To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

New York Islanders: 26

3. třetina:

Pittsburgh Penguins: 5

New York Islanders: 8
Dnešní utkání mělo jasného vítěze, tým Pittsburghu Penguins. Domácí zvládli tento zápas naprosto suverénně, rozdílem třídy deklasovali svého soupeře a po zásluze si mohou připsat první vítězství v sérii, v níž tak po dnešku vedou 1:0.
60:00
59:37
Ani jeden z týmů již nehraje, nechává se "doběhnout" čas.
59:00
Začíná posledních šedesát vteřin dnešního utkání.
58:27
Domácí dohrají tento zápas v přesilové hře, čisté konto je tak neskutečně blízko!
57:50
Rozhodčí dlouze diskutují u boxu časoměřičů a nakonec vynáší tyto tresty – Reasoner dostává osobní trest 5 + 10 a do konce utkání, desetiminutové osobní tresty dostávají také Hamonic, Moulson a Cizikas (vš. NYI) a stejný trest dostávají i domácí Dupuis, Iginla a Murray.
57:50
Tvrdý zákrok na modré čáře Penguins, kde byl zasažen Jussi Jokinen a za tento zákrok si jde odpykat trest hostující Reasoner, který trefil Jokinena nepříjemně kolenem do "stojné" nohy!
57:03
Přetlačovanou ve středním pásmu vyhrál s Aucoinem domácí Letang, který nahazuje puk do třetiny NYI a odchází dostřídat.
56:22
Islanders nyní snad poprvé v utkání svírají domácí v jejich třetině.
55:48
Reasoner střílí z pravé strany, skvělý zákrok Fleuryho!
55:35
Bailey bojuje o puk na levé straně s bránícím Engellandem.
55:00
Je před námi posledních pět minut dnešního utkání.
54:22
Hokejisté Penguins jsou, alespoň v dnešním utkání, zjevně nad síly soupeře z New Yorku.
53:47
Islanders předvádí jistou snahu o to, překazit Fleurymu "nulu", ale zatím bez úspěchu.
52:59
Hickey neudržel puk na útočné modré, hosté musí opustit útočnou třetinu.
52:25
Malkinovi nesedla střela z levé strany, puk končí v pravém rohu.
51:52
Okposo nabruslil do třetiny Penguins, střílí, ale dělovka končí pouze na plexiskle.
51:31
Niskanen nahazuje kotouč za branku Islanders, tam ho ale získává soupeř.
50:00
Poslední desetiminutovka, domácí kontrolují tento zápas a první bod série mají téměř jistý.
49:46
Craig Adams v souboji před brankou Islanders s bránícím Hickeym, dokázal ještě vystřelit, Poulin chytá.
49:06
Ale k puku se opět dostávají domácí hokejisté a Dupuis málem znovu zaskočil Poulina, jeho bekhendový pokus gólman vyráží, ale hattrick byl blízko!
48:45
Kunitzovi "utíká" kotouč z hokejky u branky Islanders, hrát mohou hosté.
48:00
Hraje se ve středním pásmu, kombinaci nakonec přerušuje hvizd sudího – ofsajd Islanders na útočné modré čáře.
47:24
Penguins jdou do přečíslení dva na jednoho, Letang a Morrow, ale druhý jmenovaný nakonec zkouší sám zakončit, Poulin jeho pokus vyráží.
46:48
Hokejisté Islanders jsou dnes téměř neškodní, k čemuž přispívá i skvělá defenzivní činnost zadáků Penguins!
46:18
Aucoin nahazuje ze střední třetiny puk na Fleuryho, ten chytá a raději ho podrží ve své výstroji. Islanders tak získávají pásmo.
45:59
Souboj za brankou Pittsburghu, úspěšnější domácí hokejisté.
45:22
Toto oslabení jen dokázalo, v jaké pohodě hokejisté Penguins hrají. Soupeře téměř nepustili do vlastní třetiny!
45:04
44:11
Brendan Morrow si dokonce troufne na souboj s několikanásobnou přesilou ve třetině Islanders, čímž získává potřebné vteřiny.
43:52
Puk opět ve středním pásmu, domácí se dobře brání.
43:25
Višňovský dvakrát dobře střílel od modré, ale obrana Penguins vyhazuje kotouč ven ze třetiny.
43:04
Opět se vylučuje v sestavě Penguins, Douglas Murray již sedí na trestné lavici, Islanders mají k dispozici přesilovou hru.
42:51
Islanders často bruslí bez puku a když už se k němu dostanou, rychle ho zase ztrácí.
42:16
Dupuis to nyní dobře vymyslel před Poulinem, otáčí se a přihrává ze druhé vlny najíždějícímu Jokinenovi, jeho střelu Poulin vyráží.
41:52
41:50
Pěkná kombinace, nejnebezpečnější akce Islanders za posledních několik minut, na konci všeho je střela Nielsena z levé strany, Fleury chytá.
41:19
Až nyní se hosté dostávají k přesilovkovému rozestavení ve třetině Pittsburghu.
41:00
A znovu, Islanders se zatím nedaří.
40:37
Puk opouští třetinu Penguins.
40:10
Připomínám, že na trestné lavici si odpykává trest domácí Malkin a hosté mají více než minutu a půl ještě k dispozici přesilovou hru.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:33 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Pittsburgh Penguins: 8

New York Islanders: 10
Ve druhé třetině domácí "odskočili" svému soupeři, hlavně díky výborné střelecké produktivitě a i díky nebývale chybujícím gólmanům NY Islanders. Ani Poulin, který ve 22. minutě vystřídal Nabokova, nedokázal udržet čisté konto, když inkasoval z hole Glasse ve 34. minutě již pátý gól utkání. Ani on si tuto branku "za rámeček" nedá, protože tuto střelu mohl v klidu pokrýt. A tak se z výrazného náskoku radují domácí hokejisté, kteří si sebevědomě kráčí za prvním bodem série.
40:00
39:52
Rozhodčí si všimli faulu domácího Malkina, který fauluje Moulsona, za hru vysokou holí odchází na dvě minuty na trestnou lavici.
39:30
Střelu Moulsona z pravé strany zblokoval bránící hráč Penguins.
39:00
Do konce druhé dvacetiminutovky zbývá posledních šedesát vteřin.
38:23
Penguins kombinují ve středním pásmu, důležité bude, dohrát v poklidu tuto třetinu.
37:13
A až nyní se domácí osvobozují a budou moci vystřídat.
36:45
McDonald střílí z pravé strany na Fleuryho, ten jeho lehkou bekhendovou střelu vyráží do rohu, hosté zůstávají u puku.
36:02
Malkin napadá rozehrávku soupeře, puk však zůstává na hokejkách hráčů Islanders.
35:45
35:25
Ještě dvacet vteřin zbývá hostům z přesilové hry, puk je ve středním pásmu.
35:10
A Islanders je vzápětí pískán ofsajd při přechodu do třetiny soupeře.
34:59
Další vyhozený kotouč ze třetiny Penguins.
34:36
Murrayovi se podařilo vyhodit puk ze třetiny, oba týmy mohou prostřídat.
34:18
Islanders v útočném pásmu.
33:52
Hosté posílají na přesilovou hru M. Streita, Višňovského, Boyese, Moulsona a Tavarese.
33:45
Dalším vyloučeným je za hákování domácí Letang, přesilovou hru si zahrají hosté.
33:07
Pittsburgh právě vstřelil branku!
TANNER GLASS nachytal Poulina v nedbalkách, když ho překonává překvapivou střelou z levé strany, zpoza obránce! Gólman Islanders tuto střelu absolutně nečekal, nebyl připraven a puk mu proklouzl kdesi mezi betony do branky. Asistence: Jussi Jokinen.
32:52
Cooke bekhendovou střelou zkouší pozornost Poulina, ten chytá, vhazovat se bude po jeho levici.
32:21
Ale McDonald si nerozuměl s Grabnerem, hrají domácí.
32:00
Což se nestalo, a tak domácí ztrácí útočné pásmo a hraje soupeř.
31:36
Malkin si "vodí" dva obránce Islanders, ale chtělo by to spíše přihrávat.
30:59
Nielsen se snaží tečovat puk před Fleurym, ale netrefuje ho, ten končí v levém rohu, kde ho získává obrana Penguins.
30:45
Je z toho střela / nahození Nielsena na Fleuryho, ten ve stoje chytá a bude se vhazovat ve třetině domácího týmu.
30:25
Nepřesná přihrávka "stojí" nyní Penguins útočné pásmo, hrají hosté.
30:00
Jsme přesně v polovině utkání, hosté mají nyní velké problémy s dobře bruslícím soupeřem.
29:15
Islanders se nedokáží vymanit z vlastní třetiny.
28:22
Vhazování před Poulinem, úspěšnější hosté.
27:40
McDonald vyváží kotouč do středního pásma, to je ale tak všechno, tam útok zachytávají domácí hokejisté.
26:55
Výtečná individuální akce Paula Martina, který se z pravého křídla dostal za branku Islanders a bleskově se kolem ní obtočil, Poulin jen se štěstím chytá jeho bekhendovou střelu!
26:14
Hokejisté Pittsburghu se ale nikam nehrnou, mají "nahráno" a řada je nyní na hostech, kteří musí dotahovat nepříjemnou čtyřbrankovou ztrátu.
25:38
Islanders v útočném pásmu, ale Morrow dostává puk ven ze třetiny.
25:17
Ofsajd Penguins na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.
24:38
Pittsburgh kombinuje v útočném pásmu, ale je z toho pouze jedna střela, navíc velmi nepřesná, soupeř může vyvézt puk ze třetiny.
23:54
23:28
Hosté se ale nedostávají do zakončení, hrají Penguins.
22:26
Islanders nyní kombinují v útočném pásmu.
21:51
Nabokov odjíždí z branky, dnes svůj tým opravdu příliš nepodržel a nahradí ho Poulin.
21:51
To již "zavání" nepříjemným debaklem, po vhazování ve třetině Islanders se dostává puk k PASCALU DUPUISOVI, který si všiml opět trochu povyjetého Nabokova z branky, který navíc "leží" na břiše a lehkou bekhendovou "žabičkou" z prostoru mezi kruhy pro vhazování dává čtvrtý gól! Asistence: Mark Eaton, Jussi Jokinen.
21:19
A využívají přesilovou hru, KRIS LETANG si sjíždí až k místu pro vhazování v levém kruhu, odkud přesnou střelou zápěstím překonává Nabokova a dává třetí gól domácího týmu, který tak využívá další přesilovou hru. Pro Letanga je to jedenáctý gól kariéry v play-off. Asistence: Jarome Iginla, Jevgenij Malkin.
21:17
Hosté jsou již ve čtyřech, Penguins zůstávají před Nabokovem.
20:56
A pozor, hosté se budou ještě více než dvacet vteřin bránit pouze ve třech! Marty Reasoner usedá na trestnou lavici, začíná přesilová hra pěti proti třem.
20:35
Islanders vyhazují puk až k Fleurymu, ten rozehrává.
20:09
Domácí vstupují do druhé třetiny při přesilové hře, ještě více než minutu se budou hosté muset bránit v oslabení.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:18 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Pittsburgh Penguins: 13

Ano, je to tak, přesto odehráli závěr třetiny hokejisté Pittsburghu v klidu, při přesilové hře, navíc s vědomím dvoubrankového náskoku. První branku této série vstřelil již ve čtvrté minutě Bennett, který se prosadil v samém závěru přesilové hry Pittsburghu. Na další gól si diváci museli počkat dalších deset minut, kdy se prosadil Dupuis, který tak stanovil konečné skóre první dvacetimiutovky. Islanders nehrají špatně, jsou aktivní, dobruslují soupeře, ale Penguins dokázali dvakrát využít jejich zaváhání.
20:00
19:46
Domácí bleskově vrací puk do třetiny soupeře, ale nic z toho již zřejmě nebude.
19:32
Grabnerovi se podařilo vyvézt puk až do třetiny Penguins.
19:20
Domácí budou dohrávat s Iginlou, Kunitzem, Nealem, Letangem a Malkinem, hosté se brání s Hamonicem, Grabnerem, MacDonaldem a Nielsenem, vhazování před Nabokovem.
19:16
Rozhodčí přerušují hru, M. Streit fauluje při obranném zákroku, přesilovou hru si zahrají tentokrát domácí hokejisté.
19:00
Do konce první třetiny zbývá jediná minuta.
18:49
Puk nakonec přece jenom získávají hosté.
18:35
Penguins mají velké problémy s rozehrávkou.
18:04
Domácí rozehrávají z vlastní třetiny, ale Islanders dobře forčekují.
17:25
Islanders odehráli sice většinu přesilové hry ve třetině Penguins, ale vypracovali si jedinou střelu, a to pokus Višňovského, dobrá práce bránící čtveřice!
17:01
16:45
Až v závěru oslabení se domácím podařilo vyhodit puk ze třetiny.
16:25
Dobře odehraná přesilová hra, hosté jsou téměř nepřetržitě ve třetině soupeře.
16:12
Z levé strany pálí Višňovský, Fleury těžkou střelu chytá.
15:45
Domácí se brání s Murrayem, P. Martinem, Dupuisem a Adamsem.
15:30
Hosté již v přesilovkovém rozestavení před Fleurym, na ledě M. Streit, Višňovský, Boyes, Moulson a Tavares.
15:08
Penguins začínají dobře, vyhozením puku do třetiny soupeře.
15:01
Vylučuje se, na trestnou lavici tentokrát usedá domácí Cooke, který fauluje Moulsona, přesilovou hru si zahrají Islanders.
15:00
Je před námi závěrečná pětiminutovka, domácí vedou 2:0 a kontrolují průběh třetiny.
14:35
Na ledě opět elitní útok Pittsburghu, hosté proti ní nasazují řadu s Okposem, Nielsenem a Baileym.
14:10
Pittsburgh dokázal navýšit své vedení a hosté se nyní musí snažit o snížení, chtějí-li se ještě "udržet v utkání".
13:23
Jarome Iginla si protáhl střídání a zůstal na ledě i s dalším útokem a byl to právě on, kdo dokázal vybojovat puk pro své spoluhráče, ten se tak ocitá až u PASCALA DUPUISE, který střelou z mezikruží překonává vysoko vyjetého Nabokova a dává premiérovou trefu své kariéry v play-off NHL! Asistence: Craig Adams, Jarome Iginla.
12:52
Islanders se ale nyní nedokáží vymanit z tlaku elitní lajny Penguins.
12:17
Malkin zaváží puk za branku Islanders, hledá před Nabokovem Kunitze, ale obrana hostů tento úmysl překazila.
12:00
Přesně osm minut před koncem první třetiny pískají rozhodčí icing hostů, hra se stěhuje před Nabokova.
11:40
Ani obrana Penguins nepouští soupeře do zakončení, nyní sledujeme část hry téměř bez šancí.
10:50
Penguins se nyní nedostávají do zakončení, hosté dobře brání vlastní třetinu.
10:00
Je za námi úvodní desetiminutovka, domácí vedou, díky využité přesilové hře, 1:0, když se ve 4. minutě utkání prosadil Bennett.
09:49
Z herního projevu hostů je patrné, že Islanders se snaží dohrávat osobní souboje, což začalo na soupeře platit.
09:15
Hraje se ve velice rychlém tempu, rozhodčí příliš hru nepřerušují, sledujeme výtečný hokej, hodný play-off NHL!
08:42
Na gólové šance je zatím stav 3 : 1 pro Pittsburgh.
08:12
Rozhodčí přerušují hru, vhazuje se před Fleurym.
07:58
Okposo spěchá za pukem do třetiny soupeře.
07:18
Islanders se zatím nedostali k cílené útočné akci, domácí dobře brání přechod soupeře přes střední pásmo.
06:35
Islanders znepříjemňují rozehrávku Penguins.
06:06
Penguins nepřesně rozehrávají, odpískán icing.
05:21
Hamonic střílí z pravé strany od modré, Fleury chytá, bude se vhazovat.
04:58
Islanders dlouhou přihrávkou přechází přes střední pásmo.
04:39
A vhazování se bude opakovat, po dalším icingu domácích.
04:31
Icing Pittsburghu, vhazovat se bude před Fleurym.
03:30
Ale přesto se domácím podařilo využít přesilovou hru, BEAU BENNETT se dokázal prosadit po pravé straně, kdy sice byl bráněn MacDonaldem, ale přesto se dostal do blízkosti branky Islanders, vystřelil z poměrně ostrého úhlu a puk prošel Nabokovovi do branky, využitá přesilová hra. Asistence: Jevgenij Malkin, Paul Martin.
03:24
MacDonald vyhazuje kotouč do středního pásma.
03:11
Letang bleskově střelí od modré z pravé strany, ještě se tam J. Jokinen snažil dorážet, ale obrana Islanders zapracovala spolehlivě.
03:06
Kunitz výborně stíní Nabokovi, ten krotí těžkou střelu Iginly z levé strany maskou, je z toho lehce otřesený, rozhodčí přerušují hru.
02:56
Na ledě mají domácí Iginlu, Neala, Kunitze, Letanga a Malkina.
02:38
Penguins před Nabokovem.
02:05
A dokonce musí Fleury chytat puk před najíždějícím Grabnerem, který tak pošetřil cenné vteřiny.
01:52
Hosté začínají přesilovou hru dobře, vyhazují puk ze třetiny.
01:40
První vyloučení v utkání, B. Strait odchází na trestnou lavici, domácí si zahrají přesilovou hru.
00:53
Penguins ve třetině Islanders.
00:19
Jevgenij Malkin se hned v úvodu utkání dokázal natlačit před Nabokova, ale ten jeho bekhendový pokus chytá.
00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) – Eaton, Letang, Murray, Niskanen, Engelland, P. Martin – Kunitz, Malkin, Neal – Iginla, J. Jokinen, Dupuis – Morrow, Sutter, Cooke – Glass, Adams, Bennett

New York Islanders: Nabokov (Poulin) – M. Streit, B. Strait, Hamonic, MacDonald, Hickey, Višňovský – Moulson, Tavares, Boyes – Bailey, Nielsen, Okposo – Grabner, Reasoner, McDonald – Aucoin, Cizikas, M. Martin

Rozhodčí: McCauley, Pollock – Barton G. Devorski.
Vítejte u onlajn přenosu 1. utkání 1. kola play-off NHL mezi týmy Pittsburgh Penguins a New York Islanders.
PITTSBURGH PENGUINS
Nejproduktivnějším hráčem Penguins v základní části byl Sidney CROSBY, který nasbíral šestapadesát bodů za patnáct gólů a jedenačtyřicet asistencí a v konečném pořadí kanadského bodování skončil na čtvrtém místě. Na prvního St. Louise ztratil čtyři body, nicméně odehrál o dvanáct zápasů méně!
Pittsburgh vstupuje do bojů o Stanley Cup z pozice nejlepšího týmu Východní konference, kterou vyhrál s devítibodovým náskokem před Montréalem a je tak jedním z největších favoritů na zisk nejslavnější trofeje!
NEW YORK ISLANDERS
Nejproduktivnějším hráčem Islanders v základní části byl John TAVARES, který nasbíral sedmačtyřicet bodů za osmadvacet gólů a devatenáct asistencí a v konečném pořadí kanadského bodování skončil na sedmnáctém místě.
V základní části si Islanders vybojovali právo účast v play-off jako poslední, tedy jako osmý tým, nicméně se čtyřbodovým náskokem před devátým Winnipegem.
Češi na ledě
V sestavě Pittsburghu bojuje o místo brankářské jedničky v týmu sedmatřicetiletý Tomáš VOKOUN.
V Islanders působí sedmatřicetiletý obránce Radek MARTÍNEK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.