NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Buffalo - 17. března 2019   00:00

Carolina
Carolina
13:52' Wallmark (Martinook, Pesce) • 21:07' Svečnikov (T. Teräväinen, Aho) • 37:09' Williams (Faulk, Niederreiter) • 55:46' J. Staal (Ferland, D. Hamilton)
4:2
(1:1, 2:0, 1:1)
Buffalo
Buffalo
02:18' Skinner  (Hunwick, S. Reinhart) • 58:59' Girgensons  (Montour, Jo. Larsson)
Carolina
Skilliter, Mclsaac – Murray, Racicot
PNC Arena, Raleigh
15 171 diváků
Buffalo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a dobrou noc.
Československá stopa v utkání:
Petr Mrázek (CAR) zůstal celý zápas na střídačce.

Dnešní utkání sledovalo 15 171 diváků.
Zápas skončil, Carolina dokázala na domácím ledě v důležitém utkání porazit Buffalo 4:2 a dál úspěšně bojuje o play-off. Začátek utkání se Carolině nepovedl, prohrávala po rychlé brance Jeffa Skinera. Klid dodalo Carolině vyrovnání, které ještě v první části zápasu přinesl Lucas Wallmark. Druhá třetina pak výrazně přiblížila Hurricanes vítězství. Domácí tým nejprve poslal do vedení Andrej Svečnikova šťastnou trefou po nahození z úhlu pak náskok zvýšil Justin Williams . Ve třetí třetině si ke konci Buffalo začalo vytvářet tlak, ale nakonec samo inkasovalo, když se krásně po otočce trefil bekhendem Jordan Staal. V 59. minutě ještě dokázal snížit Rasmus Ristolainen, nic víc už ale hosté nestihli.
59:58'
Ještě jeden zákrok proti střele Eichela musel předvést Curtis McElhinney.
59:40'
Carolina ale Buffalo vůbec nepouští do pásma.
59:15'
Ullmark je už na střídačce a Buffalo to zkouší v šesti!
58:59'
Sabres právě vstřelili branku!
Že by tu bylo ještě přeci jen drama? Hosté prohrávají minutu před koncem o dvě branky. ZEMGUS GIRGENSONS si najel od mantinelu do střelecké pozice na ose kluziště a odtud překonal Curtise McElhinneyho přesnou střelou k tyči. Asistence: Brandon Montour, Johan Larsson.
58:34'
Závěr utkání si v tuto chvíli Carolina hlídá, nepouští soupeře do pásma.
56:58'
Hosté to stále zkouší, do zajímavé příležitosti se dostal Conor Sheary, ale Curtis McElhinney ho vychytal a Brett Pesce potom odpálil puk do bezpečí.
55:46'
Carolina právě vstřelila branku!
Carolina si pojišťuje své vedení, už vede 4:1! Trefil se JORDAN STAAL, pro kterého to byl pětistý bod v NHL v kariéře. A gól stál opravdu za to. Staal se obtočil kolem své osy i okolo svého strážce a pak svižnou bekhendovou střelou překonal Ullmarka. Asistence: Micheal Ferland, Dougie Hamilton.
54:50'
Buffalo je v závěrečných minutách třetí třetiny aktivnější, ale Carolina se zatím dobře brání.
53:46'
Jordan Martinook se na chvíli dostal za obranu Buffala, ale z levé strany netrefil horní růžek branky Ullmarka, na který směřoval.
53:37'
Curtis McElhinney musel být pozorný a ihned po vhazování musel předvést další zákrok.
52:35'
Nino Niederreiter si našel prostor ke střele, ale jeho rána byla zablokovaná, takže Linus Ullmark nemusel zasahovat.
51:52'
Kotouč se za brankou Caroliny už dotkl ochranné sítě, takže musela být hra přerušena a na programu je komerční pauza.
51:12'
Z levé strany tvrdě vystřelil Johan Larsson, ale Curtis McElhinney si dobře povyjel a jeho pokus v pohodě vyrazil.
50:39'
49:52'
Carolina se nakonec dostala k puku a Slavin dokázal vyhodit.
49:34'
Buffalo už dlouho kombinuje v útočném pásmu, zatím ale bez zakončení.
48:56'
Tentokrát dnešní jednička Caroliny zasáhla vyrážečkou proti Skinnerově střele.
48:43'
Rychle po vyhraném vhazování od modré čáry po přistrčení Dahlina střílel Sam Reinhart. McElhinney předvedl jistý zákrok.
48:39'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Trevor van Riemsdyk – 2 min., držení).
48:35'
Bude se znovu vylučovat, tentokrát na straně Caroliny.
47:53'
Až nyní se povedlo Carolině se osvobodit a může vystřídat unavené hráče, kteří byli na ledě dlouho.
47:31'
Dahlin vystřelil bez přípravy od modré čáry, Curtis McElhinney předvedl spolehlivý zákrok vyrážečkou.
46:03'
Curtis McElhinney předvedl skvělý zákrok hokejkou, když pohotově vychytal Montoura. Následuje komerční přestávka.
45:07'
44:53'
Znovu Buffalo vyhodilo kotouč z pásma.
44:25'
Hosté dokázali vyhodit puk a pak si musel dávat Faulk pozor, aby byl u puku dříve než Eichel.
44:01'
Kotouč zůstal uvězněný u mantinelu, takže rozhodčí přerušili hru.
43:07'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Zach Bogosian – 2 min., držení).
42:55'
Carolina má ponechanou výhodu a zahraje si první přesilovku.
42:19'
Brock McGinn střílel z úhlu, ale Ullmarka nakonec nepřekonal, ten puk nakonec chytil, i když už se ocitl mimo svou branku.
41:35'
Po dalším vyhození Caroliny se už zakázané uvolnění nepíská, protože to bylo tečované. Oba týmy střídají.
40:46'
Po zakázaném uvolnění Caroliny se bude vhazovat před McElhinneym.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 1:52.
Druhá třetina už je také za námi a domácí fanoušci mohou být spokojení, protože Carolina se dostala do vedení 3:1. Domácí byli ve druhé třetině lepší, takže si vedení plně zaslouží. Nejprve se o vedoucí branku postaral po skvělé přihrávce Teräväinena Andrej Svečnikov, poté se po šťastném nahození z rohu kluziště radoval Justin Williams. Carolina mohla vést dokonce o tři branky, kdyby Nino Niederreiter nenastřelil jen tyčku.
40:00'
39:20'
Od modré čáry vystřelil nakonec po dlouhé kombinaci Zach Bogosian, ale trefil jen Ferlanda před sebou.
38:54'
Sabres se nepovedl přechod středního pásma a nyní se budou muset sami bránit.
37:56'
Ještě více mohl náskok domácích navýšit Nino Niederreiter, ale z blízka trefil tyčku!
37:09'
Domácí navyšují své vedení už na 3:1. Už podruhé v tomto utkání padl gól po nahození před branku, tentokrát si puk za záda srazil Ullmark. Z levého rohu před branku poslal puk kapitán Canes JUSTIN WILLIAMS a mohl se radovat z důležitého gólu. Asistence: Justin Faulk, Nino Niederreiter.
36:06'
Po teči Slavina kotouč opustil v útočném pásmu Caroliny hřiště.
35:34'
Kotouč se nebezpečně odrazil před Ullmarka, ten nakonec ale zasahovat nemusel.
32:32'
Po přihrávce rukou je hra přerušena a je tu komerční přestávka.
31:36'
Od modré čáry vypálil Dahlin, ale Curtis McElhinney na jeho pokus dobře viděl a puk vyrazil betonem.
30:46'
V těchto chvílích se hraje opravdu atraktivní hokej, oba týmy myslí hlavně na útok a hra se přelévá z jedné strany na druhou.
29:21'
Linus Ullmark na druhé straně musel zasahovat, tečovanu ránu dokázal chytit.
28:45'
Sam Reinhart se dostal k puku před brankou, ale nedokázal pořádně zakončit, protože mu to čistým obranným zákrokem zamezil Justin Faulk.
27:56'
Rasmus Ristolainen nebezpečně vypálil, ale Curtis McElhinney je od prvního inkasovaného gólu skvělý, předvedl výborný zákrok betonem.
27:33'
Conor Sheary měl před sebou prázdnou branku, ale po své střele zvedl hlavu ke stropu, protože netrefil.
26:55'
Greg McKegg objel s pukem na holi branku a pak předal puk Svečnikovovi. Jeho střelu na přední tyč Ullmark vychytal.
26:01'
Zápas na chvíli přeruší komerční přestávka.
24:35'
Alexander Nylander se dostal do velké šance, už to vypadalo, že je Curtis McElhinney překonaný. Na poslední chvíli ale ještě dokázal vytáhnout zákrok.
24:20'
Evan Rodrigues vystřelil bez velkého rozmýšlení z levé strany, Curtis McElhinney předvedl zákrok lapačkou. Ale hosté ještě drží pásmo.
23:50'
Následně domácí vyhodili na icing.
23:45'
Sam Reinhart zakončoval z blízkosti bekhendem, ale neusměrnil kotouč mezi tři tyče.
22:53'
Nino Niederreiter dostal dobrý pas před branku, ale Ullmarka se mu překonat nepovedlo, dobrý obranný zákrok předvedl také Zach Bogosian.
21:54'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Micheal Ferland – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Casey Nelson – 5 min., bitka).
21:54'
Došlo ke kratší bitce mezi Caseym Nelsononem a Michealem Ferlandem. Rozhodčí ale oba rychle rozdělili.
21:07'
Carolina má skvělý úvod druhé třetiny a ujímá se vedení, poté co krátce předtím trefila tyčku. Teräväinen dnes zatím hraje skvělý zápas a tentokrát našel přihrávkou, která prošla mezi nohama Eichela ANDREJE SVEČNIKOVA, který poté dokázal kotouč zvednout přes beton Ullmarka a poslat ho do sítě. Asistence: Teuvo Teräväinen, Sebastian Aho.
20:46'
Nino Niederreiter našel dobrým pasem Pesceho, ten prověřil pozornost Ullmarka, který předvedl dobrý zákrok.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 0:59.
První třetina je již za námi, Carolina hraje s Buffalem doma zatím nerozhodně 1:1. Hosté měli lepší vstup do utkání a po zásluze byli odměněni prvním gólem, trochu šťastně se po přihrávce před branku prosadil Jeff Skinner. Ten měl ještě další dvě šance, z toho jednu trefil tyč, ale branky se už nedočkal. Carolina poté trochu vyrovnala hru a nakonec i skóre, když dorazil puk do branky pohotově Lucas Wallmark. Carolina hrála jedno oslabení, které ustála.
20:00'
19:58'
Pesce našel pěknou přihrávkou na pravém kruhu chvíli volného Aha. Jeho rána ale byla zablokovaná.
19:21'
Domácí se dokázali osvobodit tlaku Buffala. Za brankou puk získal obránce Justin Faulk a vyvezl ho do bezpečí.
18:54'
18:39'
Po zásahu Teuva Teräväinena skončil puk mezi střídačkami.
18:21'
Brock McGinn se i v oslabení protlačil ke střele z levé strany a donutil Ullmarka k zákroku vyrážečkou.
17:45'
Eichel našel před brankou Skinnera, ale ten znovu musel na svůj druhý gól zapomenout, Curtis McElhinney dokázal zasáhnout.
16:54'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Martinook – 2 min., podrážení).
16:31'
Z levé strany vyslal jedovatou střelu Jordan Martinook a Ullmark znovu nepředvedl úplně jistý zákrok. Ale puk vyrazil.
15:41'
Kotouč v útočném pásmu Caroliny vypadl ze hry, je tu komerční přestávka.
14:46'
Ihned po vhazování se ke kotouči dostal kapitán domácích Justin Williams a donutil střelou z úhlu Ullmarka k zákroku.
13:52'
Z další akce se už domácí dočkali a je vyrovnáno! Byla to docela šťastná branka. Brankáři Ullmarkovi propadl kotouč po střele Martinooka za záda a než stihl kdokoliv jiný zareagovat, byl u kotouče LUCAS WALLMARK a pohotově ho dorazil z blízka do branky. Asistence: Jordan Martinook, Brett Pesce.
13:14'
Nino Niederreiter už mohl mířit do prázdné braky, protože Linus Ullmark už ležel na zemi, ale na poslední chvíli skončil na ledě, čistě ho zastavil Dahlin.
12:45'
Okopso protečoval kotouč do útočného pásma, tam už ho ale on ani jeho spoluhráči nezískali.
11:08'
Matt Hunwick našel dobrou přihrávkou před brankou Nylandera a ten jen těsně minul branku Caroliny. Další velká šance Buffala.
09:45'
Jeff Skinner mohl přidat svůj druhý gól a zvýšit už na 2:0, ale z mezikruží trefil jen tyčku!
09:38'
Curtis McElhinney nyní podržel svůj tým, když vychytal bekhendovou střelu z mezikruží.
08:32'
Na ledě je čtvrtá formace Caroliny. Puk dostal na levé křídlo do útočného pásma Brock McGinn, ale bylo to pro něj příliš dlouhé.
07:25'
Jenže Carolině se nepovedla rozehrávka a je to další zakázané uvolnění.
07:19'
Domácí už začínají vyrovnávat hru. Akci Buffala zastavili už v zárodku a mohou dopředu.
06:48'
Z levého kruhu vystřelil domácí útočník Nino Niederreiter, ale branku Buffala o kousek minul.
06:21'
Carolina se osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění.
05:42'
Teuvo Teräväinen zavezl kotouč do útočného pásma, ale rychle u něj byl Brandon Montour a nic nebezpečného mu nedovolil.
03:52'
Curtis McElhinney tentokrát předvedl dobrý zákrok, po střele z pravé strany puk skončil v jeho lapačce.
03:26'
Obránce Caroliny Dougie Hamilton nahodil kotouč do útočného pásma, ale tam puk vybojovali domácí.
02:18'
Hosté využívají svou mírnou převahu v úvodu utkání a jdou do vedení. Tento gól si může vyčítat brankář McElhinney, protože si za sebe srazil přirávku, kterou před branku posílal JEFF SKINNER. Asistence: Matt Hunwick, Sam Reinhart.
01:53'
Znovu se bude vhazovat po levici brankáře Caroliny Curtise McElhinneyho.
00:47'
První přerušení tohoto zápasu je zakázané uvolnění Caroliny.
00:01'

Carolina Hurricanes: McElhinney (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), Pesce, T. van Riemsdyk, H. Fleury – Williams (C), Aho, Niederreiter – T. Teräväinen, J. Staal (A), Svečnikov – Martinook, Wallmark, Ferland – B. McGinn, McKegg, Foegele.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, Hunwick, Bogosian (A), Montour, C. Nelson, Dahlin – S. Reinhart, Eichel (C), Skinner – A. Nylander, Rodrigues, Sheary – Pominville, Mittelstadt, T. Thompson – Okposo (A), Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: Skilliter, Mclsaac – Murray, Racicot.
Carolina se díky povedené druhé polovině sezóny uchází o účast v play-off, rozehrané to má velmi nadějně. Nachází se na čtvrtém místě Metropolitní divize a drží jednu z divokých karet. Situace ve Východní konferenci je ovšem stále hodně zamotaná, Hurricanes mají náskok jen dva body na Montreal. Z posledních pěti utkání Carolina jen dvakrát uspěla. Buffalo sezónu nerozehrálo špatně, ale nakonec se do play-off znovu nepodívá. Je až šesté v Atlantické divizi s velkou ztrátou a navíc prohrálo devět posledních zápasů.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Carolina Hurricanes a Buffalo Sabres.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.