S konstatováním, že po dnešním duelu vede Ottawa v sérii 1:0 se s Vámi loučím, u příštích duelů se těším opět na shledanou.
2. Erik Karlsson (OTT) 1+1
V první třetině byli lepší hosté, třetinu vyhráli 1:0. Montreal ve druhé části jasně dominoval a zaslouženě získal obrat a s ním spojené vedení 2:1. Tady se lámal chleba – za stavu 2:1 měli domácí dvě minuty dlouhou dvojnásobnou přesilovku, tu ale i díky fantastickému Andersonovi v brance hostů nevyužili. Do závěrečné periody vstoupili Canadiens jako mistři světa, zapomněli ale, že vedou pouze o gól. Senators toho využili a třetinu jasně ovládli 3:0. Ottawa tak po výhře 4:2 v Montrealu vede v sérii 1:0.
60:00
59:43
Puk mají domácí v obranné třetině.
59:00
Domácím schází 60 vteřin utkání, vše ale směřuje k domácí prohře.
58:10
Icing hostů.
57:02
Ottawa nastřádala další vteřinky s pukem v útočném pásmu, domácí jsou ve velké herní krizi.
55:47
Nyní to rozhodně nevypadá, že by se měl domácí tým nějak zvednout a případně snížit. Ottawa si závěr hlídá velmi zkušeně.
53:56
Ottawa právě vstřelila branku!
A jako bych jí přivolal! Price vyrazil Silfverbergovu střelu jen před sebe, úspěšnou dorážku si započítal GUILLAUME LATENDRESSE, který přehodil ležícího Price. Asistence: Jakob Silfverberg, Mika Zibanejad.
53:38
Čas nyní ubíhá Montrealu velmi rychle, každá branka je nyní nesmírně důležitou.
52:51
Domácí tým operuje v útočném pásmu, Ottawa ale brání velmi dobře.
51:54
Domácím se podařilo dostat puk do branky, sudí ale okamžitě signalizují, že branka nebude uznána. Domácí tak mají prozatím smůlu, puk byl zřejmě tečován vysokou holí.
50:49
Druhý icing Habs v řadě, Montrealu se nyní vůbec nic nedaří.
50:33
Puk mají domácí za vlastní brankou a zakládají útok.
49:10
I přes to, že je to tým hostů, kdo prohrává, je to Ottawa, kdo neustále zakládá další a další útok. Montreal ve značném útlumu.
47:25
Obraz hry se velmi podobá tomu z první třetiny. Domácí jsou nevýrazní v ofenzivě a soupeři dovolují vytváření šancí. Blíž k výhře má nyní Ottawa.
45:53
Gončar vyloučen za zbytečný krosček, zároveň ale i domácí Prust za filmování. Hraje se ve čtyřech.
45:20
Ottawa dokonale zaskočila domácí tým a po 320 vteřinách hry obrací skóre! MARK METHOT trefuje střelou od modré přesně pod břevno branky Price! Domácí gólman měl velmi ztížený výhled. Asistence: Daniel Alfredsson.
44:28
Icing hostů. V Bell Centre je najednou hrobové ticho, tenhle gól Silfverberga domácí hodně zaskočil.
43:27
Tak to je hodně studená sprcha pro domácí tým. Montreal nepouštěl soupeře do žádných šancí v úvodu třetí třetiny, je ale srovnáno. Obrana Canadiens nechala vystřelit JAKOBA SILFVERBERGA z pravého kruhu a švédský útočník hostů trefuje mezi betony domácího gólmana. Asistence: Mika Zibanejad, Erik Karlsson.
42:44
Píská se icing domácího týmu, vhazuje se před Pricem.
41:25
Anderson v klidu kryje střelu od modré.
40:56
Nepřesnou přihrávkou se hosté připravili o možnost rychlého útoku.
40:01
Domácí otočili skóre, trefili se Bourque a Gallagher. Montreal výrazně přidal na tempu a zaslouženě přišla odměna. Hraje se skvělé utkání, jak už to v play-off bývá. Rozhodne tedy třetí třetina, která začne cca v 3:11.
40:00
39:08
Senators kompletní, mohou být rádi, že skóre není více nepříznivé, Montreal si vytvořil řadu šancí.
38:32
Ottawa přežila, nyní je už ve čtyřech.
38:05
Obrovský tlak do branky Andersona gól nepřineslo, gólman Sens je dnes svému týmu velkou oporou.
37:44
Domácí se sami nepřesným pasem vyvádí z útočného pásma.
37:27
Subbanova střela sražena mimo hrací pole.
37:07
Pageau vyloučen za podražení, je tu dvojnásobná přesilovka Montrealu, která bude trvat 1:17!
36:33
Domácí si vytváří drtivý tlak, pětiminutová přesilovka začíná hostům ubírat zbytky sil.
34:53
Přesilovka domácích pokračuje, zbývají z ní necelé čtyři minuty. Montreal hraje nyní dobře, kombinuje v útočném pásmu.
34:08
Montreal právě vstřelil branku!
Domácí tým otáčí vývoj skóre, tribuny v euforii. Canadiens využívají přesilovou hru, Plekanec našel křižnou přihrávkou před branku PAULA GALLAGHERA, který překonal Andersona! Asistence: Tomáš Plekanec, Alex Galchenyuk.
33:28
Gryba sejmul Ellera, ten se nyní svíjí na ledě, který je rudý od mnoho krve. Obránce Senators vyloučen na 5 + 10 minut do konce utkání.
33:09
Akce domácích ale pokračovala a končí gólem! RENE BOURQUE objel branku a poté z velkého úhlu prostřelil Andersona bekhendovou, avšak velmi prudkou a přesnou střelou pod víko! Asistence: P. K. Subban, David Desharnais.
32:59
Pacioretty v úniku dvou na jednoho nahrával na spoluhráče, ten se ale nedostal ani ke střele, hosté měli štěstí.
32:47
Canadiens v pěti, toto oslabení sehráli výborně.
31:43
Opět zasahuje výtečný Anderson, když betonem vyráží nahozený puk. Přesilovka Ottawy zatím naprosto v klidu, alespoň z domácího pohledu.
30:55
White vyloučen za hákování, přesilovka pro Senators.
30:12
Další zásah Andersona. Ten dnes nemůže chytat lépe – hosté v pěti.
30:03
Alfredsson vyváží puk do bezpečí.
29:36
Anderson vyráží střelu Bourqa, který byl zcela sám před brankou!
29:08
Domácí tlačí svého soupeře, střelba ale zatím nepřichází.
28:11
Gončar vyloučen za nedovolené bránění.
28:08
Galchenyuk udělal kličku do předbrankového prostoru, jeho střela tahem končí na fantastickém Andersonovi.
27:24
Alfredsson se dostal k velmi nebezpečné dorážce, puk skončil se zastavil na tyčce. První, kdo na volný kotouč dosáhl byl Price a zachraňuje domácí tým.
26:30
Anderson kryje střelu od modré čáry, na druhé straně vypichuje puk v pravý čas Price.
24:57
Domácí zatím nedokáží překonat bezchybného Andersona, který předvádí velmi sebevědomý výkon. Puk mají domácí a útočí přes levé křídlo.
23:55
Hostům se daří vyhodit.
23:15
Canadiens operují v útočném pásmu, střelba ale nepřichází.
22:32
Neil míří na trestnou lavici, domácí jdou do přesilové hry.
22:05
Druhá lajna domácích zavařila soupeři, Ottawa nakonec dostává puk z obranného pásma.
20:55
Úvod druhé třetiny opět velmi divoký, hraje se nahoru dolů.
20:01
Ottawa zaskočila domácí tým velmi kvalitní hrou, Senators dobře bránili obrannou půli, v útočném pásmu se navíc dokázali často prosazovat. Po první části tak hosté zaslouženě vedou díky brance Karlssona. Druhá třetina začne cca v 2:04.
20:00
19:29
Icing Habs.
18:41
Další závar před Pricem, na druhé straně se musí činit i Anderson.
18:10
Buly před Pricem.
17:25
ERIK KARLSSON dostal ideální pas do jízdy na mezikruží, odkud tečuje puk přesně mezi betony Price! Hosté úročí herní nadvládu a zaslouženě jdou do vedení. Asistence: Kyle Turris, Mark Methot.
16:22
Anderson zaváhal při rozehrávce, domácí se ale nedostali k puku a chybu nedokázali potrestat. Canadiens jsou v útlumu, domácí tým se nedokáže udržet v útočném pásmu.
15:08
Price vyráží další střelu z velké blízkosti, Ottawa přebírá otěže utkání.
13:41
Na druhé straně zasahuje Anderson proti zakončení Paciorettyho z úhlu – domácí jsou již kompletní.