NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Montreal - 20. prosince 2018   02:38

Colorado
Colorado
24:21' Rantanen (MacKinnon) • 40:35' Landeskog (MacKinnon, Rantanen)
Montreal
Price (Niemi) – S. Weber (C), Schlemko, Petry, Reilly, Mete, Jo. Benn – A. Shaw, Domi, Drouin – Gallagher (A), Danault, Tatar – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron (A) – Hudon, Chaput, Agostino.

Z tohoto utkání je to vše, přeji hezký zbytek dne.
Slovenská stopa v utkání
Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:55
Tři hvězdy utkání
1. Philipp Grubauer (COL) 35 zák., 97,2 %
2. Gabriel Landeskog (COL) 1+0
3. Mikko Rantanen (COL) 1+1
Hokejisté Colorada dokázali na domácím ledě přehrát Montreal 2:1 a po porážce v předešlém utkání své zaváhání napravili. Naopak Canadiens, kteří měli jasnou střeleckou převahu a na brankáře Grubauera vyslali 36 střel, neudrželi vedení po první třetině a připisují si druhou porážku v řadě.
59:40'
Colorado hraje v pěti proti třem.
59:36'
Colorado vyrazilo do útoku, a aby se nepodařilo domácím skórovat, uniknuvšího hráče soupeře fauloval Gallagher. Dvě minuty za podražení.
59:18'
Grubauer drží puk pod lapačkou a přerušuje hru.
59:10'
Price vyrazil na střídačku, Montreal to přeci jen zkusí alespoň v pěti.
58:55'
Návrat Price podle všeho způsobil v jednu chvíli příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Kotkaniemi.
58:21'
Bude se vylučovat na straně Montrealu. Colorado šetří čas.
58:13'
Carey Price už mířil na střídačku, ale domácí se zmocnili puku a on se musel rychle vracet. Proti střele ze středního pásma zasáhl až mezi kruhy!
57:50'
Puk je na zadním mantinelu za brankou Grubauera. Hosté v přetlačování uspěli.
57:20'
Canadiens se usadili v útočném pásmu, nenachází ale dobrou pozici ke střele.
56:23'
Gallagherovu střelu z pravého kruhu vyrazil Grubauer do ochranné sítě.
55:57'
Avalanche se dopouští zakázaného uvolnění.
55:40'
Střela hostů byla zblokována Johnsonem, který odrazil puk do hlediště.
55:13'
Utkání se pomalu chýlí ke svému konci. Montreal bude potřebovat vytvořit dlouhý tlak, při kterém se bude muset snažit kombinací rozebrat obranu soupeře.
54:32'
Kotouč byl krátce po vhazování sražen do hlediště.
54:23'
Grubauer máchl lapačkou a zachytil nepříjemnou střelu Montrealu, kterou přes clonu vyslal od modré Reilly. Komerční pauza.
53:40'
Znovu Grubauer v akci a opět úspěšně vyráží kotouč.
52:51'
Benn od modré nechal vyniknout Grubauerůlv beton.
52:30'
Tempo hry je poměrně rychlé. Montreal by ale potřeboval spíš souvislý tlak na branku Colorada než rychlou hru ze strany na stranu.
51:35'
Grubauer drží puk po střele Petryho ve své výstroji. Komerční přestávka.
51:15'
Pokus domácích o nahození puku na zadní mantinel nevyšel.
50:42'
Hra se zase přesunula před Grubauera. Ten nemusel zasahovat proti sražené střele, které si zalétla na zadní mantinel.
50:12'
Price si připsal dva těžké zákroky. Ten druhý navíc přišel po nepříjemné tečované střele Barrieho od modré.
49:31'
Hra se přesunula na druhou stranu, kde Grubauer svým zákrokem založil protiútok svého týmu. Vracející se Petry ale vypíchl soupeři puk ještě před kruhy.
48:40'
Avalanche se snaží tlačit do zakončení, ale Landeskog minul Priceovu klec.
47:58'
Soderberg to vzal na sebe sám, ale přestřelil a puk vyletěl až mezi diváky.
47:46'
Soderberg našel v levém kruhu volného Colea, jenž ale trefil jen dobře postaveného Price do hrudi.
46:06'
Po rychlém útoku Montrealu a Grubauerově zákroku přichází komerční přestávka.
45:57'
Puk několikrát změnil majitele. Rychlý kontr Colorada vyřešil svým zákrokem a přerušením hry Price, který Wilsonovu bekhendovou střelu udržel u betonu.
45:01'
Ke střele se snažil napřáhnout Benn, ale byl zablokován bránícím soupeřem. Do útoku vyráží domácí.
44:47'
Zakázané uvolnění Colorada.
43:57'
Hra je přerušena po zákroku Careyho Price. Vhazovat se bude po jeho pravici.
43:10'
Hra se přelévá ze strany na stranu, oba týmy se střídají ve vedení puku.
42:26'
Girardiho střela od modré byla zblokována.
41:35'
Grubauer vytěsnil střelu na zadní mantinel. Akce Montrealu ještě pokračovala, ale německého bránkáře už nehrozil.
40:35'
Gól platí, k nedovolenému bránění brankáři nedošlo!
Rozhodčí ale míří k videu, trenér Montrealu si bere challenge.
40:35'
Colorado právě vstřelilo branku!
Vstup do třetí třetiny jako hrom! MacKinnon přihrál před branku GABRIELU LANDESKOGOVI, jehož první střelu Price chytil, ale neudržel. Landeskog následně z dorážky dostal puk do sítě. Asistence: Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:36.
Colorado bylo v prvních minutách druhé třetiny lepší a podařilo se mu vyrovnat, ale druhá polovina patřila jednoznačně Montrealu. Ten zasypal domácí branku spoustou střel, ale Grubauer dokázal všechny střely pokrýt. Canadiens své soupeře po dvou třetinách přestříleli 27-16.
40:00'
39:48'
Chyba hráče na modré, kterému pokus o přihrávku sjel po čepeli a kotouč odklouzal do středního pásma.
39:19'
Hosté se museli znovu vracet pro puk.
39:02'
Grubauer proti střele zasahovat nemusel, puk letěl vedle.
38:48'
Domácí vytěsnili puk ze svého pásma.
38:06'
Weberova střela z první od modré prosvištěla mimo branku Colorada.
38:01'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Sven Andrighetto – 2 min., příliš mnoho hráčů).
37:40'
Tempo hry se zrychlilo, a přineslo velikou šanci Montrealu! Ten útočil hned ve čtyřech a kotouč šel až na čtvrtého hráče najíždějícího doslova ze třetí vlny. Grubauer pádem k ledu puk vyrazil.
37:11'
MacKinnon se snažil po objetí branky přihrát mezi kruhy, jeho pas ale byl sražen k mantinelu.
36:42'
Drouin trefil svou ránou zadní mantinel, odkud se puk odrazil do ochranné sítě.
36:20'
Nadějná akce Montrealu, při níž se hosté dostali k brankovišti ve dvou, končí nepřesnou přihrávkou.
36:05'
Puk je ve středním pásmu, oba týmy se v této pasáži zatím marně snaží prosadit v útoku a získat pásmo.
35:00'
Hra je přerušena u zadního mantinelu Colorada, kde byl puk vystřelen do ochranné sítě. Komerční pauza.
34:25'
Johnsonova střela zpoza kruhů byla zblokována. Akce domácích ještě pokračovala, ale přímo na branku se jim vystřelit nepodařilo.
33:51'
33:00'
Hosté zaútočili v oslabení, Lehkonen ale z pravého kruhu minul tři tyče.
32:37'
Kotouč vyletěl na jednu ze střídaček. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
32:20'
Canadiens dostali puk ze svého pásma a ještě šetří čas u zadního mantinelu za Grubauerovou klecí.
31:51'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Michael Chaput – 2 min., podrážení).
31:51'
Na druhé straně Price zachytil nepříjemnou střelu z levého kruhu. Bude se vylučovat.
31:40'
Grubauer po vhazování musel vykopnout betonem, puk odkopl mimo nebezpečí.
31:35'
Po vhazování se Grubauer musel okamžitě vrhnout na led, dělovku od modré ale chytá. Komerční pauza.
31:34'
Montreal vytvořil tlak na branku Grubauera, který čelil několika zakončením Reillyho. Colorado raději vyhazuje na zakázané uvolnění.
31:05'
Těsně před koncem přesilovky přišla střela jen na zadní mantinel.
31:03'
30:45'
Canadiens jsou sice v útočném pásmu, ale zatím vůbec nestřílí.
30:09'
Pokus o návrat Montrealu přerušuje zakázané uvolnění.
29:54'
Sotva se Weber dostal do útočného pásma, už se zase musí vracet pro puk za vlastní klec.
29:35'
Compher zabojoval u mantinelu, vybojoval puk a znovu ho poslal přes všechny čáry.
29:15'
Po nepřesné střele hostů se daří Coloradu rychle vyhodit puk ze svého pásma.
29:03'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., hákování).
28:06'
Dvě rychlé střely domácích, Price si ale poradil i s bekhendovou dorážkou ze strany. Colorado je při svých útocích ve druhé třetině ale jasně nebezpečnější.
26:54'
Zákrok si připisuje i na druhé straně Grubauer.
26:40'
MacKinnon se dostal do výborné pozice v pravém kruhu, jeho střelu ale Price chytá.
26:10'
Po přerušení hry přichází komerční přestávka.
25:23'
Nepřesná rozehrávka domácích ústí v zakázané uvolnění.
25:15'
Grubauer drží tvrdou střelu od modré čáry v lapačce.
24:21'
Velká chyba brankáře Price, který ve snaze rozehrát přihrál na hokejku MacKinnona, který po otočce našel z pravého kruhu MIKKA RANTANENA, jehož střela zapadla do hostující branky. Asistence: Nathan MacKinnon.
23:56'
Tvrdou střelu Lehkonena brankář soupeře likviduje.
23:15'
Další šance hostů, po které Colorado vyhazuje na zakázané uvolnění.
22:50'
Danault zkoušel štěstí z levého kruhu, ale Grubauer byl pozorný a puk vyrazil.
22:29'
21:20'
Na začátku druhé třetiny se hra kouskuje. Už třetí přerušení, tentokrát puk skončil mezi střídačkami.
20:13'
Gallagher z prostoru v pravém kruhu přestřelil Grubauerovu klec a poslal puk do ochranné sítě.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:38.
Hokejisté Montrealu vstoupili do zápasu o něco lépe a po první třetině vedou po tečované střele Gallagherem 1:0.
20:00'
19:54'
V samém závěru přišla přihrávka zpoza branky do pravého kruhu na volného Webera, jehož střelu Grubauer vyrazil vysoko do vzduchu a obrana poté nedovolila hostům dorážet.
19:43'
19:35'
Kotouč byl odpálen do obranné třetiny hostů.
19:20'
Montreal aktivně přistupuje k napadání rozehrávky soupeře.
18:55'
Canadiens museli znovu zavést puk do útoku, po pár vteřinách jsou ale opět vyhnáni.
18:00'
Laviny dvakrát za sebou vyhazují rychle puk.
17:43'
Vylučuje se na straně Colorada. Za hákování odchází pykat Bourque.
17:23'
Rychlý útok Kerfoota, který vyhrál vhazování a vyrazil ke zteči. Střelu z mezikruží si sám dojel a dorazil, ale oba puky Price dokázal zastavit.
17:12'
Grubauer vykopl betonem a střelu od modré poslal do ochranné sítě.
15:58'
Hra je přerušena u zadního mantinelu Colorada. Jeden z hráčů domácích schytal úder holí do obličeje. Vylučovat se ale nebude. Komerční přestávka.
15:20'
Hraje se delší pasáž bez přerušení. Oba týmy se marně snaží uhnízdit v útočném pásmu. Krátký útok přinesl dvě střely Gallagherovi, ale žádný souvislý tlak se nekonal.
13:45'
Zakázané uvolnění Montrealu.
13:16'
Kerfootovo pomalejší zakončení proklouzlo Priceovi skrz betony a odrazilo se zpět do hřiště od levé tyče!
13:00'
Na druhé straně ledu Benn nahozením přinutil Grubauera přerušit hru.
12:43'
Barrie vyslál nepříjemnou střelu zpoza levého kruhu, kterou chtěl Price chytit do lapačky. Puk mu ale vypadl vedle něho a měl velké štěstí, že se domácím nepodařilo tlačit k dorážce.
12:29'
Rantanen se z levého kruhu snažil najít prostor u tyčky, ale Price se proti jeho střele dobře postavil.
11:25'
Tatar se tlačil ke střele, ale napálil jen bránícího Comphera.
10:55'
Domi vyrazil do útoku, doplněn z pravé strany spoluhráčem. Nakonec se rozhodl sám k zakončení, ale nepodařilo se mu najít skulinu v postavení Grubauera. Komerční pauza.
10:37'
10:28'
Price vytěsnil střelu na zadní mantinel a Montreal následně vyhazuje. Toto oslabení už zvládne.
10:01'
Rantanen byl u mantinelu obrán o puk a Montreal znovu vyhazuje.
09:28'
Dlouho trvalo Coloradu, než dostalo puk do útoku. Krátce trvalo, než o něj zase přišlo.
09:01'
Hosté vyvezli puk až na zadní mantinel obranného pásma domácích.
08:47'
Girard se musel vracet až do svého pásma.
08:37'
Bude se vylučovat a přesilovku si tentokrát zahraje Colorado. Dvě minuty za podržení dostal Lehkonen.
08:08'
Pokus domácích o nahození puku se nesetkalo s úspěchem.
07:28'
Postavení mimo hru zastavilo rozjetou akci Colorada.
06:25'
Price si vytáhl do vzduchu lapačku a zachytil střelu Johnsona od modré. Komerční přestávka.
05:43'
Montreal právě vstřelil branku!
Montreal využívá přesilovou hru! BRENDAN GALLAGHER mezi kruhy tečoval střelu Petryho a usměrnil puk za záda Grubauera. Asistence: Jeff Petry, Jonathan Drouin.
04:47'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
04:25'
Krátký nápor domácích, Price teď hodně podržel svůj tým.
03:22'
Rantanen se procpal mezi kruhy, jeho zakončení ale Price nezaskočilo, i když mířilo mezi betony.
02:46'
Wilson na druhé straně z konce pravého kruhu rovněž minul. Hra je posléze přerušena.
02:12'
Schlemko svou dělovkou od modré trefil jen zadní mantinel.
01:25'
Dva zákroky Price, který vyrazil střelu Calverta, i následnou bekhendovou dorážku Soderberga.
00:53'
Po vyhraném vhazování se domácí rychle přesunuli do útočného pásma a Price musel zastavil střelu Nieta lapačkou.
00:45'
Útok Montrealu podél mantinelu zastavilo postavení mimo hru.
00:01'

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – E. Johnson (A), Girard, Barrie, Cole, Zadorov, Nemeth – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Andrighetto, Compher, Jost – Calvert, Söderberg, Nieto – G. Bourque, Kerfoot, C. Wilson.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber (C), Schlemko, Petry, Reilly, Juulsen, Mete – A. Shaw, Domi, Drouin – Gallagher (A), Danault, Tatar – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron (A) – Hudon, Chaput, Agostino.

Rozhodčí: Luxmore, Pochmara – Gawryletz, Murchison.
Montreal má bilanci opačnou, vyhrál 6 z posledních 10 duelů, ale v posledním klání na domácím ledě s Bostonem prohrál 0:4. Sedmý tým Východní konference by se případnou výhrou mohl vyhoupnout na pátou pozici.
Colorado půjde do zápasu po porážce 1:4 s Islanders, po které se propadlo ze čtvrtého místa Západní konference na šestou příčku. Jeden z nejproduktivnějších týmů ligy se v posledních týdnech trochu trápí, když prohrál 6 z posledních 10 zápasů.
Colorado se na domácím ledě střetne s kanadským Montrealem v souboji týmů, které v posledních duelech prohrály a chtějí své zaváhání napravit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.