NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Montreal - 10. prosince 2018   00:00

Chicago
Chicago
19:02' P. Kane (Seabrook, DeBrincat) • 32:55' P. Kane (Kahun, E. Gustafsson)
2:3
(1:2, 1:0, 0:1)
Montreal
Montreal
06:05' Domi  (Reilly, Drouin) • 07:36' S. Weber  (Agostino, Chaput) • 58:43' Tatar  (Petry, Kotkaniemi)
Chicago
Crawford (C. Ward) – Jokiharju, Keith (A), Manning, Seabrook (A), C. Murphy, E. Gustafsson – Saad, J. Toews (C), Perlini – P. Kane, Anisimov, Hayden – DeBrincat, D. Strome, Fortin – Krüger, Kämpf, Kahun.
Garrett Rank, Ghislain Hebert – Mark Shewchyk, Ryan Galloway
United Center, Chicago
Montreal
Price (Niemi) – S. Weber (C), Kulak, Petry, Schlemko, Jo. Benn, Reilly – A. Shaw, Domi, Drouin – Gallagher (A), Danault, Tatar – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron (A) – Deslauriers, Chaput, Agostino.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Bodyčeky: 35:23
Je konec. Chicago bylo velice blízko k zisku alespoň bodu po šesti bezbodových zápasech, ale nakonec to ani na sedmý pokus nevyšlo, jelikož Montreal zvítězil 3:2.
Ve 33. minutě dostal Patrick Kane nabito na pravou stranu a ránou z první pod horní tyč srovnal stav na 2:2. Chicago bylo ve druhé periodě lepším týmem, ale utkání ve svůj prospěch neobrátilo.
Ve třetí třetině jsme byli svědky pořádné porce vyloučení a když už se zdálo, že se pomalu schyluje k prodloužení, tak v 59. minutě vyslal Petry tvrdou ránu, kterou tečoval Tatar a ten překonal domácího gólmana a zajistil Canadiens třetí výhru v řadě.

59:52'
Carey Price vyrazil střelu od modré čáry.
59:45'
Oddechový čas pro domácí.
59:45'
Posléze Canadiens opět vyhodili, ale tentokrát už z toho zakázané uvolnění je.
59:29'
Hostům se následně povedlo vyhodit tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
59:14'
Chicago hraje bez brankáře!
59:05'
Domácí drží kotouč ve středním pásmu.
58:43'
Montreal právě vstřelil branku!
Tak to je nečekané, jelikož hosté jdou před koncem základní hrací doby zpátky do vedení! Jeff Petry vypálil od modré rány prudkou střelu, kterou tečoval TOMÁŠ TATAR a Corey Crawford byl bez šance. Asistence: Jeff Petry a Jesperi Kotkaniemi.
57:57'
Nyní to v United Center zahučelo, jelikož Carey Price předvedl zákrok holí, ale následně ji ztratil, ovšem toho domácí nevyužili a následnou střelu poslal přímo doprostřed brány, kde byl hostující gólman připraven.
57:12'
56:50'
Posléze to zase zkoušel Brent Seabrook, ale jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.
56:26'
Crawford si opět poradil se střelou Kenea z pravé strany.
56:16'
Opět drží Chicago soupeře pod tlakem, ale následně skončil kotouč v ochranné síti a hra je přerušena.
55:52'
Seabrookova rána od modré byla tečována, ale skončila vedle hostující svatyně.
55:32'
Kaneova rána z pravé strany minula branku a hattrick tak zatím nepřišel.
55:12'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brendan Gallagher – 2 min., vysoká hůl).
54:45'
54:25'
A opět Canadiens vyhodili kotouč a vypadá to, že ani tato přesilovka gól nepřinese.
53:55'
Následně se Montrealu opět povedlo vyhodit kotouč a třetí třetina je tak velice vyrovnaná i v přesilovkách.
53:22'
Brent Seabrook se dostal ke střele, ale ta letěla pouze vedle hostující svatyně.
52:45'
Montreal nevyužil přesilovku a nyní se tak bude muset pro změnu opět bránit v oslabení. Ovšem to až po komerční přestávce.
52:45'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Artturi Lehkonen – 2 min., podrážení).
52:36'
Corey Crawford si poradil se střelou od modré čáry a Chicago tak přečkalo i tuto přesilovou hru.
52:36'
52:12'
Následně přišel ofsajd Montrealu, kterému se tak dnešní přesilovky nedaří.
52:01'
Posléze se navíc Canadiens dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před bránu Price.
51:51'
Domácí se nyní už po velkém tlaku osvobodili a byli odměněni potleskem.
51:32'
Domácí jsou ve čtyřech.
51:17'
Brendan Gallagher číhal před bránu, ale nakonec netečoval střelu od modré.
50:56'
Tatar se nedostal ke střele před brankou, ale hosté jsou stále u kotouče.
50:36'
Tak tohle je pro domácí velký problém, jelikož Montreal bude mít skoro minutu přesilovku 5 na 3.
50:36'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Connor Murphy – 2 min., vysoká hůl).
50:06'
Canadiens se posléze dostali do zakončení, ale kotouč Crawford za svá záda nepustil.
49:50'
Nyní ovšem přišel ofsajd ze strany Montrealu a následuje vhazování ve středním pásmu.
49:31'
Montreal přečkal šest minut v oslabení a nyní bude mít k dispozici přesilovku, která může být rozhodující deset minut před koncem základní hrací doby.
49:31'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brandon Saad – 2 min., nedovolené bránění).
48:15'
Chicago nevyužilo šestiminutovou přesilovou hru a to Montreal může nakopnout.
47:58'
47:42'
Tentokrát se už Canadiens podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a vypadá to pro Montreal dobře.
47:25'
A po pár sekundách přišla další rána Erika Gustafssona, ovšem Carey Price je ke konci oslabení pozorný.
47:21'
Krátce po buly přišla tvrdá rána Erika Gustafssona, ale ta skončila jen v moci Careyho Price.
47:18'
A opět vypálil Kane, ovšem Carey Price tentokrát už chytil kotouč do lapačky a unavená čtveřice hráčů Montrealu může vystřídat.
47:06'
Blackhawks svírají soupeře, ale Carey Price si následně poradil se střelou Kanea.
46:46'
Posléze vypálil Patrick Kane z pravé strany, ale minul bránu soupeře.
46:22'
Kane se ocitl osamocený před bránou, ale byl zády k hostující svatyni a nedokázal tak vystřelit.
45:58'
Montreal se už čtyři minuty v oslabení ubránil bez nějakých problémů.
45:35'
Canadiens se posléze povedlo vyhodit kotouč ze svého pásma.
45:22'
Erik Gustafsson to zkusil od modré, ale jeho ránu zlikvidoval Carey Price.
45:19'
Ovšem Montreal se zatím brání době a opět vyhodil kotouč.
44:36'
Chicago tak pokračuje v přesilové hře, když měl Dylan Strome krev na obličeji po vysoké holi Benna.
43:58'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jordie Benn – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).
43:19'
Domácí si vytvořili šanci, ale tu zlikvidoval Carey Price a stav je tak nadále nerozhodný.
42:31'
Montreal se v oslabení dostal do dobré šance, ale nakonec minul domácí svatyni.
41:58'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Tatar – 2 min., krosček).
41:55'
Alex DeBrincat mohl otočit stav utkání, ale minul hostující svatyni.
41:35'
Posléze přišlo jen zakázané uvolnění domácích.
41:22'
A další ofsajd Montrealu a následuje tak vhazování ve středním pásmu.
40:56'
Posléze se Chicago dostalo ke střele, ale ta nakonec nic vážnějšího nepřinesla.
40:32'
40:15'
Canadiens se v přesilové hře dopustili jen ofsajdu a vypadá to, že ani tato početní výhoda Montrealu nebude proměněna v branku.

Bodyčeky: 12:8
Druhá dvacetiminutovka je u konce a Chicagu se povedlo srovnat. Ve 33. minutě dostal Patrick Kane nabito na pravou stranu a ránou z první pod horní tyč srovnal stav na 2:2. Chicago bylo ve druhé periodě lepším týmem, ale utkání ve svůj prospěch zatím neobrátilo. Montreal bude ve třetí periodě pokračovat v přesilové hře něco málo přes půl minuty.
40:00'
39:42'
Blackhawks se opět podařilo dostat, až do útočného pásma.
39:18'
Ani tato přesilovka Montrealu není příliš dobrá a je to spíše Chicago, které je nebezpečnější.
38:58'
David Kämpf se v oslabení dostal ke střele, ale Carey Price vymrštil svůj beton.
38:32'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (John Hayden – 2 min., hrubost).
38:32'
Corey Crawford si poradil s nahozeným puk na jeho bránu a posléze přišla menší strkanice, ale nebylo z toho nic vážnějšího.
37:44'
Nyní se Montreal dopustil pouze zakázaného uvolnění a následuje tak vhazování ve středním pásmu.
37:26'
Opět je u puku Chicago, které předvádí ve druhé třetině dobrý výkon.
36:19'
Domácí hráči jsou nyní odměněni potleskem, jelikož nebyli daleko obratu dnešního zápasu, ale tentokrát Kane ani Toews nepřekonali Pricea. Následuje komerční přestávka.
35:07'
34:39'
Posléze vypálil Jeff Petry jen do mantinelu a poté se Chicagu opět povedlo vyhodit kotouč.
34:12'
Opět se Blackhawks povedlo vyhodit kotouč ze své třetiny.
33:43'
Útok hostů skončil jen pukem mimo hrací plochu a první přesilová hra Montrealu zatím nic nepřináší.
33:07'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Marcus Krüger – 2 min., držení).
32:55'
Chicago právě vstřelilo branku!
A je srovnáno! Krátce po buly se k puku dostal Dominik Kahun, který našel na pravé straně volného PATRICKA KANEA a ten ránou z první pod horní tyč dává svou druhou branku v dnešním zápase. Asistence: Dominik Kahun a Erik Gustafsson.
32:50'
Domácí se nyní dostali ke střele, ale s tou si opět poradil Carey Price.
32:36'
Montreal má nyní o něco lepší pasáž, než domácí soupeř, ale Corey Crawford zatím drží svůj tým.
31:29'
Brendan Gallagher neprocedil puk na domácí svatyni a Blackhawks ho následně vyhodili.
31:08'
Posléze opět přikryl kotouč svou lapačkou Carey Price a následuje komerční přestávka.
30:19'
Anisimova střela z první od modré byla nebezpečná, ale Carey Price jí nakonec dokázal vyrazit.
30:00'
Polovina základní hrací doby je u konce a Montreal stále vede těsně 2:1. Dnes vidíme vyrovnaný zápas, ze kterého mají o něco víc Canadiens, ale Blackhawks se snaží přerušit šestizápasovou sérii proher.
29:19'
Michael Chaput se snažil dostat do útočného pásma středem hrací plochy, ale obrana Blackhawks mu v tom zabránila.
28:43'
Obránci Montrealu si poradili s presinkem soupeře, ale následně útok Canadiens nic nevymyslel.
27:53'
Domácí mužstvo se dopustilo dalšího zakázaného uvolnění a bude to tak další buly před svatyní Coreye Crawforda.
27:24'
Paul Byron se velice dobře nacpal za obránce domácích a mohl si tak vybrat, kde zakončí, ovšem puk skončil pouze v moci Crawforda.
27:02'
Brendan Gallagher zkoušel vystřelit z otočky, ale puk zamířil pouze vedle domácí svatyně.
26:17'
Poté přišel ofsajd ze strany Canadiens a následuje tak vhazování ve středním pásmu, ale to až po komerční přestávce.
25:54'
Nyní se hra přerušila, jelikož se Chicago dopustilo zakázaného uvolnění. Následně to v United Center zahučelo, jakoby následovala rvačka, ale ta nakonec nepřišla.
25:46'
Jesperi Kotkaniemi se skvěle dostal do útočného pásma a posléze předal kotouč Miku Reillymu, který vypálil tvrdou střelu do masky Crawforda a hra je tak přerušena.
25:13'
Nyní přišlo zakončení ze strany hostů, ale s tím si bez problémů poradil Corey Crawford.
24:33'
Poprvé od začátku druhé periody se hra přerušila, když si Carey Price připsal úspěšný zákrok.
23:57'
Ve velké šanci se po parádní přihrávce z pravé strany ocitl Tomáš Tatar, ale jeho zakončení skončilo na tyči!
22:56'
Následně se k puku sice dostali Canadiens, ale ti ho jen vyvezli a nahodili do útočné třetiny.
22:27'
Nyní už se Blackhawks dostali do pásma soupeře, ale zatím beze střely na branku.
21:55'
Domácí jsou zatím ve druhé třetině velice aktivní a stále jsou u kotouče.
20:50'
Kane si nezpracoval ideálně skvělý pas za obranu.

Bodyčeky: 6:10
Krátce po siréně ukončující první třetinu došlo k menší strkanici, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího. Montreal tak vede 2:1. Už v 7. minutě poslal hosty do vedení Max Domi. O minutu později zvýšil náskok na dvě branky Shea Weber. Ke konci třetiny získalo Chicago už třetí přesilovku a nakonec se mu podařilo ve 20. minutě skórovat, když se prosadil nejproduktivnější hráč domácích Patrick Kane.
20:00'
19:47'
Montreal se nyní dopustil ofsajdu a následuje vhazování ve středním pásmu.
19:02'
Domácí se konečně dočkali využité přesilovky a snižují tak na rozdíl jediné branky. Seabrook posunul kotouč na PATRICKA KANEA, který z pravého kruhu vypálil přesně k pravé tyči. Asistence: Brent Seabrook a Alex DeBrincat.
18:56'
Alex DeBrincat udělal kličku na střed, ale následně vypálil jen do obránce soupeře.
18:18'
Chicago má už třetí přesilovku v úvodní třetině, ale posléze se hostům opět podařilo vyhodit kotouč.
18:03'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Shea Weber – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
17:52'
Brendan Gallagher si zkoušel vytáhnout kotouč u první tyče, ale nakonec se obrana domácích ubránila.
17:25'
Tatar byl u kotouče jako první, když Chicago jen nahodilo puk do útočného pásma.
16:45'
Útok domácích je velice kostrbatý a Blackhawks se tak nemohou dostat do nějaké šance.
15:33'
Atmosféra v United Center je velice tichá a jde tak poznat, že Chicago neprožívá dobré období.
15:04'
Alexandre Fortin sice nabral rychlost, ale nakonec se nedokázal protlačit po levé straně.
14:41'
14:03'
Kaneova střela byla zblokována a posléze Montreal vyhodil kotouč přes celé kluziště.
13:28'
Nejprve to zkusil z levé strany Alex DeBrincat, ovšem ten minul branku. Posléze přišlo nahození od modré, se kterým si ale Carey Price poradil.
12:41'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Tatar – 2 min., podrážení).
12:00'
Posléze se domácí brána posunula a následuje tak komerční přestávka.
11:56'
Tak tohle se domácímu gólmanovi Coreyi Crawfordovi vůbec nepovedlo, jelikož pozdě vyjel a následně málem namazal třetí branku soupeři, ovšem obránci Chicaga nakonec dokázali vše vyřešit.
11:32'
Alexandre Fortin se už málem řídit do úniku, ale s pukem si neporadil podle představ.
11:02'
Posléze se do pohledné akce dostalo hostující mužstvo, ovšem útočník Montrealu minul kotouč při střele.
10:22'
Domácí se snaží vstřelit branku, která je dostane zpátky do hry, ale Marcus Krüger vypálil jen vedle hostující svatyně.
09:48'
Posléze si Chicago vytvořilo střeleckou příležitost, ale obrana Montrealu se skvěle ubránila a Carey Price tak zasahovat nemusel.
08:55'
Domácí se dostali s kotoučem do útočného pásma, ale tam se k puku dostal Montreal.
07:36'
Blamáž ve které se Chicago ocitá se, zdá se, prodlužuje, jelikož hosté přidávají druhou branku! Agostino zpoza brány poslal kotouč na hranici pravého kruhu, odkud vyslal dělovku pod horní tyč SHEA WEBER. Asistence: Kenny Agostino a Michael Chaput.
07:20'
Nyní se hra přerušila a následuje tak první komerční přestávka v dnešním zápase.
06:05'
Skvělý start Canadiens do tohoto utkání, jelikož otevírají brankový účet! Mike Reilly to zkusil od modré čáry, ale jeho rána byla zblokována, ovšem před bránou se puk odrazil na hůl MAXE DOMIHO, který prostřelil Crawforda. Asistence: Mike Reilly a Jonathan Drouin.
05:57'
Corey Crawford si tentokrát připsal velice důležitý zákrok, jelikož se Montreal dostal do přečíslení 2 na 1.
05:37'
05:29'
A opět se Canadiens bez problémů vysvobodili ze svého pásma.
05:02'
Montrealu se posléze podařilo vyhodit kotouč hned dvakrát a následně se domácí trápí s rozehrávkou.
04:28'
Následně to zkoušel Alex DeBrincat, ale jeho rána byla sražená vedle hostující svatyně.
04:06'
Chicago už drží kotouč v útočném pásmu, ale zatím nepřišla žádná střela.
03:37'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Tatar – 2 min., hákování).
03:32'
David Kämpf se svojí čtvrtou formací se snažil něco vymyslet, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.
02:28'
Zatím se hraje převážně ve středu hrací plochy, ale nyní jsou u kotouče Canadiens.
01:41'
Následně se Blackhawks provinili jen zakázaným uvolněním a následuje vhazování před svatyní Crawforda.
00:45'
Domácí se sice dostali do zakončení, ale to letělo pouze vedle brány Price.
00:01'

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Jokiharju, Keith (A), Manning, Seabrook (A), Forsling, E. Gustafsson – Saad, J. Toews (C), Perlini – P. Kane, Anisimov, Hayden – DeBrincat, D. Strome, Fortin – Krüger, Kämpf, Kahun.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber (C), Kulak, Petry, Schlemko, Jo. Benn, Reilly – A. Shaw, Domi, Drouin – Gallagher (A), Danault, Tatar – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron (A) – Peca, Chaput, Agostino.

Rozhodčí: Garrett Rank, Ghislain Hebert – Mark Shewchyk, Ryan Galloway.
Chicago Blackhawks je momentálně v Západní konferenci na 13. místě se sedmdesáti šesti body a skóre 229:256. Po pěti prohrách zavítalo na led Las Vegas, ale tam prohrálo 3:4. Nejproduktivnějším hráčem je se sedmdesáti šesti body Kane.
Montreal Canadiens je aktuálně ve Východní konferenci na 14. příčce se sedmdesáti jedna body a skóre 209:264. V posledním zápase se ukázalo na ledě Ottawy, kde Montreal vyhrál 5:2. Nejproduktivnějším hráčem je s padesáti čtyřmi body Gallagher.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Chicago Blackhawks a Montreal Canadiens. Naposled se spolu tato mužstva utkala minulý rok na ledě Chicaga, kde ovšem po gólech Drouina a Morrowa vyhráli Canadiens 2:0. Dnes se opět bude hrát v United Center
v Chicagu. Úvodní buly je naplánováno na 00:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.