NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Tampa - 22. března 2019   00:00

Carolina
Carolina
09:51' Niederreiter (Aho) • 11:32' D. Hamilton (Svečnikov, J. Staal) • 26:34' J. Staal (T. Teräväinen, Pesce)
3:6
(2:2, 1:0, 0:4)
Tampa
Tampa
03:20' Stamkos  (Hedman, B. Point) • 19:34' T. Johnson  (McDonagh, Kučerov) • 43:35' Cirelli  (Stamkos, Hedman) • 50:09' Callahan  (Hedman, J. T. Miller) • 56:36' B. Point  (Stamkos, J. T. Miller) • 58:55' McDonagh
Carolina
Frederick L'Ecuyer, Chris Rooney – Scott Driscoll, Bryan Pancich
PNC Arena, Raleigh
13 785 diváků
Tampa

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek páteční noci!
Československá stopa v utkání

Erik Černák (TBL) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:31
Jan Rutta (TBL) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:49
Ondřej Palát (TBL) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:01

Petr Mrázek (CAR) do utkání nezasáhl. Byl náhradním brankářem.

Trestné minuty: 14 – 16
Lightning zaznamenali sedmou výhru v řadě za sebou, celkově už 58. výhru v sezoně. V tabulce mají na svém kontě 120 bodů.

Hurricanes třetí výhru po sobě nepřidali. Na Východě stále drží první divokou kartu.
59:45'
Nikdo už nikam nespěchá.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:55'
Tampa právě vstřelila branku!
Je definitivně hotovo! Opuštěnou bránu totiž trefil z vlastní třetiny RYAN MCDONAGH. Bez asistence.
58:26'
Konec oddechového času. Vhazování po pravici Dominguea. McElhinney samozřejmě na střídačce.
58:26'
Oddechový čas pro domácí.
58:26'
Kotouč v ochranné síti za Domingueovými zády.
57:40'
McElhinney na střídačce, Hurricanes zkouší štěstí bez brankáře.
57:01'
Necelé tři minuty do konce třetí třetiny. Podaří se ještě Carolině něco udělat s dnešním zápasem?
56:36'
Lightning mají díky druhé využité početní výhodě dvougólové vedení! Po další pěkné přihrávce Stamkose se z mezikruží prosadil BRAYDEN POINT. Asistence: Steven Stamkos, J. T. Miller.
56:22'
Canes se zatím brání bez větších problémů.
55:21'
Čtyři minuty a 39 vteřin do konce třetí třetiny. Na vhazování po pravici McElhinneyho máme Staal a Point.
55:21'
Komplikace pro Hurricanes. Lightning budou mít po reklamní přestávce k dispozici pátou početní výhodu.
55:21'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Micheal Ferland – 2 min., podrážení).
54:30'
Hra už nebyla dlouho přerušena.
53:52'
Nahození Callahana z pravé strany tečoval před bránou Paquette, McElhinney nyní předvedl důležitý zákrok.
52:36'
Střely na bránu: 27 – 25
52:24'
52:12'
Bleskům nevyšel přechod do útočného pásma – postavení mimo hru.
51:25'
Začala druhá minuta z trestu Svečnikova. Hosté zatím s jednou střelou na bránu. Obstaral ji mimochodem od modré Hedman.
50:24'
Staal a Point v souboji na vhazování po levici McElhinneyho.
50:24'
Po reklamní přestávce uvidíme čtvrtou přesilovou hru Lightning.
50:24'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Andrej Svečnikov – 2 min., vysoká hůl).
50:09'
4:3 pro Lightning! Nahození Hedmana od modré čáry, zleva, tečoval za McElhinneyho šikovně před bránou RYAN CALLAHAN. Zkušený útočník si v den svých narozenin připsal sedmý gól v této sezoně! Asistence: Victor Hedman, J. T. Miller.
49:58'
Těsně před polovinou třetí třetiny je skóre mezi Hurricanes a Lightning nerozhodné, 3:3.
49:28'
Střelecký pokus van Riemsdyka od pravého mantinelu skončil v lapačce Dominguea.
48:38'
Kučerov to zkoušel dvakrát z pravé strany, v obou případech ale dobře zapracovala domácí obrana.
47:40'
Niederreiter měl jedinečnou šanci získat pro Hurricanes vedení 4:3, avšak zleva nedokázal kotouč usměrnit do prázdné brány.
47:22'
Point zkusil štěstí od modré čáry, McElhinney schoval touš ve svém náručí.
47:10'
Čároví odpískali domácím zakázané uvolnění.
46:40'
Staal vystřelil při situaci 2 na 1 z pravého kruhu, Domingue vyrazil puk svou vyrážečkou.
46:13'
Můžeme pokračovat. Vhazuje se po levici McElhinneyho, mezi hokejky Staala a Stamkose.
46:13'
Pokus Palát z pravé strany končí u McElhinneyho, proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.
45:31'
Střely na bránu: 20 – 20
45:09'
Nepřesná rozehrávka Caroliny znamená zakázané uvolnění.
44:55'
Oba týmy v plném počtu.
44:54'
Další nebezpečný střelecký pokus Kučerova, tentokrát od modré čáry, McElhinney měl plné ruce práce.
43:59'
Kučerov z úhlu, zleva, nastřelil horní tyč.
43:35'
Lightning srovnávají na 3:3! Po velmi dobré práci Stamkose skóroval ANTHONY CIRELLI. Jeho sedmnáctý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Steven Stamkos, Victor Hedman.
42:55'
Sledovat budeme hru ve čtyřech. Vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Bolts.
42:55'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Warren Foegele – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., podrážení).
42:20'
Nahození Callahana od pravého mantinelu, McElhinney kotouč bez problémů vyrazil do rohu.
41:55'
Úvodní okamžiky třetí třetiny jsou hodně opatrné.
40:48'
Martinook z pravé strany bekhendem vyzkoušel pozornost Dominguea.
40:28'
Zakázané uvolnění od Hurricanes.
40:01'
Oba týmy se vrátily zpět na ledovou plochu PNC Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za několik málo okamžiků!

39:57'
Ničeho dalšího se ve druhé třetině nedočkáme.
39:44'
Svečnikov zleva před bránu na Teräväinena, Domingue se stačil rychle přemístit.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:40'
Oba brankáři nyní mohou být naprosto v klidu. Jeden neúspěšný útok střídá druhý.
37:10'
Coburn zkoušel štěstí od modré, z pravé strany, avšak minul McElhinneyho svatyni.
36:29'
Po špatné rozehrávce McDonagha mohl střílet ze středu útočného pásma Aho, Domingue připraven na správném místě.
36:22'
Zakázané uvolnění od hostujících hokejistů, hra se vrátí zpět před Dominguea.
35:55'
Čtyři minuty a pět vteřin do konce druhé třetiny. Staal a Miller na vhazování po levé ruce Dominguea.
35:55'
Domingue zastavil střelecký pokus Slavina z levé strany, je tu další z reklamních přestávek.
35:04'
Tampa je ve druhé třetině lepším týmem. Dokáže nyní převahu přetavit ve vyrovnávací gól?
34:40'
Icing ze strany Canes. Vhazovat se za malý moment bude před McElhinneym.
33:05'
Stamkos měl před bránou velmi dobrou příležitost srovnat skóre, avšak na bekhendové zakončení neměl moc času.
32:10'
Hostům odpískána přihrávka rukou, následovat bude další vhazování poblíž Dominguea.
32:01'
Střely na bránu: 15 – 13
31:15'
Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Tampy Bay.
31:01'
Odehráno 31 minut, Hurricanes vedou doma nad Lightning 3:2.
30:46'
Konec reklamní přestávky, Aho a Cirelli v souboji na vhazování po levici Dominguea.
30:46'
Domingue má kotouč ve své moci, pokračovat budeme po reklamní přestávce.
28:12'
27:11'
Hosté v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.
26:34'
Carolina právě vstřelila branku!
Hurricanes podruhé v zápase vedou! Prosadil se JORDAN STAAL, jenž se po levé straně dostal do úniku a následně Dominguea v brankovišti vykoupal forhendovým blafákem. Asistence: Teuvo Teräväinen, Brett Pesce.
26:12'
Poměr sil na hřišti se nám srovnává. Vhazování po levici McElhinneyho.
26:12'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Dougie Hamilton – 2 min., faul loktem).
26:01'
Hra je přerušena. V útočném pásmu se srazili Aho a Niederreiter. Oba se přitom z ledu sbírají poměrně těžce.
25:11'
V pořadí třetí přesilová hra pro Hurricanes. Vhazuje se po pravici Dominguea.
25:11'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jan Rutta – 2 min., držení).
24:42'
Puk si to namířil do hlediště, vhazovat by se následně mělo ve střední třetině.
24:25'
Zakázané uvolnění Blesků.
23:54'
23:49'
Střela Stamkose z levého kruhu, následovala ještě dorážka Millera z těsné blízkosti, McElhinney ale svůj tým podržel.
22:56'
Canes se snažili zaútočit při vlastním oslabení, avšak se dostali do ofsajdu.
22:45'
Kučerov střílel dvakrát z pravé strany, McElhinney však v obou případech připraven.
21:54'
Bude i druhá početní výhoda Lightning úspěšná? Vhazování po levici McElhinneyho.
21:54'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Lucas Wallmark – 2 min., podrážení).
20:58'
Svečnikov se snažil dostat za obranu soupeře, dobrou defenzivní práci ale nakonec odvedl Sergačjov.
20:13'
První střelu druhé třetiny obstaral zprava bekhendem Niederreiter, Domingue dával pozor.
20:01'
Hokejisté Caroliny a Tampy jsou zpět na ledě PNC Areny. Druhá část odstartuje za malou chvíli.

19:34'
2:2! Autorem gólu je TYLER JOHNSON, který na McElhinneyho vyzrál dorážkou z těsné blízkosti, trochu se štěstím. Pro amerického útočníka sedmadvacátý gól v sezoně! Asistence: Ryan McDonagh, Nikita Kučerov.
19:09'
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:10'
Ještě necelá minuta do konce přesilové hry domácích.
17:54'
Útočná akce Wallmarka po levé straně neměla dlouhého trvání, Tampa se znovu osvobodila.
17:20'
Lightning velmi dobře brání vlastní modrou čáru.
16:09'
Domácí v plném počtu. Začíná jejich přesilovka.
15:57'
Johnson vystřelil zprava nepřesně.
15:27'
Nahození McDonagha z levé strany McElhinneymu výrazné potíže nenadělalo.
14:09'
Sledovat budeme hru ve čtyřech. Vhazování v neutrální zóně, před střídačkou Hurricanes.
14:09'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Trevor van Riemsdyk – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 5 min., naražení zezadu + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování). Trest odpyká Mathieu Joseph.
14:09'
V obranné třetině Canes došlo k menší potyčce. Zda se bude vylučovat, to se dozvíme po reklamní přestávce.
13:40'
Bolts hrají více na kotouči, do střelecké pozice se jim ovšem dostat nedaří.
12:29'
Icing v podání Caroliny.
12:21'
Střely na bránu: 11 – 4
11:32'
Hurricanes otáčejí skóre ve svůj prospěch! Z mezikruží Dominguea prostřelil DOUGIE HAMILTON. Jeho čtrnáctá trefa v sezoně 2018/2019, 2:1! Asistence: Andrej Svečnikov, Jordan Staal.
10:51'
Zpět do akce! Vhazuje se v obranné zóně Tampy Bay, po levici Dominguea, mezi hole Staala a Cirelliho.
10:51'
Puk mimo hrací plochu, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.
09:51'
Těsně před polovinou první třetiny máme srovnáno, 1:1! Z levé strany skóroval NINO NIEDERREITER. Pro bývalého útočníka Minnesoty Wild jednadvacátý gól v této sezoně! Asistence: Sebastian Aho.
09:24'
Van Riemsdyk vypálil zprava bez přípravy, Domingue našel kotouč ve své rukavici.
09:01'
Postavení mimo hru ze strany domácího týmu.
08:21'
08:21'
McElhinney má puk ve svém držení, proběhne první reklamní přestávka.
08:00'
Carolina následně vyhodila touš přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
07:55'
Paquette po návratu z trestné lavice střílel zleva z dobré pozice, avšak minul tři tyče.
07:42'
06:58'
Canes se jinak ani příliš nedaří držet v útočném pásmu.
06:43'
Polovina z trestu Paquettea je minulostí, Domingue zatím zasahovat nemusel.
05:42'
První početní převaha nyní také pro Hurricanes. Vhazuje se po pravici Dominguea.
05:42'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., podrážení).
05:06'
Střely na bránu: 3 – 1
04:43'
Nahození Killorna z levé strany McElhinneyho nezaměstnalo.
03:57'
Střelecký pokus Hamiltona od modré, z pravé strany, zablokoval hned první bránící hráč – Palát.
03:20'
Využitá přesilovka Lightning! Z levého kruhu pro vhazování se trefil parádně pod horní tyč STEVEN STAMKOS. Pro kapitána Blesků osmatřicátý gól v letošní sezoně! Asistence: Victor Hedman, Brayden Point.
02:43'
Téměř konec třetí minuty, Lightning si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání.
02:43'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Nino Niederreiter – 2 min., nedovolené bránění).
01:36'
Vhazovalo se v obranné zóně Blesků, po levici Dominguea.
01:34'
Brána za Domingueovými zády je mimo své obvyklé postavení, hra je tedy přerušena.
01:10'
První střelu na bránu obstaral z levé strany de Haan, Domingue pozorný.
00:37'
Kotouč na střídačce hostů, vhazovat by se podle signalizace sudích mělo znovu před Dominguem.
00:06'
Tampa uspěla na vhazování, následně ovšem puk vyhodila na icing.
00:01'
Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Wallmark a Cirelli, jdeme na to!
Hymna je minulostí, zápas mezi Hurricanes a Lightning co nevidět začne.
Obě zahajovací formace stojí na modrých čarách, v PNC Areně zazní americká státní hymna.
Zahajovací formace

CAR: McElhinney – Slavin, Hamilton – Ferland, Wallmark, Martinook

TBL: Domingue – McDonagh, Černák – Killorn, Cirelli, Joseph
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

CAR: Curtis McElhinney – 35 let, CAN
→ Z:28 REC:18-8-2 PR:2.50 %ÚS:91.6

TBL: Louis Domingue – 27 let, CAN
→ Z:25 REC:20-5-0 PR:2.88 %ÚS:90.8

Carolina Hurricanes: McElhinney (Mrázek) – Slavin, D. Hamilton, Pesce, Faulk (A), de Haan, T. van Riemsdyk – Niederreiter, Aho, Williams (C) – Svečnikov, J. Staal (A), T. Teräväinen – Ferland, Wallmark, Martinook – B. McGinn, McKegg, Foegele.

Tampa Bay Lightning: Domingue (Vasilevskij) – Hedman (A), Sergačjov, McDonagh, Černák, Coburn, Rutta – Palát, Stamkos (C), J. T. Miller – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Joseph – Gourde, Paquette, Callahan (A).

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Chris Rooney – Scott Driscoll, Bryan Pancich.
Příjemný čtvrteční večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Carolina Hurricanes a Tampa Bay Lightning.

TAMPA BAY LIGHTNING
- 1. místo v Atlantické divizi (118 bodů)

Lightning se na hřišti Hurricanes pokusí zapsat sedmou výhru v řadě za sebou. V minulém duelu zvítězili na ledové ploše Washingtonu Capitals 5:4 v prodloužení. V Raleighu odehrají druhé utkání z třízápasového tripu. Venku mají jinak bilanci 26-7-2.

CAROLINA HURRICANES
- 1. divoká karta na Východě (87 bodů)

Hurricanes mají na svém kontě dvě výhry po sobě, když zdolali Buffalo Sabres 4:2 a Pittsburgh Penguins 3:2 po samostatných nájezdech. Proti Lightning odehrají třetí utkání ze série pěti zápasů doma v řadě. Ve své aréně doposud zaznamenali bilanci 20-11-4.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Carolina Hurricanes a Tampa Bay Lightning. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v PNC Areně vhozeno krátce po 00:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.