NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Colorado - 19. listopadu 2018   02:00

Anaheim
Anaheim
04:45' Montour (Åberg, N. Ritchie) • 23:23' Getzlaf (Henrique, Montour) • 24:34' O. Kaše (Montour, Getzlaf)
3:4
(1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Colorado
Colorado
22:17' Andrighetto  (Nemeth, Kameněv) • 38:05' MacKinnon  (Barrie, Rantanen) • 51:20' Landeskog  (MacKinnon, Rantanen) • 64:58' Rantanen  (MacKinnon, Landeskog)

3. Nathan MacKinnon (COL) 1+2
Statistiky: Střely na bránu: 33-42; Zablokované střely: 24-11; Vhazování: 59%-41%; Hity: 16-27; Přesilové hry: 1/3-2/2; Trestné minuty: 4-6.
Český útočník Ondřej Kaše sice poslal Anaheim na začátku druhé třetiny do dvoubrankového vedení, jenže Nathan MacKinnon svou brankou přispěl ke skvělému návratu Avalanche a druhou asistencí se podepsal pod rozhodující gól, o který se pouhé dvě sekundy před koncem prodloužení postaral Mikko Rantanen. Nejlepší útočná formace NHL opět zazářila a postarala se o jubilejní 1000. vítězství Colorada. Výsledek. Anaheim Ducks 3 Colorado Avalanche 4.
64:58'
Colorado právě vstřelilo branku!
Nathan MacKinnon ukázal svou velikost, když s chladnou hlavou v posledních sekundách prodloužení zavezl puk podél střídaček do útočného pásma, u hrazení předvedl brzdu, vykročil do kruhu pro vhazování a krásnou zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování MIKKA RANTANENA, který parádní bombou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování vymetl vzdálenější levý horní roh brány a po vystřelení 1000. výhry Colorada v NHL poslal polibek do hlediště Honda Center! Rozhodnutí přišlo necelé dvě sekundy před koncem prodloužení – 3:4. Asistence: Nathan MacKinnon a Gabriel Landeskog.
64:45'
Pontus Åberg dostal dvě minuty za sekání a Colorado má šanci rozhodnout. Oddechový čas.
64:43'
Mikko Rantanen na levém křídle vybojoval puk a krásně si sjel před bránu, kde rychlou střelou zápěstím minul vzdálenější pravý horní roh!
64:14'
Philipp Grubauer vyrazil střelu Ducks z vrcholu mezikruží a poté mohl skórovat Josh Mahura, pokus mladého obránce byl ale přizvednut do ochranné sítě.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:11'
Josh Mahura po nepřesné střele Avalanche posunul bránu, byl do ní ovšem jasně natlačen.
62:43'
Ryan Getzlaf napřáhl na vrcholu levého kruhu ke střele, kterou Philipp Grubauer vyrazil vyrážečkou.
62:26'
Ducks vyrazili do protiútoku poté, co Carl Söderberg střelou z levého kruhu přestřelil bránu Ducks.
61:58'
Andy Welinski se snažil objet bránu Philippa Grubauera, Carl Söderberg mu to ale neumožnil.
60:35'
Nathan MacKinnon na pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a rychlou střelou zápěstím chtěl vymést bližší pravý horní roh brány, Ryan Miller ale puk levým ramenem vyrazil a poradil si i s jeho bekhendovou dorážkou!
60:01'
Nathan MacKinnon dvěma góly přispěl k dalšímu comebacku Avalanche a v Honda Center budeme svědky prodloužení nebo případně samostatných nájezdů. Skóre po třetí třetině velice pohledného zápasu. Anaheim Ducks 3 Colorado Avalanche 3.
60:00'
59:32'
Střela Tysona Barrieho od modré čáry mířila těsně nad ledem k pravé tyči, zároveň ale také do lapačky skvěle chytajícího Ryana Millera.
59:28'
Ryan Miller opět podržel svůj tým, když se před bránou dostal do bekhendového zakončení Matt Calvert a puk skončil v lapačce brankáře Anaheimu.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
57:51'
Matt Calvert nedokázal přesně rozehrát na Samuela Girarda a jeho pas skončil na zakázaném uvolnění.
57:14'
Gabriel Landeskog se v mezikruží dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, obě ale skončily na výstroji Ryana Millera, který podržel Ducks!
56:31'
Jeden z hráčů Avalanche se ocitl na pravém křídle proti trojnásobné přesile a ztráta puku byla zcela logická.
56:03'
Hra se v rychlém sledu přelévá ze strany na stranu, Avalanche se ovšem marně snaží dostat do zakončení.
55:22'
Ducks poté na pravém křídle vystřelili z úhlu od hrazení a Philipp Grubauer na přední tyči puk zachytil.
55:16'
Ondřej Kaše se ocitl u pravé tyče po diagonální přihrávce z vrcholu levého kruhu úplně sám, jenže střelou zápěstím minul přední tyč brány Philippa Grubauera.
54:35'
Ryan Miller podržel v náručí táhlou střelu Avalanche od modré čáry a poté byl povalen na led. Komerční přestávka. Stav utkání: 3-3.
54:18'
Ducks se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a puk zamířil na zakázané uvolnění. Buly před bránou Ryana Millera, který stejně jako Philipp Grubauer inkasoval tři góly, a za současného stavu míříme do prodloužení.
53:47'
Závěr zápasu je ze strany Ducks hodně opatrný a zřejmě doplatili na svou pasivitu. Anaheim se sice také dostal k několika střelám, žádná ale nebyl tolik nebezpečná.
52:26'
Ondřej Kaše také mohl vstřelit druhý gól v zápase, jeho pokus z vrcholu levého kruhu ale skončil v náručí připraveného brankáře Philippa Grubauera.
51:20'
Mikko Rantanen za bránou vyhrál důležitý souboj a přihrávkou zpoza ní oslovil Nathana MacKinnona, který střelou z vrcholu mezikruží zamířil nad vyrážečkou Ryana Millera k levé tyči po teči GABRIELA LANDESKOGA! Asistence: Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen. (3:3)
51:06'
Erik Johnson se během první třetiny dostal ke třem střelám a byl v ní velice aktivní, nyní přišel další pokus ihned po vhazování, byl ale přizvednut do ochranné sítě.
50:56'
Avalanche se ocitli na pravé straně v postavení mimo hru a následuje krátká reklamní přestávka.
49:19'
Nikita Zadorov před pár okamžiky napřáhl od modré čáry k jedovaté bombě, kterou zablokoval Jakob Silfverberg, od něhož se puk odrazil do neutrální zóny.
48:27'
Avalanche rychle přenesli hru z pravého křídla doleva a Tyson Barrie tvrdou střelou bez přípravy mířil z vrcholu levého kruhu pro vhazování těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Ryan Miller ale fantasticky zakročil levým betonem a puk vyrazil! Zákrok dnešního zápasu.
47:51'
A ještě jednou Tyson Barrie, jehož střela od modré čáry tentokrát byla sražena k ledu, a kotouč doklouzal pod lapačku Ryana Millera. Komerční přestávka.
47:44'
Tyson Barrie na pravém křídle vypálil od modré čáry a Ryan Miller úspěšně puk vyrazil vyrážečkou.
47:07'
Ducks střelou z vrcholu pravého kruhu zamířili do boční sítě a u levé tyče se ocitli v další šanci, Philipp Grubauer u ní ale ucpal volný prostor a puk vyrazil mimo.
46:24'
Nathan MacKinnon vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Ryan Miller vyrazil puk do rohu ledové plochy.
45:54'
Vyloučený Alexander Kerfoot naskočil z trestné lavice zpět na led a Colorado stále prohrává o gól.
44:31'
Ryan Kesler vypálil z levého kruhu pro vhazování a bývalý brankář Capitals podržel puk na přední tyči.
44:23'
Philipp Grubauer si připsal další úspěšný zákrok, když vyrazil jedovatou střelu Ducks od modré čáry.
44:12'
Ondřej Kaše na ose ledové plochy zavážel puk do útočného pásma, jenže v rychlosti nad ním ztratil kontrolu a doklouzal pod lapačku Philippa Grubauera.
43:54'
Alexander Kerfoot zastavil krásnou kombinační akci Ducks faulem, když v pravém kruhu útočného pásma Anaheimu zezadu zahákoval Andyho Welinskiho.
43:02'
Vladislav Kameněv na levém křídle předvedl skvělý forčeking a na bodu levého kruhu se pokusil vystřelit rychle z otočky, jeho pokus byl ale Ducks zablokován.
42:35'
Jakob Silfverberg na pravé straně vypálil od hrazení a Philipp Grubauer našel jeho pokus ve své lapačce.
42:10'
Jeden z obránců Avalanche na pravém křídle ihned po vhazování vypálil od modré čáry a Ryan Miller měl co dělat, aby puk v rozštěpu vyrazil pravým betonem mimo.
42:05'
Ducks vyhodili kotouč na zakázané uvolnění a následuje vhazování před bránou domácího Ryana Millera.
41:49'
Ducks na pravém křídle taktéž vypálili od hrazení a Philipp Grubauer vyrazil puk za svou bránu.
40:58'
Tyson Barrie na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu zápěstím a John Gibson na přední tyči vyrazil puk pravým betonem.
40:01'
Nathan MacKinnon vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny, do které Avalanche sice vstupují s jednobrankovým mankem, závěr druhé části byl ale dobrým příslibem toho, že by se jim eventuálně mohlo podařit vyrovnat.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-28; Zablokované střely: 13-6; Vhazování: 60%-40%; Hity: 10-20; Přesilové hry: 1/2-1/1; Trestné minuty: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:59.
Sven Adrighetto krátce po přestávce odpověděl na úvodní gól Brandona Montoura, jenže po minutě a 6 sekundách Ducks znovu vedli, když se prosadil Ryan Getzlaf a za další minutu a 11 sekund český útočník Ondřej Kaše. Anaheim poprvé v zápase vedl o dvě branky, krátce před koncem druhé třetiny ale snížil jeho náskok v přesilové hře Nathan MacKinnon. Po druhé části. Anaheim Ducks 3 Colorado Avalanche 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:27'
Rickard Rakell si najel na krásnou kolmou přihrávku a samostatný únik zakončil po rychlém zamíchání s pukem bekhendem, kterým chtěl poslat puk mezi betony Philippa Grubauera, jenže brankář Colorada vleže kotouč zastavil vyrážečkou a poté ho podržel pod sebou!
38:05'
Tyson Barrie po zpětné přihrávce z pravého křídla vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho táhlá střela před bránou trefila Joshe Mansona, čehož v levém kruhu využil NATHAN MACKINNON a z úhlu rychle zamířil pod horní tyč odkryté brány! Také Avalanche využili svou první přesilovou hru a snížili na rozdíl jedné branky. Asistence: Tyson Barrie a Mikko Rantanen.
36:41'
Brandon Montour vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění a Colorado si v závěru druhé třetiny po reklamní přestávce vyzkouší první přesilovou hru v zápase.
35:31'
Ducks odpověděli na levém křídle táhlou střelou od modré čáry, kterou Philipp Grubauer na přední tyči bez potíží vyrazil pravým ramenem do rohu ledové plochy.
35:00'
Matt Calvert z pravého křídla nebezpečně nahazoval puk na bránu, kotouč ale bez teče minul vzdálenější tyč.
33:55'
Alexander Kerfoot diagonální přihrávkou z vrcholu mezikruží oslovil na bodu levého kruhu pro vhazování Patrika Nemetha, jehož střela zápěstím z úhlu skončila v náručí Ryana Millera.
33:02'
Tyson Barrie na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu od hrazení bekhendem a Ryan Miller puk mířící pod horní tyč úspěšně vyrazil do ochranné sítě.
32:12'
Vyloučený kapitán Colorada se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a hosté hrají v plném počtu.
32:05'
Ryan Getzlaf se ocitl v mezikruží ve slibné šanci, jenže našel pouze náruč připraveného Philippa Grubauera.
30:12'
Gabriel Landeskog byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Ducks si po krátké reklamní přestávce zahrají druhou přesilou hru, přičemž první využili.
30:09'
Anaheimu se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra opět přerušena.
29:58'
Erik Johnson na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho táhlý pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
29:40'
Ducks se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a hra byla vykázána do neutrální zóny ledové plochy.
29:06'
Avalanche se u levé tyče ocitli ve slibné brankové příležitosti, puk byl ale na poslední chvíli zablokován.
28:49'
Philipp Grubauer zastavil střelu Ducks z pravého kruhu a prostor dostává reklamní přestávka, po které bude utkání pokračovat za dvoubrankového vedení domácích Ducks.
28:39'
Marcus Pettersson na ose hřiště vystřelil od modré čáry a jeho pokus minul levý horní roh brány Avalanche.
28:01'
Další nahození Avalanche bylo přizvednuto do ochranné sítě a Ryan Miller si může po přerušení hry oddechnout.
27:47'
A další šance Avalanche, která tentokrát přišla z pravého kruhu pro vhazování, jenže Ryan Miller puk vyrazil.
27:18'
Avalanche se ocitli v mezikruží ve slibné šanci, jenže Ryan Miller jejich střelu pravým betonem výborně vyrazil pravým betonem do rohu!
26:46'
Colorado si vytvořilo velký tlak a Ian Cole vypálil před vrcholem pravého kruhu, Ryan Miller ale puk vyrazil.
26:16'
Brandon Montour dnes hraje fantastický zápas. Obránce Ducks během necelé poloviny utkání vstřelil gól a poté si připsal dvě asistence – celkem tři kanadské body. Co předvede dále?
25:03'
Ducks na pravém křídle opět vystřelili z úhlu a Philipp Grubauer tentokrát kotouč za svá záda nepustil. Hra přerušena.
24:34'
Anaheim právě vstřelil branku!
Útočník ONDŘEJ KAŠE si najel v pravém kruhu na krásnou žabičku Brandona Montoura od hrazení a skvělou tečí usměrnil puk pod horní tyč brány přesouvajícího se Philippa Grubauera! Český útočník vynechal osmnáct utkání kvůli zranění, střílet góly ale evidentně nezapomněl – 3:1! Asistence: Brandon Montour a Ryan Getzlaf.
24:22'
Gabriel Landeskog vystřelil před vrcholem pravého kruhu pro vhazování a Ryan Miller podržel puk ve svém náručí.
23:23'
RYAN GETZLAF prokázal svou velkou zkušenost, když využil dvojnásobné clony před Philippem Grubauerem a táhlou střelou zápěstím téměř od modré čáry vymetl pravý horní roh brány! Ducks využili přesilovou hru a rychle odpověděli na gól. Asistence: Adam Henrique a Brandon Montour.
22:58'
Nikita Zadarov byl vyloučen na dvě minuty za držení a po zbytečném faulu si Ducks zahrají první přesilovou hru.
22:17'
Patrik Nemeth po přihrávce Vladislava Kemeněva zpoza brány na bodu pravého kruhu vypálil bez přípravy s příklepem a Ryan Miller skvěle vyrazil puk pravým betonem, jenže puk se odrazil k Patrikovi Nemethovi, který zpoza brány oslovil SVENA ANDRIGHETTA, a poslední jmenovaný hráč prudkou ránou z levého kruhu a ostrého úhlu propálil Ryana Millera – vyrovnáno 1:1! Asistence: Patrik Nemeth a Vladislav Kameněv.
21:34'
Marcus Pettersson vystřelil od modré čáry zápěstím a Philipp Grubauer jeho táhlou střelu sevřel mezi rukavicemi. Hra byla přerušena.
21:20'
Josh Mahura na levém křídle vystřelil od modré čáry zápěstím, střela mladíka Ducks ale byla zablokována.
20:57'
Ducks se nepodařil rozehrát podél střídaček a pískalo se zakázané uvolnění. Buly před Ryanem Millerem.
20:17'
Colorado vstoupilo do prostřední části zostra a Ryan Miller vyrazil střelu hostů od modré čáry vyrážečkou.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-11; Zablokované střely: 4-1; Vhazování: 54%-46%; Hity: 6-11; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 3:01.
Colorado bylo během úvodní části utkání v Honda Center mírně aktivnější, jenže skórovat se mu na rozdíl od svého soupeře nepodařilo. Ryan Miller drží v bráně Anaheimu čisté konto, zatímco na opačné straně ledové plochy překonal Philippa Grubauera v úvodu utkání po objetí brány Brandon Montour. Skóre po první části. Anaheim Ducks 1 Colorado Avalanche 0.
20:00'
19:50'
Ducks vyhodili puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění a Colorado má šanci ještě na jednu střelu.
19:37'
Avs vystřelili v závěru první části na bodu levého kruhu pro vhazování zápěstím a Ryan Miller opět puk vyrazil.
19:00'
Do konce první části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:46'
Ryan Miller před pár okamžiky zasáhl proti střele Avs z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a nadále drží čisté konto.
18:17'
Avalanche znovu zkusili vypálit od modré čáry a jejich táhlá střela z levého křídla minula vzdálenější pravou tyč brány.
18:00'
Ondřej Kaše na pravém křídle vystřelil zápěstím z ostrého úhlu a kotouč skončil v náručí připraveného Philippa Grubauera.
17:20'
Nikita Zadorov na levém křídle vypálil od modré čáry k táhlé střele s příklepem, kterou Ryan Miller na přední tyči vyrazil pravým betonem, a poté vyrážečkou i dorážku.
16:24'
Nick Ritchie se vzápětí dostal k dorážce v pravém kruhu pro vhazování, Philipp Grubauer ale jeho střelu zápěstím z úhlu vyrazil hrudí před sebe a zmrazil puk pod lapačkou.
16:19'
Ducks rychle vypálili od modré čáry na ose útočného pásma a Philipp Grubauer levým betonem vyrazil puk.
15:55'
Nahození Avalanche skončilo v lapačce Ryana Millera, který puk zastavil a poté rychle rozehrál za svou bránu.
14:09'
Jakob Silfverberg napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k táhlé střele zápěstím, která mířila do bližšího pravého horního rohu brány a skončila na semaforu Philippa Grubauera. Následuje krátká reklamní přestávka.
13:57'
Colorado se na levém křídle ocitlo v postavení mimo hru a v Honda Center byla hra opět přerušena.
13:03'
Erik Johnson byl zřejmě hráčem, který vypálil na pravém křídle po zpětné přihrávce bez přípravy před vrcholem kruhu pro vhazování a Ryan Miller puk vyrazil levým betonem.
12:18'
Ryan Getzlaf se ocitl na vzdálenější pravé tyči ve slibné šanci po střele od modré čáry z levého křídla, jenže z blízkosti bránu Philippa Grubauera přestřelil.
11:46'
Hokejisté Ducks se po vstřelení úvodního gólu uspokojili a nyní jsou na ledě jasně lepším týmem hráči Colorada.
10:40'
Erik Johnson se po přestávce dostal ke střele z blízkosti, Ryan Miller byl ale opět připravený a puk tentokrát vyrazil.
10:26'
Hodně dlouho se během velice plynulé hry nic nedělo, až se na levém křídle dostali k nahození od modré čáry Avalanche a po zákroku Ryana Millera opět dostává prostor reklamní přestávka.
07:51'
Patrik Nemeth na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Ryan Miller jeho táhlý pokus na přední tyči ukryl v lapačce. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
06:21'
Gabriel Bourque nepříjemně vypálil z bodu pravého kruhu pro vhazování a Ryan Miller po úspěšném zákroku čelil dvěma dorážkám, jenže i s nimi si dokázal poradit a zatím neinkasoval.
05:10'
Ondřej Kaše na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho pokus z úhlu skončil na přední tyči v lapačce Philippa Grubauera.
04:45'
BRANDON MONTOUR po zákroku Philippa Grubauera levým betonem proti střele z vrcholu levého kruhu pro vhazování rychle objel bránu a u pravé tyče ztroskotal pro změnu na pravém betonu ležícího brankáře Colorada, jenže vzápětí si ho vyrážečkou nešťastně srazil do vlastní sítě – 1:0! Asistence: Pontus Åberg a Nick Ritchie.
03:32'
Jakob Silfverberg se ocitl u pravé tyče v první velké brankové příležitosti, jenže z blízkosti a úhlu Philippa Grubauera v bráně Colorada propálit nedokázal! Skóre se tedy zatím nemění.
03:21'
Ryan Miller úspěšně vyrazil puk po nahození Avalanche ze středního pásma vyrážečkou za svou bránu.
02:48'
Puk nepříjemně poskakoval před bránou Avalanche, Ducks ho ale v mezikruží nedokázali trefit a ke střele se nedostali. Philipp Grubauer zasahovat nemusel.
01:17'
Avalanche vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a Ryan Miller na přední tyči úspěšně podržel puk ve svém náručí.
00:32'
Ducks na levém křídle vypálili pro změnu od modré čáry a Philipp Grubauer na přední tyči vyrazil puk pravým betonem. Rozehrávky Avalanche se poté ujal Erik Johnson.
00:18'
Utkání v Honda Center bylo zahájeno a Nathan MacKinnon se postaral o první střelu zápasu, jeho pokus z vrcholu levého kruhu pro vhazování ale minul vzdálenější pravý horní roh brány.
00:01'

Anaheim Ducks: R. Miller (Boyle) – Ja. Larsson, Manson (A), Mahura, Montour, M. Pettersson, Welinski – Rakell, Getzlaf (C), Åberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – Gibbons, Kossila, Sherwood. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Zadorov, Nemeth – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, Andrighetto – Dries, Söderberg, Calvert – Daňo, Kameněv, G. Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Chris Rooney, Kyle Rehman. Čároví: Ryan Galloway, Brad Kovachik.
Anaheim bude v pondělí v noci pokračovat v sérii čtyř domácích zápasů, když se poprvé v letošní sezóně střetne s Coloradem. Oba týmy v Honda Center odehrají první ze tří vzájemných utkání, z nichž dvě se odehrají v Anaheimu. V akci se představí Ondřej Kaše.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.