NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Nashville - 20. května 2021   02:10

Carolina
Carolina
08:03' Aho (A. Svečnikov, D. Hamilton) • 59:07' Aho (Pesce) • 59:32' Foegele (Fast)
Nashville

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

3. Brady Skjei (CAR) – 0+0
Dnešnímu utkání přihlíželo 12 000 diváků.
Carolina zvládla i druhé domácí utkání proti Nashvillu. Predátory vynulovala, zatímco sama mířila do černého třikrát.

Bojovné utkání gólově otevřel Sebastian Aho, který v 9. minutě forhendovou střelou z pravého kruhu využil přesilovou hru. Od inkasovaného gólu byl aktivnějším týmem Nashville, ale skvěle chytající Alex Nedeljkovic přiváděl soupeře nejednou k šílenství. V závěru zkusili hosté hru bez brankáře, během níž pojistil vítězství Canes svým druhým zásahem Sebastian Aho, skóre pak ještě upravil Warren Foegele po nešťastném zásahu bránícího hráče.

Svěřenci kouče Brind'Amoura mají skvěle nakročeno k postupu do finále Centrální divize. Obě svá domácí utkání zvládli a třetí úspěch budou chtít přidat v Nashvillu, kam se série stěhuje.
59:32'
Carolina právě vstřelila branku!
Závěr patří Hurikánům! WARREN FOEGELE zpoza brány poslal puk do předbrankového prostoru, kde bránící Ellis nešťastně srazil puk mezi betony Sarose. Asistence: Jesper Fast.
59:07'
Je rozhodnuto! Skvělou práci odvedl Pesce, jenž zkusil trefit přes celé hřiště prázdnou bránu. Neuspěl, ale k puku nejrychleji dojel SEBASTIAN AHO, který úhlu napálil touš pod břevno. Asistence: Brett Pesce.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:42'
Tlak Nashvillu sílil, jenže v klíčovou chvíli Sebastian Aho vypíchl nahrávku Forsberga napříč pásmem na Josiho. Hosté museli zacouvat do střední třetiny.
58:03'
Predátoři získali útočné pásmo. Juuse Saros na nic nečeká a odjíždí na střídačku, Predátoři zkouší i ve druhém utkání powerplay!
57:44'
Po levé straně ujížděl do příležitosti Steven Lorentz. Situaci útočníkovi zkomplikoval dotírající obránce Ekholm, střelu po ledě gólman hravě zastavil.
57:07'
Netrvalo dlouho a Hurikáni získali útočnou třetinu zpět. Z vrcholku pravého kruhu střílel Jordan Staal a Juuse Saros ukryl černou gumu ve výstroji.
56:41'
Warren Foegele nahodil puk na bránu od levého mantinelu s jasným cílem vybojovat vhazování v útočném pásmu. Úmysl nevyšel, protože Saros stihl vyklepat kotouč pro Gudbransona.
56:17'
Po ledě střílel Mikael Granlund. Alex Nedeljkovic přes spoluhráče Beana moc neviděl, avšak nemusel smutnit, neboť puk proletěl vedle pravé tyče.
55:36'
Hostující gólman musel rychle zpátky do střehu, protože z levého kruhu střílel Svečnikov. Jeho pokus vykopl levým betonem, načež se skvěle přemístil i proti z úhlu dorážejícímu Niederreiterovi.
55:23'
Prostor k zakončení dostal Dougie Hamilton. Rána od modré čáry prosvištěla pár centimetrů vedle pravé tyčky, Saros si mohl oddechnout.
54:53'
Cenné vteřinky navíc podržel Nino Niederreiter. V rohu kluziště zašlápl kotouč a udržel jej tam dobrou čtvrt minutu.
54:22'
Steven Lorentz hledal Jordana Martinooka. Kanaďan přes veškerou snahu na černou gumu nedosáhl, za brnakou hraje Matt Benning.
53:37'
Bekhendové vyhozené Pesceho našlo Teräväinena. Fin po levé straně nastartoval krajana Aha, jemuž vystavil stopku Ekholm.
53:02'
Domácí kapitán Jordan Staal přišel v souboji s Treninem o hokejku. Ruský forvard si počínal povoleným způsobem, o vyloučení nemohla být řeč.
52:36'
Roman Josi smutně zvedá hlavu ke stopu. Bekhendové zakončení mělo kvalitu, avšak Nedeljkovic předvádí mezi třemi tyčemi fantastický výkon. Puk zachytil a nepustil.
52:09'
Snahy Predátorů neutichají, spíše naopak. Nyní ovšem jejich tlak alespoň na pár vteřin přerušil čárový rozhodčí, Forsberg vystavil Granlunda ofsajdu.
51:28'
Bílé šátky vlají nad hlavami fanoušků, lidé v ochozech jsou pro Carolinu šestým hráčem. Foegele je zpět na ledové ploše, Hurikáni oslabení zvládli.
51:06'
Sebastian Aho zaútočil na druhý gól v utkání neúspěšně. Skvěle vystihl rozehrávku na modrou, ale samostatný únik nezvládl, forhendem netrefil bránu.
50:34'
PNC Arena tleská Brettu Pescemu. Obránce nejenže zblokoval tvrdou střelu Josiho, on i dokázal poslal černou gumu pryč z obrnané třetiny.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Hosté v přesilové hře kombinují v útočném pásmu a hledají recept na dosud nepřekonaného Nedeljkovice.
49:24'
Velká příležitost pro Nashville. Warren Foegele pod tlakem nezvládl situaci a forhendem vystřelil puk mimo hrací plochu bez doteku tvrzeného skla.
49:07'
Brady Skjei si v poslední chvíli rozmyslel zakončení a zkusil před brankou najít nikým neatakovaného McGinna. Dobrému úmyslu zamezil obětavě padající Richardson.
48:51'
O další příležitost se přihlásil Andrej Svečnikov. Zpracování ale nezvládl ideálně a černou gumu pak dostihl až za bránou Predátorů.
48:22'
Na druhé straně mohl zničehonic udeřit Aho. Od levého mantinelu najel až před bránu, mezeru v postoji Sarose ovšem nenašel.
47:55'
Ofenzivní složku týmu podpořil Roman Josi. Mezi kruhy uvolnil Haulu, jemuž pas na Jeannota vůbec nevyšel, letěl vzduchem.
47:20'
Výbornou práci odvedl Dougie Hamilton, ten v posledních minutách dostává hodně prostoru na ledě. Tentokráte vystihl nahrávku Granlunda na Carriera.
46:33'
Hokejisté v bílo-žlutých dresech jsou ve třetí třetině jasně lepším týmem, přesto nadále prohrávají. A to i po střele Forsberga z pravého kruhu, jež skončila na tyči!
46:07'
Dlouhá nahrávka Sissonse směřovala na Jeannota. Toho nenechal hrát Dougie Hamilton, důrazný Kanaďan přišpendlil soka na mantinel.
45:40'
Hosté ale udrželi útočné pásmo a vyrovnání viselo na vlásku! Luke Kunin využil moře volného prostoru k najetí blíže bráně, proti svižné střele vytáhl Nedeljkovic parádní zákrok lapačkou.
45:19'
Slabou přihrávku Teräväinena na Aha zastavil Mikael Granlund. otočil hru na opačnou stranu, výměna kotouče s Richardsonem však nevyšla podle představ.
44:37'
Nino Niederreiter přecenil rychlostní schopnosti Trochecka, puk poslal mimo jeho dosah. Mattias Ekholm ovšem zbrkle vyhodil puk přes všechny čáry a tím daroval soupeři útočné pásmo.
44:13'
S tvrdou střelou Romana Josiho neměl Alex Nedeljkovic žádné větší problémy. Na kotouč velmi dobře viděl a schoval jej v lapačce.
43:35'
Skjei společně s Lorentzem zkřížili cestu Tolvanenovi. Finský útočník propasíroval touš na Johansena, u něj útok Predátorů skončil.
43:06'
Za vlastní brankou udělal Erik Gudbranson odvážnou kličku do protipohybu McGinnovi. Vyšla a obránce tak měl volné pole působnosti pro rozehrávku.
42:37'
Ryan Ellis pod tlakem vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Jakov Trenin ještě zabojoval o jeho zrušení, ale velkou ztrátu na Beana nesmazal.
42:20'
Individuálně zkusil štěstí Warren Foegele. Změnil směr jízdy a pokusil se po obtočení brány puk zasunout k levé tyči. Narazil na gólmanův připravený beton.
41:52'
Nahození Hamiltona sice Svečnikov tečoval, avšak o pořádný kus vedle brány. Následně zkusil štěstí Sebastian Aho, jenž krajana Sarose neprostřelil.
41:11'
Hrací předmět skončil na hostující střídačce. Dostal se tam od pravé brusle Teuva Teräväinena, tu nastřelil ve snaze nahodit touš do útočné třetiny Benning.
40:44'
Ten dlouho nevydržel. Naopak po chyběné nahrávce Martinooka vystartoval do protiútoku, Viktor Arvidsson, křižným projektilem od levého mantinel na Nedeljkovice nevyzrál.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Po Staalově vyhraném vhazování Hamilton vyslal dopředu Foegelea, Hurikáni spouštějí kolotoč v útočném pásmu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:09.
Domácí drží nejtěsnější možné vedení i po druhé třetině. Bojovné střetnutí doprovází velké množství vyloučených, kteří převažují na straně Caroliny, jenže Nashvillu se v početní převaze nedaří, soupeř nejednou podnikl velmi nadějný výpad i navzdory početní nevýhodě. Třetí třetina slibuje dramatickou podívanou, kde by veškeré osobní souboje a s tím i spojené tresty mohly gradovat. Ofenzivní hru lze očekávat především od Predátorů, Hurikánům za současného stavu stačí hrát na brejky.
Střely na bránu po 2. třetině: 20 – 23
40:00'
39:46'
Nahození Alexandrea Carriera od modré čáry nepříjemně tečoval jeden z bránících hokejistů. Naštěstí pro gólmana nijak výrazně nepozměnil směr letu puku, ten tak skončil v jeho výstroji.
39:13'
Zmatky v předbrankovém prostoru vyřešil Alex Nedeljkovic společně s Dougiem Hamiltonem. Kanadský zadák lehl před brankáře a hrací předmět skončil někde pod jeho tělem.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:40'
Nino Niederreiter strávil na lavici hanby poměrně klidné dvě minuty, málem se na samotce ještě mohl radovat z navýšení náskoku. Nyní Švýcar spěchá do defenzivy vypomoci spoluhráčům.
38:07'
Hurikáni v oslabení pořádně koušou! Ahovu nahrávku na Nečase zblokoval Ekholm zpátky k finskému útočníkovi. Ten si o pár vteřin později vyměnil puk s Teräväinanem, střelu po ledě gólman vykopl levým betonem.
37:44'
V oslabená vyvezl Brady Skjei kotouč až do útočného pásma. K levému mantinelu pak přihrál Staalovi, ránu z velkého úhlu kryl Saros.
37:05'
Brankář Nedeljkovic si povyjel hodně vysoko proti dělovce Omana Josiho od modré čáry. Černou gumu následně udržel mezi betony.
36:37'
V závěru druhé třetiny získávají Predátoři výhodu přesilové hry. Nino Niederreiter zastavil unikajícího Richardsona, avšak pomohl si hákováním.
36:14'
Juuse Saros drží naděje spoluhráčů na vítězství nad vodou. Z vrcholku levého kruhu pravým betonem pokryl ránu Niederreitera, v lapačce vzápětí skryl projektil McGinna.
36:05'
Nepříjemnost potkala Matta Benninga. Ten najel na rýhu v ledě a rázem letěl hlavou napřed do mantinelu. Před sebe ještě dokázal dát levou ruku, čímž náraz alespoň částečně ztlumil.
35:38'
Brady Skjei si počkal na Sissonse, jehož poslal k ledu tvrdým, leč čistým zákrokem. Domácí převzali kotouč na hokejky ve středním pásmu.
35:19'
Hokejisté Nashvillu ujeli do přečíslení dvou na jednoho. Luke Kunin vybídl ke skórování Jeannota, jenže tomu zakončení vůbec nesedlo, pomalu letící puk odpálil Nedeljkovic do rohu kluziště.
34:38'
Odvážnému štěstí přeje. Erik Gudbranson pod tlakem zariskoval a nahrávkou středem hledal Trenina. Našel, Svečnikov na puk nedosáhl.
34:11'
Po pravém mantinelu nabral velkou rychlost Viktor Arvidsson. Z velkého nápřahu vypálil prudkou ránu forhendem, Nedeljkovic kotouč udržel v rukavici.
33:42'
Kličkovaná Andreje Svečnikova skončila těsně po přejeté do útočného pásma. Čistým hitem soka odstavil kanadský útočník Matt Duchene.
33:08'
Na druhé straně poznal tvrdost Trocheckovy střely Juuse Saros. Fin se rychle letícího kotouče nezalekl a s jistotou ho udržel ve výstroji.
32:42'
Opět je k vidění hra ve čtyřech hráčích na obou stranách. Zaváhání Pesceho mohl potrestat Eeli Tolvanen, Nedeljkovic si prostor u přední tyčky pohlídal.
32:03'
Muži v pruhovaném měli další práci. Do souboje se pustili Matt Benning a Jordan Martinook, jako první skončil na ledě útočník Canes. Oba odjíždí na trestnou lavici, inkasovali dvouminutový trest.
31:42'
I Nashville dokázal ubránit hru ve čtyřech. S koncem Arvidssonova trestu střílel Hamilton k pravé tyči, Juuse Saros včas vykopl beton.
31:12'
Domácí již podnikli dva výpady, oba neúspěšné. Nejprve zastavil Josi rozjetého Aha, tentýž hráč posléze překazil jízdu do útočné třetiny Teräväinenovi.
30:30'
Trest Pesceho vypršel. Hurikáni nyní mají k dispozici minutu trvající početní převahu. Akci rozjíždí Dougie Hamilton od vlastní brány.
30:10'
Zápas se přehoupl do své druhé poloviny. Svěřenci kouče Brind'Amoura disponují jednobrankovým vedením, avšak vyhráno ještě nemají ani zdaleka, Nashville bojuje.
29:38'
Carolina zase hrozí i ve čtyřech. Hráči v černém i navzdory faulu vystartovali do přečíslení tří proti jednomu, jenže pas Teräväinena dokázal zblokovat Josi. Vyloučeným hráčem je Viktor Arvidsson za nedovolené bránění.
29:01'
Domácí zatím ve čtyřech odvádějí výbornou práci. Staal potvrdil skvělá čísla na vhazování. Přetlačil Johansena a do bezpečí odpálil puk Hamilton.
28:34'
Hokejisté Nashvillu jsou za svou zvyšující se aktivitu odměněni přesilovou hrou. Za držení si odjíždí odpočinout za katr Brett Pesce, ten znepříjemnil zakončení Gudbransonovi. Pokus po ledě kryl Nedeljkovic.
28:09'
Člen třetí útočné formace Warren Foegele si hodně věřil a málem pojistil vedení Hurikánů. V plné rychlosti uspěl proti Richardsonovi kličkou po levé ruce, švihem posléze trefil držadlo Sarosovy vyrážečky.
27:49'
Velkou rychlost nabral Erik Haula. Když zjistil, že mu nevyjde obtočení brány, tak zkusil bekhendem nahrát před branku. Pas na Arvidssona zblokoval Pesce.
27:20'
Jordan Staal na sebe navázal dva hráče, aby následně nahrál osamocenému Foegeleovi. Tomu při zpracování přeskočil puk čepel hole.
26:45'
A další příležitost hostujícího obránce, pro změnu kapitána Josiho. I on najel z levé strany, Nedeljkovic v tomto případě zasahoval levým ramenem.
26:02'
Po delší době zahrozili i Predátoři. Na levé straně zůstal nikým nepokrytý Alexandre Carrier, jenž si sjel blíže bráně, ve finále mezeru mezi betony brankáře nenašel.
25:33'
I další útok patřil Carolině. Krkolomně, ale přece Nečas propasíroval touš k Trocheckovi, ten však napálil pouze dobře postaveného beka Ellise.
25:00'
Celky si poprvé zkouší hru ve čtyřech. Více volného prostoru zatím více vyhovuje domácím, Brett Pesce vypálil zápěstím o kousek vedle pravé tyče.
24:16'
Domácí strážce svatyně zatím působí hodně jistě. Nahození Ekholma udržel ve výstroji, načež došlo k roztržce mezi Svečnikovem a Johansenem. Obě horké hlavy inkasovaly po dvou minutách za hrubost.
24:05'
Vyhození Ryana Ellise zastavil za brankou Alex Nedeljkovic. Americký gólman zachoval chladnou hlavu a rozehrál do protipohybu napadajícího Sissonse na spoluhráče.
23:53'
Po buly obdržel nahrávku na brusle Teuvo Teräväinen. Poradil si na výbornou, když si kotouč přihrál na forhend, střelecký pokus vykopl Saros levým betonem.
23:21'
Domácí mají v úvodu druhého dějství herně výrazně navrch. Andrej Svečnikov střílel v plné jízdě zápěstím těsně nad horní tyčku.
22:44'
Akce druhé útočné formace ještě pokračovala. Nečas tentokráte rozdal puk Trocheckovi, jenž bekhendem zvedl černou gumu příliš vysoko.
22:06'
Zničehonic měl na holi branku Nino Niederreiter. Po chybě soupeře v rozehrávce dostal mezi kruhy pas od Nečase, jenže střílel nepřesně.
21:39'
Predátoři sice nastřelili brankovou konstrukci, avšak vzrušení bylo zbytečné. Ryan Johansen totiž ztečoval nahození Josiho do tyče jen za cenu hry vysokou holí.
21:07'
Domácí kapitán Jordan Staal opustil trestnou lavici a zamířil na střídačku. Hokejisté Caroliny si vysloužili potlesk na otevřené scéně, a to za dobře zvládnou defenzivní práci.
20:55'
Pochopitelně pokud by nedošlo k jejímu využití. To se zatím neděje, byť Filip Forsberg nebyl daleko. Forhendem pálil těsně vedle levé tyčky.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Vhazování opanoval Ryan Johansen, ještě minutu potrvá přesilová hra Nashvillu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:09.
První třetina zápasu mezi Carolinou a Nashvillem přinesla jedinou branku. Skóre střetnutí udává situace z úvodu 9. minuty, kdy po parádní nahrávce Svečnikova využil přesilovou hru Sebastian Aho. Hosté měli od inkasované branky navrch, což mělo za příčinu i neustálé vylučování na straně Hurikánů, avšak čisté konto Nedeljkovice zatím zrušit nedokázali. Hokejisté Canes naopak mohli přidat gól i v oslabení, avšak Trochecka dvakrát skvěle vychytal Saros.
Střely na bránu po 1. třetině: 10 – 9
20:00'
19:34'
Nepříjemnosti Nedeljkovicovi způsobil Roman Josi. Jeho střelu gólman vyrazil jenom před sebe, následně si ale věděl rady i s dorážkou Forsberga!
19:03'
Tresty na domácí straně přibývají. I čtvrtý lze zařadit do kategorie zbytečných, protože Jordan Staal ve středním pásmu nedovoleně atakoval Sissonse v době, kdy byl pod tlakem.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:20'
O pár vteřin později bylo vedoucímu mužstvu odpískáno zakázané uvolnění. Hamilton chtěl pod tlakem rychle rozehrát, jenže as naslepo poslal mimo dosah Niederreitera.
18:09'
Dalekonosný projektil Teräväinena odpálil Ryan Ellis do ochranné sítě. Carolina tak zadarmo získala postavení v útočném pásmu.
17:59'
Aho naskočil zpátky na led, hosté nevyužili ani třetí početní převahu. Jordan Staal v poslední chvíli zaklekl proti Arvidssonovi, jeho střelu schytal do pravého kolene.
17:05'
Hosté hrají už třetí přesilovku, zatím ovšem hledají recept na Nedeljkovice marně. Američanovi výrazně pomáhá i skvěle pracující defenziva.
16:37'
Ruský útočník Andrej Svečnikov zvládl bruslit s Ekholmem, jehož přihrávku nakonec zblokoval do ochranné sítě. Zadák vybojoval alespoň buly v útočném pásmu.
16:06'
Jordan Staal ovládl důležité vhazování, kotouč poslal na hokejku Dougie Hamilton. Ten dlouho nerozmýšlel, hrací předmět vystřelil přes všechny čáry.
15:59'
Další faul z kategorie zbytečných vyrobil před brankou Nashvillu domácí útočník a zatím jediný úspěšný střelec Sebastian Aho. Fin po přerušení hry dohrál krajana Haulu. Dvě minuty za hrubost.
15:42'
Výbornou práci odvedl Teuvo Teräväinen, ten na obranné modré nepustil za svá záda Johansena. Posléze vysokým obloučkem poslal kotouč do útočné třetiny a odjel střídat.
15:20'
Hráči v černém zvládli i druhé oslabení, v němž měli paradoxně sami největší příležitost. Rozdíl ve skóre však zůstal jednogólový.
14:32'
Domácí brankář tentokráte v roli rozehrávače, když za brankou zastavil nahození Josiho a na krátkou vzdálenost přihrál Pescemu. Následovalo dlouhé vyhození.
14:07'
Pěknou kombinaci hokejistů v bílo-žlutých dresech završil Matt Duchene tvrdým projektilem z vrcholku pravého kruhu. Nedeljkovic zakročil levým ramenem.
13:39'
Domácí měli obrovskou šanci navýšit skóre při vlastním oslabení. Vincent Trocheck si v přečíslení vyměnil puk s Teräväinenem, avšak gól nevstřelil, protože ztroskotal na skvěle reagujícím Sarosovi, a to i při dorážce.
13:04'
Hamilton krátce poté fauloval, když při návratu do obranného pásma nedovoleně zastavil rozjetého Arvidssona. Oba hlavní rozhodčí inkriminovaný moment moc dobře viděli.
13:00'
Dougie Hamilton stahovačkou vyřadil ze hry Richardsona a tím pro sebe vylepšil palebnou pozici. Forhendovou ránou ze zápěstí Sarose trefil do lapačky.
12:46'
S nahozením Forsberga z velké vzdálenosti neměl gólman žádné větší problémy. Nedeljkovic dokonce vyklepal touš z lapačky a nahrál Pescemu.
12:22'
Švédský obránce Mattias Ekholm nezvládl zpracování na modré čáře, kotouč celým svým objemem doputoval do středního pásma. Ofsajd.
11:44'
Za obrannou linii najížděl centr Steven Lorentz. Najít se jej pokusil Dougie Hamilton, v pádu ovšem zabránil úspěšné nahrávce Roman Josi.
11:11'
Alex Nedeljkovic poslal vyrážečkou puk mimo hru. Měl velké štěstí, že hrací předmět cestou škrtl o tvrzené sklo, proto nemůže být řeč o dvouminutovém trestu.
10:50'
Jeden z nejproduktivnějších hráčů Canes v sezóně Vincent Trocheck odseděl na trestné lavici kompletní dvě minuty. Domácí v plném počtu.
10:10'
Roman Josi má dnes střeleckou. Znovu nevymýšlel nic složitého a prostě vystřelil, americký gólman ve službách Caroliny koncem lapačky vytěsnil puk do ochranné sítě.
09:31'
Predátoři získali útočné pásmo zpět poměrně rychle. Z pravého kruhu pálil nebezpečně Filip Forsberg, mezeru mezi lapačkou a betonem gólmana nenašel.
09:02'
Krátce po buly střílel Roman Josi, Alex Nedeljkovic vykopl kotouč do bezpečí pravým betonem. Vzápětí přes všechny čáry vyhodil Pesce.
08:47'
Hosté mají bleskovou příležitost odpovědět v přesilové hře. Za zbytečný úder do obličeje je trestán Vincent Trocheck, k zákroku došlo v útočné třetině.
08:03'
Střelecký účet zápasu otevřela krásná branka, kombinace hokejistů Caroliny prostě a jednoduše neměla chybu. Svečnikov mohl střílet, avšak zachoval chladnou hlavu a ještě našel v pravém kruhu SEBASTIANA AHA, který forhendovou střelou z první prostřelil marně se přesunujícího Sarose. Asistence: Andrej Svečnikov a Dougie Hamilton.
07:17'
Carolina si zahraje druhou početní převahu v utkání. Na lavici hanby už odjel švédský zadák Preds Mattias Ekholm, a sice za podrážení Foegelea.
07:01'
Poprvé zahrozili hosté. Alex Nedeljkovic nakonec nemusel řešit žádné složitosti, protože ránu Forsberga zblokoval zakleknuvší Staal.
06:40'
Na ledě se potkaly čtvrté útoky. Steven Lorentz ovládl buly v útočném pásmu a po něm hrál Jordan Martinook. Z velkého úhlu rozvlnil střelou od levého mantinelu boční síť.
06:14'
Akce Canes ještě pokračovala. Foegele zpoza brány uvolnil v levém kruhu Martina Nečase a ten svižným pokusem zápěstím provětral lapačku brankáře.
05:58'
Warren Foegele vystihl rozehrávku Richardsona, jenže kotouč si hodil moc daleko před sebe. Z nulového úhlu si na zakončení netroufl.
05:23'
Za vlastní svatyní zklidnil hru Matt Benning. Do tohoto prostoru ujel před napadajícím Svečnikovem a počkal zde na prostřídání formací.
04:49'
Saros si v úvodu zápasu na nudu rozhodně stěžovat nemůže. Dvakrát teď střelu vyrazil. nejprve tu od Nečase, následně i od Niederreitera.
04:05'
Trest Erika Hauly je minulostí. Útočník Nashvillu je zpět na ledové ploše, načež okamžitě odjel na střídačku a pustil do hry Forsberga.
03:36'
Úvodní přesilová hra se Hurikánům vůbec nedaří. Predátoři brání ve čtyřech bez větších problémů, osvobodili se podruhé v krátkém časovém sledu.
03:03'
Andrej Svečnikov přihrával Hamiltonovi s o poznání větší opatrností. Produktivní kanadský obránce vystřelil jen do pravého betonu brankáře.
02:25'
Prudkou nahrávku Aha nedokázal Svečnikov zpracovat, aby pak sám ruský útočník nepřesně nahrál Hamiltonovi na modrou. Hra ve střední třetině.
02:02'
Skóre střetnutí chtěl otevřít Martin Nečas, ale jeho pokus zápěstím přes Richardsona udržel Saros v lapačce. Vzápětí se do českého mladíka nepochopitelně pustil Erik Haula, ten od rozhodčího inkasoval dvě minuty za hrubost.
01:45'
Forčekink přinesl Andreji Svečnikovovi kýžené ovoce. Vystihl rozehrávku ještě před modrou, zápěstím posléze těsně přestřelil.
01:21'
V akci znovu čárový rozhodčí. Tentokráte hrál proti pravidlům Teuvo Teräväinen, jenž neudržel brusle na modré dostatečně dlouho.
00:34'
Domácí zahájili střetnutí výrazně aktivněji. Od pravého mantinelu v útočném pásmu nahazoval Sebastian Aho, Juuse Saros vyrážečkou posunul puk za bránu.
00:10'
Zápas mezi Carolinu a Nashvillem začal! Jordan Staal a Warren Foegele následně vyslal rychlou nahrávku dopředu. Martinook ji převzal v ofsajdovém postavení.
00:01'

Carolina Hurricanes: Nedeljkovic (Mrázek) – D. Hamilton, Gardiner, Pesce, Skjei, Hakanpää, Bean – T. Teräväinen, Aho (A), A. Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Fast, J. Staal (C), Foegele – B. McGinn, Lorentz, Martinook (A).

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Gudbranson, Benning – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Mikael Granlund, Richardson – Duchene, Haula, Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin.

Rozhodčí: Lee, Hebert.

Petr Mrázek (CAR)
Martin Nečas (CAR)
První utkání zvládla lépe favorizovaná Carolina. Do třetí třetiny nastupovaly celky za remízového stavu 2:2, ale pak Hurikáni převzali otěže do svých rukou a třemi góly rozhodli o důležitém prvním bodu do série.
Nashville Predators

Nashville zvládl boj o play-off. V souboji s Dallasem byli Predátoři úspěšnějším týmem, čtvrté místo vybojovali s náskokem čtyř bodů na Dallas. Hynesova družina si před vyřazovací částí zlepšila sebevědomí, když soupeře z Caroliny porazila ještě v základní části dvakrát v řadě, po vítězství 3:1 přišla jasná výhra 5:0. V obou případech už ovšem konkurent měl jistotu prvního místa v divizi. Týmovou produktivitu vede dvojice Filip Forsberg, Roman Josi s 33 body.
Carolina Hurricanes

Hurikáni z Caroliny zvládli základní část na jedničku. Silnou Centrální divizi ovládli se ziskem 80 bodů a jednobodovým náskokem před druhou Floridou. Poslední zápasy ovšem svěřencům kouče Brind'Amoura nevyšli, po porážce v Chicagu následovaly dvě prohry v Nashvillu. Předtím Carolina zvítězila pětkrát v řadě. Nejproduktivnějším hráčem týmu je finský útočník Sebastian Aho se ziskem 57 bodů.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování play-off nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Carolinou a Nashvillem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.