Já se s Vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek noci, pokud máte namířeno ještě do postele. Na shledanou!
Milan Michálek (OTT) 0+0, 4 střely, čas na ledě 15:08
Tomáš Plekanec (MON) 0+1, 5 střel, čas na ledě 19:33
Peter Budaj (MON) 60 minut, 23 zákroků, 6 gólů, 79,3%
1. Craig Anderson (OTT) 34 zák., 1 gól, 97,1%
2. Cory Conacher (OTT) 2+0
3. Kyle Turris (OTT) 1+0
České fanoušky bude jistě zajímat, zda se po vypadnutí Montrealu připojí Tomáš Plekanec k národnímu týmu, který v těchto dnech bojuje na světovém šampionátu a posila typu Plekance by se kouči Hadamczikovi rozhodně hodila.
Je konec. Bitvu o Kanadu nakonec jednoznačně ovládla Ottawa, která vítězí 1:4 na zápasy a postupuje do semifinále play-off Východní konference. Hráči Canadiens si v pátém utkání vypili kalich hořkosti doslova až do dna. Na dvoubrankové vedení Senátorů domácí ještě zareagovali snížením 15 sekund před koncem první třetiny, o které se postaral obránce Subban, ale to bylo z jejich strany vše. Krátce po polovině zápasu totiž zvýšil na 1:3 Turris a od té chvíle začali Habs působit odevzdaným dojmem. Ve třetí třetině se tak Sens trefili ještě třikrát a navýšili skóre duelu až na konečných 1:6.

Konečný stav série – 1:4

Střely na branku ve 3. třetině – 6:11

Střely na branku celkem – 34:29
60:00
59:47
Fanoušci, kteří v aréně zůstali, teď děkují Canadiens za povedenou základní část. Sympatické gesto.
59:01
Začíná poslední minuta zápasu. Tribuny Bell Centre jsou již poloprázdné.
57:56
Gallagherovu ránu ze středního pásma chytil Anderson do lapačky a rovnou kotouč rozehrál.
57:01
Oboustranné vyloučení. Na trestnou lavici odešli hostující Conacher a domácí Dumont. Pokračuje se 4 na 4. Osobní tresty navíc vyfasovali Blunden s Kassianem.
56:09
Ottawa právě vstřelila branku!
Montreal se rozloučí s play-off debaklem. Po velkém závaru před Budajem se dostal k volnému puku ERIK CONDRA a doklepl ho do odkryté klece – 1:6! Asistence: Jean-Gabriel Pageau, Matt Kassian.
55:50
Střela Methota byla sražena.
55:19
P.K. Subban vzápětí oplácel a je vyloučen za hrubost.
55:11
Subban byl ve středním pásmu podražen Silfverbergem, rozhodčí to nechali být.
54:15
Alfredsson nemohl do pásma, protože čárový rozhodčí signalizoval ofsajd. Ani jeden z týmů již nikam nespěchá.
52:27
Fanoušci Habs si musí vypít kalich hořkosti až do dna. Zibanejad zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho přenechal CORYMU CONACHEROVI, který se zápěstím trefil mezi betony Budaje. Domácí brankář, jenž dnes nahradil zraněného Price, neprožívá dobrý zápas. Asistence: Mika Zibanejad.
52:12
Plekanec získal kotouč a dostal se i ke střele. Anderson vyrazil do ochranné sítě.
52:02
Montreal vyhodil.
51:36
Alfredssonův volej z levé strany Budaj vyrazil.
51:07
Karlsson vypálil od modré mimo.
50:56
Pacioretty zasáhl vysokou holí Karlssona a Ottawa bude hrát přesilovou hru.
50:41
Bourque to zkoušel z těžkého úhlu a našel jen připraveného Andersona.
50:28
Po střele Smitha úspěšně zasáhl Budaj.
49:59
Habs se vůbec nemohou dostat k ohrožení Andersona, publikum nesměle bučí.
49:20
Condrův pozdrav zachytil Budaj. Následuje komerční přestávka.
49:08
Teď se hraje hodně v poklidu. Ottawa drží kotouč.
46:22
A troufám si tvrdit, že je rozhodnuto. DANIEL ALFREDSSON převzal na modré puk od Gončara, udělal krok dopředu a lehkou střelou zápěstím překonal Budaje, který zřejmě neviděl přes stínícího Turrise. Asistence: Sergej Gončar, Erik Karlsson.
45:52
Tečovaná střela Gončara. Právě Gončar následně udržel pásmo.
45:32
Ránu Gončara nadvakrát zachytil Budaj.
45:07
Michael Ryder to přehnal se snahou vybojovat kotouč a jde na trestnou lavici.
44:12
Desharnais našel ve střelecké pozici Paciorettyho, jehož střelu zápěstím vyrazil pozorný Anderson.
43:21
Zakázané uvolnění Montrealu, domácí působí vlažně, až odevzdaně.
42:55
Nahození z rohu kluziště se snažil tečovat Turris, ale puk má Budaj v lapačce.
42:30
Kotouč skončil někde na střídačce domácích.
41:58
Žádný drtivý nástup Canadiens se zatím nekoná. Budaj nyní raději schoval puk do lapačky a přerušuje hru.
41:29
Silfverberg vracel kotouč před branku Zibanejadovi, kterému chyběl kousek, aby mohl ohrozit Budaje.
40:19
Habs začali třetí periodu icingem.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:05
Po dvou třetinách je Montreal na pokraji vyřazení z play-off. Po dvou třetinách totiž domácí hokejisté prohrávají už 1:3. Ve druhé části padl jediný gól, o který se ve vlastním oslabení postaral Turris, jenž byl po střele spoluhráče Condry natlačen Plekancem na zasahujícího brankáře Budaje a kotouč poté skončil v brance. Habs přitom nadále mají více střel než soupeř, ale Craig Anderson se nachází opravdu ve skvělé formě.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:8

Střely na branku celkem – 28:18
40:00
39:50
Od modré pálil zápěstím Markov. Anderson asi příliš neviděl, ale kotouč vyrazil.
39:01
Poslední minuta druhé periody.
38:12
Kyle Turris si v osobním souboji obhodil Diaze, ale už se dostal do moc velkého úhlu na to, aby mohl vážněji ohrozit Budaje.
37:26
Kotouč se od Greeningovy brusle odrazil směrem na Andersona. Hostující gólman byl pozorný.
37:18
Sens v plném počtu.
36:49
Hráči Ottawy se osvobodili a Michálek teď dokonce šetří čas v rohu za brankou Budaje.
36:22
Domácí se vystavili do postavení mimo hru.
36:16
Markovovu nabídku nedokázal před brankou tečovat Ryder.
35:34
Na druhé straně zastavil Anderson vyrážečkou střelu Plekance.
35:25
Do protiútoku vyrazil Condra, jeho rána byla sražena.
35:17
Dumont se snažil před brankou dostat k volnému puku. V tom mu zabránil Sergej Gončar, ale bylo to s faulem. Canadiens budou hrát přesilovou hru.
34:34
Budajovu pozornost vyzkoušel Pageau, slovenský brankář Habs tentokrát pozorný.
33:37
Odpískán zásah vysokou holí, vhazuje se ve středním pásmu.
31:51
Ottawa v plném počtu.
31:29
Domácí inkasují ve vlastní přesilovce! Plekanec hledal na zadní tyči Markova, ale ten kotouč nezachytil. Condra s Turrisem se tak vydali do protiútoku, který zakončoval střelou Condra. Budaj sice puk zastavil, ale v té chvíli na něho Plekanec natlačil dojíždějícího KYLA TURRISE a kotouč následně skončil v brance. Sudí se ještě museli poradit s videem a poté gól uznali. Branka připsána Turrisovi. Asistence: Erik Condra.
30:37
Anderson je doslova ostřelován! Nepustil za svá záda střely Bouillona, Diaze ani Paciorettyho!
29:51
Také Sens měli na ledě o jednoho hráče více. Síly na ledě se vyrovnají.
29:21
Domácí mohli v oslabení vyrovnat! Plekanec vybojoval kotouč a vyslal do brejku Armstronga, který svůj samostatný únik neproměnil.
29:04
Teď se hosté vyhodili sami.
28:31
Ottawa musí začínat přesilovkovou akci ze svého obranného pásma.
28:15
Canadiens měli na ledě šest bruslařů, což je samozřejmě porušení pravidel. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Ryder.
27:19
Přesilovka domácích skončila, Sens drží jednobrankové vedení.
27:02
Ránu Plekance z pravého kruhu vykopl betonem Anderson.
25:19
Chris Neil zasáhl soupeře vysokou holí a je vyloučen. Třetí přesilovka Habs v zápase.
24:38
Conacher se snažil překvapit Budaje ranou z úhlu. Po něm se pokoušel o totéž i Turris, ale nic nebezpečného to nebylo.
23:07
Senators jsou již v plném počtu. Hra je přerušena, protože kotouč vylétl ven z ledové plochy.
22:49
Pacioretty se cpal před před Andersona. Nepřekonal ho a vzápetí byl navíc čistě sražen domácím nepřítelem Grybou.
22:34
Další vyhození Senátorů.
22:06
Hráči Sens vyhodili.
21:42
Z pravého kruhu pálil Plekanec, Anderson vyráží.
21:16
Condra se dostal ve vlastním oslabení ke střele, Budaj raději podržel puk.
21:01
Přesilová hra pro Montreal! Vyloučen Silfverberg.
20:51
Z nadějné pozice pálil Milan Michálek, Budaj pozorný.
20:17
Hned na začátku druhé třetiny se dostal do brejku obránce Phillips. Naštěstí pro domácí ho vychytal Budaj.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 2:08
Po první třetině prohrává Montreal s Ottawou 1:2 a nebýt Subbanova gólu 15 sekund před koncem periody, vypadalo by to s Habs už hodně špatně. Domácí začali utkání velkým náporem, jenže ve 3. minutě inkasovali z vůbec první šance Ottawy poté, co Budajem vyražený kotouč uklidil do branky Smith. Montreal byl i nadále aktivnější, ale ve 13. minutě inkasoval z hole Conachera podruhé. Tlak domácích poté upadl, nicméně snížení se příznivci Canadiens dočkali, když v čase 19:45 využil přesilovku dělovkou od modré P.K. Subban.

Střely na branku v 1. třetině – 17:10
20:00
19:45
Montreal právě vstřelil branku!
Využitá přesilovka Habs a hlavně gól do šatny! Plekanec vyhrál buly na Markova, který nahrál na modrou P.K. SUBBANOVI a ten golfákem prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:2! Asistence: Andrej Markov, Tomáš Plekanec.
19:41
Bombu P.K. Subbana od modré zastavil Anderson.
19:24
Daniel Alfredsson zastavil Moena jen za cenu faulu. Přesilová hra pro Montreal.
19:01
Poslední minuta první třetiny a u puku jsou hosté.
18:01
Hráči Canadiens se jen těžko prosazují přes výborně fungující defenzivu Ottawy.
17:03
Subbanovi na modré utekl puk do středního pásma.
16:54
Kotouč se po průniku Paciorettyho odrazil do brankoviště Sens, kde stačil Anderson pohotově zareagovat a schoval černý kus gumy pod lapačku.
16:41
Budaj pokryl střelu od mantinelu a hned rozehrál.
16:30
Icing Ottawy.
16:10
Bouillon naskočil z trestné lavice do hry, Senators první přesilovku nevyužili.
15:48
Nahození Karlssona zůstalo ve výstroji Petera Budaje.
15:24
Hostům byl odpískán ofsajd.
14:09
Bouillon vyloučen za nedovolené bránění Zibanejada, Ottawa bude hrát přesilovku.
12:26
S Montrealem to vypadá zase o něco hůře! Pageau hledal před brankou Condru, který stačil kotouč usměrnit na Budaje jen bruslí. Domácí brankář ale stačil puk pouze ztlumit tak, že mu zůstal ležet vedle betonů, čehož využil dojíždějící CORY CONACHER, jenž pouze doklepával do prázdné branky. Asistence: Erik Condra, Jean-Gabriel Pageau.
12:14
Domácí se snaží střílet z každé pozice, ovšem Anderson je pozorný.
11:08
Habs dostali kotouč před branku na Moena, kterému ale stačili hostující obránci zablokovat hokejku.
10:14
Hezkou střelou se prezentoval Tomáš Plekanec, Anderson nadvakrát zasáhl a přidržel kotouč.
09:58
Chris Neil dostal přihrávku na útočnou modrou a řítil se sám na Budaje. Dobruslit ho však stačil obránce Bouillon a s Neilovým bekhendem si Budaj poradil.
06:51
Rychlá kombinace Ottawy, na jejímž konci našel Condra z druhé vlny najíždějícího Pageauta. Ten branku z dobré pozice netrefil.
08:08
Michálek přejel modrou čáru a hned střílel, Budaj vyrazil do rohu.
07:13
Nahození jednoho z domácích beků se odrazilo na hůl Moena, který nedokázal zblízka překonat Andersona. Domácí mají velké šance.
06:16
Domácí se snaží vyrovnat. Před brankou nejprve operoval Plekanec a po něm nastřelil Bourque dokonce tyčku!
05:24
Alfredsson se ocitl v ofsajdu.
05:14
Před branku se snažil natlačit Gallagher, ale obrana Sens ho nepustila.
03:53
Ránu Condry tentokrát jistě zlikvidoval Budaj.
02:17
První nebezpečná akce Sens končí gólem! Budaj vyrazil střelu Kassiana pouze před sebe, kde se kotouče ujal ZACK SMITH, který udělal slovenskému brankáři bekhendovou kličku a zasunul kotouč do prázdné branky. Asistence: Matt Kassian, Marc Methot.
01:52
Další velká možnost domácích! Střelu Dumonta z pravé strany vyrazil Anderson jen k dojíždějícímu Blundenovi, který však nedokázal přetlačit beton hostujícího gólmana!
01:08
Plekanec připravil gólovou pozici pro Bourquea, který zblízka trefil jen Andersonovu lapačku!
00:29
Habs vlétli na soupeře s chutí. Gallagher a Markov okamžitě testovali Andersonovu pozornost, hostující gólman si připsal první zákroky.
00:01
V Bell Centre panuje už před utkáním fantastická atmosféra.
Zní kanadská hymna.

Montreal Canadiens: Budaj (Mayer) – Markov, Subban, Diaz, Gorges, Tinordi, Bouillon – Bourque, Plekanec, Ryder – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Galčenjuk, Halpern, Moen – Blunden, Dumont, Armstrong.

Trenér: Michel Therrien

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Methot, Karlsson, Gončar, Phillips, Cowen, Gryba – Alfredsson, Turris, Michálek – Silfverberg, Zibanejad, Kassian – Neil, Smith, Greening – Condra, Pageau, Conacher.

Trenér: Paul MacLean

Rozhodčí: Kozari, Rooney – Cameron, Sharrers.
Canadiens souží před utkáním číslo pět problémy se sestavou. Kromě zmiňovaného Ellera jim bude chybět brankářská jednička Carey Price, který se zranil na konci čtvrtého zápasu a také útočníci White s Prustem. Do konce sezóny mimo hru je kapitán Gionta. Ottawa se musí obejít pouze bez obránce Wierciocha a dlouhodobě zraněného Spezzy.
Sérii pozorně sleduje i trenér české reprezentace Alois Hadamczik, který si v případě vypadnutí Montrealu dělá zálusk na příjezd Tomáše Plekance (0+3) na probíhající světový šampionát. Český útočník však nastupuje také v dresu Senátorů, konkrétně jde o Milana Michálka (1+1).
Vraťme se ještě v krátkosti ke čtvrtému zápasu, který se hrál na ottawském ledě. Montreal v něm byl blízko vyrovnání stavu série na 2:2, ale místo toho nakonec v prodloužení padl a je blízko vyřazení. Po bezbrankové první části se Habs ujali dvoubrankového vedení, když se během minuty prosadili Subban s Galčenjukem. Sens ale ve třetí třetině předvedli obrovský tlak, kterému hostující gólman Price odolával až do závěru 52. minuty, kdy se kotouč odrazil za jeho záda od brusle Zibanejada. Přesto se již zdálo, že Canadiens vedení udrží, ovšem pouhých 23 sekund před třetí sirénou srovnal Cory Conacher. Do prodloužení navíc musel v brance Montrealu nastoupit Peter Budaj, neboť Price se v závěru třetí periody zranil. Budaj udržel nulu na svém kontě pouze do času 62:32. V něm ho skrytou střelou z vrcholu kruhů překonal Kyle Turris, který tak dokonal velký obrat Senátorů.
Série, která dostala přezdívku „Bitva o Kanadu“, se změnila v opravdovou válku. Vše začalo již v prvním duelu v Montrealu, ve kterém obránce Sens Eric Gryba srazil útočníka Canadiens Larse Ellera tak, že zkrvavený Dán musel opustit ledovou plochu na nosítkách a minimálně tato série pro něho skončila. Gryba byl následně suspendován disciplinární komisí na dva zápasy a do hry se tak vrátil až ve čtvrtém duelu. Olej do ohně navíc přilil trenér Senátorů Paul MacLean, který prohlásil, že viníkem celé situace je bek Montrealu Raphael Diaz, jenž vystavil svého spoluhráče do nebezpečné situace svou nepříliš chytrou přihrávkou.

Další vypjaté momenty přišly ve třetím utkání v Ottawě, ve kterém Senators soupeře přejeli 6:1 a navíc ho i zmlátili. V utkání bylo uděleno neuvěřitelných 236 trestných minut a hned devět hráčů bylo posláno do sprch ještě v jeho průběhu. Po čtvrtém zápase si hokejisté Montrealu pro změnu stěžovali na výkon rozhodčích, kteří podle nich velice „zvláštně“ posuzovali zakázaná uvolnění i další herní situace. Hostům se navíc nelíbil ani gól, který Zibanejad zaznamenal bruslí.

Alespoň trochu odlehčení se do vypjaté série pokusily před pátým utkáním vnést dvě montrealské fanynky, které v reakci na slova útočníka Habs Brandona Prusta, jenž nazval kouče Ottawy tlustým mrožem s vypoulenýma očima, Prustovi adoptovaly za 40 dolarů od Světového fondu na ochranu přírody plyšového mrože. Následně se k nim přidali i další příznivci Montrealu. Svého mrože mají dostat i Diaz se zraněným Ellerem.
Montreal letos prožil skvělou základní část, když ovládl Severovýchodní divizi a v celkové tabulce Východní konference byl druhý. V sérii proti Ottawě, která se celou sezónu potýkala s problémy se střílením branek, tak měli být Habs favority, ale místo toho se nad Montrealem snáší hrozba nečekaně rychlého konce sezóny. Diváci v Bell Centre budou doufat, že jejich miláčci tento scénář nepřipustí a odvezou sérii zpět do Ottawy.

Předchozí zápasy:

Montreal – Ottawa 2:4 a 3:1
Ottawa – Montreal 6:1 a 3:2pp
Zdravím všechny příznivce NHL. V noci ze čtvrtka na pátek spolu budeme sledovat pátý zápas série prvního kola play-off Východní konference mezi Montrealem Canadiens a Ottawou Senators. Tento kanadský souboj se zatím mnohem lépe vyvíjí pro Ottawu, která vede 1:3 na zápasy a Habs tak budou odvracet vyřazení. Je to velice vyhrocená série, která na ledě i v zákulisí připomíná až válku. Například útočník Canadiens Brandon Prust prohlásil na adresu trenéra Sens Paula MacLeana, "Kašleme na to, co plácá ten tlustý mrož s vypoulenýma očima." Očekávat tak opět můžeme nelítostnou bitvu plnou tvrdých osobních soubojů i ostrých slov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:05.