3. hvězdy utkání

1. Steven Stamkos (TBL) – 1+2, 2 střely, čas na ledě 16:01
2. Nikita Kučerov (TBL) – 2+0, 3 střely, čas na ledě 17:07
3. Alex Killorn (TBL) – 0+2, 2 střely, čas na ledě 18:30
Je za námi druhé semifinále východní konference mezi Montrealem a Tampou Bay. Po první výhře Bolts se dnes čekalo, že bude chtít druhé utkání vyhrát domácí celek, což podle výsledku zřejmé není. Tampa Bay ve třetí části přidala další dvě branky a výsledek 6:2 vypadá pro Habs lehce potupně. Ke konci utkání neudržel nervy na uzdě Brandon Prust, který nejdříve zfauloval Bishopa a následně se popral s Coburnem. Série se za stavu 2:0 pro Lightning přesouvá na Floridu a parta trenéra Therriena má ještě co dělat.

Střely na branku: 29:24
60:00
59:27
Hraje se spíše jen na nahazované kotouče, Bolts si zpět do své arény povezou dvě výhry, což nikdo nečekal.
58:38
Hosté dohrávají utkání v početní převaze, a to jim vyhovuje.
58:08
Oba borci dostávají pětiminutový trest za šarvátku. Domácí hráč k tomu vyfasoval ještě trest na dvě + deset minut.
58:08
Když se Prust hnal do šatny, ukázal ještě nesportovní gesto směrem ke střídačce Bolts.
58:08
Do sebe se nyní pustila dvojice, která se celý zápas provokovala. Brandon Prust a Braydon Coburn. Prvně jmenovaný zajel do brankáře Bishopa. Bitka skončila spíše remízou.
57:37
Do útoku nyní vyrazil Brenden Morrow, který byl osamocený před brankou Priceho, který ale předvedl dobrý zákrok.
56:38
A vypadá to, že utkání se bude spíše dohrávat.
56:05
Tampa právě vstřelila branku!
Nejdříve dostával puk před branku J.T. BROWN, ale napoprvé puk nedokázal trefit. Před Pricem ovšem i nadále stínil a následně tečoval jednu ze střel. Puk trefil jeho hokejku a padáčkem zapadl přesně za záda kanadského brankáře!
55:37
Další neúspěšná střela na branku, puk sbírá Filppula, který míří do útočného pásma.
54:49
P.A Parentau objel branku a následně puk nahodil za Bishopovu svatyni. Vypadá to, jakoby domácí nevěděli jak.
54:16
Do rychlého útoku se dostal Steven Stamkos, který vzal zodpovědnost na sebe. Price byl proti střele kanadského útočníka připraven.
53:49
Rychlý obrat se domácím hokejistům nepovedl zakončit. Dopředu mohou opět hosté.
53:36
Tampa Bay dokázala dostat puk na Priceho, který byl nucen černou gumu podržet.
53:24
U puku za brankou ovšem zůstávají Lightning, respektivě útočník J.T Brown.
53:10
53:05
Vše bylo ovšem překombinováno a domácí se vymanili z tlaku.
52:16
Nyní se Tampě povedlo usadit se v útoku, příjde další přesilovková branka?
51:37
Tampa Bay se nedokázala udržet v útoku a na druhou stranu ujížděl Plekanec s Paciorettym. Vše bylo zakončeno střelou českého útočníka mimo.
51:10
Zároveň dostává desetiminutový trest za nesportovní chování Dale Weise.
51:10
Na buly sevřel puk Torey Mitchell, který jde na trestnou lavici naprosto zbytečně.
51:06
Montreal právě vstřelil branku!
A tak se domácí museli prosadit střelou od modré čáry. K puku se postavil TOM GILBERT, který střelou na zadní tyč nedal Bishopovi šanci! Máme zaděláno na drama? Asistence: Alexej Emelin
50:35
Domácí se sice snaží dostávat se za obranu Bolts, ale ta pochybení nepřipouští.
50:05
Z levé strany pálil Max Pacioretty, ale ten si na Bena Bishopa nepřišel.
49:17
Hosté dnes hrají hodně chytře a zatím se jim to výborně vyplácí. Canadiens v letošní sezóně neznají recept na Bolts.
48:37
Před brankou Habs byli nebezpeční Johnson a Palát, ale ani jeden z nich nedal šestou branku.
48:02
Puk je za brankou Canadiens, Bell Centre je naprosto paralyzováno.
46:37
A máme tu další zásah v přesilové hře. Tyler Johnson poslal puk před branku, do trajektorie puku strčil hokejku NIKITA KUČEROV, jenž přidává svou druhou branku v dnešním utkáná! Asistence: Tyler Johnson
46:30
Až po dvaceti vteřinách se hosté dostávají do klasické přesilovkové kombinace.
46:10
Ve stejné akci vjel do Bena Bishopa Torey Mitchell, který dostal dvouminutový trest za nedovolené bránění.
46:05
Brandon Prust posunul puk lépe postavenému spoluhráči, kterému se ale tváří v tvář nepovedlo překonat Bena Bishopa!
45:51
Šustr si rozehrál se svým parťákem v obraně, který puk poslal dopředu. Píská se zakázané uvolnění.
45:16
Dvě veliké šance domácích a u obou byl Jacob De La Rose, ale tomuto švédskému útočníkovi se nepovedlo ani jednou skórovat.
44:38
Zápas se odehrává podle představ hostů. Canadiens se jejich hře přizpůsobují.
44:03
Většina útoků je zastavena za modrou čárou, obana Bolts nepouští hokejisty Habs k ničemu.
43:10
Následoval další nájezd do třetiny Bolts, ale domácí nejsou vůbec nebezpeční.
42:27
P.K. Subban se prokličkoval od své branky až do útočné třetiny, kde předal puk Larsu Ellerovi. Dánský útočník ale nepropálil hradbu těl před ním.
42:16
Následně hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Hra je aktuálně hodně kouskovaná.
41:58
Max Pacioretty vyslal střelu z levého kruhu, ale puk se nakonec ani k Bishopovi nedostal.
41:48
Puk se objevil mimo ledovou plochu, následovat bude další buly v obranném pásmu Habs.
41:44
O puk se bojuje za brankou domácího brankáře. Následně se puk ocitá za druhou brankou, rozhodčí píská zakázané uvolnění.
41:13
Vhazuje se po levici hostujícího fantoma, ze kterého musí být domácí pořádně zoufalí.
40:47
Po střele z mezikruží předvedl pohotový zákrok brankář Bishop.
40:18
Domácí se ihned prodrali do útoku, kde se jim Bishopa ohrozit nepovedlo.
40:01
Druhá třetina nám nabídla trochu neobvyklý vývoj. Domácí hokejisté inkasovali v této části tři branky, dvě z nich dokonce v oslabení. Nejdříve se ovšem prosadil po krásné přihrávce Steven Stamkos, poté následovaly branky Kučerova a Hedmana. Hosté dali dvě branky v posledních minutách třetiny, což je jeden z důvodu neúspěchu Canadiens v dnešním střetnutí.

Střely na branku: 19:18 (v této třetině 5:9)
40:00
39:46
Efektivita Bolts v přesilovkách je opavdu výborná! Dlouhé obléhání Priceho branky bylo zakončeno přihrávkou skrz útočné pásmo na volného VICTORA HEDMANA, který měl lehkou pozici! Asistence: Alex Killorn, Valtteri Filppula
39:18
Po souboji u branky ztratil helmu Ryan Callahan, protože Subban jej moc nešetřil.
38:58
Jeff Petry putuje na trestnou lavici. Střelec první branky utkání hrál nedovoleně.
38:18
Hraje se nahoru dolů a hostům to opravdu vyhovuje. Nyní vyslal odražený puk na branku jeden z hostů, ale Price byl pozorný.
37:16
Tampa Bay hraje i nadále tak, jak jí to vyhovuje. Navíc dvoubrankový náskok je už slušný.
36:52
J.T Brown vjel s pukem na holi do útočného pásma, kde se hosté pár sekund zdrželi.
36:40
Následně byla hra přerušena, následuje komerční přestávka, po které se bude vhazovat ve střednm pásmu.
36:26
Ben Bishop viděl neuspořádanou obranu Canadiens, kde byl volný Kučerov, ale jeho rozehru nedokázal tento ruský útočník zachytit. Zakázané uvolnění.
35:49
Ben Bishop udělal proti střele Paciorettyho zákrok ramenem ve stoje.
35:21
A nyní se montrealští hokejisté vůbec nedomluvili, píská se zakázané uvolnění.
34:38
Střela Pateryna od modré čáry byla zablokována Tylerem Johnsonem, který se pokoušel vyrazit dopředu, ale puk nestihl zachytit.
34:05
Ale hra se odehrává spíše v obranném pásmu Tampy Bay. Habs musejí hodně zabrat.
33:10
Dopředu se vydali hráči Canadiens, ale ti byli příliš pomalý a Bishop si dokázal rozehrát se svými spoluhráči.
32:29
Nádherná kombinace hostujících hokejistů končí třetí brankou v síti Priceho, který nemohl udělat naprosto nic. Steven Stamkos poslal puk na Tylera Johnsona, který jej ihned předal volnému NIKITU KUČEROVI, který střelou do odkryté branky zvyšuje vedení Bolts! Asistence: Tyler Johnson, Steven Stamkos
32:15
Tom Gilbert hodně nesportovně udeřil jednoho z hostů do obličeje, a tak půjde na trestnou lavici.
31:49
S pukem až k pravému kruhu si najel Subban, jenž ale střelou tahem Bishopa nepřekonal.
31:16
S klidem na holi hrají hokejisté Bolts, kteří jsou aktuálně ve výborné pozici.
30:49
Zároveň jsou vyloučeni hráči obou celků. Na straně Canadiens to je Alexandr Jemelin, na druhé straně Namestnikov. Oba za nedovolené bránění.
30:39
Vidíme hodně rychlý hokej, který se musí líbit všem fanouškům moderního hokeje.
30:09
Nyní na Bishopa letěl puk, který kousek před ním změnil trajektorii. Bell Centrem to jen zahučelo.
29:27
Canadiens se pokoušejí dostat dopředu, ale vypadá to, že jsou lehce opařeni.
28:51
Aktivní Lightning se dostali do těsného ofsajdu, následuje vhazování ve středním pásmu.
28:06
Hosté byli u puku tak dlouho, až z toho byla branka! Dlouhou přihrávku za obranu dostal STEVEN STAMKOS, který si vymíchal Priceho a střelou po zemi otočil skóre! Asistence: Jay Garrison, Brayden Coburn
27:57
I nadále mají puk ve svém držení domácí, kteří se aktuálně chystají na útočný výpad.
27:26
S pukem na svých hokejkách hrají hokejisté Bolts, jenž se snaží kombinovat.
27:11
Následovalo obléhání branky Priceho, který nakonec hru uklidnil přikrytím puku. Následuje komerční přestávka.
26:35
26:27
Hosté jsou ve svém oslabení hodně drzí, domácím se početní výhody vůbec nevedou.
26:01
Z pravé strany střílel Tyler Johnson, ale jeho spíše propagační střela neměla za úkol skončit v síti.
25:53
Subban puk v útočném pásmu sice udržel, ale následně přihrál hodně nepřesně.
25:24
Vhazovalo se před brankou Priceho, Bolts šetří drahocenný čas v oslabení.
25:14
Jeff Petry vyslal střelu na branku, ale nyní se mu Bishopa překonat nepodařilo.
24:45
Což se jim za jejich brankou příliš nepovede.
24:35
Brenden Morrow předvedl hodně zbytečný faul, Canadiens nám mohou ukázat další přesilovku.
24:26
Puk je u domácího brankáře, který hned puk rozehrává a snaží se oslovit své spoluhráče.
23:49
Torey Mitchell se kolem pravého mantinelu dostal do útočného pásma, kde se mu ale nepovedlo oslovit své spoluhráče.
23:31
23:05
Puk se objevuje za brankou Priceho, domácí mají málo času na využití této přesilové hry.
22:18
Jeff Petry posunul puk na hokejku Subbana, jenž tvrdou střelou trefil připraveného Bishopa.
21:31
Na dvě minuty je vyloučen hostující Killorn, a to za držení.
21:16
Hraje se v útočné třetině Montrealu, který se snaží dostat do vedení v dnešní utkání.
20:38
Matt Carle nahodil puk na branku, kde se jej jeho spoluhráč snažil tečovat, což se podle jeho představ nepovedlo.
20:10
Buly vyhrál opět Montreal, který se hned vydal do útoku, kde ovšem puk rychle ztratil.
20:01
Jsme zpátky v Bell Centre, kde za malou chviličku začne druhá třetině dnešníhp střetnutí.
První dvacetiminutovka je za námi a oko fanouška hokeje muselo být maximálně potěšeno. Viděli jsme dvě branky, kupu velkých šancí, a to spíše na domácí straně. Do vedení šli domácí, protože od modré čáry se střelou tahem prosadil Petry, pro něhož to byla první trefa v play-off NHL. Na druhé straně vyrovnal v úplném závěru Filppula. Druhá třetina bude opravdu zajímavá.

Střely na branku: 14-9
20:00
19:36
Což ho nakonec může mrzet! Poprvé v přesilové hře se do útočného pásma dostali hostující hráči, Victor Hedman posunul puk na pravý kruh VALTTERIMU FILPPULOVI, který krásnou střelou pod víko vyrovnává! Asistence: Viktor Hedman
18:54
Nyní dokonce ujel Torey Mitchell, kterému se před Bishopem nepovedlo zakončit jeho akci v branku!
18:30
Ani nyní se Bolts nepovedlo usadit v pásmu a puk je nadále mimo útočnou třetinu.
18:10
Tomáš Plekanec vyhrál buly a obránce za ním poslal puk až za branku Bishopa.
18:04
Další zbytečný faul domácích. P.K. Subban je potrestán dvouminutovým trestem za krosček.
17:46
17:35
Victor Hedman posílal přihrávku skrz pásmo na Filppulu, který puk nedokázal zachytit. Canadiens puk opět vyvážejí.
16:49
Další únik domácích hokejistů, kteří v oslabení hrají skvěle. Bishop zakročil opět na jedničku, nyní proti pokusu Bryana Flynna!
16:21
Tomáš Plekanec vyvezl puk s pásma a dokonce se mu povedlo vystřelit. Bishop jeho pokus chytá.
15:39
Victor Hedman nyní najel před branku, kde zakončoval svou individuální akci bekhendem. Proti byl ovšem natažený beton Careye Priceho!
15:01
Následně do protiútoku vyrazili domácí, kteří ušetřili cenný čas v dlouhém oslabení.
14:40
Nikita Kučerov posílal puk na brankovišti, kde se jednomu z hráčů nepovedlo trefit odkrytou klec.
13:46
Brandon Prust si nyní naprosto zbytečně vyšlápl na Coburna. Na trestné lavici již sedí domácí hříšník. Čtyřminutová přesilovka pro Bolts.
13:28
Steven Stamkos posílal puk před branku, ale tam našel jen hůl bránícího domácího hráče.
12:51
Za pukem se hnal Torey Mitchell, ale asistenta u první branky zablokoval obránce a poté puk chytil brankář Bishop.
12:14
P.K. Subban poslal dlouhou přihrávku přesně na hůl Galchenyuka, kterému se ale povedlo puk jen nahodit na branku.
12:01
Hodně tvrdě pálil z pravé strany Bryan Gallagher, Ben Bishop s jeho ránou problém ovšem neměl.
11:44
Ondřej Palát se snažil agresivně prodrat do zakončení, ale proti byli tři bránící hráči Canadiens.
11:28
Puk se objevil mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
11:10
Po úvodní svižné hře sledujeme lehce uklidněnou hru. Vhazuje se po levici Bishopa.
10:35
V útočném pásmu se nyní držejí hokejisté Lightning, doufejme, že něco předvedou.
09:59
Od modré čáry pálil jeden z hostujících obránců, ale Price byl proti jeho rychlé střele připravený.
09:31
Veliký závar před brankou Bishopa nakonec neskončil druhou brankou v jeho síti, dopředu míří hosté.
08:39
Po buly se pokoušel z pravé strany překvapit Bishopa Pacioretty, brankář blesků si prostor mezi ním a tyči ovšem pohlídal.
08:24
Špatnou rozehrávku Tampy Bay zachytil Brian Flynn, jenž byl osamocen před Bishopem, ale toho trefil jen do levého betonu!
07:57
Hosté se ihned snaží vyrovnat a ženou se dopředu, kde se jim ovšem prozatím nedaří.
07:20
Aktivita domácích je nakonec odměněna vedoucí brankou! Puk na modrou čáru dostal JEFF PETRY, jenž střelou zápěstím dává první branku zápas a zároveň zaznamenává svojí první trefu v play-off NHL! Asistence: Torey Mitchell
06:48
Následovala nebezpečná střela tohoto amerického hráče, Bishop byl pozorný.
06:17
Hostům se nepovedlo vyhodit a puku se zmocnil Pacioretty, jenž hledá své spoluhráče.
06:02
Ben Bishop byl donucen k zákroku po lehkém nahozením od modré čáry. Po reklamní pauze se bude vhazovat po jeho levici.
05:19
Následoval závar před brankou Canadiens, což ale nedovolili domácí hokejisté a nakonec z toho byla další strkanice.
05:04
J.T. Brown objel branku brankáře Priceho a posunul puk na modrou čáru, odkud střílel Matt Carle. Fantom Canadiens připraven.
04:27
Po ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu, u modré čáry blíže k Bishopovo brance.
04:17
Jeden z hostů posouval puk před branku Canadiens, ale tam byla soustředěná obrana.
03:44
Puk ovšem zachytil Victor Hedman, který bude chtít poslat do útoku své spoluhráče.
03:27
S pukem na hokejce za svou brankou je P.K Subban, jenž se snaží rozjet další nadějný útok.
03:13
02:39
Markov posunul puk na modrou čáru Jemelinovi, jenž jedovatou střelou branku netrefuje.
02:06
Následně posouval Gallagher puk na hůl Tomáše Plekance, který ale nedokázal vystřelit na branku.
01:53
Max Pacioretty posílal puk před branku, kam si najel obránce Subban, jemuž střela nesedla.
01:13
Za hrubost je vyloučen Matt Carle. Následuje první přesilovka v dnešním utkání.
01:11
Od modré čáry vypálil P.K Subban a puk před Bishopem ještě tečoval Lars Eller. Bishop chytá s kidem.
01:02
Hostům se nyní píská zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude po pravici Bena Bishopa.
00:39
Ben Bishop byl nyní přinucen podržet puk a ačkoliv jeden z domácích sekl brankáře blesků, byla z toho menší rozmíška.
00:19
Canadiens se ihned dostali dopředu, ale puk je opět ve středním pásmu.
00:05
Úvodní buly dnešního utkání vyhrál český centr Tomáš Plekanec.
00:01
Start utkání bude o pár minut opožděno, aneb jako to ve vyřazovacích bojích bývá.

Montreal Canadiens: Price – Subban, Markov, Petry, Jemelin, Pateryn, Gilbert – Smith-Pelly, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Weise, Eller, De La Rose – Flynn, Mitchell, Prust

Tampa Bay Lightning: Bishop – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Callahan, Stamkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Paquette, Filppula, Boyle – Brown, Namestnikov, Morrow

Rozhodčí: Watson, Lee – Kovachik, Pancich.
Rozhodující branka vyvolala veliké pochyby, protože tato situace byla z ofsajdu.
„Vyloučení může být sporné a rozhodnutí je čistě na rozhodčích. Ale ofsajd je prostě ofsajd – černé na bílém. Sudí to zkazili, je to frustrující,“ pronesl kouč Canadiens, Michel Therrien.
1. zápas
Během prvního zápasu bylo vidět mnoho akcí a skvělých brankářských zákroků. První branka ovšem padla až v třiačtyřicáté minutě a autorem byl Tyler Johnson. Celé utkání chytal výborně Ben Bishop, ale situaci v pětapadesáté minutě si za rámeček nedá. Střelu Maxa Paciorettyho nedokázal udržet a šlo se do prodloužení. Tam dali branku hosté, ale ta nebyla uznána. Přecijen ale blesky utkání vyhráli, ve druhém prodloužení rozhodl Nikita Kučerov.

Montreal Canadiens 1:2 Tampa Bay Lightning
55. Pacioretty (Subban, Gilbert) – 43. Johnson (Carle, Šustr), 83. Kučerov (Filppula)
V pondělí ráno se odehraje druhý zápas semifinále východní konference mezi Montrealem Canadiens a Tampou Bya Lightning. Ten první vyhráli hosté, a to brankou ve druhém prodloužení. Poprvé v play-off se trefil Nikita Kučerov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.