3 HVĚZDY ZÁPASU:

3. Henrik Lundqvist (33/35, 94,29%)
2. Joel Ward (1+0)
1. Mike Ribeiro (1+0)
Diváci ve Verizon Center viděli nádherné utkání s mnoha šancemi i krásnými zákroky brankářů. Oba týmy nakonec dokázali skórovat pouze jednou – trefili se Brian Boyle a Joel Ward – a tak se muselo jít do prodloužení. V něm byl k vidění nádherný, ofenzivní hokej nahoru-dolu. Šťastnější nakonec byli domácí, kterým vedení v sérii poměrem 3:2 přiřkl Mike Ribeiro.
69:24
A je rozhodnuto, vítězí Caps! Delší tlak s mnoha zakončeními se nakonec vyplatil. Alznerova dělová rána se v změti mnoha těl odrazila k holi MIKA RIBEIRA, který nekompromisně poslal puk do odkryté branky a rozhodl utkání ve prospěch Washingtonu! Asistence: Karl Alzner, Mike Green
68:46
Další velká šance, tentokrát zase ze strany hostů! Po Holtbyho zákroku se strhla velký mela, neboť Nash šel tvrdě do branky pro doražení své vlastní střely!
67:52
Ovečkin vypálil a téměř překonal Lundqvista, ale McDonagh pomohl svému brankáři s vyhozením puku mimo branku!
67:40
Teď zase Holtby dvakrát zazářil proti střele Stepana a dorážce Hagelina!
67:19
Ovečkin dostal nabito od Nicklase Bäckströma, ale ani nadvakrát zleva Lundqvista nepřekonal!
66:34
John Carlson pálí, ale Lundqvist vyráží pravým betonem.
65:58
Oba celky brání ze všech sil. Je proto těžké teď vytvořit jakoukoliv šanci.
64:51
Greenovu střelu blokuje McDonagh.
63:40
Lundqvist zaklekává proti střele Ovečkina z pravé strany.
63:22
Del Zottova střela z velkého úhlu minula svůj cíl.
62:15
Henrik Lundqvist zachránil Jezdce, když perfektním zákrokem vychytal kličujícícho Perreaulta!
61:46
Stepan pálil z prostoru mezi kruhy, ale minul branku!
61:31
Adam Oates vybírá svůj oddechový čas.
61:31
Další icing v podání domácích hokejistů.
61:08
Callahan obral rozehrávajícího obránce o puk, ale nakonec těsně minu branku!
60:24
Stralmanova střela byla zblokována.
60:17
Washington po špatné rozehře poslal puk až na icing.
60:07
Puk se rychle dostává k Holtbymu, který přerušuje hru před dotírajícími hráči soupeře.
60:01
Prodloužení začne zhruba v 04:28.
Třetí dějství branku ani na jedné straně nepřineslo, a bude se proto prodlužovat. S lepším pocitem by do nastavení ale měli vcházet Capitals, neboť ty bude před hnát nejen domácí publikum, ale také pocit naprosté dominance ve třetí třetině – tu dokázali vyhrát jednoznačným poměrem 13:4.
60:00
59:57
Mats Zuccarello blokuje pumelici Johna Carlsona.
59:18
Caps vyhazují na zakázané uvolnění.
59:09
Hagelinovo nastřelení nemělo příliš šancí na úspěch. Holtby chytá.
58:42
Callahanova špatná rozehra zapříčinila zakázané uvolnění. John Tortorella na to reaguje vybráním time-outu, aby si hráči po dlouhém střídní mohli odpočinout.
58:26
Hagelinův průnik po pravé straně skončil na levém Holtbyho betonu.
58:05
Asham tečuje nahození z rohu. Holtby nachází puk ve své lapačce.
57:47
Stepan pálí ze středního pásma, bez úspěchu.
57:06
Jason Chimera vystihl rozehru soupeře a mohl založit přečíslení! Jeho nahrávku ale beci vypíchli.
56:35
Stralmanova střela taktéž nemíří mezi tři tyče.
56:08
Fehrova střela míří mimo.
56:05
Ovečkin z rychlého protiútoku troskotá na Lundqvistovi.
55:53
Jezdci kombinují v útočním pásmu, ale nedaří se jim dostat puk od mantinelu.
54:33
A další postavení mimo hru v podání domácích.
54:25
Sudí Washingtonu odpískali úmyslný ofsajd. Vhazovat se proto bude v jejich obranném pásmu.
54:01
Capitals vyhazují na další zakázané uvolnění.
53:55
Stralmanovu střelu blokují bránící hráči.
52:53
Ovečkinovu střelu kryje Lundqvist.
52:26
Capitals vyhazují na zakázané uvolnění.
51:48
Lundqvist po střele od modré zastavuje hru.
51:33
John Carlson po dlouhém tlaku domácích trefuje břevno!
50:37
Girardiho nahození od modré nebylo příliš nebezpečné. Holtby hru po jistotu přerušil.
50:14
Kotouč vyletěl na střídačku domácích.
49:33
Chimerovu střelu Lundqvist vykopává levým betonem.
48:19
Tlak Caps zakončoval Oleksy svým bekhendem, ale neuspěl.
47:48
Brouwerův pokus z pravého křídla Lundqvist vyráží do ochranné sítě.
47:28
Oba celky se teď snaží něco ofenzivně vymyslet. Obrany ale mají stále navrch.
46:44
Perreaultovo nahození puku od modré čáry končí v lapačce Lundqvista. Ten hned na to přerušuje hru.
46:14
Hagelinovu střelu z ostrého úhlu lapí Holtby.
45:55
Jezdci v ofsajdu. Poté se ještě strhla menší potyčka, neboť se domácím hokejistům nelíbilo Del Zottovo zakončení po zastavení hry.
45:17
Erskinovu střelu blokuje Arron Asham.
44:43
Nash projel kolem obrany, ale nakonec nedokázal po objetí brány puk zasunout do klece.
43:52
Rangers jsou kompletní.
43:23
Greenova dělovka končí mimo. Ovečkin nedokázal puk dorazit po odrazu od mantinelu!
42:30
Puk se odráží na hůl Ovečkina, ale ten v dobré šanci nedal!
41:55
Callahan vyhazuje kotouč.
41:52
Del Zotto nedovoleně brání Perreaulta. Capitals si zahrají svou druhou přesilovku.
41:32
Bäckström nebezpečně pálí po nahrávce Johanssona! Lundqvist ale Jezdce podržel.
41:02
Mike Green pálí od modré čáry. Kotouč končí v lapačce Henrika Lundqvista.
40:33
Moorova střela byla zblokovaná.
40:11
Icing washingtonských hokejistů.
40:01
Třetí dějství začne přibližně v 03:30.
Prostřední část třetiny přinesla pouhých jedenáct střeleckých pokusů – šestkrát vypálili Capitals a pětkrát Rangers. Dobré obrany obou týmů pracovaly na výbornou, avšak domácí borci se vyrovnání přecijen dočkali. Bylo tomu ve 28. minutě, kdy se po pohledné kombinaci prosadil Joel Ward. Stav je po dvou třetinách smírný, avšak oba celky chtějí za každou cenu vyhrát, což je vidět i na nasazení. Můžeme proto očekávat pohlednou třetí část.
40:00
39:08
Přesilovka hostů je u konce.
38:57
Girardiho střelu z voleje blokují bránící hráči.
38:41
Domácí čtveřici se podařilo vyhodit.
38:24
Del Zotto to zkoušel od modré, ale neuspěl.
38:19
Stepan z levé strany pálil zápěstím. Braden Holtby ale pokus chytá i přes clonu Ryana Callahana.
37:38
Moorovu dělovou ránu blokuje Holtby.
37:22
Jay Beagle dobře vyvezl puk až na druhou stranu kluziště.
37:08
Touš opět opouští hrací plochu. Poprvé ve hře tomu ale je bez předchozí teče, takže Jezdci dostanou možnost další přesilové hry. Vyloučeným hráčem je John Carlson.
36:53
Capital jsou kompletní.
36:28
Steve Oleksy svůj tým osvobozuje.
35:53
Další Moorův pokus. A opět byl zblokovaný.
35:20
Dobrou kombinaci hostů zakončuje střelou z první Moore. Domácí jeho pokus blokují.
34:53
Jack Hillen v obranném pásmu přidržel Ricka Nashe, což neuniklo pozornosti sudích. Rangers si zahrají již třetí početní převahu v tomto zápase.
34:25
Erick Fehr se po odrazu dostal před brankou k puku, ale netrefil se mezi tři tyče!
33:59
Dnes je zřejmě nejčastějším důvodem k zastavení hry kotouč, který vyletěl ven ze hřiště.
33:15
Zakázané uvolnění Washingtonu zastavuje hru.
32:33
Chimera nahrával Perreaultovi před úplně stojícímu úplně volnému před brankou, ale ten netrefil puk.
32:09
Blueshirts nyní využili rychlého protiútoku k přečíslení, ale Boyle svou střelou nedokázal druhý gól večera přidat.
31:15
Washington nadále tlačí! Ovečkinův pokus od modré čáry tečovali hráči stojící v dráze střely, ale Lundqvist i přesto zasáhl!
30:40
Capitals se snažili vypálit, ale bránící hráči puk srazili do ochranné sítě.
30:05
Henrik Lundqvist špatně rozehrál kotouč a byla z toho obrovská šance domácích! Hostující obrana ale nakonec vše zvládla!
29:42
Zakázané uvolnění Rangers.
27:44
Capitals využívají přesilovou hru a srovnávají! Na konci svižné kombinace stál mezi kruhy JOEL WARD, který z voleje nedal Lundqvistovi žádnou šanci! Asistence: Marcus Johansson, Nicklas Bäckström.
27:33
Velký tlak domácích se vyplatil. Výsledkem je faul Briana Boyla, který dostává dvě minuty za sekání.
26:48
Tlak domácích pokračuje. Zastavuje ho, až když kotouč opustil hrací plochu.
25:58
Hodně dlouhý tlak domácích! Ani jedna z šancí si ale nenašla cestu za Lundqvistova záda.
25:23
Holtby si vylepšuje statistiky po střele Ryana McDonagha od modré.
24:32
Brassard pálil od modré, ale střelu ztečoval jeho spoluhráč mimo.
24:12
Rick Nash se s Matsem Zuccarellem dostává do postavení mimo hru.
23:54
Máme tu další tvrdé střídání. Po přerušení hry se na ledě dokonce strhla větší potyčka, ale žádný z hráčů se neodhodlal shodit rukavice.
22:59
Jack Hillen se díky své síle dostal k zakončení z levého kruhu. Brankář Jezdců odpověděl vykopnutím puku do rohu.
22:16
Richardsova střela je sražená mimo hřiště.
21:59
Zakázané uvolnění hostů. Následuje proto buly před Lundqvistem.
21:14
Carlson pálil od modré, Lundqvist zakročil rukavicí.
20:57
Oba týmy se teď natlačily s pukem až před branku. V obou případech ale nakonec obránci zvládli puk vypíchnout a získat.
20:13
Důraz obou týmů se přenesl i do druhé třetiny. Tentokrát Mike Ribeiro naráží Antona Stralmana.
20:01
Anton Stralman, který v průběhu první třetiny opustil led kvůli zranění nohy, je zpět na ledě.
Druhá dvacetiminutovka začne zhruba v 02:36.
Kdo do haly dorazil později, musel si trhat vlasy, neboť propásl jediný gól první třetiny. Ten padl po 57 sekundách hry, přičemž k nelibosti většiny fanoušků ve Verizon Center padl do branky domácích. Hostující Rangers si udržovali převahu po většinu třetiny, což se projevilo i na střelách (poměr 108 ve prospěch Newyorčanů). K tomuto faktu dopomohly i dvě přesilové hry svěřenců Johna Tortorelly.
20:00
19:57
Poslední střelu třetiny si z pravého kruhu připusuje John Carlson! Lundqvist se ale nehodlá vzdát své neprůstřelnosti!
19:54
Alzner to taktéž zkouší od modré, ale stejně jako Ovečkin ztroskotává na Lundqvistovi.
19:44
Ovečkin pálí od modré, Lundqvist zasahuje!
19:25
Hra se pozastavuje. Důvodem je ofsajd celku z Manhattanu.
19:12
Callahan zadovkou nahrával puk před branku, ale Holtby pas svou holí blokuje.
18:31
Holtby špatně rozehrává puk, což mohlo vyústit v gól do prázdné brány! Obrana domácích ale chybu svého brankáře napravila.
17:48
Perreault se tlačil přes obránce do branky, ale Steve Eminger mu puk vypíchl.
17:27
Již popáté puk opouští hrací plochu. I nyní to však bylo po teči, takže se vylučovat nebude.
16:46
Kotouč po teči jednoho z hráčů vylétl na střídačku hostů. Hra se tedy pozastavuje.
15:40
Carl Hagelin využil zaváhání obránce a dostal se do brejku! Braden Holtby ale pohotově zakročil betonem a situaci zachránil!
15:29
Ovečkin pálil zleva, ale netrefil branku.
14:26
Na ledě se začíná hodně přiostřovat. Tvrdostí ani jeden celek nešetřil již od začátku, ale Stralmanovo zranění pouze přililo olej do ohně.
13:43
Domácí své soky zamkli v jejich obranné třetině! Po svižné kombinaci zakončoval Erskine, jehož střelu ještě pravděpodobně tečoval Erick Fehr! Lundqvist ale situaci ustál.
13:04
Jason Chimera u mantinelu tvrdě srazil Antona Stralmana, který se hodně těžce zvedá z ledu a míří do kabin. Doufejme, že švédský obránce bude v pořádku.
12:48
Washington kombinoval ve své útočné třetině, ale pak po špatné nahrávce poslal puk mimo svou třetinu. Toho využil Derek Dorsett, který puk dojel a pod tlakem následně zakončil. Holtby ale vytáhl zákrok svou rukavicí!
11:57
Přesně ve chvíli Erskinova návratu pálil John Carlson, ale Lundqvistova lapačka byla na místě.
11:43
Derek Stepan křižnou nahrávkou našel Brada Richardse, který pálil. Holtby ale kotouč chytil do lapačky a hru přerušil.
10:56
Domácí teď výborně dvakrát zblokovali střelecké pokusy, aby nakonec vyhodili až k Lundqvistovi.
10:35
Holtby zakročil proti Zuccarellově střele vyrážečkou.
10:09
Capitals chtěli vyhodit, ale Michael Del Zotto udržel pásmo.
09:57
John Erskine fauloval loktem, za což si vykoledoval trest. Následuje druhá přesilovka Jezdců.
08:48
Hosté byli opět pod tlakem, ale Washington neskóroval vinou Johna Moora, který zblokoval Wardovu dorážku před brankou.
08:25
Capitals delší dobu kombinovali v útočném pásmu, ale bez úspěchu.
07:44
Alexandr Ovečkin pálil z mezikruží, ale John Moore včas zakročil a projektil zblokoval do ochranné sítě.
07:23
Oba týmy se teď dostaly na chvíli do útočného pásma, avšak kvůli dobré obranné práci soupeře ani jeden celek nezakončil.
06:49
Puk již potřetí opustil kluziště. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
06:40
Jason Chimera je zpět na ledě.
06:23
Jay Beagle se dostává k puku a okamžitě ho vyhazuje do bezpečí.
06:04
Washingtonu se podařilo zastavit hru.
05:52
Tlak hostů pokračuje, tentokrát Holtby vyrazil pokus Brassarda.