S konstatováním, že dnešní utkání v Madison Square Garden sledovalo 18 006 diváků se s vámi loučím a u dalších onlajnů z finále konferencí NHL nashledanou.

3. Ondřej Palát (TBL) 1+0
Naprosto úžasné, skvělé a strhující první finále Východní konference je u konce a Rangers slaví důležité první vítězství.
Od 40.minuty byli právě domácí ve vedení zásluhou Dereka Stepana, avšak v sedmé minutě třetí třetiny dokázal srovnat Ondřej Palát a zdálo se, že budeme svědky prodloužení. To však nakonec rozhodující trefou 2 minuty a 25 sekund před koncem odmítl domácí Dominic Moore, který díky šťastného odrazu puku od nohy dostal kotouč za záda něeťastného Bena Bishopa
60:00
59:45
Střelec druhé branky Rangers, Dominic Moore trefil tyč prázdné brány!
59:36
Hagelin to zkusil od červené čáry, ale netrefil!
59:24
Znovu je kotouč mezi červenými čarami.
59:10
Rangers dostali puk do středního pásma a mohou si na chvíli oddechnout.
58:55
Ben Bishop míří na střídačku a Tampa to zkouší v šesti!
58:47
Znovu se bude vhazovat jen ve středním pásmu a Bishop tak stále zůstává na půl cesty od brány.
58:33
Bishop už mířil na střídačku, ale nakonec je místo zakázaného uvolnění a vhazování v pásmu Rangers uznána chyba čárového a buly se bude odehrávat ve středovém kruhu.
58:00
Oznámeny poslední dvě minuty třetí třetiny a Tampa se snaží přitlačit obranu domácího celku.
57:35
Rangers právě vstřelili branku!
Jenže domácí hráče to nemusí vůbec mrzet. Kevin Hayes se dokázal vytočit zpoza brány, nahodil puk do brankoviště a zde puk do odkryté části brány nohou poslal DOMINIC MOORE. Jednoznačný pohyb proti puku vidět nebyl a tak se Rangers dostávají dovedení. Asistence: Kevin Hayes, Derik Brassard
57:14
Rangers šli tři na jednoho jenže poté přišla naprosto špatná zadovka a kotouč přebírají hosté.
56:52
Opět je kotouč až u Bishopa, přesilová hra Tampy se chýlí ke konci.
56:17
Garrison sice napoprvé ještě udržel puk v útočném pásmu, jenže poté přišla ztráta hostů a Hagelin vyváží kotouč do středního pásma.
55:49
Hosté se drží v útočném pásmu, Lundqvist však zatím nemusel zasahovat.
55:05
Dominic Moore (NYR) dostává dvě trestné minuty za podražení.
54:55
McDonagh se vydal až za Bishopovu bránu, následná Girardiho střela byla sražena a poté právě McDonagh chyběl vzadu. Na bránu Henrika Lundqvista se totiž řítili hned čtyři útočníci Tampy, ale domácí gólman dokázal zakročit a zachránil svůj celek.
54:34
Jesper Fast rychle dobruslil k Bishopovi a ten byl donucen přerušit hru.
54:16
Bishopovi se podařilo zachytit puk, hlavní rozhodčí hvizdem zastavil časomíru a následuje komerční přestávka.
53:52
Jenže místo tlaku domácího celku přišla velká šance Bolts. Na brankovišti se teď snažil dorazit puk Killorn, avšak ani jeho pokus ani dorážka Šustra ani dělovka Stralmana si cestu do brány nenašly.
53:38
Domácí fanoušci se snaží povzbudit své miláčky, kteří teď dokázali zatlačit Tampu.
52:52
Rangers se po delší době dostávají do útočného pásma. Kombinace se však zatím odehrává jen u mantinelu.
51:55
Tampě je odpískáno zakázané uvolnění.
51:39
51:22
Podobnou kombinaci jako při gólu teď předvedli hosté, avšak tentokrát letěla rána mimo tři tyče.
50:52
Kotouč je opět až u Bena Bishopa. Tato přesilová hra zatím nepatří k nejlepším.
50:38
A záhy po tomto vyhození je hostům odpískán icing.
50:26
Rozházená kombinace Tampy končí vyhozením puku až k bráně Bena Bishopa.
49:54
Bolts se okamžitě usazují v útočném pásmu a snaží se vymyslet další gólovou akci. Killornova rána minula bránu.
49:39
Garrisonovu ránu srazila domácí obrana a hlavní rozhodčí se chystá vylučovat. Chris Kreider (NYR) jde na trestnou lavici za držení hole.
49:18
Hra se poněkud uklidňuje, ani jeden z celků se ne a ne dostat do větší šance.
48:35
Jeden z hostujících útočníků se objevil s pukem v blízkosti brány, avšak jeho pokus skončil jen na Lundqvistovi, který výborně vyplnil mezery u své pravé tyče.
47:44
Rangers okamžitě po gólu Tampy přebírají otěže hry a kombinují v útočném pásmu. Bishop však dalším pohodovým zákrokem přerušuje hru.
47:04
Hned po obdržené brance zahrozili domácí,ale Bishop má puk v lapačce a následuje komerční přestávka.
46:45
Tampa právě vstřelila branku!
Hostům se podařilo ubránit pokus o rychlý protiútok, vrátili se do útočného pásma a zde předvedli nádhernou kombinaci. Hedman našel na levé straně volného Johnsona a ten ještě vyšperkoval kombinaci přihrávkou přes celé pásmo, kterou parádní střelou z první proměnil v gól ONDŘEJ PALÁT. Asistence: Tyler Johnson, Victor Hedman
46:13
Tvrdá Stralmanova rána od modré čáry skončila vedle Lundqvistovy svatyně.
45:51
Domácím se podařilo hned po buly vyhodit puk z vlastního pásma.
45:44
Ryan McDonagh (NYR) zasáhl vysokou holí Tylera Johnsona a domácí kapitán dostává dvě trestné minuty.
44:59
Girardi teď u mantinelu těžkým hitem odstavil Paquetta, za což sklidil potlesk naplněné Madison Square Garden.
44:13
Hned po vyhraném buly přiletěly na Bishopa dvě jedovaté nahození. Oba pokusy byly zastaveny a k puku se po chvíli dostávají právě hostující hráči.
44:06
Ben Bishop si nedělal starosti s rozehrávkou a kotouč schoval v lapačce.
43:50
A znovu. Bolts se ne a ne dostat do pořádné střelecké pozice.
43:33
Znovu se Rangers osvobozují posláním puku do středního pásma.
42:59
Souboj u mantinelu vyhráli domácí hráči v modrých dresech a ti také poslali kotouč do neutrální zóny mezi dvěma červenými čarami.
42:31
Po rychlé kombinaci se k puku dostal Ondřej Palát, avšak jeho střela byla sražena a zamířila vysoko do ochranné sítě.
42:22
Velmi dlouhá a velmi nepřesná přihrávka jednoho z domácích znamená zakázané uvolnění.
41:39
Atak domácího celku zastavuje čárový rozhodčí, který viděl ofsajd.
41:29
Filppula zadovkou hledal spoluhráče na brankovišti, ale puk se přes pár tečí dostal až do Lundqvistova brankoviště, kde neposedná guma nadělala brankáři Rangers nemalé problémy.
40:51
Jenže nyní už je puk u Bishopa, který nakonec nemusel zasahovat proti Kreiderově teči Brassardovy nabídky.
40:32
S pukem na holích hrají zatím hostující borci, kteří se snaží najít cestu do útočného pásma.
40:01
Další třetina začne přibližně v 21:00.
Čtyřicet minut tohoto strhujícího střetnutí je za námi a Rangers jsou díky Stepanově brance blíže k zisku prvního bodu. Dlouho se oba celky nemohly prosadit a kralovali brankáři, avšak pouhých 13 sekund před koncem třetiny se z dorážky prosadil právě zmiňovaný Derek Stepan a Rangers tak vedou 1:0.
40:00
39:59
Se závěrem druhé třetiny se ještě v Bishopově brankoviště strhla menší bitka. Uvidíme, zda se bude vylučovat.
39:47
Jenže nakonec jsem velice rád, že jsem se zmýlil. Od modré čáry přiletěla dobrá střela, která byla sražena, stejně dopadla i rána z mezikruží a kotouč nakonec proskákal až k DEREKU STEPANOVI, který zblízka prostřelil rozhozeného Bena Bishopa. Asistence: Chris Kreider, Ryan McDonagh
39:21
Domácí jen nahazují kotouč do útočného pásma, zdá se, že v této třetině se již týmy nikam nepoženou.
38:46
Hra je přerušena, z následné rozmíšky ve středním pásmu opět nic vážnějšího nevzniklo.
38:30
Kreider se prosmýkl podél pravého mantinelu, naservíroval puk Fastovi, ale ten z hranice brankoviště puk netrefil a Bishop tak nemusel zasahovat!
37:26
Nyní se pro změnu v útočném pásmu drží Rangers. Zatím je to však bez střelby.
36:55
Opět strhující chvíle na obou stranách. Hosté nejdříve nedokázali z velkého závaru před bránou dotlačit puk do brankoviště a následně se musel ohánět Bishop, který čelil ráně z mezikruží. Je opravdu nepochopitelné, že jsme dnes ještě neviděli branku.
36:20
Dobrou střelou to zkusil Palát. I on si vylámal zuby na skvělém Lundqvistovi. Tampa se však drží v útočném pásmu a tlačí domácí.
35:56
Hosté pomalu přebírají aktivitu a Jezdce moc nepouští k puku.
35:13
Killorn ještě udržel útočné pásmo, našel Šustra a ten nabil Victoru Hedmanovi. Dělovka od modré čáry však jen protáhla připraveného Henrika Lundqvista.
34:54
Lundqvistovi nejdříve nadělalo problémy Hedmanovo nahození a poté musel být domácí brankář opět připraven proti nepříjemné teči Kučerovovy střely.
34:09
Trochu nudnou minutu narušilo nahození Hagelina, který si také sám dojel puk a pokusil se překvapit Bishopa. Bez úspěchu.
32:43
Domácí se opět už už dostávali do další střelecké pozice, avšak v rozhodujícím momentu zakročil jeden z hostujících obránců, který zastavil poklidnou kombinaci domácích útočníků.
32:01
Trochu skrytou střelu teď na Bishopa vyslal Miller, ale ani jeho pokus nebyl zrovna nejpřesnější a nemířil mezi tři tyče.
31:42
John Moore se sice hodně vzteká, ale s odpískaným ofsajdem již nic neudělá.
31:11
Yandle si bravurně poradil s napadajícím Stamkosem a poté se dokonce vydal na útočný výlet a získal pro domácí útočné pásmo.
30:41
30:20
Stralman u modré čáry zastavil útok Jezdců a hostům se podařilo vyhodit puk.
30:02
Další útok domácích zastaven ofsajdem.
29:22
Opět to byl Brassard, který prověřil Bishopa. Tentokrát měl domácí útočník hodně volného prostoru, ale jeho tvrdou ránu hostující gólman dokázal díky včasnému vyjetí zlikvidovat.
28:59
Brassard se jako první dostal až ke střele, ale jeho pokus byl sražen do rohu.
28:41
Domácí si konečně zahrají celou, dvouminutovou přesilovku. Na trestnou lavici putuje Nikita Kučerov (TBL), který odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
27:52
Stamkos v útočném pásmu nic neudělal a byl z toho protiútok Jezdců. Hned tři domácí se valili na jednoho obránce Tampy, ale Derick Brassard z mezikruží minul!
27:31
Po výborné výměně místa domácích v útočném pásmu se k rychlému protiútoku dostali hostující borci, avšak další úspěšný zákrok si připsal Henrik Lundqvist.
26:59
Za bránou Jezdců se teď po ofsajdu strhla velká mela, avšak nakonec z toho není nic vážného a přichází komerční přestávka.
26:03
Parádní zákrok Bena Bishopa teď opět zachránil Tampu. J.T.Miller měl na holi první branku utkání, avšak i on si vylámal zuby na skvělém gólmanovi hostujícího celku.
25:47
Začíná zkrácená přesilovka Jezdců.
25:44
Ben Bishop si sice nebyl vůbec jistý, ale poté zjistil, že Girardiho ránu drží pod rukou, a přerušil hru.
24:50
Neskutečné chvíle! Coburn se nejprve snažil před bránou najít Killorna, který minul bránu, a následně se do přečíslení dvou proti jednomu dostali domácí a poté i hosté. V obou případech zaúřadovali skvělí gólmani!
24:10
Jenže přesilovka Tampy velmi záhy končí. Ondřej Palát (TBL) u mantinelu podrazil Girardiho a i on míří na trestnou lavici.
23:47
Je tady první vyloučení zápasu! Vladislav Namestnikov se tlačil před bránu, J.T.Miller (NYR) mu sekl do hokejky a právě domácí útočník je potrestán dvěma minutami na lavici hanby.
23:19
Hned dva útočníci Tampy se snažili vyšťourat kotouč z výstroje domácího brankáře, ale poté zazněl hvizd hlavního rozhodčího a o zbytek se postarala důrazná obrana New Yorku Rangers.
23:07
Johnson zkusil pověřit Lundqvista střelou zpoza obránce, avšak kotouč byl sražen do ochranné sítě.
22:37
Jenže nyní už je kotouč na druhé straně kluziště a Lundqvist likviduje Šustrovu tvrdou ránu.
22:04
Domácí ještě udrželi puk v útočném pásmu a Bishop si tak zatím nemůže oddechnout.
21:43
Kotouč je v ochranné síti, následuje buly po levici hostujícího gólmana.
21:24
Další střela domácího celku k Bishopovi neprošla, kotouč se dostává do středního pásma.
21:07
Lundqvist trochu akrobaticky helmou vyrazil nahození od modré čáry a na druhé straně se činil Bishop, který lapil Hagelinovu ránu.
20:39
Velmi pěkný začátek druhé třetiny. Stamkos našel přihrávkou od mantinelu volného Kilorna, ale ten z dobré pozice těsně minul Lundqvistovu bránu.
20:22
Lundqvist schoval v náruči lehké nahození, vhazovat se bude v pásmu Jezdců.
20:14
Rangers začali velmi aktivním forčekingem, avšak k zisku kotouče to zatím nevedlo.
20:01
První třetina prvního finále Východní konference je za námi a stav utkání je zatím 0:0. Více ze hry mají jednoznačně domácí, avšak ti selhali v několika dobrých šancích a právě proto je stav bezbrankový. Tampa by potřebovala velmi přidat, jinak bude mít se vstřelením branky velké problémy. Další třetině začne přibližně v 20:03
20:00
19:58
Menší rozmíška za Bishopovou bránou, ale to bude tak vše co se v této třetině ještě udá.
19:16
Jeden z domácích měl před sebou odkrytou bránu, ale netrefil kotouč a z protiútoku zahrozil Kučerov, který se protáhl až k Lundqvistovi. Ten Kučerovův bekhend vyrazil.
18:56
Domácí už jsou zase nastěhováni v útočném pásmu.
18:28
Po dlouhé době se bude díky aktivitě Tampy vhazovat u brány Henriky Lundqvista.
17:59
Domácí teď točí hosty a ti jsou rádi, že Bishop přikryl kotouč a oni si mohou oddechnout.
17:22
Jezdci nemají štěstí! Dvě obrovské šance opět nekončí gólem, neboť první rána skončila na tyči a druhý pokus skvělým zákrokem zlikvidoval Ben Bishop! Nutno říci, že první Nashovu šanci, zavinil právě gólman Tampy, který jednomu z domácích doslova namazal kotouč.
16:43
Až nyní se hostům podařilo dostat do útočného pásma, avšak tato pasáž byla velmi krátká a poté byla jednomu z hráčů odpískána hra vysokou holí.
15:46
Staal vyslal od modré čáry jedovatou střelu, kterou Bishop vůbec neviděl, avšak kotouč nakonec šel mimo tři tyče.
15:27
Ryan McDonagh byl u kotouče rychleji než jeho soupeř a Tampě je proto pískáno zakázané uvolnění.
15:04
Rangers zastaveni dalším ofsajdem.
14:57
Nash s Brassardem dobrým forčekingem dostali obranu Tampy pod tlak a hosté poté velmi záhy ztratili kotouč.
14:35
Hned dva útočníci New Yorku nachytáni v ofsajdu. Následuje komerční přestávka.
14:24
Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
13:45
Napadání domácích dělá Tampě nemalé problémy. d modré čáry přiletěla jedovatá střela, kterou Bishop neudržel, ale hostujícímu brankáři pomohla obrana, která odvrátila kotouč do bezpečí.
12:40
Na druhé straně přiletěla na Lundvista tvrdá rána od modré čáry, domácí brankář znovu celkem bez problémů zasáhl.
12:26
Další střílenou přihrávku musel pohotovým zákrokem zastavit brankář Blesků.
12:04
Domácí stále pokračují v tlaku a nepouští Tampu k puku.
10:32
Obrovská šance Rangers! Hned dva domácí útočníci se ocitli v šanci proti jednou obránci Tampy, avšak zakončení těsně minulo Bishopovu svatyni.
10:00
Znovu Killorn! tentokrát hostující útočník na brankovišti hledal Stamkose, ale k němu se přes dobrý obranný zákrok jednoho z domácích puk nedostal.
09:33
Zápěstím to vyzkoušel Alex Killorn, Henrik Lundqvist bez problémů zasahuje.
09:16
Tampa sice měla velmi aktivní začátek, avšak nyní už mají nějakých 5 minut jasnou převahu Rangers a hosté se nemohou dostat do hry.
08:47
Další dobrou střelu z pravé strany dokázal Bishop vyrazit pravým betonem.
08:09
Kotouč se ocitl v ochranné síti, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
07:50
Derek Stepan se zničehonic zjevil za zády obránců Tampy, postupoval sám na Bishopa, ale gólman Tampy jeho svižnou ránu dokázal levou rukou vytáhnout nad.
07:19
Nepřesnost v rozehrávce vedla ke ztrátě domácích, ale hosté jim velmi záhy kotouč vrátili.
06:43
Na druhé straně se musel činit Ben Bishop, který zlikvidoval Brassardovu slabší střelu.
06:17
Carle velmi šikovně nahazoval puk na vzdálenější tyč Lundqvistovy brány, ale tam měl hůl připravenou jen jeden z domácích borců.
06:12
Až nyní po delší době vystrčili růžky hosté a domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
05:40
Bleskům se vůbec nedaří dostat do útočného pásma, natož do střelecké pozice.
04:58
Druhá velká šance domácího celku! Carl Hagelin se prokličkoval až před Bishopa, hledal ještě přihrávkou volného St.Louise, ale tomu puk přeskočil hůl a zamířil do rohu.
04:30
Tentokrát jsou to právě Jezdci, kteří jsou zastaveni ofsajdem. Následuje buly ve středním pásmu.
04:21
Tampa s menšími potížemi dostala puk z vlastního pásma, avšak ve středním pásmu kotouč přebrali opět domácí a ti vezou další útok.
03:48
Rychlý útok první pětky Tampy přerušil ofsajd.
03:42
Nash zavezl kotouč zpět do útočného pásma Rangers, přihrál pod sebe na Hayese a ten z výborné pozice trefil Bishopovu lapačku. To byla velmi dobrá šance domácích.
03:09
Na útočný výlet se vydal Keith Yandle, který sice přišel o kotouč, ale Rangers se i tak drží v útočném pásmu.
02:41
Jezdci uklidňují hru poklidnou rozehrávkou z vlastního pásma.
02:10
Ze souboje v rohu kluziště vzešel jako vítěz Carl Hagelin, který okamžitě přihrál na modrou a následná střela prosvištěla kolem Bishopovy brány.
01:41
Tentokrát již hosté nahazovali puk zpoza červené čáry a mohou tak vystřídat.
01:30
Tampa se provinila zakázaným uvolněním, hra se poprvé stěhuje k Bishopovi.
01:13
Johnson nabízel před bránu puk na teč, ale jeho spoluhráč byl dobře pokrytý a Lundqvist bez problémů zasahuje.
00:59
Killorn se dokázal uvolnit u mantinelu, vyzkoušel Lundqvistovu pozornost, avšak ten byl donucen přerušit hru až po pokusu Valtteriho Filppuly. Tampa začala utkání velmi aktivně.
00:13
Utkání začíná za obrovského povzbuzování domácích fanoušků Rangers se dnes postaví jednomu z nejlepších útoků ligy a podporu fanoušků jistě potřebují.
00:01
Hráči jsou nastoupeni, je nejvyšší čas na americkou státní hymnu.
I finále Východní konference začne tradičně s menším zpožděním.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh, Girardi, Staal, D.Boyle, Yandle, Klein – Nash, Brassard, St.Louis – Kreider, Stepan, Fast – Hagelin, Moore, Hayes – Glass, Sheppard, Miller

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Stralman, Garrison, Coburn, Carle, Šustr – Palát, Johnson, Kučerov – Killorn, Filppula, Stamkos – Paquette, Namestnikov, Callahan – Morrow, B.Boyle, Brown

Rozhodčí: Steve Kozari, Dan O’Halloran – Greg Devorski, Michel Cormier.
Ještě jednou vítejte u prvního finále Východní konference. Již za pár minut by mělo začít utkání mezi New Yorkem a Tampou. Přeji příjemný hokejový večer.
Zajímavá fakta

- Rangers mají v playoff na domácí půdě 5 výher a 2 prohry, Tampa venku 2 výhry a 4 prohry

- souboj skvělé obranné dvojice McDonagh-Girardi (NYR) s nejúdernějším útočným triem Johnson-Kučerov-Palát (TBL)

- Steven Stamkos (TBL) bodoval v posledních pěti utkáních a v sérii s Montrealem přispěl gólem v důležitých zápasech číslo 5 a 6

- domácí opora Henrik Lundqvist (NYR) má proti Tampě letos průměr 4.74 gólu na zápas; Ben Bishop (TBL) proti Rangers letos 2.34 g/záp a v rámci celé kariéry 8 vítězství, žádnou prohru, průměr 1.48 g/záp a úspěšnost 94.6%

2.12.2014 NYR-TBL 3:6
Soupeřem Rangers bude, po základní části třetí tým Východní konference, Tampa Bay Lightning. Tým z Floridy má ve vyřazovacích bojích opravdu skvělou formu a do finále konference proklouzl přes dva velmi silné soupeře. Jako první se Bleskům do cesty postavil Detroit, který sice měl mečbol jako první, ale Bolts dokázali sérii dotáhnout do sedmého utkání a v něm zvítězit 2:0. Díky této výhře se Tampa postavila Montrealu a ten po fantastickém začátku a vedení 3:0 na zápasy dokázala vyřadit v poměru 4:2.