Tomáš Vokoun (PIT) 60 minut, 31 zákroků, 0 gólů, 100%
Radek Martínek (NYI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:14
Lubomír Višňovský (NYI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:51
Tři hvězdy utkání:
1. Tomáš Vokoun (PIT) 31 zák., 0 gólů, 100%
2. Sidney Crosby (PIT) 1+1
3. Tyler Kennedy (PIT) 1+0
V pátém utkání série prvního kola play-off vítězí Pittsburg a ujímá se tak vedení 3:2. Lví podíl na důležitém vítězství má Tomáš Vokoun, který vychytal čisté konto. Pokud bude v podobných výkonech pokračovat, dosavadní jednička Fleury se do branky jen tak nepodívá. O branky vítězů se postarali ve druhé třetině Kennedy, Murray a Crosby, ve třetí části definitivně zpečetil stav utkání Letang. Islanders budou v dalším utkání na domácí půdě odvracet mečbol.
60:00
59:52
Skvělý Poulin se natáhl a betonem na poslední chvíli zasáhl proti Kennedymu, který objížděl branku!
59:36
A další menší šarvátka. Ještě předtím dostane Strait dvě minuty za krosček. Za hrubost dostávají dvě trestné minuty Adams a Aucoin. Pittsburgh by měl hrát v pěti proti třem.
59:25
Utkání se za jásotu domácích fanoušků dohrává ve třetině Islanders.
58:39
Šarvátky se množí. Teď se utvořilo několik dvojic u branky Kevina Poulina. Nejedná se ale o nic velkého. Po chvíli je vše v klidu urovnáno. Tresty dostávají Morrow, Vitale, Cozikas a Hamonic. Pokračuje se pět na čtyři.
58:09
Hamonic se znovu škorpil s Morrowem. Islanders mezitím vyhazují, rozhodčí od sebe oba kohouty během hry roztrhli.
58:00
Až nyní je přerušená hra. Vyloučen bude Hickey za úder loktem do hlavy napadajícího hráče Penguins.
57:15
Tavares už rezignoval na možnost jít do útoku a jen odevzdal puk. Pittsburgh má navíc výhodu. Vokoun spěchá na střídačku.
56:27
Malkin vyhrál souboj v útočném rohu a předkládal puk Nealovi, kterému stačilo správně nastavit hůl. Poulin už byl překonaný, ale kotouč si to namířil kousek vedle pravé tyče!
55:41
Strait má po dlouhé době čas na rozehrávku. Aucoin po chviličce v útočné třetině ztrácí a hrají znovu domácí.
55:15
Hraje se ovšem v pásmu Islanders a i v soubojích u mantinelů mají navrch domácí.
54:52
Hráčům New Yorku zbývá posledních pět minut, aby si alespoň připravili soupeře do dalšího utkání.
54:17
Hamonic tentokrát čistě zastavuje útok Tučňáků. Stejně si vede na druhé straně i Despres.
53:37
Dobrý návrat Suttera do obrany. Moulson se daleko nedostal. S Islanders to vypadá bledě.
52:58
Hosté v plném počtu, pokračuje se pět na pět.
52:11
Malkin a Boyes dostávají shodně dvě minuty. Oba hráči se trochu kočkovali u střídačky Islanders, Malkin poté ještě reagoval na nějaké průpovídky sedících hráčů.
51:42
Malkin a Crosby znovu roztáčí kolotoč přihrávek v nebezpečné blízkosti Kevina Poulina.
51:21
Ostrované se dostávají alespoň do středního pásma.
50:58
Hamonic nejprve čistě narazil Morrowa na mantinel, ale poté mu ještě rukama sáhl do obličeje. Dostává dvě minuty za hrubost.
50:41
Matt Martin dohrál Desprese. Hra je přerušena pro hraní vysokou holí jednoho z hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
50:09
Orpikova přihrávka byla jen protečována do útočného pásma. Tam je Morrow v péči Grabnera.
49:51
49:30
Pittsburgh vyhazuje.
48:51
Až nyní pálí nebezpečně Streit z voleje po příhře od Moulsona z rohu. Vokoun v rozkleku chytá!
48:28
Streit s Višňovským si vyměňují puk na modré čáře, ke střele se zatím nikdo nemá.
48:00
Jedna z posledních šancí pro hosty udělat něco s nepříznivým výsledkem začíná nepřesnou střelou Višňovského.
47:51
Douglas Murray si odsedí dvě trestné minuty za nedovolené bránění Aucoina.
47:20
Po krátkém tlaku Islanders se domácí zásluhou Niskanena a Murrayho uklidňují a vyklízí třetinu.
45:43
Hosté střídají brankáře. Nabokova nahrazuje Poulin.
45:43
Pittsburgh právě vstřelil branku!

Bleskově využitá přesilovka! Crosby potáhl puk podél pravého mantinelu a poté krásnou bekhendovou žabičkou vybídl ke střele kousek za modrou čárou KRISE LETANGA. Rána obránce domácích prošla nad betonem Nabokova až do branky.
Asistence: Crosby, Martin
45:37
Matt Martin neudržel nervy na uzdě a dostává dvě minuty za hrubost. Zbytečné oplácení a přesilovka pro Penguins.
45:28
Hraje se dlouho bez přerušení. Až nyní se jmenovci Martinové střetli v tvrdém střetu na půlce.
44:50
Teď už Bailey Vokounovo vyhození po mantinelu zachytil a hned z toho byla menší skrumáž na brankovišti. Nakonec si obrana domácích poradila.
44:25
Hickey nahodil, Vokoun spolehlivě rozehrává nejbližšímu obránci.
43:51
Nakonec se Malkin dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, Nabokov reflexivně vyráží!
43:20
Nielsen vyhrál buly jen pro rychlého Letanga. Pittsburgh operuje v rozích kolem Nabokova. Malin si předává puk s Kunitzem.
43:08
Tavarese zbrzdil Iginla a nakonec mu kotouč na modré čáře i sebral. Z jeho práce poté těžil Crosby, který vystřelil přes obránce. Nabokov vyráží.
42:48
Martínek vystřelil z půlící čáry, Vokoun si puk raději nechal v lapačce.
42:30
Murray byl ve švédsko-finském souboji rychlejší než Joensuu a umožnil svému týmu vystřídat.
42:20
Strait nahazoval od modré čáry, Vokoun v klidu kryje vyrážečkou. Následně ovšem jeden z jeho obránců zbrkle vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
41:38
Kennedy ustál náraz od Hamonica a obkroužil půlkružnici kolem třetiny hostů, ke střele se nedostal.
40:57
Martínek nastřelil puk do pásma domácích. Stejně rychle Tučňáci vyhazují.
40:19
Tavares s Moulsonem byli za brankou Pittsburghu odzbrojeni důrazným Letangem. Hickey se musí vrátit až ke své brance.
40:05
Crosby na prvním buly úspěšnější než Tavares. Penguins však následně zahráli jen na icing.
40:01
Další třetina začne přibližně v 2:56.
Druhá třetina byla plně v režii Pittsburghu, který se třemi góly dostal do vedení. Jako první se trefil v samostatném úniku Kennedy, krátce poté zvýšil nenápadným nahozením Murray a na zatím konečných 3:0 upravil skóre po krásné individuální akci Crosby. Před svěřenci Jacka Capuana tak stojí těžký úkol, a to stáhnout tříbrankový náskok Tučňáků. Mají na to dvacet minut.
40:00
39:48
Tučňáci se vymanili a Morrow šetří čas v pásmu hostů.
39:18
Poslední minuta se zatím odehrává ve znamení tlaku New Yorku. Višňovského střela neprošla klubkem hráčů v mezikruží.
38:48
Strait měl dost času na rozehrávku, přesto měl nakonec s forčekujícím Adamsem problémy.
38:15
McDonaldovo nahození od pravého mantinelu nemělo naději na úspěch, stejně jako následný útok Neala mezi čtyři bránící hráče.
37:41
Aucoin se dobře uvolnil kolem Dupuise, Martínek si na modré čáře klepáním žádal přihrávku. Puk se k němu dostal až po notné chvíli, navíc Vokoun byl na střelu svého krajana dobře připravený.
36:50
Moulson neobral o puk Letanga a už se zase hraje ve třetině Newyorčanů. Hamonic po chvíli vyhazuje alespoň do středního pásma.
36:26
Islanders se snaží ještě před přestávkou zkorigovat krajně nepříznivý stav, ale to se jim zatím nedaří. Pittsburgh se brání za cenu zakázaného uvolnění.
35:28
Višňovský nahazuje. Sutter rychle prostrkuje puk ven z pásma Penguins.
35:13
Hráči Pittsburghu se ihned dostávají k ohrožení branky hostů. Nabokov si připisuje další zákrok a následovat bude buly po jeho levici.
35:01
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:01
Na Ostrovanech je patrná frustrace, zvláště, když Kunitz v tísni vrazil do Nabokova. Hamonic jde svého brankáře bránit, ale celá rozmíška v rohu je rychle zažehnána. Zdá se, že se nebude ani vylučovat.
34:00

Góly ale padají zatím jen na jedné straně. Úžasnou individuální akcí se prezentoval SIDNEY CROSBY, který z couvajícího Hickyho udělal učedníka a poté sám před Nabokovem zamířil přesně nad pravý beton! Tučňáci vedou už o tři góly.
Asistence: Iginla, Dupuis
32:28
Vokoun předvádí další dobrý zákrok. Martin v pádu plácl do puku, gól ale nedal. Poté se Tavares prokličkoval přes Paula Martina z Pittsburghu a vystřelil o poznání nebezpečněji, Vokoun vleže chytá!
31:33
Matt Martin zkusil přitvrdit muziku dohráním Niskanena. Penguins se i přes zvýšený důraz čtvrtého útoku hostů dostávají z pásma.
31:09
Višňovský z vlastního pásma napálil puk přímo na Vokouna. Zřejmě však nešlo o úmysl, ale slovenský bek se chtěl spíše zbavit puku před dotírajícím Nealem. Každopádně je tu vhazování v pásmu domácích.
30:58
Na druhé straně se k dalšímu zakončení prodral Iginla. Jeho pokus po ledě Nabokov zalehl.
30:32
Okposo hledal odpověď střelou příklepem přes obránce. Mířil vysoko nad branku.
30:23
Niskanenovu střelu zápěstím Nabokov raději přikryl lapačkou. Hosté se potřebují uklidnit a trochu rozkouskovat hru, protože Penguins se nebezpečně rozjeli.
30:06
Iginla střílí z pravé strany a před brankou ještě číhal Dupuis na dorážku! Islanders jsou v posledních minutách v těžké defenzivě.
29:19
Další útok Pittsburghu tentokrát zastavoval Tavares, který se vrátil až do svého vlastního rohu a pomohl Streitovi v bránění Kennedyho.
28:47

To je smršť od Tučňáků! Skvělé napadání Kunitze se stalo základem střely DOUGLASE MURRAYHO, který jen lehkým nahozením od modré čáry překvapil Nabokova! Puk proskotačil pod rukou ruského brankáře až do branky!
Asistence: Kunitz, Malkin
27:25

Domácí se dostávají do vedení! TYLER KENNEDY se zjevil za obranou Islanders, dostal krásný kolmý pas od Letanga a v situaci sám na Nabokova nezaváhal a prostřelil jej střelou na lapačku!
Asistence: Letang, Sutter
27:12
Přečíslení tři na dva vyřešila první řada Pittsburghu prachbídně.
26:23
Crosby prohrál buly v útočném pásmu. Islanders se rychle dostali až před Vokouna, kam doslova centroval puk Joensuu. Žádný z jeho spoluhráčů před branku nedojížděl.
26:04
Streit tvrdě atakován za vlastní brankou Adamsem poslal puk přímo na hokejku Kennedyho, který od modré čáry rovnou vystřelil. Nabokov kryje.
25:43
Nabokov rozehrál po mantinelu, kde číhal Neal, který okamžitě posílal puk zpět na branku. Nabokov dokázal svoje drobné zaváhání napravit.
25:14
Vhazování ve středním pásmu po zásahu střídačky New Yorku.
24:43
Dupuis forčekoval na hraně faulu. U všech rozhodčích mu drobné potažení Višňovského prošlo.
24:10
Iginla dojel zdánlivě ztracený kotouč a málem jej dokázal takřka z nulového úhlu zasunout za Nabokova!
23:56
Martínek nahodil, Cizikas nedokázal tečovat.
23:31
McDonald se po zaváhání jednoho z obránců dostal do slibné pozice, ujížděl z pravé strany sám na Vokouna, ale jako pravák neměl moc možností k zakončení a český brankář jej vychytal!
23:08
Kennedy z pravé strany míjí branku. Penguins jsou na začátku druhé třetiny lepším týmem.
22:52
McDonald zahrál vysokou holí. Islanders kvůli tomu přišli o pásmo.
22:24
Crosby čistě vyhrál buly nad Nielsenem a Neal rovnou z voleje pálí. Nabokov připraven.
22:22
Po zmatcích před Nabokovem, kdy se Kunitz zjevil po vyjětí z rohu sám před brankou, vyhazuje Hamonic puk na zakázané uvolnění.
21:42
Hickey měl potíže s rozehrávkou za vlastní brankou, neboť jej tvrdě dohrál Cooke. Pittsburgh díky tomu zůstal v pásmu.
21:22
Zakázané uvolnění domácího týmu. Ještě předtím však zahrozil Crosby, když se protáhl podél Višňovského a bekhendem zkoušel z úhlu překvapit Nabokova.
21:04
Dupuisovi se nepovedla předávka na Crosbyho za brankou Islanders, a tak musí Tučňáci začít zase od své branky.
20:30
Cizikas se zkoušel obtočit kolem branky, ale neuspěl. V útoku už jsou domácí, konkrétně Dupuis.
20:09
První vhazování vyhrál Tavares a první nahození už letí za Vokouna.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:02.
První třetina je za námi. Oproti předchozím střetnutím těchto soupeřů jsme zatím gól neviděli. Velkou zásluhu na tom má především Tomáš Vokoun, který chytá play-off po šesti letech. V první části zneškodnil několik slibných šancí Ostrovanů, Pittsburgh překvapivě příliš nebezpečný nebyl.
20:00
19:49
Před Aucoinem odehrávají puk Despres ve spolupráci s Martinem.
19:23
Ofsajd Ostrovanů. Předtím nedotáhl útočnou akci domácích Cooke, kterého dojíždějící hráči soupeře odtlačili až k mantinelu, odkud nebylo úniku.
18:58
Další skvělý zákrok Vokouna! Proti Cizikasovi najíždějícímu z levé strany si hodně vyjel a zmenšil mu střelecký úhel na absolutní minimum.
18:47
McDonald málem vystihl další kostrbatou rozehrávku Pittsburghu.
17:57
Letang na útočném výletě až za brankou Nabokova, nenašel najetého Kunitze s Dupuisem před brankou.
17:33
Cizikas dobře forčekoval, nedovolil hráčům v černém vyvézt puk z pásma a poté ještě dokázal vystřelit. Vokoun vyráží nad branku.
17:00
Tavares z rohu přihrál Boyesovi, který z vrcholu kruhů ihned vypálil. Vokoun znovu včas secvaknul svoje betony.
16:39
Na druhé straně byl v šanci McDonald, ale střelou z pravé strany jen vyprášil betony Tomáše Vokouna!
16:05
Crosby nastřelil jen obránce couvajícího před ním.
15:50
Suter prostrčil puk z pásma a dopředu může jít Crosby.
15:02
Cooke byl zdvojen Hickeym a Streitem. Od pravého mantinelu se nemohl dostat.
14:19
Adams vybojoval puk pro Vitaleho a čtvrtá lajna domácích si nakonec vytvořila i střeleckou pozici. Nabokov pokus z vrcholu kruhů vyráží.
13:30
Malkin jeden na jednoho, rozhodl se vystřelit příklepem. Střela jde nad.
12:59
Grabner napadal i Vokouna, který pomáhal s rozehrávkou. Výsledkem je icing Pittsburghu, když Kunitz nestihl přebruslit Hickeyho, který dojel dlouhý puk za svou koncovou čárou.
12:25
Penguins se nemohou dostat přes pečlivě rozestavěnou obranu Ostrovanů. Despres proto počkal s rozehrávkou a udělal si oblouček směrem ke své brance. Po dalším pokusu o útok získali domácí alespoň vhazování v útočném pásmu.
11:23
Po vyhraném buly pálil Cooke vedle. Kennedy se poté hnal za pukem, Hamonic byl rychlejší a dostal kotouč z pásma New Yorku.
10:46
První větší šance domácích! Po akci z pravé strany se po dorážce před Nabokovem natahovali Neal a Malkin, oba měli puk na dlouhou hůl, přesto Malkin nakonec ohrozil branku Islanders.
10:26
Morrow v tvrdém souboji v útočném rohu ztrácí puk, ani Ostrované se ovšem daleko nedostali. Malkin uklidňuje hru zpětnou přihrávkou na Murrayho.
09:49
Martínek nahodil, Tučňáci se rychle dostali z pásma, ale Crosby potom neprokličkoval mezi rovnou trojicí couvajících protihráčů.
09:36
09:17
Okposo se rozhodl nezakládat klasickou přesilovkovou akci a projel celým kluzištěm až k Vokounovi! Na českého brankáře si však bekhendem mezi nohy nepřišel.
08:34
Višňovského rána od modré vedle. Poté ještě nahazoval puk na Vokouna Boyes a Višňovský znovu dorážel!
08:19
Pittsburgh se zásluhou Cooka dvakrát za sebou osvobozuje.
07:36
Přesilovku si zkusí také Newyorčané. Neal je vyloučen za hrubost, když nedovoleně odstavoval právě dorážejícího Aucoina.
07:14
Malkin se točil v útočném rohu, nakonec však ztrácí a hosté, jmenovitě Aucoin se tlačil k dorářce Grabnerovy střely na druhé straně.
06:27
Nielsen nechal puk za sebou pro Okposa. Jeho rána překvapila Vokouna, ale český brankář si střelu přes obránce nakonec našel a vyrazil.
05:42
Orpik rozehrává. Byl tvrdě dohrán Martinem.
05:14
04:19
Ostrované se osvobozují. Poté zavel puk dopředu znovu Letang a Crosby střílel z úhlu. Martínek se položil do střely.
03:28
Letangův pokus končí v náruči Nabokova.
03:14
Strait vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka pro Tučňáky.
03:18
Cizikas se hnal do pásma, ale jeho útok neměl dlouhého trvání. Poté se Strait prezentoval tvrdým hitem na jednoho z domácích a po levici Nabokova se strhla menší mela. Bude se vylučovat.
02:37
Pittsburgh byl chvíli pod tlakem, Streita nakonec vytlačil z pásma Cooke.
01:33
Vokoun si nerozuměl s Orpikem a po jeho váhavé rozehrávce střílel z vlekého úhlu do odkryté branky Moulson. Orpik zasáhl a následně se hosté proviňují opět icingem. Moulson na puk nedosáhl.
01:15
Niskanenovu přihrávku Iginla jen protečoval do útočného pásma a útočí hosté. Orpik si poradil s Okposem.
00:34
První střela na Nabokova zřejmě od Letanga, Hamonic následně vyhazuje puk na zakázané uvolnění.
00:15
První buly vyhrál Tavares a hned byl v akci Radek Martínek, který rozehrával.
00:01
Domácí právě nastupují. Tučňáci budou hrát v černých dresech, Ostrované oblékli bílé svršky.
Potemnělá hala čeká na nástup obou týmů. Už nyní panuje v Pittsburghu skvělá atmosféra.
V Consol Energy Centru v Pittsburghu je už vše připraveno na nástup obou týmů, po kterém bude následovat americká hymna. Začneme za pár minut.
Ještě jednou vás zdravím. V brance domácích dostane skutečně šanci Tomáš Vokoun. "Tomáše Vokouna jsme získali, za nás hrál velké zápasy jako je tento," řekl trenér Dan Bylsma.
Dobrý pozdní večer nebo chcete-li brzké ráno. Dnes nás čeká pátý zápas prvního kola play-off NHL, kde se spolu utkají Pittsburgh Penguins a New York Islanders.

Pittsburgh Penguins byl po základní části první ve Východní konferenci a do play-off tedy vstupoval v roli velkého favorita. Tým trenéra Dana Bylsmy však zatím v sérii s Ostrovany klopýtá a stav je nerozhodný 2:2. Tučňáci se mohli pochlubit největším počtem vstřelených gólů v celé lize. Svoji ofenzivní sílu potvrzují i ve vyřazovacích bojích, ale hodně branek také dostávají. I proto se před dnešním zápasem spekuluje, zda místo jedničky Fleuryho nedostane v brance přednost Tomáš Vokoun.

New York Islanders proklouzli do play-off po několika letech z osmého místa a zatím se jim daří trápit favorizovaný Pittsburgh. Tým táhne bodově hlavně centr první formace Tavares a velmi ofenzivně laděný švýcarský bek Streit. Trenéru Capuanovi bude v dnešním zápase chybět obránce Andrew MacDonald, který ve čtvrtém utkání utrpěl zranění v horní části těla. V sestavě jej nahradí Radek Martínek nebo Thomas Hickey.

Jak už bylo řečeno, stav série je 2:2. Dnes se tedy v pittsburghském Consol Energy Centru bude hrát o mečbol. Penguins vyhráli první domácí utkání jasně 5:0, poté však na New York nestačili a prohráli 3:4, když vítězný gól vstřelil sedm minut před koncem Okposo. Na Long Islandu se také nejprve radovali Tučňáci po vítězství 5:4, ale domácí ve čtvrtém zápase svého soupeře přestříleli 6:4 a vrátili sérii do Pittsburghu za nerozhodného stavu.

Nejproduktivnějším hráčem série je Jevgenij Malkin z Pittsburghu s osmi body za dvě branky a šest asistencí, druhý a třetí jsou jeho elitní spoluhráči Iginla a Crosby.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.