NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : San Jose - 17. prosince 2018   01:10

Chicago
Chicago
02:34' DeBrincat (E. Gustafsson) • 03:21' D. Strome (C. Murphy, P. Kane) • 12:54' Perlini (Sikura, Seabrook)
3:7
(3:2, 0:3, 0:2)
San Jose
San Jose
09:58' M. Karlsson  (Radil, Burns) • 10:40' Sörensen  (J. Thornton, Labanc) • 24:21' E. Kane  (Burns, E. Karlsson) • 27:36' Goodrow  (Braun, M. Karlsson) • 36:16' Couture  (Dillon, E. Kane) • 53:03' Labanc  (Burns, Hertl) • 58:27' Hertl  (Couture)
Chicago
Crawford (19. C. Ward) – Jokiharju, Keith (A), C. Murphy, Dahlström, Seabrook (A), E. Gustafsson – Kahun, J. Toews (C), Saad – P. Kane, D. Strome, DeBrincat – Perlini, Kämpf, Sikura – Martinsen, Krüger, Hayden.
Dwyer, MacDougall – Cameron, Tobias
United Center, Chicago
21 237 diváků
San Jose
M. Jones (14. Dell) – Burns, R. Šimek, E. Karlsson, Dillon, Braun, Vlasic – Donskoi, Pavelski (C), E. Kane – Meier, Couture (A), Hertl – Labanc, J. Thornton (A), Sörensen – M. Karlsson, Goodrow, Radil.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 6:10
Je dobojováno a hosté ze San Jose se mohou začít radovat ze dvou bodů za vysoké vítězství 7:3. Poslední třetina přinesla marnou snahu domácích o zvrat v utkání, Aaron Dell byl k nepřekonání a udržel tak čisté konto, hosté od jeho příchodu do branky neinkasovali. To se ale nedá říci o Wardovi, kterého ve třetí části překonal Kevin Labanc a v úplném závěru i Tomáš Hertl. San Jose tak vyhrálo čtvrtý zápas v řadě, naopak Chicago zaznamenalo druhou porážku na domácím ledě po sobě.
59:27'
Chicago se snaží alespoň trochu zmírnit krutý výsledek, už to ale není ani na nějaké pořádné zakončení.
58:27'
San Jose právě vstřelilo branku!
Tak ještě jeden gól v domácí síti. Po neúspěšných střelách E. Karlssona a Timo Meiera přišla Coutureho přihrávka na najíždějícího TOMÁŠE HERTLA a ten snadno sklepl puk za přemisťujícího se Warda. Asistence: Logan Couture.
57:50'
Kämpf udatně bojoval o puk, u mantinelu však neuspěl a po chvilce byl odzbrojen.
57:07'
Braunův švih od modré čáry Ward srazil k mantinelu, Chicago se pro tuto chvíli ubránilo.
56:02'
Teď to ale nevyšlo ani hostům, Couture se sám vystavil do postavení mimo hru.
55:58'
Už to trochu vypadá, že domácí na výsledek rezignovali, přechody do útoku jsou pomalé a předvídatelné.
54:54'
Pro domácí mohlo být ještě hůře, po nahození od modré čáry se totiž k teči dostal Meier, Ward však u své levé tyčky zvládl zareagovat a puk srazit.
54:21'
Nyní se do pozice pro střelu dostal Kämpf, jenže jeho švih skončil na připraveném Dellovi. Hosté už vyráží do protiútoku.
54:07'
Chicagu to teď vůbec nejde, hosté v poklidu střeží modrou čáru.
53:03'
Nakonec je přesilovka využitá a hosté vedou o tři! San Jose při této akci dokázalo uhájit modrou čáru, rozjet akci a na konci přihrál Burns doprava, kde z kruhu vypálil KEVIN LABANC a ten vymetl horní roh Wardovy branky. Asistence: Brent Burns, Tomáš Hertl.
52:24'
Tlak hostů v útočném pásmu pokračuje, Chicagu se nedaří vyhodit. Jeden pokus zastavil E. Karlsson povedeným sklepnutím ze vzduchu.
51:43'
Z první pálil Burns, Wardovu branku ale minul.
51:27'
Další vyloučení, nyní na straně domácího Chicaga. Dvě minuty za podrážení dostal Patrick Kane.
50:56'
Mezi dvěma obránci se chtěl prosmýknout Pavelski, nebylo tam však dostatek prostoru a o puk a případnou šanci přišel.
50:25'
Zakázané uvolnění hostů, za chviličku se bude vhazovat po Dellově pravici.
49:56'
Dlouhý pas našel na levé straně najíždějícího Sikuru, tomu ovšem scházela rychlost a byl u mantinelu odzbrojen.
49:13'
Přesilovka Chicaga je u konce, publiku se poslední dvě minuty moc nelíbily a je slyšet nespokojené bučení.
48:46'
Po mantinelu se puk dostal až k Wardovi, San Jose se v tomto oslabení brání opravdu na jedničku.
48:09'
A teď už puk letí z pásma, hosté si mohou alespoň na chvíli vydechnout.
47:44'
Střelu volného P. Kanea Dell vytěsnil vyrážečkou, Chicago pokračuje v náporu.
47:13'
Chicago si zahraje přesilovku, dvě minuty za podrážení dostal Kevin Labanc.
46:54'
Keith nahodil od levého mantinelu a na brankoviště si sjíždějící Saad dobře tečoval. Jenže Dell se zvládl přemístit a puk zastavil. Opravdu slušná šance na snížení.
46:33'
Chicagu se nevydařila rozehrávka, dlouhý pas skončil na zakázaném uvolnění a hra se tak vrací k Wardovi.
45:26'
Burns hravě přebruslil Martinsena, odstavil jej tělem a navíc i přesně rozehrál na své spoluhráče.
44:41'
Kämpfovi scházela podpora spoluhráčů při průniku do pásma, Sikuru měl za svými zády a navíc pokrytého.
43:15'
Hraje se ve velkém tempu a nyní i bez častých přerušení.
42:44'
Od modré čáry nahazoval Burns, jeho prudký pas byl před brankou tečován a Ward měl co dělat, aby tento nepříjemný pokus vyrazil.
42:06'
Perlini sice vybojoval v rohu puk a vyjížděl si do lepší pozice, vystřelit, či přihrát už ale nedokázal.
41:21'
Oba týmy střídají během hry, Dahlström čeká na čerstvé spoluhráče.
40:15'
Domácí se hned pustili do útočení a DeBrincat se dostal do slibné šance. Své zakončení ovšem poslal mimo branku.

Trestné minuty: 4:8
Čtyřicet minut hry je za námi a jestli hosté po první třetině prohrávali o jeden gól, nyní vedou o dva. Druhá třetina patřila právě hostům, kteří Chicago přestříleli a dali tři branky. O vyrovnání se v 25. minutě postaral Evander Kane a vedoucí branku San Jose dal ve 28. minutě Barclay Goodrow. Zatím poslední trefu zaznamenal Logan Couture a to v součtu znamená výsledek 3:5 a velice slušné našlápnutí hostů k bodovému zisku.
40:00'
39:17'
Po rychlém přechodu do útoku se do zakončení cpal DeBrincat, puk neposedně poskakoval u Della, nikdo jej ale nedokázal doklepnout. A tak přišlo rázné odpálení do bezpečí.
38:43'
Zakázané uvolnění hostů, hra se tak vrací před Della.
37:45'
Chicago mohlo na nepříznivou situaci zareagovat rychlým brejkem, bekhendové zakončení však proklouzalo vedle Dellovy branky.
36:16'
Teď už to ale gól je! San Jose pokračovalo v akci v útočném pásmu, od modré vystřelil Dillon a před brankou clonící LOGAN COUTURE předvedl další přesnou teč. Puk skončil v horním růžku a je to 3:5. Asistence: Brenden Dillon, Evander Kane.
35:50'
A další rána. Nyní kousek za kruhy napřáhl Donskoi a Ward měl co dělat. Nakonec se mu puk podařilo vyrazit a ten obloučkem skončil v rohu.
35:15'
Hosté vystihli rozehrávku Chicaga a rázem se dostali do nečekaného zakončení. Sörensen však zblízka minul.
34:41'
San Jose v náporu, po menším tlaku v útočném pásmu zakončoval z levého křídla Radil, Ward jeho nepříjemný pokus skryl mezi chrániči.
33:47'
Burns se vydal na útočný výlet, s pukem se dokonce dostal až za branku Chicaga, na zakončení, či přesnou přihrávku to ale nebylo.
32:56'
Nahození do pásma domácí zvládli uhlídat a nepustit soupeře do zakončení.
31:57'
Ward ztlumil Dillonovo nahození od modré čáry, Chicago už jde do protiútoku.
31:29'
Hosté se nyní snaží trochu uklidnit hru a hlavně ji udržet co nejdále od Della. A to se teď daří.
30:33'
Je po přesilovce, Kane se vrátil do hry a San Jose je v plném počtu.
30:11'
Zablokovaná byla i střela Gustafssona, Pavelski opět posílá puk přes všechny čáry.
29:34'
Kane chvilku vyčkával, zda se mu nabídnou spoluhráči, poté sám zakončil z pravého kruhu. Jeho rána byla zablokovaná a hosté poté vyhodili.
28:33'
Chicago však bude hrát přesilovku, dvouminutový trest za podrážení dostal Evander Kane.
27:36'
Hosté otáčí skóre a poprvé vedou! Od modré čáry přilétlo nahození od Brauna a u brankoviště clonící BARCLAY GOODROW lehce tečoval. To však stačilo k tomu, aby Ward nezvládl zareagovat a pak pouze vytáhl puk ze své sítě. Asistence: Justin Braun, Melker Karlsson.
26:45'
Před branku dostal přihrávku Sörensen, jenže byl ze situace natolik překvapený, že mu puk uskočil a projel kolem pravé Wardovy tyčky.
25:10'
San Jose se mohlo dokonce dostat do vedení, M. Karlsson totiž dostal prostor pro střelu a Goodrow zase pro dorážku z úhlu. Domácí kritický okamžik přečkali a dostali puk z pásma.
24:21'
Přesilovka je využitá a je srovnáno na 3:3. Ward si s prudkou Burnsovou střelou poradil, vyrazil ji betonem před sebe, jenže pouze na hůl EVANDERA KANEA a ten zblízka trefil odkrytý prostor. Asistence: Brent Burns, Erik Karlsson.
24:02'
Závar před Wardem, operoval tam také Hertl, nicméně k překonání domácího gólmana nedošlo. Ward přikryl puk lapačkou a přerušil hru.
23:04'
Tak nyní rozhodčí přehlédli jasnou hru vysokou holí! Krüger zasáhl Labanca pod helmu a dokonce se tam objevila krev. Útočník San Jose okamžitě zamířil do kabin na ošetření. Velká chyba sudích!
22:48'
Už se pískalo a David Kämpf dostal dvě minuty za hru zlomenou holí.
22:30'
Bude se zase vylučovat, hosté budou hrát přesilovku. Mají prozatím výhodu.
21:47'
David Kämpf se dostal před branku, bleskově si přehodil puk na forhend, už byl ale blízko na přesnější zakončení, Dell si poradil.
21:25'
Brejk tři na jednoho ze strany Chicaga. Bylo to ale trochu překombinované a celou akci přerušil dobrým zákrokem Evander Kane.
21:18'
Domácí ale nesmí zapomínat na obranu, nyní se do kontru dostal M. Karlsson, branku Chicaga však přestřelil.
20:51'
Hned dvě rány šly v úvodu druhé třetiny na Della, přesilovka Chicaga pokračuje ve velkém náporu.

Trestné minuty: 2:6
Je za námi první třetina, která byla opravdu velmi akční. Domácí se hned v úvodu dostali do rychlého dvoubrankového náskoku, když se trefili Alex DeBrincat a Dylan Strome, jenže hosté předvedli stejně rychlé vyrovnání, slepenými góly se prezentovali Melker Karlsson s Marcusem Sörensenem. Stav 2:2 ale neměl dlouhého trvání, neboť Brendan Perlini doklepl Sikurův únik a Chicago tak vede 3:2. Zajímavostí je to, že na obou stranách došlo ke střídání gólmanů, hostující Jones zmizel po třetím gólu, Crawford musel být zase střídán po svém úderu hlavou do tyčky po srážce se spoluhráčem.
20:00'
19:34'
DeBrincatovi nevyšel pokus o volej z levé strany, puk skončil v rohu a hosté jej poté vyhodili ven z pásma.
19:14'
A další vyloučení, nyní na straně San Jose. Dvě minuty za podrážení obdržel Timo Meier.
18:30'
Zároveň se vylučovalo na obou stranách, Dylan Strome dostal dvě minuty za sekání, hostující Evander Kane zase dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.
18:30'
Corey Crawford je silně otřesen a odešel do šatny. Chytat tak bude Cam Ward.
18:30'
Zleva si do brejku nabruslil Couture, ale bekhendová klička mu nevyšla podle představ. Poté ale došlo ke kontaktu mezi Kanem a Stromem, který následně narazil do Crawforda. Ten z této kolize vyšel nejhůře, neboť hlavou narazil do tyčky.
18:03'
Kane hledal DeBrincata, který už napřahoval k ráně, Pavelski však tento pas skrz pásmo srazil.
17:40'
Kahun opět vystřelil, nyní takřka od modré čáry, Dell si i v tomto případě poradil a vyrazil.
17:31'
Naopak na druhé straně se do slibné příležitosti dostal Kahun, měl v levém kruhu trochu času na střelu, povyjetý Dell však jeho prudký švih zneškodnil.
16:58'
Hosté v útočném výpadu, Thornton ale v plné rychlosti nezakončil přesně.
15:53'
Je po přesilovce, Dillon naskočil zpět do hry a hosté jsou v plném počtu.
15:23'
Gustafsson se sice prokličkoval do útočného pásma, poté však ztratil puk a ten hosté vyhodili přes všechny čáry.
14:52'
První minuta přesilovky domácím nevyšla, vůbec se nedostali ke střele a navíc se pískala přihrávka rukou.
13:53'
V brance hostů navíc došlo ke změně, Martina Jonese nahradil Aaron Dell. Jones okamžitě zamířil do šatny.
13:53'
Navíc se vylučuje na straně hostů a Chicago si dá přesilovou hru. Dvě minuty za sekání dostal Brenden Dillon.
12:54'
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí opět vedou! Sikura se dostával do brejku a i když byl faulován, dokázal se ještě zvednout a popíchnout puk na Jonese, který vyrazil pouze k BRENDANU PERLINIMU a ten zblízka doklepl za brankovou čáru – 3:2. Asistence: Dylan Sikura, Brent Seabrook.
12:27'
Brejk dvou na jednoho v podání San Jose neklapl, Pavelskiho přihrávka na najíždějícího spoluhráče nebyla přesná.
11:40'
A po nahození E. Karlssona od modré čáry už raději skryl puk ve svých chráničích a přerušil hru.
11:24'
Rázem je vše naopak a po dvou slepených gólech jsou na koni hráči San Jose. Crawford má docela plné ruce práce.
10:40'
A už je srovnáno! Z levé strany přišla přihrávka před brankoviště, kde stál zapomenutý MARCUS SÖRENSEN a ten bekhendem z bezprostřední blízkosti poslal puk Crawfordovi mezi betony – 2:2! Asistence: Joe Thornton, Kevin Labanc.
09:58'
Hosté zvládli poměrně brzy reagovat na nepříznivé skóre a snižují. Po rychlé akci na dvě přihrávky se na pravé straně dostal ke švihu MELKER KARLSSON a ranou na vzdálenější tyčku propálil Crawforda. Asistence: Lukáš Radil, Brent Burns.
08:57'
Kane našlápl levou stranou a dostal se i do útočného pásma. Přihrávka na střed mu už ale nevyšla, obrana Chicaga ji zblokovala.
08:12'
Teď to domácím při přechodu do útoku nevyšlo a je z toho zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před Crawforda a vhazuje se po jeho pravici.
07:29'
Zatím je to hokej na jednu branku, San Jose momentálně není schopno reagovat na bleskové výpady.
06:00'
E. Karlsson se chopil puku za vlastní brankou a už pospíchá dopředu.
04:30'
San Jose tak má rázem o čem přemýšlet, tohle pro hosty nebyl povedený úvod. Chicago je při chuti a opět se tlačí do útoku.
03:21'
No a už je to o dvě branky, když se zpoza branky hra dostala za kruhy, odkud vystřelil Murphy a DYLAN STROME lehkou tečí změnil směr dráhy letu puku. Jones tuhle teč nevytěsnil a je to 2:0! Asistence: Connor Murphy, Patrick Kane.
02:34'
A je tu první gól. Domácí ALEX DEBRINCAT se dostal do pásma a a vyslal na Jonese prudký švih. Ten gólman hostů neudržel ve výstroji a puk se tak pomalu dokutálel za brankovou čáru! Asistence: Erik Gustafsson.
02:14'
Jones si ve vlastním brankovišti nadělal problémy při rozehrávce a povolil Chicagu kombinaci v pásmu.
01:23'
Na pravém křídle měl trochu prostoru E. Karlsson, prováhal však nejlepší okamžik na střelu a poté už byl příliš z úhlu na to, aby nebezpečně zakončil.
00:53'
Toews to zkusil po levé straně, byl však kousek za modrou o puk obrán a bylo po akci.
00:01'

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Jokiharju, Keith (A), C. Murphy, Dahlström, Seabrook (A), E. Gustafsson – Kahun, J. Toews (C), Saad – P. Kane, D. Strome, DeBrincat – Perlini, Kämpf, Sikura – Martinsen, Krüger, Hayden.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, R. Šimek, E. Karlsson, Dillon, Braun, Vlasic – Donskoi, Pavelski (C), E. Kane – Meier, Couture (A), Hertl – Labanc, J. Thornton (A), Sörensen – M. Karlsson, Goodrow, Radil.

Rozhodčí: Dwyer, MacDougall – Cameron, Tobias.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, máme za sebou i hymnu USA, zápas může začít!
Zápas v United Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.