Tři hvězdy utkání

1. Chris Kreider (NYR) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 18:27
2. Henrik Lundqvist (NYR) – 32 zákroků, 93,8% úspěšnost
3. Alexandr Ovečkin (WSH) – 1+0, 4 střely, čas na ledě 19:49
Je tu konec utkání, které vyhrávají domácí hokejisté. Třetí třetinu lépe načali právě jezdci, ale poté snížil Ovečkin a bylo opět o co hrát. Hostům se ovšem nepovedlo dát vyrovnávací branku, a tak je stav série vyrovnaný.

Střely na branku: 35:32
60:00
59:58
Po vyhrané buly se ke střele dostal jeden z hostů, ale tomu se nepovedlo trefit branku.
59:55
Washingtonu se i nadále nedaří překonat Lundqvista, Rangers vyhodili na zakázané uvolnění.
59:00
Rozeběhla se poslední minuta, hosté hrají bez brankáře!
58:38
Následovala střela Ovečkina, která skončila těsně mimo branku.
58:18
Velká šance Nicklase Backströma, který ale tváří v tvář domácímu brankáři zklamal!
58:07
Nyní se ovšem dostali delší dobu do útoku domácí a hosté klidní hru.
57:11
Capitals jsou aktivní v útočném pásmu a zahajují závěrečný nápor.
56:34
Píská se ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu, blíže k brance Lundqvista.
56:22
55:58
Po delší době, když se nehrálo v obranném pásmu Capitals, se do útoku vydal Rick Nash, kterému se ovšem nepovedlo prostřelit Holtbyho.
55:27
Kombinace domácích trvala příliš dlouho a nakonec byla pokažena i nahrávka.
54:39
První střela v přesilovce byla zblokována bránícím hráčem Caps. Tlak pokračuje.
54:22
Keith Yandle byl zasažen hokejkou do obličeje. Na trestnou lavici putuje Troy Brouwer.
53:41
J.T. Miller dostal puk do prostoru mezi kruhy, odkud se mu ovšem nepovedlo překonat pozorného Holtbyho!
53:12
Jay Beagle posouval puk na modrou čáru, ale střela byla zblokována.
52:27
Rangers spíše nahazují dopředu, ale za pukem se moc neženou.
51:48
První formace hostů aktivně napadá rozehrávku domácích hráčů, kteří musí chránit jednobrankový náskok.
51:03
Caps jsou nabuzení a cpou se do zakončení. Závěr utkání bude ještě hodně zajímavý.
50:29
Washington právě vstřelil branku!
Naprosto neskutečná branka ALEXANDRA OVEČKINA! Ruský hračička se procpal skrz dva obránce domácího celku a v pádu překonal zkamenělého Lundqvista! Je zaděláno na dramatu! Asistence: Joel Ward, Brooks Orpik
50:11
Po zákroku Holtbyho následuje komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat po jeho levici.
50:07
Nahozený puk před branku se snažil tečovat jeden z domácích hráčů, kterému se to ale nakonec nepovedlo.
49:27
Domácí fanoušci si utkání užívají a skandují jméno snajpra Ovečkina.
48:37
Hosté se snaží hru zpomalit a uklidnit, což se jim hrou za brankou skvěle daří.
48:16
Capitals jsou nyní pod tlakem. Rangers do této části hry vstoupili výborně.
47:53
Carl Hagelin objel branku Holtbyho a vypálil. Puk ovšem zasáhl chrániče bránícího hráče, a tak z této akce nic není.
47:09
Přihrávku před branku dostával Jesper Fast, kterému se v brankovišti nepovedlo ideálně zakončit.
46:39
Marcus Johansson posunul puk na Chimeru, který mu projektil vrátil, ale tomu se nepovedlo zasáhnout puk před odkrytou brankou!
46:07
Rangers právě vstřelili branku!
Z trestné lavice vyjel Derick Brassard a hned skóroval. U pravého mantinelu přihrál před branku Martin St. Louis a puk propadl přes dva obránce až k DERICKU BRASSARDOVI, který střelou mezi betony dává třetí branku! Asistence: Martin St. Louis, Rick Nash
45:57
45:37
Od modré čáry pálil jeden z hostujících hráčů, kterému se nepovedlo propálirt domácího brankáře.
44:50
Nyní byl v ohrožení domácí brankář, ale ani jedna střela nepřekonala domácího brankáře.
44:25
Puk se objevil za brankou Holtbyho, hostům se prozatím nedaří.
43:57
Derick Brassard je prvním vyloučeným hráčem z domácí strany.
43:48
Jezdci se odhodlali ke střele, která byla ovšem hodně nepřesná.
42:59
Ale hraje se spíše ve středu hřiště, utkání je hodně opatrné. Aby ne, jde o hodně.
42:28
Jay Beagle nahodil puk do útočné třetiny a šel střídat. Capitals takhle hrají celou dobu.
41:57
Jediné, co zbývalo domácím, bylo vyhodit na zakázané uvolnění. Jezdci jsou v úvodu poněkud neaktivní.
41:36
Puk je opět za brankou domácího fantoma. Capitals jdou tvrdě za vyrovnáním.
40:51
Což se jim ovšem nepovedlo. Od modré pálil jeden z hostů, který ale netrefil branku.
40:10
U puku jsou hráči Rangers, kteří kombinují ve své třetině a pomalu se chystají dopředu.
40:01
Jsme zpátky na třetí třetinu. Doufejme, že uvidíme další krásné šance a branky.
Druhá třetina nám nabídla další porci krásného hokeje. Veliké šance a brankářské zákroky byli k vidění na obou stranách. Jedinou branku dal Jevgenij Kuzněcov, který překonal bezmocného Lundqvista. V poslední minutě musel předvést dva neskutečné zákroky Holtby. Druhá třetina je pozvánkou na tu třetí.

Střely na branku: 27-20 (v této třetině 12:16)
40:00
39:36
Další nájezd na branku brankáře Caps. Najíždějící hráč se snažil bekhendovým pokusem překonat Holtbyho, což se mu nakonec nepovedlo!
39:13
Před Holtbym se zjevil puk, který mohl za jeho záda doklepnout Derick Brassard, který ale nedokázal procpat puk do branky!
39:00
Právě se rozeběhla poslední minuta druhé periody.
38:26
Další bomba z hokejek hostů skončila nad brankou domácího brankáře.
38:07
Vhazuje se ve středním pásmu, kde nyní probíhá debata mezi hráči.
37:27
Jesper Fast posunul puk na Dereka Stepana, jenž bekhendem nepřekonal brankáře Holtbyho!
37:11
Střelu od modré čáry zablokoval jeden z bránících hráčů a domácí mohou dopředu.
36:31
Capitals se dostali do dalšího protiútoku, který zakončoval Marcus Johansson, ale jeho ránu skvěle pokryl Lundqvist.
35:27
Obrovská šance Caps! Sám před Lundqvistem byl Troy Brouwer, kterému se ale nepovedlo překonat brankáře Rangers!
35:01
U střídačky Rangers byl bodyččekem sražen jeden z hostujících hráčů.
34:41
Capitals se prodrali do útoku, kde ale byli obráni o puk a směrem dopředu vyrážejí jezdci.
34:33
Nepřesná přihrávka hostů znamená zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před brankou Holtbyho.
33:59
Celá gólová šance začala vyhraným vhatováním hostů. Tři hráči pelášili směrem dopředu. Od zadního mantinelu se puk objevil před brankou, odkud vypálil Jason Chimera. Puk se odrazil na hůl najíždějícího JEVGENIJE KUZNĚCOVA, který snížil stav utkání! Asistence: Jason Chimera
33:39
Madison Square Garden aplauduje Marcu Staalovi, který zahodil pronikajícího Ovečkina.
33:17
Další přihrávka před branku Holtbyho nebyla gólově zakončena. Aktivní hra pokračuje.
32:28
Ale puk se nakonec objevil až na jejich obranné polovině. Žádná střela bohužel nepřišla.
32:04
V útočném pásmu krouží domácí borci, kteří čekají na ideální příležitost.
31:40
Pak se dostal již lehčí puk do držení Lundqvista, po čemž následovala velká euforie na stadionu Rangers.
31:18
Neuvěřitelný zákrok Henrika Lundqvista zabránil hostům k první brance! Alexandr Ovečkin poslal puk na Jevgenije Kuzněcova, jehož bekhend výtečně vykopl domácí brankář!
31:01
Ale v posledních minutách vidíme spíše stereotypní hru.
30:35
Stále je puk za brankou Capitals, kteří se snaží dostat do útočné třetiny.
29:50
Puk je za brankou Capitals, kteří jsou v posledních minutách lehce paralyzovány.
29:05
Hraje se nahoru dolů a vidíme krásný hokej. Doufejme, že se dočkáme dalších branek.
28:35
Tanner Glass najel do Holtbyho, který jej vyrážečkou zastavil. Hra se přerušuje.
28:03
Henrik Lundqvist nadvakrát vyšachoval střelce Capitals. Neskutečné zákroky domácího brankáře.
27:31
Další zajímavý nájezd na Holtbyho nebyl zakončen střelou a dopředu mohli hosté.
27:04
Další vzrušení před brankou Holtbyho, jeden z hráčů posílal puk před branku, čemuž zamezil brankář Caps.
26:27
Do přečíslení nyní vjeli domácí, střílející hráč se s pukem nakonec nepodělil, Holtby připraven.
25:58
Nyní jezdci vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před Lundqvistem.
25:41
V této periodě jsou domácí spíše týmem, který tahají za kratší provaz.
25:04
Braden Holtby pokryl střelu Chrise Kreidera z pravé strany. Vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.
24:18
Jevgenij Kuzněcov najel do útočného pásma, odkud vystřelil zápěstím. Pro Lundqvista to byl pohotový zákrok.
23:41
Do útoku se vydali domácí, ale těm se jejich protiútoku nepovedl a hlavně byl pomalý.
23:14
Následně se hosté tlačili do brankáře Lundqvista, kterého chránili domácí borci.
23:08
Alexandr Ovečkin si vybrulil do středu ledové plochy, odkud vyslal nepřesnou střelu.
22:08
A opět musel Holtby zasahovat proti střele jednoho z domácích útočících hráčů.
21:56
Následně se puk objevil i Holtbyho a ten jej podržel ve své lapačce.
21:35
Capitals aktivní ve svém útočném pásmu. Všemu ale chybí důležitá střela.
20:58
Od modré čáry vypálil hostující obránce, ale jeho pokus jen těsně minul branku.
20:27
Braden Holtby nyní musel řešit pokus jednoho z domácích hráčů, kterému se to ale nepovedlo.
20:06
Domácí vyhráli buly až za branku Henrika Lundqvista, nyní se ovšem řítí dopředu.
20:01
Na ledovou plochu se vracejí hráči obou celků, druhá třetina nám a pár chvilek začne.
Úvodní třetina dnešního utkání je minulostí. Rangers byli již od první minuty lepším celkem, kde dali branku. I nadále byli aktivnějším celkem a druhá branka padla v šesnácté minutě z hole Dana Boyla. Jedinou šanci Capitals skvěle chytil Lundqvist.

Střely na branku: 15-4
20:00
19:46
Následovala přihrávka na hokejku Ryana McDonaghana, který tvrdou ránou Holtbyho nepřekonal!
19:37
Z pravé strany vypálil Marc Staal, Holtby byl nyní pozorný. Tlak domácích pokračuje.
19:20
Obrovský tlak před brankou Holtbyho, který se všude natahoval a nakonec puk udržel!
18:53
Henrik Lundqvist byl donuce k zákroku, vhazuje se po jeho pravé ruce.
18:39
Capitals se osvobozují podruhé v krátkém časovém sledu. Jezdci se musejí dostat do útoku od své branky.
18:04
Tom Wilson zbytečně atakoval protihráče, navíc to bylo ve výskoku, a tak půjde na trestnou lavici.
18:01
Braden Holtby se musel postavit proti střele jednoho z domácích hráčů.
17:24
Jezdci si zápas opravdu užívají a nyní kombinují ve své třetině. Domácí mají opravdu klid na hokejkách.
16:51
A další zákrok washingtonského mága v brance, jen díky němu je stav jen 2:0.
16:30
Rangers se opět dostali před branku Bradena Holtbyho, který musel opět zasahovat.
15:40
A když už se tam dostali, tak dávají branku! Všemu předcházel tlak před brankou Holtbyho, který se objevil na zemi. Následně se ale puk dostal puk na modrou čáru, kde byl DAN BOYLE. Střela zkušeného obránce zapadla pod víko – 2:0! Bez asistence.
15:06
Ale domácí se stále nedokázali dostat do útočné třetiny.
14:31
Hosté se ale střelou o mantinel vysvobozují. Rangers se pokusí dostat co nejrychleji zpět.
14:27
Za brankou Capitals se objevil Carl Hagelin, který byl podražen. Druhá přesilovka pro Rangers. Vyloučen je Joel Ward.
13:46
Ti ale vepředu nic nevymysleli, a tak jsou s pukem na holi ve své třetině.
13:09
Ryan McDonagh po levé straně neprošel přes bránícího hráče, jeho spoluhráči jsou i tak u puku.
12:22
Ale nic z toho nebylo a puk se dokonce objevil až v jejich obranném pásmu, domácí jdou střídat.
11:54
Nyní se již hostům daří proniknout do útočné třetiny, kde se pokoušejí kombinovat.
11:44
V následné akci byli v ofsajdu nachytáni hráči Capitals. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:34
Dalšího faulu v obranné třetině se dopustil ruský sniper Alexandr Ovečkin, ale ten potrestán nebude.
11:16
Braden Holtby musel proti lehčí střele podržet puk, vhazuje se po jeho levé ruce.
10:27
Hosté se konečně vymanili z tlaku a dopředu vyráží Ovečkin, jenž ale s pukem nic neudělal.
09:43
Domácí pokračují v aktivní hře v útočném pásmu. Ve velké šanci se zjevil J.T. Miller, který svou střelou z mezikruží míjí branku!
09:14
09:00
A nyní se domácím nedaří dostat se do útočného pásma. Capitals aktuálně drží hru ve středu.
08:23
A jeho spoluhráči mu to vracejí vyhozením puku až za Lundqvistovu branku.
07:56
Holtby nyní musel krýt tři střely jezdců, ale brankář hostů zatím drží svůj celek.
07:20
Hosté se ovšem efektivní vyhozením ihned osvobozují.
07:14
Faulem Karla Alznera je hra přerušena. Obránce Capitals míří na trestnou lavici, uvidíme první přesilovou hru.
06:39
Za nahozeným pukem spěchal jeden z domácích útočníků, který puk jen tak tak nestihl zachytit.
06:10
Aktuálně se ovšem hraje v obranném pásmu hostů, kteří se nyní musejí bránit.
05:29
Ale Capitals se dostávají k puku a uklidňují hru. Za brankou je John Carlson, který se snaží hledat své spoluhráče.
04:45
Jezdi puk raději vyvezli do útoku, kde se snažejí vstřelit důležitou druhou branku.
04:22
Následná střela Alexandra Ovečkina nadělala domácímu fantomovi problémy. Ovie dostal puk zadovkou a pálil do poloodkryté branky, kde se ovšem zjevila lapačka Lundqvista!
04:00
Puk se zajímavě dostal až k Lundqvistovi, zpoza branky pálil Joel Ward, ale střela domácího brankáře příliš neohrozila.
03:25
Domácí nyní kombinují na své polovině a pomalu se nadechují k další akci.
03:12
Marc Staal vjel do útočné třetiny po pravé straně a vypálil bekhendem. Holtby puk raději podržel.
02:49
Následně se puk objevil opět za brankou Holtbyho, u puku jsou ale hráči Capitals.
02:28
Po vyhrané buly se dopředu dostal Joel Ward, který pár metrů před modrou čárou vyslal tvrdou střelu na Lundqvista. Švédský brankář puk chytá s klidnou hlavou.
02:13
Hostům se ale prozatím nedaří, nyní jeden z hráčů vyhodil na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Holtbym.
01:21
Po zákroku Henrika Lundqvista se vhazovalo před jeho brankou, ale Rangers se opět dostali dopředu.
00:38
To je opravdu studená sprcha pro hosty z hlavního města! Tečovaný puk, který mířil na Holtbyho byl vyražen, následovalo nahození z levé strany, ale i toto brankář vyrazil. Následná dorážka CHRISE KREIDERA ovšem skončila v síti! Asistence: Jesper Fast, Derek Stepan
00:27
U puku ve své pásmu jsou domácí, kteří se hrnou do útoku.
00:05
Úvodní buly vyhráli hráči Capitals, kteří ale o puk hodně rychle přišli.
00:01
Kamery si vybírají především hvězdy Lundqvista a Ovečkina.
Nyní je ovšem vše připraveno, oba celky jsou na ledě a podívaná může začít!
Jak už je v NHL zvykem, start utkání se o něco prodlouží. MSG je naplněná a fanoušci jsou připraveni na ohromnou podívanou.

New York Rangers: Lundqvist – Girardi, McDonagh, Boyle, Staal, Klein, Yandle – St. Louis, Brassard, Nash – Miller, Stepan, Kreider – Fast, Hayes, Hagelin – Glass, Moore, Sheppard

Washington Capitals: Holtby – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Green, Gleason – Ward, Backström, Ovečkin – Chimera, Kuzněcov, Johansson – Brouwer, Beagle, Burakovsky – Wilson, Laich, Glencross

Rozhodčí: O’Rourke, O'Halloran – Devorski, Cormier.
Alexandr Ovečkin byl v prvním zápase této série hodně produktivní. První gól sám dal, druhou branku luxusně vymyslel pro spoluhráče Joela Warda, a to dvě vteřiny před koncem třetí třetiny.

„A takhle to bude celou sérii, zlato,“ vzkázal ruský sniper směrem k brankáři Lundqvistovi.
1. utkání

Dlouho to vypadalo, že Caps dokráčí s jedním gólem až za vítězstvím v celém duelu. Vytrvalý tlak Rangers však přinesl v 56. minutě své ovoce, když se o vyrovnání postaral Fast. Když už se schylovalo k prodloužení, vykouzlil svým spoluhráčům úsměv na rtech Joel Ward, jenž necelou vteřinu před koncem třetí třetiny rozhodl o výhře Capitals v prvním zápase série.

New York Rangers 1:2 Washington Capitals
56. Fast (Hayes, Hagelin) – 19. Ovečkin (Carlson, Holtby), 60. Ward (Ovečkin, Bäckström)
Druhé utkání semifinále východní konference mezi New York Rangers a Washingtonem Capitals se odehraje netradičně v půl sedmé odpoledne našeho času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.