3. Nikita Kučerov (TBL) 0+3
Československá stopa v utkání:
Ondřej Palát (TBL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 19:01
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:16
Sledovali jsme utkání, ve kterém střelecky dominovali domácí hráči, nicméně hostující družina dokázala z mála střel vytěžit poměrně hodně branek. Ofenzivní síly Tampy řídil Tyler Johnson, který jako první hráč v historii klubu vstřelil hattrick v play-off. Jednu branku dal v oslabení, druhou v přesilovce, třetí při tře ve stejném počtu hráčů. Stav série je 1:1.
60:00
59:30
Jezdci se ještě snaží alespoň kosmeticky upravit výsledek.
59:00
Probíhá poslední minuta hry.
58:51
Utkání se v klidu dohrává. Hosté vyrovnávají stav série na 1:1.
57:58
Tampa právě vstřelila branku!
Gól v přesilovce. Z dorážky na hranici brankoviště se prosadil ALEX KILLORN. Šestá branka definitivně znamená konec nadějí domácích. Asistence: Jason Garrison, Valtteri Filppula.
57:50
Tampa kráčí za výhrou.
57:10
Brankář Tampy kryje další střelu. Na Rangers je vidět, že jsou velmi frustrovaní z průběhu utkání. Vyloučen Tanner Glass na 10 minut hrubost, navíc Chris Kreider dvě minuty hrubost. Přesilovka pro hosty.
56:00
Poslední čtyři minuty mají domácí alespoň na vyrovnání.
55:42
Komerční přestávka.
55:30
Čas na vyrovnání se výrazně zkracuje.
54:49
Tampa je v útočném pásmu, hraje styl, který ji vyhovuje. Nikam se nežene, kontroluje hru, zodpovědně brání.
53:10
Sledujeme utkání, ve kterém jsou střelecky aktivnější domácí, v tomto ohledu vedou 35:21, nicméně hosté školí z produktivity.
52:22
Martin St. Louis a jeho střela z první nadělala hostujícímu brankáři hodně potíží, ale puk zůstal před brankovou čárou.
51:30
Čas na domácí vyrovnání se poměrně rychle krátí, Jezdci nemohou najít účelná způsob, jak překonat soupeřovu obranu, která působí velmi kompaktně.
50:22
Komerční přestávka v jednapadesáté minutě.
50:01
Domácí se sympaticky snaží s výsledkem něco udělat, ale mají to těžké, protože obrana Tampy hraje zodpovědně.
49:30
Probíhá padesátá minuta, v níž vedou hosté o tři branky.
49:00
Sledujeme hokej odehrávající se ve středním pásmu, ani jeden tým se nežene do nějakých bezhlavých akcí. Hraje se hodně takticky.
48:05
McDonaghova střela končí mezi betony brankáře Bishopa, který i tentokrát ránu viděl, a tak mohl v pohodě zareagovat.
47:12
Komerční přestávka. Ve třetí třetině udělali hosté velký krok k výhře. Pokud se nic nezmění, tak Tampa vyrovná stav série na 1:1.
46:27
Velmi dobře na dolní hranici kruhu zapracoval STEVEN STAMKOS, který tečoval střelu Coburna od modré. Blesky vedou o tři branky, jejich výhra je velmi blízko. Gólman Jezdců byl bez šance. Asistence: Braydon Coburn, Nikita Kučerov.
46:00
Přesilovka se Tampě nedaří podle představ, na druhou stranu nikam se nežene, vede o dvě branky.
45:36
Domácí celek ujel v oslabení, brankář Bishop se nenechal oklamat, a tak kryje další velkou šanci soupeře.
44:40
Derick Brassand vyloučen na dvě za hru vysokou holí. Přesilovka pro hosty.
43:27
Další gól mohl vstřelit J.T. Brown, jehož střela ovšem byla nepřesná.
43:09
Krásná kombinace znamená vedení hostů o dvě branky. ALEX KILLORN střelou zápěstím do odkryté branky posílá hosty do vedení 4:2. Asistence: Victor Hedman, Viltteri Filppula.
43:02
41:50
V oslabení ujeli domácí hráči, Rick Nash ani jeho kolega Jesper Fast neuspěli proti Bishipovi.
41:02
Vyloučen Derek Stepan na dvě minuty za podražení, přesilovka pro hosty.
40:51
Tyler Johnson mohl vstřelit další branku v utkání, nicméně tentokrát branku minul.
40:01
Střely na branku 21:15.
Dvě branky přinesla druhá třetině, nejprve hosté se prosadili, pak domácí. Stále sledujeme parádní hokejové představení.
40:00
39:30
Hosté se dostali do tlaku před brankou krále Henrika, který odolává.
39:00
Stamkos dostal parádní přihrávku, tváří v tvář brankáře domácích překonat nedokázal.
38:30
Rick Nash byl blízko vyrovnání, odkrytou část branky trestuhodně minul.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:31
Kevin Klein ani Jesper Fast nedokázali překonat hostujícího brankáře.
37:13
Hra přerušena po zákroku domácího maskovaného muže.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. Utkání díky vstřelené brance dostalo náboj.
36:20
Dominic Moore dobře tečoval střelu od modré, ale branku trefit nedokázal.
35:50
Jeden útok za druhým se valí na branku Tampy, která s obtížemi odolává.
35:01
Obrovské šance domácích na vyrovnání. Bishop kryje a jen díky němu Tampa ještě vede.
34:17
Rangers právě vstřelili branku!
Na první střelu dokázal Bishop fantasticky zareagovat, na tu další byl už krátký. DEREK STEPAN se dostal k dorážce, kterou si do vlastní branky srazil Coburn. Asistence: Dan Boyle, Derick Brassard.
33:42
Vyloučen Cedric Paquette na dvě minuty za hru vysokou holí. Přesilovka pro domácí.
33:00
Hra je přerušena, kotouč vypadl ze hřiště, aktivnější jsou nyní domácí, který ovšem nemohou překonat systematicky hrají obrannou řadu hostů.
Do hry je připraven nový rozhodčí, a tak se zvesela může pokračovat.
32:19
Hra přerušena z důvodu zranění rozhodčího, který dostal tvrdý hit, přimotal se do souboje, jedná se o nezaviněný střet.
31:24
Jezdci se snaží se zápasem něco udělat, přes hodně vysunutý obranný val hostů do půjde těžko. Upřímně, znám snadnější činnosti než překonávat defenzivu Tampy.
30:21
Komerční přestávka v probíhající jednatřicáté minutě.
30:01
Zápas se překulil do své druhé poloviny, kterou budou muset Rangers odehrát výrazně lépe.
29:00
Domácí jsou střelecky aktivnější, nicméně hostům méně střel stačí k tomu, aby vedli. A to dokonce o dvě branky. Jezdce nečeká ve druhé polovině utkání snadná robota.
28:33
28:17
Hosté vedou 3:1. Ondřej Palát trefil tyčku, od které se puk odrazil do brankoviště. Na první pohled se zdálo, že se jedná o vlastní gól obránce, opakovaný záběr ukázal odraz o brusli útočícího TYLERA JOHNSONA. Videorozhodčí doporučil gól uznat, neboť se nejednalo o úmyslné kopnutí. Hattrick pro střelce gólu. Asistence: Ondřej Palát, Nikita Kučerov.
27:30
Utkání se blíží do své poloviny, domácí příznivci se po delší době odhodlali k fandění, atmosféra se zlepšuje.
26:35
Sledujeme krásný hokej, který je plný nepřesností a z nich plynoucích šancí. Diváci obou týmů i nezávislí pozorovatelé si zcela jistě přijdou na své.
26:02
Gólman Bishop špatně rozehrával, málem se k puku dostali domácí, kteří by tak byli bývali stříleli do odkryté branky.
25:25
Kučerov si sjížděl na přihrávku spoluhráče, kotouč netrefil ideálně.
24:40
Znovu se hraje hokej na špičkové úrovni, není náhoda, že se práce tyto týmy dostaly do finále své konference. Mám pocit, že jsou zde zcela oprávněně.
23:48
Andrej Šustr se dostal do skvělé pozice, střelou z první trefil jen domácího brankáře, který může být rád, že puk dokázal zastavit.
22:36
Hosté v plném počtu. Domácí to nesehráli vůbec špatně.
22:12
Kde se vzal tu se vzal domácí Miller v brejku. Pokoušel se uspět střelou mezi betony, Bishop mezi nimi prostor pro kotouč nenechal.
21:38
Derek Stephan a jeho rána končí na vyrážečce hostujícího gólmana.
21:27
Dan Boyle se dostal do dobré střelecké pozice, kterou nedokázal využít k vážnějšímu ohrožení branky.
21:00
Domácí se nemohou dostat stabilně před branku Bishopa, který v oslabení teď zasahovat ještě nemusel.
20:36
Vyloučen hostující Braydon Coburn na dvě minuty za krosček.
20:01
Domácí hráči vyhráli první buly ve druhé třetině, kotouč zavážení do obranného pásma, odkud organizují útočný výpad.
20:01
Střely na branku 11:9.
Zde se můžeme ještě jednou, v HD kvalitě, podívat na úvodní branku tohoto utkání. Obrovskou chybu udělali domácí na útočné modré, výsledkem byl brejk dva na jednoho, později jeden na samotného brankáře. Opakovaný záběr ukazuje, že kotouč přešel brankovou čáru dříve, než byla branková konstrukce posunuta. O kopnutí puku nemůže být v tomto případě řeč. Zcela správně uznaná branka hostů.
První třetina přinesla velmi pěkný hokej. Viděli jsme dva góly v přesilovce, jeden v oslabení. Výsledkem toho je vedení hostů 2:1.
20:00
19:40
Úvodní dvacetiminutovka se v poklidu dohrává. Žádné velké šance.
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:54
Šustr se dostal do dobré střelecké pozice, dostal přihrávku na střed kluziště, jeho ránu kryje král Henrik.
18:31
Bishop kryje snadné nahození. Hra je přerušena.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty velmi pohledného hokeje. Oko fanouška nejrychlejší kolektivní hry musí být spokojeno.
17:14
17:08
Hosté si nerozuměli při založení útoku, dopustili se zakázaného uvolnění, což vede k vhazování před Bishopem, který mnoho práce v této třetině s velkými šancemi protivníků neměl.
16:30
Jezdci se znovu osvobozují vyhozením přes všechny čáry. Žádné složitosti nevymýšlí.
16:00
Početní výhoda se hostujícímu týmu nedaří podle představ, nemůže se stabilně dostat do útočného pásma.
15:14
Vyloučen Derrick Brassard na dvě minuty za hru vysokou holí. Přesilovka pro hostující celek, který dnes jeden gól dal v oslabení, druhý v početní výhodě.
15:04
Dan Girardi střelou příklepem našel výstroj brankáře Bena Bishopa.
14:30
Hraje se zejména o neutrální pásmo, ani jeden tým nechce udělat další chybu, která by vedla k inkasování gólu.
13:50
Střelecky jsou aktivnější domácí, v tomto ohledu vedou 9:6, ovšem na góly už to tak slavné není...
13:00
Hraje se pět na pět. Hra se po brance hostů poněkud uklidnila. Série vyloučení ovlivnila ráz předchozích minut.
12:00
Těžký zákrok si připsal gólman Bishop, který tak tak dokázal zastavit střelu Brassarda, která mířila mezi betony.
11:15
Jako namalovaní si teď musela připadat trojice domácích. Rychlými přihrávkami hosté uvolnili TYLERA JOHNSONA, který střelou na vzdálenější tyč využil přesilovou hru. Tampa Bay jde do vedení 2:1. Asistence: Steven Stamkos, Nikita Kučerov.
11:00
Další trest, tentokrát Derek Stepan dvě minuty za podražení. Blesky budou hrát minutu přesilovku čtyři na tři.Komerční přestávka.
10:31
Počet sil na ledě se vyrovná, hostující Ryan Callahan vyloučen na dvě minuty za podražení. Jistou přemotivovaností přicházejí hosté o přesilovku.
10:00
Nyní si přesilovku zahraje Tampa, na trestnou putuje Kreider na dvě minuty za hrubost.
09:32
Kavin Hayes střelou zápěstím nedokázal překonat hostujícího gólmana.
08:50
O tom, že se vyplatí sledovat kotouč, se přesvědčil CHRIS KREIDER, který na brankovišti dostat od beka Hedmana dostatek prostoru, aby mohl poslat kotouč nad beton brankáře Bishopa. Střelec přidává šestou branku v letošním play-off- Domácí rychle využili přesilovku, díku čemuž vyrovnávají. Asistence: Martin St. Louis, Dan Boyle.
08:20
Blesky vyhazují přes všechny čáry. Domácí si musí dát pozor na přihrávky na útočné modré. Předchozí nepřesnost je stála gól.
08:15
Po sérii drobných šancí následuje vyloučení. Hostující Brenden Morrow vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí. Následuje komerční přestávka, po ní přesilovka Jezdců.
07:04
Matthew Carle střelou zápěstím pořádně protáhl domácího brankáře, který si s jeho střelou poradil.
06:42
Domácí Dominic Moore mohl vyrovnat, jeho akci chyběla věc jediná – kvalitně provedená koncovka.
06:31
05:38
Celá situace je posouzena jako regulérní branka. Přesně v momentě, kdy se do hry vrátil prvně vyloučení hostující hráč, se prosadil TYLER JOHNSON, který gólem v oslabení posílá Tampu do vedení. Asistence: Alex Killorn.
05:38
Bez ohledu na posouzení situace je fakt, že se domácí dopustili obrovské chyby.
05:38
Rangers špatně si přihráli na modré, puk získali hosté, Johnson ujel do brejku. Puk dostal do branky, jde o to, zda dříve, než byla posunuta. Zdá se, že se jedná o regulérní branku, posuzuje se video. O kopnutí se nejedná, jde skutečně o to, zda kotouč přešel brankovou čáru dříve, než byla konstrukce vychýlena.
05:17
Stephan ani jeho spoluhráče nedokázali překonat hostujícího brankáře, kterému pomohl zejména Ondřej Palát, jehož dobrý obranný zákrok zastavil letící kotouč.
04:31
A pro hosty je ještě hůře. Domácí kvalitní hrou donutili soupeře Jasona Garrisona k vyhození puku. Přesilovka pět na tři.
04:22
Bishop kryje střelu od modré čáry, kterou na něj vyslal Derick Stephan.
03:50
Tampa vypíchla kotouč, postupovala do útočného pásma, ale Ondřej Palát byl příliš rychlý, což znamená jediné – postavení mimo hru.
03:38
Máme tady první vyloučení. Brian Boyle vyloučen na dvě minuty za držení. Přesilovka pro domácí.
03:12
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Bishopa, vhazuje se po jeho levé ruce. K puku se dostává Tampa, a tak si může maskovaný muž oddychnout, alespoň nyní.
02:45
Stamkos špatnou přihrávkou na útočné modré čáře připravil svůj tým o útočné pásmo.
02:02
Opticky více ze hry mají domácí, kteří mají v zádech jednak diváky, druhak také výhru z prvního duelu.
01:01
Na druhé straně ohrozil branku Bishopa St. Louis, který dostal přihrávku před prázdnou branku. Cíl ovšem trefit nedokázal.
00:43
Střelou od modré se prezentoval hostující Nikita Kučerov, jehož rána skončila na výstroji domácího brankáře.
00:01
Úvodní buly v Madison Square Garden vyhráli hokejisté domácího týmu, který se jako první dostává do útočného pásma.
00:01

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Klein, Staal, Boyle, Yandle – St. Louis, Brassard, Nash – Fast, Stephan, Kreider – Miller, Hayes, Hagelin – Glass, Moore, Sheppard

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevski) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Callahan, Stamkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Paquette, Filppula, Boyle – Brown, Namestnikov, Morrow

Rozhodčí: Rooney, Sutherland , O'Halloran – Kovachik, Pierre Racicot, Devorski.
Utkání začne o něco později tak, jak je v NHL dobrým zvykem.
Předchozí zápas
1. zápas New York Rangers – Tampa Bay Lightning 2:1 sestřih.
Lídr domácího kanadského bodování se jmenuje Derick Brassard, který vstřelil pět gólů a na čtyři přihrál, na záda mu dýchá Derek Stephan se stejným počtem kanadských bodů (4+5). Jedničkou mezi třemi tyčemi je, pochopitelně, Henrik Lundqvist.
Nejproduktivnějším hostujícím hráčem je Tyler Johnson, který vstřelil 8 branek a na 5 přihrál. Druhý je Nikita Kučerov mající na svém kontě 6 gólů a 5 asistencí. Jedničkou v brance je Ben Bishop, jehož úspěšnost zákroků je 93,1 %.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího klubového hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Rangers a Tampa Bay Lightning.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.