NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Islanders - 19. května 2021   01:30

Pittsburgh
Pittsburgh
03:22' Rust  • 13:07' J. Carter (McCann, Kapanen)
2:1
(2:0, 0:1, 0:0)
Stav série: (1:1)
Islanders
Islanders
34:44' Josh Bailey  (B. Nelson, Mayfield)
Pittsburgh
Luxmore, Dwyer – MacPherson, Gawryletz
PPG Paints Arena, Pittsburgh
9344 diváků
Islanders

To už je z mé strany pro dnešek vše. Přeji nerušený zbytek noci!
Tři hvězdy utkání
1. Tristan Jarry (PIT) 37 zákroků
2. Bryan Rust (PIT) 1+0
3. Josh Bailey (NYI) 1+0
Česká a slovenská stopa
Do utkání nezasáhl žádný z českých ani slovenských hráčů.
Kdo se postavil do brankoviště?
Tristan Jarry (PIT) – 37 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,4 %, odchytal 60:00
Semjon Varlamov (NYI) – 43 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,6 %, odchytal 58:15
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 45:38 (19:13, 10:15, 16:10)
Zblokované střely – 7:16
Vyhraná vhazování – 26:24
Trestné minuty – 6:8
Hity – 37:46
Něco přes devět tisíc fanoušků, kteří dnes mohli do ochozů PPG Paints Areny, se raduje! Hokejisté Pittsburghu totiž poráží New York Islanders 2:1 a srovnávají stav série na 1:1.

Domácí skvěle zvládli první třetinu, v níž na soupeře vlétli a zásahy Bryana Rusta a Jeffa Cartera si zajistili dvougólový náskok. Ostrované se v prostřední části zlepšili a dokázali snížit zásluhou Joshe Baileyho, ovšem další kotouč už za záda výborně chytajícího Jarryho nedostali. Ve třetí třetině byl navíc hodně nebezpečný i Pittsburgh, který nepustil soupeře do tlaku. Hostům pak nepomohla ani hra bez gólmana, která byla ještě znásobena vyloučením Rusta. Série se tedy přesune do New Yorku za vyrovnaného stavu.
59:55'
Bailey neudržel pro hosty útočné pásmo, puk mu přeskočil hůl. Je asi hotovo!
59:30'
Dumoulin vybojoval puk a dostal ho daleko od domácí branky...
59:02'
Běží poslední minuta třetí třetiny.
58:56'
Jeff Carter z vlastního obranného pásma minul opuštěnou branku hostí!
58:32'
Hosté si vyžádali oddechový čas a připravili si hru v šesti proti čtyřem!
58:32'
Bryan Rust chytil puk do rukavice a zahodil ho ven z obranného pásma. Za to samozřejmě následuje vyloučení a velmi nepříjemná situace pro domácí!
58:16'
Varlamov odjel na střídačku, hosté to zkoušejí v šesti!
57:41'
Josh Bailey vystřelil z levé strany nad branku Pittsburghu.
57:09'
Domácí vypálili na branku soupeře už 45 střel. To svědčí o jejich enormním úsilí v dnešním zápase.
56:54'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
55:52'
Několik dorážek hráčů Pittsburghu! Aktivní byl především Aston-Reese, ale puk skončil pod lapačkou Varlamova!
55:25'
Cody Ceci vyzkoušel Varlamova ze středního pásma. Brankář hostí rovnou předal puk svým spoluhráčům.
55:01'
Vstoupili jsme do posledních pěti minut řádné hrací doby.
54:06'
Frédérick Gaudreau nyní možná i s přispěním teče bránícího hráče přestřelil. Je tu ještě jedna reklamní přestávka.
53:41'
Oba brankáři dnes chytají výborně! Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2. McCann přenesl hru doleva na Kasperiho Kapanena, proti jehož ráně z první se Varlamov bleskově přesunul!
52:32'
Tučňáci málem navýšili skóre! Jake Guentzel objel branku a o brusli Ryana Pulocka nasměroval puk mezi tyče. Ten zapadl pod betony Varlamova, kde zůstal, byť si gólman Islanders nebyl jist svým zákrokem. Domácí zkoušeli reklamovat, že se kotouč mohl dostat za brankovou čáru, ale rozhodčí telefonovat nebudou.
51:59'
Osm minut do konce třetí třetiny. Udrží Pens vedení, nebo se Islanders podaří srovnat či otočit skóre?
51:21'
Rozehrávka domácího brankáře Jarryho byla tečována a puk vypadl do hlediště. Následuje reklamní přestávka.
50:15'
Na druhé straně poslal Crosby do brejku Jakea Guentzela. Ten střílel z pravé strany na vzdálenější tyčku a Varlamov musel vytáhnout kvalitní zákrok pravým betonem.
50:00'
Bailey našel Adama Pelecha. Jeho střela však neprošla až na Jarryho.
49:10'
Domácí se snaží hrát aktivně, nechtějí Islanders pustit do většího tlaku.
47:51'
Mathew Barzal se ocitl před Jarrym. Byl sice tísněn, stačil ale píchnout puk směrem mezi betony a gólman Pens měl co dělat!
47:24'
Nahození Letanga od modré čáry skončilo v lapačce gólmana Ostrovanů.
47:18'
Po výjezdu zpoza branky zakončoval z úhlu Bryan Rust. Varlamov si připsal další úspěšný zákrok.
46:53'
Crosby našel v situaci 2 na 1 Jakea Guentzela, hosty udržel ve hře Varlamov!
46:44'
Střely na branku – 32:32
46:03'
Mayfieldovo nahození od mantinelu raději přidržel Jarry. Reklamní přestávka.
45:56'
Leo Komarov střílel z levé strany, puk je v klíně domácího gólmana Jarryho.
45:43'
Po přihrávce Bluegera střílel od modré čáry Marcus Pettersson, který netrefil branku.
44:53'
Dobson poslal puk přes všechny čáry, ale icing se nepískal. Hrát musel domácí gólman Jarry.
43:58'
Domácí dobře kombinovali v útočném pásmu. Crosby našel bekhendovým pasem Mathesona, který ještě hledal před odkrytou brankou Jakea Guentzela. Varlamov vše vyřešil ve spolupráci s obráncem Leddym!
43:41'
Na druhé straně střílel od modré Ceci. Puk neprošel až na hostující branku.
42:58'
Rána Adama Pelecha byla sražena do rohu obranou Penguins.
42:03'
Jordan Eberle si vybruslil s pukem mezi kruhy a bekhendem vypálil. Jarry si připsal důležitý zákrok. Puk udržel ve výstroji a hosté tak nemohli dorážet!
41:30'
Beauvillier se pokusil překvapit Jarryho vyjetím zpoza branky. Gólman Pens si pohlídal bližší tyčku.
41:00'
Kasperi Kapanen vystihl rozehrávku soupeře a hned pálil na Varlamova. Ten zasáhl vyrážečkou.
40:46'
Dumoulin nakonec odjíždí po svých na střídačku. Nic vážného to tedy snad nebude. Uvidíme, zda se dnes vrátí do hry.
40:46'
Brian Dumoulin tvrdě narazil hlavou do mantinelu za brankou hostí. Hra byla okamžitě přerušena a za obráncem Pittsburghu míří lékař.
40:13'
Sidney Crosby hned na úvod protáhl Varlamova střelou švihem. Hostující brankář si pro puk sáhl lapačkou.
Hity – 26:36
Ve druhé třetině Islanders zlepšili svou hru a už byli pro Pittsburgh velmi nepříjemným soupeřem. Ve 35. minutě to hosté potvrdili i gólově, když Josh Bailey vymetl bekhendem horní růžek nad lapačkou brankáře Jarryho. Sledujeme rychlý a velmi bojovný hokej. Ve třetí části to ještě může být velice zajímavé.
40:00'
39:30'
Domácí Rodrigues vyrazil do brejku na levém křídle. Nedokázal ale přehrát vracejícího se obránce Pelecha.
39:01'
Máme tu poslední minutu druhé části zápasu.
38:31'
Mathew Barzal v rychlosti objel branku Pittsburghu, ale nezasunul puk na Jarryho. Volný kotouč pak odklidil obránce.
37:20'
Anthony Beauvillier dojel na levý kruh a střílel na lapačku Jarryho. Brankář Pens do tohoto místa v této sérii už několikrát inkasoval, tentokrát si však připsal dobrý zákrok.
37:04'
Oba týmy v plném počtu.
36:51'
Domácí překombinovali přečíslení 2 na 1. Na finální přihrávku Gaudreaua už nedosáhl před prázdnou brankou Kapanen! O chvíli později střílel John Marino, Varlamov byl pozorný.
36:24'
Ryan Pulock si vybruslil na levý kruh, odkud vypálil. Jarry byl připraven.
35:27'
Do střely Pageaua z levé strany vložil hůl Dumoulin. Puk skončil v ochranné síti.
35:03'
Oba hokejisté si ale nechali rukavice a rozhodčí tak trestají jen za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
35:03'
Brandon Tanev dostal přihrávku za obranu, ale měl to na dlouhou hůl a musel zakončovat v pádu. Následně dojel do Varlamova, což se nelíbilo hráčům hostí, kteří Taneva napadli. Vše vyvrcholilo bitkou mezi Mattem Martinem a Zachem Astonem-Reesem!
34:44'
Islanders právě vstřelili branku!
Hosté zvyšovali svůj tlak a jsou za to odměněni kontaktním gólem! Výborně to udělal JOSH BAILEY, který si z levé strany útočného pásma stáhl puk do hřiště na bekhend a pověsil kotouč do vzdálenějšího horního růžku nad lapačku Jarryho – 2:1. Asistence: Brock Nelson a Scott Mayfield.
33:50'
Po buly vystřelil z levého kruhu Josh Bailey. Jarry má puk opět ve výstroji.
33:46'
Od modré čáry vystřelil Andy Greene. Jarry puk dobře viděl a svým zákrokem přerušil hru.
33:31'
Oba týmy jsou v plném počtu.
33:01'
Jordan Eberle chtěl obehrát stahovačkou Johna Marina. Domácí zadák mu vypíchl kotouč.
32:33'
Na útočný výlet se vydal domácí bek Matheson. Byl ale vytlačen do rohu.
31:53'
Hostující Kyle Palmieri byl v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
31:30'
Ano. Kris Letang a Oliver Wahlstrom jsou potrestáni za hrubost. Hostující útočník je ve druhé třetině na trestné lavici častěji než na ledě.
31:30'
Za domácí brankou se strhla šarvátka poté, co Jarry přikryl puk a Ostrované byli při dojíždění situace hodně důrazní. Zřejmě se bude vylučovat...
31:21'
Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1, konkrétně Guentzel s Rustem! Prvně jmenovaný posílal přes padajícího obránce před branku žabičku, kterou Rust zasáhl, ale kotouč si cestu za Varlamova nenašel. Vše skončilo posunutou brankou hostí. Další reklamní pauza.
30:03'
29:53'
Pulock vyhodil a oslabení Islanders je téměř u konce.
29:12'
Tučňáci ani v této přesilovce nemohou vyzrát na čtveřici soupeře. Hosté zase vyhodili.
28:20'
Hosté vyhodili.
28:02'
Oliver Wahlstrom jde podruhé v krátké době na trestnou lavici! Letangovi oplatil hit, což rozhodčí posoudili jako hrubost.
27:10'
Domácím odpískáno postavení mimo hru.
27:03'
Tlak domácích zakončila rána Codyho Ceciho z levého kruhu, která končí ve výstroji gólmana Islanders. Reklamní přestávka.
26:53'
Pens zatlačili soupeře až po skončení své přesilovky, Varlamov se má co ohánět!
26:30'
Zákroky Varlamova proti střelám Teddyho Bluegera a Codyho Ceciho.
26:13'
Teď už jsou hosté v plném počtu.
25:53'
Ostrované zvládají oslabení dobře. Opět vyhazují.
25:33'
Cizikas vyhazuje až k brance soupeře.
25:05'
V oslabení zaútočil Leo Komarov. Jeho projektil od modré minul branku.
24:12'
Oliver Wahlstrom podrazil Bryana Rusta a domácí si zahrají první přesilovku v utkání.
23:46'
Střely na branku ve 2. třetině – 0:4
22:52'
Hosté určitě přidali! Nahození Matta Martina od levého mantinelu tečoval obránce Ryan Pulock, který si sjel až před branku. Tristan Jarry nadvakrát zasáhl a zalehl kotouč.
21:14'
Nick Leddy vystřelil od modré a puk propadl přes klubko hráčů až na branku Pittsburghu. Jarry musel na poslední chvíli zasahovat levým betonem.
21:01'
Nahození Lea Komarova končí v lapačce Jarryho. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.
20:15'
Ve druhé třetině bych očekával od Islanders zvýšenou aktivitu. Tak uvidíme.
Hity – 15:26
První třetina vyšla výborně Pittsburghu. Domácí začali v obrovském tempu, tlačili se do branky a už ve 4. minutě se ujali vedení. Brankáře Varlamova překvapil střelou přes obránce na lapačku Bryan Rust. Ve 14. minutě pak zaslouženě zúročil pokračující převahu pens druhým gólem Jeff Carter. Ten využil výtečného forčekinku spoluhráčů z formace. Ostrované sice byli většinu času pod tlakem, přesto si dokázali vytvořit 2 – 3 gólové příležitosti. Při nich však Tučňáky podržel brankář Jarry.
Už po siréně, která ukončila první část, se sápal Jake Guentzel na Adama Pelecha. Ten ho totiž krosčekoval a útočník Pens si hodlal s protihráčem vyřídit účty.
20:00'
19:33'
Nahození Michaela Mathesona tečoval Frédérick Gaudreau. Puk usměrnil nad branku soupeře.
19:01'
Začala už poslední minuta první třetiny.
18:44'
Od levého mantinelu to zkusil švihem Jeff Carter. Varlamov jeho střelu vyrazil.
18:09'
Evan Rodrigues prověřil Varlamova střelou z dálky. Ten má puk v lapačce.
17:43'
Sidney Crosby vystihl rozehrávku soupeře. Nakonec ale nenašel místo pro přihrávku na Guentzela a tak nahrál obráncům na modrou.
16:18'
Bekhendová nabídka Astona-Reese prošla kolem hostující branky, aniž by puk někdo z Tučňáků zasáhl.
16:04'
Následovala další střela od modré, kterou domácí brankář vyrazil před sebe. Casey Cizikas dorážel do částečně odkryté branky, ale Jarry se stačil natáhnout levým betonem a následně kotouč zalehl před Clutterbuckem!
15:57'
Od modré čáry vypálil Nick Leddy. Jarry kotouč dokázal vyrazit.
14:59'
Marcus Pettersson za vlastní brankou dobře zapracoval holí, čímž zastavil útočnou akci Isles. Navíc pak přesně rozehrál.
13:57'
Hodně dobrý začátek Pittsburghu. Domácí hrají s velkou energií a svou převahu zaslouženě proměnili v dvougólové vedení.
13:07'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácí navyšují svůj náskok! Při forčekinku zapracovali za hostující brankou výborně Kasperi Kapanen a Jared McCann. Druhý jmenovaný poslal získaný kotouč na hůl JEFFA CARTERA, který zblízka překonal Varlamova – 2:0. Asistence: Jared McCann a Kasperi Kapanen.
12:21'
Na druhé straně dojel Anthony Beauvillier v situaci 2 na 1 až před Jarryho, kterého zblízka nepřekonal!
12:08'
Guentzel z rohu kluziště přiklepl puk na levý kruh, odkud střílel z první Crosby. Varlamov zakročil betony.
11:44'
Puk po snaze Eberleho v útočném pásmu Ostrovanů vypadl z hrací plochy. Čas na další reklamní přestávku.
10:30'
Domácí zatím mají velkou převahu. Na střely vedou 12:4.
09:19'
Nyní to zkoušel z levé strany Jason Zucker. Další zákrok Varlamova.
08:20'
Na druhé straně dojel s pukem na útočnou modrou Sidney Crosby, který prověřil Varlamova. Ten vyráží.
07:46'
Obrovská šance hostí! Oliver Wahlstrom si našel před brankovištěm volný kotouč, ovšem proti jeho zakončení se natáhl pravý beton ležícího Jarryho. Poté dorážel z úhlu do již odkryté klece Jean-Gabriel Pageau a za již překonaného Jarryho zaskočil u brankové čáry Sidney Crosby!
07:33'
Přihrávku za obranu dostal Jake Guentzel, který se zleva řítil na Varlamova. Jeho zakončení dokázal gólman Islanders pokrýt. Je tu reklamní přestávka.
07:08'
Z pravého kruhu vyslal křížnou střelu Kasperi Kapanen. Do akce musela vyrážečka Semjona Varlamova, který má zatím hodně práce.
06:44'
Ránu Krise Letanga od modré čáry zablokoval hostující centr Cizikas.
05:38'
Zach Aston-Reese dvakrát střílel z dobrých pozic. Nejprve si připsal kvalitní zákrok Varlamov, poté domácí útočník minul branku.
04:13'
Od modré střílel Noah Dobson. Puk možná ještě tečoval Jean-Gabriel Pageau, ovšem Tristan Jarry zvládl svůj první složitější zákrok v utkání.
03:22'
Domácí jdou do vedení poměrně lacině vyhlížejícím gólem! Ve středním pásmu se dostal ke kotouči BRYAN RUST. Ten si s ním nabruslil na pravou stranu útočné třetiny a na pohled lehkou střelou nad lapačku zaskočil Varlamova. Tomu zřejmě zastínil výhled obránce, kolem kterého Rust střílel. Bez asistence.
02:30'
Domácí zatím pokračují v náporu. V úvodu se snaží využít své arény a diváků. Bekhendové zakončení Zacha Astona-Reese skončilo na vyrážečce Varlamova.
02:06'
Kris Letang posunul puk na pravý kruh, odkud pálil Teddy Blueger. Mířil vedle bližší tyčky hostující branky.
01:20'
Domácí Brandon Tanev ostře dohrál Brocka Nelsona. Tučňáci začínají energicky a agresivně.
00:48'
Od pravého mantinelu to zkusil Jeff Carter a Varlamov si musel připsat úvodní zákrok utkání.
00:02'
Na úvodní vhazování se proti sobě postavili Sidney Crosby a Casey Cizikas. Puk získal kapitán Pittsburghu.
00:01'
Do branky Islanders se vrací uzdravený Semjon Varlamov. První duel série museli Ostrované zvládnout ještě bez své brankářské jedničky.

Pittsburgh Penguins: Jarry (Lagacé) – Letang (A), Dumoulin (A), Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, J. Carter, McCann – Rodrigues, F. Gaudreau, Zucker – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Luxmore, Dwyer – MacPherson, Gawryletz.
1. zápas série: Pittsburgh – NY Islanders 3:4 po prodl. (1:1, 1:0, 1:2 – 0:1)
První utkání přineslo parádní bitvu dvou špičkových týmů. Pens po dvou třetinách vedli 2:1, ovšem Islanders dokázali v průběhu třetí části skóre otočit a v 56. minutě je Jean-Gabriel Pageau poslal do vedení. Domácí ale v čase 56:21 srovnali zásluhou Kasperiho Kapanena na 3:3 a nasměrovali duel do prodloužení. V něm rozhodl v 77. minutě Kyle Palmieri, který z úhlu zavěsil puk nad rameno brankáře Jarryho.

Branky a nahrávky: 12. F. Gaudreau (Rodrigues), 24. Crosby (Dumoulin, Guentzel), 57. Kapanen (J. Carter, Ceci) – 8. Palmieri (Pageau, Dobson), 44. Pageau (Mayfield), 56. B. Nelson (Beauvillier, Pulock), 77. Palmieri (Pageau, Wahlstrom)
Pittsburgh Penguins:
S Pens se před sezónou tentokrát tolik nepočítalo, ale v základní části si nakonec vedli skvěle. Z 56 utkání nasbírali 77 bodů a byli nejlepším týmem Východní divize. Dlouhodobý ročník navíc Pittsburgh ukončil třemi výhrami, takže se dobře naladil na play-off. Tahounem mužstva je tradičně hvězdný kapitán Sidney Crosby, který opanoval klubovou produktivitu. Zdatně mu sekundoval také Jake Guentzel. Zdravý tentokrát vydržel ofenzivně laděný obránce Kris Letang, který byl dalším klíčovým mužem sestavy kouče Mikea Sullivana. Před play-off se Pittsburghu zranil Jevgenij Malkin a zatím není jasné, kdy bude svému týmu opět k dispozici.