Z Verizon Centre je to pro dnešek již vše. Děkuji Vám za pozornost a opět se někdy těším na počtenou.
Tři hvězdy utkání:
1. Braden Holtby (WSH) 30 zák., 0 gólů, 100%
2. Jay Beagle (WSH) 1+0
3. Henrik Lundqvist (NYR) 21 zák., 1 gól, 95,5%
Zápas je u konce. Příliš gólové utkání to vskutku nebylo, ale i tak bylo rozhodně na co koukat. Jedinou, a tedy rozhodující branku, vstřelil ve 28. minutě Jay Beagle. Prakticky celý zápas měli hosté o něco málo více ze hry, ale své šance nedokázali proměnit. Dvakrát pomohla Holtbymu i tyč, ale právě kanadský gólman má na dnešním vítězství tu největší zásluhu. Zlikvidoval všech třicet střel Rangers a po právu se stává první hvězdou zápasu.
60:00
59:40
Bäckström možná trochu zbytečně opět vyhazuje jen na zakázané uvolnění.
59:31
Zakázané uvolnění Capitals.
59:19
Sražená střela Nashe končí v rohu kluziště.
59:13
Oddechový čas pro hosty.
59:13
Holtby nadvakrát likvidoval tečovanou střelu McDonagha.
59:00
Už jen 60 vteřin dělí Capitals od druhého vítězství v sérii.
58:50
Kotouč je v pásmu Rangers.
58:38
New York hraje bez brankáře.
58:00
Laich zachytil rozehrávku hostů a Caps drží puk v pásmu soupeře.
57:44
Ofsajd Rangers.
57:30
Domácí velmi pečlivě brání střední pásmo a hosté se nedokáží dostat s pukem k bráně Holtbyho.
56:51
Ward vyhodil kotouč do prostoru mezi střídačkami.
54:45
Ovečkin nalil na modrou Alznerovi, jehož střelu zastavilo břevno Lundqvistovy brány.
54:00
Obrovský závar před bránou Caps. Holtby vyrazil střelu z mezikruží, ale obránci Washingtonu nedovolili hostům dorážet do odkryté brány.
52:25
Moore se dostal k dorážce Hayesovy střely.
52:10
Kotouč ve středním pásmu.
51:48
Brouwer obkroužil bránu, ale jeho střela byla sražena.
51:00
Domácí velice zodpovědně brání a nepouštění Rangers do žádných příležitostí.
50:14
Icing Capitals.
50:07
Kotouč se od Fasta odrazil na střídačku hostů.
49:08
Dělovka Ovečkina končí na betonu Lundqvista.
48:30
Kuzněcov neudržel kotouč za soupeřovo bránou.
48:12
Přímo z vhazování střílel Kuzněcov, jeho střelu vyrazil Lundqvist na hůl Johanssona, jehož dorážku ale švédský gólman poslal do ochranné sítě.
48:10
Zakázané uvolnění Rangers.
47:48
Stepanova střela od modré neprošla houštinou těl před bránou.
47:11
St. Louis v ofsajdu.
46:47
Přihrávka na Warda byla příliš dlouhá.
46:33
Těsně vedle levé tyče Holtbyho brány prolétla střela Moora.
46:08
Lundqvist zasahuje betonem proti střele Glencrosse.
45:51
Hagelin chtěl tečovat střelu Hayese, avšak neúspěšně.
45:21
Domácí jeli tři na jednoho, ale Ovečkin čekal s přihrávku tak dlouho, až už bylo pozdě.
44:59
Lapačka Holtbyho v pohotovosti proti střele Girardiho.
44:54
Staal trefil jen padajícího Niskanena.
44:21
Z prostoru mezi kruhy střílel Moore, ale jeho pokus doprostřed brány v pohodě schoval ve výstroji Holtby.
44:02
McDonagh dostal puk do středního pásma.
43:58
Nyní již Lundqvist musel zasahovat proti střele Carlsona.
43:43
Jeden na jednoho jel Alexander Ovečkin, ale jeho střela se do brány nevešla.
43:32
Gólman Capitals nyní schoval v lapačce střelu Kreidera. A to už ve chvíli kdy domácí hrají v plném počtu.
43:12
Ze stejně pozice nyní pálil Miller, ale i jeho pokus ramenem zlikvidoval Holtby.
42:44
Hayes si najel s pukem do kruhu, ale jeho střelu dokázal Holtby vyrazit.
42:14
Další vyhození Capitals.
41:44
Vyhození Alznera se zastavilo až u Lundqvista.
41:21
Wilson (WSH) nyní podobně trefil u mantinelu Shepparda a míří za to na trestnou, což se pochopitelně domácím vůbec nelíbí.
41:01
Nash za bránou Caps narval Orpika na mantinel. Ten chvíli zůstal ležet, ale nakonec viditelně otřesen dojel na střídačku Washingtonu.
40:20
Chimera zavezl kotouč do pásma, ale vystřelit již nedokázal.
40:01
V druhé třetině jsme se již konečně dočkali gólu. Zatím jedinou dnešní branku vstřelil ve 28. minutě Jay Beagle. Respektive jemu je branka připsána, ale kotouč si do vlastní sítě nešťastně srazil obránce Rangres Keith Yandle. Hosté si v druhé polovině prostřední části vypracovali hned několik velice slibných příležitostí, ale Holtby je dnes ve veliké formě. Třetí třetina začne přibližně v 03:28.
39:00
Zbývá minuta do konce druhé třetiny a po nahození Beagla se bude vhazovat před Lundqvistem.
38:30
Kuzněcov s Chimerou nesehráli svůj brejk příliš dobře.
38:05
Girardiho pokus od modré byl zblokován.
37:44
Za bránou Lundqvista neudržel puk proti přesile Kuzněcov.
36:59
Holtby měl nečekané problémy s nahozením ze středního pásma a k odraženému puku se málem dostal Fast.
36:17
Clonící Green srazil střelu Nashe mimo bránu.
35:35
Holtby v pohodě kryje nedůraznou střelu od modré.
35:23
Niskanen pálil od modré mimo.
35:08
Johansson jen nahazuje puk do pásma a domácí jdou střídat.
34:26
Chimera pálí mimo.
33:45
Za Holtbym se nyní po dorážce Millera rozezněla tyčka.
33:23
St. Louis zblokoval na obranné modré střelu Orpika. Puk se mu odrazil přímo do jízdy a St. Louis tak jel zcela sám na Holtbyho. Jeho zakončení však šlo přímo do výstroje kanadského gólmana.
32:25
Od mantinelu nahodil puk před bránu Sheppard. Do zakončení se tlačili Glass a Moore, ale ani jeden z nich nedokázal protlačil kotouč za záda Holtbyho.
31:50
Lundqvist se nyní musí pořádně otáčet. Hráči Caps zasypávají jeho bránu jednou střelou za druhou.
31:20
Před bránou Lundqvista se z ničeho nic objevil Glencross, ale byl již příliš blízko a švédského gólmana nedokázal překonat.
29:44
Klein bekhendem od modré vystrašil Holtbyho, který s problémy jeho pokus vyrazil.
28:50
Lundqvist přikryl nahození Beagle před dojíždějícím Brouwerem.
28:39
Holtby bez větších problémů zastavil nahození Stepana.
28:16
Lundqvist vyrazil střelu Niskanena od modré.
27:31
Washington právě vstřelil branku!
A máme tady první branku! JAY BEAGLE nejprve v obrovské šanci netrefil branku. Za bránou se však opět zmocnil puku, nahodil ho před bránu Rangers a kotouč za záda svého gólmana nešťastně srazil obránce Keith Yandle. Asistence: Andre Burakovsky, Jevgenij Kuzněcov.
27:16
Nash netrefil neposedný kotouč.
26:46
Boyle dostal parádní pas středem hřiště, ale tváří v tvář Holtbymu se neprosadil.
26:03
Už už si Ward rovnal puk na střelu, ale na poslední chvíli mu ho vypíchl Burakovsky.
25:45
Domácí jsou dobrou půlminutu v pásmu s pukem, ale stále bez zakončení.
25:01
Bekhendový pokus Bäckströma se mezi tři tyče nevešel.
24:42
Niskanen na poslední chvíli zastavil postupujícího Kreidera.
24:20
Holtby si v pohodě poradil se střelou od modré.
23:32
Kuzněcov nepříjemně nahazoval puk zpoza brány a málem z toho byl vlastní gól McDonagha. Ten se nakonec včas zorientoval a následně dostal puk do středního pásma.
23:06
Staal zachytil přihrávku Chimery zpoza brány.
22:37
Staal od mantinelu netrefil bránu Holtbyho.
22:13
21:54
McDonagh nastřelil puk před bránu, ale nikdo z jeho spoluhráčů kotouč netečoval.
21:27
Niskanen zastavil střelu Nashe.
21:11
Další vyhozená domácích.
20:59
Holtby bez problémů vyrazil střelu Nashe.
20:47
Puk je opět v obranném pásmu Rangers.
20:28
Caps vyhazují přes všechny čáry.
20:13
Alzner (WSH) odpálil puk do hlediště a hosté si zahrají přesilovku.
20:07
Domácím se rozehrávka po buly nepovedla a je z toho zakázané uvolnění.
20:01
Střely v první třetině – 6:11
První třetina je za námi. Přesto, že jsme zatím branku neviděli, si na nudu určitě stěžovat nemůžeme. Hostující Jezdci měli o něco více ze hry a to i navzdory faktu, že čelili dvěma přesilovkám Capitals. Ta první sice za moc nestála, ale v té druhé se po vyražené střele Ovečkina dostal do obrovské šance Ward, ale Lundqvist opět ukazuje, že je jednou z hlavních postav hostujícího týmu.Druhá třetina začne přibližně v 02:35.
20:00
19:39
Glencross nepropálil clonícího obránce.
19:21
Rangers dostali kotouč do středního pásma.
19:05
Domácí jsou stále s pukem v útočném pásmu, ale ke střele se ne a ne dostat.
18:34
Střela Chimery šla mimo bránu.
17:56
Holtby jen vyrazil pokus Kleina, ale nikdo z hostů se k puku nedostal.
17:27
Brassard našel přihrávkou přes celé pásmo Staala, který z dobré pozice netrefil bránu Caps.
16:26
Stepan se protlačil s kotoučem mezi kruhy, ale Holtby byl opět na správném místě.
16:09
Hayes pálil jen do Holtbyho.
15:39
Lundqvist vyjel hodně ven z brány a u puku byl jen o chlup dříve než Wilson.
15:08
St. Louis si umně zpracoval těžkou nabídku od Kleina, ale jeho střela z otočky příliš nebezpečná nebyla.
15:00
14:25
Hosté vyhazují až k Holtbymu.
13:57
Lundqvist lapačkou jen vyrazil střelu Ovečkina. Puk následně trefil ze vzduchu Ward, ale Lundqvist i vleže dokázal jeho dorážku vyrazit mimo bránu.
13:40
Lundqvist se vytáhl proti dělovce Greena.
13:21
Přihrávka Ovečkina byla o kousek delší než Burakovsky potřeboval.
13:00
Domácí budou mít další přesilovku. Dvěma minutami je za držení potrestán Brassard (NYR).
12:33
St. Louis dostal přihrávku do kruhu, ale jeho dělovka našla jen betony Holtbyho.
12:27
Nahození Stepana ze středního pásma rozhodně Holtbyho nevyplašilo.
11:57
Ovečkin servíroval kotouč před bránu, ale Burakovsky jeho přihrávku nedokázal zpracovat.
11:39
Ofsajd v režii Washingtonu.
11:30
Ani jednomu týmu se nepodařilo zavést puk do útočného pásma.
10:56
Rangers mohli jet opět tři na dva, ale Brassard nechal puk za sebou.
10:37
10:24
Další vyhození a přesilovka pomalu končí.
09:55
Dvakrát během několika okamžiků dostali hosté puk z obranného pásma.
09:28
Rangers vyrazili i v oslabení do brejku tři na dva, který ale vyřešili hodně špatně a ani nevystřelili.
09:04
V obrovské šanci se po přihrávce od Johanssona ocitl zcela volný Ovečkin, který ale netrefil mezírku mezi betony Lundqvista.
08:40
Hosté vyhráli buly a kotouč nedokázali vyhodit.
08:37
Bäckström vybojoval puk v útočném pásmu a následně byl podražen Yandlem (NYR). Uvidíme tak první přesilovku zápasu.
08:10
Stejně tak nyní i Rangers.
07:54
Domácí se v útočném pásmu příliš nezdrželi.
07:43
Carlson přihrával rukou. Bude se vhazovat ve středním pásmu blíže k bráně Holtbyho.
07:38
Lundqvist udržel dělovku Niskanena.
07:31
Moore zachytil rozehrávku Caps, ale vzápětí o puk opět přišel.
06:52
Přihrávka od Kreidera před bránu Caps byla zachycena Alznerem.
06:20
Niskanen dostal puk na vrchol kruhu, odkud vyprášil beton Lundqvista.
06:17
Odražený kotouč končí ve výstroji Lundqvista.
06:09
Johansson ujel obraně Rangers, ale z bezprostřední blízkosti mířil těsně vedle.
05:58
Zakázané uvolnění Washingtonu.
05:54
Kreider tvrdě dohrál Alznera u mantinelu.
05:38
Caps znovu v problémech ve vlastím obranném pásmu. Nakonec mohou být poměrně rádi, že po odrazu skončil puk na střídačce.
05:00
Domácím se zatím příliš nedaří zakládat útoky a často přicházejí o kotouč už ve středním pásmu. Stejně jako nyní Glencross.
04:25
Atakující Hayes dělá domácím při rozehrávce pořádné problémy.
04:10
Alzner nemířil přesně po nabídce od Johanssena.
03:40
Obránce Girardi srazil pokus Ovečkina.
03:19
Těsně mimo pálil z pravého kruhu Rick Nash.
03:00
Ovečkin zastaven na modré.
02:45
Caps se v pásmu k zakončení nedostali.
02:12
Rangers se zmocnili puku a Boylovu střelu nepříjemně tečoval Glass. Holtby si však s těžkou situací poradil.
02:04
Brassard pálil od mantinelu, ale jeho střelu srazil jeden z beků do ochranné sítě. Buly před Holtbym.
01:43
Přihrávka Millera na Hayese byla zachycena ve středním pásmu.
01:30
01:19
Caps je konečně také dostali do útočného pásma, ale střela Bäckströma letěla nad bránu.
01:08
Kanadský gólman ve službách Caps se v úvodu nenudí. Nyní lapačkou likvidoval střelu od modré.
00:59
St. Louis střílel hned po buly, Holtby opět připraven.
00:54
Holtby raději přikryl nahození před dojíždějícími soupeři.
00:25
Další pokus Kreidera šel mimo bránu.
00:19
Kreider jako první z úhlu prověřil Holtbyho.
00:01
Už nás čeká jen americká národní hymna a jdeme na to!

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik "A", Carlson – Alzner, Niskanen -Gleason, Green – Ovečkin "C", Bäckström "A", Ward – Johansson, Kuzněcov, Chimera – Burakovsky, Beagle, Brouwer – Glencross, Laich, Wilson.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh "C", Girardi – Staal "A", Klein – Yandle, Boyle – Nash, Brassard, St. Louis "A" – Kreider, Stepan, Fast – Hagelin, Hayes, Miller – Sheppard, Moore, Glass.

Rozhodčí: Joannette – Kozari – Heyer, Cherrey..
NEW YORK RANGERS
Vzhledem k tomu, jak suverénně si Jezdci počínali v základní části, jsou největšími favority na celkový zisk Stanley Cupu. Na nepovedené první utkání v Medison Square Garden dali Rangers zapomenout výhrou 3:2. Přesto před nimi stojí nelehký úkol, vyhrát alespoň jeden zápas na ledě Caps.

V prvním kole se do cesty Rangers postavili hokejisté Pittsburghu. Ale ani družina kolem hvězdného Crosbyho nedokázala zastavit rozjetý New York. Série nakonec skončila jednoznačným výsledkem 4:1 pro Rangers. Avšak zápasy rozhodně tak jasné nebyly. Ani jednou nevyhrál žádný z týmů o více než jednu branku a poslední dva zápasy muselo rozhodnout dokonce až prodloužení.

Nejproduktivnější hráči
Derick Brassard – 5 bodů (4+1)
Derek Stepan 4 body (2+2)
Carl Hegelin – 4 body (2+2)

WASHINGTON CAPITALS

Washington, který vstupoval do této série jako mírný outsider, dokázal hned v prvním klání zvítězit na ledě svého soupeře. V druhém zápase se sice již nezadařilo, ale i tak si vezou z New Yorku hokejisté Capitals velmi cenné jedno vítězství.

Do druhého kola play-off se Caps probojovali přes další tým z New Yorku, kterým byli Islanders. Tato velmi vyrovnaná série se táhla na maximální počet sedmi zápasů. V posledním rozhodujícím klání nakonec byl šťastnější tým z hlavního města, který před vlastními fanoušky zvítězil 2:1. Rozhodující gól vstřelil za nerozhodného stavu sedm minut před koncem Jevgenij Kuzněcov.

Alexander Ovečkin – 8 bodů (4+4)
Nicklas Bäckström – 7 bodů (3+4)
Joel Ward – 6 bodů (2+4)

Hezký večer Vám všem, kteří jste se rozhodli sledovat dnešní třetí duel série mezi Capitals a New Yorkem Rangers. Série se stěhuje do Washingtonu za vyrovnaného stavu 1:1!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.