Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:47
Milan Michálek (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:03
Tři hvězdy utkání:
1. Craig Anderson (OTT) 45 zák., 1 gól, 97.8%
2. Erik Karlsson (OTT) 1+0
3. Alex Galchenyuk (MTL) 0+0
Páté utkání této velmi pohledné série je za námi, Ottawě se dnes podařilo odvrátit již druhý mečbol Montrealu a za stavu 3:2 pro Canadiens se série vrátí do hlavního města Kanady.

Domácí sice byli ve třetí třetině střelecky aktivnějším celkem, ale všechny střely kromě jedné Gilbertovy narazily na výborně chytajícího Craiga Andersona. Již zmiňovanému Gilbertovi se sice již ve 42.minutě podařilo snížit na 1:3, avšak poté se v 55.minutě po chybě Markova prosadil Condra a v poslední minutě pečetil výhru Ottawy přesilovkovou brankou Bobby Ryan.

Po třech zápasech zdánlivě rozhodnutá série tak bude ještě hodně dramatická, neboť na koni je nyní určitě Ottawa, která vyhrála dva poslední utkání.
60:00
59:53
Ve středním pásmu ještě Eller trefil Smithe, ale z toho již žádný konflikt určitě nebude.
59:10
Ottawa právě vstřelila branku!
Přesilovku se Senátorům daří využít a hosté tak přidávají pátou branku do Priceovy sítě. Puk se po pár přihrávkách dostal až k modré čáře k Mikeu Hoffmanovi, který vypálil a jeho ránu před Pricem šikovně tečoval BOBBY RYAN. Ten si tak připisuje již druhou branku v utkání. Asistence: Mike Hoffman, Mika Zibanejad
57:57
Tak a je to tady. Brandon Prust (MTL) – 2 minuty krosček, 2 minuty hrubost, PK Subban (MTL) – 10 minut, Patrick Wiercioch (OTT) – 2 minuty hrubost, Eric Gryba (OTT) – 10 minut. Sečteno podtrženo – přesilovka pro Ottawu.
57:57
Momentálně se čeká až rozhodčí udělí tresty, což by však nemělo trvat příliš dlouho.
57:57
Prust se teďka osekával s Craigem Andersonem a hned z toho byla bitka. Wiercioch si chytil Prusta, Gryba povalil Subbana a tím tato rozmíška také skončila.
57:40
Sens teď vyloženě jenom vrací kotouč domácím, avšak to jim bohatě stačí, neboť hra se kvůli tomu odehrává ve středním pásmu.
57:19
S menšími problémy, ale nakonec i přesto se hostům podařilo dostat puk z vlastního pásma.
56:48
Až nyní se Montreal dostal zpět do útočného pásma, ale několikrát tečované nahození přistálo přesně do lapačky Craiga Andersona.
56:11
Hostům se daří držet puk v útočném či středním pásmu a nepouští Montreal k případným střelám.
55:32
Condra se prosmýkl podél mantinelu až k Priceovi a donutil ho zakročit pravým betonem. Domácí strážce svatyně si bez problémů poradil.
55:00
Je tady posledních pět minut třetí třetiny. Montreal nutně potřebuje vstřelit bleskovou branku. Na střely je to ve třetí třetině momentálně 19:4 ve prospěch domácího celku.
54:41
Habs se pochopitelně snaží okamžitě odpovědět, nicméně Anderson drží puk a tím pádem i celý tým Senátorů. Následuje zřejmě poslední komerční přestávka.
54:02
A byl to právě Andrej Markov, který se při rozjíždění dalšího útoku dopustil fatální chyby. ERIK CONDRA vystihl Markovovo přenechání pro Subbana, dostal se do nájezdu na Price a montrealského gólmana si vychutnal skvěle provedeným blafákem. Teď už to budou mít domácí opravdu velmi těžké! Bez asistence.
53:45
Dvě Markovovy razantní střely od modré čáry skončily na Andersonovi.
52:53
Lazar s Condrou teď byli úplně sami před Pricem, ale nakonec se sami sobě pletli pod nohy a k zakončení se vůbec nedostali.
52:27
Malé problémy teď měl na vlastní modré čáře Subban, který na chvíli ztratil kontakt s kotoučem, ale nakonec vše zvládl a rozehrál dopředu.
51:36
De La Rose byl za Andersonovou bránou zpracován Grybou, ale i tak se švédskému mladíkovi podařilo udržet puk a útočné pásmo pro Montreal.
51:08
Anderson nyní vůbec nereagoval na Jemelinovu střelu, kterou neviděl a je jistě rád, že puk mířil zhruba metr vedle brány.
51:04
Senátoři poslali puk na zakázané uvolnění a vhazování u Andersona se tak bude po chvíli opakovat.
50:56
Craig Anderson pro jistotu přikryl kotouč a Montreal tak po komerční přestávce bude mít k dispozici vhazování v útočném pásmu.
50:22
50:19
Subban si nedá pokoj a opět pálí. Opět neúspěšně.
50:04
Teď se ale Sens dopustili velké chyby v obraně, avšak Anderson zblízka nebyl překonán!
49:49
Hosté výborně napadají a drží Montreal v jeho pásmu.
49:12
Další bombu PK Subbana zablokoval Pageau, který se následně s hodně bolestivou grimasou poroučí na střídačku.
48:44
Subbanova hodně nepřesná rána zaduněla o mantinel za Andersonovou svatyní. Habs však zůstávají v útočném pásmu.
48:22
Erik Karlsson (OTT) sice hodně protestuje, ale hlavní rozhodčí ho trestá za krosček vůči Weiseovi.
47:51
Musím říct, že jsem trochu překvapen tím, že se nevylučuje, avšak nač také, když by se tresty stejně vykrátily
47:51
A je to tady! Pořádná výměna názorů za bránou Ottawy přichází po Paciorettyho šťouchnutí do Andersonovy lapačky a následném střetu s Pageauem.
47:27
Devante Smith-Pelly se s velkou zarputilostí protlačil až do útočného pásma a dokonce donutil Andersona k zákroku. Ten obtěžován přikryl kotouč a otravného Prusta poté zpacifikovala obrana Sens.
47:07
Rozhodčí hvizdem zastavil časomíru na kostce, je čas na komerční přestávku.
46:09
Dale Weise přistrčil puk ke Galchenyukovi, ale ten již byl v těžké pozici a jeho slabé zakončení Anderson vyrazil. Na druhé straně se po puku před Pricem natahoval Bobby Ryan, který sice neuspěl, avšak domácí gólman musel přeci jenom zasahovat proti následné Hoffmanově nebezpečné střele.
45:54
Price si bez problémů sáhl pro Grybovu slabou a nepřesnou střelu. Hra je tak znovu přerušena.
45:39
Před Andersonem bylo opět velmi husto a gólman Ottawy měl znovu velké štěstí, neboť nahození PK Subbana opravdu moc neviděl.
44:43
Domácí celek zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Jen tak pro zajímavost. Poslední střela Ottawy byla před více než osmi a půl minutami hrací doby!
44:30
Anderson drží kotouč u tyče, o zbytek se postarala důrazná obrana Ottawy.
43:56
Kyle Turris teď vystihl rozehrávku domácích, vyzval přihrávku k sólu Marka Stonea, ale toho skvěle dobruslil Eller, který mu zabránil v zakončení. Dokonalá obranná práce útočníka Montrealu!
43:37
Podruhé v krátké hrací době se Senátorům podařilo dostat k zakončení, ale ani tentokrát nemusel Price zasahovat, neboť rána byla sražena do ochranné sítě.
42:59
Erik Condra rychle přejel celé kluziště, avšak jeho střela z pravé strany rozhodně neměla gólové parametry.
42:46
Očividně nabuzení hráči Montrealu teď zatápí Ottawě. Hosté vyhazují jen na zakázané uvolnění.
41:44
Montreal právě vstřelil branku!
Jenže nyní už se Habs prosazují a snižují na 1:3! Skvěle postavený Weise clonil Andersonovi a tomu střela TOMA GILBERTA po teči Bobbyho Ryana propadla do sítě. Takový začátek třetí třetiny si domácí jistě přáli! Asistence: Greg Pateryn, Lars Eller
41:23
Weisovo překvapivá nahození od modré čáry doletělo až k Andersonovi, ale puk šel naštěstí pro hostujícího gólmana mimo tři tyče.
40:58
Hosté opravdu dobře zahušťují střední pásmo a Montreal se ne a ne dostat za útočnou modrou čáru.
40:43
Nyní již ale vyvezl kotouč Mark Stone a jeho sražená střela končí v ochranné síti. Vhazovat se bude v pásmu Canadiens.
40:09
Gallagher s vervou vlétl do útočného pásma a Montrealu se daří získat kotouč.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:02.
I druhá perioda dnešního utkání je fuč a Ottawa drží stále čisté konto. V této části navíc přidal přesilovkovou trefu Erik Karlsson, který v 35.minutě bombou propálil Price a s Montrealem to tak nevypadá vůbec dobře. Nicméně NHL nám již několikrát ukázala svou krásu v podobě velkého obratu ve třetí třetině a nic tak ještě není rozhodnuto.
40:00
39:29
Tomáš Plekanec hledal přihrávkou zpoza brány spoluhráče na brankovišti, ale puk nakonec vyskákal mimo předbrankový prostor Ottawy a z této zřejmě poslední akce druhé třetiny tak branka nepadla.
38:59
Další snaha domácích ubráněna, avšak aktivní Lazar na druhé straně s kličkou neuspěl a ztratil puk.
38:21
Hra je v posledních chvílích druhé třetiny hodně neurovnaná. Týmy převážně nahazují puky ze středního pásma za bránu.
37:53
Lazar již nemá sílu na další útok a odjíždí střídat. Díky tomu se k puku dostávají domácí.
37:18
Montreal se chvíli trápil u vlastní brány, ale nyní už je opět u Andersona, který v lapačce drží dělovku od modré čáry. Vhazování po levici hostujícího gólmana.
35:53
Curtis Lazar se díky dobrému pohybu najednou ocitl před Pricem, ale skákající puk mladíček z Kanady zpracovat nedokázal a kotouč si to namířil do rohu kluziště.
35:15
Domácí se snaží rychle odpovědět, ale ke střele se zatím Habs nedostali. Obrana Sens pracuje velmi dobře.
34:29
Hostům se hned po vhazování podařilo usadit v útočném pásmu, jejich kombinace sice nebyla zpočátku zrovna povedená, avšak nakonec se puk dostal na modrou čáru k ERIKU KARLSSONOVI a kapitán Senátorů propálil vše, co mu stálo v cestě. Parádní rána švédského obránce, Price byl bez šance! Asistence: Kyle Turris, Mark Stone
34:03
David Desharnais (MTL) zastavil Zacka Smithe nepovoleným způsobem a dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.
33:40
Erik Karlsson ztratil puk v těsné blízkosti Craiga Andersona, ale Galchenyuk z blízka nedokázal překonat zatím skvělého gólmana Ottawy.
33:00
De La Roseovi se sice podařilo prosadit do útočného pásma, avšak poté domácí ztratili puk a ten zamířil do středního pásma.
32:45
Subban čekal tak dlouho až mu spoluhráči vjeli do ofsajdu, který opět přerušuje hru.
32:08
Jedovaté nahození od modré čáry jen prosvištělo kolem Andersonovy brány a kotouč je opět až ve středním pásmu.
31:56
Gallagher u mantinelu atakován Borowieckim, pokračuje se ve hře.
31:39
Na druhou stranu pro změnu spěchal Ryan, ale ten svou zpětnou přihrávkou nenašel spoluhráče před brankovištěm a z protiútoku je pískán ofsajd domácího celku. Přichází pravý čas pro komerční přestávku.
30:47
Anderson neudržel Galchenyukovu překvapivou střelu a poté musel rychle skokem ke své druhé tyči, u které se ho snažil zaskočit Tomáš Plekanec. Skvělý zákrok hostujícího gólmana!
30:09
Petryho pokus u projití do útočného pásma byl neúspěšný, avšak Lazar dopadl úplně stejně a puk mají znovu hráči v červených dresech.
29:23
Jenže Sens se na puku dlouho neohřáli a opět to jsou domácí, kteří útočí. Mitchellovu slabou střelu Anderson bez problémů vyráží do rohu.
29:09
Nyní už je puk u Gryby a ten uklidňuje hru.
28:39
Domácí jsou nastěhováni u Craiga Andersona, ten však zatím nemusel zasahovat.
27:41
Mike Hoffman se díky skvělému napadání dostal ke kotouči a jeho svižnou ránu musel levým ramenem vytáhnout Carey Price!
27:25
27:01
Plekanec vyhrál buly proti Pageauovi a Habs se usazují opět v útočném pásmu.
26:18
Domácí v plném počtu a začínají svou přesilovou hru.
26:03
Pěkné akce na obou stranách! Domácí se nejdříve hned ve dvojici snažili na brankovišti dotlačit puk za Andersona a na druhé straně čelili přečíslení tří na jednoho právě montrealští, které od třetí inkasované branky zachránila jen nepřesná finální přihrávka jednoho z hostujících hráčů. Cecimu chyběly opravdu centimetry, aby poslal puk do odkryté části branky.
25:25
Přesilová hra Ottawy je předčasně u konce. Mark Stone (OTT) je vyloučen za vysokou hůl.
24:42
Další šanci vezl Gallagher, ale ten si nerozuměl se spoluhráčem a z přečíslení nic nevzešlo.
24:27
Velká chyba Andersona! Hostující brankář špatně rozehrál puk po vyhození Montrealu, ke kotouči se dostal zcela volný Tomáš Plekanec, ale český útočník v souboji tváří v tvář nepřekonal gólmana Senátorů.
24:18
Jenže Ottawa bude v přesilovce pokračovat. Carey Price (MTL) hodně nešikovně rozehrál puk čistě do ochranné sítě a Dale Weise tak míří zpět na trestnou lavici.
24:11
23:48
Montreal vyhazuje kotouč do pásma Sens, tato přesilovka zůstane nevyužita.
23:12
Šikovná Turrisova žabka nepřistála u tyče na MacArthurově hokejce a Karlsson musí opět až k vlastní bráně.
22:33
Sražená Karlssonova střela sice skončila na holi jednoho z hostů, avšak ten nenašel Wierciocha a obránce Senátorů musel zpět do neutrální zóny mezi modrými čarami.
22:11
Ceci inkasoval od Dalea Weise (MTL) zásah vysokou holí a montrealský útočník tak putuje na lavici hanby.
21:40
Osobně jsem očekával drtivý nástup Montrealu, ale místo toho se do šancí tlačí Senátoři. Curtis Lazar jemně tečoval puk těsně před Pricem, avšak ten si nakonec nadvakrát poradil a přerušil hru.
21:20
Montrealu pískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpět před Price.
20:22
Velmi dobře to teď Senátoři vykombinovali až na Erika Karlssona, který sjížděl z pozice obránce a Price může být rád, že kapitán Ottawy při zakončení zlomil hokejku.
20:01
Pár sekund před koncem první třetiny to sice ještě vypadalo na únik Gallaghera, avšak ten nakonec zaškobrtnul ve středním pásmu a nic z toho nebylo. První část dnešního utkání tak končí výsledkem 0:2.

Montreal sice vstoupil do utkání jednoznačně lépe a aktivněji, avšak branka z toho nebyla a tak se v desáté minutě s notnou dávkou štěstí prosadil hostující Bobby Ryan. Po této brance byli Habs značně otřeseni, a když přidal druhý gól Senátorů v 16.minutě Wiercioch, bylo jasné, že toto nebude třetina, jakou by si domácí přáli. Uvidíme, s čím na Ottawu vyrukují v třetině druhé, která začne přibližně ve 2:10.
20:00
19:47
Zibanejadova sražená rána se dotkla síťky za bránou, buly se bude konat po pravici domácího gólmana.
19:13
Montreal čistě vyhrál buly a Pacioretty vyslal solidní střelu. Tento pokus však nakonec mířil přesně doprostřed brány, kde byl připravený brankář Senátorů.
19:08
Anderson raději přikryl jednoduchý kotouč a přerušil hru.
18:31
Pageau si dokázal nachystat puk na střelu, ale v poslední chvíli mu do ní vložil hokejku jeden z domácích a Price zůstal nezaměstnán.
17:32
Po nenápadném nahození od modré čáry puk na chvíli poskakoval před rozhozeným Andersonem, ale nikdo z domácích se k němu nedostal a Sens se dokázali ubránit.
16:47
Erik Karlsson musel pro puk až za vlastní bránu a poté navíc sklidil hukot od domácí publika.
16:22
Dva ofsajdy zastavily během pěti sekund domácí celek a Anderson tak může být zcela v klidu.
15:39
A opět se prakticky z ničeho prosazují hostující borci! Senátoři se dokázali natlačit před Price, který zřejmě nic neviděl a PATRICK WIERCIOCH po menším vyčkávání zamířil přesně do horní části brány. Bez asistence.
15:18
Rychlá střela z velkého úhlu Andersona nezaskočila a následný pokus domácího hráče o volejbalové zakončení, které by stejně neznamenalo gól, nebylo přesné.
14:59
Habs se opět dokázali udržet v útočném pásmu, nicméně znovu z toho byla jen střela od modré čáry, kterou Anderson bez větších potíží lapil.
14:36
Po ráně od modré, která skončila v lapačce hostujícího strážce brány už to vypadalo na šarvátku mezi Karlssonem a Ellerem, avšak rozhodčí rychle uklidnili situaci a k ničemu většímu nedošlo.
14:20
Až nyní se po dalším zákroku Careyho Price k puku dostávají domácí, kteří volí rozvážnou rozehrávku zpoza vlastní brány.
13:38
Sens se usadili v útočném pásmu a, ač Smith hodně přestřelil, pokračují s kotoučem na holích.
13:16
Přerušení hry tentokrát zavinili hostující hráči, kteří puk odpálili na zakázané uvolnění.
13:05
Hodně kostrbatý přechod do útočného pásma v podání domácích končí ofsajdem.
12:38
Na druhé straně čelil tvrdé střele z levé strany Anderson a i on byl v souboji se střelcem úspěšnější.
12:06
Karlssonovo dobré nahození nikdo ze snad pěti hráčů před brankovištěm netečoval a Price si připsal úspěšný zákrok.
12:02
Senátoři se po vstřelené brance dostali na koně a nyní přehrávají Montreal. Price musel opět na led a v krátké době si připsal již pátý zákrok.
11:10
Petry už je na střídačce, ale domácí již zase tajili dech. Kyle Turris se podél pravé strany protáhl až k Priceovi, ale ten nenechal skulinu mezi betony a vyrazil zakončení kanadského centra.
11:07
Po souboji s Chiassonem se z ledu těžce zvedá Jeff Petry. Hra je přerušena.
10:39
Hned po buly v útočném pásmu vypálil zápěstím Clarke MacArthur, ale Price dokázal zareagovat a vytáhl tuto nepříjemnou střelu ramenem nad.
10:34
Je tady první strkanice u Priceovy brány. Bobby Ryan klepl do betonů domácího brankáře a hned to schytal od trojice hráčů v červeném. Vylučovat se však podle všeho nebude.
09:29
Tak to je šok pro domácí! Senátoři z ničeho nic prošli do útočného pásma, BOBBY RYAN lehce nahodil kotouč na Price a tomu neposedný kus gumy prošel mezi tělem a rukou až do brány. Sens se tak prosazují jako první i v pátém utkání této série. Asistence: Mike Hoffman, Mika Zibanejad
09:11
Podobně tvrdou jako předchozí hit teď vyslal Lars Eller střelu, Craig Anderson byl však na správném místě a nadvakrát ztlumil kotouč.
08:56
Gryba inkasoval tvrdý hit u mantinelu a těžce se zvedá z ledu.
08:42
Nyní už si ale i Price připisuje první úspěšný zákrok. Ten nebyl nijak složitý a následuje komerční přestávka.
08:32
Dvakrát teď byli zastaveni hostující útočníci, Price je tak zatím bez práce.
07:52
Poměrně hodně neplechy nadělalo Andersonovi střílené nahození ze středního pásma, ale brankář Ottawy si nakonec přeci jenom poradil.
06:43
Domácí miláček, Max Pacioetty, se tlačil před Andersona, dostal se k bekhendovému zakončení, ale americký brankář ve službách Ottawy se předvedl ve skvělém světle a zastavil kotouč!
06:26
Stone zablokoval střelu od modré čáry a následně před Jemelin vysokou holí odpálil puk do středního pásma.
05:53
Devante Smith-Pelly by sice zřejmě byl rychleji u puku, ale sudí i tak píská zakázané uvolnění. I přes nevůli domácího publika se bude vhazovat u Careyho Price.
05:22
Kombinace Karlssona s Turrisem se vůbec nepovedla a puk přebírají opět domácí. Ottawě se v útoku zatím vůbec nedaří.
04:59
MacArthur se pokouší forčekingem narušit rozehrávku Montrealu, zatím bez úspěchu.
04:20
Brendan Gallagher výborně zablokoval hokejku jednoho z hostujících hráčů, ale Plekanec neměl dostatek klidu na zakončení a jeho rána neprošla až k Andersonovi.
04:14
Sens zahráli na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Andersona.
03:49
Po dlouhé době se do útočné fáze dostali i Senátoři, avšak Zibanejad v tísni po Ryanově přenechání netrefil puk.
03:18
Lars Eller šel výborně do brankoviště a Anderson měl plné ruce práce. Další atak domácích však gólman Sens ustál a hra je opět přerušena.
02:53
02:43
Domácí opravdu velmi dobře kombinují. Gallagher dostal přihrávku do výborné pozice, ale jeho pohotová rána byla sražena vedle.
01:35
Hosté sice vyhodili puk, ale Habs už jsou zase zpět v útočném pásmu.
01:04
Nebezpečná střela z mezikruží sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude u Craiga Andersona.
00:53
Je tady první přesilová hra. Tu si zahrají domácí, protože Bobby Ryan (OTT) jede odpykat trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
00:39
První náznak velmi dobré šance domácích. Brian Flynn se ocitl s pukem sám před bránou, ale byl zády k Andersonovi a ten s menšími problémy zasáhl.
00:24
Domácí borci se sice jako první dostali do útočného pásma, avšak Subbanovo nahození bylo sraženo a hosté z protiútoku posílají po teči puk do ochranné sítě za Priceovými zády.
00:01
Ginette Reno dozpívala kanadskou hymnu a to znamená jediné. Zápas každou chvílí začne!
Hráči obou celků již se dostavili na ledovou plochu, za malou chvíli zazní kanadská státní hymna.
Ještě jednou vítejte u onlajn přenosu z pátého zápasu série, ve které Montreal vede nad Ottawou 3:1. Utkání tradičně začne s menším zpožděním.

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Petry, Gilbert, Peteryn, Jemelin – Smith-Pelly, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Weise, Eller, De La Rose – Flynn, Mitchell, Prust

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Karlsson, Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – Stone, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Michálek – Lazar, Pageau, Condra – Chiasson, Smith, Hoffman

Rozhodčí: Francois St. Laurent, Kevin Pollock – Michel Cormier, Greg Devorski.
Dnešní utkání bude rozhodovat dvojice Francois St. Laurent (499 záp.) – Kevin Pollock (1141 záp.), na čarách jim bude asistovat Michel Cormier (799 záp.) s Gregem Devorskim (953 záp.).
Zřejmě hlavními aktéry dnešní bitvy budou pochopitelně brankáři obou celků. V základních sestavách na těchto postech s největší pravděpodobností nedojde ke změně a mezi tři tyče se postaví opět Carey Price (MTL) s Craigem Andersonem (OTT).

První zápas
16.4.2015 MTL-OTT 4:3 (28' Mitchell, 29' Plekanec, 32' Eller, 38' Flynn – 13' Michálek, 31' Turris, 33' Zibanejad)

Druhý zápas
18.4.2015 MTL-OTT 3:2 pp. (28' Pacioretty, 37' Subban, 64' Galchenyuk – 19' MacArthur, 54' Wiercioch)

Třetí zápas
20.4.2015 OTT-MTL 1:2 pp. (12' MacArthur – 55' a 69' Weise)

Čtvrtý zápas
23.4.2015 OTT-MTL 1:0 (50' Hoffman)
Série mezi Montrealem a Ottawou sice zatím vyznívá jednoznačně lépe pro favorizovaný Montreal, který vede 3:1 na zápasy, avšak postup Canadiens rozhodně nemají jistý.

Všechny čtyři utkání byly opravdu velmi těsné, přesněji řečeno, skončily rozdílem jediné branky. V prvních třech střetnutích měli trochu více štěstí či hokejového umu právě montrealští hráči a ujali se tak vedení 3:0. V dosud posledním střetnutí již tedy Ottawa nesměla zaváhat, což se povedlo, a Sens si připsali hubenou výhru 1:0, kterou gólem v v 50.minutě zajistil nejlepší střelec Senátorů v základní části, Mike Hoffman.

Rozhodně se tedy můžeme těšit na zajímavou bitvu, ostatně, zajímavé bitvy jsou všechny střetnutí těchto dvou kanadských rivalů.
Vítáme vás u on-line přenosu z playoff NHL. Dnes nás čeká páté utkání série mezi Montreal Canadiens a Ottawa Senators. Utkání začíná v 01:00.