Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Domácí snižují stav série na 2:3, odvrátili tak konec sezóny. Rangers byli v zápase lepší, svého soupeře přestříleli, vyhráli zaslouženě. Oba gólmani dnes podali velmi dobrý výkon, jejich nominace na hvězdy utkání je správná.
Tři hvězdy utkání:
1. Ryan McDonagh (NYR) 1+0
2. Henrik Lundqvist (NYR) 28 zák., 1 gól, 96,6%
3. Braden Holtby (WSH) 41 zák., 2 góly, 95, 3%
69:37
Rangers právě vstřelili branku!
Sezóna Rangers nekončí! Domácí využili obroské chyby hostů ve středním pásmu. Jesper Fast našel před brankou stojícího Dereka Stepana, který posla puk do druhé vlny na RYANA MCDONAGHA, jehož rána skončila v brance. Jezdci tak vítězí. Asistence: Derek Stepan, Jesper Fast.
68:51
První prodloužení se blíží své polovině, gólovou šanci jsme zatím neviděli.
68:10
Holtby kryje další těžkou střelu, poradil si s ránou Carla Hagelina, který vší silou poslal kotouč na branku.
67:40
Domácí dlouhým pasem se snaží založit útočnou akci, což se jim nepodařilo.
66:50
Hra se přelévá ze strany na stranu, vyložené šance nemá ani jeden tým.
65:53
Marc Stall byl na tom velmi podobně.
65:39
Matt Niskanen mohl rozhodnout o postupu hostů, jenomže branku minul.
64:54
Po pasáži v neutrální zóně se do útočného pásma dostali domácí, kteří ale vážněji neohrozili soupeřovu branku.
62:40
Domácí to nemysleli vůbec špatně, nicméně si tak dlouho dávali přednost se střelou, až nevystřelil nikdo. O puk přišli.
62:27
Hra se odehrává zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nedostává do vyložených gólových šancí.
61:52
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Rangers.
61:25
Sledujeme vyrovnanou hru, mírně aktivnější jsou domácí, kteří se ovšem nemohou dostat do šancí.
60:22
Domácí brankář kryje další střelu hostů.
60:01
Utkání míří po neuvěřitelném závěru do prodloužení, ve kterém se bude hrát tak dlouho, než jeden z týmů rozhodne. Domácí prohrávali o gól, odvolali brankáře, a v následné hře 6 proti 5 vstřelili vyrovnávací branku.
60:00
59:55
Moore nepřekonal hostujícího brankáře, a tak se bude prodlužovat.
59:34
Jason Chimera mohl hosty poslat do vedení, v dobré pozici ale selhal.
59:00
Probíhá poslední minuta hry v základní hrací době.
58:18
A je vyrovnáno! CHRIS KREIDER přostřelil hradu těl před sebou, a tak odstartoval neřízenou radost. Holtby byl na tuhle střelu krátký. Asistence: Derek Stepan, Keith Yandle.
58:01
Domácí bez brankáře.
58:00
Dvě minuty do konce třetí třetiny.
57:15
Kuznětsov to zkoušel střelou zápěstím, úspěšný nebyl.
57:00
Tři minuty do konce... Domácí stále nemohou odvolat brankáře.
56:30
Holtby kryje další střelu ze střední vzdálenosti.
56:00
Čtyři minuty zbývají do konce základní hrací doby. Domácí musí alespoň vyrovnat, jinak jim sezóna končí.
55:35
Domácí jsou nastěhovaní v útočném pásmu. Do střelecké pozice se nemohou dostat.
55:02
Komerční přestávka v probíhající padesáté šesté minutě.
54:50
Domácí hráči se nemohou dostat stabilně do útočného pásma, naopak Capitals hrají svou hru. Kotouč mají ve své moci daleko od vlastní branky.
54:00
Čas, který zbývá do konce třetí třetiny se pro domácí krátí velmi rychle, naopak hostům prakticky vůbec neutíká.
52:44
Jesper Fast na poslední chvíli tečoval kotouč, který málem zapadl za záda brankáře Holtbyho. Ten díky výbornému zákroku stále drží čisté konto.
52:17
Domácí musí alespoň vyrovnat, pokud chtějí zápas poslat do prodloužení. Pokud neskórují, sezóna pro ně končí.
50:54
Washington právě vstřelil branku!
Obrovská hrubka domácích. Ti propadli v útočném pásmu, a tak jeli dva hostující hráči na brankáře Lundqvista. Ten si s první střelou CUSTISE GLENCROSSE poradil, ale na dorážku byl krátký. Hosté se dostávají do vedení v 51. minutě. Asistence: Matt Niskanen, Tom Wilson.
50:01
Utkání se dostává do své poslední desetiminutovky.
49:30
Hra se zase poněkud uklidnila, hraje se o střední pásmo. Mám-li být upřímný, gól je v nedohlednu.
48:41
Derek Stephan byl setsakramentsky blízko úvodnímu gólu, dostal přihrávku do druhé vlny, nikdo jej neatakoval, měl dostatek času na zamíření. I tak kotouč poslal malý kousek mimo branku. Domácí ukázali, že konec sezóny rozhodně nechtějí.
48:09
Komerční přestávka.
48:00
Poměr střel na branku v tomto utkání je 33:19, ovšem domácí převaha ke gólu nevedla, a tak je to stále bezbranková plichta.
47:08
Carlsonovu střelu brankář Holtby dobře viděl, a tak neměl problém zasáhnout.
46:30
Ve třetí třetině jsme vyloženou šanci ještě neviděli, hra se odehrává spíše ve středním pásmu.
45:42
Boyle a Burakovsky do sebe zase vrazili v plné rychlosti. Tito zdatní hráči budou pokračovat v zápase dál. Sudí se jen ujistil, zda je všechno v pořádku.
45:31
Lundqvist kryje snadné nahození takřka z nulového úhlu. Buly před jeho brankou.
45:01
Další akce domácích končí postavením mimo hru, buly ve středním pásmu.
44:15
Jezdci jsou aktivnější, cestu do ideální pozice se jim najít nedaří. Hostující defenziva hraje kompaktně, beci bruslí se soupeřem, prostoru mnoho není.
43:05
Keith Yandle to nemyslel vůbec špatně, nicméně ani jeho střela nezískala parametr gólová.
42:40
Dan Boyle si rovněž na brankáře Holtbyho nepřišel.
42:30
Carl Hagelin se dostal do dobré pozice, ze které ovšem branku minul. Velká šance New Yorku Ragers zůstala nevyužita.
41:45
Capitals mají kotouč v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali, neboť se k puku dostali domácí, kteří hbitě otáčejí směr hry.
41:10
Sledujeme pasáž hry, kdy ani jeden tým nechce udělat chybu, ono se totiž hraje o hodně.
40:33
Andre Burakovsky sestřelil Dana Girardiho, obra hráči jsou schopni v zápase pokračovat dál.
40:01
Ani ve druhé třetině jsme gól neviděli. Na střely vedou domácí 28:18, ovšem ani jeden celek se neprosadil. Skóre po 40 minutách je 0:0.
40:00
39:42
Třetina se blíží ke konci.
39:20
Lundqvist si připsal proti střele Adre Burakovského parádní zákrok vyrážečkou, počkal si na střelu útočníka, a pak teprve zareagoval.
38:46
Rick Nash se dostal do zajímavé pozice, se kterou nenaložil podle svých představ.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Domácí hráči mají puk pod kontrolou.
37:51
Hosté dostali kotouč za branku, ale neplatí kvůli nedovolenému bránění domácího brankáře. Fanoušci a hráči Jezdců z tohoto rozhodnutí mají radost, o jejich protivnících toto říct opravdu nejde.
37:29
Domácí se dostali do postavení mimo hru, vhazování ve středním pásmu. Gólové šance k vidění nejsou.
37:08
Buly před hostující brankou, kotouč vylétl ze hřiště.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:28
Hra přerušena z důvodu přihrávky rukou.
35:45
Buly v útočném pásmu domácího celku, který získává útočnou třetinu, ke střele se ovšem nemůže dostat. Hosté hrají velmi dobře pozičně, což dělá domácím znatelné problémy.
35:27
Komerční přestávka ve třicáté šesté minutě, na branku stále čekáme. Ale že by to byla nuda, to se napsal opravdu nedá. Střelecky vedou domácí 26:17.
34:50
Rangers se dostali k další střele, nicméně domácí hráč nedokázal přesně zpracovat skákající kotouč. Hodně těžká přihrávka od spoluhráče.
34:00
Hagelinova střela zápěstím trefila Holtbyho do betonu. Další úspěšný zákrok hostujícího brankáře.
33:38
Hosté v plném počtu. Celkem v pohod ubráněné hostující oslabení.
32:39
Chris Kreider střelou zápěstím nedokázal prostřelit brankáře, podobně si počínal o několik sekund později i Keith Yandle.
32:20
Domácí se nemohou stabilně dostat do útočného pásma, ani do přesilovkového rozestavení.
31:49
Střela od modré čáry prostor vymezený třemi tyčemi netrefila.
31:38
Vyloučen Jevgenij Kuznětsov na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro domácí celek, který je podporován fanoušky.
31:05
Hosté museli vyklidit útočné pásmo, jinak by se dostali do postavení mimo hru.
30:54
Po oddechovém času mohl výrazněji zahrozit Ovečkin, jeho rána ale byla zblokovaná, a tak je hra přerušena. Následuje komerční přestávka.
30:10
30:00
Domácí mají kotouč pod kontrolou v době, kdy se dostáváme do druhé poloviny zápasu. Buly před brankou Holtbyho, který má více práce než jeho protějšek.
29:00
Holtby v poklidu rozehrává na obránce stojícího před ním. Právě hostující brankář dnes chytá velký zápas.
28:01
K vidění je hra plná osobních soubojů, který spíše vyhrávají domácí. Capitals musí hrát hodně silově ve středním pásmu, kde Jezdci zuby nehty brání.
27:38
Ovečkinova střela byla zblokovaná do ochranné sítě. Buly před brankou domácího celku.
27:14
Domácí skvadra je zase aktivnější, hosté se těžko dostávají přes obranný val, který začíná už ve středním pásmu.
27:08
Holtby fantasticky vychytal domácího Martina St. Louise, který už zvedal ruce nad hlavu, ale hostujícího maskovaného muže nepřekonal.
26:59
Komerční přestávka, kterou oba týmy využijí k odpočinku. Sledujeme nátlakový styl hokeje, který stojí obě mužstva mnoho sil.
26:35
Dominic Moore ujel obráncům po křídle, tvrdou střelou prověřil připravenost brankáře Bradena Holtbyho.
24:58
Joel Ward obkroužil branku, snažil se puk zasunout za tyčku, což se mu nepodařilo. Domácí brankář ho vychytal.
24:50
Washington se snažil prodrat se až do dobré šance pro zakončení, Alexander Ovečkin trefil pouze brankáře Lundqvista.
24:00
K vidění je hodně osobních soubojů, střel na branku zase tolik není. Na hře Rangers je patrné, v jaké situaci se klub nachází.
23:39
18:13, takový je poměr střel na branku v zápase, v této třetině pak 3:0.
23:14
Do dobré pozice se dostali domácí hráči, kteří ovšem Holtbyho nedokázali překonat.
22:34
Tom Wilson sestřelil Keitha Yandla u mantinelu, oba hráči jsou v pořádku a v zápase pokračují dál.
22:27
Akce Capitals končí postavením mimo hru, buly ve středním pásmu v polovině 23. minuty.
21:50
Bäckström se dlouhým pasem pokoušel najít spoluhráče na útočné modré, to se mu nepodařilo, a tak hrají domácí.
21:14
Úvod druhého dějství je o poznání klidnější než "hurá" hokej v prvních minutách utkání.
20:40
A už jsou to i domácí, kteří hrají v útočném pásmu.
20:10
Druhou třetinu začali aktivněji hosté, kteří se jako první dostali do náznaku šance.
20:01
První třetina branku nepřinesla, ale sledujeme rychlý a pohledný hokej. Úvod patřil domácím, kteří na svého soka vlétli, ale branku nevstřelili. Hosté se postupem času začali osmělovat, a rovněž si vypracovali zajímavé šance. Zatím plichta.
20:00
19:30
Alexander Ovečkin soupeřova brankáře prostřelil, ale puk, který prošel výstrojí, nezamířil za brankovou čáru.
19:17
Kotouč zmizel rozhodčím z dohledu, hra je tak přerušena.
19:00
Poslední minuta hry v první třetině, která nabízí zajímavý hokej.
18:45
Curtis Glencross střelou příklepem vyzkoušel pozornost domácího brankáře, jenž kryje další střelu.
18:42
18:21
Rick Nash v oslabení zkoušel zaskočit a překvapit brankáře Holtbyho, který byl připraven, a tak puk za svá záda nepustil.
17:41
Washington Capitals hraje přesilovou hru, nicméně podle obrazu hry to vypadá jen jako formalita. Na hře se to vůbec neprojevuje,
17:00
Caps se nemohou dostat stabilně do útočného pásma, probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:42
Druhá přesilovka pro Washington. Na trestou jde Keith Yandle na dvě minuty za sekání
16:01
Jezdci zakládají po levém mantinelu další útočnou akci, která končí malý kousek za útočnou modrou. Puk získávají hosté,a tak se směr hry otáčí.
15:50
Joel Ward se dral do zakončení, mohl přihrát, ale odpovědnost vzal na sebe. Tvrdá střela skončila mezi Lundqvistovými betony.
15:21
Nicklas Bäckström se s tím nemazlil, střelou z první ovšem trefil jen dobře postaveného domácího maskovaného muže.
15:11
Ovečkin se pokoušel v útočném pásmu založit konstruktivní akci, neměl komu přihrát, a tak nastřelil puk na brankáře. Získal tak buly v útočném pásmu.
14:59
Komerční přestávka v době, kdy domácí vedou na střely 14:9. Hostům se podařilo ustát drtivý, místy až nesnesitelný, tlak Rangers.
14:30
Henrik Lundqvist v dobré pozici vychytal Mika Greena, který střelou příklepem zkoušel rozvlnit síť v brance.
14:01
Až teď se Capitals na chvíli dostali do soustavného tlaku, který ovšem poměrně rychle končí špatnou rozehrávkou.
13:30
Početní výhoda se hostům nedaří, nemohou se stabilně dostat do útočného pásma. Naopak Jezdci v pohodě brání.
12:56
Přesilovku si zahrají i hosté, na trestnou lavici putuje za držení Martin St. Louis.
12:20
Joel Ward bekhendovou střelou udělal pořádný závar před brankou krále Henrika, který kotouč kryl lapačkou. Buly před jeho brankou.
12:00
Washington vede v sérii 3:1, jediná výhra ho dělí od postupu. Ale tu nezíská snadno, neboť domácí bojují jak jen je v jejich silách. Končit sezónu se jim opravdu nechce.
11:11
Komerční přestávka, úklid ledové plochy je vítanou činností právě pro hosty, protože v jejich obranném pásmu je dostatek sněhu pro pořádnou koulovačku.
10:58
Zakázané uvolnění zastavuje hru. Vhazovat se bude v obranném pásmu hostů, které je pokryto hustou vrstvou sněhu.
09:53
Hostující brankář kryje další střelu, v tomto případě spíše nahození od modré čáry. 14:4, takový je poměr střel v této třetině. Převaha domácího celku je obrovská.
09:39
Nicklas Bäckstöm vyhrál buly nad Derekem Stephanem.
09:14
Stále jsou to Jezdci, kdo diktuje tempo hry. Holtby musí být pozorný, neboť právě on čelí jedné domácí střele za druhou.
08:52
Domácí přesilovku nevyužili, ale šancí měli opravdu hodně, hosté se s vypětím všech sil dokázali ubránit.
08:29
07:49
J.T. Miller střelou zápěstím řádně prověřil připravenost brankáře Holtbyho, který si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.
07:17
Zámek v obranném pásmu Washingtonu, Derek Stephan se ocitl ve dvou dobrých šancích, ani jednu však nedokázal využít.
06:42
Derick Brassard trefil jen brankáře Washingtonu. Později nastřelil Martin St. Louis v další obrovské šanci jen tyčku jeho branky.
06:29
Vyloučen Mike Green na dvě minuty za nedovolené bránění, přesilovka pro domácí celek.
06:01
New York Rangers na svého soupeře vlétli, Washington prakticky k ničemu nepustili. Hosté neprohrávají jen díky dobrému výkonu brankáře.
05:33
Rick Nash vystřelil zápěstím, s jeho pokusem neměl brankář Capitals problémy.
04:58
Parádní zákrok si nyní připsal brankář Braden Holtby, který na poslední chvíli překazil gólovou radost Martinu St. Louisovi. Útočník dostal přihrávku před prázdnou branku, trefil však beton brankáře Washingtonu.
04:45
Zatím jsme viděli šest střel na branku, aktivnější v tomto ohledu jsou domácí, kteří vedou 4:2, skóre je zatím stále 0:0.
04:14
Na druhé straně se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, které ovšem nevyřešili vůbec dobře.
04:00
První střela hostujícího celku na branku, jejím autorem byl Alexander Ovečkin.
03:05
Tanner Glass střelou zápěstím trefil horní část branky, kde byl připravený gólman Caps.
02:45
Výrazně aktivněji hrají hokejisté Rangers, Capitals se brání dalšímu útoku.
01:50
Keith Yandle se také dostal do zakončení, s jeho pokusem si hostující brankář dokázal poradit.
01:32
Kevin Hayes střelou zápěstím našel výstroj brankáře Holtbyho, který si připisuje první zákrok.
01:21
Jezdcům úvod zápasu vychází lépe, nyní přečíslení dva na jednoho řešil obětavým pádem Alzner, o jehož výstroj se puk odrazil vysoko nad.
00:34
První střelecký pokus utkání si připsali domácí, ale Fastovu střelu zblokoval Burakovsky mimo branku.
00:01
Utkání brzy začne.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Klein, Staal, Boyle, Yandle – St. Louis, Brassard, Nash – Fast, Stephan, Kdeider – Miller, Hayes, Hagelin – Glass, Moore, Sheppard

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Green, Gleason – Ward, Bäckström, Ovečkin – Chimera, Kuznětsov, Johansson – Brouwer, Beagle, Burakovsky – Wilson, Laich, Glencross

Rozhodčí: McCauley, Pollock, O'Rourke – Murphy, Nansen, Brisebois.
Čtvrtý zápas
Capitals v něm získali velice důležitou výhru. Opět se jednalo o vyrovnané utkání, které skončilo rozdílem jediné branky. O gól víc vstřelil právě domácí tým, ačkoliv hosté vedli.

Ve 27. minutě se totiž prosadil Brassard, nicméně o 10 minut později dokázal vyrovnat Burakovsky. Švédský forvard zaznamenal na začátku třetí třetiny i vítězný gól, čímž získal pro Washington v této sérii mečbol.

Capitals 2:1 Rangers
37. Burakovsky (Beagle, Gleason), 41. Burakovsky – 27. Brassard (St. Louis, Nash)
Třetí zápas
Zde se jednalo o velice napínavou bitvu, jejíž ústřední postavou se stal domácí gólman Braden Holtby. Ten totiž zcela vynuloval střelce New York Rangers, když ani jednou neinkasoval.

Jeho protějšek Henrik Lundqvist si taktéž nevedl vůbec špatně, ale za svá záda propustil jeden kotouč, což se nakonec stalo osudným. Inkriminovaný moment proběhl ve 28. minutě.

Capitals 1:0 Rangers
28. Beagle (Burakovsky, Kuzněcov)
Druhý zápas
Druhé utkání už na domácím ledě Rangers zvládli, pomohl jim především dobrý vstup do zápasu. Hned po 38 sekundách hry se totiž prosadil Kreider, v 16. minutě přidal druhý gól Boyle.

Hosté dokázali ve 34. minutě zásluhou Kuzněcova snížit na rozdíl jediného gólu, ale necelých sedm minut po začátku třeti třetiny vrátil dvougólový náskok newyorskému celku Brassard.

Ovečkin v 51. minutě opětovným snížením zařídil drama, nicméně domácí celek už si své vedení pohlídal.

Rangers 3:2 Capitals
1. Kreider (Fast, Stepan), 16. Boyle, 47. Brassard (Louis, Nash) – 34. Kuzněcov (Chimera), 51. Ovečkin (Ward, Orpik)
První zápas
Ten poměrně překvapivě vyhrál hostující Washington. Od závěru první třetiny, kdy se trefil kanonýr Ovečkin, sice vedl 1:0, ale Rangers v 56. minutě dokázali vyrovnat.

Pak ale přišlo něco neuvěřitelného – necelé dvě sekundy před koncem utkání vystřelil první výhru Caps Joel Ward!

Rangers 1:2 Capitals
56. Fast (Hayes, Hagelin) – 19. Ovečkin (Carlson, Holtby), 60. Ward (Ovečkin, Bäckström)
Zdravím všechny vášnivé hokejové fanoušky a samozřejmě i fanynky u play-off NHL!
Na programu dnes máme pátý souboj série mezi New York Rangers a Washington Capitals! Utkání slibuje napínavou bitvu, domácí Jezdci se pokusí vyhnout se vyřazení. Podaří se?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.