NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Washington - 15. prosince 2018   01:30

Carolina
Carolina
00:47' Martinook (Aho) • 13:18' Aho (T. Teräväinen) • 24:39' Aho (Faulk, T. Teräväinen) • 26:41' T. Teräväinen (Svečnikov, Aho) • 53:48' Williams
5:6
(2:1, 2:3, 1:1 - 0:0)

1:2 (SN)

Washington
Washington
03:56' Ovečkin  (Siegenthaler, Dowd) • 32:37' T. Wilson  (Kuzněcov) • 37:25' Ovečkin   • 38:19' Boyd   • 49:49' Ovečkin  (Carlson, Bäckström) • ' J. Vrána

3. Teuvo Teravainen (CAR) – 1+2
Bylo to divoké, ale nakonec je celý zápas rozhodnut v nájezdech z hole českého útočníka Jakuba Vrány!

Carolina ve druhé části vedla už 4:1, během necelých 8 minut ale dokázali Capitals vyrovnat. Ve třetí části poté Ovečkin dokonal hattrick a poslal svůj do vedení, ovšem skóroval i druhý kapitán a zápas šel do prodloužení, následně nájezdů. Tam rozhodl český útočník a bonusový bod tak bere Washington.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
Autorem vítězné branky je JAKUB VRÁNA.
Jakub Vrána se rozjel také pomalu, vybral si střelu k Darlingově levé tyčce a skóruje, je rozhodnuto!
McGinn taktéž není úspěšný.
Ellerovu střelu Darling vyráží nad branku.
Williams pomalým nájezdem neuspěl.
Bäckström ale konec odmítá, tentokrát už Darling mezeru mezi betony nechal.
Hamilton rozhýbal Holtbyho a bekhendem zasunul do prázdné branky!
Střelec Ovečkin taktéž neúspěšný.
Di Giuseppe se snažil brankáře rozhýbat, trefil ale jen vyrážečku.
Kuzněcov jel velmi pomalu, také mířil mezi betony, ani on neuspěl.
Slavin zkoušel zvláštní střelu bekhendem, Holtby se ale ani nehnul a chytá.
Oshie se rozjel jako druhý, mezi betony ale skulinku nenašel.
Janne KUOKKANEN neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nabídlo hlavně přesilovku domácích, ti ji ale nedokázali využít, a tak se dnes podíváme i na samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:35'
Rychlé přihrávky u modré, na konci pálil Aho a pravou tyčku Holtbyho branky minul i centimetry!
64:13'
Následně stejný hráč, stejné místo, stejně nepřesné.
63:59'
Po rychlé kombinaci od modré pálil Faulk, branku ale o kousek minul.
63:36'
Hosté na úvod hned vyhazují.
63:25'
Slavin se dral mezi kruhy ke střele, Niskanen (WSH) ho ale poslal nedovoleně k zemi a je tu přesilovka pro domácí!
62:57'
Malá domů v podání Hurricanes, Darling tak fotbalové pomáhá svému týmu s rozehrávkou.
62:38'
Carolina se ujímá puku, trochu uklidňuje hru a pomalu přechází do útočného pásma.
61:52'
Přečíslení tří na jednoho zakončoval Wilson, Darling ale předvedl hbitost a puk dokázal vyrazit!
61:15'
Kuzněcov a Oshie zamotali domácím obráncům hlavy, byla z toho ale jen střela mimo branku.
60:49'
Dlouho si ale puk neudrželi a musí se bránit, Kuzněcov dělá veliké problémy!
60:17'
Ovečkin přebral puk, objel s ním celé pásmo, poté ven, pak zase zpět a přišel o puk, domácí mohou zaútočit.
60:01'
Neskutečné, úžasné! Jinak se tento zápas nedá popsat. Po třech třetinách tu máme deset branek a budeme svědky prodloužení. Washingtonu se podařilo v polovině třetí části díky Ovečkinovi dokonat obrat, jenže poté Holtby daroval vyrovnávací branku Williamsovi. Jdeme tedy na další porci pěkných akcí!
60:00'
59:48'
Sedmadvacátá střela Capitals na branku přináší zákrok a ještě jedno vhazování v útočném pásmu.
59:32'
Kuzněcov mohl rozhodnout, jeho střela ale zamířila nad branku.
59:06'
Hosté jen nahazují do pásma a vyčkávají ve středu hřiště.
58:22'
Hra má obrovské tempo, poslední minuta se raketově blíží. Aktuálně se Carolina snaží rozehrát z vlastního pásma.
57:50'
Wilson ukázal, že umí kromě hitů i hrát hokej, šikovně obral soupeře ve středním pásmu, zatáhl jej do pásma a hned zadovkou hledal Ovečkina. Ten ale dobře tísněn nedokázal vystřelit.
57:08'
Washington se na chvíli usadil v pásmu, Aho ale předvedl perfektní obranou práci. Nejprve zasáhl před brankou, poté u mantinelu získal puk a vyvezl ho.
56:29'
V tomto zápase je remíza pro oba nepřípustná. Alespoň dle výkonu to tak vypadá, tři minuty do konce hrají oba celky dopředu, na obranu se moc nehledí.
55:46'
Eller dostat krásnou přihrávku mezi kruhy, z první pálil přímo na branku, o kousek ji ale minul.
54:42'
Mohlo být zase o zábavu postaráno! Před brankou se najednou objevil Aho, dostal rychlý pas, který chtěl jen usměrnit, Holtby ale dobře vyjel, zmenšil střelecký úhel a puk zachytil!
54:20'
Necelých šest minut před koncem třetí části tak jedeme znovu od začátku.
53:48'
Carolina právě vstřelila branku!
Obrovská chyba Holtbyho! Brankář Capitals za brankou zachytil puk a chtěl jej vzduchem vyhodit, avšak trefil boční síť své branky. Puk se tak odrazil přímo před ní, kde už čekal napadající kapitán JUSTIN WILLIAMS a bez problémů jej poslal bekhendem do odkryté klece. Bez asistence.
53:19'
Rask se dostal ke střele z vrcholu kruhu, Holtby se ale pozorně a hbitě vyráží, Caps následně vyhazují.
52:56'
Carolina se ale při přesilovkách nemůže pořádně udržet v pásmu.
51:49'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., vysoká hůl).
51:47'
V rychlém protiútoku už mohl Ovečkin z mezikruží pálit, puk chtěl ještě ale přenechat na lépe postaveného Oshieho. Tomu ale puk utekl, následně mu jej sebral obránce, kterého navíc fauloval.
50:42'
Zabere Aho, vyrovná pro svůj tým skóre a taktéž završí hattrick? Devět minut do konce třetiny, času je tedy dost.
49:49'
Washington právě vstřelil branku!
Čepice na led, máme tady hattrick! ALEXANDR OVEČKIN tak jak ho známe, připraven na levém kruhu na přesnou přihrávku. Ta přišla, ruský sniper se opřel do puku a přidal svůj již 237. přesilovkový gól! Capitals tak otáčejí skóre ve svůj prospěch! Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström
49:20'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Martinook – 2 min., sekání).
49:20'
Wilson se chytal střílet z mezikruží, byl ale seknut, za což následuje trest. Poté se ale ještě u pravé tyčky dostal puk na hokejku Vrány, ten byl ale ve velkém úhlu a branku tak o kousek minul.
49:00'
První polovina třetí části je prakticky za námi a utekla velmi rychle, oba celky mají veliké šance, brankáři ale drží.
48:17'
McGinn se snažil uspět střelou schovanou za hráči, na branku to ale skoro nedoletělo. Na druhé straně vedl protiútok Svečnikov, jeho zadovka však cíl také nenašla.
47:50'
Svečnikov se snažil ve středním pásmu rychle rozehrát, nakonec je z toho ale jen zakázané uvolnění.
47:20'
Krásná akce domácích! Williams dostal od mantinelu přihrávku mezi kruhy, kde se zjevil zcela osamocen před Holtbym, avšak bekhendovým blafákem na kanadského brankáře nevyzrál!
46:43'
Hra je přerušena pro ofsajd a na řadě je komerční pauza.
46:32'
Carolina napadá hodně vysoko hned ve třech hráčích, i tak se ale daří Washingtonu rozehrát a dostat se z obraného v pásma.
45:19'
Kempný je na ledě, hosté oslabení přežili, navíc si připsali jednu obrovskou šanci.
44:51'
Po další snaze dostat se do pásma nemůžou být domácí spokojení, Capitals opět vyhazují na druhou stranu kluziště.
44:29'
Hokejisté Washingtonu se snažili vyhodit, puk si to ale namířil s odrazem mimo hřiště. Vhazuje se ve středním pásmu.
44:06'
Snadný zákrok pro Holtbyho, domácí alespoň vybojovali vhazování v útočném pásmu.
43:39'
Obrovská šance Capitals v oslabení! Wilson získal v obranném pásmu puk, na druhé straně mu sekundoval Eller. K prvnímu jmenovanému se dostal puk zpět přímo na střelu, avšak Darling se po vzoru Haška převalil na záda a s betony nad hlavou puk vyrazil!
43:19'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Michal Kempný – 2 min., hákování).
43:00'
Caps dlouho kombinovali v pásmu, celou dobu hledali Ovečkina. Ten se v momentě kdy se dostal k puku rozhodl vystřelit, avšak na Darlinga si nepřišel.
42:31'
Po krátkém tlaku se Capitals se domácí nedostávají z obranného pásma, pouze vyhazují na zakázané uvolnění.
42:06'
Na druhé straně ale Washington dvakrát zahrozil, Darling ale dokázal pokrýt dvě ostré střely.
41:26'
Aho se rozjel po levé straně a prodral se až před branku a útočil na hattrick, jeho zakončení ale do sítě neprošlo!
40:53'
Carolina se ale i nadále drží v útočném pásmu, hostům se vůbec nedaří rozehrát.
40:28'
Domácí se ihned po buly natlačili do útočného pásma, kdy se Wallmark snažil nahazovat před branku, puk ale skončil pouze u brankáře.
40:01'
Ze statistik: Na obou stranách máme dvoubrankové střelce. Za Carolinu se dvakrát prosadil Sebastian Aho, který navíc získal i dvě asistence, na straně Capital je to poté Alexandr Ovečkin.
Máme za sebou již druhou třetinu a byla tedy řádně divoká. Carolina odskočila již do tříbrankového vedení, avšak Capitals se podařilo během necelých osmi minut tuto ztrátu dorovnat. Třetí část tak bude velmi zajímavá a doufejme, že nabídne i nadále tak pohledný hokej!
40:00'
38:19'
Je vyrovnáno! Zakončení od modré čáry tečoval těsně před brankářem TRAVIS BOYD, jenž mu nedal šanci a stav zápasu je během chvíle 4:4!
37:25'
A už je to pouze o jeden gól. ALEXANDR OVEČKIN naznačil střelu, kterou ještě chvíli přidržel. Jeho následná rána skončila u pravé tyče a už je to pouze o gól.
35:25'
Z branky musel vyjet Braden Holtby, když proti němu uháněl soupeř. Hostující brankář si poradil a puk dostal do neutrální zóny.
32:56'
Brett Pesce zavezl puk do útočného pásma, kde jej jen nahodil na zadní mantinel. Utkání po druhé brance Capitals dostává nový náboj.
32:37'
Kuzněcov vyzkoušel pozornost Darlinga, který jeho střelu srazil před sebe. Zde už stál agilní Wilson, který první dorážkou donutil Darlinga k dalšímu zákroku, ale i tentokrát z něj puk vypadl. Toho náležitě využil TOM WILSON, který doklepl puk za bezmocného brankáře. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.
26:41'
Carolina dokázala využít druhou přesilovou hru ve druhé třetině. Svečnikov za bránou u mantinelu vyhrál v souboji puk, naservíroval ho na levý kruh pro TEUVA TERÄVÄINENA a ten už se zakončením k levé tyči nemýlil. Asistence: Andrej Svečnikov a Sebastian Aho.
25:03'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., nedovolené bránění).
24:39'
Využitá přesilová hra. Puk se po ose Teräväinen – Faulk dostal u modré čáry až na hůl SEBASTIANA AHA, který střelou z prvního doteku nedal Holtbymu šanci na zásah. Aho vymetl pavučinu v pravém horním rohu hostující svatyně. Asistence: Justin Faulk a Teuvo Teräväinen.
24:00'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., držení).
20:01'
První třetina začala hodně divoce. Už po 47 sekundách šla do vedení Carolina zásluhou Martinooka. Hosté však dokázali velmi rychle odpovědět Ovečkinem, aby o deset minut později potrestal Carlsonovu ztrátu puku ve středním pásmu Sebastian Aho brankou v oslabení, čímž uzavřel střelecký účet první periody. Hurricanes tak vedou po prvních dvaceti minutách 2:1.
20:00'
13:18'
Carlson ve středním pásmu ztratil puk, při otočce fauloval napadajícího Teräväinena, který ale stihl ještě před faulovem vyslat do osamoceného úniku SEBASTIANA AHA. Druhý jmenovaný bekhendovým blafákem roztáhl Holtbymu nohy, pod kterými poslal touš do branky ve vlastním oslabení. Asistence: Teuvo Teräväinen.
11:54'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Dougie Hamilton – 2 min., vysoká hůl).
10:08'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Madison Bowey – 2 min., držení hole).
07:59'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Madison Bowey – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Warren Foegele – 2 min., nesportovní chování).
03:56'
Hosté se dostali ve třech do útočného pásma, puk putoval ze středu na vrchol levého kruhu, kde zaklekl ke své oblíbené střele ALEXANDR OVEČKIN a poslal puk milimetrově k pravé tyči. Asistence: Jonas Siegenthaler a Nic Dowd.