NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Buffalo - 28. října 2018   01:10

Columbus
Columbus
08:37' Dubois (Panarin) • 21:34' Panarin (Dubois, Atkinson) • 36:42' Atkinson (Riley Nash, Werenski) • 37:13' Atkinson (N. Foligno, Harrington) • 60:31' Panarin (Dubois)
5:4
(1:2, 3:0, 0:2 - 1:0)
Buffalo
Buffalo
01:38' Okposo  (T. Thompson, C. Nelson) • 14:11' Skinner  (McCabe, Eichel) • 42:32' Pominville  (Eichel, McCabe) • 44:30' Mittelstadt  (Pominville, Skinner)
Columbus
L’Ecuyer, St. Pierre – Daisy, Murray
Nationwide Arena, Columbus
Buffalo
Ullmark (C. Hutton) – McCabe, Ristolainen, Dahlin, C. Nelson, Scandella, Bogosian – Skinner, Eichel, Pominville – Sheary, Sobotka, S. Reinhart – T. Thompson, Mittelstadt, Okposo – Berglund, Jo. Larsson, Girgensons.

To je z mé strany již vše, přeji hezkou sváteční neděli!

3. Pierre-Luc Dubois (CBJ): 1+2
Je dobojováno. V dramatickém duelu mezi Columbusem a Buffalem se vedení přelévalo z jedné strany na druhou: v úvodu měli navrch hosté, načež druhou třetinu zcela ovládli Blue Jackets, Sabres ale dostali zápas do prodloužení a vybojovali alespoň bod. Samotné prodloužení ovšem trvalo pouhou půlminutu, než se stačil trefit Panarin, který tak svým druhým gólem v zápase přiřkl domácím bod navíc.
60:31'
Columbus právě vstřelil branku!
Prodloužení nemělo dlouhého trvání, Blue Jackets už po půlminutě urvali bonusový bod! Bránící hráči Sabres pozdě přistoupili k ARTĚMIJOVI PANARINOVI, který z levého kruhu vymetl pavučinky v horním růžku Ullmarkovy svatyně. Asistence: Pierre-Luc Dubois.
60:01'
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, za pár okamžiků tak budeme svědky prodloužení, ve kterém se bude hrát ve třech na obou stranách.
60:00'
59:39'
Po nečekaném odrazu se kotouč na pravém kruhu dostal na hůl Reinharta, který na nic nečekal a z voleje vypálil, Joonas Korpisalo si ale dokázal poradit.
59:17'
V Nationwide Areně už se rozběhla poslední minuta třetí třetiny a Zach Bogosian nyní vyčkává s pukem ve vlastní třetině.
58:32'
Jeff Skinner vyslal na zteč Pominvillea, který se podél pravého hrazení protáhl až na úroveň kruhů, odkud ovšem napálil kotouč přímo do Korpisalovy náruče.
57:58'
Po Werenskiho nahození do útočné třetiny se kotouče ujal Jason Pominville, po jeho nepovedené rozehrávce ale černá pryž doletěla na zakázané uvolnění.
57:09'
Hra byla po dlouhé době přerušena a následovat bude ještě jedna komerční přestávka.
56:16'
Z vrcholu levého kruhu to nyní zkusil Dahlin, střelu jedničky letošního draftu ale Joonas Korpisalo dobře viděl a bez problémů zakročil.
55:29'
Krátce po Savardově návratu na led to Boone Jenner zkusil ze středního pásma, Ullmark ale vytrčil svůj beton včas.
54:55'
Z mezikruží to nyní zkusil Kyle Okposo, bývalý křídelník New Yorku Islanders si ale na připraveného Korpisala nepřišel.
54:02'
Atkinson obětavě zblokoval ránu Rasmuse Dahlina od modré a domácí se poté osvobodili.
53:18'
David Savard (CBJ) se vrátí na trestnou lavici, tentokrát na dvě minuty za podrážení.
52:24'
Duclairova střela z pravého kruhu postrádala přesnost a svěřenci Phila Housleyho poté vyhodili puk až ke Korpisalovi.
51:30'
Jack Eichel se z levé strany prokousal až před Korpisala, ležícího gólmana Jackets ale ze stoprocentní pozice nepřekonal!
51:09'
Scandellův pokus z vrcholu levého kruhu byl zblokován a kotouč poté výrazně minul columbuskou svatyni.
50:30'
Zach Werenski se vrátil na led a okamžitě se vydal po pravém křídle kupředu, columbuskému zadákovi se ale nepodařilo dostat prudký pas pod kontrolu.
49:54'
Boone Jenner vyhazuje kotouč přes všechny čáry, ani Buffalu tato přesilovka zatím vůbec nevychází.
49:05'
Tortorellova parta se osvobozuje, Dahlin nyní rozehrává další útok Buffala ze středního pásma.
48:09'
Sedm sekund před návratem Okposa na led usedne na trestnou lavici domácí obránce Zach Werenski (CBJ), který vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.
47:12'
Boone Jenner to zkusil z levého kruhu, Ullmark měl ale dobrý výhled a bez potíží zakročil.
46:15'
Jackets si po komerční přestávce zahrají přesilovku, Kyle Okposo (BUF) půjde pykat na dvě minuty za nedovolené bránění.
45:19'
Anthony Duclair mohl domácím vrátit vedení, z pravého kruhu ale poslal puk do brankové konstrukce!
44:30'
Sabres právě vstřelili branku!
Dvougólový náskok Blue Jackets se rychle rozplynul, nyní začínáme znovu od nuly! Před Joonasem Korpisalem vznikl nepřehledný závar, ve kterém se nejlépe zorientoval CASEY MITTELSTADT a uklidil puk do sítě. Asistence: Jason Pominville a Jeff Skinner.
43:55'
David Savard (CBJ) navíc usedne na trestnou lavici na dvě minuty za hákování, Sabres si tak zahrají v početní převaze.
43:11'
Kontaktní branka hostům vlila čerstvou krev do žil, Sabres nyní zavezli kotouč zpět do útočné třetiny.
42:32'
Svěřenci Phila Housleyho se na začátku třetí třetiny vracejí zpět do zápasu. Jack Eichel zpoza Korpisalovy svatyně poslepu našel v předbrankovém prostoru JASONA POMINVILLEA a ten z první zakončil nechytatelně. Asistence: Jack Eichel a Jake McCabe.
40:52'
Nick Foligno ujel po pravém křídle a poté si šikovně položil Ullmarka, z prakticky nulového úhlu už se mu ale nepodařilo zakončit.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:06.
Prostřední část hry zcela jednoznačně patřila ohijskému celku. Buffalo sice vstupovalo do druhé třetiny s jednobrankovým náskokem, ten ale Artěmij Panarin rychle umazal a na konci této periody se v rozmezí pouhé půlminuty dvakrát prosadil Cam Atkinson, a Blue Jackets tak rázem vedou 4:2.
40:00'
39:58'
Těsně před sirénou se do velké příležitosti přihnal Eichel, tváří v tvář Korpisalovi ale neuspěl.
39:24'
Pominvilleovi se nepodařilo najít rozjetého Jacka Eichela, na opačnou stranu už se vydává Alexander Wennberg.
38:37'
Na icing teď vyhodili touš pro změnu domácí, v závěru druhé třetiny je hra velmi rozkouskovaná a plná nepřesností.
38:09'
Nepovedená rozehrávka Sabres končí na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Linuse Ullmarka.
37:13'
CAM ATKINSON po svém gólu ještě zůstal na ledové ploše a o půl minuty později se trefil znovu! Foligno vyslal subtilního útočníka na zteč a Atkinson se z levého kruhu trefil přesně mezi Ullmarkovy betony. Asistence: Nick Foligno a Scott Harrington.
36:42'
Svěřenci Johna Tortorelly jdou poprvé v zápase do vedení. Obrana Sabres na chvilku zaspala a pramenilo z toho přečíslení dva na jednoho, po němž Riley Nash na stříbrném podnose naservíroval gól CAMU ATKINSONOVI, a ten se nezmýlil! Asistence: Riley Nash a Zach Werenski.
34:41'
Dubois a Pominville se u pravého hrazení dostali do strkanice, rozhodčí přerušili hru a následovat bude komerční přestávka.
33:52'
Jason Pominville mohl vrátit Buffalo do vedení, z bezprostřední blízkosti ale na skvělého Korpisala nevyzrál!
32:58'
Tage Thompson dostal od Ristolainena nabito na levý kruh, jeho dělovku z první si ale Korpisalo pohlídal a o pár sekund později se Jackets osvobodili.
32:11'
Blue Jackets půjdou do čtyř, Lukáš Sedlák (CBJ) půjde pykat na dvě minuty za faul vysokou holí v souboji s Pominvillem.
30:50'
Seth Jones pod tlakem vyhodil puk na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Joonasem Korpisalem.
30:09'
Anthony Duclair ujel po pravém křídle a z úrovně kruhů vystřelil, Linus Ullmark ale bez potíží přerušil hru a následovat bude komerční přestávka.
29:20'
Jednička letošního draftu Rasmus Dahlin zavezl puk do útočného pásma, vzápětí o něj ale přišel a David Savard poté vyhodil černou pryž do bezpečí.
28:28'
Hosté vyhodili kotouč do bezpečí, to už je Ristolainenův trest téměř u konce.
27:32'
Boone Jenner se prokousal až do předbrankového prostoru, zakočení mu ale nevyšlo podle představ a ležící Linus Ullmark dokázal ukrýt kotouč ve své výstroji.
26:50'
Po komerční přestávce si Columbus zahraje přesilovku, Rasmus Ristolainen (BUF) půjde pykat na dvě minuty za sekání.
25:10'
Ve druhé třetině jsou Blue Jackets jasně aktivnějším týmem, hosté se po změně stran prakticky jen brání a Joonas Korpisalo je zcela bez práce.
24:09'
Sabres pod tlakem jen vyhodili kotouč až ke Korpisalovi, Scott Harrington tak má nyní spoustu času na založení protiútoku.
23:16'
Bogosianovi se nepodařilo rozehrát, načež si domácí vytvořili tlak v soupeřově pásmu, byla z toho ale jen nepříliš nebezpečná střela Joshe Andersona.
22:28'
Sobotkovo nahození do útočného pásma zamýšleného adresáta Shearyho nenašlo, na opačnou stranu už se vydává Markus Hännikäinen.
21:34'
Svěřenci Johna Tortorelly na začátku druhé třetiny vyrovnávají stav zápasu. Dubois našel na levém kruhu volného ARTĚMIJE PANARINA, který nechytatelnou střelou nedal Ullmarkovi šanci! Asistence: Pierre-Luc Dubois a Cam Atkinson.
20:56'
Cam Atkinson dostal nabito na pravý kruh, jeho následnou střelu si ale Linus Ullmark pohlídal a přerušil hru.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:09.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za stavu 1:2. Sabres do zápasu vstoupili skvěle a už ve druhé minutě se zásluhou Okposa ujali vedení. Dubois sice o sedm minut později vyrovnal, Jeff Skinner ale následně vrátil hostům vedení. Buffalo je o gól napřed zcela po zásluze, na střely je to zatím 12:17 v neprospěch Blue Jackets.
20:00'
19:15'
V Nationwide Areně už se rozběhla poslední minuta první třetiny, Bogosian s Girgensonsem nyní zakládají možná poslední akci Sabres před sirénou.
18:37'
Na Setha Jonese zívala odkrytá hostující svatyně, obránce Blue Jackets ale nedokázal uklidit kotouč za Ullmarkova záda!
16:39'
Scandellovo nahození od modré bylo zblokováno, hosté ale ještě pokračují v kombinaci v útočné třetině.
15:57'
Trest Blue Jackets už se chýlí ke svému konci, Sabres se v této přesilovce zatím k ničemu nedostali.
15:06'
Josh Anderson se ve vlastním oslabení vydal kupředu a podařilo se mu nasbírat v útočném pásmu dobrých dvacet sekund.
14:11'
John Tortorella si ještě zažádal o trenérskou výzvu kvůli podezření na ofsajd, gól Buffala ale platí a Blue Jackets navíc vyfasují dvouminutový trest za zdržování hry. Na trestnou lavici usedne Artěmij Panarin (CBJ).
14:11'
Sabres vyhráli buly v útočném pásmu a po sérii odrazů se kotouč dostal na okraj pravého kruhu, kde číhal JEFF SKINNER, který na nic nečekal a z první uklidil kotouč za záda přesouvajícího se Korpisala! Asistence: Jake McCabe a Jack Eichel.
14:01'
Sudí opět přerušili hru, načež hlasatel v Nationwide Areně ohlásil komerční přestávku.
13:10'
Patrik Berglund se dostal ke kotouči po skrumáži v předbrankovém prostoru, následné zakončení mu ale příliš nesedlo a Korpisalo bez potíží přerušil hru.
12:19'
Už se hraje dlouho bez přerušení, obránci Sabres si nyní vyměňují kotouč ve vlastním pásmu a nikam nespěchají.
11:26'
Werenski zachytil nepovedenou rozehrávku Sabres a poté vyslal na zteč Rileyho Nashe, ten se ale daleko nedostal.
10:40'
Na konci rychlé protiakce Blue Jackets stál Oliver Bjorkstrand, jeho střelu z mezikruží si ale Ullmark pohlídal a následovat bude komerční přestávka.
09:22'
Do další šance se nyní dostal domácí kapitán Nick Foligno, v klíčový moment mu ale puk sjel z čepele a Ullmark ho dokázal ukrýt ve své lapačce.
08:37'
A je vyrovnáno! Parádní přehled teď prokázal Artěmij Panarin, který si všiml na pravém kruhu úplně volného PIERREA-LUCA DUBOISE, jenž si poté srovnal kotouč na čepel a poslal ho nechytatelně ke vzdálenější tyči! Asistence: Artěmij Panarin.
08:20'
Jack Eichel se pokusil vyzvat ke skórování Reinharta, jeho přihrávku ale přečetl vracející se Oliver Bjorkstrand a Jackets už zakládají protiútok.
07:37'
Hosté již hrají v plném počtu a Rasmus Dahlin se okamžitě zapojil do útočné akce Buffala.
06:51'
Sabres vyhodili puk do středního pásma, Dahlinův trest už se rychle blíží ke svému konci.
06:18'
Jenner se pokusil tečovat Werenskiho dělovku od modré, to se mu ale nepodařilo a Linus Ullmark přerušil hru.
05:00'
Rasmus Dahlin (BUF) nedovoleně držel Anthonyho Duclaira, Blue Jackets si tak zahrají svou první přesilovku.
04:41'
Cam Atkinson se z předbrankového prostoru pokusil trefit mezírku mezi Ullmarkovými betony, brankář Buffala si ale dokázal poradit!
04:04'
Scott Harrington dostal nabito na levý kruh, jeho střelu ale Ullmark vyrazil ramenem.
03:20'
Lukáš Sedlák ve středním pásmu obral o puk Shearyho, už se mu ale nepodařilo rozehrát a Sabres zakládají protiakci.
02:24'
Duclair měl na hokejce vyrovnání, svůj samostatný únik ale zakončil střelou do tyče!
01:38'
Buffalo jde do vedení! Po zaváhání Ryana Murrayho se hosté vydali do rychlé protiakce, načež Thompson našel v předbrankovém prostoru volného KYLEA OKPOSA a ten se z bezprostřední blízkosti nezmýlil! Asistence: Tage Thompson a Casey Nelson.
00:38'
Sabres se usadili v útočném pásmu a nakonec z toho byla střela Jeffa Skinnera z předbrankového prostoru, která ale byla značně nepřesná.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones, R. Murray, Nutivaara, Harrington, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Jenner, J. Anderson – Bjorkstrand, Wennberg, Duclair – Sedlák, Riley Nash, Hännikäinen.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – McCabe, Ristolainen, Dahlin, C. Nelson, Scandella, Bogosian – Skinner, Eichel, Pominville – Sheary, Sobotka, S. Reinhart – Rodrigues, Mittelstadt, Okposo – Berglund, Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: L’Ecuyer, St. Pierre – Daisy, Murray.
BUFFALO SABRES

Buffalo v posledních letech pravidelně okupovalo samotné dno ligové tabulky, v letošním ročníku jsou ale Sabres jako vyměnění. Podceňovaná parta okolo Jacka Eichela z deseti odehraných zápasů vyhrála šest a pohybuje se na horní hraně postupu do play-off. Sabres se aktuálně těší ze série tří výher v řadě, v minulém utkání udolali Montreal těsně 4:3.