NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Tampa - 25. října 2018   03:30

Tampa

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemné čtvrteční ráno!

Trestné minuty: 11 – 13
Utkání mezi Avalanche a Lightning nabídlo velmi pěknou a atraktivní podívanou. Úspěšnější byli nakonec hokejisté Tampy, kteří vyhráli 1:0. O jediný gól utkání se postaral v 47. minutě při přesilovce ruský útočník Nikita Kučerov.

Avalanche mají po dnešním zápase bilanci 6-2-2, přičemž zůstávají na druhém místě Centrální divize, Západní konference.

Lightning si díky dnešní výhře polepšili na 13 bodů. V tabulce Atlantické divize, Východní konference jsou na druhé pozici.
59:57'
Lightning to zvládnou.
59:40'
Puk se nachází daleko od Vasilevského svatyně.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:34'
Miller mohl definitivně rozhodnout, bekhendem ze střední třetiny ale trefil pouze tyč.
58:27'
Varlamov jde na střídačku. Avalanche to zkusí v šesti!
58:27'
Lightning vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
57:30'
Avs se zatím nedaří dostat do nějakého většího tlaku.
57:22'
Barrie přihrával zprava před bránu, zde byli ovšem pouze hokejisté Tampy Bay.
56:07'
Vhazování po pravici brankáře Vasilevského. Obstarají ho Landeskog a Miller.
56:07'
Hra je přerušena. 3 minuty a 53 vteřin před koncem proběhne v Pepsi Center reklamní přestávka.
55:56'
Střely na bránu: 21 – 24
55:49'
55:07'
Gourde zablokoval střelu Rantanena do ochranné sítě.
54:50'
Strålmanovi začíná běžet druhá trestná minuta.
54:31'
MacKinnon střílel z levého kruhu, Vasilevskij však dokázal touš vytěsnit svým levým ramenem.
53:56'
Bolts dostali puk do střední třetiny.
53:49'
Avalanche mají k dispozici čtvrtou přesilovku. Podaří se jim ji využít a srovnat skóre na 1:1?
53:49'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Anton Strålman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
53:32'
Landeskog zkusil štěstí z levé strany, Vasilevského bránu ale minul.
53:14'
Nyní je tu zase ofsajd v podání Tampy Bay.
53:05'
Ihned po vhazování se píská zakázané uvolnění hostů.
52:57'
Vasilevskij má puk pod svou rukavicí, rozhodčí hru přerušují.
52:50'
Nieto nahazoval od levého mantinelu před bránu, do ohně, nikoho ze spoluhráčů zde ovšem nenašel.
51:49'
Konec reklamní přestávky, Landeskog a Miller v souboji na vhazování po pravici brankáře Vasilevského.
51:49'
Následuje reklamní přestávka.
51:49'
Dobrá střela od Kerfoota, Vasilevskij se musel mít na pozoru.
51:13'
Střelecký pokus Josta z pravé strany zablokován Hedmanem.
50:59'
Daňo měl na holi vyrovnávací gól, avšak úspěšný nebyl.
50:37'
Něco vymyslet se snažil Joseph, dobrou defenzivní práci ale proti němu odvedl Zadorov.
49:45'
Pokračujeme. Na vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Blesků, se staví Söderberg a Miller.
49:45'
Postavení mimo hru ze strany Avalanche, proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.
49:25'
Už více jak tři minuty se hraje bez přerušení.
49:03'
Pokus MacKinnona, Vasilevskij ale zasahovat nemusel.
48:01'
Z utkání je odehráno 48 minut a Lightning vedou na ledové ploše Avalanche díky gólu Kučerova při přesilovce 1:0.
47:40'
Avs se nyní pokoušejí o odpověď. Už nějakou chvíli se drží v útočném pásmu, k ohrožení Vasilevského svatyně se ale zatím dostat nemohou.
46:55'
Lightning mají ve třetí třetině, možná i díky přesilovce, zatím jednoznačně převahu.
46:36'
Střely na bránu: 18 – 22
46:24'
Tampa právě vstřelila branku!
Konečně jsme se dočkali! První gól dnešního utkání střílí v sedmačtyřicáté minutě po perfektní přihrávce Stamkose NIKTIA KUČEROV. Jeho třetí gól v sezoně 2018/2019, celkově 150. v kariéře, 1:0 pro Lightning! Asistence: Steven Stamkos.
46:07'
Colorado se ihned po vhazování osvobodilo.
45:59'
Kučerov nabil mezi kruhy Stamkosovi, jeho střele ale chyběla razance.
45:42'
Další střela od Sergačjova z první, Varlamov tentokrát zasahuje svou lapačkou.
45:22'
Sergačjov pálil ostře bez přípravy, avšak minul bránu.
45:08'
Hedmanovo nahození končí v rukavici Varlamova, sudí hru přerušují.
44:40'
Stamkos a jeho nebezpečná střela z levého kruhu, gólman Avs ale dokázal vyrazit.
44:35'
Podaří se Tampě využít početní výhodu? Vhazuje se po levici Varlamova.
44:35'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Barrie – 2 min., hákování).
44:22'
Tyler Johnsona nabíjel mezi kruhy Palátovi, tomu ale střela nesedla.
43:52'
Útočná akce Millera nebyla úspěšná, hrát mohou hokejisté Colorada.
42:43'
Po střele Stamkose z pravé strany nastal před Varlamovem velký závar, Avalanche ovšem dokázali odolat.
42:25'
Kotouč je v ochranné síti za Varlamovovými zády, hra je přerušena.
42:15'
Také Killorn mířil z pravého kruhu pro vhazování nepřesně.
41:56'
Bekhend Sergačjova z pravého kruhu minul tři tyče.
41:11'
Calvert se snažil prosadit po levé straně, velmi dobře defenzivně ale zapracoval Hedman.
40:57'
Varlamov vyrazil střelu Gourdea z pravé strany do ochranné sítě.
40:23'
Landeskog a jeho obrovská šance, Vasilevskij předvedl výborný postřeh!
40:01'
Obě mužstva jsou zpět na ledové ploše. Jistě velmi zajímavá závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli!

Trestné minuty: 9 – 11
Ani ve druhé periodě jsme se gólu v utkání mezi Avalanche a Lightning nedočkali, skóre je tedy i nadále 0:0. Sledujeme naprosto vyrovnaný souboj. V první třetině byli lepším týmem domácí, nyní působili aktivněji zase hosté z Tampy.
40:00'
39:59'
Nic dalšího se ve druhé třetině nestane.
39:50'
Kučerov a Stamkos skvěle zakombinovali, první jmenovaný z dobré pozice ale minul.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
39:00'
38:42'
Po přihrávce Rantanena z pravého kruhu vystřelil z prostoru mezi kruhy z první MacKinnon, Vasilevskij předvedl výborný zákrok.
38:01'
Běžet začala druhá minuta z trestu Killorna.
37:52'
Girard vystřelil ostře bez přípravy, trefil ale pouze střed brány, a tudíž také Vasilevského náručí.
37:11'
Lightning na úvod oslabení vyhazují puk pryč ze své obranné třetiny.
37:00'
Tři minuty do konce druhé třetiny a třetí přesilová hra pro Avalanche.
37:00'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., sekání).
36:49'
Coloradu se nyní podařilo na chvíli zatlačit na soupeře.
36:01'
Bolts se provinili icingem.
35:35'
Střelecký pokus Tylera Johnsona z mezikruží minul jen těsně Varlamovovu bránu.
34:57'
Cirelliho nakonec musel vystřídat Tyler Johnson.
34:55'
Zpět do akce! Kerfoot a Cirelli v souboji na vhazování po levici gólmana Lightning.
34:55'
V Pepsi Center momentálně probíhá další z reklamních přestávek.
34:55'
Na druhé straně napřáhl k prudké střele Cole, Vasilevskij ale ukryl puk ve svém náručí.
34:18'
Callahanova střela z levé strany, Varlamov vyráží svou vyrážečkou.
34:06'
Střely na bránu: 13 – 10
33:41'
Icing Bolts, hra se vrátí zpět do jejich obranné zóny.
33:31'
Do konce druhé třetiny nám zbývá 6 minut na 29 vteřin. V tuto chvíli se vhazuje mezi hole MacKinnona a Paquettea po levici brankáře Vasilevského.
33:31'
Vasilevskij má kotouč ve své moci, na řadě je reklamní přestávka.
32:31'
Lightning jsou ve druhé třetině lepším týmem.
32:12'
Šance pro Gourdea, velmi dobře defenzivně ale nakonec zahrál Andrighetto.
31:40'
Pokus Girarda od levého mantinelu Vasilevského nezaměstnal.
31:26'
Zakázané uvolnění Blesků.
30:09'
Obrovská příležitost pro Paláta otevřít skóre, Varlamov se ovšem blýskl skvělým zákrokem.
30:01'
Máme za sebou polovinu utkání, Avalanche hrají s Lightning stále bez branek.
29:56'
29:18'
Stamkos nabil Hedmanovi, Varlamov vyrazil betonem do rohu.
28:57'
První polovina z trestu Rantanena je pryč, Varlamov zatím bez práce.
28:06'
Cole zablokoval střelecký pokus Kučerova z pravé strany.
27:56'
Přesilovka Lightning může začít. Söderberg a Miller na vhazování po levici Varlamova.
27:56'
Druhá početní převaha svěřenců Jona Coopera ale začne až po reklamní přestávce.
27:56'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., držení).
27:30'
Palát přihrál Kučerovovi, jeho střela z úhlu ale zamířila pouze do boční sítě.
27:01'
Střely na bránu: 12 – 6
26:59'
Na opačné straně kluziště zkusil štěstí Coburn, avšak ani Varlamov zasahovat nemusel.
26:37'
Pokus Nemetha od modré zablokován nad Vasilevského svatyni.
25:54'
O puk se nyní usilovně bojuje za bránou Tampy Bay.
25:18'
Strålman střílel na druhé straně od modré čáry nepřesně.
24:46'
Útočná snaha Rantanena nic významného nepřinesla. Dobře defenzivně totiž zahrál Killorn.
23:50'
Oba kohouti obdrželi pětiminutové tresty, po kterých se samozřejmě budou moci vrátit zpět do utkání. Vhazuje se po levici Vasilevského.
23:50'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Marko Daňo – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 5 min., bitka).
23:50'
Je tu pěstní souboj a v něm Daňo a Gourde!
23:39'
Stamkos našel Pointa, Varlamov střelu druhého jmenovaného z pravého kruhu vyrazil svým pravým betonem.
22:55'
Úvodní minuty druhé třetiny se nesou v poklidném tempu.
22:25'
Útočná akce Lightning neměla dlouhého trvání, hrát mohou zase hokejisté Colorada.
21:39'
Domácí s pukem ve vlastní zóně, oba trenéři zaveleli ke střídání.
21:20'
Söderberg na modrou pro Barrieho, jeho následný pokus byl ovšem nepřesný.
20:16'
Strålmanova střela po vhazování ze středu útočného pásma minula Varlamovovu bránu.
20:12'
Na úvod druhé třetiny tu máme zakázané uvolnění Avalanche.
20:01'
Hokejisté Colorada a Tampy jsou zpět na ledě Pepsi Center. Druhá část bude zahájena za několik málo okamžiků.

Trestné minuty: 2 – 4
Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Avalanche a Lightning je minulostí. Skóre je přitom bezbrankové, tedy 0:0. Lepším dojmem ale v první třetině působili domácí Avs.
20:00'
19:43'
Střela Erika Johnsona od modré skončila na zadním mantinelu.
19:10'
19:06'
Andrighetto a jeho pokus z pravé strany, Vasilevskij dával pozor. Do návratu Killorna zbývají už pouze čtyři vteřiny.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:37'
Joseph to zkoušel zleva při vlastním oslabení, Varlamov byl ale připraven na správném místě.
18:11'
Killornovi začíná běžet druhá trestná minuta.
18:04'
Barrieho nahození od modré čáry postrádala přesnost, Lightning následně dokázali vyhodit.
17:38'
Střelecký pokus Rantanena z pravého kruhu zablokován McDonaghem vysoko nad, do ochranné sítě.
17:16'
Gourde vyhrál buly, McDonagh ovšem následně nedokázal vyhodit.
17:10'
Druhá přesilovka pro Avs. Podaří se domácím tentokrát uspět?
17:10'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., hákování).
16:45'
Střela Hedmana byla zablokována Wilsonem, Varlamov tak opět zasahovat nemusel.
16:02'
Pokus Kučerova z levé strany na Varlamova neprošel.
15:13'
Nyní se zase píská hokejistům Tampy přihrávka rukou.
15:02'
Ofsajd Laviny.
14:22'
14:22'
Puk je mezi diváky, 5 minut a 38 vteřin před koncem první třetiny je na řadě další reklamní přestávka.
14:08'
Joseph mohl vstřelit svůj první gól v NHL, z mezikruží ale trefil pouze levou tyč.
13:51'
Coleovo nahození na bránu ze střední třetiny, Vasilevskij hru přerušuje.
13:01'
Odehráno 13 minut, Avalanche zatím hrají s Lightning bez branek.
12:51'
Střely na bránu: 8 – 3
12:15'
Zakázané uvolnění v podání Avs, vhazovat se tak bude opět před Varlamovem.
11:40'
Zpět do akce! Söderberg a Stamkos na vhazování po levici brankáře Varlamova.
11:40'
Coloradu odpískána hra vysokou holí, pokračovat budeme po reklamní přestávce.
11:11'
Skóre tedy 0:0, vhazuje se v neutrální zóně.
11:11'
Gól, neplatí! Celé situaci předcházelo postavení mimo hru ze strany Avalanche.
11:11'
Střídačka Lightning si vyžádala coach's challenge. Domnívá se totiž, že došlo k postavení mimo hru.
11:11'
Jedenáctá minuta utkání, Avalanche otevírají skóre! Situace 2 na 1. Po MacKinnonově přihrávce z levé strany se prosazuje z pravého kruhu pro vhazování Gabriel Landeskog.
11:04'
10:45'
Bolts se nyní nedaří usadit v útočném pásmu, Varlamov může být v klidu.
10:05'
První polovina z trestu Josta je minulostí.
09:38'
Tentokrát si Hedman vybral Stamkose, jeho pokus byl ale zase zablokován.
09:22'
Hedman nabil doprava Kučerovovi, ten ale promáchl.
09:04'
Nyní je tu první početní výhoda Lightning. Vhazuje se po pravici Varlamova.
09:04'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Jost – 2 min., hákování).
08:53'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Josta a Paquettea ve střední třetině, před střídačkou Tampy Bay.
08:53'
Ofsajd domácího celku, po přerušení následuje první reklamní přestávka dnešního utkání.
08:20'
Cirelliho pokus od levého mantinelu nepřesný.
08:05'
Už delší dobu se hraje bez přerušení.
07:28'
Následovala střela Landeskoga, Vasilevskij ale v tomto případě bez práce.
07:17'
Bekhend Rantanena z mezikruží, Vasilevskij vyráží puk do rohu.
06:48'
Lightning s toušem ve vlastní zóně, oba týmy prostřídávají své formace.
06:06'
Střely na bránu: 6 – 2
05:57'
Útočnou akci Colorada zastavují čároví a postavení mimo hru.
05:24'
Calvert zablokoval střelu Sergačjova do ochranné sítě.
05:16'
Vydařená přesilovka v podání Avs. Celkem pět střel na bránu a navíc jedna tyč.
05:11'
04:29'
Andrighetto a jeho prudká střela bez přípravy z pravé strany, za Vasilevského zády zvoní branková konstrukce.
04:05'
Barrie při své střele z první od modré zlomil hůl, Bleskům se znovu podařilo osvobodit.
03:33'
Hostům se podařilo vyhodit.
03:25'
Barrieho nahození, které bylo zablokováno, dorážel bekhendem z předbrankového prostoru Landeskog, Vasilevskij musel předvést dobrý zákrok.
03:11'
Začátek třetí minuty utkání, Avalanche si zahrají první přesilovou hru. Vhazuje se po pravici Vasilevského.
03:11'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Steven Stamkos – 2 min., hákování).
02:37'
Strålman vypálil bez přípravy od modré čáry, Varlamov ale zasahovat nemusel.
02:06'
Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se za malý moment bude po levici gólmana Lightning.
01:56'
Andrighetto se obtočil kolem brány soupeře, následně ovšem Vasilevského nedokázal zaměstnat.
01:35'
Killornovo nahození od modré postrádala přesnost.
01:15'
Střelecký pokus Sergačjova od pravého mantinelu byl zablokován hned prvním bránícím hráčem.
00:40'
Nepřesnost v podání Avs, píská se zakázané uvolnění.
00:31'
K první střele dnešního utkání se na pravé straně dostal Strålman, Varlamov byl ale pozorný.
00:03'
Úvodní buly vyhráli hokejisté Tampy.
00:01'
Na vhazování se už do středového kruhu staví MacKinnon a Gourde, jdeme na to!
Hymna je minulostí, utkání mezi Avalanche a Lightning začne co nevidět.
Obě zahajovací pětky už stojí na modrých čarách, v Pepsi Center zazní americká státní hymna.
Zahajovací formace

COL: Varlamov – Girard, E. Johnson – Landeskog, MacKinnon, Rantanen

TBL: Vasilevskij – McDonagh, Strålman – Gourde, B. Point, Stamkos
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

COL: Semjon Varlamov – 30 let, RUS
Z:6 REC:4-0-2 OG:10 PR:1.64 %ÚS:95.3 SO:0

TBL: Andrej Vasilevskij – 24 let, RUS
Z:5 REC:3-1-1 OG:11 PR:2.16 %ÚS:93.3 SO:0

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Zadorov, Nemeth – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Andrighetto, Kerfoot, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Calvert – Daňo, Jost, G. Bourque.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman (A), Girardi, McDonagh, Strålman, Coburn, Sergačjov – Gourde, B. Point, Stamkos (C) – Palát, T. Johnson, Kučerov – Killorn, Cirelli, Joseph – J. T. Miller, Paquette, Callahan (A).

Rozhodčí: Brad Watson, Kendrick Nicholson – Tyson Baker, Andrew Smith.
Příjemnou čtvrteční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Colorado Avalanche a Tampa Bay Lightning.

TAMPA BAY LIGHTNING

Lightning se v tuto chvíli nacházejí uprostřed pětizápasového tripu. Na jeho úvod prohráli s Minnesota Wild 4:5 v prodloužení. Poté ale zvítězili nad Chicago Blackhawks 6:3.

Bolts se před dnešním zápasem nacházejí na sedmé pozici v tabulce Východní konference. Odehrát ovšem doposud stihli pouze sedm zápasů (s bilancí 5-1-1). Poslední dva zápasy tripu mužstvo Jona Coopera sehraje s Vegas Golden Knights a Arizona Coyotes.

Kdo je ve formě?

Útočník Lightning J.T. Miller v posledních dvou zápasech zaznamenal za gól a tři asistence celkem čtyři kanadské body. … Obránce Victor Hedman si za stejné sledované období připsal celkem tři kanadské body – gól, dvě asistence.

Mimo hru

Lightning v tuto chvíli nemají na listině zraněných hráčů žádného hokejistu.

COLORADO AVALANCHE

Avalanche proti Lightning zahájí dvouzápasový homestand. Na předchozím čtyřzápasovém tripu dokázali třikrát zvítězit, přičemž dnes v noci mohou zapsat už čtvrtou výhru v řadě za sebou.

V minulém zápase Avs porazili Philadelphia Flyers 4:1. Dvakrát se mimochodem v utkání podařilo skórovat finskému útočníkovi Mikko Rantanenovi. V tabulce NHL patří hokejistům Colorada se ziskem 14 bodů druhé místo.

Útočníci Avalanche Gabriel Landeskog, Nathan MacKinnon v posledních třech zápasech zapsali do statistik každý celkem sedm kanadských bodů. (Landeskog šest gólů, asistence; MacKinnon gól, šest asistencí). … Rantanen za stejné sledované období stihl za tři góly a čtyři asistence celkem sedm kanadských bodů.

Mimo hru

Avalanche budou v zápase proti Lightning postrádat útočníka J.T. Comphera (otřes mozku).
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci ze středy na čtvrtek má nejlepší hokejová liga světa na svém programu celkem čtyři zápasy. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Colorado Avalanche a Tampa Bay Lightning. Úvodní vhazování bude v Pepsi Center vhozeno v 03:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.