NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Islanders - 16. května 2021   18:25

Pittsburgh
Pittsburgh
11:10' F. Gaudreau (Rodrigues) • 23:47' Crosby (Dumoulin, Guentzel) • 56:21' Kapanen (J. Carter, Ceci)
3:4
(1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Stav série: (0:1)
Islanders
Islanders
07:58' Palmieri  (Pageau, Dobson) • 43:33' Pageau  (Mayfield) • 55:50' B. Nelson  (Beauvillier, Pulock) • 76:30' Palmieri  (Pageau, Wahlstrom)
Pittsburgh
Jarry (Lagacé) – Letang (A), Dumoulin (A), Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, J. Carter, McCann – Rodrigues, F. Gaudreau, Zucker – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.
Pochmara, Kozari – MacPherson, Gawryletz
PPG Paints Arena, Pittsburgh
4 672 diváků
Islanders

To je ode mě pro dnešek vše. Loučím se s vámi a budu se těšit u dalšího onlajnu.
Kdo se postavil do brankoviště?

Tristan Jarry (PIT) – 37 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,2 %, odchytal 76:30
Ilja Sorokin (NYI) – 39 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,9 %, odchytal 76:30

Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný Čech ani Slovák.

Tři hvězdy utkání

1. Kyle Palmieri (NYI) 2+0
2. Jean-Gabriel Pageau (NYI) 1+2
3. Sidney Crosby (PIT) 1+0
Islanders tedy v dnešním utkání vítězí a v sérii se ujímají vedení. Jak první zápas ukázal, bude se jednat pravděpodobně o pořádně vyrovnanou bitvu. Tu dnešní rozsekl v 77. minutě Kyle Palmieri, který navázal na přesnou trefu z první třetiny a připsal si druhý gól.
76:30'
Islanders právě vstřelili branku!
Je konec, Islanders se ujímají vedení v sérii! KYLE PALMIERI dostal puk na pravé straně, poradil si s ním, i když skákal, a následně ho napálil k bližší tyči Jarryho branky! Domácí brankář nechal jen malé místečko nad svým ramenem. Asistence: Jean-Gabriel Pageau a Oliver Wahlstrom.
76:16'
Za brankou Islanders se po dalším přerušení strhla slušná mela. Jeden z domácích totiž povalil Pulocka na ležícího Sorokina.
75:01'
Z levé strany to zkoušel Bailey, který se hned hnal i za dorážkou. Jarry ale kotouč odpálil hokejkou do rohu.
74:31'
Carter se přes obránce doslova natlačil k puku a z bezprostřední blízkosti vypálil! Sorokin obstál!
73:49'
Palmieri měl trochu prostoru na levé straně, kterého taky využil. Poté ale vypálil nepřesně.
71:15'
Beauvillier smolařem dnešního zápasu! Už potřetí se dostal do obrovské možnosti, jenže selhal. Tentokrát dostal přihrávku do druhé vlny, ale trefil jen vyjíždějícího Jarryho.
70:07'
Eberle dostal puk šikovně za obránce a už to vypadalo, že z toho bude přečíslení. Tanev se ale skvěle vrátil a Eberle vzápětí vypálil nepříliš přesně.
68:05'
Pageau se hnal za pukem, ale Tanev si ho výborně pohlídal a srazil ho ostrým hitem.
65:31'
Guentzel byl mezi přesilou tří soupeřů, přesto dokázal vypálit a prověřit Sorokinovu pozornost.
64:47'
Palmieri naznačil zajetí za branku, v poslední chvíli se chtěl ale vytočit kolem bližší tyče. Skončil ovšem na ledě.
64:39'
Wahlstrom dostal přihrávku do druhé vlny, ale Jarryho propálit nedokázal.
64:07'
Už už se dostával ke kotouči v zajímavé pozici Komarov, v rozhodující chvíli mu ale puk přeskočil hokejku.
61:45'
Mathew Barzal se natlačil před obránce Penguins a už se hnal k brance. Pod tlakem dvou bránících hráčů ale skončil na ledě a nezakončil přesně!
61:27'
Tanev v souboji u mantinelu přišel o helmu a všem dal na odiv svoji hřívu.
60:45'
Beauvillier se dral za kotoučem, ale v souboji s Petterssonem skončil na ledě.
60:10'
Islanders vyrazili rychle vpřed, ale v útočném pásmu o kotouč záhy přišli.
60:01'
Standardní hrací doba o vítězi nerozhodla, budeme svědky prodloužení. Ve 44. minutě totiž srovnal přesnou ranou Jean-Gabriel Pageau a čtyři minuty před sirénou poslal hosty do vedení Brock Nelson. Jenže Islanders vedli jen 31 sekund. Pak vypálil zpoza beka Kasperi Kapanen a rozdíl mezi týmy opět smazal.
Prodloužení začne přibližně ve 21:12.
60:00'
59:00'
Je tu poslední minuta třetí třetiny a zatím vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení.
58:14'
Neuspěli ani hosté! Bailey nejprve pálil tvrdě z pravého kruhu, Jarry si ale poradil jak s jeho zakončením, tak s následnou střelou Pageaua z mezikruží.
57:56'
Crosby dostal zpoza brány přihrávku těsně před brankoviště, ale do rány mu sáhl Bailey, který srazil kotouč nad Sorokinovu branku.
56:21'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Opět je vyrovnáno, hosté vedli jen 31 sekund! Na druhé straně si pak vybruslil na pravý kruh KASPERI KAPANEN, který po vzoru Nelsona vypálil zpoza beka a zamířil přesně k protější tyči. Asistence: Jeff Carter a Cody Ceci.
55:50'
Čtyři minuty před koncem se hosté vrací do vedení! BROCK NELSON se podruhé v krátkém sledu dostal do veliké možnosti, tentokrát ale nepřihrával, vystřelil zpoza beka a trefil přesně prostor mezi Jarryho rukou a tělem. Asistence: Anthony Beauvillier a Ryan Pulock.
55:02'
Leddy nahazoval kotouč na branku, ale nohou ho zastavil jeden z bránících hráčů.
54:36'
S dalším útočným snažením nebyl úspěšný ani jeden z týmů. Eberle ztratil kotouč za Jarryho brankou a domácí následně zastavil odpískaný ofsajd.
52:59'
Martin si počínal hodně aktivně ve skrumáži před brankou a před Jarrym se strhává menší strkanice.
52:43'
Zvýšená aktivita Pittsburghu poněkud otupila tlak Islanders.
49:40'
Tentokrát už Wahlstrom nic nevymýšlel a zprava tvrdě vypálil. Jarry zasahuje ramenem.
48:45'
Hosté přečíslili soupeře a Barzal dostal puk do druhé vlny. Jarry už byl špatně postavený, ale nejproduktivnější hráč Islanders v základní části trefil jen jednoho z hráčů před brankou. Vzápětí neskončila ani dorážka za ležícím brankážem Penguins.
48:02'
Beauvillier si sjel do dobré pozice, ale Jarry jeho ránu dokázal vytěsnit, přestože měl zakrytý výhled.
46:29'
Pageau nejprve zkusil zaskočit Jarryho střelou z nulového úhlu a vzápětí po zachycení puku hledal mezi kruhy Wahlstroma. Ten ale celou situaci nesmyslně překombinoval, když ještě zbytečně hledal parťáka.
44:54'
K Baileymu se na pravém kruhu odrazil puk, ale hostující forvard si na střelu netroufl a vzápětí byl odzbrojen.
43:33'
A je vyrovnáno! JEAN-GABRIEL PAGEAU to udělal podobně jako v první třetině Kyle Palmieri a z druhé strany vyrovnává! Hostující útočník přejel do útočného pásma, dojel k levému kruhu a vypálil nechytatelně do protějšího rohu brány. Asistence: Scott Mayfield.
42:56'
Pageau zkusil střelu zpoza beka, ale puk na branku neprocpal.
41:27'
Guentzel přenechal puk za sebe Crosbymu a domácí kapitán vypálil nebezpečně na vzdálenější tyč. Sorokin si připisuje výborný zákrok.
41:05'
To Sorokin na druhé straně měl o poznání těžší práci. První střela mu totiž vypadla a za dorážkou už se hnal další hráč Penguins. Hostující brankář si ale poradil.
40:51'
Eberle nahodil puk ze středního pásma, s čímž nemohl mít Jarry problémy.
40:01'
Po druhé třetině jsou blíže vítězství domácí hráči, kteří byli v prostředním dějství nebezpečnější a dostali se do vedení. Ve 24. minutě hosté nedokázali vyhodit puk a Sidney Crosby vzápětí tečoval letící kotouč do brány. Islanders měli dobrou možnost na vyrovnání při čtyřminutové přesilovce, ale nesehráli ji vůbec dobře. Ve třetí části se tak budou muset snažit smazat jednogólovou ztrátu.
Třetí třetina začne přibližně ve 20:18.
40:00'
39:46'
39:25'
Proti Mathesonovi výborně vystoupil Bailey, který jeho střelu zablokoval vlastním tělem.
38:44'
Rust dostal od McCanna puk mezi kruhy, ale jen tak ledabyle do něj plácl, takže kotouč zamířil vedle branky.
37:46'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Andy Greene – 2 min., nedovolené bránění).
37:29'
Cizikas se díky odraženému puku ocitl za obranou Penguins, ale zprava Jarryho nedokázal překonat.
36:25'
35:54'
Další postup hostí zastavuje hra vysokou holí a z Carterova trestu už mnoho nezbývá.
34:41'
První část trestu je pryč a Islanders nedokázali navázat na Palmieriho zajímavou možnost. Penguins se zatím brání úspěšně.
33:57'
Po vyhození Penguins se hosté zpátky do pásma nedostali. Zastavuje je ofsajd.
32:51'
Bailey dostal nabito na pravém kruhu a vypálil tvrdě z první. Jarry vyrazil jen před sebe, odkud okamžitě přišla Palmieriho dorážka, domácí brankář si ale poradil i napodruhé!
32:25'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jeff Carter – 2+2 min., vysoká hůl).
32:10'
Clutterbuck srazil Crosbyho menším krosčekem, sám ale spadl a jen stěží se dostával z ledu.
31:29'
Pullockovo nahození minulo branku a domácí se dostali do přečíslení. Chybující obránce dělal, co mohl, aby zabránil Crosbymu v přihrávce, kapitán Penguins ale přesto dokázal předat kotouč na Guentzela. Ten už Sorokina z bezprostřední blízkosti nepropálil.
31:11'
Islanders jsou v posledních minutách aktivnější, ale větší šanci si ne a ne vytvořit.
29:08'
Pageau prověřil Jarryho pozornost a vybojoval alespoň vhazování po pravici pittsburghského brankáře.
28:07'
Tanev mohl jet do přečíslení, nakonec ale celou akci zpomalil a předal puk do druhé vlny Letangovi. Ten se bekhendem neprosadil.
27:35'
Dobson byl ve výborné střelecké pozici mezi kruhy, jenže po obdržení kotouče trefil jen bránícího soupeře.
26:56'
Zucker využil své rychlosti, vykoukl zpoza bránícího hráče a rychle vypálil, čímž Sorokina překvapil. Kotouč ale hostujícího brankáře zasáhl.
26:46'
26:23'
Hosté dobře napadali a našetřili tak důležité vteřiny kolem branky soupeře.
25:34'
Clutterbuck měl kotouč na hokejce, ale vyhodit ho nedokázal. Trvá tedy tlak Penguins.
24:46'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., podrážení).
23:47'
Domácí otáčí vývoj zápasu a jdou do vedení! Islanders nedokázali odpálit puk, Brian Dumoulin nahodil kotouč od modré čáry a mezi kruhy ho výborně tečoval SIDNEY CROSBY až do sítě! Asistence: Brian Dumoulin a Jake Guentzel.
22:34'
Vynikající Sorokin! Guentzel po jeho zákroku obkroužil klec a mohl zakončovat do odkryté sítě, hostující brankář se ale skvěle natáhl a puk ukryl pod svým betonem!
21:59'
Blueger nastřeloval puk do provozu před brankovištěm, jenže Sorokin si poradil i s tečovaným kotoučem.
20:32'
Pullock nahodil puk na branku od modré a k dorážce se dostával Nelson! Nedokázal ale dorazit kotouč k odkryté blížší tyči! Jarry včas natáhl beton.
20:07'
Penguins byli na buly úspěšnější a další akci rozjíždějí až od vlastní branky.
20:01'
Střely v první třetině: 18:13
Máme za sebou první třetinu, ve které vstřelily oba týmy po jednom gólu. Skóre utkání otevřel hostující Kyle Palmieri, který po přechodu do útočného pásma vyslal přesnou střelu do protějšího růžku. Krátce nato ale zahrála aktivně třetí lajna Penguins a Frederick Gaudreau srovnal. Ve zbyktu třetiny mohla jít obě mužstva do vedení, skóre už se ale neměnilo. Anthony Beauvillier netrefil puk před odkrytou klecí a Sidney Crosby v přesilové hře tečoval letící kotouč jen mimo.
Druhá třetina začne přibližně v 19:22.
20:00'
19:35'
Penguins pokračují v náporu, ale Ceciho střelu zablokoval dobře postavený Greene.
18:48'
18:46'
Letang nastřelil puk na hokejku Crosbyho a Sorokin byl daleko z branky! Domácí kapitán ale nedokázal usměrnit kotouč do odkryté sítě a minul.
18:28'
Crosby si sjel až k modré čáře, ale ranou z první branku těsně minul.
17:52'
Domácí kombinují v útočném pásmu, ale žádné nebezpečné zakončení z toho není. Změnit to chtěl Rust, který ale přestřelil.
16:48'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ilja Sorokin – 2 min., podrážení).
16:48'
Vzrušení na obou stranách! Po zakončení Islanders to měl už do prázdné Beauvillier, jenže kotouč minul. Na druhou stranu pak rychle uháněl Guentzel, kterého podrazil Sorokin. Domácí útočník ale po ostrém nárazu do mantinelu vypadá v pořádku.
16:28'
Tanev vyslal zpoza několika hráčů jedovatou střelu, Sorokin však kotouč lapil a raději přerušuje hru.
15:36'
Palmieri udržel puk i proti přesile, vzápětí ale Jarryho z ostrého úhlu nepřekvapil.
14:55'
Cal Clutterbuck se zničehonic dostal do úniku a pro svoji střelu si vybral bližší růžek. Jenže přestřelil!
13:54'
Gaudreau je nabuzený a pokračuje v aktivní hře! Tentokrát zachytil špatnou rozehrávku soupeře, po levé straně se rozjel vpřed a mířil na bližší tyč. Sorokin zasáhl.
13:14'
Další Barzalův pas byl zablokovaný a kotouč proskákal až do středního pásma. Domácí si zatím Barzala velmi dobře hlídají.
11:30'
Krátce nato se hosté mohli vrátit do vedení, Jarry si ale dobře povyjel a zlikvidoval prudkou střelu z pravé strany.
11:10'
Je vyrovnáno, Penguins se prosazují z dobrého tlaku třetí formace! FREDERICK GAUDREAU se dostal v útočném pásmu k několika střelám, jeho pokus z mezikruží ale zablokoval bránící hráč. Domácí centr si ale rychle stáhl puk opět k sobě a další střelou už zamířil přesně pod víko. Asistence: Evan Rodrigues.
09:51'
Crosby měl před brankou zablokovanou hokejku, a tak kotouč přikopl najíždějícímu Letangovi. Ten ale branku trestuhodně minul!
08:52'
Eberle posunul puk mezi kruhy na Komarova, který okamžitě vypálil. Jarry měl problémy, ale dorážka už nepřišla.
07:58'
Hosté jdou z nenápadné akce do vedení! KYLE PALMIERI vjel s kotoučem do útočného pásma, nabruslil si na pravý kruh a přesnou ranou do bližšího růžku překonal domácího brankáře. Asistence: Jean-Gabriel Pageau a Noah Dobson.
06:38'
Na druhou stranu okamžitě vyrazili hosté, kteří se dostali do přečíslení. Komarov ale nedostal puk přesně a nedokázal zakončit.
06:10'
Rust se natlačil před Pelecha, s bránícím hráčem na zádech ale nedokázal zakončit dostatečně důrazně. Sorokin měl ale i tak plné ruce práce.
05:45'
Kotouč mířil do brankoviště, kam si sjížděl Martin. Jarry si ale poradil a puk rychle přikryl.
05:37'
Až teď měl domácí brankář práci. Od modré čáry ho prověřil Pelech.
05:34'
Na druhé straně byla pro změnu zblokována Palmieriho střela. Jarry tak dál zůstává bez jediného zásahu.
04:40'
Guentzel se dostal k volnému puku na pravém kruhu, jenže jeho střela byla sražena jen vedle brány.
03:48'
Barzal udělal za brankou šikovnou otočku a posílal puk do ohně před brankovištěm. Tam však nebyl nikdo z hostí, a tak kotouč doklouzal přes celé kluziště až k Sorokinovi.
02:31'
Tentokrát už byl Rust v daleko zajímavější možnosti. Tvrdě vypálil z pravého kruhu a Sorokin musel vytasit beton, aby zastavil puk směřující ke vzdálenější tyči.
02:13'
Rust nastartoval rychlý útok a nakonec se po kombinaci sám dostal k zakončení. Trefil ale jen soupeřovu brusli.
01:01'
Beauvillier ztratil puk ve středním pásmu a domácí okamžitě vyrazili vpřed. McCann ale zakončoval nepřesně a Sorokin neměl práci.
00:35'
Letang nastřelil puk na pravý kruh, kde byl volný Crosby. Ten dokázal usměrnit kotouč na branku, ale Sorokin ho rychle přikryl a následný důraz do brankoviště už byl zbytečný.
00:15'
Pullock už neudržel kotouč v útočném pásmu a je mu pískán ofsajd.
00:07'
Hosté nasadili proti Crosbyho řadě svoji čtvrtou formaci, která získala puk a rychle získala vhazování před Jarrym.
00:01'
Ještě před startem zápasu si diváci i oba týmy poslechnou hymnu Spojených států amerických.

Pittsburgh Penguins: Jarry (Lagacé) – Letang (A), Dumoulin, Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, J. Carter, McCann – Rodrigues, F. Gaudreau, Zucker – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

New York Islanders: I. Sorokin (Schneider) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin..

Radim Zohorna (PIT) 8 zápasů, 4 body (2+2)
New York Islanders

Islanders se stali posledním týmem, který se ve Východní divizi prodral do vyřazovacích bojů. Celek z New Yorku sice skočnil se 71 body až čtvrtý, do play off se ale dostal pohodlně. Před pátou Philadelphií měl jedenáctibodový náskok. Islanders letos opět sází na skvělou defenzivní hru a v základní části inkasovali jen 128 branek, což je druhé nejnižší číslo ze všech týmů! Do play off ovšem svěřenci Barryho Trotze nebudou vstupovat v ideálním rozpoložení. V základní části totiž z posledních pěti utkání vyhráli jediné, když porazili New Jersey 5:1.

Nejproduktivnější hráči týmu v základní části

1. Mathew Barzal (NYI) 45 bodů (17+28)
2. Josh Bailey (NYI) 35 bodů (8+27)
3. Brock Nelson (NYI) 33 bodů (18+15)
Pittsburgh Penguins

Pittsburgh nakonec ovládl Východní divizi se ziskem 77 bodů. Při bodové rovnosti s Washingtonem ho do čela vyneslo lepší celkové skóre, které v případě Penguins činí luxusních +40 branek. Tučňáci by měli vstupovat do play off se slušnou formou, dokázali totiž zvítězit v posledních třech zápasech. Philadelphii přestříleli 7:3, Buffalo 8:4 a v odvetě se stejným soupeřem pak vydřeli těsnou výhru 1:0.

1. Sidney Crosby (PIT) 62 bodů (24+38)
2. Jake Guentzel (PIT) 57 bodů (23+34)
3. Kris Letang (PIT) 45 bodů (7+38)
Dobré odpoledne, vítám Vás u sledování prvního zápasu série play off NHL mezi týmy Pittsburgh Penguins a New York Islanders.