis.
24:56
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Konečně jsme se jak my, tak diváci ve Staples Center dočkali branky, o kterou se postaral domácí obránce VJAČESLAV VOJNOV, který využil dobré přihrávky od Clifforda! Asistence: Kyle Clifford a Mike RIchards.
18:00
Další série hitů v podán í hráčů obou týmů, nyní se v této činnosti angažoval také Vladimír Sobotka.
16:15
Hosté uklidňují hru za vlastní brankou a budou se snažit rozjet novou akci.
14:27
Doughty pálil od modré čáry, Elliot připraven.
13:05
Perron je na ledě, Bluesmani hrají v plném počtu.
11:58
Kopitar minul v dobré pozici branku, na druhé straně se do šance cpal David Backes, Quick si ale jeho dva pokusy pohlídal.
11:05
Rozhodčí už se také uschopnili trestat, David Perron je vyloučen na 2 minuty za hru vysokou holí.
09:00
Více než hokejový zápas dnes vidíme opravdový boj na ledě, k vidění je samý bodyček.
07:04
Elliot kryje slabý střelecký pokus od pravého mantinelu, vhazovat se bude před jeho brankou.
06:38
Na domácích hráčích je vidět velká touha po vítězství, přeci jen už si nemohou žádné zaváhání připustit.
04:46
Justin Williams se ocitl v ofsajdu.
04:15
Elliot kryje bekhendový pokus Mika RIchardse z pravé strany.
02:45
Sobotka se odhodlal ke střele, netrefil ale vůbec branku.
02:00
Od úvodu utkání vidíme velmi důrazný hokej s tvrdými souboji, oba týmy si nenechají vůbec nic zadarmo.
00:01

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Doughty, Regehr, Vojnov, Scuderi, Ellerby, Muzzin – Brown, Kopitar, Williams – Carter, Richards, King – Lewis, Stoll, Penner – Nolan, Fraser, Clifford

St. Louis Blues: Elliot (Halák) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Leopold, Polák, Jackman – Steen, Backes, Schwartz – Stewart, Sobotka, McDonald – Oshie, Berglund, Perron – Reaves, Porter, Cracknell

Rozhodčí: Walkom, Kimmerly – Kovachik, Lazarowich.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně ( 3-0-1-1 ):

2.5. – St. Louis – Los Angeles 2:1 (2. zápas)
30.4. – St. Louis – Los Angeles 2:1 po pr. (1. zápas)
28.3. – St. Louis – Los Angeles 2:4
5.3. – Los Angeles – St. Louis 6:4
11.2. – St. Louis – Los Angeles 1:4
ST. LOUIS BLUES

Poslední 3 zápasy:
2.5. – ST. LOUIS – Los Angeles 2:1 (2. zápas)
30.4. – ST. LOUIS – Los Angeles 2:1 po pr. (1. zápas)
28.4. – ST. LOUIS – Chicago 3:1

Tři nejproduktivnější hráči:
1. Alexander Steen – 2 (2+0)
2. Barret Jackman a Patrik Berglund – 1 (1+0)

Československá stopa:

Vladimír Sobotka – 2 zápasy, 1 bod (0+1), 0 trestných minut, v účasti na ledě +1, čas na ledě 16:43
Roman Polák – 2 zápasy, 0 bodů, 0 trestných minut, v účasti na ledě +1, čas na ledě 23:57
Jaroslav Halák – ještě nenastoupil
LOS ANGELES KINGS

2.5. – St. Louis – LOS ANGELES 2:1 (2. zápas)
30.4. – St. Louis – LOS ANGELES 2:1 po pr. (1. zápas)
28.4. – LOS ANGELES – San Jose 3:2

1. Dustin Brown a Justin Williams – 1 (1+0)
3. Drew Doughty, Anže Kopitar, Mike Richards a Jake Muzzin – 1 (0+1)

nikdo
Třetí utkání této série, ve kterém se utkává obhájce Stanley cupu, Králové z Los Angeles, proti jednomu z ambiciózních mladých týmů, St. Louis Blues. Bluesmani vyhráli oba své domácí zápasy shodně 2:1 (první zápas až po prodloužení) a do Kalifornie tak jedou v herní pohodě, naopak LA dnes bude muset bezprostředně vyhrát.

Králové loni prošli celým play off jako nůž máslem, letos se zadrhli už na začátku. Proti týmu, se kterým všechny vzájemné zápasy v základní části Kings vyhráli, se jim nedaří v koncovce, nemohou najít recept na skvělého Briana Elliotta. Pouhé dva vstřelené góly za dva zápasy je hodně málo na tým, který byl třetím nejlépe střílejícím mužstvem v Západní konferenci (133 vstřelených gólů).

St. Louis možná trochu překvapivě vyhrálo oba úvodní duely na svém ledě. V tom prvním se stal hrdinou Alexander Steen, který vstřelil obě své branky, navíc tu vítěznou v prvním utkání v prodloužení, kdy navíc jeho tým hrál ve čtyřech, Steen využil velké chyby brankáře LA Jonathana Quicka při rozehrávce. V druhém utkání Blues zvítězili rovněž 2:1, tentokrát ale už po základní hrací době.

Los Angeles nemůže dlouhodobě počítat se službami obránců, kteří loni hodně pomohli Králům ke Stanley cupu, Willieho Mitchella (koleno) a Matta Greena (nezveřejněné problémy). Bluesmanům budou v dnešním zápase chybět Jamie Langenbrunner (bok), Barret Jackman (kotník) a Scott Nichol (problémy ve spodní části těla).
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, v úterý začalo v zámořské NHL play off, v rámci prvního kola dnes změří síly hráči Los Angeles Kings a St. Louis Blues. Bluesmani dokázali oba své domácí zápasy dovést do vítězného konce a v sérii tak vedou už 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:05.