NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Columbus - 18. listopadu 2018   01:05

Columbus
11:54' Atkinson  (Panarin, Dubois) • 21:57' Atkinson  (Panarin) • 27:22' Werenski  (Atkinson, Panarin) • 31:20' Atkinson  (Wennberg, Dubois)
Carolina
Schlenker, O'Halloran – Murphy, Tobias
PNC Arena, Raleigh
Columbus
Bobrovskij (Korpisalo) – R. Murray, S. Jones, Werenski, Harrington, Nutivaara, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – Duclair, Jenner, J. Anderson – Dubinsky, Wennberg, Bjorkstrand – Hännikäinen, Riley Nash, Sedlák.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Cam Atkinson (CBJ): 3+0
2. Artěmij Panarin (CBJ): 0+3
3. Sebastian Aho (CAR): 1+0
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Lukáš Sedlák (CBJ): 0+0, -1, 1 střela, čas na ledě 10:55
Závěrečná dvacetiminutovka už žádné drama nenabídla, Blue Jackets si zkušeně pohlídali svůj komfortní náskok a odváží si z Caroliny dva body za výhru 4:1. Ústřední roli v tom sehrál Cam Atkinson, který v první polovině zápasu stihl završit hattrick – svůj pátý v kariéře. Skvělý zápas odehrál i Artěmij Panarin, který nasbíral tři asistence, a Sergej Bobrovskij, naopak Hurricanes toto utkání před domácím publikem příliš nevyšlo. Carolina jde do akce už zítra, kdy tady v PNC Areně přivítá New Jersey.
58:53'
Nepovedená Werenskiho rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Bobrovského.
58:14'
Duclair byl při úniku faulován, Justin Faulk (CAR) stráví zbytek utkání za katrem za sekání.
57:46'
Blue Jackets byla odpískána dvě zakázaná uvolnění v krátkém časovém sledu, v závěru třetí třetiny už se na ledě nic převratného neděje.
57:15'
Markus Hännikäinen se po skvělé práci Duboise dostal k puku u pravého hrazení, jeho následná střela ale zaduněla jen o zadní plexisklo.
56:21'
Haydn Fleury z pravé strany výrazně přestřelil vzdálenější tyč, díky Foegelemu se ale Hurricanes ještě udrželi v útočném pásmu.
55:39'
Hamiltonova nepřesná střela skončila na zadním hrazení, načež Josh Anderson dostal puk do středního pásma a oba týmy mohou vystřídat.
54:41'
Staalova střela z mezikruží byla přizvednuta do ochranné sítě, do PNC Areny se společně vrátíme po komerční přestávce.
54:03'
Anthony Duclair vyhodil kotouč na zakázaném uvolnění, následovat tak bude další buly před Sergejem Bobrovským.
53:24'
Bobrovskij se užuž chystal přerušit hru po nahození Phillipa Di Giuseppeho, napadající Aho mu v tom ale zabránil a udržel kotouč ve hře.
52:33'
Po trmě-vrmě ve středním pásmu se puku ujal Warren Foegele a vydal se s ním až do útočné třetiny, ke střele se už ale nedostal.
51:45'
Brankář Columbusu po dalším závaru radši přerušil hru, před námi je nyní komerční přestávka.
50:51'
Po střele Dougieho Hamiltona z mezikruží teď Bobrovského zachránila tyč!
50:18'
Hurricanes se nedaří rozehrát, napadající hráči Columbusu teď nepouští hráče v červených dresech ani přes červenou čáru.
49:35'
Domácí jsou za svou útočnou aktivitu odměněni přesilovkou, Anderson (CBJ) vyfasoval dvě minuty za hákování.
48:26'
Scott Harrington zblokoval Wallmarkovo nahození od levého mantinelu, Hurricanes ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
47:33'
Po delší době byla hra přerušena, Hurricanes hrají v plném počtu a před námi je komerční přestávka.
46:39'
Werenski přišel o puk na útočné modré, načež se do samostatného úniku vydal Jordan Martinook, Bobrovskij ale skvěle zasáhl!
46:10'
Cam Atkinson nemá dost! Autor hattricku to nyní opět zkoušel ze své pozice na pravém kruhu, tentokrát si ale Darling poradil.
45:12'
Po souboji s Rileym Nashem Wallmark (CAR) přepadl na Bobrovského, za což mu sudí vyměřili dvouminutový trest.
44:19'
V poslední době se puk bez žádného efektu stěhuje ze strany na stranu, ani protiakce vedená Brandonem Dubinskym neměla dlouhého trvání.
43:27'
Clark Bishop a Phillip Di Giuseppe se prokousali do útočné třetiny, u zadního mantinelu ale o puk přišli.
42:40'
Cam Atkinson nepustil Aha ke střele, načež vyslal do protiútoku Duboise, ten se ale daleko nedostal.
41:48'
Anthony Duclair teď ujížděl sám na Darlinga, z bezprostřední blízkosti na něj ale nevyzrál!
40:52'
Bishopův trest už se chýlí ke svému konci, ve zbytku této přesilové hry Blue Jackets nic nebezpečného nevymysleli.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:55.
Druhá třetina jednoznačně patřila Columbusu, svěřenci Johna Tortorelly mají po čtyřiceti minutách hry mnohem blíže k zisku dvou bodů. Cam Atkinson hned na začátku této části svým druhým gólem v utkání zvýšil na 2:0, načež sice dostal Canes zpět do hry Aho, poté se ale prosadil hostující zadák Werenski a o pár minut později navíc Atkinson dovršil hattrick.
40:00'
39:14'
Tentokrát si v početní převaze zahrají Blue Jackets, dvě minuty za podrážení vyfasoval Clark Bishop (CAR).
38:41'
Panarin už je zpět na ledě a hned se dostal ke střele z vrcholu kruhů, tu ale Darling bez potíží vyrazil.
37:28'
Ani v této přesilovce se Hurricanes příliš nedaří, hosté nyní znovu vyhodili kotouč až k Darlingovi.
36:32'
No a Panarin (CBJ) se za katr okamžitě vrátí, Blue Jackets si totiž nepohlídali střídání a chvilku hráli v šesti.
36:27'
K Williamsovi okamžitě přistoupil Dubinsky a vyhodil kotouč z pásma, to už je Artěmij Panarin zpět na ledě.
35:42'
Ryan Murray vyhodil kotouč přes všechny čáry, oba týmy střídají a Jaccob Slavin pomalu zakládá další akci Canes.
35:06'
Ahovu ránu z pravého kruhu Bobrovskij vyrazil, Justin Faulk o pár sekund později pálil nepřesně.
34:24'
Markus Nutivaara po tomto zakázaném uvolnění odjel na střídačku, poněvadž se mu roztrhla tkanička, sudí ale přesto Columbus trestají za zdržování hry. Za katrem už sedí Panarin (CBJ).
34:24'
Další rána Justina Faulka byla zblokována, načež Nutivaara pro jistotu vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
34:05'
Justin Faulk to zkusil z vrcholu kruhů, Bobrovskij ale vytasil svůj pravý beton včas.
33:08'
Van Riemsdykova rozehrávka skončila u Ryana Murrayho, který ale neměl komu přihrát a jen vyhodil puk do soupeřova pásma.
32:15'
Artěmij Panarin si z levého kruhu na Darlinga nepřišel, načež hlasatel v PNC Areně ohlásil komerční přestávku.
31:20'
Domácí trenér Rod Brind'Amour si následně vybral oddechový čas.
31:20'
Columbus právě vstřelil branku!
Columbuští přesilovku rychle využívají – a hádejte, kdo se trefil. Ano, CAM ATKINSON! Subtilní útočník dostal od Wennberga nabito na pravý kruh a z první překonal nejistého Darlinga, Atkinson tak završil svůj pátý hattrick v kariéře. Asistence: Alexander Wennberg a Pierre-Luc Dubois.
30:56'
Andrej Svečnikov (CAR) půjde pykat na dvě minuty za vysokou hůl, Blue Jackets si tak zahrají další přesilovku.
30:37'
Atkinson mohl po Panarinově akci završit hattrick, ležícího Darlinga se mu ale tentokrát překonat nepodařilo!
30:05'
Po nepovedené rozehrávce Canes skončil kotouč na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude po pravici Scotta Darlinga.
29:14'
Teuvo Teräväinen na útočné modré přišel o puk, načež se na opačnou stranu okamžitě vydal rychlonohý Duclair, Faulk jej ale nepustil ke střele.
28:19'
Akce Phillipa Di Giuseppeho neměla dlouhého trvání, Lukáš Sedlák poté poslal puk až do útočné třetiny.
27:22'
Blue Jackets si okamžitě berou dvougólový náskok zpět a opět se o to postarala elitní lajna Columbusu. Panarin vybojoval kotouč pro Atkinsona, který ho na vrcholu kruhů přenechal ZACHOVI WERENSKIMU, jenž z první propálil Darlinga! Asistence: Cam Atkinson a Artěmij Panarin.
26:05'
Carolina právě vstřelila branku!
Dvoubrankový náskok Columbusu nevydržel dlouho, domácí snižují! Po nepřesné střele van Riemsdyka se za Bobrovského svatyní zmocnil puku SEBASTIAN AHO, vymotal se do předbrankového prostoru a propasíroval puk za brankáře Blue Jackets! Asistence: Trevor van Riemsdyk.
25:58'
Columbuská přesilovka je u konce, Phillip Di Giuseppe už se vrátil na střídačku a Hurricanes mohou založit protiútok.
25:03'
Boone Jenner se uvolnil v předbrankovém prostoru, tváří v tvář Darlingovi ale neuspěl!
24:26'
Na konci této akce Jackets stál Bjorkstrand, jehož střela ale byla přizvednuta do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Scotta Darlinga.
23:58'
Dougie Hamilton odpálil puk až k Bobrovskému, Alexander Wennberg nyní zakládá další akci Blue Jackets z hloubi vlastního pásma.
23:37'
Phillip Di Giuseppe (CAR) nedovoleně bránil Lukáše Sedláka, Columbus si tak zahraje přesilovku.
21:57'
Svěřenci Johna Tortorelly v úvodu druhé třetiny zvyšují své vedení a opět se o to postaral CAM ATKINSON, který z krkolomné pozice a z pádu dokázal dostat kotouč za dezorientovaného Scotta Darlinga. Asistence: Artěmij Panarin.
21:34'
Právě Hamilton to nyní zkusil od modré, střela carolinského zadáka ale zaduněla jen o zadní hrazení.
20:56'
Markus Nutivaara se zbavil napadajícího McGinna, poté ale jen vyhodil puk do útočného pásma, kde se ho zmocnil Dougie Hamilton.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka je za námi a ke spokojenosti zatím mají blíže hosté z Columbusu. Blue Jackets se prezentují velmi trpělivým hokejem a vycházejí z pevné defenzívy, navíc se jim z hole Cama Atkinsona podařilo otevřít skóre. Najdou Hurricanes na svého soupeře recept ve druhé třetině? To začneme zjišťovat v 1:59.
20:00'
19:41'
Ferlandovu střelu z pravého kruhu sice Bobrovskij pouze vyrazil, nikdo v červeném dresu už se ale k dorážce nedostal a Riley Nash poté dostal puk do bezpečí.
19:02'
Až nyní puk vyletěl ze hry a sudí přerušili hru, následovat bude komerční přestávka.
18:26'
Josh Anderson těsně nedosáhl na Bjorkstrandovu průnikovou přihrávku, už dobrých pět minut se hraje bez jakéhokoliv přerušení.
17:38'
Po trmě-vrmě nedaleko střídaček se puku ujal Wallmark, po jehož nahození do útočné třetiny může pokračovat v akci domácího týmu Warren Foegele.
16:47'
Brandon Dubinsky jen protečoval Jonesovu rozehrávku do útočného pásma, kde se ale nejrychleji zorientoval de Haan, a Canes tak mohou založit protiútok.
15:52'
Nash se Sedlákem se prokousali do útočného pásma, tam ale o puk zase přišli. Hurricanes nyní v poklidu rozehrávají a oba týmy střídají.
15:09'
Josh Anderson nabil na levý kruh Jennerovi, po jehož střele z ostrého úhlu zazvonila tyč!
14:16'
Justin Williams pod tlakem jen vyhodil puk do středního pásma, kde se ho ujali Harrington a Werenski.
13:32'
Bobrovskij se nezalekl napadajícího Jordana Staala a šikovně rozehrál puk na volného Jonese, jemuž se ale následně nepodařilo rozehrát.
12:45'
Svěřenci Johna Tortorelly jsou na nohou a opět kombinují v útočném pásmu, žádná další střela z toho ale zatím nepramenila.
11:54'
Hosté se dostávají do vedení! Dubois za brankou Hurricanes přenechal kotouč Artěmiji Panarinovi, který poté našel v mezikruží CAMA ATKINSONA, jehož dělovka prošla až za Darlingova záda. Asistence: Artěmij Panarin a Pierre-Luc Dubois.
10:34'
Savardovu střelu z vrcholu pravého kruhu Darling přizvedl do ochranné sítě, následovat bude komerční přestávka.
10:04'
Hurricanes se usadili v útočném pásmu, zatím z toho ale vyústila pouze nepřesná střela kapitána Williamse.
09:18'
Sedlák vyzval ke skórování Markuse Hännikäinena, jehož následnou střelu z pravého kruhu ale přesouvající se Darling dokázal zneškodnit!
08:26'
Jordan Martinook vyslal na zteč Wallmarka, jehož následnou střelu z pravého kruhu ale Bobrovskij snadno zastavil.
07:37'
Pierre-Luc Dubois hledal v předbrankovém prostoru Atkinsona, jeho střílený pas ale našel jen Calvina de Haana, od nějž se kotouč odrazil do Darlingovy výstroje.
06:44'
Jaccob Slavin zastavil další akci Sedláka, o chviličku později však Riley Nash vybojoval buly v útočném pásmu Blue Jackets.
05:49'
Andrej Svečnikov se v mezikruží dostal k odraženému kotouči a v pádu vystřelil, Sergej Bobrovskij byl ale i tentokrát pozorný.
05:33'
Haydn Fleury vyvezl puk z vlastní třetiny a projel až do soupeřova pásma, načež jednoduchým nahozením vybojoval buly po Bobrovského pravici.
05:10'
Před Scottem Darlingem vznikl další nepřehledný závar, načež domácí brankář pro jistotu zalehl puk a přerušil hru.
04:25'
Sebastian Aho neprošel přes Duclaira, Bobrovskij tak ani tentokrát nemusel zasahovat.
03:36'
Z levého kruhu to vzal na sebe Riley Nash, s jeho střelou si ale Scott Darling poradil a Canes už mohou založit protiakci.
02:48'
Lucas Wallmark nedosáhl na Foegeleho kolmici, načež hostující forvard Lukáš Sedlák dostal puk až k Darlingovi.
01:51'
Po nepovedené rozehrávce Haydna Fleuryho se ke kotouči dostal Brandon Dubinsky, ani jeho akce ale neměla dlouhého trvání.
01:07'
Justin Williams hledal v mezikruží Jordana Staala, ten ale nedostal prudký pas pod kontrolu a Artěmij Panarin následně vyhodil touš na zakázané uvolnění.
00:14'
Jenner s Andersonem si nerozuměli při přechodu do útočné třetiny, Columbusu tak byl odpískán ofsajd.
00:01'

Carolina Hurricanes: Darling (McElhinney) – Slavin, D. Hamilton, de Haan, Faulk, H. Fleury, T. van Riemsdyk – Ferland, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, J. Staal, Williams – Martinook, Wallmark, Svečnikov – Foegele, C. Bishop, Di Giuseppe.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – R. Murray, S. Jones, Werenski, Harrington, Nutivaara, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Jenner, J. Anderson – Dubinsky, Wennberg, Bjorkstrand – Hännikäinen, Riley Nash, Duclair.

Rozhodčí: Schlenker, O'Halloran – Murphy, Tobias.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Na začátku sezóny Blue Jackets často střídali dobré výkony se špatnými a start základní části vůbec nevyšel brankáři Sergeji Bobrovskému, ruský gólman se ale postupně rozchytal do skvělé formy (byť poslední zápas vynechal pro nemoc) a Columbusu se zase daří. Svěřenci Johna Tortorelly s dvoubodovým náskokem vedou Metropolitní divizi a v minulém utkání doma přestříleli zvedající se Floridu vysoko 7:3.