Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:55

Využití: 2 – 1
Vhazování: 32 – 34
Hity: 30 – 29
Zblokované střely: 10 – 11
Hosté vykročili v cestě za povinným vítězstvím hned v první třetině. Již ve třetí minutě se do útočné akce zapojil obránce Andrej Markov a hosté vedli. O chvíli později zvyšoval již na 2:0 pro Habs Max Pacioretty, jenž se prosadil po úniku při vlastním oslabení.

Ve druhé periodě pokračoval brankostroj v podání hostujícího celku. V 26. minutě se přes nejistě chytajícího Bishopa prosadil David Desharnais a krom zvýšení vedení pro svůj tým rovněž ukončil působení brankářské jedničky Tampy v tomto duelu. Rozhodující pro konečný výsledek utkání pak byla třicátá minuta, kdy se hosté prosadili hned dvakrát. Nejprve pálil do černého obránce Jeff Petry, jen o patnáct vteřin později se dělovkou prosadil rovněž Brendan Gallagher a o vítězi utkání nemohlo být pochyb. Domácí hráči se přeci jen dočkali a to když Palát při přesilové hře přesně našel Tylera Johnsona a ten nezaváhal.

Nádech dramatu alespoň na chvíli přivál povedený úvod Bolts do závěrečného dějství. Po sedmnácti vteřinách třetí třetiny se prosadil český forvard Ondřej Palát a domácí na okamžik mysleli na zdramatizování duelu. Tyto myšlenky však o pár minut později rázně utnul na brankovišti důrazný Brandon Prust, jenž svým gólem uzavřel brankový výčet tohoto utkání.
Utkání číslo čtyři série mezi Tampou Bay a Montralem je u konce a z výhry v poměru 6:2 se radují hráči kanadského celku, kteří tak, alespoň prozatím, odvrátili svůj konec v letošních bojích o Stanley Cup.
60:00
59:14
Za vzájemnou potyčku vyloučeni Namestnikov a Galchenyuk, dvě minuty za hrubost pro oba hráče. Hrát se bude 4 na 4.
59:14
Ještě jeden zásah Vasilevského přijde ve třetí periodě a to když do lapačky chytil puk po střele Parenteaua.
58:50
Závěreční vteřiny a minuty utkání se odehrávají převážně ve středním pásmu, oba týmy se o puk rovnoměrně střídají.
58:01
Anton Stralman to zkusil zápěstím a Price musel zasáhnou levým betonem. Následně raději puk přikryl lapačkou a přerušil tak dění na ledové ploše.
57:35
Utkání se pomalu dohrává a u kotouče jsou po většinu času hráči Montrealu. Až nyní jej na chvíli půjčí i hokejistům hájící domácí barvy.
57:03
Vasilevskij je pod neustálou palbou ze strany hostujícího Montrealu. Nyní jeho pozornost prověřil Galchenyuk, domácí gólman byl ale pozorný a puk lapil.
56:31
A ti se do zakončení dostávají dnes poměrně snadno, další jejich střelecký pokus zastavuje Vasilevskij a přerušuje hru.
56:11
První formace Tampy se neudržela před Pricem, na řadě v ataku soupeřovy branky tak jsou opět hosté.
55:35
Vhazování pro hosty, kteří následně pozvolna kombinují ve vlastním pásmu.
55:21
Ještě jedna komerční pauza čeká na účastníky tohoto duelu.
55:21
Až nyní musel zasáhnout brankář Montrealu, střela příklepem obránce Hedmana z pravé strany si však cestu do sítě nenašla. Kotouč skončil na Priceově hrudi.
55:00
Domácí hráči se po skončení trestu nastehovali před Price, všechny jejich pokusy ale svými těly blokují hostující hokejisté.
54:41
54:25
Jemelin našel Plekance volného na pravém kruhu pro vhazování, jeho ránu ale stačil včas pokrýt brankář Vasilevskij.
53:39
Subban vypálil bez přípravy hodně ostře z levého kruhu, puk však prolétl těsně vedle domácí branky. Bolts následně vyhazují kotouč a střídají.
Dnešní utkání sleduje 19.204 diváků.
53:10
Drouin vybojoval puk za brankou, nedokázal jej však vyhodit a tak hosté nadále útočí.
52:41
Početní převaha Montrealu započne za malou chvíli, jen co skončí reklamní pauza.
52:41
Matthew Carle (TBL) si počínal proti Gallagherovi nedovoleně a putuje na trestnou lavici. Dvě minuty za hákování.
52:10
Přečíslení tří proti dvěma zakončil střelou z pravé strany Brandon Prust, Vasilevskij vyrazil kotouč mimo tři tyče své branky.
51:53
Hra se ale rychle vrací do branné třetiny Montrealu, domácí se však nemohou dostat do zakončení.
51:26
Smith-Pelly se dobře vrátil vypomoci svým obráncům a získal kotouč pro hostující barvy.
50:50
Aktivní Galchenyuk vyslal na domácí branku další střelu, proti ní však dobře zasáhl Vasilevskij.
50:02
Do konce třetí třetiny zbývá něco málo pod deset minut, domácí mají k výhře a ukončení série hodně daleko.
49:27
Johnson se rychle rozjel po pravé straně a z prostoru kruhu pro vhazování trefuje pravou tyč hostující svatyně! Následnou dorážku z dílny Drouina kryje brankář Carey Price.
48:45
Rychlý kontr domácího týmu. Kučerov předal na pravém kruhu puk zadovkou na Paláta, jeho pokus ale dokázali hosté zblokovat.
48:19
48:00
Galchenyuk promáchl před brankou volně se pohybující kotouč, hosté však zůstali u kotouče.
47:35
Domácím se daří hra v oslabení a nepouští Canadiens do tlaku.
47:00
Boyle si u mantinelu počkal na Plekance a tvrdě ho sestřelil,vylučovat se ale nebude.
46:35
Rána z pravého kruhu v podání hostí zblokována a domácí hráči vzápětí odpalují kotouč pryč z pásma.
46:19
Andrej Šustr (TBL) vyloučen za sekání, přesilová hra pro hostující Habs.
46:19
Na řadě je krátká reklamní pauza. Po jejím skončení bude hra pokračovat před domácí brankou.
46:19
Subban poslal střílenou přihrávku od pravého hrazení do domácího brankoviště, tam si však kotouč jako první našel domácí gólman.
45:40
Hosté opět ožili a tlačí se do branky svého soupeře. V dobré pozici před kruhy vypálil Gallagher, jeho rána byla sražena za domácí klec.
44:52
Montreal právě vstřelil branku!
Eller zatáhl puk po levé straně do útočného pásma a tvrdě vypálil z levého kruhu. Vasilevskij však jeho ránu neudržel a ke kotouči se rychle dostal BRANDON PRUST, jež přetlačil domácího hráče a backhandem dostal touš za Vasilevského záda! Asistence: Lars Eller, Pierre-Alexandre Parenteau.
44:15
Ale ani montrealští hokejisté se s pukem dlouho nepomazlili. Již poněkolikáté v této periodě jej poslali na zakázané uvolnění.
44:05
Puk na holích mají opět domácí, avšak rychle jej ztrácejí.
43:30
Podobně jako čtvrtý útok si nyní vedl i ten elitní domácí. Hosté však rychle obrací hru a ženou se vpřed.
42:53
Čtvrtá formace Tampy obléhala útočnou třetinu, do zakončení se však členové tohoto komanda nedostali. Hosté však opět odehráli kotouč pouze na icing. Hra se tak rychle vrátí před branku Montrealu.
42:20
Další pokus domácích o návštěvu útočného pásma skončil ještě dřív, než vůbec začal. Na vině je postavení mimo hru domácího týmu.
41:57
Aktivní hra Bolts donutila hostující celek zahrát na zakázané uvolnění. Následuje buly před Pricem.
41:25
Další zásah domácího gólmana Vasilevského, jenž ukryl puk po střele z pravé strany v podání obránce Pateryna do své rukavice.
40:47
Galchenyuk se pokusil na hranici brankoviště o zakončení backhandem, Vasilevskij ale jeho úmysl vystihl.
40:17
Tampa právě vstřelila branku!
Perfektní start domácích do třetí třetiny a rázem je to 2:5! ONDŘEJ PALÁT si cestou do útočné zóny několikrát puk vyměnil s Johnsonem, jenž mu nakonec naservíroval perfektní pas do odkryté branky a českému forvardovi stačilo už jen nastavit hůl! Asistence: Tyler Johnson, Steven Stamkos.

Zblokované střely: 6 – 8
Skončila druhá třetina utkání mezi Tampou a Montrealem a domácí hráči jsou po jejím konci ukončení této série Play off ještě dále, než po konci té první. Ve druhé dvacetiminutovce se totiž hosté prosadili hned třikrát, zatímco domácí hokejisté pouze jednou a tak do třetí periody vstoupí Canadiens se čtyřgólovým vedením.
Další třetina začne přibližně v 03:06.
40:00
39:55
Ondřej Palát střílel z pravého kruhu, jeho rána však byla mírně tečována a skončila vedle hostující svatyně.
39:40
Za hrubost vyloučen na dvě minuty Dale Weise (MTL), domácí odehrají závěr druhé třetiny v početní převaze.
38:50
Chvíli před koncem periody v zakončení domácí Callahan, na gólmana hostí si ale nepřišel.
37:11
Velká šance pro hostující celek, Dale Weise ale sám před Vasilevským neuspěl!
36:55
Domácí byli blízko druhé brance, když se před brankou přimotal k puku Palát, ani od něj však kus černé gumy nezamířil za záda Price, nýbrž pouze do něj.
36:32
Vasilevskij předvádí další dobrý zákrok, tentokrát proti tvrdé ráně Petryho.
36:18
Z pravého kruhu střílel zápěstím Subban, Vasilevskij úspěšný proti jeho střele.
35:43
Buly před Pricem vyhráli hosté a hned si to namířili na opačný konec hřiště, kde se dobrou ranou prezentoval Mitchell, Vasilevskij vyráží do rohu.
35:34
Chvíle oddechu pro oba týmy a především pro domácí obranu, následuje komerční přestávka.
35:05
Domácí hráči pouze vyhazují kotouč ven z obranného pásma, na nic víc se v posledních minutách hry nezmůžou.
34:35
Opět velký tlak Canadiens před domácí brankou, Lars Eller se ale nedokázal natáhnout po volně ležícím puku.
33:48
Hra je posléze přerušena ve střední zóně, kde se domácí hokejisté dopustili přihrávky rukou.
33:36
Hosty ale inkasovaná branka nikterak nesrazila a nadále pokračují v aktivní hře. Další zákrok si připisuje Vasilevskij, jenž kryje pokus obránce Jemelina od modré čáry.
32:45
Hra se opět přesunula před Vasilevského, Markovova střela končí na brankáři domácího celku.
32:26
Domácí využívají přesilovou hru! Palát poslal zpoza pravého kruhu přesný pas křížem před branku, kde NIKITA KUČEROV jen nastavil hůl a poslal puk do hostující klece! Asistence: Ondřej Palát, Anton Stralman.
31:57
Johnson se pokusil dostat puk před branku z rohu kluziště, Price však jeho úmysl přečetl a puk vyrazil holí, hosté následně vyhazují kotouč z pásma.
31:35
Přesilová hra Tampy začne po krátké komerční pauze.
31:35
Domácí hráči mají šanci korigovat skóre utkání v početní převaze, na dvě minuty za podražení je vyloučen, dnes již podruhé, obránce Andrej Markov (MTL).
31:18
Po delší době v útoku domácí hráči, ale Johnson ani následně Callahan s individuální akcí neuspěli.
30:35
Domácí jsou na tom hodně špatně a jen sledují, jak si s nimi hokejisté kanadského celku pohrávají jako pověstná kočka s myší.
29:54
Patnáct vteřin uteklo od čtvrté branky Canadiens, když vzápětí přichází pátý zářez pro domácí barvy! Na pravém kruhu se BRENDAN GALLAGHER hodně napřáhl a puk se přes Vasilevského beton dostal až do branky! Asistence: Max Pacioretty, Tomáš Plekanec.
29:39
Dlouho obléhali hostující hráči domácí klec, až se dočkali. Unavená domácí čtveřice už pouze stínovala před brankou a tak hodně prostoru dostal obránce JEFF PETRY, který střelou zpoza levého kruhu trefil přesně! Asistence: Alex Galchenyuk, P. K. Subban.
28:55
Subbanova střela od levého mantinelu byla zablokována, hosté jsou dále u kotouče.
28:15
Domácí brzy po buly vyhazují kotouč daleko od své branky.
28:00
Přesilová hra pro Montreal, vyloučen Ryan Callahan (TBL) za vysokou hůl.
28:00
Vasilevskij si připisuje vůbec první zákrok, když kryje střelu Markova od modré čáry.
27:25
Hosté na puku, ale nikam nespěchají, bude se totiž vylučovat.
26:40
Domácí hráči přidali a hosté mají menší problémy. Z rohu kluziště se pokusil nahodit kotouč na Price Callahan, kotouč však jen prolétl brankovištěm bez povšimnutí.
26:23
Stamkos vyhrál buly v útočném pásmu, hned po něm se k puku na modré čáře dostal Hedman a z první jej poslal na branku, kde však úřadovala lapačka brankáře Montrealu.
26:20
Hra je přerušena a pokračovat bude po skončení komerční přestávky.
26:20
Price po delší době zasahuje, když kryje střelu Drouina z levého kruhu, které trochu zaplula ve vzduchu, avšak mířila přímo na hruď hostujícího brankáře.
25:08
A Bishop logicky přenechává místo v brankovišti Vasilevskému, pro kterého je to vůbec první start v Play off v kariéře.
25:08
Veliká hrubka ze strany domácího gólmana Bishopa, který neudržel střelu z levého kruhu v podání DAVIDA DESHARNAISE a puk mu přes lapačku přepadl až do branky! Asistence: Dale Weise, Alex Galchenyuk.
24:37
Mitchell a Smith-Pelly v přečíslení dvou proti jednomu. Prvně jmenovaný však nepřihrál přesně, ale možná právě proto nakonec musel zasáhnout Bishop.
23:55
Subban s Markovem dokázali udržet útočné pásmo, následně pálí De La Rose zpod pravého kruhu, puk však končí pouze na zadním mantinelu.
23:10
Na druhé straně z podobné pozice pálí Pacioretty, Bishop ale sklapl své betony včas.
23:01
Domácí v tlaku, zakončil Hedman z levé strany, puk ale letí mimo klec Montrealu.
21:55
Na druhé straně zasahuje Price pohotově pravým betonem po zakončení z hole jednoho z domácích forvardů.
21:46
Čtvrtá formace hostí nepříjemně dotírá na domácí hráče, De La Rose schoval svoji ránu za klubko hráč před Bishopem, toho naštěstí pro něj puk trefil.
21:10
Domácí se pokusili o rychlý protiútok, Hedman však "zapomněl" kotouč před útočnou modrou.
20:37
Kotouš končí mezi diváky po zásahu Paciorettyho, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:13
Hosté začali druhou periodu stejně, jako končili tu první a to v útočném pásmu. Gallagher nechal poprvé v této třetině vyniknout Bishopa v domácí brance.

Další třetina začne přibližně v 02:09.
První třetina je minulostí a lépe si v ní vedli hráči Montrealu, kteří dokázali hned dvakrát překonat Bishopa v domácí brance. První gól utkání zapsal obránce Andrej Markov, chvíli po něm se při vlastním oslabení prosadil Max Pacioretty. Po dvaceti minutách hry tak na ukazateli skóre svítí stav 2:0 pro Canadiens.
20:00
19:46
Brown při snaze přejít modrou čáru vystavil své spoluhráče do ofsajdové pozice, hra je přerušena.
19:00
Jedna minuta chybí do konce první třetiny.
18:07
Hraje se ale už na opačném konci kluziště, kde se do dobrého zakončení z bezprostřední blízkosti dostal Pacioretty, nyní si ale na Bishopa nepřišel.
17:58
Palát vybojoval touš v útočném pásmu, počkal na ze zadní vlny dojíždějícího Coburna, jenž od modré čáry trefuje Pricův levý beton.
17:32
Další snaha hostí zastavena již na modré čáře, je pískán ofsside.
17:09
A další pokus Montrealu, Galchenyuk ale neuspěl proti domácímu gólmanovi.
16:28
A mohlo to být už o tři branky! Lars Eller dobře napadal domácí při zakládání útoku a dostal až sám před Price. První střela dánského forvarda skončila na hrudi Bishopa, jenž si poradil i s následnou dorážkou stejného hráče.
16:05
Další dobré napadání domácí rozehry hostujícím celkem, který opět získal kotouč v útočné třetině.
15:41
Trochu slabší pasáž zápasu ukončuje hvizd čárového sudího a odpískaný ofsajd Montrealu. Následuje reklamní pauza.
15:10
Domácí hokejisté nemají příliš času na rozehrávku, hosté totiž aktivně napadají.
14:25
Hosté nastěhováni před domácí brankou, pozici Bishopa však ohrozit nedokázali.
13:40
Hosté v přečíslení tří proti dvěma, Pacioretty se pokusil zleva najít někoho ze spoluhráčů před brankou, tam však dobře zasáhl domácí Callahan.
13:22
Hosté nepouští domácí hráče do dobrých pozic a ti tak musí střílet pod tlakem, jako nyní Garrison, jehož lehké nahození od modré v pohodě pokryl Carey Price.
12:40
Stamkosova formace operuje v útočné třetině, do zakončení se však nikdo z jejích členů nedostal.
11:30
Kučerov se snažil tečovat před brankou pobídku jednoho ze svých spoluhráčů, puk však letí mimo hostující klec.
11:07
Po buly se ke střele od modré dostal Carle, jeho ránu ale zastavil jeden z hostujících hráčů.
11:03
Hraje se na druhé straně, tečovaný kotouč končí v ochranné síti. Vhazovat se bude před Pricem, to však až po skončení komerční pauzy.
10:38
První formace Canadiens se opět natlačila před Bishopa, ten tentokrát zasahovat nemusel.
09:54
09:30
Domácí se snaží rychle zareagovat, všechny jejich pokusy ale zatím končí na připraveném brankáři hostí.
08:43
Dobrý start pro Montreal pokračuje i při vlastním oslabení. MAX PACIORETTY se dostal k vyhozenému puku při vlastním oslabení, zprava si najel před Bishopa a přesnou střelou nad pravý beton domácího brankáře zvyšuje vedení svého týmu! Asistence: Tom Gilbert.
08:05
Hotům se po buly daří poslat puk až k Bishopovi.
07:54
První přesilovka tohoto duelu a zahrají si ji domácí hokejisté. Andrej Markov (MTL) vyloučen na dvě minuty za krosček.
07:25
Velká šance hostů, které však gólem v domácí síti nekončí. Montrealští vybojovali puk, který se odrazil před branku na hůl Parenteaua. ten však při zakončení do odkryté části branky zlomil hůl.
06:49
Boj o puk ve středním pásmu ukončuje zakázané uvolnění v podání hostujícího celku, hra se tak stěhuje před Price.
06:04
Hra je přerušena a pokračovat bude po krátké reklamní pauze.
06:04
Útočnou snahu Montrealu však zastavuje postavení mimo hru.
05:50
Hosté dobře napadali a připravili domácí hráče o kotouč.
04:48
Palát to zkusil po pravé straně, počkal si na najíždějícího Šustra, jenž pokračoval rovněž zprava až na úroveň brankové čáry, jeho zpětný pas před branku ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
04:26
Plekanec se dostal do zakončení z levé strany, Bishop jeho pokus zkrotil až nadvakrát.
04:13
Pacioretty se tlačil do útoku středem hřiště, jeho klička na útočné modré ale byla navíc, jelikož tímto pohybem vystavil do ofsajdu svého spoluhráče.
03:55
Další buly před brankou Montrealu, jeho hráči opět poslali puk přes všechny čáry na icing.
03:26
Domácí se dostali ke vhazování před Pricem. To se jim povedlo vyhrát a do dobré pozice se dostal Brown, z pravého kruhu však minul branku hostů.
02:44
Hosté se ujímají vedení. Pacioretty zatáhl puk do pásma, před kruhy našel Subbana, který obehrál protihráče, poslal puk nalevo, kam si sjel obránce ANDREJ MARKOV, jenž už dokázal trefit přesně odkrytou horní část domácí svatyně! Asistence: P. K. Subban, Max Pacioretty.
02:15
Hosté chvíli drželi útočné pásmo, nic zásadního ale z jejich snahy nevzešlo.
01:30
Desharnais najel do pásma, přibrzdil a počkal na spoluhráče. Gilbertova tečovaná rána od modré se však zastavila před brankou domácích.
00:40
Tampa zůstane i nadále v útočné třetině a to po zakázaném uvolnění Canadiens.
00:24
Domácí se hned natlačili před Price, ten si připisuje první zákrok lapačkou po střele obránce Stralmana od modré čáry.
00:01
Halou Tampy Bay nyní zní tóny státní hymny Kanady, následovat poté bude i národní píseň Spojených států amerických.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Callahan (A), Stamkos (C), Killorn – Kučerov, Johnson, Palát (A) – Paquette, Filppula, Boyle – Brown, Namestnikov, Drouin.

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov (A), Petry, Jemelin, Pateryn, Gilbert – Gallagher, Plekanec (A), Pacioretty (A) – Weise, Desharnais, Galchenyuk – Parenteau, Eller, Prust – Smith-Pelly, Mitchell, De La Rose.

Rozhodčí: O’Rourke, O’Halloran – Devorski, Cormier.
Průběh série

Série mezi Tampou a Montrealem má doposud velice překvapivý, jednoznačný průběh a domácí již dnes, v případě vítězství, postoupí do další fáze bojů o Stanley Cup.

Tampa vyhrála oba úvodní duely na ledě Canadiens. V tom prvním, rozhodl o výhře Lightning 2:1 až ve druhém prodloužení Nikita Kučerov. Druhý zápas měl jednoznačný průběh a hosté tehdy domácí celek deklasovali vysoko 6:2.

Zatím poslední duel mezi oběma soupeři byl na programu včera a děly se věci. Tampa dlouho vedla, úvodní gól utkání vstřelil ve 12. minutě Alex Killorn a dlouho to vypadalo, že to bude gól vítězný. Hosté, výrazně střelecky aktivnější, však byli za svoji aktivitu přeci jen odměněni a devět minut před koncem třetí periody vyrovnal Brendan Gallagher. Když už se vše pomalu schylovalo k prodloužení, přišel šok pro hostující hokejisty, když o třetí výhře v sérii pro Tampu rozhodl 1.1 sekundy před koncem Tyler Johnson.

3. zápas Tampa – Montreal 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Killorn (Stamkos), 60. Johnson (Hedman, Palát) – 51. Gallagher (Gilbert, Pateryn)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Strålman, Garrison, Coburn, Carle, Šustr – Boyle, Filppula, Brown – Palát (A), Johnson, Kučerov – Killorn, Stamkos (C), Callahan (A) – Morrow, Namestnikov, Drouin

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov (A), Subban (A), Jemelin, Petry, Gilbert, Pateryn – Pacioretty, Plekanec, Gallagher – Galchenyuk, Desharnais, Weise – Prust, Eller, Parenteau – De La Rose, Mitchell, Smith-Pelly

Rozhodčí: McCauley, Pollock – Amell, Nansen

Diváci: 19204
Tampa Bay Lightning

Tampa skončila po základní části na třetí pozici tabulky Východní konference, jen o dva body za svým dnešním soupeřem. V první části sezóny navíc "blesky" disponovaly nejlepším útokem, jeho vizitka 262 vstřelených branek neměla v lize konkurenci. V 1. kole Play off narazili hokejisté Tampy na Detroit. Domácí, kteří byli v sérii mírným favoritem, však o svém postupu dál rozhodli až v posledním možném, tedy sedmém zápase.

Nejproduktivnější hráči – Play off

Tyler Johnson 10 bodů (7+3)
Nikita Kučerov 7 bodů (3+4)
Alex Killorn 6 bodů (2+4)

Cesta do 2. kola

V sérii 1. kola porazili hokejisté Tampy celek Detroitu v poměru 4:3 na zápasy.
Montreal Canadiens

Hokejisté kanadského celku zažívali až do posledních dnů hodně povedenou sezónu. Se 110 body se stali vítězem Atlantické divize a celkově skončili druzí po základní části soutěže, jen o 3 body za vítězem Prezidentova poháru, celkem Rangers z New Yorku. Montrealu se pak dařilo i v 1. kole vyřazovací části, kde porazili další kanadský celek, Senátory z Ottawy, 4:2 na zápasy. Vše tak vypadalo pohodově, než do chvíle, kdy začala série 2. kola proti Tampě. Ale o tom až za chvíli..

P. K. Subban 5 bodů (1+4)
Torrey Mitchell 4 body (1+3)
May Pacioretty 3 body (3+0)

V sérii 1. kola přešli hráči Montrealu přes Ottawu po výsledku 4:2 na zápasy.
Příjemný pozdní večer při sledování online přenosu z utkání 2. kola Play off Východní konference NHL, ve kterém se střetnou týmy Tampa Bay Lightning a Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.